Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Heinäkuu 2020 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
  Elokuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31           1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31            
  Syyskuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ke 01.07.pkSeiväskoulun kisaImatra30.06.
ke-to 01.-02.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelut Outokumpu28.06.
ke 01.07.pkJunnut RadalleTampere29.06.
ke-to 01.-02.07.pmHämSy:n 17 v pm-kilpailutYlöjärvi29.06.
ke 01.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 01.07.pmKainuun sisumoniottelutKajaani29.06.
ke 01.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 01.07.pkDT i Nedervetil / Alavetelin piirikilpailuNedervetil / Alaveteli28.06.
ke 01.07.pkYlämaan Pyrkijöiden heittokisatLappeenranta (Ylämaa)29.06.
ke 01.07.seuraSeurakisatKemi -
ke 01.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 01.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju30.06.
ke 01.07.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisatSibbo / Sipoo29.06.
to 02.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 v., osa 1Hamina 25.06.
to 02.07.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 02.07.pm9-15v. OtteluhuipentumaSavonlinna29.06.
to 02.07.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari01.07.
to 02.07.pkLeKi YU:n viikkokisa IIILempäälä01.07.
to 02.07.seuraSilja Line SeurakisatJärvenpää01.07.
to 02.07.pmPm moukariPori, Moukaripörssi01.07.
to 02.07.pkMoukarikilpailuPori, Moukaripörssi01.07.
to 02.07.seuraSeurakisatLempäälä01.07.
to 02.07.pkNYQS yleisurheilukilpailut 3.Ilmajoki01.07.
to 02.07.pkFazer Reilu Cup III, sarjat 8-15vLahti30.06.
to 02.07.pkKev kisatKuusamo30.06.
to 02.07.pkHeitto- ja hyppykilpailutKaavi30.06.
to 02.07.seuraSeurakisatAsikkala01.07.
to 02.07.pmPm-sisukävelytPori29.06.
to 02.07.pkSisulisätOrivesi30.06.
to 02.07.pkSeiväskisa 2Ähtäri01.07.
to 02.07.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, (1. pvä)Naantali28.06.
to 02.07.pkMiesten 200 mOutokumpu01.07.
pe 03.07.kansValkean Kaupungin KisatOulu30.06.
pe-su 03.-05.07.akKUY GamesTuusula01.07.
pe 03.07.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala01.07.
pe 03.07.pkChydeniuksen kymppi ja 400 m juhlajuoksuKokkola30.06.
pe 03.07.pkVankan seiväskävelytUusikaupunki29.06.
pe 03.07.pkTyttöjen estejuoksukilpailuKokkola30.06.
la 04.07.pkAluekilpailutLieto30.06.
la-su 04.-05.07.pkAikuisurheilun tuloskilpailutLohja02.07.
la 04.07.kansTimanttikisatSastamala01.07.
la 04.07.pkNuorten TimanttikisatSastamala01.07.
la 04.07.pmsisuottelutAlajärvi01.07.
la-su 04.-05.07.amAvoimet AM moniottelutAlajärvi01.07.
la 04.07.pkKnattemångkamps DMJakobstad01.07.
la 04.07.pkAhmon urheilukentän avajaiskisatSiilinjärvi01.07.
la 04.07.pkLapin LeiskautuksetRovaniemi28.06.
la 04.07.pkJuniorien heittokisatOulu02.07.
la 04.07.pkPihtiputaan Tuiskun tuloskisatPihtipudas01.07.
la 04.07.pkSomeron seiväskisatSomero01.07.
la 04.07.pkKosken loikat Koski Tl 30.06.
la 04.07.pkMatin karnevaalitJuva01.07.
la 04.07.pkSummer Tour PirkkolaHelsinki -
su 05.07.pkJorman MoukaripörssiLeppävirta05.07.
su 05.07.pkHeinäpään heittokisatOulu03.07.
su 05.07.pkHeinäheitotLaitila02.07.
su 05.07.pkKEV-heittokisatKuusamo03.07.
ma 06.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 06.07.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo05.07.
ma 06.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia04.07.
ma 06.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo04.07.
ma 06.07.pkLisälaji Pituus aikuisurheilijoilleMikkeli03.07.
ma 06.07.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio04.07.
ma 06.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 06.07.pkMIKV avoin ABC3 kilpailuMikkeli03.07.
ma 06.07.pkLisälaji ABC3Mikkeli03.07.
ma 06.07.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere06.07.
ma 06.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 06.07.seuraSeurakisatTammela -
ma 06.07.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ma 06.07.amAluemestaruuskisat esteet - Regionmästerskap hinderKyrkslätt02.07.
ti 07.07.pkKankaanpää GamesKankaanpää03.07.
ti 07.07.seuraSilja Line SeurakisatKuopio03.07.
ti 07.07.akKankaanpää GamesKankaanpää03.07.
ti 07.07.pkKultajousi kuukausikisat 2/4Kuopio03.07.
ti 07.07.akTilastopajacup 4Turku04.07.
ti 07.07.pmAvoimet pm esteet Turku04.07.
ti 07.07.seuraSeurakisatIitti07.07.
ti 07.07.seuraSeurakisatPori06.07.
ti 07.07.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17v, osa 1Lappeenranta03.07.
ti 07.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 07.07.seuraSeurakisatParkano06.07.
ti 07.07.pkKeuruun pituuskisaKeuruu07.07.
ti 07.07.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki05.07.
ti 07.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut T/P12, T/P13Urjala05.07.
ti 07.07.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen07.07.
ke 08.07.pk5-ottelun harjoituskisaHelsinki05.07.
ke 08.07.pkOrivesi Games SAUL:n kansallinen kilpailuOrivesi05.07.
ke 08.07.pkPaunu Games IIIJämsä05.07.
ke 08.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 08.07.pmpm-sisulisäottelut P9-15Loimaa03.07.
ke 08.07.pkJunnukisatLieksa07.07.
ke 08.07.pmHämSY:n pm--sisulisäottelut P10, P/T11, T14/15Hämeenlinna06.07.
ke 08.07.pkXIV Sirpa Holopaisen muistokilpailut Savonlinna, Kerimäki06.07.
ke 08.07.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä29.06.
ke 08.07.pkKnattekarnevalen deltävling 3Vasa06.07.
ke 08.07.seuraSeurakisatLappeenranta (Ylämaa) -
ke 08.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 08.07.pkHärmäläiset yleisurheilukisatAlahärmä06.07.
ke 08.07.pkSalokylän moukarikisatLiperi05.07.
ke 08.07.seuraSeurakisatMerijärvi -
to 09.07.pkHartolan voiman aluekilpailutHartola07.07.
to 09.07.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 09.07.seuraSilja Line SeurakisatTyrnävä -
to 09.07.pkVeikkolan NuorisokisatVeikkola06.07.
to 09.07.seuraSeurakisatRanua -
to 09.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 09.07.pkArctic-heitotRovaniemi08.07.
to 09.07.pkSläggtävling i Borgå 1 /Porvoon moukari 1Borgå - Porvoo05.07.
to 09.07.pkImatran INKERI kisatImatra05.07.
to 09.07.pkLeKi YU:n välikisaLempäälä08.07.
to 09.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 09.07.pkViispiikkis- cupKarstula07.07.
to 09.07.pkKesäkisa 1 - lisälajitHelsinki07.07.
to 09.07.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 09.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Mynämäki04.07.
to 09.07.pmHämSYn sisulisäottelut T/P9, T10, P14/15Akaa, Toijala07.07.
to 09.07.pkKeihäs - Matalankynnyksen harkka kisatHelsinki08.07.
to 09.07.pkKesäkisa - 1Helsinki07.07.
to 09.07.pkPyhäselän heinäkisat Joensuu -
pe 10.07.pkMarkkinakisat Himanka 08.07.
pe 10.07.pkKuulakisaHeinävesi09.07.
la-su 11.-12.07.akHannes Junior GamesKuopio06.07.
la 11.07.pkKansaliset yleisurheilukilpailutKouvola /Kuusankoski08.07.
la 11.07.pkKymiRing Running DayIitti -
la 11.07.pmKnattestafett DM i KorsholmKorsholm07.07.
la 11.07.pk Moukarikisat INousiainen07.07.
la 11.07.pkPohjois-savon piirinmestaruuskisat HeittolajitIisalmi09.07.
la 11.07.amLäntisen alueen aluemestaruuskilpailutKauhava07.07.
la 11.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali07.07.
la 11.07.amPohjois-Suomen mestaruuskilpailuKajaani06.07.
la 11.07.pkSummer Tour KartanonkoskiVantaa -
la 11.07.pmSisukävelytKauhava09.07.
la 11.07.pkRantalakeusjuoksuLiminka08.07.
la 11.07.pkNuorten PaavonkisaSaarijärvi10.07.
su 12.07.akPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå08.07.
su 12.07.amAluemestaruuskilpailu 2. päiväAlajärvi08.07.
su 12.07.pkYlä-Karjalan KymppiValtimo -
su 12.07.pkAlavieska-viikon kilpailuAlavieska09.07.
su 12.07.pkIskun heittokisat IIMynämäki07.07.
su 12.07.pkTOPGAMES SprintPorvoo - Borgå08.07.
ma 13.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 13.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 13.07.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 3Savonlinna, Kerimäki12.07.
ma 13.07.pkHämeenlinnan Tarmon nuorisokisatHämeenlinna10.07.
ma 13.07.pkJoutsan Pommin avoimet yu-kisatJoutsa10.07.
ma 13.07.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 13.07.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere11.07.
ma 13.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 13.07.pmAvoimet hyppy- ja juoksukisat sekä pitäjänmestaruuskisatPosio12.07.
ti 14.07.pkMIKV nuorten pikamatkatMikkeli12.07.
ti 14.07.akTilastopajacup 5Turku11.07.
ti 14.07.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2Parikkala10.07.
ti 14.07.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen14.07.
ti 14.07.pkKV:n iltakisat IIKokkola12.07.
ti 14.07.pkNummelan Tarmon AluekilpailutVihti, Nummela11.07.
ti 14.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 14.07.pkTeuvan Rivakan YU-Kilpailut / Suupohja-CupTeuva13.07.
ti 14.07.seuraSeurakisatParkano13.07.
ti 14.07.pkYleisurheilukilpailutMuurame -
ke 15.07.pkKolmikuntaottelu Vire-SaPu-OrPoJämsä10.07.
ke 15.07.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 15.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 15.07.pkViikkokisat IIVirrat13.07.
ke 15.07.pkPolvijärven heinäkuun kisatPolvijärvi13.07.
ke 15.07.pkAkilles mästerskap mångkamp - Akilleen mestaruuskisat ottelutBorgå - Porvooc -
ke 15.07.seuraSeurakisatHeinola13.07.
ke 15.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 15.07.seuraSilja Line SeurakisatVirrat -
ke 15.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 15.07.seuraSeurakisatTornio -
ke 15.07.pkPk. kilpailuKajaani13.07.
ke 15.07.pkMetalli Cup 2Tornio12.07.
ke 15.07.seuraSeurakisatJuuka14.07.
ke 15.07.seuraSilja Line SeurakisatLIMINKA -
ke 15.07.GPMotonet GP LahtiLahti05.07.
to 16.07.pkpk Aikuisurheilijoiden heinäkuun kisatSulkava -
to 16.07.pkAikuisurheilijoiden heittocup 2/4Kouvola/Inkeroinen -
to 16.07.akOlli Teijonmaan muistokisaSavonlinna12.07.
to 16.07.pkVirkiän myötätuulisprintitLapua13.07.
to 16.07.pkPyhäjärvi GamesEura14.07.
to 16.07.pkKarhulan keskuskentän avajaiskilpailutKotka10.07.
to 16.07.seuraSeurakisatAsikkala15.07.
to 16.07.pkHeinäkuun nuorisokisatÄänekoski13.07.
to 16.07.pkKesäkisa - 2Helsinki14.07.
to 16.07.pkLöylyn kiekkoesteetNaantali12.07.
to 16.07.pkRatakymppiForssa14.07.
to 16.07.seuraSeurakisatKaavi -
to 16.07.pkRyskeen Kesä-CUP/Ryskeen MestaruuskisatTammela13.07.
pe-su 17.-19.07.akJanakkala GamesJanakkala14.07.
pe 17.07.pmPohjois-Pohjanmaa pm-kilpailutOulu15.07.
la-su 18.-19.07.akKouvola Junior GamesKouvola13.07.
la-su 18.-19.07.amAluemestaruusottelut Etelä ja KaakkoLahti14.07.
la 18.07.pkKeihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailutKeitele16.07.
la 18.07.akKarhu Junior GamesKauhajoki16.07.
la-su 18.-19.07.pkAvoimet pohjois-pohjanmaan pm- kilpailut yleinen17-19 vKempele15.07.
la 18.07.akLaitilan NuorisokansallisetLaitila15.07.
su 19.07.pmKNATTEFINALEN för 9-13 åringarNedervetil / Alaveteli15.07.
su 19.07.pkHannun muistokilpailutVarpaisjärvi15.07.
su 19.07.pkVarstakisatUrjala17.07.
su 19.07.pkSFI-PrologenNärpes17.07.
su 19.07.pkArctic-heitotRovaniemi18.07.
su 19.07.seuraSeurakisatKauhava -
su 19.07.pk Moukarikisat 1Rusko (Vahto)15.07.
ma 20.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 20.07.pk9-13 -v ottelutMikkeli / Ristiina16.07.
ma 20.07.seuraSilja Line SeurakisatNurmijärvi19.07.
ma 20.07.seuraSeurakisatSonkajärvi18.07.
ma 20.07.pkForssan Salaman viikkokisatForssa18.07.
ma 20.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 20.07.pmAvoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (2.pvä)Raisio15.07.
ma 20.07.pkKurikan Ryhdin piirinkunnallisetKurikka19.07.
ma 20.07.pkVisan viikkokisatIisalmi -
ti 21.07.seuraSeurakisatIitti21.07.
ti 21.07.kansKansalliset Tähtien KisatOrimattila17.07.
ti 21.07.akUran aluekisatKannus19.07.
ti 21.07.seuraSeurakisatParkano20.07.
ti 21.07.pkViikkokisatUrjala19.07.
ti-ke 21.-22.07.pmDM 14-19 årVasa18.07.
ti 21.07.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen21.07.
ti 21.07.pkRatakusiaisetLieto17.07.
ti-ke 21.-22.07.pkAvoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut ti-ke 21-22.07Rauma19.07.
ti 21.07.seuraSeurakisatIkaalinen -
ti 21.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 21.07.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna18.07.
ti 21.07.pkKuohun kisatJuankoski17.07.
ke 22.07.seuraSeurakisatRanua -
ke 22.07.pkIlmajoki GamesIlmajoki21.07.
ke-to 22.-23.07.amAluemestaruuskilpailut eteläinen alueVantaa17.07.
ke 22.07.akPiiriottelu Kymenlaakso Etelä Karjala LahtiKouvola Kuusankoski15.07.
ke 22.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 22.07.pkFazer Reilu Cup IV, sarjat 8-11vLahti19.07.
ke 22.07.pkJunnukisatLieksa21.07.
ke 22.07.pkPk. kilpailuKajaani20.07.
ke 22.07.seuraSeurakisatMerijärvi -
ke 22.07.seuraSeurakisatKemi -
ke 22.07.seuraSeurakisatLappeenranta (Ylämaa) -
ke 22.07.pkVireen seurakilpailutVarpaisjärvi -
ke 22.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke-to 22.-23.07.akTampereen teemakisaTampere17.07.
ke 22.07.seuraSilja Line SeurakisatTUPOS -
ke 22.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 22.07.pkAkilles mästerskap 3 - Akilleen mestaruuskisat 3Borgå - Porvoo -
to 23.07.pkJakob MarathonPietarsaari16.07.
to 23.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 23.07.pkIvar Wilksmanin heitot (sisuikäisten moukarin ja seipään pm-kilpailu)Töysä21.07.
to 23.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
to 23.07.pkPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu21.07.
to 23.07.pkLeKi YU:n viikkokisa IVLempäälä22.07.
to 23.07.seuraSeurakisatLempäälä22.07.
to 23.07.pkFazer Reilu Cup IV, sarjat 12-15vLahti20.07.
to 23.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki13.07.
to 23.07.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki21.07.
to 23.07.pkSisulisätOrivesi21.07.
pe-su 24.-26.07.akLohja Junior Games 2020Lohja20.07.
pe-su 24.-26.07.pmPm-sisulisähuipentumaJämsä18.07.
la-ti 25.-28.07.pmpm sisulisähuipentumaTurku20.07.
la-su 25.-26.07.pmPm- sisuhuipentumaLapua (1.päivä) ja Seinäjoki (2.päivä)22.07.
la-su 25.-26.07.pmSatakunnan pm-huipentumaKankaanpää21.07.
la-su 25.-26.07.pkKePY piirihuipentuma 9-15 vHaapajärvi20.07.
la-su 25.-26.07.pmPohjois-Savon 9-15v. piirihuipentumaKuopio20.07.
la 25.07.akPohjan KoitoksetRovaniemi18.07.
la-su 25.-26.07.pmHämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere21.07.
la 25.07.pkav. kiekonheitto kilpailuJalasjärvi22.07.
la 25.07.pkSäästöpankin heinäheitotSomero24.07.
su 26.07.pkLopU:n KesämoukaritLoppi23.07.
su 26.07.pkDT i Malax 1/2Malax25.07.
ma 27.07.pkUnikeon seiväskisatNaantali26.07.
ma-ti 27.-28.07.pmEtelä-Savon yleisurheilun 9-15v. piirihuipentumaMikkeli24.07.
ma 27.07.seuraSeurakisatHankasalmi26.07.
ma 27.07.seuraSeurakisatPaimio25.07.
ma-ti 27.-28.07.amEteläisen alueen mestaruuskilpailut 17/19vHelsinki24.07.
ma 27.07.pkHämeenlinnan Tarmon viikkokisatHämeenlinna24.07.
ma 27.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 27.07.kansÄänekoski GamesÄänekoski23.07.
ma 27.07.pkyu veteraanien pm kilpailut ja lujan kansalliset yu veteraanikisat saulLaihia25.07.
ma 27.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 27.07.seuraSilja Line SeurakisatPudasjärvi -
ma 27.07.pkDT i Malax 2/2Malax26.07.
ma-ti 27.-28.07.pmHämsyn M/N pm-kisat Nokia24.07.
ma 27.07.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti 28.07.pmAvoin pm kymppi ja nuorten esteetTurku25.07.
ti 28.07.akTilastopajacup 6Turku25.07.
ti 28.07.pkDT i BennäsPedersöre 26.07.
ti 28.07.pkViiskuntakisatSoini26.07.
ti 28.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 28.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2Kouvola/Koria25.07.
ti 28.07.seuraSeurakisatMyrskylä -
ke 29.07.pkHäme Games JuniorRiihimäki27.07.
ke 29.07.pkOla Fågelberg juoksutHelsinki -
ke 29.07.akPohjantähti- Games, Piirin GP-osakilpailuPudasjärvi26.07.
ke 29.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 29.07.pkJunnut RadalleTampere26.07.
ke 29.07.pkSalaman Holjat nuorisokisatForssa27.07.
ke 29.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke-to 29.-30.07.amAluemestaruuskisat T/P14,15 v - Regionmästerskap F/P 14,15 årBorgå - Porvoo26.07.
ke 29.07.seuraSeurakisatSäkylä -
to 30.07.seuraSeurakisatRanua -
to 30.07.kansHäme GamesRiihimäki27.07.
to 30.07.pkDT i LarsmoLarsmo29.07.
to 30.07.pk3.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina -
to 30.07.akKauhavan nuorisokilpailutKauhava28.07.
to 30.07.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 30.07.seuraSeurakisatAsikkala29.07.
to 30.07.pkSisulisätOrivesi28.07.
pe 31.07.pkSeuracup piirikilpailuVeteli29.06.