Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2021 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
17           1 2
18 3 4 5 6 7 8 9
19 10 11 12 13 14 15 16
20 17 18 19 20 21 22 23
21 24 25 26 27 28 29 30
22 31            
  Kesäkuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22   1 2 3 4 5 6
23 7 8 9 10 11 12 13
24 14 15 16 17 18 19 20
25 21 22 23 24 25 26 27
26 28 29 30        
  Heinäkuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26       1 2 3 4
27 5 6 7 8 9 10 11
28 12 13 14 15 16 17 18
29 19 20 21 22 23 24 25
30 26 27 28 29 30 31  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ti 01.06.seuraSeurakisatRaahe -
ti 01.06.pkKultajousi kuukausikisat 1/4Kuopio30.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatKuopio29.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatKaarina -
ti 01.06.pkKILPAILUN AJANKOHTA SIIRYNYT 26.05 Kymenlaakson lajipäivä, kiekko ja pitkät ratamatkatKotka30.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatPori30.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatKaavi31.05.
ti 01.06.akTilastopajacup 1Turku29.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatNurmijärvi31.05.
ti 01.06.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi29.05.
ti 01.06.pkLajipäiväkisatImatra27.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatKiukainen01.06.
ti 01.06.pkLasten kisatIisalmi26.05.
ti 01.06.pkTiistaikisaOulu30.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatHelsinki -
ti 01.06.seuraSeurakisatHimanka -
ke 02.06.pkVehUn KesäkisatTampere31.05.
ke 02.06.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä25.05.
ke 02.06.pmHelsyn pm-maantiejuoksuVeikkola31.05.
ke 02.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå29.05.
ke 02.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 02.06.pkPeukku kisatAlavus31.05.
ke 02.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 02.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo01.06.
ke 02.06.pkOk Maakunnan lasten kisailut IKajaani01.06.
to 03.06.pkSeuraottelu Kisko-HSU-TarmoRiihimäki31.05.
to 03.06.pkMoukaripörssin moukariPori01.06.
to 03.06.pkLeKi YU:n viikkokisa ILempaala02.06.
to 03.06.pkRiennon ABC-kisaSavonlinna31.05.
to 03.06.seuraSeurakisatLempäälä02.06.
to 03.06.pkHannun heitotParikkala30.05.
to 03.06.pkSerietäving i LarsmoLuoto02.06.
to 03.06.pkDT i JakobstadJakobstad01.06.
to 03.06.pkSisulisätOrivesi01.06.
to 03.06.seuraSeurakisatNummi02.06.
to 03.06.pkKymenlaakson lajipäivä, keihäs ja pitkät matkatHamina31.05.
la 05.06.pkSAUL:n kansalliset yu-kilpailutKouvola / Inkeroinen02.06.
la 05.06.pkTulos heittokisaIisalmi02.06.
la 05.06.akHelsingin Tarmon 90 v. juhlakilpailutHelsinki01.06.
su 06.06.pkPeU:n kans. Aikuisurheilu 20v juhlakilpailut ja T/P13,15,N/M17,19Perniö03.06.
su 06.06.pkKaiun hyppy- ja heittokisatKaavi04.06.
su 06.06.pk400m metrin juoksupäiväHelsinki03.06.
su 06.06.pkArctic-heitotRovaniemi05.06.
su 06.06.pmpm sisulisämaastot Kaarina01.06.
su 06.06.pkKieKuMo IIIVirrat04.06.
su 06.06.pkKorona Bye Bye 2Seinäjoki05.06.
ma-ti 07.-08.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku26.05.
ma 07.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 07.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia05.06.
ma 07.06.pkOsuuspankin HIPPO-viikkokisatTampere05.06.
ma 07.06.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 07.06.pkEste- ja nuorisokisatForssa05.06.
ma 07.06.seuraSeurakisatHimanka -
ti 08.06.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki06.06.
ti 08.06.pkKymenlaaksen lajipäivä, pituus ja moukariKouvola / Inkeroinen05.06.
ti 08.06.pkLaSY:n pm- viestit, 9-15vLahti -
ti 08.06.pkHIFK avoimet junnuottelut ja keihäsHelsinki04.06.
ti 08.06.pkHippokisatUrjala06.06.
ti 08.06.pkBorgå diskustävling - Porvoon kiekkokisaBorgå - Porvoo06.06.
ti 08.06.pkRastin TiistaikisatSuomussalmi08.06.
ti 08.06.seuraSeurakisatKiukainen08.06.
ke 09.06.pkKieKuMo IVirrat06.06.
ke 09.06.pmPohjois-Savon 9-15-v. pm-moniottelutKuopio06.06.
ke 09.06.seuracupSeuraCup ISaarijärvi07.06.
ke 09.06.pkHämeenlinnan Tarmon ViikkokisatHämeenlinna07.06.
ke 09.06.pkPaunu Games IIJämsä06.06.
ke 09.06.pkTampereen nuorten yu mestaruuskilpailutTampere06.06.
ke 09.06.pmUudyn pm junnuottelut 1. 9-11vHyvinkää06.06.
ke 09.06.seuraHalpahalli Liminka seurakisat / LIMINKA LIMINKA07.06.
ke 09.06.pkNYQS yleisurheilukilpailut 4Ilmajoki08.06.
ke 09.06.pkKymenlaakson lajipäivä, pika-aitdat, seiväsKouvola06.06.
ke 09.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo08.06.
ke 09.06.seuraSeurakisatMäntyharju07.06.
ke 09.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 09.06.pkPorin aitakarnevaalitPori07.06.
ke 09.06.pkMikkeli avoin ABC2 kilpailuMikkeli07.06.
ke 09.06.kansTampereen yu-mestaruuskilpailutTampere07.06.
ke 09.06.pkTomatspelenNärpiö07.06.
to 10.06.pkKILPAILUN AJANKOHTA SIIRTYNYT 19.05 Kymenlaakson lajipäivä, seiväs, aidat ja pikajuoksuKotka06.06.
to 10.06.GPMotonet GP EspooEspoo01.06.
to 10.06.seuraSeurakisatNurmijärvi09.06.
to 10.06.pkRyskeen Kesäcup II / III-lohkon kilpailuTammela06.06.
to 10.06.seuraSeurakisatLempäälä09.06.
to 10.06.pkHeitto- ja hyppykisat 1Nurmijärvi08.06.
to 10.06.pkLeKi YU:n viikkokisa IILempäälä09.06.
to 10.06.pkKraftmek kauden avauskisaKalajoki07.06.
to 10.06.pkPeukku-kisaÄhtäri07.06.
to 10.06.pkAktia Junior Games del 1Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa07.06.
to 10.06.seuraSeurakisatNummi09.06.
to 10.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 10.06.pk2.seurakisat/luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina08.06.
to 10.06.pkDT i LarsmoLuoto09.06.
to 10.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 10.06.pkHippo viikkokisaValkeakoski08.06.
to 10.06.pkSisulisätOrivesi08.06.
pe 11.06.pkKaudenaloituskisatHIMANKA09.06.
la-su 12.-13.06.akLahti Junior MeetingLahti07.06.
la-su 12.-13.06.akPyrinnön kesäkirmaisutTampere08.06.
la-su 12.-13.06.akOlli Teijonmaan muistokisaSavonlinna07.06.
la 12.06.pkRajakisatTornio06.06.
la 12.06.pmPohjois-Pohjanmaan SisuviestitOulu09.06.
la 12.06.pkYlemmäisen juoksuJuuka10.06.
la 12.06.pkMetalli Cup 1Tornio07.06.
la 12.06.seuraSeurakisatTornio07.06.
la 12.06.kansAlavuden KisatAlavus10.06.
la 12.06.kansKipinän 110-vuotisjuhlakilpailutKajaani07.06.
la 12.06.seuraSeurakisatHimanka -
su 13.06.pmUUDY pm-junnuviestit (9-15v.)Nurmijärvi10.06.
su 13.06.pkTuiskun keihäs kisatNousiainen09.06.
su 13.06.akKälviäGamesKokkola09.06.
su 13.06.akKankaanpää GamesKankaanpää09.06.
su 13.06.pkPohjola Junior GPHelsinki09.06.
su 13.06.pkNuorten yleisurheilukilpailut, PyhtääPyhtää09.06.
su 13.06.pkIskun heittokisat IMynämäki08.06.
su 13.06.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, 1. kilpailupäiväTurku08.06.
su 13.06.seuraSeurakisatKaarina12.06.
ma 14.06.pkAlueelliset nuorisokisatÄänekoski11.06.
ma 14.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma-ti 14.-15.06.seuraSeurakisatPori12.06.
ma 14.06.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari12.06.
ma 14.06.pkKesäkuun kisat I ja RatatonnitPaimio12.06.
ma 14.06.pkNoU:n kesäkuun kisatNokia12.06.
ma 14.06.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 14.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo13.06.
ma 14.06.seuraSeurakisatHimanka -
ti 15.06.seuracupSeuracup piirikisa IKauhajoki14.06.
ti 15.06.seuracupSeuracup IRovaniemi10.06.
ti 15.06.pkKesäkoitoksetRovaniemi10.06.
ti 15.06.pkVihdin Viestin 70v kilpailutVihti, Nummela12.06.
ti 15.06.pkJunnukisat, pikajuoksuLieksa14.06.
ti 15.06.seuracupSeuracup - 1. osakilpailuVantaa13.06.
ti 15.06.pkSäästöpankkikisatLieto11.06.
ti 15.06.pkPiirikilpailutKokkola12.06.
ti 15.06.kansYleisurheilun Tähtien KisatOrimattila12.06.
ti 15.06.seuraSeurakisatKiukainen15.06.
ti 15.06.pkVakka-Suomen rataviestitMynämäki12.06.
ti 15.06.pkTuiskun moukarikisatVahto (Rusko)11.06.
ke 16.06.pkSeuracupLappeenranta11.06.
ke 16.06.pkArctic-heitotRovaniemi15.06.
ke 16.06.pmUudyn pm junnuottelut 1. 12-15v.Hyvinkää13.06.
ke 16.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailuHuittinen14.06.
ke 16.06.seuraHalpahalli Liminka seurakisat / TUPOSTUPOS -
ke 16.06.pkTUL:n avoimet mestaruuskilpailutEspoo11.06.
ke 16.06.pkPolvijärven moukari- ja kuulakisatPolvijärvi14.06.
ke 16.06.seuracup HämSY:n seuraottelu 2div. 1-osakilpailuValkeakoski14.06.
ke 16.06.kansErkki Pajumäen muistokilpailutVirrat13.06.
ke 16.06.pkJunispelenOravainen14.06.
ke 16.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 16.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 16.06.seuracupHämsyn seuracup 1div 1osakilpailuHämeenlinna14.06.
ke 16.06.pkNÅID Föreningscup 1 / NÅID Seuracup 1Borgå14.06.
to 17.06.pkMotonet KuukausikisatJoensuu14.06.
to 17.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 17.06.seuraSeurakisatPori15.06.
to 17.06.akEltsu 111v juhlakilpailuHelsinki13.06.
to 17.06.pkSisulisätOrivesi15.06.
to 17.06.seuraSeurakisatNummi16.06.
to 17.06.pkVirkiä GamesLapua15.06.
to 17.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani15.06.
to 17.06.seuracupSeuracup I-osakilpailuKalajoki14.06.
to 17.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 17.06.pkKymenlaakson lajipäivä, kuula, korkeusKouvola, Koria15.06.
pe-su 18.-20.06.akKUY GamesTuusula15.06.
pe 18.06.pkTuiskun keihäskisatNousiainen -
pe 18.06.pkAurajoen YöjuoksuTurku -
la 19.06.pkForssan Suvi-iltaForssa -
la-su 19.-20.06.pkSiirin ja Inton heittokisatTampere17.06.
la-su 19.-20.06.pmPohjois-Pohjanmaan SisuhuipentumaOulu15.06.
la 19.06.pmHelsyn 15-9 v. pm-viestitHelsinki14.06.
la 19.06.pkJunnukisatRusko15.06.
la 19.06.akSiilinjärvi GamesSiilinjärvi14.06.
la 19.06.akHarju Cup 2Jyväskylä15.06.
la 19.06.pmLasyn pm-ottelut 9-13v, 1. osaOrimattila15.06.
la 19.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala17.06.
la 19.06.pkLajipäiväkisatImatra16.06.
la 19.06.pkPikajuoksucupHämeenlinna17.06.
la 19.06.maantieVieskaMaraton2021Ylivieska16.06.
la 19.06.pkXXXVIII Västilän Maraton ja puolimaratonOrivesi15.06.
la 19.06.pmKnattestafett DM i JakobstadJakobstad14.06.
la 19.06.pkKeskis- Mikon MittelötTöysä16.06.
la 19.06.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali15.06.
la 19.06.akKirkon vaiheillNakkila17.06.
su 20.06.pkSisuviestitRovaniemi/S14.06.
su 20.06.pkTaimen 110-v. juhlakilpailutLiperi18.06.
su 20.06.pkAktia-AikuisurheilukisatVantaa15.06.
su 20.06.pmHämSY:n pm-ratakävelytUrjala17.06.
su 20.06.akParkano GamesParkano17.06.
su 20.06.pkIskun heittokisat IIMynämäki16.06.
su 20.06.pkDT i PixneMaalahti18.06.
su 20.06.pkKorona Bye Bye 3Seinäjoki19.06.
su 20.06.seuraSeurakisatKaarina19.06.
su 20.06.pkReilu Cup tonnit ja kesäillan juoksutLahti15.06.
ma 21.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 21.06.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 v., 1. osaHamina15.06.
ma 21.06.pkOsuuspankin HIPPO-viikkokisatTampere19.06.
ma 21.06.pkKenttäkarhujen juoksukisatUusikaupunki16.06.
ma 21.06.pkKesäkuun kisat IIPaimio19.06.
ma 21.06.pkKV/IFÅsarna nuorisokisatKokkola19.06.
ma 21.06.pkJuoksukoulun pikamatkatKurikka20.06.
ma 21.06.seuraSeurakisatValkeala -
ma 21.06.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 21.06.seuraSeurakisatHimanka -
ti 22.06.seuracupPohjois-Karjalan Seuracup 1. osakilpailuJoensuu18.06.
ti 22.06.tähtiMarskin kisatLappeenranta17.06.
ti 22.06.pkKansalliset aik urh Töysän korppukisatTöysä20.06.
ti 22.06.seuraHalpahalli Liminka seurakisat / TYRNÄVÄTYRNÄVÄ20.07.
ti 22.06.seuraSeurakisatKiiminki21.06.
ti 22.06.pkIitti GamesIitti17.06.
ti 22.06.pkKesäkisat 1Lieto18.06.
ti 22.06.pkPiikkiön aluekisaKaarina15.06.
ti 22.06.pkSinettikisatVantaa21.06.
ti 22.06.seuracupUudy:n Seuracup IRiihimäki -
ti 22.06.pkEtelä-Pohojalaanen TimattiliigaKauhava19.06.
ti 22.06.seuracupSeuracup piirikisa1.Savonlinna19.06.
ti 22.06.seuraSeurakisatKiukainen22.06.
ti 22.06.pkIII-lohkon kisatUrjala20.06.
ke 23.06.pkPaunu Games IIIJämsä20.06.
ke 23.06.pkVirtUn Viikkokisat IVirrat21.06.
ke 23.06.pkJunnut RadalleTampere21.06.
ke 23.06.pkJunnukisatLieksa22.06.
ke 23.06.akTilastopajacup 2Turku20.06.
ke 23.06.pkForssan Salaman viikkokisa 1Forssa22.06.
ke 23.06.pkMikkeli avoin ABC3 kilpailuMikkeli21.06.
ke 23.06.pkSeurakilpailuEspoo21.06.
ke 23.06.pkViispiikkinen cupKivijärvi22.06.
ke 23.06.seuraSeurakisatVarpaisjärvi22.06.
ke 23.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo22.06.
ke 23.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 24.06.kansPohjantähti - GamesPudasjärvi20.06.
to 24.06.pkHippo viikkokisaValkeakoski22.06.
to 24.06.pkSisulisätOrivesi22.06.
pe 25.06.pmAvoin pm-moukari M ja M17Somero23.06.
pe 25.06.kans54. Keuruun JuhannuskisatKeuruu20.06.
pe 25.06.pkPosion Pyrinnön JuhannuskisatPosio23.06.
pe 25.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen22.06.
pe 25.06.akSomeron juhannuskisatSomero23.06.
la 26.06.GPMotonet GP Kuortane (EA)Kuortane19.06.
su 27.06.pkNuorten juhannuskisaSaarijärvi -
su 27.06.kansKansainväliset 85. Saarijärven juhannuskisatSaarijärvi21.06.
su 27.06.pkArctic-heitotRovaniemi26.06.
su 27.06.pkKorona Bye Bye 4Seinäjoki26.06.
ma 28.06.akLIVAL-GamesSipoo / Sibbo26.06.
ma 28.06.pmHelsyn 13-9 v. pm-moniottelut 1Espoo24.06.
ma-ti 28.-29.06.kansOlympiarankingVaasa23.06.
ma 28.06.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 28.06.seuraSeurakisatHimanka -
ti 29.06.pkMotonet KuukausikisatJoensuu26.06.
ti 29.06.seuracupSeuracup 1. YkköslohkoNaantali24.06.
ti 29.06.pkReilu Cup seiväsLahti26.06.
ti 29.06.pkEtelä-Karjalan piirinmestaruuskilpailut 9-17v 1. osaParikkala24.06.
ti 29.06.pkRiennon ABC-kisaSavonlinna26.06.
ti 29.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå -
ti 29.06.seuraSeurakisatKiukainen29.06.
ti 29.06.seuracupSeuracup I PohjoislohkoMynämäki25.06.
ti 29.06.pkLasten kisatIisalmi24.06.
ti 29.06.pkPiiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaatKANNUS25.06.
ti 29.06.pkPeukku-kisaAlajärvi27.06.
ti 29.06.seuracupSeuracup I, etelälohkoSalo26.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatTornio -
ti 29.06.pkMetalli Cup 2Tornio25.06.
ke 30.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikilpailutPihtipudas25.06.
ke 30.06.seuraSeurakisatMäntyharju28.06.
ke 30.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 30.06.pkViiisPiikkinen CupSaarijärvi08.06.
ke 30.06.pkYrin KesäkisatHumppila28.06.