Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Lokakuu 2020 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
  Marraskuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
44             1
45 2 3 4 5 6 7 8
46 9 10 11 12 13 14 15
47 16 17 18 19 20 21 22
48 23 24 25 26 27 28 29
49 30            
  Joulukuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
49   1 2 3 4 5 6
50 7 8 9 10 11 12 13
51 14 15 16 17 18 19 20
52 21 22 23 24 25 26 27
53 28 29 30 31      
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 14.09.seuraSeurakisatPaimio12.09.
ma 14.09.pkHIK klubbmästerskap 2/2hangö10.09.
ma 14.09.pkAikuisurheilijoiden pm, moukari ja painonheitotLeppävirta -
ma 14.09.pkOsuuspankin HIPPO-viikkokisatTampere13.09.
ma 14.09.pmDM LandsvägsgångVasa11.09.
ti 15.09.pkKLL:n VS:n piirin yläkoulujen ja lukioiden piirikisat PERUUTETTUSalo08.09.
ti 15.09.pkSyyskuun seiväsKuortane14.09.
ti 15.09.pkAvoimet seuranmestaruuskilpailutImatra -
ti 15.09.pkHKV:n mestaruuskilpailut 2. päiväHelsinki13.09.
ti 15.09.pkHöstslägga-SyysmoukariKristinestad-Kristiinankaupunki14.09.
ke 16.09.pmPohjois-Karjalan pm-maastotLiperi13.09.
ke 16.09.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi -
ke 16.09.amAluemestaruusmaastojuoksut, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue Vantaa13.09.
ke 16.09.pkMikv nuorten aitajuoksutMikkeli15.09.
ke 16.09.pkSibbo-Vargarnas mästerskap Del 2 / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Osa 2Sibbo / Sipoo15.09.
ke 16.09.pkHeinäpään heittokisatOulu15.09.
ke 16.09.pkVauhdin RatajuoksutKouvola15.09.
ke 16.09.poHöstkast 3Vårdö -
to 17.09.pkArctic-heitot ja heitto 5-otteluRovaniemi16.09.
to 17.09.pkseiväkerhon hallikisa Ähtäri16.09.
to 17.09.pkSyysheitotPyhäjoki15.09.
to 17.09.pkKeuruun syysseiväsKeuruu16.09.
to 17.09.pkRegiontävlingKyrkslätt15.09.
to 17.09.pkKaarinan Tonnit PERUUTETTUKaarina14.09.
pe 18.09.pkSeuraottelu HKV-LahdA-TP-TuULHelsinki17.09.
pe 18.09.pkHeinäpään heittokisatOulu -
la 19.09.pkIso-Syöte Classic TRAILRUNPudasjärvi15.09.
la-su 19.-20.09.pkSeuran mestaruusheitotTampere17.09.
la-su 19.-20.09.pkKoululiikuntaliiton yleisurheilun mestaruuskilpailut Lahti -
la 19.09.pm9-13 v. pm-moniottelutHelsinki15.09.
la 19.09.pkPohjois-Savon maakuntaviestiKarttula14.09.
la 19.09.pkKieKuMo Special EditionVirrat17.09.
la 19.09.pkSeuraottelu Luja, VsV, KK-V Minitriangeli, Triangeli, LadytriangeliHuittinen17.09.
la 19.09.pkNåid F/P terräng 9-13 år - Nåid T/P maastot 9-13 v.Ingå - Inkoo16.09.
la 19.09.pkUra:n, LTU:n, PiKe:n ja SauU mestaruuskisatkaarina17.09.
la 19.09.pkNousiaisten heittokisatNousiainen16.09.
la 19.09.pkkie-kuu/ 3-l- korkeusJalasjärvi15.09.
la 19.09.pmTerräng DMNykarleby16.09.
la 19.09.pkMaastohuipentuma/ pm-maastot yleinen Kannus16.09.
la 19.09.maantie13. Espoo Rantamaraton ja RantapuolikasEspoo -
la 19.09.pk48. MalmijuoksuJoensuu17.09.
la 19.09.pkOtavan seitsemän tähden kisat.Mikkeli -
la 19.09.pkKaarlon Juoksu 2020Posio17.09.
la 19.09.pkKosken syysseiväsKoski TL18.09.
la 19.09.pmEtelä-Savon 9-19-vuotiaiden ja aikuisten pm-maastot Rantasalmi13.09.
la 19.09.pkBocks RunVasa -
la 19.09.maantieFinlandia Marathon / SAUL SM-maratonJyväskylä -
la 19.09.maantieRuissalojuoksutTurku -
la 19.09.pkPaRaS lenkki - Parikkalan-Rautjärven Sanomat juoksuParikkala15.09.
la 19.09.pk11. Isosyöte - HuippukymppiPudasjärvi, Syöte, Tunturihotelli Syöte15.09.
la 19.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
la 19.09.pkIltavalojuoksu 3000mKokkola ( Ullava )17.09.
su 20.09.pkSAUL:n SM-heittoviisiotteluHelsinki11.09.
su 20.09.pmHämSYn pm-sisulisäottelut IITampere16.09.
su 20.09.pkKokkolan Veikkojen VenetsialaismaratonKokkola -
su 20.09.maantieRantakymppi, Rantavitonen ja Lasten RantatonniEspoo -
su 20.09.pkHeittokisat - Kuula, Kiekko ja MoukariMaaninka18.09.
su 20.09.pkHeitto 5-ottelu Karhun trysköötKauhajoki18.09.
su 20.09.pmPm- supersisuottelutSeinäjoki 17.09.
su 20.09.pkPakopirtin JuoksuUtajärvi Rokua10.09.
su 20.09.pkXLIV VOIVAKKA-juoksuLeppävirta -
su 20.09.pmAvoimet PM-MaastotRauma17.09.
su 20.09.amAluemestaruusmaantiejuoksut, Eteläinen- ja Kaakkoinen alueEspoo17.09.
su 20.09.pmAvoimet Keski-Suomen PiirinmestaruusmaastotJämsä16.09.
su 20.09.pkMerkki-Mitalicup finaaliUusikaupunki16.09.
su 20.09.pkSäästöpankin syysheitot Somero 17.09.
su 20.09.pkPetäjäveden moukarikilpailutPetäjävesi -
su 20.09.pkPERUTTU/////////////Avoimen Limingan kunnanmestaruuskisatLIMINKA18.09.