Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Heinäkuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
  Elokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
  Syyskuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 19.08.pmEtelä-Savon 9-13 vuotiaiden viestihuipentumaMikkeli15.08.
ma 19.08.seuraSeurakisatKestilä -
ma 19.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo16.08.
ma 19.08.pkS-Market kisaKalajoki -
ma 19.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 19.08.pkPaimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailutPaimio12.08.
ma 19.08.seuraSeurakisatAlavus18.08.
ma 19.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ti-ke 20.-21.08.pmAikuisurheilijoiden (veteraaniurheilijoiden) Kainuun pm-kisatKajaani18.08.
ti 20.08.seuraSeurakisatKiiminki19.08.
ti 20.08.pkJärvituuliCup 6Keuruu19.08.
ti 20.08.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 20.08.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 20.08.pkNYU avoimet seuranmestaruuskilpailutNurmijärvi17.08.
ti 20.08.pkFazer Reilu Cup VLahti16.08.
ti-ke 20.-21.08.pkEsbo IF klubbmästerskap- seuramestaruusEspoo19.08.
ti 20.08.seuraSeurakisatIitti19.08.
ti 20.08.pkavoimet Vakka-Suomen ratakävelytMynämäki17.08.
ti 20.08.pkKunnanmestaruuskilpailutUrjala18.08.
ti 20.08.akHyvän Tuulen Kisat IIHelsinki16.08.
ti 20.08.pkAkaan kaupunginmestaruuskilpailut - Kesäliiga VIIAkaa18.08.
ti 20.08.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen18.08.
ti 20.08.seuraSeurakisatYlitornio -
ti 20.08.pkBetoni-cupYlitornio -
ti 20.08.pkIK Falkens DtPännäinen19.08.
ti 20.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 21.08.amAluemestaruusviestitSastamala18.08.
ke 21.08.pkJanan mestaruuskisatJanakkala16.08.
ke 21.08.seuraSeurakisatJanakkala -
ke 21.08.pkJunnut radalleTampere19.08.
ke 21.08.pkArctic-heitotRovaniemi20.08.
ke 21.08.pk58-Cup 4/4Vantaa18.08.
ke 21.08.pkSeuran mestaruuskisatVirrat18.08.
ke 21.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 21.08.seuraSeurakisatVantaa18.08.
ke 21.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo19.08.
ke 21.08.pk48. VasakisaPorvoo - Borgå16.08.
ke 21.08.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 21.08.seuraSeurakisatNedervetil20.08.
ke-to 21.-22.08.pmDM för 14/15/17/19 årNärpes17.08.
ke 21.08.poUngdomsserie (utomhus), omgång 5Mariehamn -
ke 21.08.pkSibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailutSibbo / Sipoo20.08.
ke 21.08.seuraSeurakisatHaukipudas20.08.
ke 21.08.seuraSeurakisatKemi -
ke 21.08.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 21.08.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 5Savonlinna, Kerimäki -
ke 21.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
to 22.08.pmpm kakkosmoniottelut P/T13Raisio17.08.
to 22.08.pkHeinola GamesHeinola19.08.
to 22.08.pmKymenlaakson pm-viestit T/P 9-15 v.Hamina15.08.
to 22.08.seuraSeurakisatPello -
to 22.08.pmP/T9-11 pm-sisulisäviestitRaisio17.08.
to 22.08.pkAvoimet kaupunginmestaruuskilpailutÄänekoski -
to 22.08.pkAvoimet Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailutYlöjärvi20.08.
to 22.08.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 5Veikkola17.08.
to 22.08.seuraSeurakisatJakobstad21.08.
pe 23.08.pkSisulisätOrivesi21.08.
pe 23.08.seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
la 24.08.maantieHelsinki MarathonHelsinki -
la-su 24.-25.08.pkUltramoniotteluiden MM-kilpailutHelsinki24.07.
la-su 24.-25.08.pmUudyn pm 9-15vNurmijärvi -
la 24.08.pmPiiriviestit Satakunta 9-15-vuotiaatSastamala22.08.
la 24.08.pmNåid F/P stafettRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 21.08.
la 24.08.pkRaatteen Maraton/Puoli-Maraton/KymppiSuomussalmi -
la 24.08.pkHeitto-otteluUusikaupunki21.08.
la 24.08.pmHämSY:n pm-sisulisäviestitNokia20.08.
la 24.08.akKälviäGamesKokkola20.08.
la 24.08.pmpm-sisulisäviestitJyväskylä19.08.
la 24.08.amItäisen alueen aluemestaruuskilpailut osa 2Mikkeli22.08.
la 24.08.pkPiirinmestaruusviestit 9-17 vImatra19.08.
la 24.08.pkNiilon kymppiSuonenjoki22.08.
la 24.08.pkEkin kisatTöysä23.08.
la 24.08.amAluemestaruusviestit, PSM-mestaruusviestitKajaani20.08.
su 25.08.pkPyrinnön heitotTampere23.08.
su 25.08.pmPohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2Lieksa20.08.
su 25.08.ak6.TilastopajacupTurku22.08.
su 25.08.pkKuohun Tasoittava 5000mJyväskylä / Vaajakoski -
su 25.08.pmPm-sisuviestitSeinäjoki20.08.
su 25.08.pmMuurolan Piikki -maantiejuoksutapahtumaRovaniemi -
su 25.08.pmHämSYn N/M pm 10 000mTampere22.08.
su 25.08.pkHervannan XXVII JuhlakilpailutTampere22.08.
su 25.08.pmLasY:n pm-viestit 9-15-v, LahtiLahti21.08.
su 25.08.pkSalonjokilaakso-juoksuSalo22.08.
su 25.08.seuraSeurakisatKuhmo -
su 25.08.pmAvoin M/N pm-10000mTurku22.08.