Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
am-kilpailut
06.07. klo 11:00 SFI mästerskap Aikataulu (päivitetty: 07:53 04.07.2019)
TIDSSCHEMA

*Call-in = tidpunkt då idrottarna senast bör befinna sig vid Call Room
*Call-out = tidpunkt då idrottarna går till tävlingsplatsen

Lördag 6.7

Tid	  Klass		Gren		Call-in		Call-out	

11.00	  D17		längd/1 	10.20		10.30
	  H17/P15	spjut 		10.25		10.35
	  F15 		80 m h försök 	10.30		10.40
11.10	  D17		kula 		10.25		10.35
11.20	  H17/P15	stav 		10.20	        10.30
11.30	  D17		200 m försök 	11.00		11.10
11.40	  H17		200 m försök 	11.10		11.20
	  D17/F15 	höjd 	        11.00		11.10
11.55	  P15		300 m  		11.25		11.35
12.05	  F15		300 m 		11.35		11.45
12.20	  D17/F15	spjut		11.40		11.50
          P15		2000 m 		11.50		12.00
12.35	  F15		2000 m 		12.05		12.15
12.50	  H17		längd/1		12.15		12.25
12.55	  H17		800 m 		12.25		12.35
13.10	  D17		800 m 		12.40		12.50
13.25	  P15		100 m h final 	13.00		13.10
13.30	  F15		kula 		12.55		13.05
13.35	  F15		80 m h final 	13.10		13.20
13.45	  D17		200 m final 	13.20		13.30
13.55	  H17		200 m final 	13.30		13.40
14.00	  H17/P15	diskus		13.25		13.35
14.10	  P15		längd/1 	13.30		13.40
	  F15		tresteg/2 	13.30		13.40
14.15	  D17		400 m h 	13.45		13.55
14.25	  H17		400 m h 	13.55		14.05
14.40	  H17		3000 m 		14.10		14.20

15.30	  Första tävlingsdagen öppnas
15.35	  D 		diskus		14.55		15.05
15.40	  D		stav 		14.40		14.50
	  D17/F15	4x100 m 	15.10		15.20
15.50	  H17/P15	4x100 m 	15.20		15.30
16.00	  H		kula 		15.20		15.30
16.05	  D		200 m försök 	15.35		15.45
16.20	  H		200 m försök 	15.50		16.00
16.30	  H		längd/1 	15.50		16.00
16.40	  D		400 m h final 	16.10		16.20
16.50	  H		400 m h final 	16.20		16.30
17.10	  D		800 m 		16.40		16.50
	  D		spjut 		16.35		16.45
17.15	  H		höjd 		16.35		16.45
17.20	  H		800 m 		16.50		17.00
17.40	  D		längd/1		17.00		17.10
17.50	  H		5000 m 		17.20		17.30
18.05	  H		spjut 		17.30		17.40
18.10	  D		3000 m H 	17.40           17.50
18.40	  H		200 m final 	18.15		18.25
18.50	  D		200 m final 	18.25		18.35

Söndag 7.7

9.30	  F15		slägga/sandplan	8.50		9.00
10.00	  D17		diskus 		9.30		9.40
	  F15		100 m försök 	9.30		9.40
10.20	  H17		100 m försök 	9.50		10.00
	  D17/F15 	stav 		9.20		9.30
10.35	  P15		100 m försök 	10.05		10.15
10.45	  H17		tresteg/1 	10.05		10.15
	  P15		tresteg/2	10.05		10.15
10.50	  D17	  	100 m försök 	10.20		10.30
11.10	  F15		800 m 		10.40		10.50
11.20	  H17/P15	kula		10.45		10.55
          P15	        800 m 		10.50		11.00
11.35	  H17		2000 m H 	11.05		11.15
11.45	  F15		diskus 		11.10		11.20
11.50	  D17		2000 m H 	11.20		11.30
12.00	  D17		slägga/sandplan	11.20		11.30
12.05	  F15		1500 m H 	11.35		11.45
12.10	  F15		längd/2 	11.30		11.40
12.15	  P15		1500 m H 	11.45		11.55
12.25	  D17		1500 m 		11.55		12.05
12.50	  D17		100 m final 	12.25		12.35
12.55	  H17		100 m final 	12.30		12.40
13.00	  P15		100 m final 	12.35		12.45
13.05	  F15		100 m final 	12.40		12.50
13.20	  D17		100 m h final 	12.55		13.05
13.30	  H17/P15	höjd 		12.55		13.05
	  H17/P15	slägga/sandplan	12.50		13.00
13.35	  H17		110 m h final 	13.10		13.20
          D17		tresteg/1 	12.55		13.05
13.45	  D		slägga		13.05		13.15
13.55	  P15		300 m h final 	13.25		13.35
14.05	  F15		300 m h final 	13.35		13.45
14.15	  H17		400 m 		13.45		13.55

14.50	  Andra tävlingsdagen öppnas
15.00	  H		110 m h extra lopp 	14.30		14.40
	  H		stav 		14.00		14.10
15.10	  D		100 m h extra lopp 	14.40		14.50
15.15	  H		tresteg/1	14.40		14.50
15.25	  H		100 m försök 	14.55		15.05
	  H		slägga		14.45		14.55
15.40	  D		100 m försök 	15.10		15.20
15.55	  H		3000 m H 	15.25		15.35
16.10	  D		3000 m 		15.40		15.50
16.15	  D		tresteg/1 	15.35		15.45
16.30	  H/H17		1500 m 		16.00		16.10
	  D		höjd 		15.50		16.00
16.45	  H		110 m h final 	16.15		16.25
16.55	  D		100 m h final 	16.25		16.35
17.00	  D		kula 		16.20		16.30
17.10	  H		400 m 		16.40		16.50
	  H		diskus  	16.30		16.40
17.25	  D		400 m 		16.55		17.05
17.40	  H//H17	5000 m g 	17.10		17.20
	  D/P15/F15	3000 m g 	17.10		17.20
18.15	  H		100 m final 	17.50		18.00
18.20	  D		100 m final 	17.55		18.05

PRISUTDELNINGAR

Samlingsplatsen för prisutdelningarna finns i östra ändan av läktaren. Pristagarna bör finnas
på samlingsplatsen senast 10 min före respektive prisutdelning börjar.

Lördag 6.7

12.28 H17 spjut, D17 kula, P15 spjut
12.58 H17 stav, D17 längd, P15 300 m, P15 stav, F15 300 m
13.15 H17 800 m, D17 800 m, P15 2000 m
13.47 D17 höjd, D17 spjut, F15 2000 m, F15 höjd, F15 spjut
14.10 H17 längd, P15 100 m häck, F15 80 m häck
14.30 H17 200 m, D17 200 m
15.05 IF Raseborg Ärevarvet 2019
15.20 H17 400 m h, H17 diskus, D17 400 m h, P15 diskus, F15 kula
15.55 H17 3000 m, D17 3000 m, P15 längd, F15 tresteg
16.36 H17/P15 4x100 m, D17/F15 4x100 m
17.25 H kula, D stav, D diskus
17.35 H 400 m häck, D 400 m häck
17.45 H längd, D 800 m
18.30 H 800 m, D spjut
19.00 H höjd, H 5000 m, D 3000 m hinder
19.15 H 200 m, H spjut, D 200 m, D längd

Söndag 7.7

11.30 D17 diskus, F15 slägga
12.40 H17 tresteg, D17 stav, P15 800 m, P15 tresteg, F15 800 m, F15 stav
13.08 H17 2000 m hinder, D17 2000 m hinder, F15 diskus
13.38 D17 1500 m, D17 slägga, P15 1500 m hinder, F15 1500 m hinder
13.58 H17 100 m, D17 100 m, P15 100 m, F15 100 m, F15 längd
14.40 H17 110 m häck, H17 kula, D17 100 m häck, P15 300 m häck, P15 kula 
      F15 300 m häck
15.02 H17 höjd, H17 slägga, P15 höjd, P15 slägga
15.12 H17 400 m, D17 400 m, D17 tresteg
15.50 D slägga
16.35 H 3000 m hinder, H tresteg
16.57 H stav, H slägga, D 3000 m
17.32 H 110 m häck, H 1500 m, H17 1500 m D 100 m häck
18.10 D höjd, D tresteg
18.25 H400 m, D 400 m, D kula
18.35 H diskus, H 5000 m gång, D 3000 m gång, H17 5000 m gång, D17 3000 m
      gång, P15 3000 m gång, F15 3000 m gång
18.45 H 100 m, D 100 m