Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ma 10.08. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 10.08. | pk | Viikkokisat | Lappeenranta | 09.08. | - |
ma 10.08. | pk | MIKV avoin ABC4 kilpailu | Mikkeli | 07.08. | - |
ma 10.08. | pk | Tarmon satanen | Helsinki | 07.08. | - |
ma 10.08. | pk | Osuuspankin HIPPO-viikkokisat | Tampere | 09.08. | - |
ma 10.08. | pk | Plussa yu-kilpailut | Joensuu | 08.08. | - |
ma-ti 10.-11.08. | seura | Seurakisat | Sonkajärvi | 08.08. | - |
ma 10.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Huutjärvi | 10.08. | - |
ma 10.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Alavus | - | - |
ma 10.08. | seura | Seurakisat | Nykarleby | 10.08. | - |
ti 11.08. | pk | Hippokisat | Salo | 07.08. | - |
ti 11.08. | pk | Pohjan Koiton iltakisat | Rovaniemi | 09.08. | - |
ti 11.08. | seuracup | Seuracup 2. osakilpailu | Vihti, Nummela | 08.08. | - |
ti 11.08. | iaaf | Paavo Nurmi Games | Turku | - | - |
ti 11.08. | pk | Lieksan kaupunginmestaruuskilpailut | Lieksa | 10.08. | - |
ti 11.08. | seura | Seurakisat | Pori | 10.08. | - |
ti 11.08. | seura | Seurakisat | Iitti | 10.08. | - |
ti 11.08. | pk | kokkolan työväen urheilijat aluekilpailut | kokkola | 11.08. | - |
ti 11.08. | pk | Seuranmestaruuskilpailut | Urjala | 09.08. | - |
ti 11.08. | pk | Seuracup 2020 - piirikisat | Iisalmi | 07.08. | - |
ti 11.08. | pk | Kipinän pk-kesäkisat III | Kajaani | 10.08. | - |
ti 11.08. | pk | Sommartälingar i Friidrott 2020 | Lemland | - | - |
ti 11.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Puolanka | - | - |
ti 11.08. | seura | Seurakisat | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 09.08. | - |
ti 11.08. | seura | Seurakisat | Myrskylä | - | - |
ke 12.08. | pk | Ykköslohko seuracup | Salo | 07.08. | - |
ke 12.08. | pk | Luokittelukilpailut / YU-Cup 4 | Savonlinna, Kerimäki | 11.08. | - |
ke 12.08. | seuracup | Seuracup 2, LaSY, KymY | Lahti | 09.08. | - |
ke 12.08. | seuracup | Seuracup KeSy | Jyväskylä | 10.08. | - |
ke 12.08. | pk | Tarmon kisat | Pori | 10.08. | - |
ke 12.08. | pk | Seuracup Etelä-Karjalan piirikisa | Imatra | 09.08. | - |
ke 12.08. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 12.08. | pk | KEV-heittokisat | Kuusamo | 11.08. | - |
ke 12.08. | pk | Aloittelijoiden seiväskilpailu | Helsinki | 11.08. | - |
ke 12.08. | seura | Seurakisat | Leppävirta | - | - |
ke 12.08. | seuracup | Seuracupin piirikisa | Vantaa | 08.08. | - |
ke 12.08. | seuracup | Seuracup piirikisa | Alavus | 10.08. | - |
ke 12.08. | seuracup | Turun lohko seuracup | Kaarina | 08.08. | - |
ke 12.08. | seuracup | HämSY:n Seuracup 2. osakilpailu 2.div | Tammela | 10.08. | - |
ke 12.08. | seuracup | Pohjois-Karjalan Seuracup | Joensuu | 10.08. | - |
ke 12.08. | pk | Avoimet Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailut | Mänttä-Vilppula | 10.08. | - |
ke 12.08. | pk | Salo-Loimaa lohko seuracup | Loimaa | 10.08. | - |
ke 12.08. | pk | Nåids föreningscup / Nåid:n seuracup | Esbo - Espoo | 10.08. | - |
ke 12.08. | pk | Vireen seurakilpailut | Varpaisjärvi | 12.08. | - |
ke 12.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Riihimäki | - | - |
ke 12.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Uurainen | - | - |
ke 12.08. | seura | Seurakisat | Kiuruvesi | - | - |
ke 12.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Jämsä | - | - |
ke 12.08. | seura | Seurakisat | Sahalahti | - | - |
ke 12.08. | seura | Seurakisat | Karkkila | - | - |
ke 12.08. | seuracup | Föreningscupen | Vasa | 09.08. | - |
ke 12.08. | seuracup | Seuracup Hämsyn 1.Div 2.osakisa | Nokia | 09.08. | - |
ke 12.08. | seuracup | Vakka-lohko Seuracup | Laitila | 09.08. | - |
ke 12.08. | seuracup | Kainuun seuracup | Suomussalmi | 08.08. | - |
to-su 13.-16.08. | SM | Kalevan Kisat | Turku | 05.08. | - |
to 13.08. | seura | Seurakisat | Ilomantsi | - | - |
to 13.08. | seura | Seurakisat | Paimio | 11.08. | - |
to 13.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Jokela, Tuusula | 12.08. | - |
to 13.08. | pk | 4.seurakisat ja luokittelukilpailut | Mikkeli / Ristiina | - | - |
to 13.08. | pk | Avoimet seuran mestaruuskisat | Orivesi | 11.08. | - |
to 13.08. | pk | Kuulan ja seipään tuloskisat | Kalajoki | 12.08. | - |
to 13.08. | seura | Seurakisat | Asikkala | 12.08. | - |
to 13.08. | pk | Pekka Vasala Games | Mäntsälä | 12.08. | - |
pe 14.08. | seura | Seurakisat | Rauma | 13.08. | - |
pe 14.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Kokkola | 13.08. | - |
la 15.08. | pk | Pärnä XC Run | Liperi | 13.08. | - |
la 15.08. | pk | Oravikosken kisat | Leppävirta | 15.08. | - |
la 15.08. | pk | Raatteen Maraton/Puoli-Maraton/Kymppi/ Kaveria ei jätetä joukkuekisa | Suomussalmi | 15.08. | - |
la 15.08. | pk | SAUL.n kansallinen Kuulakisa | Vihti/Nummela | 14.08. | - |
la 15.08. | pk | Vetelin markkinahölkkä | Veteli | - | - |
la 15.08. | pk | Haaga Run | Helsinki | - | - |
la 15.08. | pk | Kalajoen Junkkarit 90v juhlakilpailu | Kalajoki | 13.08. | - |
la 15.08. | pk | Ryskeen Kesä-CUP | Tammela | 12.08. | - |
la 15.08. | pk | Ekin muistokisat | Töysä | 13.08. | - |
su 16.08. | maantie | 17. Hamina puolimaraton | Hamina | 11.08. | - |
su 16.08. | pk | 53. Auliksen Olympialaiset | Jämsä | 13.08. | - |
su 16.08. | pk | Einarin tonni | Mäntsälä | 14.08. | - |
su 16.08. | pk | Pohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2 | Lieksa | 10.08. | - |
su 16.08. | pk | TUL Järvi- Suomen heitto-ottelut | Leppävirta | 13.08. | - |
su 16.08. | pk | LeKi YU:n vieraileva moukari | Nokia | 14.08. | - |
su 16.08. | pm | Sisuhuipentuma I.kisapäivä | Oulu | 11.08. | - |
su 16.08. | pk | Hyvän Tuulen Seiväskisat | Espoo | 15.08. | - |
su 16.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Inari | - | - |
ma 17.08. | pk | Seiväskisa | Rovaniemi | 15.08. | - |
ma 17.08. | pk | NYU avoimet seuranmestaruuskilpailut | Nurmijärvi | 15.08. | - |
ma 17.08. | pk | 49. Vasakisa | Porvoo - Borgå | 14.08. | - |
ma 17.08. | pk | Borgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2 | Borgå - Porvoo | 14.08. | - |
ma 17.08. | pk | Porin aitajuoksukarnevaali | Noormarkku | 15.08. | - |
ma 17.08. | pk | ELOVALKEAT Pikajuoksu- ja viestikilpailut | Kouvola/Valkeala | 12.08. | - |
ma 17.08. | pk | Osuuspankin HIPPO-viikkokisat | Tampere | 16.08. | - |
ma 17.08. | seura | Seurakisat | Kuhmo | - | - |
ma 17.08. | seura | Seurakisat | Jakobstad | 16.08. | - |
ti 18.08. | pk | Seuraottelu HSU-Tarmo-Kisko | Hyvinkää | 15.08. | - |
ti 18.08. | pk | PM-ottelut 9-15v | Lappeenranta | 14.08. | - |
ti 18.08. | pk | Arctic-heitot | Rovaniemi | 17.08. | - |
ti 18.08. | seura | Seurakisat | Kiiminki | 17.08. | - |
ti 18.08. | seura | Seurakisat | Rovaniemi | 16.08. | - |
ti 18.08. | pk | Esbo IF klubbmästerskap- seuramestaruus | Espoo / Esbo | 17.08. | - |
ti 18.08. | pk | DT i Smedsby | Korsholm | 16.08. | - |
ti 18.08. | pm | LasY:n pm-viestit 9-15-v, Lahti | Lahti | 14.08. | - |
ti 18.08. | pm | P/T13-15 pm sisulisäviestit | Lieto | 13.08. | - |
ti 18.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Hyrylä, Tuusula | 17.08. | - |
ti 18.08. | ak | Ikaalisten Syyskisat | Ikaalinen | 15.08. | - |
ti 18.08. | pk | Veikkolan Veikkojen viikkokisa 6 | Veikkola | 16.08. | - |
ti 18.08. | pk | Hippo-kisat | Akaan Toijala | 16.08. | - |
ti 18.08. | pk | Säästöpankin kesäkisat | Urjala | 16.08. | - |
ti 18.08. | pk | Aviisi Games ja juoksukoulun ratatonnit | Kauhava | 17.08. | - |
ti 18.08. | pk | Teuvan Rivakan YU-Kilpailut | Teuva | 17.08. | - |
ti 18.08. | pk | Metalli Cup 3 | Tornio | 16.08. | - |
ti 18.08. | pk | Aktia Junior Games del 3 | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 14.08. | - |
ti 18.08. | pk | Ville Pörhölä Games | Tornio | 16.08. | - |
ti 18.08. | pk | Koiton pk-kisat | Vieremä | 15.08. | - |
ti 18.08. | pk | Seuraottelu KaPo-NuKi-NuTa | Karkkila | - | - |
ti-ke 18.-19.08. | pm | Avoimet aikuisurheilijoiden piirinmestaruuskilpailut | Kajaani | 12.08. | - |
ti 18.08. | pm | Piiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaat | KANNUS | 14.08. | - |
ti 18.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Hamina | - | - |
ti 18.08. | seura | Seurakisat | Tornio | 16.08. | - |
ti 18.08. | seura | Seurakisat | Tornio | - | - |
ti 18.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Helsinki | 18.08. | - |
ke 19.08. | pk | Heittoviisiottelu | Oulu | 18.08. | - |
ke 19.08. | pk | Luokittelukilpailut / YU-Cup 5 | Savonlinna, Kerimäki | 18.08. | - |
ke 19.08. | pk | Viiskuntakisat | Töysä | 17.08. | - |
ke 19.08. | pk | Seuran mestaruuskilpailu | Virrat | 16.08. | - |
ke 19.08. | pk | Esbo IF klubbmästerskap- seuramestaruus | Espoo / Esbo | 18.08. | - |
ke 19.08. | pk | Seppo Välimäki aluekisat | Pori, Noormarkku | 17.08. | - |
ke 19.08. | pk | Borgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2 | Borgå - Porvoo | 14.08. | - |
ke 19.08. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 19.08. | pk | Aloittelijoiden seiväskilpailu | Helsinki | 18.08. | - |
ke 19.08. | pk | Valtimon pitäjänmestaruuskilpailut | Nurmes | - | - |
ke 19.08. | pk | Pihtiputaan Tuiskun tuloskisat | Pihtipudas | 18.08. | - |
ke 19.08. | pk | PeU:n 80 -vuotis kilpailu | Perniö | 17.08. | - |
ke 19.08. | pk | Hintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksut | Kaustinen | - | - |
ke-to 19.-20.08. | pm | UUDY pm-junnuviestit (9-15v.) | Vihti/Lohja | 15.08. | - |
ke 19.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Virrat | - | - |
ke 19.08. | seura | Seurakisat | Karkkila | - | - |
ke 19.08. | seura | Seurakisat | Juuka | 18.08. | - |
ke 19.08. | pk | DT Närpes | Närpes | 17.08. | - |
to 20.08. | pk | Naantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 1.kilpailupäivä | Naantali | 16.08. | - |
to 20.08. | pk | Aikuisurheilijoiden eloheitot | Kouvola / Inkeroinen | 15.08. | - |
to 20.08. | seura | Seurakisat | Raahe | - | - |
to 20.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Vaasa | - | - |
to 20.08. | pk | LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut | Lempäälä | 19.08. | - |
to 20.08. | pk | Akaan kaupunginmestaruuskilpailut | Akaa / Viiala | 18.08. | - |
to 20.08. | pk | OmaSp Sporttikisat | Joensuu | - | - |
to 20.08. | seura | Seurakisat | Lempäälä | 19.08. | - |
to 20.08. | ak | Hyvän Tuulen Kisat 2020 | Helsinki | 17.08. | - |
to 20.08. | pk | Ylöjärven Urheilijat Elokuun kisat | Ylöjärvi | 18.08. | - |
to 20.08. | pk | Vakka-Suomen mestaruuskilpailut | Mynämäki | 17.08. | - |
to 20.08. | pk | Avoimet kaupunginmestaruuskilpailut | Äänekoski | 17.08. | - |
to 20.08. | pk | Sisulisät | Orivesi | 18.08. | - |
to 20.08. | pk | Pk. kilpailu | Kajaani | 18.08. | - |
to 20.08. | pk | Pargas IF Klubbmästerskap/ Seuran mestaruus 1 | Parainen | 19.08. | - |
to 20.08. | pk | Juoksukisat | Rovaniemi | 18.08. | - |
to 20.08. | pk | Juoksukisat lisälaji | Rovaniemi | 18.08. | - |
to 20.08. | seura | Seurakisat | Kaavi | - | - |
to 20.08. | seura | Seurakisat | Hartola | - | - |
pe-su 21.-23.08. | SM | SM-kilpailut M/N22-19 | Kemi | 13.08. | - |
pe 21.08. | pk | Lahden Ahkera vs Tampereen Pyrintö -seuraottelu | Lahti | 18.08. | - |
pe 21.08. | pk | Avoimet Someron kaupungin mestaruuskilpailut | Somero | 21.08. | - |
pe 21.08. | maantie | Aurajoen Yöjuoksu | Turku | - | - |
la 22.08. | pk | Helsinki Marathon | Helsinki | - | - |
la 22.08. | pk | Allianssi ry kansalliset aikuisurheilukisat | Harjavalta | 12.08. | - |
la 22.08. | pk | Pyrinnön heittokisat, moukari | Tampere | 21.08. | - |
la 22.08. | pk | Suomen Aikuisurheiluliiton SM-viestit | Kouvola/Kuusankoski | 13.08. | - |
la-su 22.-23.08. | pk | Helsyn 9-13 v. junnuhuipentuma | Espoo | 17.08. | - |
la-su 22.-23.08. | pm | NÅID flick- o pojkdagar 9-13 år | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 18.08. | - |
la 22.08. | pm | Pohjois-Savon 9-15-v. pm-moniottelut | Siilinjärvi | 18.08. | - |
la 22.08. | maantie | Paavo Nurmi Marathon | Turku | - | - |
la 22.08. | pk | 11. Heinolan Kaupunkipuistojuoksu UUSI PÄIVÄ | Heinola | - | - |
la 22.08. | pk | Piirinmestaruusviestit 9-17 v | Imatra | 18.08. | - |
la 22.08. | pk | Kiekko ja pituus | Polvijärvi | 19.08. | - |
la 22.08. | pm | Sisuhuipentuma II.kisapäivä | Oulu | 18.08. | - |
la 22.08. | pm | Pm-sisuviestit | Lapua | 19.08. | - |
la 22.08. | pm | KePY:n otteluhuipentuma 9-15v | Kokkola | 15.08. | - |
la 22.08. | am | 13v aluehuipentuma, lounainen alue | Forssa | 17.08. | - |
la 22.08. | pk | Niilon kymppi | Suonenjoki | 20.08. | - |
la 22.08. | pk | Someron seiväskisat | Somero | 18.08. | - |
la 22.08. | pk | YppU:n Heittokisat | Pyhäjoki | 20.08. | - |
la 22.08. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
su 23.08. | pm | UUDY:n pm-junnuottelut 2 | Riihimäki | 20.08. | - |
su 23.08. | pk | Lahden piirin Heittocupin osakilpailu / heitto-ottelu | Lahti, Nastola | 21.08. | - |
su 23.08. | pm | Satakunnan viestihuipentuma (T/P 9-15 ) | Pori | 21.08. | - |
su 23.08. | pm | Helsyn 9-13 v. pm-kävelyt | Espoo | 19.08. | - |
su 23.08. | pk | Kaarinan Aluekilpailut | Kaarina | 20.08. | - |
su 23.08. | ak | KälviäGames | Kälviä | 20.08. | - |
su 23.08. | pk | Salonjokilaakso-juoksu | Salo | 20.08. | - |
su 23.08. | pk | Pyrinnön Seivästalli Cup | Tampere | 22.08. | - |
su 23.08. | pk | Susirajan seipään tuloskisa | Lieksa | 22.08. | - |
su 23.08. | pm | HämSY:n pm-sisulisäviestit | Lempäälä | 20.08. | - |
ma 24.08. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 24.08. | pk | Ahkeran seiväskisa | Lahti | 23.08. | - |
ma 24.08. | pm | Kymenlaakson pm-viestit 9-15v ja avoin viestikilpailu M/N | Kotka | 20.08. | - |
ma 24.08. | pk | Paimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailut | Paimio | 17.08. | - |
ma 24.08. | pk | Hippo-yleisurheilukisat | Joensuu | 22.08. | - |
ma 24.08. | seura | Seurakisat | Kuhmo | - | - |
ti 25.08. | pm | Lahden piirin pm-ottelut | Joutsa | 19.08. | - |
ti 25.08. | pk | Syysmoukari 1 | Nurmijärvi | 23.08. | - |
ti 25.08. | pm | pm kakkosmoniottelut P/T13 | Raisio | 20.08. | - |
ti 25.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Iisalmi | 23.08. | - |
ti 25.08. | pk | Viikkokisa (avoin seurakisa) | Nurmijärvi | 23.08. | - |
ti 25.08. | pk | Elokuun kuulakisa | Keitele | 24.08. | - |
ti 25.08. | pk | Sjundeå IF klubbmästerskap del 1 | Sjundeå | 25.08. | - |
ti 25.08. | pk | Avoimet seuranmestaruuskilpailut | Imatra | - | - |
ti 25.08. | seura | Seurakisat | Iitti | 24.08. | - |
ti 25.08. | pk | DT i Jakobstad | Jakobstad | 23.08. | - |
ti 25.08. | pk | Urjalan kunnanmestaruuskisat | Urjala | 23.08. | - |
ti 25.08. | pk | Visan viikkokisat/seuranmestaruuskisat | Iisalmi | 23.08. | - |
ti 25.08. | pk | Sommartälingar i Friidrott 2020 omgång 2 | Hammarland | - | - |
ti 25.08. | pk | Pyrinnön Ratakisat | Oulu | 24.08. | - |
ti 25.08. | pm | P/T9-11 pm-sisulisäviestit | Raisio | 20.08. | - |
ti 25.08. | seura | Seurakisat | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 23.08. | - |
ke 26.08. | pk | Etelä-Savon pm-viestit | Savonlinna | 23.08. | - |
ke 26.08. | pm | pm-viestit 9-15-v | Jyväskylä | 23.08. | - |
ke 26.08. | pk | Vetelin piirikunnalliset | Veteli | 23.08. | - |
ke 26.08. | pk | Junnut Radalle | Tampere | 24.08. | - |
ke 26.08. | pk | Säästöpankki Games | Kristiinankaupunki | 24.08. | - |
ke 26.08. | pk | Polvijärven limppu- ja möykkykisat | Polvijärvi | 25.08. | - |
ke 26.08. | pk | KEV-heittokisat | Kuusamo | 25.08. | - |
ke 26.08. | tähti | Eltsun tähtikisat | Helsinki | 22.08. | - |
ke 26.08. | pk | Värisilmä PRO kilpailut | Karkkila | 23.08. | - |
ke 26.08. | pk | Porvoon viikkokisa 4 - Borgå veckotävling 4 | Porvoo - Borgå | 21.08. | - |
ke 26.08. | pk | LETE-luokittelukisa | Juuka | 21.08. | - |
ke 26.08. | pk | Sibbo-Vargarnas mästerskap Del 1 / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Osa 1 | Sibbo / Sipoo | 25.08. | - |
ke 26.08. | seura | Seurakisat | Haukipudas | 25.08. | - |
ke 26.08. | seura | Seurakisat | Sahalahti | - | - |
ke 26.08. | seura | Seurakisat | Juuka | - | - |
ke 26.08. | seuracup | Seuraottelu GIF- IF Åsarna - Larsmo IF | Kokkola | 25.08. | - |
to 27.08. | pk | Naantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 2.kilpailupäivä | Naantali | 22.08. | - |
to 27.08. | pk | Pohjan Koiton iltakisat | Rovaniemi | 25.08. | - |
to 27.08. | pk | 23. Kirkon vaiheill -kisat | Nakkila | 25.08. | - |
to 27.08. | pk | Avoimet seuranmestaruuskilpailut | Imatra | - | - |
to 27.08. | pk | Släggtävling i Borgå 2 / Porvoon moukari 2 | Borgå - Porvoo | 23.08. | - |
to 27.08. | pk | XXI Naumasen kisat | Joensuu | - | - |
to 27.08. | pk | Augustispelen | Vöyri | 24.08. | - |
to 27.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Järvenpää | 26.08. | - |
to 27.08. | ak | Heinola Games UUSI PÄIVÄ | Heinola | 23.08. | - |
to 27.08. | pk | Kiskon mestaruuskisat - heitot | Riihimäki | 25.08. | - |
to 27.08. | pk | Viispiikkinen cup | Kivijärvi | - | - |
to 27.08. | pk | Mynämäen kunnan yleisurheilumestaruuskilpailut | Mynämäki | 23.08. | - |
to 27.08. | pk | KU-68 Viikkokisa IV | Kangasala | 26.08. | - |
to 27.08. | pk | Pk. kilpailu | Kajaani | 25.08. | - |
to 27.08. | pk | Raahen Vesan seipään tuloskisat | Raahe | 26.08. | - |
to 27.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Hamina | - | - |
pe 28.08. | pk | Paunu Games V | Jämsä | 25.08. | - |
pe 28.08. | pk | MiKV:n seiväskoulun päätöskisa | Mikkeli | 28.08. | - |
la-su 29.-30.08. | SM | SM-moniottelut T/P15-14 | Janakkala | 22.08. | - |
la-su 29.-30.08. | SM | SM-moniottelut M/N22-19-17 | Hämeenlinna | 21.08. | - |
la 29.08. | pk | TF Espoon heittokisa | Espoo | 27.08. | - |
la 29.08. | pk | Nåid F/P stafett | Esbo - Espoo | 26.08. | - |
la 29.08. | pk | Helsyn 9-13 v. pm-viestit | Espoo | 24.08. | - |
la-su 29.-30.08. | pk | Parayleisurheilun SM-kilpailut | Turku | 16.08. | - |
la 29.08. | pk | XXXVII Västilän maraton ja puolimaraton | Orivesi | 25.08. | - |
la 29.08. | pk | Kiiminki-Maraton | Oulu | - | - |
la 29.08. | pk | Sirkjärven ympärijuoksu | Lappeenranta (Ylämaa) | 26.08. | - |
la 29.08. | pk | Tuiskun keihäskisat | Nousiainen | 25.08. | - |
la 29.08. | pk | Seuranmestaruus Heittokisat | Iisalmi | 27.08. | - |
la 29.08. | pk | Kuohun Tasoittava 5000m | Jyväskylä / Vaajakoski | - | - |
la 29.08. | pk | Elokuun kilpailu | Alavieska | 28.08. | - |
la 29.08. | pk | Sata Hammer | Pori, ilmailuopistontie 1 | 27.08. | - |
la 29.08. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
su 30.08. | pk | Aikuisurheilijoiden av.heitto 5-ottelu | JALASJÄRVI | 26.08. | - |
su 30.08. | pm | Pohjois-Savon PM-viestit | Lapinlahti | 26.08. | - |
su 30.08. | pm | Pohjois-Karjalan pm-viestit | Joensuu | 27.08. | - |
su 30.08. | pk | Valkeakosken Nuorisokisat | Valkeakoski | 28.08. | - |
su 30.08. | pk | SAUL kansalliset Elokuun tuloskisa | Vihti | 28.08. | - |
su 30.08. | pk | UusiLahti -juoksu | Lahti | - | - |
su 30.08. | pm | Muurolan Piikki -maantiejuoksutapahtuma | Rovaniemi | - | - |
su 30.08. | pm | Pohjois-Pohjanmaan Sisuviestit | Oulu | 25.08. | - |
su 30.08. | pm | HämSYn N/M pm 10 000m | Tampere | 27.08. | - |
su 30.08. | pk | Hervannan XXVIII Juhlakilpailut | Tampere | 27.08. | - |
su 30.08. | pk | Vehmaan lenkki | Juva | 23.08. | - |
su 30.08. | pk | Kasttävling - Heittokilpalu | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 27.08. | - |
su 30.08. | pk | SSU Junior Games | Seinäjoki | 28.08. | - |
su 30.08. | pk | Hamiksen haamuheitot | Joensuu | 29.08. | - |
su 30.08. | pk | Stavtävling- Seiväskilpailu | Vasa | - | - |
su 30.08. | am | PSM-viestit | Oulu | 25.08. | - |
ma 31.08. | seura | Seurakisat | Varkaus | - | - |
ma 31.08. | pk | Raision kaupungin mestaruuskilpailut | Raisio | 28.08. | - |
ma 31.08. | pk | Sisulisäikäisten otteluiden kaupunginmestaruuskilpailut | Pudasjärvi | - | - |
ma 31.08. | pk | Uran nelisataset ja keihäs | Kannus | 29.08. | - |
ma 31.08. | pk | MIKV avoin ABC5 kilpailu | Mikkeli | 28.08. | - |
ma 31.08. | pk | Akilles mästerskap 7 - Akilleen mestaruuskisat 7 | Borgå - Porvoo | - | - |
ma 31.08. | pk | Lisälaji ABC5 kilpailuun | Mikkeli | 28.08. | - |
ma 31.08. | pk | Viikkokisat ja aikuisten pm | Leppävirta | 31.08. | - |
ma 31.08. | seuracup | K-Market cup 1.osakilpailu | Vieremä | 28.08. | - |
ti 01.09. | pk | Kultajousi kuukausikisat 4/4 | Kuopio | 30.08. | - |
ti 01.09. | pk | Harju Cup 4 | Jyväskylä | 29.08. | - |
ti 01.09. | seura | Silja Line Seurakisat | Kuopio | 30.08. | - |
ti 01.09. | pk | Avoimet aikuisurheilukilpailut | Lappajärvi | 30.08. | - |
ti 01.09. | pk | Savonlinnan Riennon ABC-kisa | Savonlinna | 29.08. | - |
ti 01.09. | pk | Syyskisat | Kankaanpää | 30.08. | - |
ti 01.09. | pk | Seipään ja kuulan tuloskisa | Kalajoki | 31.08. | - |
ti 01.09. | pk | Avoimet seuranmestaruuskilpailut | Imatra | - | - |
ti-ke 01.-02.09. | am | Aluemestaruusviestit, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Hyvinkää | 29.08. | - |
ti 01.09. | pk | Piikkiön Kehityksen aluekilpailu | Kaarina | 29.08. | - |
ti 01.09. | pk | Aktia Junior Games del 5 | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 29.08. | - |
ke 02.09. | pk | Syysheitot I | Jämsä | 30.08. | - |
ke 02.09. | pk | KEV-heittokisat | Kuusamo | 01.09. | - |
ke 02.09. | pk | Syysseiväs | Laitila | 31.08. | - |
ke 02.09. | pk | Suupohja Cup | Kauhajoki | 01.09. | - |
ke 02.09. | pm | Kainuun sisumoniottelut 2 | Kajaani | 29.08. | - |
ke 02.09. | seura | Silja Line Seurakisat | Nurmijärvi | 01.09. | - |
ke 02.09. | seura | Seurakisat | Kempele | 31.08. | - |
ke 02.09. | pk | Naisten 1000 m | Borgå - Porvoo | 01.09. | - |
ke 02.09. | seura | Seurakisat | Sahalahti | - | - |
ke 02.09. | seura | Silja Line Seurakisat | Nedervetil / Alaveteli | 31.08. | - |
to 03.09. | pk | HIFK Heittopäivä | Helsinki | 02.09. | - |
to-pe 03.-04.09. | pk | Kiskon mestaruuskisat - aidat ja seiväs | Riihimäki | 01.09. | - |
to 03.09. | pk | Syyskisa ja TUL seuraottelu | Salo | 31.08. | - |
to 03.09. | pk | Sjundeå IF klubbmästerskap del 2 | Sjundeå | 03.09. | - |
to 03.09. | pk | Seiväskisa 3 | Ähtäri | 02.09. | - |
to 03.09. | pk | Ahkeran seiväskisa | Lahti | 02.09. | - |
to 03.09. | pk | Sisulisät | Orivesi | 01.09. | - |
to 03.09. | pk | Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 2 | Parainen | 02.09. | - |
to 03.09. | pk | Moukaripörssin syyskiekko | Pori | 01.09. | - |
to 03.09. | pk | Viestikisat | Turku | 02.09. | - |
to 03.09. | seura | Seurakisat | Hartola | - | - |
to 03.09. | seuracup | K-Market cup 2.osakilpailu | Vieremä | 28.08. | - |
pe 04.09. | pk | Lohja Sprint and Relay | Lohja | 02.09. | - |
pe 04.09. | pk | Heinäpään heittokisat | Oulu | 03.09. | - |
pe 04.09. | pk | Pentin Hölkkä | Kouvola | - | - |
la 05.09. | pk | Vaasa Maraton | Vaasa | - | - |
la 05.09. | seuracup | Seuracup finaali A-sarja | Ikaalinen | 02.09. | - |
la 05.09. | pk | Rauhalahti Kuopio Maraton | Kuopio | - | - |
la-su 05.-06.09. | pk | SAKU ry:n Syyskisat | Kalajoki | 19.08. | - |
la 05.09. | seuracup | Seuracup finaali B-sarja | Lempäälä | 03.09. | - |
la 05.09. | seuracup | Seuracup superfinaali | Lahti | 02.09. | - |
la 05.09. | seuracup | Seuracup-finaali C-sarja | Hämeenlinna | 03.09. | - |
la-su 05.-06.09. | pk | TUL av Järvi- Suomen Kyvyt esiin | Leppävirta | 29.08. | - |
la 05.09. | pk | Keihäskilpailu | Nurmijärvi | 03.09. | - |
la 05.09. | pk | Maastojuoksu cup osa 1 sekä hölkkä ja patikka | Joutsa | 04.09. | - |
la 05.09. | pk | Kuulakilpailu | Keitele | 04.09. | - |
la 05.09. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
su 06.09. | pk | Moukaripörssin syyskeihäs | Pori | 04.09. | - |
su 06.09. | po | Höstkast 1 | Vårdö | - | - |
su 06.09. | pk | Avoimet hyppy- ja heittokilpailut | Savonlinna, Kerimäki | 04.09. | - |
su 06.09. | pk | Syyssataset | Lapinlahti | 04.09. | - |
su 06.09. | pk | 60. Pyhäntä-hölkkä | Pyhäntä | 04.09. | - |
su 06.09. | pk | Heitto-ottelu | Espoo | - | - |
su 06.09. | pk | Höstkast | Malax | 04.09. | - |
su 06.09. | pk | Seipään ja kuulan tuloskisa | Kalajoki | 05.09. | - |
su 06.09. | seura | Silja Line Seurakisat | Inari | - | - |
ma 07.09. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 07.09. | pk | Tammelan Kunnan Mestaruuskilpailut PERUTTU | Tammela | 24.08. | - |
ma 07.09. | pk | TuWe:n Junnukisat ja pm-ratakävelyt | Turku | 02.09. | - |
ma 07.09. | pk | 58-Cup | Vantaa | 04.09. | - |
ma 07.09. | pk | Ouneva Group junnukisat | Joensuu | 05.09. | - |
ma 07.09. | pk | HIK klubbmästerskap 1/2 | hangö | 03.09. | - |
ma 07.09. | pk | Borgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3 | Borgå - Porvoo | 05.09. | - |
ma 07.09. | seura | Seurakisat | Vantaa | 04.09. | - |
ma 07.09. | pk | Pitkät ratamatkat ja Laihian Lujan piirikunnalliset | Laihia | 06.09. | - |
ma 07.09. | pk | Akilles mästerskap 8 - Akilleen mestaruuskisat 8 | Borgå - Porvoo | 04.09. | - |
ma 07.09. | pm | Hämsyn pm-maastot | Nokia | 05.09. | - |
ma 07.09. | seuracup | K-Market cup 3.osakilpailu | Vieremä | 28.08. | - |
ma 07.09. | pk | Viestikarsinnat | Lappeenranta | - | - |
ti 08.09. | pk | Syysmoukari 2 | Nurmijärvi | 06.09. | - |
ti 08.09. | pk | Seuranmestaruustonnit | Nurmijärvi | 06.09. | - |
ti 08.09. | pk | Fazer Reilu Cup pitkät matkat KILPAILUPAIKKA VAIHTUNUT | Lahti | 06.09. | - |
ti 08.09. | pk | Vihdin Viestin avoimet mestaruuskilpailut | Nummela | 06.09. | - |
ti 08.09. | pk | HKV:n mestaruuskilpailut 1. päivä | Helsinki | 06.09. | - |
ti 08.09. | pk | Matin Kuntokymppi | Lieksa | 07.09. | - |
ti 08.09. | pk | Avoimet seuranmestaruuskilpailut | Imatra | - | - |
ti 08.09. | pk | Veikkolan Veikkojen viikkokisa 7 | Veikkola | 06.09. | - |
ti 08.09. | pk | Aktia Junior Games del 4 | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 04.09. | - |
ti 08.09. | seura | Silja Line Seurakisat | Helsinki | 08.09. | - |
ke 09.09. | pk | Vänärin syyskisa | Kuopio | 06.09. | - |
ke 09.09. | pk | Syysheitot II | Jämsä | 06.09. | - |
ke 09.09. | pk | KeU:n mestaruuskilpailut | Savonlinna, Kerimäki | 08.09. | - |
ke 09.09. | pk | Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut | Lempäälä | 08.09. | - |
ke 09.09. | pk | Viiskuntakisat | Kuortane | 06.09. | - |
ke 09.09. | pk | Borgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3 | Borgå - Porvoo | 06.09. | - |
ke 09.09. | pm | Pm-ottelut 9-15v | Pori | 07.09. | - |
ke 09.09. | pk | Metalli Cup 4 | Tornio | 07.09. | - |
ke 09.09. | pk | Akilles mästerskap 9 - Akilleen mestaruuskisat 9 | Borgå - Porvoo | - | - |
ke 09.09. | pk | Riennon avoin korkeuskilpailu | Savonlinna | 08.09. | - |
ke 09.09. | seura | Seurakisat | Tornio | 07.09. | - |
ke 09.09. | seura | Seurakisat | Sahalahti | - | - |
ke 09.09. | po | Höstkast 2 | Hammarland | - | - |
to-su 10.-13.09. | pk | SAUL SM-kilpailut | Jyväskylä | 01.09. | - |
to 10.09. | pk | Hippo-kisat | Kemi | 06.09. | - |
to 10.09. | pk | Aloittelijoiden seiväskilpailu | Helsinki | - | - |
to 10.09. | pk | Hösttävling släggkast i Borgå / Porvoon Syysmoukari | Borgå - Porvoo | 06.09. | - |
to 10.09. | pk | Regiontävling | Kyrkslätt | 08.09. | - |
to 10.09. | pk | Sjundeå IF klubbmästeskap del 3 | Sjundeå | 10.09. | - |
to 10.09. | pk | HIK klubbmästerskap - slägga | hangö | 07.09. | - |
to 10.09. | pk | Sisulisät | Orivesi | 08.09. | - |
to 10.09. | pk | Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 3 | Parainen | 09.09. | - |
to 10.09. | pk | Moukaripörssin kiekkokisat | Pori | 08.09. | - |
pe 11.09. | seura | Seurakisat | Rauma | 10.09. | - |
la-su 12.-13.09. | SM | SM-viestit | Kotka | 04.09. | - |
la 12.09. | maantie | 39. Kullervo-puolimaraton | Lappeenranta | - | - |
la 12.09. | pk | 54. Oulun Juoksu | Oulu | - | - |
la 12.09. | pk | 90. Kansainvälinen Kaisaniemen Juoksu | Helsinki | - | - |
la 12.09. | pk | Tuiskun heittokisat | Rusko (Vahto) | 08.09. | - |
la 12.09. | pk | Eläinpuistokisat | Ähtäri | 10.09. | - |
la 12.09. | pk | Sherwood Run | Kerava | - | - |
la-su 12.-13.09. | pk | Pyhäselän XX heitto-hyppypäivät | Joensuu | 10.09. | - |
la 12.09. | po | Sisulisäottelut ll | Saarijärvi | 07.09. | - |
la 12.09. | pm | Pohjois-Savon piirin pm-ja sisulisämaastot | Leppävirta | 08.09. | - |
la 12.09. | maantie | Tampere Puolimaraton | Tampere | - | - |
la 12.09. | pk | Koski-Vähälän Karijasut | Ylivieska | 10.09. | - |
la 12.09. | pk | Kasttävling - Heittokilpalu | Raseborg/Bromarv - Raasepori/Bromarv | 09.09. | - |
la 12.09. | pk | Sommartälingar i Friidrott 2020 omgång 3 | Mariehamn | - | - |
la 12.09. | pk | KEV-heittokisat | Kuusamo | 11.09. | - |
la 12.09. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
la 12.09. | pk | 48.Kuulakisa | Hämeenkyrö | 10.09. | - |
su 13.09. | pk | Heitto-ottelu | Uusikaupunki | 07.09. | - |
su 13.09. | pk | 46. Paimio juoksu | Paimio | - | - |
su 13.09. | pk | Kuonan Kymppi / YU-Cup 6 | Savonlinna, Kerimäki | 11.09. | - |
su 13.09. | pk | Lasse Viren hölkkä | Myrskylä | 09.09. | - |
su 13.09. | pk | Kesän ennätysten murskajaiset | Töysä | 10.09. | - |
su 13.09. | pk | SATY:n heittokoulun kisat | Pori | - | - |
su 13.09. | pk | Kurikan Ryhdin Yu-kisat | Kurikka | 12.09. | - |
su 13.09. | pk | Heinäpään heittokisat | Oulu | 11.09. | - |
su 13.09. | pk | 34. Kuorevaara-hölkkä ja lasten Vauhtijuoksu | Polvijärvi | 13.09. | - |
su 13.09. | pk | Heittokilpailu | Lahti | - | - |
ma 14.09. | seura | Seurakisat | Paimio | 12.09. | - |
ma 14.09. | pk | HIK klubbmästerskap 2/2 | hangö | 10.09. | - |
ma 14.09. | pk | Osuuspankin HIPPO-viikkokisat | Tampere | 13.09. | - |
ma 14.09. | pk | Aikuisurheilijoiden pm, moukari ja painonheitot | Leppävirta | - | - |
ma 14.09. | pm | DM Landsvägsgång | Vasa | 11.09. | - |