Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Elokuu 2022 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31 1 2 3 4 5 6 7
32 8 9 10 11 12 13 14
33 15 16 17 18 19 20 21
34 22 23 24 25 26 27 28
35 29 30 31        
  Syyskuu 2022  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35       1 2 3 4
36 5 6 7 8 9 10 11
37 12 13 14 15 16 17 18
38 19 20 21 22 23 24 25
39 26 27 28 29 30    
  Lokakuu 2022  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
39           1 2
40 3 4 5 6 7 8 9
41 10 11 12 13 14 15 16
42 17 18 19 20 21 22 23
43 24 25 26 27 28 29 30
44 31            
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
la-ma 30.07.-01.08.pmpm sisulisähuipentumaRaisio25.07.
ma 01.08.pkElokuun heitotLappeenranta (Ylämaa)30.07.
ma-ti 01.-02.08.amAluemestaruuskilpailut T/P 15-14v., Eteläinen- ja Kaakkoinen alueHelsinki29.07.
ma 01.08.pkAntin Areenan SeiväskisaKalajoki30.07.
ma 01.08.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 01.08.pkYu-veteraanien pm-kilpailut ja Lujan (SAUL) kansallisetLaihia31.07.
ma 01.08.seuracupHämSY:n seuracup 2.div. 2.osakilpailuYlöjärvi29.07.
ma 01.08.seuraSeurakisatSastamala -
ma 01.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 01.08.pkSeiväskisaSeinäjoki30.07.
ma 01.08.seuracupSeuracup Hämsyn 1.Div 2. osakisaNokia29.07.
ma 01.08.seuraSeurakisatPUDASJÄRVI -
ti 02.08.seuracupSeuracup II-osaRistiina28.07.
ti 02.08.seuracupPohjola Seuracup II.osakilpailuOulu31.07.
ti 02.08.seuracupPohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailuOutokumpu30.07.
ti 02.08.pkPohjois-Karjalan Seuracupin lisälajitOutokumpu30.07.
ti 02.08.seuraSeurakisatSomero -
ti 02.08.seuracupPohjola Seuracup 2Suomussalmi01.08.
ti 02.08.akEtelä-Pohojalaanen Timanttiliiga, osakilpailu 5Kauhava31.07.
ti 02.08.pkFinprofile seurakisatIitti01.08.
ti 02.08.pkPiirikilpailuKokkola01.08.
ti 02.08.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen01.08.
ti 02.08.pkTarmon kisatPori31.07.
ti 02.08.seuraSeurakisatTuusula, Hyrylä -
ti 02.08.pkTarmon kisojen viestitPori02.08.
ke 03.08.pkEspoonlahden heittokisatEspoo01.08.
ke 03.08.seuraSeurakisatJoroinen02.08.
ke 03.08.seuraSeurakisatPori01.08.
ke 03.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 03.08.akTilastopajacup 5Turku31.07.
ke 03.08.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 03.08.pkHaka juokseeValkeakoski01.08.
ke 03.08.pkBorgå släggtävling 2 / Porvoon moukari 2Borgå - Porvoo31.07.
ke 03.08.seuraSeurakisatÄänekoski -
ke 03.08.seuraSeurakisatKemi -
ke 03.08.seuraSeurakisatSaarijärvi -
ke 03.08.poUngdomsserien omgång 5Mariehamn -
ke 03.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 03.08.pkFyren gamesKorsnäs01.08.
ke 03.08.pkKeihäsmafia cup osakilpailu 3Vaasa01.08.
ke 03.08.pkAikuisurheilijoiden heittojen ilta (SAUL)Kajaani28.07.
ke 03.08.seuraSeurakisatJämsä -
ke 03.08.seuraSeurakisatSiilinjärvi31.07.
ke 03.08.pkSiiPon kuukausikisatSiilinjärvi31.07.
ke 03.08.seuraSeurakisatKiukainen -
ke 03.08.seuraSeurakisatNedervetil / Alaveteli02.08.
ke 03.08.pkHeittokilpailutKajaani29.07.
ke 03.08.pk100m tuloskisaVarkaus02.08.
ke 03.08.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 03.08.seuraSeurakisatKauhajoki02.08.
to-su 04.-07.08.SMKalevan KisatJoensuu27.07.
to 04.08.seuraSeurakisatMerikarvia -
to 04.08.pmSisuviestitRovaniemi31.07.
to 04.08.pkLeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailutLempäälä03.08.
to 04.08.seuracupSeuracup 2, EKY, LaSY ja KymYLahti01.08.
to 04.08.pkAikuisurheilijoiden loikatHelsinki03.08.
to 04.08.pkPeU:n Elokuun kilpailutPerniö01.08.
to 04.08.seuraSeurakisatNummi02.08.
to 04.08.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 04.08.seuraSeurakisatTornio01.08.
to 04.08.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
to 04.08.seuraSeurakisatSäkylä -
to 04.08.pkMetalli Cup 3Tornio01.08.
to 04.08.pkElojuoksutAlahärmä01.08.
to 04.08.pkSisulisätOrivesi02.08.
to 04.08.seuraSeurakisatJakobstad03.08.
to 04.08.pkElokuun kisatYlivieska03.08.
to 04.08.seuraSeurakisatNivala -
to 04.08.seuraSeurakisatLempäälä03.08.
pe 05.08.seuraSeurakisatRauma -
la 06.08.pkKempele MaratonKempele -
la-su 06.-07.08.pmKainuun SisuhuipentumaPaltamo03.08.
la 06.08.pkHarjavallan Allianssi ry kansalliset aikuisurheilukisatHarjavalta01.08.
la 06.08.pkToivon Kipinä, Suomen Perinneurheiluliiton SMKangaslampi -
la 06.08.pkSäkylän 7. MansikkamaratonSäkylä -
la 06.08.pkLeKi YU:n moukariLempäälä05.08.
la 06.08.pkKarhu-HölkkäRanua05.08.
la 06.08.seuraSeurakisatOulu, Haukipudas05.08.
la 06.08.pkEspoonlahden heittokisatEspoo03.08.
su 07.08.seuraSeurakisatOulu04.08.
su 07.08.pkAluekilpailutTarvasjoki/Lieto03.08.
su 07.08.pmSisuviestitOulu05.08.
su 07.08.pkHillamaastotRanua03.08.
su 07.08.seuraSeurakisatKorsholm -
ma 08.08.seuraSeurakisatLappeenranta05.08.
ma 08.08.seuraSeurakisatHamina -
ma 08.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 08.08.seuracupSeuraCup II-osakilpailuVeikkola05.08.
ma 08.08.seuracupPohjola Seuracup II osakilpailuSastamala05.08.
ma 08.08.seuraSeurakisatRaisio07.08.
ma 08.08.akSeinäjoen aluekisat 3Seinäjoki05.08.
ma 08.08.pkLuokittelukilpailut / KeU-cup 4Savonlinna, Kerimäki07.08.
ma 08.08.pkOsuuspankin HippokisatTampere06.08.
ma 08.08.pkAvoimet Kaupungin mestaruuskilpailutPudasjärvi06.08.
ma 08.08.pkTarmon pikajuoksuiltaHämeenlinna06.08.
ma 08.08.seuracupFöreingscupen deltävling 2VASA05.08.
ma 08.08.pkForssan Salaman Holjat kisatForssa06.08.
ma-ke 08.-10.08.pmÖppna Åländska MästerskapenMariehamn -
ma 08.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 08.08.seuracupSeuracup II Pohjoislohko, 9v lajitMynämäki04.08.
ma 08.08.seuraSeurakisatPUDASJÄRVI -
ma 08.08.pkViikkokisat ja aikuisten pmLeppävirta08.08.
ma 08.08.seuracupNÅID Föreningscup 2 / NÅID Seuracup 2Sipoo/Sibbo05.08.
ma 08.08.seuracupSeuracup 2, PohjoislohkoMynämäki04.08.
ti 09.08.pkRaaseporin iltapäivätuuletRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis 07.08.
ti 09.08.seuracupSeuracup 2. osakilpailuHyvinkää06.08.
ti 09.08.pkElokuun kisat 1Imatra -
ti 09.08.seuracupSeuraCup IISaarijärvi05.08.
ti-ke 09.-10.08.pkPohjois-Karjalan 9-11-vuotiaiden pm-huipentumaJoensuu07.08.
ti 09.08.pkFinprofile seurakisatIitti08.08.
ti 09.08.seuracupSeuracup II Etelälohko, 9v lajitKaarina05.08.
ti 09.08.seuraSeurakisatSomero -
ti 09.08.seuracupSeuracup 2, EtelälohkoKaarina05.08.
ti 09.08.seuracupSeuracup II, ykköslohko 9v lajitRaisio05.08.
ti 09.08.seuracupPohjola Seuracup 2Ilmajoki08.08.
ti 09.08.seuracupPohjola Seuracup IILapinlahti04.08.
ti 09.08.seuracupSeuracup 2, ykköslohkoRaisio05.08.
ti 09.08.pkSäästöpankin kesäkisatUrjala07.08.
ti 09.08.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ti 09.08.pkPargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 1Pargas/Parainen08.08.
ti 09.08.seuraSeurakisatIkaalinen08.08.
ti 09.08.seuracupSeuracup piiirikisa II Veteli05.08.
ke 10.08.pkPaunu Games IVJämsä07.08.
ke 10.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 10.08.pkViikkokisa 3Virrat08.08.
ke 10.08.pkSeiväskisaTurku08.08.
ke 10.08.pkTuiskun moukari kisatRusko(Vahto)08.08.
ke 10.08.seuraSeurakisatLaitila09.08.
ke 10.08.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 10.08.seuraSeurakisatKerava -
ke 10.08.seuraSeurakisatHelsinki09.08.
ke 10.08.seuraSeurakisatKiukainen -
ke 10.08.akKipinän aluekilpailutKajaani06.08.
ke 10.08.seuraSeurakisatSaarijärvi -
ke 10.08.seuraSeurakisatVirrat -
ke 10.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 10.08.seuraSeurakisatUurainen -
ke 10.08.pkAv. Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula08.08.
ke 10.08.seuraSeurakisatKauhajoki09.08.
to-su 11.-14.08.pkSAUL SM-yleisurheiluPedersöre -
to 11.08.seuraSeurakisatKEMI09.08.
to 11.08.pkHippokisatSalo08.08.
to 11.08.seuraSeurakisatMerikarvia -
to 11.08.seuraSeurakisatRaahe -
to 11.08.seuraSeurakisatEspoo -
to 11.08.pkPeukkukisaTöysä09.08.
to 11.08.seuraSeurakisatLapua -
to 11.08.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 11.08.seuraSeurakisatYlivieska -
to 11.08.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani09.08.
to 11.08.pkKaavin Kaiun hyppykilpailutKaavi09.08.
to 11.08.seuraSeurakisatNummi09.08.
to 11.08.seuraSeurakisatIlomantsi -
pe-su 12.-14.08.SMSM-kilpailut M/N17-16Lempäälä04.08.
pe-su 12.-14.08.SMSM-kilpailut P/T 15-14Nurmijärvi05.08.
pe 12.08.pkSomeron kaupunginmestaruuskisatSomero10.08.
pe 12.08.seuraSeurakisatRauma -
pe 12.08.seuraSeurakisatKokkola -
la 13.08.seuraSeurakisatLahti14.08.
la 13.08.pkRaatteen MaratonSuomussalmi13.08.
la 13.08.pkLasyn pm-ottelut. Osa 2. 9-13v.Heinola11.08.
la 13.08.maantiePyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaratonit)Pyhtää08.08.
la 13.08.pk9 - 13 vuotiaiden moniottelutPUDASJÄRVI09.08.
la 13.08.pkHaaga RunHelsinki -
la 13.08.pkSäästöpankin eloheitotsomero10.08.
su 14.08.pkPaRaS-lenkkiParikkala12.08.
su 14.08.seuraSeurakisatKaarina -
ma 15.08.seuraSeurakisatVarkaus16.08.
ma 15.08.seuraSeurakisatAlavus -
ma 15.08.pkSeinäjoen Juniorikilpailut 2Seinäjoki13.08.
ma 15.08.pkBorgå stavcup 2 / Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo13.08.
ma 15.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 15.08.seuraSeurakisatVaasa -
ma 15.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 15.08.pkPiirikunnallinen viikkokisaLeppävirta -
ti 16.08.pkKultajousi kuukausikisat 4/4Kuopio14.08.
ti 16.08.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 16.08.seuraSeurakisatKiiminki -
ti 16.08.seuraSeurakisatKuopio14.08.
ti 16.08.seuraSeurakisatEspoo -
ti 16.08.seuraSeurakisatSomero -
ti 16.08.pkAkaan kaupunginmestaruuskilpailutAkaa, Viiala14.08.
ti 16.08.seuraSeurakisatRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa13.08.
ti 16.08.pkTeuvan Rivakan Yu-kisatTeuva15.08.
ti 16.08.pkKlubbmästerskap, del 1Sjundeå15.08.
ti 16.08.pkHyvän Tuulen Kisat 2 - lisälajiHelsinki13.08.
ti 16.08.akHyvän Tuulen Kisat 2Helsinki13.08.
ti 16.08.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame15.08.
ti 16.08.seuraSeurakisatVIEREMÄ14.08.
ti 16.08.seuraSeurakisatKaavi15.08.
ti 16.08.pmpm-sisulisäviestit P/T9-11Lieto11.08.
ti 16.08.pkPargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 2Pargas/Parainen15.08.
ti 16.08.pkHyvän Tuulen Kisat 2 - kutsukilpailuHelsinki13.08.
ti 16.08.pkSiikalatvacupin kilpailuPyhäntä15.08.
ke 17.08.pkTyrnävän kunnan avoimet yleisurheilumestaruuskilpailutTyrnävä16.08.
ke 17.08.seuraSeurakisatJoroinen16.08.
ke 17.08.pkOsuuspankin HippokisatVarkaus12.08.
ke 17.08.pkBorgå stavcup 2 / Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo14.08.
ke 17.08.seuraSeurakisatPunkaharju17.08.
ke 17.08.seuraSeurakisatJuuka15.08.
ke 17.08.pkElosatasetNoormarkku16.08.
ke 17.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 17.08.pk51. VasakisaPorvoo - Borgå14.08.
ke 17.08.pmHämSYn pm-viestitHämeenlinna15.08.
ke 17.08.pkSeiväskisaTurku15.08.
ke 17.08.pkValkeavesi GamesKalajoki15.08.
ke 17.08.pkPeukku-kisaVirrat15.08.
ke 17.08.pkJunnut RadalleTampere15.08.
ke 17.08.seuraSeurakisatVirrat -
ke 17.08.seuraSeurakisatLapinlahti -
ke 17.08.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 17.08.pkViispiikkinen cup PylkönmäkiSaarijärvi -
ke 17.08.pkKEV-heittokisaKuusamo16.08.
to 18.08.seuraSeurakisatMerikarvia -
to 18.08.seuraSeurakisatHamina -
to 18.08.seuraSeurakisatRovaniemi15.08.
to 18.08.pkHippokisat Ulvila17.08.
to 18.08.pkVedon kisatLapinlahti16.08.
to 18.08.pkLisälaji Vedon kisatLapinlahti17.08.
to 18.08.kansEltsun kansallisetHelsinki15.08.
to 18.08.pmpm-viestit T/P13-15Salo13.08.
to 18.08.pkOmasp SporttikisatJoensuu16.08.
to 18.08.pkPiirinmestaruusviestit 9-17 vImatra14.08.
to 18.08.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 18.08.seuraSeurakisatLapinlahti16.08.
to 18.08.pk2.Luokittelukilpailut/seurakilpailutRistiina16.08.
to 18.08.seuraSeurakisatVIEREMÄ14.08.
to 18.08.seuraSeurakisatNummi -
to 18.08.pkHippokisat ja lisälaji T/P13 pituusNAKKILA17.08.
to 18.08.seuraSeurakisatTuusula, Jokela -
to 18.08.pkDT i SmedsbyKorsholm16.08.
to 18.08.pkSisulisätOrivesi16.08.
pe-su 19.-21.08.pkSFIM i friidrottMariehamn11.08.
pe 19.08.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki18.08.
pe-la 19.-20.08.maantiePaavo Nurmi MarathonTurku -
la 20.08.pkHelsinki MarathonHelsinki -
la 20.08.pmLaSY:n pm-huipentumaIitti17.08.
la-su 20.-21.08.pmUudy:n pm 9-15vJanakkala17.08.
la 20.08.SMSM-maratonTurku12.08.
la-su 20.-21.08.pmPM-huipentuma 9-15v 20.-21.8.Kouvola16.08.
la 20.08.am13 v. Aluehuipentuma, lounainen alueKaarina17.08.
la 20.08.pkVille Pörhölä GamesTornio15.08.
la 20.08.pmPm-sisuviestitKauhajoki16.08.
la 20.08.akKälviän KisatKokkola17.08.
la 20.08.pkMikkeli avoin ABC3 kilpailuMikkeli18.08.
la 20.08.akIin kisatIi16.08.
la 20.08.pkMatin MaastotViirinkylä -
la 20.08.pkNiilon kymppiSuonenjoki18.08.
la 20.08.pkHeinäpään heittokisatOulu18.08.
su 21.08.pmPm-huipentuma 9-15-v. 2. osaOrimattila18.08.
su 21.08.pmPohjois-Savon 9-15-v. pm-moniottelutSiilinjärvi16.08.
su 21.08.pkPohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2Lieksa15.08.
su 21.08.pkTuiskun moukari kisatNousiainen19.08.
su 21.08.pkHaka 90v / NuorisokisaValkeakoski19.08.
su 21.08.pkHintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksutKaustinen -
su 21.08.akAvoimet alueviestit ja pm-viestit 9-15vJyväskylä17.08.
su 21.08.pmHämsy:n N/M pm 10 000mTampere18.08.
su 21.08.pmSatakunnan viestihuipentuma P/T9-15Rauma18.08.
su 21.08.pkHevannan XXX JuhlakisatTampere18.08.
su 21.08.akMikkelin Kilpa-Veikot 120 vuotta juhlakisaMikkeli17.08.
su 21.08.pkEkin MuistokisatTöysä19.08.
su 21.08.pkAikuisurheilijoiden heittocup 3/5Kouvola/Inkeroinen15.08.
su 21.08.pkArctic-heitotRovaniemi20.08.
su 21.08.pkSadonkorjuukisatHimanka18.08.
su 21.08.seuraSeurakisatKaarina -
ma 22.08.pkHeittokisatTyrnävä20.08.
ma 22.08.pmEtelä-Savon pm-viestitSavonlinna19.08.
ma 22.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 22.08.pkLUM Kesäkisa 4 JuoksuotteluLappeenranta21.08.
ma 22.08.akSeinäjoen aluekisat 4Seinäjoki19.08.
ma 22.08.pkOsuuspankin HippokisatTampere20.08.
ma 22.08.pkVakka-Suomen mestaruuskisatUusikaupunki19.08.
ma 22.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ma 22.08.seuraSeurakisatKangasniemi -
ma 22.08.pkTuisku keihäs kisatNousiainen -
ma 22.08.pkMoukaripörssin moukariPori20.08.
ma 22.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 22.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ti-to 23.-25.08.pkPyrinnön heittocup, moukariTampere21.08.
ti 23.08.pkTeemu Ollin JuhlakilpailuJoensuu21.08.
ti 23.08.pkNaantalin Löylyn seurmaestaruuskisat 2.kilpailupäiväNaantali18.08.
ti 23.08.seuraSeurakisatSomero -
ti 23.08.akIkaalisten SyyskisatIkaalinen20.08.
ti 23.08.pkLahden HippokisatLahti -
ti 23.08.pkUrjalan kunnanmestaruuskisatUrjala21.08.
ti 23.08.pkTiistaikisa VOulu21.08.
ti 23.08.pkVeikkolan Veikkojen 2. viikkokisaKirkkonummi21.08.
ti 23.08.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 23.08.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani21.08.
ti 23.08.seuraSeurakisatVIEREMÄ14.08.
ti 23.08.pkHippo-yleisurheilukisatJoensuu21.08.
ti 23.08.pkPargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 3Pargas/Parainen22.08.
ti 23.08.pkkokkolan työväen urheilijoiden aluekilpailutkokkola23.08.
ti 23.08.pkAktia Junior Games del 3Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa20.08.
ti 23.08.pkSpotox Juoksucupin pikamatkat Kaarina20.08.
ti 23.08.seuraSeurakisatParkano -
ti 23.08.pkKlubbmästerskap, del 2Veikkola22.08.
ke 24.08.pkEspoonlahden heittokisatEspoo21.08.
ke 24.08.GPMotonet GP LappeenrantaLappeenranta18.08.
ke 24.08.pkLuokittelukilpailut / KeU-cup 5Savonlinna, Kerimäki23.08.
ke 24.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 24.08.pkSeuraottelu Salama-Ryske-EsaForssa23.08.
ke 24.08.seuraSeurakisatLaitila23.08.
ke 24.08.pkVärisilmä PRO kilpailutKarkkila22.08.
ke 24.08.pkPorvoon viikkokisa 4 - Borgå veckotävling 4Porvoo - Borgå24.08.
ke 24.08.pkEläinpuistokisat 10 v.Ähtäri21.08.
ke 24.08.seuraSeurakisatTeuva -
to 25.08.pkKymenlaakson pm-viestit 9-15vKotka21.08.
to 25.08.seuraSeurakisatRaahe -
to 25.08.pmT/P 12-13 pm-2-ottelut ja T/P 14-15 pm-ottelutNaantali 20.08.
to 25.08.seuraSeurakisatNurmijärvi24.08.
to 25.08.pmLaSY:n pm- viestit, 9-15vLahti21.08.
to 25.08.pkPERUTTU - Avoimet kaupunginmestaruuskisatÄänekoski22.08.
to 25.08.pkElokuun Tuulisähkö-kisatNurmijärvi22.08.
to 25.08.pkXXII Naumasen kisatJoensuu23.08.
to 25.08.seuraSeurakisatTornio22.08.
to 25.08.seuraSeurakisatNummi23.08.
to 25.08.pkHippo-kisatAkaa23.08.
to 25.08.pkMoukaripörssin kiekkokisaPori23.08.
to 25.08.seuraSeurakisatJärvenpää -
to 25.08.pkMetalli Cup4Tornio22.08.
pe-su 26.-28.08.SMSM-kilpailut 22-19Vaasa Vasa18.08.
pe 26.08.pkAhkera vs. Pyrintö -seuraotteluLahti24.08.
pe 26.08.seuraSeurakisatJanakkala -
la 27.08.pkAikuisurheiluliiton heittoviisiottelun SM-kilpailutLahti17.08.
la 27.08.pkVenetsialaismaratonKokkola -
la-su 27.-28.08.pmNÅID flick- och pojkdagar 9-13 årEspoo23.08.
la 27.08.maantieKiiminki-maratonOulu -
la 27.08.pmSisuottelut II 9-13vSaarijärvi22.08.
la 27.08.pkSirkjärven ympärijuoksuLappeenranta (Ylämaa)24.08.
la-su 27.-28.08.pkPaltamon heitotPaltamo24.08.
la-su 27.-28.08.pmHelsyn junnuhuipentuma 9-13vVantaa21.08.
su 28.08.pkAhkeran heitto-otteluLahti25.08.
su 28.08.pkTampere MaratonTampere -
su 28.08.pkVieremän Koitto 110v VIEREMÄ25.08.
su 28.08.pk55. Auliksen OlympialaisetJämsä25.08.
su 28.08.pmSatakunnan 9-15v. Pm-moniottelutParkano25.08.
su 28.08.pmMuurolan Piikki - maantiejuoksutapahtumaRovaniemi -
su 28.08.pkPM-moniottelut 9-15vLappeenranta23.08.
su 28.08.pkPyhäntä-hölkkäPyhäntä26.08.
su 28.08.pmHämSYn pm-sisulisäviestit Nokia25.08.
su 28.08.pkSalonjokilaaksojuoksuSalo26.08.
su 28.08.pkElokuun kisatAlavieska26.08.
su 28.08.pkXXXVI Kuorevaarahölkkä ja Lasten VauhtijuoksuPolvijärvi28.08.
ma 29.08.pkRaision kaupungin mestaruuskilpailutRaisio26.08.
ma 29.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ma 29.08.pkOsuuspankin HippokisatTampere27.08.
ma 29.08.pkBorgå stavcup 3 / Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo27.08.
ma 29.08.pkMoukaripörssin keihäsPori27.08.
ma 29.08.pkAkilles mästerskap 5 - Akilleen mestaruuskisat 5Borgå - Porvoo26.08.
ma 29.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ti-to 30.08.-01.09.pkPyrinnön heittocup, kiekkoTampere28.09.
ti 30.08.akTilastopajacup 6Turku27.08.
ti 30.08.akRiennon ABC-kisaSavonlinna26.08.
ti-ke 30.-31.08.amAluemestaruusviestit - Etelä ja KaakkoHelsinki26.08.
ti 30.08.seuraSeurakisatVähäkyrö, Vaasa -
ti 30.08.seuraSeurakisatParkano -
ke 31.08.akHarju Cup 3Jyväskylä28.08.
ke 31.08.pkPolvijärven kuukausikisatPolvijärvi29.08.
ke 31.08.pkBorgå stavcup 3 / Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo28.08.
ke 31.08.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 31.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 31.08.pkUran nelisataset ja keihäsKANNUS29.08.
ke 31.08.seuraSeurakisatNedervetil / Alaveteli30.08.
ke 31.08.seuraSeurakisatKEMI -