Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Huhtikuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
14 1 2 3 4 5 6 7
15 8 9 10 11 12 13 14
16 15 16 17 18 19 20 21
17 22 23 24 25 26 27 28
18 29 30          
  Toukokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
  Kesäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 01.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 01.07.pkViikkokisatLappeenranta30.06.
ma 01.07.pkpk Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki27.06.
ma 01.07.pkÖstra kretsens juniortävlingLovisa 28.06.
ma 01.07.pkPk-kisaTornio28.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatTornio -
ma 01.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 01.07.pkReisjärven aluekisatReisjärvi27.06.
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää28.06.
ma 01.07.pkErän lajicupHelsinki30.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 01.07.seuraSeurakisatAlavus30.06.
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka01.07.
ti-ke 02.-03.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelutOutokumpu30.06.
ti-ke 02.-03.07.amItäisen alueen mestaruusmoniottelut (M/N-M/N17)Outokumpu30.06.
ti 02.07.pkJärvituuliCup 3Keuruu01.07.
ti 02.07.pkKultajousi kuukausikisat 3/5Kuopio30.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO30.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 02.07.pk58-Cup 3/4Vantaa28.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 02.07.seuraSeurakisatVantaa28.06.
ti 02.07.amAM-EsteetVantaa28.06.
ti 02.07.pkKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15v, osa 1Kotka25.06.
ti 02.07.pkFyrrypinkaasutVähäkyrö, Vaasa30.06.
ti 02.07.akKannuksen Uran Avoin aluekilpailuKannus30.06.
ti 02.07.pkKuohun hyppykisat ja kiekkoJuankoski30.06.
ti 02.07.seuraSeurakisatParkano01.07.
ti 02.07.pkVakka-ottelutMynämäki27.06.
ti 02.07.seuraSeurakisatIitti01.07.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 02.07.seuraSeurakisatKiukainen02.07.
ti 02.07.seuraSeurakisatLeppävirta02.07.
ti 02.07.pkVieremän Koiton kuula ja pituuskisatVieremä29.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 03.07.pkJunnut radalleTampere01.07.
ke 03.07.pkAvoimet Visa-Vire-Veto-kisatIisalmi28.06.
ke 03.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 03.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo01.07.
ke 03.07.pkViikkokisat IIVirrat30.06.
ke 03.07.pkKesäliiga IVValkeakoski01.07.
ke 03.07.pkErän lajicupHelsinki02.07.
ke 03.07.pkPiirikunnalliset kisatAlahärmä / Kauhava30.06.
ke 03.07.pmKainuun sisumoniottelutKajaani30.06.
ke 03.07.pkTuloskilpailu M19 kiekkoVarkaus -
ke 03.07.pkMotonet GP Tampere30.06.
ke 03.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 03.07.seuraSeurakisatKemi -
ke 03.07.seuraSeurakisatLIMINKA -
ke 03.07.seuraSeurakisatSaarijärvi02.07.
ke 03.07.GPMotonet GPTampere26.06.
to 04.07.seuraSeurakisatKaavi -
to 04.07.pm9-15v. OtteluhuipentumaSavonlinna01.07.
to 04.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 04.07.seuraSeurakisatKeitele -
to 04.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki02.07.
to 04.07.seuraSeurakisatHeinola01.07.
to 04.07.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut 2. kilpailupäiväLaitila01.07.
to 04.07.pkLuokittelukilpailut ja 3.seurakisatRistiina -
to 04.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala03.07.
to 04.07.pkHuiluukisatMaaninka01.07.
to 04.07.pkKaiun heinäkuun piirikunnallisetKaavi03.07.
to 04.07.pkViispiikkinen cupSaarijärvi -
to 04.07.pkRyskeen ViikkokisatTammela30.06.
to 04.07.pkSisulisätOrivesi02.07.
to 04.07.pkSeuraottelu Toijalan Vauhti/Viialan Valtti - Forssan SalamaAkaa, Toijala02.07.
to 04.07.seuraSeurakisatHartola -
to 04.07.seuraSeurakisatJakobstad03.07.
to 04.07.pkYlivieskan Kuulan heinäkisatYlivieska02.07.
to 04.07.seuraSeurakisatSäkylä04.07.
to 04.07.pkKuulantyönnön iltakisatSeinäjoki03.07.
pe 05.07.pkMoukarikilpailuPori04.07.
pe-su 05.-07.07.akKUY GamesTuusula02.07.
pe 05.07.pkRastin Ratakisat 2Suomussalmi05.07.
pe 05.07.pkVarpaisjärven 31. yömaratonVarpaisjärvi01.07.
la 06.07.pmpm-sisuottelutKauhava02.07.
la-su 06.-07.07.amAvoimet Am-ottelutKauhava02.07.
la 06.07.kansTimanttikisatSastamala03.07.
la-su 06.-07.07.amSFI mästerskapRaseborg/Karis28.06.
la 06.07.pkAvoimet piirikunnalliset aikuisyleisurheilukilpailutLieto04.07.
la 06.07.pkLasten ja nuorten kilpailut, lisälajitKeitele05.07.
la 06.07.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele04.07.
la 06.07.pkAikuisurheiluliiton Yleisurheilu KoriaKouvola /Koria -
la 06.07.pkWarkaus 90v - seiväshyppykilpailuVarkaus -
la-su 06.-07.07.akMondo myötätuulikisatLappeenranta01.07.
la 06.07.pkKiekkokisaPyhäjoki05.07.
la 06.07.pkMikkeli juoksu (maraton, puolimatka, vartti )Mikkeli -
la 06.07.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki/Oulu04.07.
la 06.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
la 06.07.pkSoihdun heittokisatRymättylä, Naantali04.07.
la 06.07.pkKihaushölkkäRääkkylä -
la 06.07.pk44. JoutohölkkäJoutsa04.07.
la 06.07.pkX RantalakeusjuoksuLiminka04.07.
la 06.07.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
su 07.07.pkKävelykisatKauhava05.07.
su 07.07.akLapin LeiskautuksetRovaniemi30.06.
su 07.07.pkVehmaan aluekilpailutVehmaa03.07.
su 07.07.pkKestilä-päivien nuorisokisat Kestilä -
su 07.07.pkKorian KansallisetKoria05.07.
su 07.07.pkKankaanpää Games (lisälajit)Kankaanpää05.07.
su 07.07.kävelyKävelycupUrjala04.07.
su 07.07.akKankaanpää GamesKankaanpää04.07.
su 07.07.pkUrjU:n 5000mUrjala05.07.