Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
la-ma 30.07.-01.08. | pm | pm sisulisähuipentuma | Raisio | 25.07. | - |
ma 01.08. | pk | Elokuun heitot | Lappeenranta (Ylämaa) | 30.07. | - |
ma 01.08. | pk | Yu-veteraanien pm-kilpailut ja Lujan (SAUL) kansalliset | Laihia | 31.07. | - |
ma 01.08. | pk | Antin Areenan Seiväskisa | Kalajoki | 30.07. | - |
ma 01.08. | seura | Seurakisat | Kärsämäki | - | - |
ma-ti 01.-02.08. | am | Aluemestaruuskilpailut T/P 15-14v., Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Helsinki | 29.07. | - |
ma 01.08. | seuracup | HämSY:n seuracup 2.div. 2.osakilpailu | Ylöjärvi | 29.07. | - |
ma 01.08. | pk | Seiväskisa | Seinäjoki | 30.07. | - |
ma 01.08. | seura | Seurakisat | PUDASJÄRVI | - | - |
ma 01.08. | seura | Seurakisat | Sastamala | - | - |
ma 01.08. | seura | Seurakisat | Sonkajärvi | - | - |
ma 01.08. | seuracup | Seuracup Hämsyn 1.Div 2. osakisa | Nokia | 29.07. | - |
ti 02.08. | pk | Pohjois-Karjalan Seuracupin lisälajit | Outokumpu | 30.07. | - |
ti 02.08. | seuracup | Pohjola Seuracup II.osakilpailu | Oulu | 31.07. | - |
ti 02.08. | seuracup | Seuracup II-osa | Ristiina | 28.07. | - |
ti 02.08. | seuracup | Pohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailu | Outokumpu | 30.07. | - |
ti 02.08. | pk | Finprofile seurakisat | Iitti | 01.08. | - |
ti 02.08. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
ti 02.08. | seuracup | Pohjola Seuracup 2 | Suomussalmi | 01.08. | - |
ti 02.08. | ak | Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga, osakilpailu 5 | Kauhava | 31.07. | - |
ti 02.08. | pk | Tarmon kisat | Pori | 31.07. | - |
ti 02.08. | pk | Piirikilpailu | Kokkola | 01.08. | - |
ti 02.08. | seura | Seurakisat | Tuusula, Hyrylä | - | - |
ti 02.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Ikaalinen | 01.08. | - |
ti 02.08. | pk | Tarmon kisojen viestit | Pori | 02.08. | - |
ke 03.08. | pk | Espoonlahden heittokisat | Espoo | 01.08. | - |
ke 03.08. | seura | Seurakisat | Joroinen | 02.08. | - |
ke 03.08. | pk | Haka juoksee | Valkeakoski | 01.08. | - |
ke 03.08. | pk | Borgå släggtävling 2 / Porvoon moukari 2 | Borgå - Porvoo | 31.07. | - |
ke 03.08. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 03.08. | seura | Seurakisat | Leppävirta | - | - |
ke 03.08. | seura | Seurakisat | Pori | 01.08. | - |
ke 03.08. | ak | Tilastopajacup 5 | Turku | 31.07. | - |
ke 03.08. | pk | Heittokilpailut | Kajaani | 29.07. | - |
ke 03.08. | pk | Keihäsmafia cup osakilpailu 3 | Vaasa | 01.08. | - |
ke 03.08. | pk | SiiPon kuukausikisat | Siilinjärvi | 31.07. | - |
ke 03.08. | pk | Aikuisurheilijoiden heittojen ilta (SAUL) | Kajaani | 28.07. | - |
ke 03.08. | pk | Fyren games | Korsnäs | 01.08. | - |
ke 03.08. | pk | 100m tuloskisa | Varkaus | 02.08. | - |
ke 03.08. | po | Ungdomsserien omgång 5 | Mariehamn | - | - |
ke 03.08. | seura | Seurakisat | Kiukainen | - | - |
ke 03.08. | seura | Seurakisat | Nedervetil / Alaveteli | 02.08. | - |
ke 03.08. | seura | Seurakisat | Kemi | - | - |
ke 03.08. | seura | Seurakisat | Jämsä | - | - |
ke 03.08. | seura | Seurakisat | Siilinjärvi | 31.07. | - |
ke 03.08. | seura | Seurakisat | Kiuruvesi | - | - |
ke 03.08. | seura | Seurakisat | Saarijärvi | - | - |
ke 03.08. | seura | Seurakisat | Äänekoski | - | - |
ke 03.08. | seura | Seurakisat | Karkkila | - | - |
ke 03.08. | seura | Seurakisat | Kauhajoki | 02.08. | - |
to 04.08. | pm | Sisuviestit | Rovaniemi | 31.07. | - |
to-su 04.-07.08. | SM | Kalevan Kisat | Joensuu | 27.07. | - |
to 04.08. | seura | Seurakisat | Merikarvia | - | - |
to 04.08. | pk | LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut | Lempäälä | 03.08. | - |
to 04.08. | pk | Aikuisurheilijoiden loikat | Helsinki | 03.08. | - |
to 04.08. | seuracup | Seuracup 2, EKY, LaSY ja KymY | Lahti | 01.08. | - |
to 04.08. | pk | Metalli Cup 3 | Tornio | 01.08. | - |
to 04.08. | pk | Elojuoksut | Alahärmä | 01.08. | - |
to 04.08. | pk | Sisulisät | Orivesi | 02.08. | - |
to 04.08. | pk | Elokuun kisat | Ylivieska | 03.08. | - |
to 04.08. | pk | PeU:n Elokuun kilpailut | Perniö | 01.08. | - |
to 04.08. | seura | Seurakisat | Ylämaa (Lappeenranta) | - | - |
to 04.08. | seura | Seurakisat | Tornio | 01.08. | - |
to 04.08. | seura | Seurakisat | Nummi | 02.08. | - |
to 04.08. | seura | Seurakisat | Ilomantsi | - | - |
to 04.08. | seura | Seurakisat | Säkylä | - | - |
to 04.08. | seura | Seurakisat | Jakobstad | 03.08. | - |
to 04.08. | seura | Seurakisat | Lempäälä | 03.08. | - |
to 04.08. | seura | Seurakisat | Nivala | - | - |
pe 05.08. | seura | Seurakisat | Rauma | - | - |
la 06.08. | pk | Harjavallan Allianssi ry kansalliset aikuisurheilukisat | Harjavalta | 01.08. | - |
la 06.08. | pk | Kempele Maraton | Kempele | - | - |
la-su 06.-07.08. | pm | Kainuun Sisuhuipentuma | Paltamo | 03.08. | - |
la 06.08. | pk | Säkylän 7. Mansikkamaraton | Säkylä | - | - |
la 06.08. | pk | Toivon Kipinä, Suomen Perinneurheiluliiton SM | Kangaslampi | - | - |
la 06.08. | pk | LeKi YU:n moukari | Lempäälä | 05.08. | - |
la 06.08. | pk | Karhu-Hölkkä | Ranua | 05.08. | - |
la 06.08. | pk | Espoonlahden heittokisat | Espoo | 03.08. | - |
la 06.08. | seura | Seurakisat | Oulu, Haukipudas | 05.08. | - |
su 07.08. | seura | Seurakisat | Oulu | 04.08. | - |
su 07.08. | pk | Aluekilpailut | Tarvasjoki/Lieto | 03.08. | - |
su 07.08. | pk | Hillamaastot | Ranua | 03.08. | - |
su 07.08. | pm | Sisuviestit | Oulu | 05.08. | - |
su 07.08. | seura | Seurakisat | Korsholm | - | - |
ma 08.08. | seura | Seurakisat | Lappeenranta | 05.08. | - |
ma 08.08. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 08.08. | seura | Seurakisat | Hamina | - | - |
ma 08.08. | seuracup | SeuraCup II-osakilpailu | Veikkola | 05.08. | - |
ma 08.08. | pk | Osuuspankin Hippokisat | Tampere | 06.08. | - |
ma 08.08. | pk | Luokittelukilpailut / KeU-cup 4 | Savonlinna, Kerimäki | 07.08. | - |
ma 08.08. | seura | Seurakisat | Raisio | 07.08. | - |
ma 08.08. | seuracup | Pohjola Seuracup II osakilpailu | Sastamala | 05.08. | - |
ma 08.08. | ak | Seinäjoen aluekisat 3 | Seinäjoki | 05.08. | - |
ma 08.08. | pk | Forssan Salaman Holjat kisat | Forssa | 06.08. | - |
ma 08.08. | pk | Tarmon pikajuoksuilta | Hämeenlinna | 06.08. | - |
ma 08.08. | pk | Avoimet Kaupungin mestaruuskilpailut | Pudasjärvi | 06.08. | - |
ma 08.08. | pk | Viikkokisat ja aikuisten pm | Leppävirta | 08.08. | - |
ma-ke 08.-10.08. | pm | Öppna Åländska Mästerskapen | Mariehamn | - | - |
ma 08.08. | seura | Seurakisat | Kuhmo | - | - |
ma 08.08. | seura | Seurakisat | PUDASJÄRVI | - | - |
ma 08.08. | seuracup | Seuracup 2, Pohjoislohko | Mynämäki | 04.08. | - |
ma 08.08. | seuracup | Seuracup II Pohjoislohko, 9v lajit | Mynämäki | 04.08. | - |
ma 08.08. | seuracup | NÅID Föreningscup 2 / NÅID Seuracup 2 | Sipoo/Sibbo | 05.08. | - |
ma 08.08. | seuracup | Föreingscupen deltävling 2 | VASA | 05.08. | - |
ti 09.08. | pk | Raaseporin iltapäivätuulet | Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis | 07.08. | - |
ti-ke 09.-10.08. | pk | Pohjois-Karjalan 9-11-vuotiaiden pm-huipentuma | Joensuu | 07.08. | - |
ti 09.08. | pk | Elokuun kisat 1 | Imatra | - | - |
ti 09.08. | seuracup | SeuraCup II | Saarijärvi | 05.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup 2. osakilpailu | Hyvinkää | 06.08. | - |
ti 09.08. | pk | Finprofile seurakisat | Iitti | 08.08. | - |
ti 09.08. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup 2, Etelälohko | Kaarina | 05.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup 2, ykköslohko | Raisio | 05.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Pohjola Seuracup II | Lapinlahti | 04.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Pohjola Seuracup 2 | Ilmajoki | 08.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup II, ykköslohko 9v lajit | Raisio | 05.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup II Etelälohko, 9v lajit | Kaarina | 05.08. | - |
ti 09.08. | pk | Säästöpankin kesäkisat | Urjala | 07.08. | - |
ti 09.08. | pk | Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 1 | Pargas/Parainen | 08.08. | - |
ti 09.08. | seura | Seurakisat | Polvijärvi | - | - |
ti 09.08. | seura | Seurakisat | Ikaalinen | 08.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup piiirikisa II | Veteli | 05.08. | - |
ke 10.08. | pk | Paunu Games IV | Jämsä | 07.08. | - |
ke 10.08. | pk | Viikkokisa 3 | Virrat | 08.08. | - |
ke 10.08. | pk | Seiväskisa | Turku | 08.08. | - |
ke 10.08. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 10.08. | pk | Av. Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailut | Mänttä-Vilppula | 08.08. | - |
ke 10.08. | pk | Tuiskun moukari kisat | Rusko(Vahto) | 08.08. | - |
ke 10.08. | seura | Seurakisat | Virrat | - | - |
ke 10.08. | seura | Seurakisat | Kiukainen | - | - |
ke 10.08. | seura | Seurakisat | Kerava | - | - |
ke 10.08. | seura | Seurakisat | Kiuruvesi | - | - |
ke 10.08. | seura | Seurakisat | Uurainen | - | - |
ke 10.08. | seura | Seurakisat | Laitila | 09.08. | - |
ke 10.08. | seura | Seurakisat | Saarijärvi | - | - |
ke 10.08. | seura | Seurakisat | Helsinki | 09.08. | - |
ke 10.08. | seura | Seurakisat | Karkkila | - | - |
ke 10.08. | ak | Kipinän aluekilpailut | Kajaani | 06.08. | - |
ke 10.08. | seura | Seurakisat | Kauhajoki | 09.08. | - |
to-su 11.-14.08. | pk | SAUL SM-yleisurheilu | Pedersöre | - | - |
to 11.08. | seura | Seurakisat | KEMI | 09.08. | - |
to 11.08. | pk | Hippokisat | Salo | 08.08. | - |
to 11.08. | seura | Seurakisat | Raahe | - | - |
to 11.08. | seura | Seurakisat | Merikarvia | - | - |
to 11.08. | seura | Seurakisat | Espoo | - | - |
to 11.08. | pk | Peukkukisa | Töysä | 09.08. | - |
to 11.08. | seura | Seurakisat | Lapua | - | - |
to 11.08. | seura | Seurakisat | Pyhäntä | - | - |
to 11.08. | pk | Kaavin Kaiun hyppykilpailut | Kaavi | 09.08. | - |
to 11.08. | pk | OK Maakunnan lasten kisailut | Kajaani | 09.08. | - |
to 11.08. | seura | Seurakisat | Ylivieska | - | - |
to 11.08. | seura | Seurakisat | Nummi | 09.08. | - |
to 11.08. | seura | Seurakisat | Ilomantsi | - | - |
pe-su 12.-14.08. | SM | SM-kilpailut P/T 15-14 | Nurmijärvi | 05.08. | - |
pe-su 12.-14.08. | SM | SM-kilpailut M/N17-16 | Lempäälä | 04.08. | - |
pe 12.08. | pk | Someron kaupunginmestaruuskisat | Somero | 10.08. | - |
pe 12.08. | seura | Seurakisat | Rauma | - | - |
pe 12.08. | seura | Seurakisat | Kokkola | - | - |
la 13.08. | seura | Seurakisat | Lahti | 14.08. | - |
la 13.08. | maantie | Pyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaratonit) | Pyhtää | 08.08. | - |
la 13.08. | pk | Lasyn pm-ottelut. Osa 2. 9-13v. | Heinola | 11.08. | - |
la 13.08. | pk | Raatteen Maraton | Suomussalmi | 13.08. | - |
la 13.08. | pk | Haaga Run | Helsinki | - | - |
la 13.08. | pk | 9 - 13 vuotiaiden moniottelut | PUDASJÄRVI | 09.08. | - |
la 13.08. | pk | Säästöpankin eloheitot | somero | 10.08. | - |
su 14.08. | pk | PaRaS-lenkki | Parikkala | 12.08. | - |
su 14.08. | seura | Seurakisat | Kaarina | - | - |
ma 15.08. | seura | Seurakisat | Varkaus | 16.08. | - |
ma 15.08. | seura | Seurakisat | Alavus | - | - |
ma 15.08. | pk | Seinäjoen Juniorikilpailut 2 | Seinäjoki | 13.08. | - |
ma 15.08. | pk | Borgå stavcup 2 / Porvoon seiväscup 2 | Borgå - Porvoo | 13.08. | - |
ma 15.08. | pk | Piirikunnallinen viikkokisa | Leppävirta | - | - |
ma 15.08. | seura | Seurakisat | Kuhmo | - | - |
ma 15.08. | seura | Seurakisat | Sonkajärvi | - | - |
ma 15.08. | seura | Seurakisat | Vaasa | - | - |
ti 16.08. | pk | Kultajousi kuukausikisat 4/4 | Kuopio | 14.08. | - |
ti 16.08. | seura | Seurakisat | Kuopio | 14.08. | - |
ti 16.08. | seura | Seurakisat | Janakkala | - | - |
ti 16.08. | seura | Seurakisat | Kiiminki | - | - |
ti 16.08. | seura | Seurakisat | Espoo | - | - |
ti 16.08. | pk | Akaan kaupunginmestaruuskilpailut | Akaa, Viiala | 14.08. | - |
ti 16.08. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
ti 16.08. | seura | Seurakisat | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 13.08. | - |
ti 16.08. | pk | Teuvan Rivakan Yu-kisat | Teuva | 15.08. | - |
ti 16.08. | pk | Piirin myöntämä kilpailu | Muurame | 15.08. | - |
ti 16.08. | pk | Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 2 | Pargas/Parainen | 15.08. | - |
ti 16.08. | pk | Hyvän Tuulen Kisat 2 - lisälaji | Helsinki | 13.08. | - |
ti 16.08. | pk | Hyvän Tuulen Kisat 2 - kutsukilpailu | Helsinki | 13.08. | - |
ti 16.08. | pk | Klubbmästerskap, del 1 | Sjundeå | 15.08. | - |
ti 16.08. | pm | pm-sisulisäviestit P/T9-11 | Lieto | 11.08. | - |
ti 16.08. | seura | Seurakisat | Kaavi | 15.08. | - |
ti 16.08. | seura | Seurakisat | VIEREMÄ | 14.08. | - |
ti 16.08. | ak | Hyvän Tuulen Kisat 2 | Helsinki | 13.08. | - |
ti 16.08. | pk | Siikalatvacupin kilpailu | Pyhäntä | 15.08. | - |
ke 17.08. | pk | Tyrnävän kunnan avoimet yleisurheilumestaruuskilpailut | Tyrnävä | 16.08. | - |
ke 17.08. | pk | Osuuspankin Hippokisat | Varkaus | 12.08. | - |
ke 17.08. | seura | Seurakisat | Joroinen | 16.08. | - |
ke 17.08. | pk | Junnut Radalle | Tampere | 15.08. | - |
ke 17.08. | pk | Peukku-kisa | Virrat | 15.08. | - |
ke 17.08. | pk | Valkeavesi Games | Kalajoki | 15.08. | - |
ke 17.08. | pk | 51. Vasakisa | Porvoo - Borgå | 14.08. | - |
ke 17.08. | pk | Seiväskisa | Turku | 15.08. | - |
ke 17.08. | pk | Borgå stavcup 2 / Porvoon seiväscup 2 | Borgå - Porvoo | 14.08. | - |
ke 17.08. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 17.08. | pk | Elosataset | Noormarkku | 16.08. | - |
ke 17.08. | pm | HämSYn pm-viestit | Hämeenlinna | 15.08. | - |
ke 17.08. | seura | Seurakisat | Punkaharju | 17.08. | - |
ke 17.08. | seura | Seurakisat | Juuka | 15.08. | - |
ke 17.08. | pk | Viispiikkinen cup Pylkönmäki | Saarijärvi | - | - |
ke 17.08. | pk | KEV-heittokisa | Kuusamo | 16.08. | - |
ke 17.08. | seura | Seurakisat | Virrat | - | - |
ke 17.08. | seura | Seurakisat | Lapinlahti | - | - |
ke 17.08. | seura | Seurakisat | Karkkila | - | - |
to 18.08. | seura | Seurakisat | Rovaniemi | 15.08. | - |
to 18.08. | seura | Seurakisat | Hamina | - | - |
to 18.08. | seura | Seurakisat | Merikarvia | - | - |
to 18.08. | kans | Eltsun kansalliset | Helsinki | 15.08. | - |
to 18.08. | pk | Piirinmestaruusviestit 9-17 v | Imatra | 14.08. | - |
to 18.08. | pk | Omasp Sporttikisat | Joensuu | 16.08. | - |
to 18.08. | pk | Vedon kisat | Lapinlahti | 16.08. | - |
to 18.08. | pk | Hippokisat | Ulvila | 17.08. | - |
to 18.08. | pk | Lisälaji Vedon kisat | Lapinlahti | 17.08. | - |
to 18.08. | pm | pm-viestit T/P13-15 | Salo | 13.08. | - |
to 18.08. | seura | Seurakisat | Lapinlahti | 16.08. | - |
to 18.08. | seura | Seurakisat | Pyhäntä | - | - |
to 18.08. | pk | Sisulisät | Orivesi | 16.08. | - |
to 18.08. | pk | 2.Luokittelukilpailut/seurakilpailut | Ristiina | 16.08. | - |
to 18.08. | pk | DT i Smedsby | Korsholm | 16.08. | - |
to 18.08. | pk | Hippokisat ja lisälaji T/P13 pituus | NAKKILA | 17.08. | - |
to 18.08. | seura | Seurakisat | Tuusula, Jokela | - | - |
to 18.08. | seura | Seurakisat | Nummi | - | - |
to 18.08. | seura | Seurakisat | VIEREMÄ | 14.08. | - |
pe-su 19.-21.08. | pk | SFIM i friidrott | Mariehamn | 11.08. | - |
pe 19.08. | pk | Aloittelijoiden seiväskilpailu | Helsinki | 18.08. | - |
pe-la 19.-20.08. | maantie | Paavo Nurmi Marathon | Turku | - | - |
la 20.08. | pk | Helsinki Marathon | Helsinki | - | - |
la 20.08. | pm | LaSY:n pm-huipentuma | Iitti | 17.08. | - |
la-su 20.-21.08. | pm | Uudy:n pm 9-15v | Janakkala | 17.08. | - |
la 20.08. | SM | SM-maraton | Turku | 12.08. | - |
la-su 20.-21.08. | pm | PM-huipentuma 9-15v 20.-21.8. | Kouvola | 16.08. | - |
la 20.08. | am | 13 v. Aluehuipentuma, lounainen alue | Kaarina | 17.08. | - |
la 20.08. | pk | Ville Pörhölä Games | Tornio | 15.08. | - |
la 20.08. | pk | Mikkeli avoin ABC3 kilpailu | Mikkeli | 18.08. | - |
la 20.08. | pk | Matin Maastot | Viirinkylä | - | - |
la 20.08. | pm | Pm-sisuviestit | Kauhajoki | 16.08. | - |
la 20.08. | ak | Iin kisat | Ii | 16.08. | - |
la 20.08. | ak | Kälviän Kisat | Kokkola | 17.08. | - |
la 20.08. | pk | Niilon kymppi | Suonenjoki | 18.08. | - |
la 20.08. | pk | Heinäpään heittokisat | Oulu | 18.08. | - |
su 21.08. | pm | Pm-huipentuma 9-15-v. 2. osa | Orimattila | 18.08. | - |
su 21.08. | pk | Tuiskun moukari kisat | Nousiainen | 19.08. | - |
su 21.08. | pk | Pohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2 | Lieksa | 15.08. | - |
su 21.08. | pm | Pohjois-Savon 9-15-v. pm-moniottelut | Siilinjärvi | 16.08. | - |
su 21.08. | pk | Haka 90v / Nuorisokisa | Valkeakoski | 19.08. | - |
su 21.08. | pk | Hintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksut | Kaustinen | - | - |
su 21.08. | pm | Hämsy:n N/M pm 10 000m | Tampere | 18.08. | - |
su 21.08. | pm | Satakunnan viestihuipentuma P/T9-15 | Rauma | 18.08. | - |
su 21.08. | ak | Avoimet alueviestit ja pm-viestit 9-15v | Jyväskylä | 17.08. | - |
su 21.08. | pk | Ekin Muistokisat | Töysä | 19.08. | - |
su 21.08. | pk | Hevannan XXX Juhlakisat | Tampere | 18.08. | - |
su 21.08. | ak | Mikkelin Kilpa-Veikot 120 vuotta juhlakisa | Mikkeli | 17.08. | - |
su 21.08. | pk | Aikuisurheilijoiden heittocup 3/5 | Kouvola/Inkeroinen | 15.08. | - |
su 21.08. | pk | Arctic-heitot | Rovaniemi | 20.08. | - |
su 21.08. | pk | Sadonkorjuukisat | Himanka | 18.08. | - |
su 21.08. | pk | Imatran keihäskisa | Imatra | 20.08. | - |
su 21.08. | seura | Seurakisat | Kaarina | - | - |
ma 22.08. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 22.08. | pk | LUM Kesäkisa 4 Juoksuottelu | Lappeenranta | 21.08. | - |
ma 22.08. | pk | Heittokisat | Tyrnävä | 20.08. | - |
ma 22.08. | pm | Etelä-Savon pm-viestit | Savonlinna | 19.08. | - |
ma 22.08. | pk | Vakka-Suomen mestaruuskisat | Uusikaupunki | 19.08. | - |
ma 22.08. | pk | Osuuspankin Hippokisat | Tampere | 20.08. | - |
ma 22.08. | seura | Seurakisat | Kangasniemi | - | - |
ma 22.08. | seura | Seurakisat | Kiuruvesi | - | - |
ma 22.08. | ak | Seinäjoen aluekisat 4 | Seinäjoki | 19.08. | - |
ma 22.08. | pk | Tuisku keihäs kisat | Nousiainen | - | - |
ma 22.08. | pk | Moukaripörssin moukari | Pori | 20.08. | - |
ma 22.08. | seura | Seurakisat | Kuhmo | - | - |
ma 22.08. | seura | Seurakisat | Sonkajärvi | - | - |
ti 23.08. | pk | Seiväskerhon kisa | Ähtäri | 22.08. | - |
ti 23.08. | pk | Naantalin Löylyn seurmaestaruuskisat 2.kilpailupäivä | Naantali | 18.08. | - |
ti-to 23.-25.08. | pk | Pyrinnön heittocup, moukari | Tampere | 21.08. | - |
ti 23.08. | pk | Teemu Ollin Juhlakilpailu | Joensuu | 21.08. | - |
ti 23.08. | pk | Seuran mestaruuskilpailut osa 2 | Imatra | 21.08. | - |
ti 23.08. | pk | Lahden Hippokisat | Lahti | - | - |
ti 23.08. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
ti 23.08. | ak | Ikaalisten Syyskisat | Ikaalinen | 20.08. | - |
ti 23.08. | pk | kokkolan työväen urheilijoiden aluekilpailut | kokkola | 23.08. | - |
ti 23.08. | pk | Urjalan kunnanmestaruuskisat | Urjala | 21.08. | - |
ti 23.08. | pk | Spotox Juoksucupin pikamatkat | Kaarina | 20.08. | - |
ti 23.08. | pk | Aktia Junior Games del 3 | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 20.08. | - |
ti 23.08. | pk | Veikkolan Veikkojen 2. viikkokisa | Kirkkonummi | 21.08. | - |
ti 23.08. | pk | Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 3 | Pargas/Parainen | 22.08. | - |
ti 23.08. | pk | OK Maakunnan lasten kisailut | Kajaani | 21.08. | - |
ti 23.08. | pk | Hippo-yleisurheilukisat | Joensuu | 21.08. | - |
ti 23.08. | pk | Tiistaikisa V | Oulu | 21.08. | - |
ti 23.08. | pk | KU-68 Viikkokisa I | Kangasala | 22.08. | - |
ti 23.08. | seura | Seurakisat | Viitasaari | - | - |
ti 23.08. | seura | Seurakisat | VIEREMÄ | 14.08. | - |
ti 23.08. | seura | Seurakisat | Parkano | - | - |
ti 23.08. | pk | Klubbmästerskap, del 2 | Veikkola | 22.08. | - |
ke 24.08. | pk | Espoonlahden heittokisat | Espoo | 21.08. | - |
ke 24.08. | pk | Motonet gp lisälaji | Lappeenranta | - | - |
ke 24.08. | GP | Motonet GP Lappeenranta | Lappeenranta | 18.08. | - |
ke 24.08. | pk | Seuraottelu Salama-Ryske-Esa | Forssa | 23.08. | - |
ke 24.08. | pk | Luokittelukilpailut / KeU-cup 5 | Savonlinna, Kerimäki | 23.08. | - |
ke 24.08. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 24.08. | pk | Eläinpuistokisat 10 v. | Ähtäri | 21.08. | - |
ke 24.08. | pk | Porvoon viikkokisa 4 - Borgå veckotävling 4 | Porvoo - Borgå | 22.08. | - |
ke 24.08. | pk | Värisilmä PRO kilpailut | Karkkila | 22.08. | - |
ke 24.08. | seura | Seurakisat | Laitila | 23.08. | - |
ke 24.08. | seura | Seurakisat | Teuva | - | - |
to 25.08. | pk | Kymenlaakson pm-viestit 9-15v | Kotka | 21.08. | - |
to 25.08. | pm | T/P 12-13 pm-2-ottelut ja T/P 14-15 pm-ottelut | Naantali | 20.08. | - |
to 25.08. | seura | Seurakisat | Raahe | - | - |
to 25.08. | pk | Elokuun Tuulisähkö-kisat | Nurmijärvi | 23.08. | - |
to 25.08. | pk | PERUTTU - Avoimet kaupunginmestaruuskisat | Äänekoski | 22.08. | - |
to 25.08. | pk | XXII Naumasen kisat | Joensuu | 23.08. | - |
to 25.08. | pm | LaSY:n pm- viestit, 9-15v | Lahti | 21.08. | - |
to 25.08. | seura | Seurakisat | Nurmijärvi | 24.08. | - |
to 25.08. | seura | Seurakisat | Pyhäntä | - | - |
to 25.08. | pk | Hippo-kisat | Akaa | 23.08. | - |
to 25.08. | pk | Metalli Cup4 | Tornio | 22.08. | - |
to 25.08. | pk | Moukaripörssin kiekkokisa | Pori | 23.08. | - |
to 25.08. | seura | Seurakisat | Järvenpää | - | - |
to 25.08. | seura | Seurakisat | Tornio | 22.08. | - |
to 25.08. | seura | Seurakisat | Nummi | 23.08. | - |
pe-su 26.-28.08. | SM | SM-kilpailut 22-19 | Vaasa Vasa | 18.08. | - |
pe 26.08. | pk | Ahkera vs. Pyrintö -seuraottelu | Lahti | 24.08. | - |
pe 26.08. | seura | Seurakisat | Janakkala | - | - |
la 27.08. | pk | Aikuisurheiluliiton heittoviisiottelun SM-kilpailut | Lahti | 17.08. | - |
la 27.08. | pk | Venetsialaismaraton | Kokkola | - | - |
la 27.08. | maantie | Kiiminki-maraton | Oulu | - | - |
la 27.08. | pk | Pogostan polkujuoksu | Ilomantsi | - | - |
la 27.08. | pm | Sisuottelut II 9-13v | Saarijärvi | 22.08. | - |
la-su 27.-28.08. | pm | NÅID flick- och pojkdagar 9-13 år | Esbo - Espoo | 23.08. | - |
la-su 27.-28.08. | pk | Paltamon heitot | Paltamo | 24.08. | - |
la 27.08. | pk | Sirkjärven ympärijuoksu | Lappeenranta (Ylämaa) | 24.08. | - |
la 27.08. | pk | Iisalmen Visan seuranmestaruus | Iisalmi | 25.08. | - |
la-su 27.-28.08. | pm | Helsyn junnuhuipentuma 9-13v | Vantaa | 21.08. | - |
su 28.08. | pk | Ahkeran heitto-ottelu | Lahti | 25.08. | - |
su 28.08. | pk | 55. Auliksen Olympialaiset | Jämsä | 25.08. | - |
su 28.08. | pk | Tampere Maraton | Tampere | - | - |
su 28.08. | pk | Vieremän Koitto 110v | VIEREMÄ | 25.08. | - |
su 28.08. | pm | Satakunnan 9-15v. Pm-moniottelut | Parkano | 25.08. | - |
su 28.08. | pk | PM-moniottelut 9-15v | Lappeenranta | 23.08. | - |
su 28.08. | pk | Pyhäntä-hölkkä | Pyhäntä | 26.08. | - |
su 28.08. | pm | HämSYn pm-sisulisäviestit | Nokia | 25.08. | - |
su 28.08. | pm | Muurolan Piikki - maantiejuoksutapahtuma | Rovaniemi | - | - |
su 28.08. | pk | Salonjokilaaksojuoksu | Salo | 26.08. | - |
su 28.08. | pk | Elokuun kisat / Piirihuipentuman moukari | Alavieska | 26.08. | - |
su 28.08. | pk | XXXVI Kuorevaarahölkkä ja Lasten Vauhtijuoksu | Polvijärvi | 28.08. | - |
su 28.08. | pk | Seipään tuloskisa | Himanka | 27.08. | - |
ma 29.08. | pk | Raision kaupungin mestaruuskilpailut | Raisio | 26.08. | - |
ma 29.08. | pk | Osuuspankin Hippokisat | Tampere | 27.08. | - |
ma 29.08. | pk | Borgå stavcup 3 / Porvoon seiväscup 3 | Borgå - Porvoo | 27.08. | - |
ma 29.08. | seura | Seurakisat | Kiuruvesi | - | - |
ma 29.08. | pk | Akilles mästerskap 5 - Akilleen mestaruuskisat 5 | Borgå - Porvoo | 26.08. | - |
ma 29.08. | pk | Moukaripörssin keihäs | Pori | 27.08. | - |
ma 29.08. | pk | Pk viikkokilpailu | Leppävirta | - | - |
ma 29.08. | seura | Seurakisat | Kuhmo | - | - |
ti-to 30.08.-01.09. | pk | Pyrinnön heittocup, kiekko | Tampere | 28.08. | - |
ti 30.08. | pk | Keihäskisa | Rovaniemi | 29.08. | - |
ti 30.08. | pk | Seuran mestaruuskilpailut osa 3 | Imatra | 29.08. | - |
ti 30.08. | pm | avoimet pm-viestit | Turku | 27.08. | - |
ti 30.08. | ak | Riennon ABC-kisa | Savonlinna | 26.08. | - |
ti 30.08. | ak | Tilastopajacup 6 | Turku | 27.08. | - |
ti 30.08. | pk | SSU:n keihäskisa | Seinäjoki | 29.08. | - |
ti 30.08. | pk | Avoimet Liperin pitäjänmestaruuskisat | Liperi (Ylämylly) | 29.08. | - |
ti-ke 30.-31.08. | am | Aluemestaruusviestit - Etelä ja Kaakko | Helsinki | 26.08. | - |
ti 30.08. | pk | Autumns Grief 1 | Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis | 28.08. | - |
ti 30.08. | seura | Seurakisat | Vähäkyrö, Vaasa | - | - |
ti 30.08. | seura | Seurakisat | Parkano | - | - |
ke 31.08. | ak | Harju Cup 3 | Jyväskylä | 28.08. | - |
ke 31.08. | pk | Heittokisat | Tyrnävä | 29.08. | - |
ke 31.08. | pk | Polvijärven kuukausikisat | Polvijärvi | 29.08. | - |
ke 31.08. | pk | Borgå stavcup 3 / Porvoon seiväscup 3 | Borgå - Porvoo | 28.08. | - |
ke 31.08. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 31.08. | seura | Seurakisat | Polvijärvi | - | - |
ke 31.08. | pk | Uran nelisataset ja keihäs | KANNUS | 29.08. | - |
ke 31.08. | pk | Pyrinnön sprintit | Oulu | 30.08. | - |
ke 31.08. | pk | KEV-heittokisa | Kuusamo | 30.08. | - |
ke 31.08. | seura | Seurakisat | Nedervetil / Alaveteli | 30.08. | - |
ke 31.08. | seura | Seurakisat | KEMI | - | - |
ke 31.08. | seura | Seurakisat | Laitila | 30.08. | - |
to 01.09. | seura | Seurakisat | Vantaa | - | - |
to 01.09. | pm | Sisuottelut | Rovaniemi | 30.08. | - |
to 01.09. | pk | Hippokisa 4 | Valkeakoski | 30.08. | - |
to 01.09. | pk | Syyskisa ja TUL seuraottelu | Salo | 29.08. | - |
to 01.09. | pk | TuWe:n Junnukisat | Turku | 28.08. | - |
to 01.09. | pk | Peukku kisat | KUORTANE | 30.08. | - |
to 01.09. | pk | Av. Kristiinankaupungin mestaruuskilpailut | Kristiinankaupunki | 29.08. | - |
to 01.09. | pk | Sisulisät | Orivesi | 29.08. | - |
to 01.09. | pk | Mynämäen kunnan mestaruuskilpailut | Mynämäki | 28.08. | - |
to 01.09. | pk | Moukaripörssin toinen kiekkokisa | Pori | 30.08. | - |
pe 02.09. | pk | Pentin Hölkkä | Kouvola | - | - |
pe 02.09. | pk | KU-68 Viikkokisa II | Kangasala | 01.09. | - |
la-su 03.-04.09. | pk | SAKU ry syyskisat | Imatra | - | - |
la 03.09. | seuracup | Pohjola seuracup B-sarjan finaali - Pohjola föreningscup B-serie final | Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis | 31.08. | - |
la 03.09. | seuracup | Pohjola Seuracup A-finaali | Veikkola | 31.08. | - |
la 03.09. | maantie | Rauhalahti Kuopio Maraton | Kuopio | - | - |
la 03.09. | seuracup | Pohjola Seuracup Superfinaali | Espoo | 31.08. | - |
la 03.09. | seuracup | Pohjola Seuracup C-finaali | Vantaa | 31.08. | - |
la 03.09. | pk | Vauhdittoman moukarinheiton SM | Leppävirta | - | - |
la 03.09. | pk | Einarin tonni | Mäntsälä | 01.09. | - |
la 03.09. | pk | Vanhan Sotatien juoksu/marssi | Kauhava | 01.09. | - |
la 03.09. | pk | Nikulan syysheitot | Kaustinen | 01.09. | - |
la 03.09. | seura | Seurakisat | Oulu, Haukipudas | 02.09. | - |
la 03.09. | pk | Heinäpään heittokisat | Oulu | 01.09. | - |
la 03.09. | seura | Seurakisat | Oulu, Haukipudas | 02.09. | - |
su 04.09. | pk | Avoimet TUL:n Järvi-Suomen mestaruuskilpailut heitto-ottelu | Leppävirta | - | - |
su 04.09. | pk | Mahdin Kuulakisa | Maaninka | 02.09. | - |
su 04.09. | pk | Höstkast - Syysheitot | Malax | 02.09. | - |
su 04.09. | pk | Aikuisurheilijoiden kuulan 10-ottelu | Sulkava | 28.08. | - |
ma 05.09. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 05.09. | pk | Sibbo-Vargarnas mästerskap Del 1 / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Osa 1 LISÄLAJI | Sipoo/Sibbo | 04.09. | - |
ma 05.09. | pk | Pitkät ratamatkat (pm 10000 m) ja Laihian Lujan piirikunnalliset | Laihia | 04.09. | - |
ma 05.09. | pk | KeU:n mestaruusottelut | Savonlinna, Kerimäki | 04.09. | - |
ma 05.09. | pk | HIK klubbmästerskap 1/2 | hangö | 01.09. | - |
ma 05.09. | pk | Virkiän myötätuulisprintit II | Lapua | 03.09. | - |
ma 05.09. | pk | Ouneva Group junnukisat | Joensuu | 04.09. | - |
ma 05.09. | pk | Akilles mästerskap 6 - Akilleen mestaruuskisat 6 | Borgå - Porvoo | 02.09. | - |
ma 05.09. | pk | Moukaripörssin moukari 2 | Pori | 03.09. | - |
ma 05.09. | pk | Sibbo-Vargarnas mästerskap Del 1 / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Osa 1 | Sipoo/Sibbo | 04.09. | - |
ma 05.09. | pk | PK viikkokisat | Leppävirta | - | - |