Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Elokuu 2022 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31 1 2 3 4 5 6 7
32 8 9 10 11 12 13 14
33 15 16 17 18 19 20 21
34 22 23 24 25 26 27 28
35 29 30 31        
  Syyskuu 2022  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35       1 2 3 4
36 5 6 7 8 9 10 11
37 12 13 14 15 16 17 18
38 19 20 21 22 23 24 25
39 26 27 28 29 30    
  Lokakuu 2022  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
39           1 2
40 3 4 5 6 7 8 9
41 10 11 12 13 14 15 16
42 17 18 19 20 21 22 23
43 24 25 26 27 28 29 30
44 31            
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ti-to 30.08.-01.09.pkPyrinnön heittocup, kiekkoTampere28.09.
to 01.09.pmSisuottelutRovaniemi29.08.
to 01.09.pkSyyskisa ja TUL seuraottelu Salo29.08.
to 01.09.pkHippokisa 4Valkeakoski30.08.
to 01.09.pkTuWe:n Junnukisat Turku28.08.
to 01.09.pkPeukku kisatKUORTANE30.08.
to 01.09.pkAv. Kristiinankaupungin mestaruuskilpailutKristiinankaupunki29.08.
to 01.09.pkMoukaripörssin toinen kiekkokisa Pori30.08.
to 01.09.pkMynämäen kunnan mestaruuskilpailutMynämäki28.08.
to 01.09.pkSisulisätOrivesi29.08.
pe 02.09.pkPentin HölkkäKouvola -
la 03.09.seuracupPohjola seuracup B-sarjan finaali - Pohjola föreningscup B-serie finalRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis 31.08.
la 03.09.seuracupPohjola Seuracup A-finaaliVeikkola31.08.
la 03.09.seuracupPohjola Seuracup SuperfinaaliEspoo31.08.
la 03.09.seuracupPohjola Seuracup C-finaaliVantaa31.08.
la 03.09.maantieRauhalahti Kuopio Maraton Kuopio -
la 03.09.pkVauhdittoman moukarinheiton SMLeppävirta -
la 03.09.pkEinarin tonniMäntsälä01.09.
la 03.09.pkVanhan Sotatien juoksu/marssiKauhava31.08.
la 03.09.pkHeinäpään heittokisatOulu01.09.
su 04.09.pkAvoimet TUL:n Järvi-Suomen mestaruuskilpailut heitto-otteluLeppävirta -
su 04.09.pkAikuisurheilijoiden kuulan 10-otteluSulkava28.08.
su 04.09.pkHöstkast - SyysheitotMalax02.09.
su 04.09.seuraSeurakisatKaarina -
ma 05.09.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 05.09.pkKeU:n mestaruusottelutSavonlinna, Kerimäki03.09.
ma 05.09.pkHIK klubbmästerskap 1/2hangö01.09.
ma 05.09.pkPitkät ratamatkat (pm 10000 m) ja Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia03.09.
ma 05.09.pkMoukaripörssin moukari 2Pori03.09.
ma 05.09.pkAkilles mästerskap 6 - Akilleen mestaruuskisat 6Borgå - Porvoo02.09.
ti 06.09.pmpm-ratakävelytNaantali 01.09.
ti 06.09.pkKlubbmästerskap, del 3Sjundeå05.09.
ti 06.09.seuraSeurakisatTeuva -
ti 06.09.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ti 06.09.seuraSeurakisatParkano -
ti 06.09.pkNiko Niklanderin juhlajuoksuVantaa01.09.
ke 07.09.pkSyysheitot IJämsä04.09.
ke 07.09.pkPuuhamaa-cupJanakkala05.09.
ke 07.09.seuraSeurakisatJanakkala -
ke 07.09.pkHKV NappulamestaruuskisatHelsinki05.09.
ke 07.09.pmKainuun sisumoniottelut 2Kajaani03.09.
ke 07.09.pkAkilles mästerskap 7 - Akilleen mestaruuskisat 7Borgå - Porvoo02.09.
ke 07.09.seuraSeurakisatLaitila06.09.
to 08.09.pkWikäritVarkaus05.09.
to 08.09.pkLempäälän yleisurheilumestaruuskilpailutLempäälä07.09.
to 08.09.pkHSL Group moukari 3Nurmijärvi05.09.
to 08.09.pkKlubbmästerskap, del 4Kyrkslätt07.09.
to 08.09.pkRegiontävlingKyrkslätt06.09.
to 08.09.pkAktia Junior Games del 4Raseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari05.09.
to 08.09.pkMoukaripörssin kolmas kiekkokisaPori06.09.
to 08.09.pkRyskeen Kesäcup VTammela04.09.
la 10.09.pk56. Oulun JuoksuOulu -
la-su 10.-11.09.SMSM-viestitJyväskylä02.09.
la-su 10.-11.09.pkSeuran avoimet mestaruusheitotTampere22.09.
la 10.09.pkValtin heitotAkaa / Viiala08.09.
la 10.09.pkJalasjärven heitto-ottelutJalasjärvi08.09.
la 10.09.pkHeitto-otteluUusikaupunki06.09.
la 10.09.pkSeiväskoulun syyskisatSomero09.09.
la 10.09.pkSyyssatasetLapinlahti06.09.
la-su 10.-11.09.pkAvoimet TUL:n Järvi- Suomen Kyvyt esiin kilpailut .Leppävirta01.09.
la 10.09.pkKesän Ennätysten murskajaisetTöysä08.09.
la 10.09.pkAikuisurheilijoiden heittocup 4/5Kouvola/Inkeroinen03.09.
la 10.09.pkArctic HammerRovaniemi04.09.
su 11.09.pkTuiskun heitto kisatRusko(Vahto)08.09.
su 11.09.pkHeitto 5-otteluRovaniemi10.09.
su 11.09.pkLasse Viren hölkkä Myrskylä -
su 11.09.pkHyppy- ja heittokilpailutSavonlinna, Kerimäki09.09.
ma 12.09.pkOsuuspankin HippokisatTampere10.09.
ma 12.09.pkHIK klubbmästerskap 2/2hangö08.09.
ti 13.09.pkPiirikilpailutKokkola11.09.
ti 13.09.seuraSeurakisatParkano -
ke 14.09.pkSyysheitot IIJämsä11.09.
ke 14.09.pkHKV avoimet nappulakisatHelsinki11.09.
ke 14.09.pkWanhanajan mailiNurmijärvi11.09.
ke 14.09.seuraSeurakisatNurmijärvi13.09.
ke 14.09.seuraSeurakisatLaitila13.09.
to 15.09.pkKLL:n Varsinais-Suomen piirin yleisurheilukilpailutSalo08.09.
to 15.09.pkRegiontävlingKyrkslätt13.09.
to 15.09.pkTammelan Kunnan KunnanmestaruuskilpailutTammela08.09.
pe 16.09.pkPk-seudun keihäskoulun kesäkisa 2Helsinki14.09.
pe-la 16.-17.09.maantieFinlandia Marathon ja Valon KymppiJyväskylä -
la 17.09.maantieEspoo Rantamaraton juoksutapahtumaEspoo17.09.
la-su 17.-18.09.SMSM-moniottelut M/N22-19-17, T/P15-14Lahti09.09.
la-su 17.-18.09.pkSeuraottelu KaaUra, LTU, PaimU, PiKa, PiKe, SauvUKaarina13.09.
la 17.09.pmÖppna NÅID F/P terräng 9-13 år och Spring CupRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa15.09.
la 17.09.pmSupersisuottelutLapua14.09.
la 17.09.pkKaarlon Juoksu 2022Posio15.09.
la 17.09.pkHSL Group moukari 4Nurmijärvi14.09.
la-su 17.-18.09.pkPyhäselän XXI heittohyppypäivätJoensuu15.09.
la 17.09.pkKuonan KymppiSavonlinna, Kerimäki15.09.
la 17.09.maantieRuissalojuoksutTurku -
la 17.09.pkHeinäpään heittokisatOulu15.09.
la 17.09.maantieHuippukymppiPudasjärvi, Iso-Syöte13.09.
la 17.09.pkIX Iltavalo 3000mKokkola/Ullava -
su 18.09.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut IITampere13.09.
su 18.09.pkPk-heittokisatRistiina16.09.
su 18.09.pmUUDY:n pm-junnuottelut 2. 9-13v.Nummela15.09.
ma 19.09.seuraSeurakisatJämsä -
to 22.09.pmHämSY:n pm-sisulisämaastoviestiLempäälä19.09.
pe 23.09.pk31. Kuvansin YöjuoksuJoroinen -
la-su 24.-25.09.pmHämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere20.09.
la 24.09.pmHelsyn 13-9 v. pm-moniottelut 2Espoo20.09.
la 24.09.amEtelän ja Kaakon aluemestaruusmaastotKotka20.09.
la-su 24.-25.09.pkSyysmoniottelutLaitila21.09.
la 24.09.pkMaasto CupKurikka23.09.
su 25.09.pk48. Paimio-juoksuPaimio22.09.
su 25.09.pkAvoimet Tapanilan Erän mestaruuskilpailutHelsinki21.09.
su 25.09.pkPakopirtin juoksuUtajärvi Ahmas Perinnekylä20.09.
su 25.09.pmpm-sisulisämoniottelut II P/T9-13Laitila21.09.