Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Tähtikisat
Eltsun tähtikisat
ke 11.08.Helsinki, Eläintarhan urheilukenttä
Järjestävä seuraHelsingin Kisa-Veikot
Wwwhttp://www.hkv.fi/kilpailut 
Järjestäjän lisätiedot
Sarjat/Lajit 11.08. klo 18:00 alkaen:
    M: 100m, 400m, 1500m, 400m aj, korkeus, pituus, kuula, moukari, keihäs
    N: 200m, 400m, 1500m, 400m aj, seiväs, 3-loikka, kuula, kiekko, moukari
Lajien lisätiedot 
Ilmoittautuminen 06.08.2021 mennessä
Ilmoittautumismaksut 15€ / laji, jälki-ilmoittautuminen 25 € / laji.
Tilille Helsingin Kisa-Veikot FI31 5720 9920 0891 08
Tiedustelut Henkilö/Toimisto: Reijo Siitonen
Sähköpostiosoite: [email protected]
Puhelin: 040 5066482
Tulospalvelu
Lisätietoja Kilpailun juoksulajien ranking ohjeiden jälkeen.
Yleisölle pääsyliput portilta:
Aikuiset 15€
Erityisryhmät (työttömät, opiskelijat, eläkeläiset, varusmiehet) ja Lapset 7-12v 8€
Alle 7v maksutta

Eltsun Tähtikisojen bonuslajit;
Miehet
1500m
Pituus
keihäs

Naiset
400m
1500m
Moukari

Bonukset: 1. sija 300€, 2. sija 200€ 3. sija 100€ (alle 9 pisteen tuloksesta summa puolittuu)

HUOM! JUOKSULAJEIHIN EI OTETA JÄLKI-ILMOITTAUTUMISIA VASTAAN (8.8. klo 12.30)

HUOM! LOPULLINEN AIKATULU JA ERÄJAOT TULEVAT NÄKYVIIN ma 9.8. AIKANA

ELTSUN TÄHTIKISAT 11.8.2021
ALUSTAVAT OHJEEITA KILPAILIJOILLE, VALMENTAJILLE JA HUOLTAJILLE!
Sisäänkäynti: Eläintarhan kentän Junaradan puoleinen sisääntuloportti,
Autoparkki: Kentän vieressä sekä Vauhtitien varrella on maksullinen paikoitusalue. Kentän lähialueella on myös runsaasti muitakin parkkipakkoja, suurin osa niistä on maksullisia. Muistathan maksaa pysäköintisi!
Kilpailukanslia: Kilpailukanslia sijaitsee Eläintarhan kentän pukuhuonerakennuksen päädyssä, 100m:n lähtöpaikan kohdalla.
Osanoton varmistus:
ILMOITTAUTUMISEN YHTEYDESSÄ MAKSETTU ILMOITTAUTUMISMAKSU ON OSALLISTUMISEN EDELLYTYS! Osanoton varmistus tapahtuu kaikkien lajien osalta lunastamalla kilpailunumero kilpailukansliasta viimeistään 60 minuuttia ennen aikatauluun merkittyä lajin alkamisaikaa!


Kilpailunumero: Kaikissa lajeissa käytetään kilpailunumeroa. Sama numero on käytössä kaikissa kilpailupäivän lajeissa mihin urheilija on ilmoittautunut mukaan.

Pukeutumistilat: Pukeutumistilat ovat kilpailijoille pukuhuoneissa 1 (Naiset) ja 2 (Miehet).
Pukuhuoneet sijaitsevat Kahvilapaviljongin viereisessä rakennuksessa

Verryttelyalueet: Tähtikisan verryttelyalueena voi käyttää Eläintarhan kentän läheisyydessä olevia hiekkapolkuja ja juoksusuoraa. Sateen sattuessa Tunneli toimii myös verryttelyalueena.

Kilpailijoiden kokoontuminen:
Kokoontuminen tapahtuu kilpailukanslian lähellä olevassa teltassa juoksulajeissa 15 minuuttia, kenttälajeissa 30 minuuttia ja seipäässä 60 minuuttia ennen lajin alkua

Kilpailijoiden esittely: Juoksijat esitellään lähtöviivalla ja kenttälajien osallistujat lajin suorituspaikalla

Omien välineiden käyttö: Mahdolliset omat heittovälineet on toimitettava tarkastukseen. Tarkastusaika päättyy 60 minuuttia ennen aikatauluun merkittyä lajin alkamisaikaa. Heittovälineiden tarkastuspaikka sijaitsee Kentänhoitajien toimiston viereisessä tilassa.

Kenttälajit: Pituussuuntaisten kenttälajien kilpailussa suoritetaan kuusi kierrosta, joista kolme viimeistä suoritetaan käännetyssä suoritusjärjestyksessä 3. kierroksen jälkeisten sijoitusten mukaisesti. Mikäli kilpailussa on enemmän kuin kahdeksan kilpailijaa, kolmelle viimeiselle kierrokselle pääsee kilpailun 8 parasta kilpailijaa.

Riman korotukset naiset seiväs/miesten korkeus: Vahvistetaan myöhemmin!
Tulokset: Tuloksia voi seurata reaaliaikaisina (lajin päätyttyä) netistä, osoite julkaistaan myöhemmin.
Virallinen tulostaulu sijaitsee Kilpailukanslian viereisellä seinustalla.

Oleskelu kentällä:
Kilpailu televisioidaan, joten kentällä saavat oleskella vain kilpailuvuorossa olevat kilpailijat ja toimitsijat.
Palkintojen jako: Lajin kolme parasta palkitaan välittömästi lajin päätyttyä
Kilpailualueella noudatetaan THL:n/AVI:n laatimia ohjeita Covid-19 viruksen leviämisen estämiseksi.

Muistathan noudattaa tarkkaa käsihygieniaa, riittäviä turvaetäisyyksiä ja tarpeetonta oleskelua ahtaissa sisätiloissa.

HKV:n Tähtikisat Eläintarha 11.8.2021
Juoksujen rankingjärjestys

M 100 m (25) PB / SB
Jordan Watson-Brown Great Britain 10.33 / 10.33
Oskari Lehtonen Nurmijärven Yleisurheilu 10.41 / 10.41
Roope Saarinen Viipurin Urheilijat 10.44 / 10.44
Eino Vuori Hämeenlinnan Tarmo 10.46 / 10.46
Tuukka Huuskola Viipurin Urheilijat 10.45 / 10.54
Aleksi Lehto Seinäjoen Seudun Urheilijat 10.51 / 10.72
Viljami Hietaharju Joensuun Kataja 10.75 / 10.75
Jonathan Brace Borgå Akilles 10.68 / 10.76
Arttu Paananen Helsingfors IFK 10.76 / 10.76
Eljas Aalto IF Sibbo-Vargarna 10.78 / 10.78
Heikki Nieminen Janakkalan Jana 10.73 / 10.80
Petri Ihander Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 10.90 / 10.90
Daniel Keane Lahden Ahkera 10.90 / 10.90
Kalle Hirvi Kirkkonummen Urheilijat 11.12 / 11.12
Aleksi Salminen Harjavallan Jymy 11.15 / 11.57
Verneri Lopperi Mäntyharjun Virkistys 11.23 / 11.23
Mikko Ryhänen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 11.31 / 11.31
Väinö Pekkola Lahden Ahkera 11.42 / 11.42
Karim Jaiteh Helsingin Tarmo 11.47 / 11.47
Oskari Leppänen Helsingin Kisa-Veikot 11.47 / 11.47
Santeri Vauhkonen Joutsenon Kullervo 11.37 / 11.80
Christer Strömberg Helsingin Kisa-Veikot 12.87 / 13.67
Valtteri Kalliokulju Liedon Parma 10.89 / -
Mike Changala Borgå Akilles 11.05 / -
Veeti Katainen Kenttäurheilijat -58 11.22 / -


M 400 m (23)

Viljami Kaasalainen Jyväskylän Kenttäurheilijat47.48 / 47.48
Erik Back Helsingfors IFK 47.64 / 47.76
Eljas Aalto IF Sibbo-Vargarna 47.58 / 48.20
Filiph Johansson Gamlakarleby IF 47.89 / 48.24
Juho Pirskanen Kuopion Reipas 48.31 / 48.31
Matias Linkoaho Helsingin Kisa-Veikot 48.18 / 49.04
Samuli Losoi Tampereen Pyrintö 49.63 / 49.63
Jaakko Lehtilä Tampereen Pyrintö 48.70 / 49.85
Mikko Ryhänen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 50.27 / 50.27
Jevgeni Aleksandrov Helsingfors IFK 50.35 / 50.35
Kalle Raitala Tampereen Pyrintö 49.80 / 50.54
Petri Ihander Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 50.80 / 50.80
Aleksi Sairanen Helsingfors IFK 50.19 / 50.84
Daniel Lundmark Helsingfors IFK 49.83 / 50.93
Harald Spoof Turun Urheiluliitto 50.94 / 50.94
Jouko Juntunen Tampereen Pyrintö 49.08 / 51.57
Karim Jaiteh Helsingin Tarmo 52.68 / 52.68
Aleksi Salminen Harjavallan Jymy 51.85 / 52.78
Christer Strömberg Helsingin Kisa-Veikot 57.66 / 60.84
Eemil Koso Tampereen Pyrintö 48.98 / -
Mike Changala Borgå Akilles 50.32 / -
Janne Kanerva Lahden Ahkera 51.88 / -
Junnu Korvenpää Kenttäurheilijat -58 - / -

M 1500 m (22) A-erä 12 juoksijaa, B-erä 10 juoksijaa
Konsta Hämäläinen Joensuun Kataja 3:44.26 / 3:44.26
Santtu Heikkinen Lempäälän Kisa Yu 3:45.48 / 3:45.48
Samuli Hussa Limingan Niittomiehet 3:47.38 / 3:47.38
Ossi Kekki Lahden Ahkera 3:44.91 / 3:47.72
Samu Heikkonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 3:51.31 / 3:51.31
Aki Nummela Helsingin Kisa-Veikot 3:46.49 / 3:52.94
Joni Virkkala Gamlakarleby IF 3:52.94 / 3:52.94
Panu Jantunen Helsingin Kisa-Veikot 3:44.80 / 3:53.39
Tuomas Puputti IF Raseborg 3:53.70 / 3:55.95
Antton Launto Sauvon Urheilijat 3:50.09 / 3:58.50
Johannes Brunila Turun Urheiluliitto 3:58.51 / 3:58.59
Karlos Kemppaala Viipurin Urheilijat 4:00.55 / 4:00.55
Juuso Hakala Turun Urheiluliitto 4:00.61 / 4:00.61
Eero Heinonen Turun Urheiluliitto 3:57.60 / 4:02.88
Kari Poutiainen Limingan Niittomiehet 4:03.64 / 4:03.64
Niko Putkinen Karhulan Katajaiset 4:07.73 / 4:09.84
Miki Niemensivu Rauman Urheilijat 4:12.72 / 4:12.72
Antti Sakala Sippolan Kunto 4:11.81 / 4:16.11
Tuomas Hapola Savitaipaleen Urheilijat 4:28.01 / 4:34.59
Alex Rauhala Vasa IS 4:00.50 / -
Jesse Loisa Lappeenrannan Urheilu-Miehet 4:18.46 / -
Jyri Lehtonen Helsingin Kisa-Veikot - / -

M 400 m aj (8)

Tuomas Lehtonen Liedon Parma 50.53 / 51.41
Jonni Blomqvist Borgå Akilles 51.41 / 51.41
Lauri Eneh Tampereen Urheilijat-38 53.26 / 53.45
Samuli Raikunen Liedon Parma 53.62 / 55.5h
Iiro Surkka Jyväskylän Kenttäurheilijat 54.52 / 55.91
Aleksi Nieminen Porin Tarmo 59.05 / 59.75
Jouko Juntunen Tampereen Pyrintö 60.35 / 60.35
Pekka Sinkkonen Helsingfors IFK 53.85 / -


N 200 m (33) A ja B-eriin 16 urheilijaa, C, D ja E erään muut
Anniina Kortetmaa Jyväskylän Kenttäurheilijat 23.42 / 23.42
Aino Pulkkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 23.73 / 23.79
Milja Thureson Turun Toverit 23.65 / 24.01
Anna Pursiainen Espoon Tapiot 24,22 / 24,22
Johanna Kylmänen Raision Kuula 24.24 / 24.24
Annika Mäenpää Noormarkun Nopsa 24.61 / 24.61
Anna Julin IF Nykarlebynejden 24.57 / 24.89
Julia Ihantola Espoon Tapiot 25.10 / 25.10
Merituuli Jääskeläinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 25.11 / 25.11
Jessica Rautelin Esbo IF 25.29 / 25.97
Eliisa Kallio Eurajoen Veikot 26.03 / 26.03
Kamilla Nurminen Helsingin Kisa-Veikot 25.56 / 26.11
Enni Henttonen Turun Urheiluliitto 25.85 / 26.24
Lotta Lahtinen IF Raseborg 26.14 / 26.24
Suvi-Tuuli Saarnio Jyväskylän Kenttäurheilijat 26.98 / 26.98
Tiia Heikkinen Tampereen Pyrintö 27.02 / 27.27
Sirpa Malmström Nurmijärven Yleisurheilu 27.39 / 27.39
Jenni Eloranta Vihdin Viesti 27.34 / 27.42
Ida Hellman Länsi-Uudenmaan Urheilijat 27.73 / 27.73
Johanna Haikonen Helsingin Kisa-Veikot 26.42 / 27.89
Riina Heikkonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 25.85 / 27.96
Titta Sillman Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 28.17 / 28.17
Tanja Liski Länsi-Uudenmaan Urheilijat 28.49 / 28.49
Iida Lounela Helsingin Kisa-Veikot 29.34 / 29.34
Anni Ruotsalainen Helsingin Kisa-Veikot 29.35 / 29.35
Virpi Vähäkangas Keravan Urheilijat 29.43 / 29.55
Johanna Alaraasakka Helsingin Kisa-Veikot 29.46 / 29.68
Hanna Kasurinen Helsingin Kisa-Veikot 32.57 / 32.57
Anniina Laitinen Helsingin Kisa-Veikot 24.47 / -
Anne-Mari Lehtiö Kenttäurheilijat -58 24.96 / -
Chantelle Peter Helsingin Kisa-Veikot 27.59 / -
Hilda Mäkelä Kenttäurheilijat -58 28.96 / -
Vilma Berg Helsingin Kisa-Veikot 30.96 / -
Emilia Tuominen Helsingin Kisa-Veikot - / -

N 400 m (19)
Sandra Knezevic Sverige / Hässelby IK 53.83 / 53.83
Milja Thureson Turun Toverit 54.21 / 54.68
Jeanine Nygård Vasa IS 54.64 / 55.15
Jonna Berghem HIK Friidrott 54.72 / 55.53
Ella Räsänen Esbo IF 53.44 / 55.86
Martta Rautala Viipurin Urheilijat 56.26 / 57.23
Kira Kruuti Helsingin Kisa-Veikot 55.93 / 57.53
Anniina Laitinen Helsingin Kisa-Veikot 55.05 / 58.00
Linne Kallio Eurajoen Veikot 58.13 / 58.13
Laura Andberg Helsingin Kisa-Veikot 56.51 / 59.27
Jenna-Emilia Piirainen Pohjan Koitto 59.57 / 59.57
Sini-Minea Saarikoski Keravan Urheilijat 61.05 / 61.05
Emma Tuomala Helsingfors IFK 61.38 / 61.38
Gabriela Gallen-Kallela-Sirén Runners Club 63.59 / 63.59
Jonna Kangasniemi Noormarkun Nopsa 61.10 / 64.14
Emilia Tuominen Helsingin Kisa-Veikot 66.43 / 66.43
Sanna Erkinheimo Lahden Ahkera 54.09 / -
Emilia Jousimaa Lahden Ahkera - / -

N 1500m (21) A-erään 12 urheilijaa, B-erään 10 urheilijaa
Camilla Richardsson Esbo IF 4:20.32 / 4:29.1h
Kaisa Honkaharju Kälviän Tarmo 4:29.50 / 4:29.50
Moona Latvala Helsingin Kisa-Veikot 4:29.18 / 4:30.56
Nelli Nordlund Eurajoen Veikot 4:36.15 / 4:36.15
Suvi Selvenius Helsingin Kisa-Veikot 4:20.96 / 4:38.18
Anne-Marika Partanen Kuopion Reipas 4:39.85 / 4:39.85
Rauha Buchwald Helsingin Kisa-Veikot 4:42.69 / 4:42.69
Anni Räty Turun Urheiluliitto 4:43.08 / 4:43.08
Anne Rajaniemi Lahden Ahkera 4:47.70 / 4:47.70
Lotta Sundqvist Turun Urheiluliitto 4:47.85 / 4:47.85
Lotta Malmivaara Runners Club 4:51.46 / 4:51.46
Ida Andersson Nurmijärven Yleisurheilu 4:56.37 / 4:56.37
Anne Lyytinen Runners Club 5:01.17 / 5:01.17
Kaarina Lehtonen Hyvinkään seudun Urheilijat 4:55.65 / 5:02.16
Nella Paronen Karhulan Katajaiset 5:05.36 / 5:05.36
Vera Tattari Runners Club 5:11.79 / 5:11.79
Gabriela Gallen-Kallela-Sirén Runners Club 5:17.74 / 5:17.74
Laura Sunila Runners Club 5:31.83 / 5:31.83
Sofie Lövdahl Vasa IS 4:33.17 / -
Annina Walling Polvijärven Urheilijat4:44.08 / -
Jessica Ljungberg Helsingin Tarmo - / -

N 400 m aj (7)

Marielle Kleemeier Estonia 58.37 / 58.37
Aada Aho Raision Kuula 58.71 / 59.07
Kristiina Halonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 58.41 / 59.37
Martta Rautala Viipurin Urheilijat 58.87 / 59.65
Pinja Pikkupeura Helsingfors IFK 61.72 / 61.72
Anni Korhonen Lahden Ahkera 62.28 / 64.03
Mila Heikkonen Helsingfors IFK - / -