Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
02.06. klo 14:00 400 metrin juoksupäivä Aikataulu (päivitetty: 10:57 02.06.2019)
Kilpailut alkavat klo 14:00. Varmistus mielellään 45 min ennen omaa erää. Eräjaot tehdään etukäteen, joten ei tarvitse pelätä jos hieman myöhästyy varmistuksesta.

200 m hallikisan tavoin miesten ja naisten eriä juoksutetaan vuoron perään.
150 m ja 300 m juoksujen väliin on yritetään saada 45 min palautus juoksijoille.

Alustavat aikataulut (saattavat muuttua hieman peruutusten mukaan):


150 METRIÄ 

1 Klo 14:00 Miehet 1. erä: Tenitz, Nikkola, Lysmä, Tiilikainen, Koskiniemi, Mäkelä (radat 3-8) 
2 Klo 14:04 Naiset 1. erä: Kulanko, Koskela, Tirkkonen, Markkanen, Poranen (4-8)
3 Klo 14:08 Miehet 2. erä: Pihlavisto, Vorselman, Sperryn, Tuomainen, Tervo  (4-8)
4 Klo 14:12 Naiset 2. erä: Peltonen, Samberg, Peräinen, Simolin, Voutilainen, Korhonen (3-8)
5 Klo 14:16 Miehet 3. erä: Björk, Kaiteh, Laakso, Komi, Heinonen (4-8)
6 Klo 14:20 Naiset 3. erä: Haapala, Marttila, Immonen, Forss, Rekonen, Jungar (3-8)
7 Klo 14:24 Miehet 4. erä: Timgren, Jutila, Tanner, Lindberg, Pesola (4-8) 
8 Klo 14:28 Naiset 4. erä: Berden, Nousiainen, Heinonen, Laitinen, Parikka (4-8)
9 Klo 14:32 Miehet 5. erä: Kiviharju, Changala, Paananen, Sairanen (5-8) 
10 Klo 14:36 Naiset 5. erä: Pihkola, Siltala, Paunonen, Showlah, Mäenpää (4-8)
11 Klo 14:40 Miehet 6. erä: Laaksonen, Brace, Aalto, Mäkinen (5-8) 

DNS/M: Back, Äijälä.
DNS/N: Julin, Oikarinen, Wiklund.


300 METRIÄ (noin 45 min palautus 150 metristä)
 
1 Klo 15:16 Miehet 1. erä: Pirnes, Tervo, Heinonen, Tuomainen, Törnvall, Vuorinen, Tenitz
2 Klo 15:20 Naiset 1. erä: Immonen, Laitinen, Paunonen, Uusimäki, Heinonen, Ihantola
3 Klo 15:24 Miehet 2. erä: Elfving, Kiviharju, Aalto, Aarnivala, Tanner, Komi

DNS/M: Back, Äijälä
DNS/N: Oikarinen, Salo, Wiklund 



400 METRIÄ

1 Klo 15:40 Naiset 1. erä: Honkala, M.Henttonen, Myllyniemi, Aaltonen, L.Lee
2 Klo 15:44 Miehet 1. erä: P.Hämäläinen, Aitolehti, S.Adun, Salminen, D.Lee, N.Hämäläinen, A.Adun, Savolainen
3 Klo 15:48 Naiset 2. erä: P.Pennanen, Seppälä, T.Henttonen, K.Koskiniemi, Edelman, Mikkola 
4 Klo 15:52 Miehet 2. erä: Vuorela, Siltala, Eero Sormunen, Eino Sormunen, Kylmäpuro
5 Klo 15:56 Naiset 3. erä: Blomfelt, Sainio, Korelin, Eisanen, Lounela, Berg, Kasurinen
6 Klo 16:00 Miehet 3. erä: P.Koskiniemi, Lysmä, Nikkola, Mäkelä, Pirnes 
7 Klo 16:04 Naiset 4. erä: Vallinoja, Tirkkonen, Vehko, Kalymialaris, Markkanen, Kumpulainen, Poranen
8 Klo 16:08 Miehet 4. erä: Pihlavisto, Vorselman, Törnvall, J.Viljola, Vuorinen
9 Klo 16:12 Naiset 5. erä: Simola, Peter, Saarikoski, Voutilainen, A.Pennanen, Korhonen, Peräinen 
10 Klo 16:16 Miehet 5. erä: El Mrabt, M.Laakso, T.Laakso, Björkenheim, Raunio, Salmela, Jatsko
11 Klo 16:20 Naiset 6. erä: Patronen, Heikkonen, Paunonen, Ojala, Lahtinen, Malmgren, Snäll
12 Klo 16:24 Miehet 6. erä: Viljola, Back, Teijula, B.Lee, Pusa 

DNS/N: Lehti.


600 METRIÄ

1 Klo 16:40 Naiset 1. erä: Airola, Lankinen, Piispa, Rekonen, Simola, Hujanen
1 Klo 16:45 Miehet 1. erä: Björkenheim, Ekberg, Henriksson, Lehtilä, Puputti, Pusa, Rauhala
2 Klo 16:50 Naiset 2. erä: Kuivisto, Forss, Joronen, Lahtinen, Latvala, Liipo, Malmgren, Snäll, Unkila

600 m juoksun lähtö tapahtuu 200 metrin kaariviivalta, joten jos kilpailijoiden määrä on suuri, naisten kilpailussa on 2 erää. Asia ratkeaa vasta kun nähdään varmistaneiden määrä. Viime vuonna jäi näkemättä Suomen ennätys kun 11 juoksijaa ryntäsi kaarteeseen yhtäaikaa... Ns. kuumaan erään on nyt sijoitettu kahden vuoden sisällä alle 2.20 juosseet kilpailijat.

DNS/N: Hiippavuori, Hyvärinen.


Jälki-ilmoittautuneet sijoitetaan tilastoaikojen mukaisesti sopivaan erään tyhjälle radalle tai peruutuspaikalle. 

Peruutukset tekstarina tai whatsappina Tindelle numeroon 040-5391887.