Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
03.08. klo 11:00 Pohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma Aikataulu (päivitetty: 21:55 02.08.2019)
AIKATAULU

Kilpailuohjeet:	
Kenttälajeissa 
15-14v 3+3 lajisuoritusta, 
13-12v 4 lajisuoritusta ja 
11-10-9v 3 lajisuoritusta!		
		
Juoksuissa eräjaot tehty valmiiksi. Löytyvät live.tuloslista sivulta
Likkki mm kilpalun tiedoissa kilpailukalenterissa		

Muutokset Lauantain alustavaan aikatauluun:
    * 60m juoksut siirtyy 5min eteenpäin
    * T10-13 1000m siirtynyt myöhemmäksi 

Lauantai 3.8.2019		
		
KLO 	Juoksut                 Kenttä	
11:00	T15 1500m ej (1)	T11/T10/T9 Kuula (23)
11:05		
11:10		                T12 Seiväs (1)    
11:15	T15 300m aj (3)	 
11:20		                P14/P13/P11 3-loikka (5) (PYRINTÖ)
11:25		
11:30	T12 200m aj (3)	
11:35	T13 200m aj (2)	
11:40	P13 200m aj (1)	
11:45		 
11:50		
11:55		
12:00		                P15/P14/P13/P12/P9 Kuula (18)
12:05		
12:10		
12:15	T9 40m 1.erä (21)	T13 Pituus (7) (LIMINKA)
12:20	T9 40m 2.erä	
12:25	T9 40m 3.erä	 
12:30	P9 40m 1.erä (15)	 
12:35	P9 40m 1.erä	
12:40	 	
12:45	T10 60m 1.erä (9)	T9 ja P9 Korkeus (8+4)
12:50	T10 60m 2.erä	
12:55	P 10 60m 1. erä (9)	
13:00	P 10 60m 2. erä         P15/P14/P13/P12 Keihäs (13)
13:05	T 11 60m 1. erä (10)
13:10	T 11 60m 2. erä		
13:15	P 11 60m 1. erä (4)	
13:20	T 12 60m 1. erä (14)
13:25	T 12 60m 2. erä		
13:30	P 12 60m 1. erä (5)	T11 Pituus (11) (PYRINTÖ)
13:35	T 13 60m 1. erä (11)	
13:40	T 13 60m 2. erä	
13:45	P 13 60m 1. erä (5)	
13:50	 	                T12 Pituus (12) (LIMINKA)
13:55	T 14 100m 1. erä (7)	
14:00	P 14 100m 1. erä (5)	 
14:05	T 15 100m 1. erä (4)	
14:10	P 15 100m 1. erä (2)	
14:15	 	                P15/P14/P13/P12/P11/P10 Korkeus (14)
14:20		                T15/T14/P10 Moukari (5)
14:25		
14:30		 
14:35		
14:40		
14:45		 
14:50		 
14:55		
15:00		                 T10 Pituus (10) (PYRINTÖ)
15:05		
15:10		
15:15		                 T15/T14 Pituus (2+8) (LIMINKA)
15:20	T15/P14/P15 800m (7)	
15:25	 	
15:30	 	                 T11/T10/T9/P11/P10/P9 Kiekko (16)
15:35		
15:40	 	
15:45	
15:50		
15:55	 	 
16:00	P13/P12/P11/P10 1000m (15)	
16:05		
16:10		
16:15	T13/T12/T11/T10 1000m (17)	
16:20		 
16:25		
16:30		                 T15/T14/T13/T12 Kiekko (7)





Sunnuntai 4.8.2019

KLO 	Juoksut	           Kenttä
11:00	T10 60 aj (3)	   T15/T14/T13 3-loikka (PYRINTÖ)   
                           P11/P10  Kuula 
11:05	P10 60 aj (2)	
11:10	T11 60 aj (2)	
11:15	P11 60 aj (2)	
11:20		
11:25		
11:30	T12 60 aj (7)	   P14 Seiväs 
11:35	P12 60 aj (2)	
11:40	T13 60 aj (4)	
11:45	 	           T15/T14/T13/T12 Kuula
11:50		
11:55		
12:00	T15/T14 80m aj  (1+7)	
12:05		
12:10	 P14 100m aj  (1)	
12:15		
12:20		
12:25		
12:30	 	           T12/T11/T10 3-loikka (PYRINTÖ)
12:35		
12:40		
12:45	 	
12:50	 	
12:55	 	
13:00		           P15/P12/T11/T9 Moukari
13:05		
13:10		
13:15		
13:20	 	
13:25	P13 200m (4)	
13:30	T13 200m (7)	
13:35	P12 200m (4)	
13:40	T12 200m (13)	
13:45	 	           T11/T10 Korkeus
13:50	 	
13:55		
14:00	P15/P14 300m (2+1) P15/P14/P13/P12 Kiekko    
                           P9/T9 Pituus (LIMINKA)
14:05	T15/T14 300m (1+5)	 
14:10		
14:15		
14:20		
14:25		
14:30	P14 2000m (3)	
14:35		
14:40		
14:45	 	
14:50	P9/T9 1000m (8+7)	
14:55		
15:00		            P10/P11 Pituus (LIMINKA)
                            T15/T14/T13/T12 Korkeus 
15:05		
15:10		
15:15		            P11/P10/P9/T11/T10/T9 Keihäs
15:20		
15:25		
15:30		
15:35		
15:40		
15:45		
15:50		
15:55		
16:00		            P15/P14/P13/P12 Pituus (LIMINKA)
16:05		
16:10		
16:15		            T15/T14/T13/T12 Keihäs