Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
30.05. klo 13:00 Fazer Reilu Cup II Aikataulu (päivitetty: 21:45 27.05.2019)
FAZER REILU-CUP 2. OSAKILPAILU 30.5.2019


Lahti, Stadionin kenttä torstai 30.5.2019 klo 13.00.

Osanoton varmistukset:
-	juoksulajit vähintään 45 min ennen lajin alkua kisatoimistoon
-	kenttälajit suorituspaikoilla vähintään 15 min ennen lajin alkua
-	6-7 sarjat kuulantyönnön suorituspaikalla klo 14.15 kaikkien lajien osalta

Jälki-ilmoittautumiset ja kentällä tapahtuva ilmoittautumismaksujen suoritus kisatoimistossa klo 12.00 – 16.00, vähintään 45min ennen lajin alkua.  

Ilmoittautumismaksut:
-	8 €/laji (ei maksua Ahkeran urheilijoilta)
-	jälki-ilmoittautuminen 12 €/laji (Ahkeran urheilijoilta 5 €/laji)

Kenttälajien suoritusmäärät:
-	6-7 sarjoissa kolme suoritusta, kierroksittain ensin pojat, sitten tytöt
-	8-13 sarjoissa neljä suoritusta, kierroksittain ensin pojat, sitten tytöt 
-	14+ sarjoissa kuusi kierrosta

Aikataulu on ohjeellinen, sillä sitä laadittaessa eivät lopulliset osanottajamäärät ole selvillä.  Käytännössä aikataulusta voidaan hieman poiketa suuntaan tai toiseen. Mahdolliset muutokset kuulutetaan kilpailujen aikana. 

M 17+ 110 m aitajuoksussa järjestetään kaksi erillistä kilpailua. Jälkimmäiseen kilpailuun ilmoittautuminen kilpailupaikalla.

Stadionilla järjestetään Reilucup-kilpailun lisäksi Kimmon ja Eemelin seiväsryhmien kevätkilpailu klo 12 alkaen, tämä ei kuulu Reilucup-kilpailusarjaan. 

Hyvät nuoret urheilijat, olkaa aina ajoissa valmiina suorituspaikoilla ja jouduttakaa muutenkin kilpailujen kulkua nopealla toiminnalla.
  

TERVETULOA REILU-CUPIIN!  ILOISTA JA REILUA URHEILUMIELTÄ KAIKILLE!



KILPAILUAIKATAULU SARJOITTAIN:		

T 6		T 7		P 6		P 7		
kuula	14.45	kuula	14.45	kuula	14.45	kuula	14.45
40 m aj	15.40	40 m aj 15.50	40 m aj	15.35	40 m aj	15.45
150 m 	16.30	150 m 	16.40	150 m 	16.25	150 m 	16.35

T 8		T 9		P 8		P 9	
kuula	13.45	kuula	13.45	kuula	13.45	kuula	13.45	
40 m aj	16.05	40 m aj	16.15	40 m aj	16.00	40 m aj	16.10

T 10		T 11		P 10		P 11	
pituus	13.30	keihäs	13.30	pituus	13.30	keihäs	13.30
60 m aj	15.10	60 m aj	15.20	60 m aj	15.05	60 m aj	15.15	
keihäs	15.45	pituus	15.50	keihäs	15.45	pituus	15.50

T 12		T 13		P 12		P 13
60 m aj	13.05	60 m aj	13.15	60 m aj	13.00	60 m aj	13.10
keihäs	14.15	keihäs	14.30	keihäs	14.15	keihäs	14.30
200 m 	16.55	200 m 	17.05	200 m 	16.50	200 m 	17.00

T 14		T 15		P 14		P 15	
kiekko	13.00	80 m aj	14.30	kiekko	13.00	100 m aj14.10
80 m aj	14.30	kiekko	15.40	100 m aj14.10	kiekko	15.40
300 m 	17.20	300 m 	17.30	300 m 	17.15	300 m 	17.25

N 17		M 17		N 19+		M 19+
100 m aj13.55	110 m aj13.40	100 m aj13.55	110 m aj13.40 I juoksu
kiekko	15.40	IIjuoksu14.50	kiekko	15.40	110 m aj14.50 II juoksu 
400 m	17.50	kiekko	15.40	400 m	17.50	kiekko 	15.40
                400 m   17.45                   400 m   17.45


LAJIT JA KILPAILUAIKATAULU:
 
12.00   Kimmon ja Eemelin seiväsryhmien kevätkisa (ei kuulu Reilucup-kilpailusarjaan)
13.00	P 12  60 m aj
	P/T 14 kiekko
13.05	T 12  60 m aj
13.10	P 13  60 m aj
13.15	T 13  60 m aj
13.30	P/T 10 pituushyppy (pääsuoran puoleinen hyppyalue)
	P/T 11 keihäs (hyppyrimäkien puoleinen heittopaikka)
13.40	M 17+  110 m aj (samaan erään asetetaan juoksijoita eri aitakorkeuksilla)
13.45	P/T 8-9 kuula
13.55	N 17+  100 m aj (samaan erään asetetaan juoksijoita eri aitakorkeuksilla)
14.10	P 14-15  100 m aj
14.15	P/T 12 keihäs (jäähallin puoleinen heittopaikka) 
14.30	P/T 13 keihäs (hyppyrimäkien puoleinen heittopaikka)
	T 14-15  80 m aj
14.45	P/T 6-7 kuula
14.50   M 17+  110 m aj toinen kilpailu (samaan erään asetetaan juoksijoita eri aitakorkeuksilla)
15.05	P 10  60 m aj
15.10	T 10  60 m aj
15.15	P 11  60 m aj
15.20	T 11  60 m aj	
15.35	P 6  40 m aj
15.40	T 6  40 m aj
        P/T 15 ja M/N 17+ kiekko
15.45	P 7  40 m aj
        P/T 10 keihäs (hyppyrimäkien puoleinen heittopaikka)
15.50	T 7  40 m aj
        P/T 11 pituushyppy (pääsuoran puoleinen hyppyalue)
16.00	P 8  40 m aj
16.05	T 8  40 m aj
16.10	P 9  40 m aj
16.15	T 9  40 m aj
16.25	P 6  150 m
16.30	T 6  150 m
16.35	P 7  150 m
16.40	T 7  150 m
16.50	P 12  200 m
16.55	T 12  200 m
17.00	P 13  200 m
17.05	T 13  200 m
17.15	P 14  300 m
17.20	T 14  300m
17.25	P 15  300 m
17.30	T 15  300 m
17.45	M 17+  400m
17.50	N 17+  400m