Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Syyskuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
  Lokakuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
40   1 2 3 4 5 6
41 7 8 9 10 11 12 13
42 14 15 16 17 18 19 20
43 21 22 23 24 25 26 27
44 28 29 30 31      
  Marraskuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
44         1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 15.07.pkMotonet kuukausikisaJoensuu14.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 15.07.pkHeinäheitotLaitila12.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatPori13.07.
ma 15.07.pkMikkeli avoin ABC 3Mikkeli13.07.
ma 15.07.pkAvoimet aluekisatJoutsa12.07.
ma 15.07.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 3Savonlinna, Kerimäki -
ma 15.07.pkViikkokisatUrjala13.07.
ma 15.07.pkTarmon AluekilpailutVihti12.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatPosio -
ma 15.07.pkPlussa yu-kilpailutJoensuu14.07.
ma 15.07.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää12.07.
ma 15.07.pkDT i KristinestadKristinestad14.07.
ma 15.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka15.07.
ti 16.07.pkJärvituuliCup 4Keuruu15.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus15.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatRiihimäki14.07.
ti 16.07.pkVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola14.07.
ti 16.07.pkINKERI-kisatImatra10.07.
ti-ke 16.-17.07.pmHämSY:n 17v pm-kilpailutYlöjärvi14.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 16.07.ak4. TilastopajacupTurku13.07.
ti 16.07.pkHyppy- ja heittokisatRovaniemi14.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti-ke 16.-17.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutKankaanpää13.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatParkano15.07.
ti 16.07.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani14.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatIitti15.07.
ti 16.07.pkKuohun viikkokisatJuankoski15.07.
ti 16.07.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki14.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatKiukainen16.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatTeuva -
ti 16.07.pkViiskuntakisat LehtimäkiLehtimäen Rannankylän kenttä14.07.
ti 16.07.pkTuiskun tuloskisatPihtipudas13.07.
ti 16.07.pkKV:n avoimet kilpailutKokkola13.07.
ti 16.07.pkKansalliset aikuisurheilijoiden Töysän korppukisatTöysä14.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ti 16.07.pmAvoimet pm-esteet M/NTurku13.07.
ke 17.07.pkJunnut radalleTampere15.07.
ke 17.07.pkJunnukisatLieksa16.07.
ke 17.07.seuraSeurakisatPolvijärvi16.07.
ke 17.07.pkAkilles mästerskap mångkamp - Akilleen mestaruuskisat ottelutBorgå - Porvoo -
ke 17.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatForssa16.07.
ke 17.07.seuracupSeuracup 2. osakilpailuSuomussalmi14.07.
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 17.07.pkForssan Salaman 2. ViikkokisatForssa16.07.
ke 17.07.seuraSeurakisatNedervetil16.07.
ke 17.07.GPMotonet GP LapinlahtiLapinlahti09.07.
ke 17.07.pkChydeniuksen kymppiKokkola16.07.
to 18.07.seuraSeurakisatRanua 4 27414.07.
to 18.07.kansHäme GamesRiihimäki15.07.
to 18.07.seuraSeurakisatLiperi17.07.
to 18.07.pkArctic-heitotRovaniemi17.07.
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatRaisio -
to 18.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala17.07.
to 18.07.pkRatakymppiForssa16.07.
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
to 18.07.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
to 18.07.pkAvoimet piirikunnalliset aikuisyleisurheilukilpailutLieto16.07.
to 18.07.seuraSeurakisatHartola -
to 18.07.seuraSeurakisatMalax17.07.
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatSoini -
to 18.07.pkRyskeen ViikkokisatTammela14.07.
to 18.07.pkHeinäkuun nuorisokisatÄänekoski15.07.
to 18.07.pkViispiikkinen cupKarstula17.07.
to 18.07.pkSisulisätOrivesi16.07.
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki16.07.
to 18.07.seuraSeurakisatSäkylä18.07.
to 18.07.pkPolvijärvi-päivien ratakymppiPolvijärvi17.07.
pe-su 19.-21.07.akJanakkala GamesJanakkala17.07.
pe 19.07.pkKeskisMikon Mittelöt ja kentän 30 v juhlakisatTöysä17.07.
pe 19.07.pkEstejuoksukilpailutVantaa18.07.
la-su 20.-21.07.pmHuipentumaPori18.07.
la 20.07.pkVääksy GamesAsikkala17.07.
la 20.07.pkErän lajicupHelsinki19.07.
la 20.07.pkPosion Pyrinnön pitäjänmestaruuskisatPosio18.07.
la 20.07.pkSäkylän 4. MansikkamaratonSäkylä14.07.
la 20.07.pkSeppo Saukkosen muistokilpailuHeinävesi -
la 20.07.pmDM i knattemångkampJakobstad16.07.
la 20.07.pkAikuisurheilijoiden heittokisatSeinäjoki18.07.
la 20.07.pkHeittokisatTyrnävä17.07.
la 20.07.pkKuhmoisten kansalliset aikuisyleisurheilukilpailutKuhmoinen -
la 20.07.pk45. Pentin OlympialaisetSaarijärvi -
la 20.07.pkIke-hölkkä ja lasten Kids- juoksuLokalahti -
la 20.07.akLaitilan NuorisokansallisetLaitila17.07.
la 20.07.pkUnited Pole Vaulters Cup 7Helsinki18.07.
la 20.07.amAluemestaruuskilpailut 1. osaIlmajoki16.07.
la 20.07.pkRovaniemi City Run and Lapland Marathon 2019Rovaniemi20.07.
la 20.07.ak58-kisatVantaa17.07.
su 21.07.pkPohjois-Karjalan seuracup 2. piirikilpailuJoensuu18.07.
su 21.07.amAluemestaruuskilpailut 2.osaSeinäjoki16.07.
su 21.07.pkTuloskisaKempele sarkkiranta19.07.
su 21.07.pmPIIRINMESTARUUSKILPAILUT 9-17 v, osa 2Parikkala15.07.
su 21.07.seuraSilja Line SeurakisatInari -