Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
  Kesäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
  Heinäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 03.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 03.06.pkRastin Ratakisat 1Suomussalmi02.06.
ma 03.06.seuraSeurakisatSuomussalmi -
ma 03.06.seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu (KymY ja LasY)Kotka31.05.
ma-ti 03.-04.06.amEteläisen alueen mestaruuskilpailutTuusula31.05.
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää31.05.
ma 03.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia01.06.
ma 03.06.pkNoU Kesäkuun KisaNokia31.05.
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatÄänekoski -
ma 03.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 1Savonlinna, Kerimäki -
ma 03.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 03.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen03.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatKeuruu03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO02.06.
ti 04.06.pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio02.06.
ti 04.06.pkJärvituuliCup 1Keuruu03.06.
ti 04.06.pkSinettikisatVantaa02.06.
ti 04.06.akIltakoitoksetRovaniemi31.05.
ti 04.06.seuraSeurakisatOulu -
ti 04.06.ak1. TilastopajacupTurku01.06.
ti 04.06.pkSäästöpankkikisaSalo02.06.
ti 04.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi31.05.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 04.06.seuraSeurakisatViitasaari03.06.
ti 04.06.pkKankaanpään aluekisaKankaanpää02.06.
ti 04.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski03.06.
ti 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
ti 04.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu02.06.
ti 04.06.pkJuoksukoulun PikamatkatKURIKKA03.06.
ti 04.06.pkGamlakarleby IF:n avoimet aluekilpailutKokkola02.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatEvijärvi -
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 05.06.pkVehmaisten Urheilijat 90v juhlakilpailuTampere02.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatKempele03.06.
ke 05.06.pkPaunu Games IIJämsä02.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatVantaa04.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatPori03.06.
ke 05.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo -
ke 05.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 05.06.pkEsbo IF avoimet seurakisatEsbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 05.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatPerniö03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatKerava04.06.
ke 05.06.pkAvoin PeU:n kilpailu IIPerniö03.06.
ke 05.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo04.06.
ke 05.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani03.06.
ke 05.06.pkJunispelenOravainen (Vöyri)03.06.
ke 05.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 2Mariehamn -
ke 05.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 05.06.seuraSeurakisatSaarijärvi04.06.
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatKristiinankaupunki -
ke 05.06.GPMotonet GP LahtiLahti27.05.
ke 05.06.pkPk-kisaYlitornio -
to 06.06.pkArctic-heitotRovaniemi05.06.
to 06.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Espoo02.06.
to 06.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 06.06.pkHervannan Kesäliiga IITampere04.06.
to 06.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 06.06.seuraSeurakisatAsikkala05.06.
to 06.06.pkDt i Smedsby 9-15 årKORSHOLM04.06.
to 06.06.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa03.06.
to 06.06.pkVankan seiväskisatUusikaupunki04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 06.06.pkNuorisokisatVähäkyrö, Vaasa04.06.
to 06.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus,kuula, moukariKouvola02.06.
to 06.06.pkTeuvan RivakanYU-KilpailutTeuva05.06.
to 06.06.pkLuokittelukilpailut ja 2.seurakisatRistiina -
to 06.06.akVirtain Urheilijoiden 90 v. JuhlakilpailuVirrat02.06.
to 06.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 06.06.pkSisulisätOrivesi04.06.
pe 07.06.pkUKK avoimet kilpailutUusikaupunki04.06.
pe 07.06.pkHimangan Urheilijain piirikisaHimanka05.06.
pe 07.06.pkHitrekin lenkkiKaustinen -
la 08.06.maantieHelsinki Half MarathonHelsinki -
la 08.06.pkPosion Pyrinnön aluekisatPosio05.06.
la 08.06.pkPyrinnön heitotTampere06.06.
la 08.06.pkUudyn 9-15v viestitRiihimäki05.06.
la 08.06.pkKaarinan AluekilpailutKaarina05.06.
la 08.06.pkAikuisurheilijoiden Viro-Suomi heittomaaottelukatsastusParikkala01.06.
la 08.06.pkOP Junior GPHelsinki04.06.
la 08.06.pkForssan Salaman nuorisokilpailutForssa04.06.
la 08.06.pkNuorten HeittokisatKiiminki06.06.
la 08.06.pmKeihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailutKeitele06.06.
la 08.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä05.06.
la 08.06.pkEstejuoksutForssa05.06.
la 08.06.pkSeppo Välimäki aluekisatPori, Noormarkku06.06.
la 08.06.akKälviän aluekisatKokkola04.06.
la 08.06.akRajakisatTornio04.06.
la 08.06.kansMarskin kisatLappeenranta03.06.
la 08.06.pk47.KuulakarnevaalitHämeenkyrö05.06.
su 09.06.pk9-15 vuotiaiden moniottelutIisalmi03.06.
su 09.06.pmSisuottelu 1Kempele06.06.
su 09.06.SMMaantiekävelyn mestaruuskilpailutSavonlinna01.06.
su 09.06.pkNuorten yleisurheilukilpailut, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pmPm-kävelyt 9-15, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pkEurajoen kesäkisatEurajoki06.06.
su 09.06.akaluekilpailutPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala07.06.
su 09.06.akAlavuden KisatAlavus07.06.
su 09.06.pkKeihäskoulun keihäskisaJoensuu06.06.
su 09.06.pkSAUL:n SM-maantiekävelytSavonlinna01.06.