Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2020 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
  Heinäkuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
  Elokuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31           1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31            
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 01.06.pkKeihään kutsukilpailuJyväskylä -
ma 01.06.pkEspoonlahden heittokisatEspoo28.05.
ma 01.06.pkHeittoryhmien rinkikilpailutLahti29.05.
ma 01.06.pkKesäkauden avausLeppävirta30.05.
ma 01.06.pk400 metrin juoksupäiväHelsinki30.05.
ma 01.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia31.05.
ma 01.06.pkSeiväs-kisavähäkyrö, Vaasa31.05.
ma 01.06.pkTuloskisaLiminka30.05.
ma 01.06.pkKesäkuun KisatYlivieska31.05.
ma 01.06.pkDistriktstävlingKristinestad31.05.
ma 01.06.seuraSeurakisatKaavi -
ti 02.06.pkKlaukkalan moukarikisatNurmijärvi31.05.
ti 02.06.pkKesäkoitoksetRovaniemi28.05.
ti 02.06.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi31.05.
ti 02.06.pkTuiskun heittokisatRusko (Vahto)29.05.
ti 02.06.seuraSeurakisatParkano01.06.
ke 03.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 03.06.pkVerryttelykisaHelsinki -
ke 03.06.pkKeihäskoulun kilpailuJoensuu01.06.
ke 03.06.pkPyrinnön heitotTampere01.06.
ke 03.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 03.06.pkKeskuskenttä MemorialJoensuu30.05.
ke 03.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energis-kisat Sibbo / Sipoo31.05.
ke 03.06.pkVehUn KesäkisatTampere01.06.
ke 03.06.pkNuorten koronakisatSaarijärvi02.06.
ke 03.06.pkYlämaan Pyrkijöiden moukarikisaLappeenranta, Ylämaa01.06.
ke 03.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 03.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 03.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 03.06.pkPk-kisaYlitornio01.06.
ke 03.06.pkHeidehofin rykäisyVantaa01.06.
to 04.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 04.06.pkAikuisurheilijoiden heittocup 1/4Kouvola/Inkeroinen01.06.
to 04.06.pmHelsyn pm-tiejuoksutVantaa02.06.
to 04.06.pkLeKi YU:n viikkokisa ILempäälä03.06.
to 04.06.pkLajipäiväkisatImatra30.05.
to 04.06.seuraSeurakisatLempäälä03.06.
to 04.06.pkKasttävling - HeittokilpaluRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa02.06.
pe 05.06.pkHintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksutKaustinen -
la 06.06.pkPyrinnön heitotTampere04.06.
la 06.06.pkHarju Cup 1Jyväskylä02.06.
la-su 06.-07.06.pkAvoimet TUL:n Järvi- Suomen ja TUL:n aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailutLeppävirta01.06.
la 06.06.pkTF Espoon heittokisaEspoo04.06.
la 06.06.pkYyteri MaratonPori, Yyteri -
la 06.06.pkJyrin korkeushyppykisatLiperi03.06.
la 06.06.pkUKK:n kisatUusikaupunki02.06.
la 06.06.pmKainuun maasstojuoksumestaruuskilpailutKuhmo04.06.
la 06.06.pkPohjola Junior GPHelsinki03.06.
la 06.06.pk58-CupVantaa03.06.
la 06.06.pkTuULispäiden seiväs kutsukilpailuTurku -
la 06.06.pkSäästöpankin kevätheitotSomero03.06.
la 06.06.pkKorona Junior GamesSeinäjoki05.06.
la 06.06.seuraSeurakisatKouvola02.06.
la 06.06.akParkanon Urheilijat 80v juhlakilpailuParkano04.06.
la 06.06.pkKarttulan katujuoksuKarttula02.06.
la 06.06.akRajakisatTornio02.06.
la 06.06.pkKorona GamesSeinäjoki05.06.
su 07.06.pkKaarinan junnukisatKaarina04.06.
su 07.06.pkLöylyn kesäkuun kisat 1.Naantali04.06.
su 07.06.akVirkiä GamesLapua04.06.
su 07.06.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala04.06.
su 07.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi Rokua03.06.
su 07.06.pkSläggtävling / MoukarikilpailuNedervetil / Alaveteli06.06.
su 07.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala05.06.
su 07.06.pkKieKuMo Cup I Virrat05.06.
su 07.06.pmHämSY:n pm-ratakävelytUrjala05.06.
su 07.06.pkSeiväskoulun kevätkisatSomero04.06.
su 07.06.pkSusirajan seipään tuloskisaLieksa06.06.
su 07.06.pkUusi Alku kutsukilpailuLahti03.06.
ma 08.06.pkLahden seiväsryhmän Alku-kisaLahti05.06.
ma 08.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 08.06.pkFazer Reilu Cup I, sarjat 8-11vLahti05.06.
ma-ti 08.-09.06.seuraSeurakisatPori07.06.
ma 08.06.seuraSeurakisatVeikkola -
ma 08.06.pkJuoksukoulun pikamatkatKurikka07.06.
ma 08.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå04.06.
ma 08.06.pmAvoimet heittokisat ja pitäjänmestaruuskisatPosio05.06.
ma 08.06.pkAlueelliset kesäkuun nuorisokisatÄänekoski05.06.
ma 08.06.pkMIKV avoin ABC2 kilpailuMikkeli05.06.
ma 08.06.pkTomatspelenNärpes06.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 09.06.pkTilastopajacup Limited edition 1Turku06.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatIitti09.06.
ti 09.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna06.06.
ti 09.06.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola07.06.
ti 09.06.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen09.06.
ti 09.06.pkKeuruun kuulakisaKeuruu09.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatParkano08.06.
ti 09.06.pkJuniorien moukarikilpailutIlmajoki08.06.
ti 09.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 09.06.seuraSeurakisatMyrskylä -
ti 09.06.pkPiikkiön aluekisaKaarina06.06.
ke 10.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 10.06.seuraSilja Line SeurakisatHyvinkää09.06.
ke 10.06.pkPaunu Games IJämsä07.06.
ke 10.06.pkArctic-heitotRovaniemi09.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatHankasalmi09.06.
ke 10.06.pkKesäkuun MoukariTampere08.06.
ke 10.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 10.06.pkFazer Reilu Cup I, sarjat 12-15vLahti07.06.
ke 10.06.pkHämeenlinnan Tarmon viikkokisatHämeenlinna08.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatNurmijärvi09.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 10.06.pkNoU Kesäkuun Kisat Nokia07.06.
ke 10.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisat Sibbo / Sipoo07.06.
ke 10.06.pkHSU kilpailutHyvinkää08.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 10.06.seuraSeurakisatKarkkila09.06.
ke 10.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi09.06.
ke 10.06.pkPk-kilpailutKajaani08.06.
ke 10.06.pkPk-kisaYlitornio08.06.
ke 10.06.pkVSVetU:n pm-kilpailutSalo08.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatYlitornio -
to 11.06.pkPyrinnön heitotTampere09.06.
to 11.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 11.06.pmSisumaastotRovaniemi07.06.
to 11.06.pkLeKi YU:n viikkokisa IILempäälä10.06.
to 11.06.pkKuulan kaarrejuoksukisatRaisio09.06.
to 11.06.seuraSeurakisatLempäälä10.06.
to 11.06.pkVauhdin RatajuoksutKuusankoski 10.06.
to 11.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 11.06.pkPyhäselän kesäkuun kisatJoensuu -
to 11.06.pkSprinttikisatEspoo08.06.
to 11.06.pkSisulisätOrivesi09.06.
to 11.06.pkPower Park GamesAlahärmä09.06.
to 11.06.pkHeitto- ja hyppykilpailutKaavi09.06.
pe 12.06.pmSisumaastotTornio10.06.
la 13.06.pkHarju Cup 2 ja pm-ottelut 9-15vJyväskylä09.06.
la-su 13.-14.06.pkRailin ja Kielon heittokisatTampere10.06.
la 13.06.pkIlves GamesJanakkala10.06.
la 13.06.pkMarttilan HeittokisatMarttila10.06.
la-su 13.-14.06.pk M 10 ottelun kutsukilpailuLappajärvi -
la 13.06.pkHeittokisatIisalmi11.06.
la 13.06.pkKeihään lajipäivä ja N/M seiväskisaKuortane08.06.
la 13.06.pkKalajoen kisatKalajoki11.06.
la 13.06.pkKeuruun KesäkisatKeuruu -
la 13.06.pkForssan Salaman hyppykisatForssa11.06.
la 13.06.pmSisuottelu 1Oulu11.06.
la 13.06.akAlavuden KisatAlavus11.06.
la 13.06.pkIskun heittokisat IMynämäki08.06.
la 13.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo10.06.
la 13.06.pkKuulan kutsukilpailuIKAALINEN10.06.
la 13.06.pkTervolan 10 000mTervola10.06.
su 14.06.pkLohjan ottelutLohja12.06.
su 14.06.pkLöylyn kesäkuun kisat 2.Naantali11.06.
su 14.06.am10000 m aluemestaruuskilpailuHelsinki12.06.
su 14.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala12.06.
su 14.06.kans49. Toukokuun kisatHelsinki12.06.
su 14.06.pkKieKuMo Cup II Virrat12.06.
su 14.06.pkKisakauden avausAlavieska12.06.
su 14.06.pkKorona Junior Games 2Seinäjoki13.06.
su 14.06.pkRyskeen Kesä-CUPTammela08.06.
su 14.06.pkKorona Games 2Seinäjoki13.06.
ma 15.06.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 1Savonlinna, Kerimäki14.06.
ma 15.06.seuraSeurakisatPori14.06.
ma 15.06.pkSeurakisatEspoo13.06.
ma 15.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere13.06.
ma 15.06.seuraSeurakisatVeikkola -
ma 15.06.pkViiskuntakisatÄhtäri13.06.
ma 15.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere14.06.
ma 15.06.pkVakka-ottelutLaitila11.06.
ma 15.06.pkVilpas Track GamesSalo12.06.
ma 15.06.pkJoutsan Pommin avoimet yu-kisatJoutsa12.06.
ma 15.06.pkYlöjärven avoimet kaupungin mestaruuskilpailutYlöjärvi12.06.
ti 16.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 16.06.pkKultajousi kuukausikisat 1/4Kuopio11.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatKuopio11.06.
ti 16.06.pkE-PUV TilastoheitotKurikka14.06.
ti 16.06.akTilastopajacup Limited edition 2Turku13.06.
ti 16.06.pmavoin pm moukariTurku13.06.
ti 16.06.pkKlaukkalan hyppykisat 1 (aikuisurheilijat)Nurmijärvi14.06.
ti 16.06.pkKlaukkalan hyppykisat 1Nurmijärvi14.06.
ti 16.06.pkPyrinnön kesäkuun kisatTampere14.06.
ti 16.06.pkSuomen KultapörssikisatAkaa / Viiala14.06.
ti 16.06.pkFazer Reilu Cup II, sarjat 8-11vLahti13.06.
ti 16.06.seuraSeurakisatParkano15.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen -
ti 16.06.pkAvoimet seuranmestaruuskilpailutMänttä-Vilppula14.06.
ti 16.06.pkGIF:n piirikilpailutKokkola13.06.
ti 16.06.pkJuhannusviikon pomput ja heitotSavonlinna13.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 16.06.pkJuniorien kiekkokilpailutIlmajoki15.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen16.06.
ti 16.06.pkYleisurheilukilpailutMuurame15.06.
ti 16.06.pkViikkokisa Oulun PyrintöOulu14.06.
ti 16.06.pkPiirikisaNivala12.06.
ke 17.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 17.06.pkHelsinki Summer Meeting / JuhannuskisatHelsinki17.06.
ke 17.06.pkOtaniemen SeiväskilpailuEspoo15.06.
ke 17.06.kansMarskin kisatLappeenranta12.06.
ke 17.06.pkTuWe:n Junnukisat 1Turku14.06.
ke 17.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 17.06.pkFazer Reilu Cup II, sarjat 12-15vLahti14.06.
ke 17.06.pkViikkokisat IVirrat15.06.
ke 17.06.pkKuulan kesäkuun kisat 2Raisio15.06.
ke 17.06.pkMetalli Cup 1Tornio14.06.
ke 17.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 17.06.seuraSeurakisatTornio -
ke 17.06.pkNÅID F/P mångkamp 9-13 år Sibbo / Sipoo15.06.
ke 17.06.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
ke 17.06.seuraSeurakisatKarkkila16.06.
ke 17.06.seuraSeurakisatVirrat -
ke 17.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 17.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 17.06.pkPk-kisaYlitornio15.06.
to 18.06.pkKeiteleen juhannusheitotKeitele16.06.
to 18.06.pkDT i Karis -Pk kisaRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa15.06.
to 18.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 18.06.pkSisulisätOrivesi16.06.
pe 19.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio16.06.
pe 19.06.pkSomeron seiväskisatSomero16.06.
la 20.06.kansKansainväliset 84.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi15.06.
su 21.06.pkKorona Junior Games 3Seinäjoki20.06.
su 21.06.pkKorona Games 3Seinäjoki20.06.
ma 22.06.akLIVAL-GamesSipoo / Sibbo19.06.
ma 22.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 22.06.pkForssan Salaman viikkokisatForssa19.06.
ma 22.06.pkKesäkuun aitakisatylivieska21.06.
ma 22.06.pkIskun kesäkuun kisatMynämäki17.06.
ma 22.06.pkPiirikunnallisetLAPPAJÄRVI21.06.
ma 22.06.seuraSilja Line SeurakisatRantasalmi -
ti 23.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 23.06.pkKiekkokilpailutIlmajoki22.06.
ti 23.06.akHyvinkään aluekisatHyvinkää20.06.
ti 23.06.pkTilastopajacup limited edition 3Turku20.06.
ti 23.06.pm9-13-vuotiaiden pm ottelutSastamala19.06.
ti 23.06.pk Fazer Reilu Cup seiväsLahti20.06.
ti 23.06.pkKeuruun seiväskilpailuKeuruu23.06.
ti 23.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 23.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå19.06.
ti 23.06.pkDT i BennäsPedersöre22.06.
ti 23.06.seuraSeurakisatParkano22.06.
ti 23.06.pkViiskuntakisaAlajärvi19.06.
ti 23.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna20.06.
ke 24.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 24.06.pkPaunu Games IIJämsä21.06.
ke 24.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 24.06.kansVirtain KansallisetVirrat20.06.
ke 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
ke 24.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 24.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisatSibbo / Sipoo21.06.
ke 24.06.pkHaapajärven piirikisatHaapajärvi22.06.
ke 24.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 24.06.pkPk-kisaYlitornio22.06.
to-su 25.-28.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen21.06.
to-la 25.-27.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, korkeushyppy, kiekonheitto, kuulantyöntöLohja22.06.
to-la 25.-27.06.pkLohjan LajikarnevaalikilpailutLohja22.06.
to 25.06.pkSeurakisatEspoo23.06.
to 25.06.pkKesäkuun kisatPaimio23.06.
to 25.06.seuraSeurakisatNurmijärvi24.06.
to 25.06.pkOutokummun kisatOutokumpu22.06.
to 25.06.seuraSeurakisatKaavi -
pe 26.06.pkHelsinki Central Park RunHelsinki -
la-su 27.-28.06.pkPyrinnön kesäkirmaisutTampere24.06.
la 27.06.pkKlaukkalan hyppykisat 2Nurmijärvi25.06.
la 27.06.pmSisuottelutYlitornio24.06.
la 27.06.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki, Oulu -
la 27.06.akKurikan Ryhdin aluekisatKurikka25.06.
la 27.06.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele25.06.
la 27.06.pkKesäseiväsLaitila24.06.
la 27.06.akTeemakilpailu - Kultainen KeihäsVantaa -
la 27.06.pkEspoo Liikkuu Games -juniorikävelytEspoo24.06.
la 27.06.akTeemakilpailu - Espoo Liikkuu GamesEspoo15.06.
su 28.06.pkHarju Cup 3Jyväskylä23.06.
su 28.06.pkTuiskun keihäskisatNousiainen24.06.
su 28.06.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 325.06.
su 28.06.pkKorona Junior Games 4Seinäjoki27.06.
su 28.06.pkKorona Games 4Seinäjoki27.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatHankasalmi28.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatHankasalmi09.06.
ma 29.06.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 2Savonlinna, Kerimäki28.06.
ma 29.06.pkKeskis-Mikon MittelötTöysä27.06.
ma 29.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 29.06.pk58-CupVantaa26.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatSonkajärvi27.06.
ti 30.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 30.06.pkVihdin Viestin kisatVihti, Nummela27.06.
ti 30.06.pkAktia Junior Games del 1Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa27.06.
ti 30.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 30.06.seuraSeurakisatParkano29.06.