Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
05.10. klo 12:00 Espoonlahden heittokisat Aikataulu (päivitetty: 00:17 05.10.2019)
Tervetuloa Espoonlahden heittokisoihin!

Kisapaikalla mahdollisuus hankkia välineitä Urheiluväline- ja jalkinekauppa SportMixerin monipuolisesta tarjonnasta.

KIEKKORYHMÄ 1 klo 12.00−12.40		
Sarja    Nimi	          Seura 
T11	Helmi Paajanen	 Länsi-Uudenmaan Urheilijat
T11	Charlotte Knape	 IF Sibbo Vargarna
T9	Senja Kärhä	 Someron Esa
T11	Isabella Tuulari  Espoon Tapiot
T11	Veera Joutlahti	 Länsi-Uudenmaan Urheilijat
T9	Mila Mäkinen	 Porin Yleisurheilu
N22	Salla Tanskanen	 Asikkalan Raikas
N17	Petra Ojanen	 Turun Urheiluliitto
P11	Niklas Ojanen	 Turun Urheiluliitto
T13	Venla Kärhä	 Someron Esa
T13	Pinja Kärhä	 Someron Esa

KIEKKORYHMÄ 2 klo 12.50−13.30
Sarja    Nimi	           Seura       	
T9	Vilmiina Mattila  Nakkilan Vire
P9	Leevi Kaipiainen  Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
P9	Tapio Jallinoja	  Espoon Tapiot
P11	Kevin Hilden	  IF Sibbo Vargarna
P11	Jesse Hirvonen	  Esbo IF
P13	Aarni Ikäheimo	  Espoon Tapiot
P11	Jesse Kaipiainen  Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
P11	Juho Taavila	  Nastolan Naseva
P13 	Tomi Kuusisto	  Turun Urheiluliitto
P13	Mico Lampinen	  Someron Esa

KIEKKORYHMÄ 3 klo 13.40−14.20
Sarja        Nimi	  Seura
T13	Emma Simonen	  Kenttäurheilijat -58
T13	Elli Paananen	  Länsi-Uudenmaan Urheilijat
T13	Tara Hatakka	  Vantaan Salamat
T15	Iiris Ojala	  Espoon Tapiot
T15	Amanda Rontu	  Keravan Urheilijat
T15	Aino-Maria Ainasoja Helsingfors IFK
T13	Natalie Saarinen  Espoon Tapiot
T13	Aimo Ikäheimo	  Espoon Tapiot
T15	Julia Nystrand	  Esbo IF
T15	Pinja Kärhä	  Someron Esa

KIEKKORYHMÄ 4 klo 14.30−15.00
Sarja    Nimi	          Seura
P13     Mikael Böckerman  Esbo IF
P15	Daniel Wickström  IF Sibbo Vargarna
M17	Mico Lampinen	  Someron Esa
M17	Aaro Viitala	  Espoon Tapiot
M17	Ilmari Pehkonen	  Rekolan Raikas
M17	Mikko Huhta	  Nurmijärven Yleisurheilu
M17	Kaius Kaleva	  Espoon Tapiot
P15	Robin Hilden	  IF Sibbo Vargarna

KIEKKORYHMÄ 5 klo 15.10−15.40
Sarja    Nimi     	   Seura
T15	Kiia Korander	   Vihdin Viesti
M50 	Mikko Malmivuo	   Helsingin Kisa-Veikot
M55	Petri Korander	   Vihdin Urheiluveteraanit
M60	Timo Taajaranta	   Porvoon Urheilijat
M65	Keijo Aaltonen	   Kiimingin Urheilijat
M	Juha-Matti Iso-Jaakkola	Lauttakylän Luja
N	Maarit Iso-Jaakkola   Punkalaitumen Kunto

KUULA
Ryhmä 1 	  klo 12.00-	 
P9	Leevi Kaipiainen  Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
P9	Tapio Jallinoja	  Espoon Tapiot
P11	Kevin Hilden	  IF Sibbo Vargarna
P11	Juho Taavila	  Nastolan Naseva
P11	Jesse Kaipiainen  Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
P11	Jesse Hirvonen	  Esbo IF
P13	Aarni Ikäheimo	  Espoon Tapiot
P13	Aatu Kangasniemi  Nurmijärven Yleisurheilu
P13	Jasper Vilén	  Esbo IF

Ryhmä 2	klo 12.50-	 
T9	Senja Kärhä	  Someron Esa
T11	Emma Kangasniemi  Nurmijärven Yleisurheilu
T11	Isabella Tuulari  Espoon Tapiot
T11	Veera Joutlahti	  Länsi-Uudenmaan Urheilijat
T11	Helmi Paajanen	  Länsi-Uudenmaan Urheilijat
T11	Charlotte Knape	  IF Sibbo Vargarna
N17	Petra Ojanen	  Turun Urheiluliitto
P11	Niklas Ojanen	  Turun Urheiluliitto

Ryhmä 3	klo 13.30-	 
T9	Vilmiina Mattila  Nakkilan Vire
P15	Daniel Wickström  IF Sibbo Vargarna
M17	Ilmari Pehkonen	  Rekolan Raikas
M17	Aaro Viitala	  Espoon Tapiot
M17	Kaius Kaleva	  Espoon Tapiot
P15	Robin Hilden	  IF Sibbo Vargarna
P15	Aatu Kangasniemi  Nurmijärven Yleisurheilu
P13     Mikael Böckerman  Esbo IF

Ryhmä 4	klo 14.20-	 
T13	Aimo Ikäheimo	  Espoon Tapiot
T13	Tara Hatakka	  Vantaan Salamat
T13	Natalie Saarinen  Espoon Tapiot
T13	Elli Paananen	  Länsi-Uudenmaan Urheilijat
T13	Pinja Kärhä	  Someron Esa
T13	Venla Kärhä	  Someron Esa
T15	Iiris Ojala	  Espoon Tapiot
T15	Amanda Rontu	  Keravan Urheilijat

Ryhmä 5 	klo 14.40-	 
T9	Helmi Ritaranta	  Helsingin Tarno
T15	Kiia Korander	  Vihdin Viesti
M50 	Mikko Malmivuo	  Helsingin Kisa-Veikot
M40	Jarno Warsa-Ritaranta	Helsingin Tarno
M55	Petri Korander	  Vihdin Urheiluveteraanit
M65	Raimo Majuri	  Spove
M	Juha-Matti Iso-Jaakkola	Lauttakylän Luja