Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2020 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
  Heinäkuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
  Elokuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31           1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31            
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ke 01.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke-to 01.-02.07.pmHämSy:n 17 v pm-kilpailutYlöjärvi29.06.
ke 01.07.pkFazer Reilu Cup III, sarjat 8-11vLahti28.06.
ke 01.07.pkJunnut RadalleTampere29.06.
ke 01.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju30.06.
ke 01.07.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisatSibbo / Sipoo30.06.
to 02.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 v., osa 1Hamina 25.06.
to 02.07.pm9-15v. OtteluhuipentumaSavonlinna29.06.
to 02.07.pkLeKi YU:n viikkokisa IIILempäälä01.07.
to 02.07.pkNYQS yleisurheilukilpailut 3.Ilmajoki30.06.
to 02.07.pkFazer Reilu Cup III, sarjat 12-15vLahti29.06.
to 02.07.seuraSeurakisatLempäälä01.07.
to 02.07.pkSisulisätOrivesi30.06.
to 02.07.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, (1. pvä)Naantali28.06.
to 02.07.pkHeitto- ja hyppykilpailutKaavi30.06.
pe-su 03.-05.07.pkNMACS - Aikuisurheilun PM-kilpailutLohja -
pe 03.07.kansValkean Kaupungin KisatOulu30.06.
pe-su 03.-05.07.akKUY GamesTuusula01.07.
pe 03.07.pkChydeniuksen kymppi ja 400 m juhlajuoksuKokkola30.06.
pe 03.07.pkVankan seiväskävelytUusikaupunki29.06.
la 04.07.pkAluekilpailutLieto30.06.
la 04.07.pkNuorten TimanttikisatSastamala01.07.
la 04.07.kansTimanttikisatSastamala01.07.
la-su 04.-05.07.amAvoimet AM moniottelutAlajärvi01.07.
la 04.07.pmsisuottelutAlajärvi01.07.
la 04.07.pkLapin LeiskautuksetRovaniemi28.06.
la 04.07.pkAhmon urheilukentän avajaiskisatSiilinjärvi29.06.
la 04.07.pkPihtiputaan Tuiskun tuloskisatPihtipudas01.07.
la 04.07.pkSomeron seiväskisatSomero01.07.
la 04.07.pkKosken loikat Koski Tl -
su 05.07.pkHeinäheitotLaitila02.07.
ma 06.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 06.07.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio04.07.
ma 06.07.pkNuorten yu-kilpailutLoviisa04.07.
ma 06.07.pkMIKV avoin ABC3 kilpailuMikkeli03.07.
ma 06.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia04.07.
ma 06.07.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere06.07.
ma 06.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 06.07.amAluemestaruuskisat esteet - Regionmästerskap hinderKyrkslätt02.07.
ma 06.07.seuraSeurakisatTammela -
ti 07.07.akKankaanpää GamesKankaanpää03.07.
ti 07.07.pkKankaanpää GamesKankaanpää03.07.
ti 07.07.pkKultajousi kuukausikisat 2/4Kuopio05.07.
ti 07.07.seuraSilja Line SeurakisatKuopio05.07.
ti 07.07.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17v, osa 1Lappeenranta03.07.
ti 07.07.pmAvoimet pm esteet Turku04.07.
ti 07.07.akTilastopajacupTurku04.07.
ti 07.07.pkKeuruun pituuskisaKeuruu07.07.
ti 07.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut T/P12, T/P13Urjala05.07.
ti 07.07.seuraSeurakisatParkano06.07.
ti 07.07.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki05.07.
ti 07.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ke 08.07.pkPaunu Games IIIJämsä05.07.
ke 08.07.pmHämSY:n pm--sisulisäottelut P10, P/T11, T14/15Hämeenlinna01.07.
ke 08.07.pkpm-sisulisäottelut P9-15Loimaa03.07.
ke 08.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 08.07.pkXIV Sirpa Holopaisen muistokilpailut Savonlinna, Kerimäki06.07.
ke 08.07.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä28.06.
ke 08.07.pkHärmäläiset yleisurheilukisatAlahärmä06.07.
to 09.07.pkUrheilukentän avajaiskisatHartola07.07.
to 09.07.pkVeikkolan NuorisokisatVeikkola06.07.
to 09.07.pkArctic-heitotRovaniemi08.07.
to 09.07.pkImatran INKERI kisatImatra05.07.
to 09.07.pkLehtimäen Jyskeen KisaAlajärvi07.07.
to 09.07.pkKeihäs - Matalankynnyksen harkka kisatHelsinki08.07.
to 09.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Mynämäki04.07.
to 09.07.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 09.07.pmHämSYn sisulisäottelut T/P9, T10, P14/15Akaa, Toijala07.07.
pe 10.07.pkMarkkinakisat Himanka 08.07.
la-su 11.-12.07.akHannes Junior GamesKuopio06.07.
la 11.07.pkKorian kansalisetKouvola /Kuusankoski08.07.
la 11.07.pk Moukarikisat INousiainen07.07.
la 11.07.amLäntisen alueen aluemestaruuskilpailutKauhava07.07.
la 11.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali07.07.
la 11.07.amPohjois-Suomen mestaruuskilpailuKajaani06.07.
su 12.07.akPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå08.07.
su 12.07.pkYlä-Karjalan KymppiValtimo -
su 12.07.amAluemestaruuskilpailu 2. päiväAlajärvi08.07.
su 12.07.pkAlavieska-viikon kilpailuAlavieska09.07.
su 12.07.pkIskun heittokisat IIMynämäki07.07.
ma 13.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 13.07.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 3Savonlinna, Kerimäki12.07.
ma 13.07.pkHämeenlinnan Tarmon nuorisokisatHämeenlinna10.07.
ma 13.07.pmAvoimet hyppy- ja juoksukisat sekä pitäjänmestaruuskisatPosio13.07.
ma 13.07.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere11.07.
ti 14.07.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2Parikkala10.07.
ti 14.07.akTilastopajacupTurku11.07.
ti 14.07.seuraSeurakisatParkano13.07.
ti 14.07.pkNummelan Tarmon AluekilpailutVihti, Nummela11.07.
ti 14.07.pkYleisurheilukilpailutMuurame -
ti 14.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 14.07.pkTeuvan Rivakan YU-Kilpailut / Suupohja-CupTeuva13.07.
ke 15.07.pkKolmikuntaottelu Vire-SaPu-OrPoJämsä10.07.
ke 15.07.pkViikkokisat IIVirrat13.07.
ke 15.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 15.07.seuraSilja Line SeurakisatVirrat -
ke 15.07.seuraSeurakisatTornio -
ke 15.07.pkMetalli Cup 2Tornio12.07.
ke 15.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 15.07.GPMotonet GP LahtiLahti05.07.
to 16.07.akOlli Teijonmaan muistokisaSavonlinna12.07.
to 16.07.pkPyhäjärvi GamesEura14.07.
to 16.07.pkRyskeen Kesä-CUP/Ryskeen MestaruuskisatTammela13.07.
to 16.07.pkHeinäkuun nuorisokisatÄänekoski13.07.
to 16.07.seuraSeurakisatKaavi -
to 16.07.pkRatakymppiForssa14.07.
to 16.07.pkLöylyn kiekkoesteetNaantali12.07.
pe-su 17.-19.07.akJanakkala GamesJanakkala14.07.
pe 17.07.pmPohjois-Pohjanmaa pm-kilpailutOulu15.07.
la-su 18.-19.07.akKouvola Junior GamesKouvola13.07.
la-su 18.-19.07.amAluemestaruusottelut Etelä ja KaakkoLahti14.07.
la 18.07.akKarhu Junior Games, Etelä-Pohjalaasen Timanttiliigan 4. osakilpailuKauhajoki16.07.
la-su 18.-19.07.pkAvoimet pohjois-pohjanmaan pm- kilpailut yleinen17-19 vKempele15.07.
la 18.07.akLaitilan NuorisokansallisetLaitila15.07.
su 19.07.pkVarstakisatUrjala17.07.
su 19.07.pkArctic-heitotRovaniemi18.07.
su 19.07.pk Moukarikisat 1Rusko (Vahto)15.07.
ma 20.07.pk9-13 -v ottelutMikkeli / Ristiina16.07.
ma 20.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 20.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 20.07.pkForssan Salaman viikkokisatForssa18.07.
ma 20.07.pmAvoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (2.pvä)Raisio15.07.
ma 20.07.seuraSeurakisatSonkajärvi18.07.
ma 20.07.pkKurikan Ryhdin piirinkunnallisetKurikka19.07.
ti 21.07.akUran aluekisatKannus19.07.
ti 21.07.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 4Veikkola19.07.
ti 21.07.pkViikkokisatUrjala19.07.
ti 21.07.seuraSeurakisatParkano20.07.
ti 21.07.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna18.07.
ti 21.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 21.07.pkRatakusiaisetLieto17.07.
ti 21.07.seuraSeurakisatIkaalinen -
ti 21.07.pkKuohun kisatJuankoski17.07.
ke 22.07.pkIlmajoki GamesIlmajoki21.07.
ke 22.07.pkPiiriottelu Kymenlaakso Etelä Karjala LahtiKouvola, Kuusankoski15.07.
ke 22.07.akPiiriottelu Kymenlaakso Etelä Karjala LahtiKouvola Kuusankoski15.07.
ke-to 22.-23.07.amAluemestaruuskilpailut eteläinen alueVantaa17.07.
ke 22.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 22.07.pkFazer Reilu Cup IV, sarjat 8-11vLahti19.07.
ke-to 22.-23.07.akTampereen teemakisaTampere21.07.
to 23.07.pkJakob MarathonPietarsaari16.07.
to 23.07.pkIvar Wilksmanin heitotTöysä21.07.
to 23.07.pkLeKi YU:n viikkokisa IVLempäälä22.07.
to 23.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki13.07.
to 23.07.pkFazer Reilu Cup IV, sarjat 12-15vLahti20.07.
to 23.07.seuraSeurakisatLempäälä22.07.
to 23.07.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki21.07.
to 23.07.pkSisulisätOrivesi21.07.
pe-su 24.-26.07.akLohja Junior Games 2020Lohja20.07.
pe-su 24.-26.07.pmPm-sisulisähuipentumaJämsä18.07.
pe 24.07.kansRatinan kansallisetTampere20.07.
la-su 25.-26.07.pmpm-sisumestaruuskisat T/P 9-15Kauhajoki22.07.
la-su 25.-26.07.pmpm sisulisähuipentumaTurku20.07.
la-su 25.-26.07.pmPohjois-Savon 9-15v. piirihuipentumaKuopio20.07.
la-su 25.-26.07.pmHämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere21.07.
la-su 25.-26.07.pkKePY piirihuipentuma 9-15 vHaapajärvi20.07.
la 25.07.akPohjan KoitoksetRovaniemi18.07.
la 25.07.pkav. kiekonheitto kilpailuJalasjärvi22.07.
ma 27.07.pkUnikeon seiväskisatNaantali26.07.
ma-ti 27.-28.07.pmEtelä-Savon yleisurheilun 9-15v. piirihuipentumaMikkeli24.07.
ma 27.07.seuraSeurakisatHankasalmi26.07.
ma-ti 27.-28.07.amEteläisen alueen mestaruuskilpailut 17/19vHelsinki24.07.
ma 27.07.pkHämeenlinnan Tarmon viikkokisatHämeenlinna24.07.
ma 27.07.kansÄänekoski GamesÄänekoski24.07.
ma 27.07.pkyu veteraanien pm kilpailut ja lujan kansalliset yu veteraanikisat saulLaihia25.07.
ma 27.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 27.07.pmHämsyn M/N pm-kisat 2.päiväNokia24.07.
ma 27.07.pkDistriktstävlingMalax27.07.
ti 28.07.akTilastopajacupTurku25.07.
ti 28.07.pmAvoin pm kymppi ja nuorten esteetTurku25.07.
ti 28.07.pkDT i BennäsPedersöre 27.07.
ti 28.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2Koria25.07.
ti 28.07.pkViiskuntakisatSoini26.07.
ti 28.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ke 29.07.pkOla Fågelberg juoksutHelsinki -
ke 29.07.akPohjantähti- Games, Piirin GP-osakilpailuPudasjärvi26.07.
ke 29.07.pkHäme Games JuniorRiihimäki27.07.
ke 29.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 29.07.pkJunnut RadalleTampere26.07.
ke 29.07.pkSalaman Holjat nuorisokisatForssa27.07.
ke-to 29.-30.07.amAluemestaruuskisat T/P14,15 v - Regionmästerskap F/P 14,15 årBorgå - Porvoo26.07.
to 30.07.kansHäme GamesRiihimäki27.07.
to 30.07.seuracupSeuracup IIKokkola27.07.
to 30.07.pkSisulisätOrivesi28.07.
to 30.07.pk3.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina -
to 30.07.pkDT i LarsmoLarsmo29.07.
to 30.07.akKauhavan nuorisokilpailutKauhava28.07.
to 30.07.seuraSilja Line SeurakisatHamina -