Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Elokuu 2020 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31           1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31            
  Syyskuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
  Lokakuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 17.08.pkSeiväskisaRovaniemi15.08.
ma 17.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo14.08.
ma 17.08.pkPorin aitajuoksukarnevaaliNoormarkku15.08.
ma 17.08.pkNYU avoimet seuranmestaruuskilpailutNurmijärvi15.08.
ma 17.08.pk49. VasakisaPorvoo - Borgå14.08.
ma 17.08.pkOsuuspankin HIPPO-viikkokisatTampere16.08.
ma 17.08.seuraSeurakisatJakobstad16.08.
ma 17.08.pkELOVALKEAT Pikajuoksu- ja viestikilpailutKouvola/Valkeala12.08.
ma 17.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ti 18.08.pkArctic-heitotRovaniemi17.08.
ti 18.08.pkPM-ottelut 9-15vLappeenranta14.08.
ti 18.08.pkSeuraottelu HSU-Tarmo-KiskoHyvinkää15.08.
ti 18.08.seuraSeurakisatKiiminki17.08.
ti 18.08.pkEsbo IF klubbmästerskap- seuramestaruusEspoo / Esbo18.08.
ti 18.08.pmP/T13-15 pm sisulisäviestitLieto13.08.
ti 18.08.seuraSilja Line SeurakisatHyrylä, Tuusula17.08.
ti 18.08.akIkaalisten SyyskisatIkaalinen15.08.
ti 18.08.pmLasY:n pm-viestit 9-15-v, LahtiLahti14.08.
ti 18.08.pkDT i SmedsbyKorsholm16.08.
ti 18.08.pkAviisi Games ja juoksukoulun ratatonnitKauhava17.08.
ti 18.08.seuraSeurakisatTornio -
ti 18.08.pkSäästöpankin kesäkisatUrjala16.08.
ti 18.08.pkVille Pörhölä GamesTornio16.08.
ti 18.08.pkAktia Junior Games del 3Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa14.08.
ti-ke 18.-19.08.pmAvoimet aikuisurheilijoiden piirinmestaruuskilpailutKajaani12.08.
ti 18.08.pkTeuvan Rivakan YU-KilpailutTeuva17.08.
ti 18.08.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
ti 18.08.pkKoiton pk-kisatVieremä15.08.
ti 18.08.seuraSeurakisatTornio16.08.
ti 18.08.pkMetalli Cup 3Tornio16.08.
ti 18.08.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 6Veikkola16.08.
ti 18.08.pkSeuraottelu KaPo-NuKi-NuTaKarkkila -
ti 18.08.pmPiiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaatKANNUS14.08.
ti 18.08.pkHippo-kisatAkaan Toijala16.08.
ke 19.08.pkHeittoviisiotteluOulu18.08.
ke 19.08.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 5Savonlinna, Kerimäki18.08.
ke 19.08.pkEsbo IF klubbmästerskap- seuramestaruusEspoo / Esbo17.08.
ke 19.08.pkSeppo Välimäki aluekisatPori, Noormarkku17.08.
ke 19.08.pkValtimon pitäjänmestaruuskilpailutNurmes -
ke 19.08.pkViiskuntakisatTöysä17.08.
ke 19.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo14.08.
ke 19.08.pkSeuran mestaruuskilpailuVirrat16.08.
ke 19.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 19.08.pkHintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksutKaustinen -
ke 19.08.pkPeU:n 80 -vuotis kilpailuPerniö17.08.
ke 19.08.seuraSeurakisatJuuka18.08.
ke-to 19.-20.08.pmUUDY pm-junnuviestit (9-15v.) Vihti/Lohja15.08.
ke 19.08.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 19.08.seuraSilja Line SeurakisatVirrat -
ke 19.08.pkDT NärpesNärpes17.08.
to 20.08.pkAikuisurheilijoiden eloheitotKouvola / Inkeroinen15.08.
to 20.08.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
to 20.08.pkNaantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 1.kilpailupäiväNaantali16.08.
to 20.08.seuraSeurakisatRaahe -
to 20.08.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki19.08.
to 20.08.akHyvän Tuulen Kisat 2020Helsinki16.08.
to 20.08.pkLeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailutLempäälä19.08.
to 20.08.seuraSeurakisatLempäälä19.08.
to 20.08.pkOmaSp SporttikisatJoensuu -
to 20.08.pkAkaan kaupunginmestaruuskilpailutAkaa / Viiala18.08.
to 20.08.pkPargas IF Klubbmästerskap/ Seuran mestaruus 1Parainen19.08.
to 20.08.pkVakka-Suomen mestaruuskilpailutMynämäki17.08.
to 20.08.seuraSeurakisatHartola -
to 20.08.pkPk. kilpailuKajaani18.08.
to 20.08.pkYlöjärven Urheilijat Elokuun kisatYlöjärvi17.08.
to 20.08.pkAvoimet kaupunginmestaruuskilpailutÄänekoski17.08.
to 20.08.pkSisulisätOrivesi18.08.
to 20.08.seuraSeurakisatKaavi -
to 20.08.pkJuoksukisatRovaniemi18.08.
to 20.08.pkJuoksukisat lisälajiRovaniemi18.08.
pe-su 21.-23.08.SMSM-kilpailut M/N22-19Kemi13.08.
pe 21.08.pkLahden Ahkera vs Tampereen Pyrintö -seuraotteluLahti18.08.
pe 21.08.pkAvoimet Someron kaupungin mestaruuskilpailutSomero -
pe 21.08.maantieAurajoen YöjuoksuTurku -
la 22.08.pkHelsinki MarathonHelsinki -
la 22.08.pkAllianssi ry kansalliset aikuisurheilukisatHarjavalta12.08.
la 22.08.pkPyrinnön heittokisat, moukariTampere21.08.
la 22.08.pkSuomen Aikuisurheiluliiton SM-viestitKouvola/Kuusankoski13.08.
la 22.08.pmPohjois-Savon 9-15-v. pm-moniottelutSiilinjärvi18.08.
la-su 22.-23.08.pmNÅID flick- o pojkdagar 9-13 årRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa18.08.
la-su 22.-23.08.pkHelsyn 9-13 v. junnuhuipentumaEspoo17.08.
la 22.08.pkKiekko ja pituusPolvijärvi19.08.
la 22.08.pk11. Heinolan Kaupunkipuistojuoksu UUSI PÄIVÄHeinola -
la 22.08.maantiePaavo Nurmi MarathonTurku -
la 22.08.pkPiirinmestaruusviestit 9-17 vImatra18.08.
la 22.08.am13v aluehuipentuma, lounainen alueForssa17.08.
la 22.08.pmPm-sisuviestitLapua19.08.
la 22.08.pmKePY:n otteluhuipentuma 9-15vKokkola15.08.
la 22.08.pmSisuhuipentuma II.kisapäiväOulu18.08.
la 22.08.pkNiilon kymppiSuonenjoki20.08.
la 22.08.pkSomeron seiväskisatSomero18.08.
la 22.08.pkYppU:n HeittokisatPyhäjoki20.08.
la 22.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
su 23.08.pmUUDY:n pm-junnuottelut 2Riihimäki20.08.
su 23.08.pmSatakunnan viestihuipentuma (T/P 9-15 ) Pori21.08.
su 23.08.pmHelsyn 9-13 v. pm-kävelytEspoo19.08.
su 23.08.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailu / heitto-otteluLahti, Nastola20.08.
su 23.08.akKälviäGamesKälviä20.08.
su 23.08.pkKaarinan AluekilpailutKaarina20.08.
su 23.08.pkSalonjokilaakso-juoksuSalo20.08.
su 23.08.pmHämSY:n pm-sisulisäviestitLempäälä20.08.