Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
la 01.04. | maantie | Vauhdin Kevätjuoksu | Elimäki | - | - |
la 01.04. | maantie | 40.Karhuviesti | Rauma | - | - |
la 01.04. | halli | Helsingin OP Junior GP | Helsinki | 28.03. | - |
su 02.04. | pk | Aikuisurheilijoiden avoimet pm-hallikisat | Kurikka / Jalasjärvi | 29.03. | - |
su 02.04. | maantie | Tulppaanijuoksu ja Avoimet pm-maantiejuoksut | Turku | 28.03. | - |
su 02.04. | pk | SAUL:n SM-hallimoniottelut | Tampere | 23.03. | - |
su 02.04. | pm | Sisuikäisten pm- hallit | Kuortane | 31.03. | - |
ke 05.04. | pk | Kaarina Cross | Kaarina | 03.04. | - |
pe 07.04. | pk | Ramin seiväskisat | Laitila | 06.04. | - |
la-su 08.-09.04. | pk | Kainuun sisuhallimestaruuskilpailut | Sotkamo Vuokatti | 05.04. | - |
la 08.04. | pm | Satakunnan avoimet pm-maantiejuoksut | Nakkila | 06.04. | - |
la 08.04. | pm | Pohjois-Pohjanmaan Pm maantie | Oulu | 06.04. | - |
la 08.04. | pk | Rane Sport -maantiejuoksu | Leppävirta | 04.04. | - |
la 08.04. | pk | Espoonlahden Heittokisat 2017 | Espoo | 05.04. | - |
la 08.04. | pk | Liminganlahden puolimaraton | Liminka | 06.04. | - |
la 08.04. | pk | Avoimet TUL.n Savon piirin hallikuulantyönnön pm | Leppävirta | 08.04. | - |
la-su 08.-09.04. | pk | 11th Helsinki Indoor Tetradecathlon | Helsinki | 01.03. | - |
la-su 08.-09.04. | pk | Helsinki Indoor Tetradecathlon lisälajit | Helsinki | 04.04. | - |
la 08.04. | pk | Askon Pytty-finaali | Helsinki | - | - |
su 09.04. | pm | Uudyn pm maantiejuoksut | Karkkila | 06.04. | - |
su 09.04. | pk | Vuoksenlenkki, Pm maantiejuoksu | Imatra | 04.04. | - |
su 09.04. | am | AM maantiejuoksut, SUL Eteläinen alue | Karkkila | 06.04. | - |
su 09.04. | pk | Espoonlahden Heittokisat 2017 | Espoo | 06.04. | - |
ti 11.04. | pk | Tonnisarja 2017 | Elimäki | - | - |
ti 11.04. | pk | Maastot | Vantaa | - | - |
ti 11.04. | po | Terrängcup 1 | Mariehamn | - | - |
to 13.04. | pk | Moukarikilpailut | Forssa | 13.04. | - |
su 16.04. | pk | Panka Areenan halliseipään tuloskisa | Lieksa | - | - |
ma 17.04. | maantie | 45. Malmijuoksu | Joensuu | 15.04. | - |
ma 17.04. | pk | Avoimet pm-hallit ja FlyingFinns-hallitonnit | Lahti (Nastola) | 13.04. | - |
ma 17.04. | po | Distriktstävling | Eckerö | - | - |
ti 18.04. | pk | Spring Cup / Lärkkulla Games | Raasepori/Karjaa | 15.04. | - |
ti 18.04. | pk | Maastot | Vantaa | - | - |
ti 18.04. | po | Terrängcup 2 | Skidskyttebanan | - | - |
ke 19.04. | pm | pm-tiejuoksut 9-15 v | Helsinki | 16.04. | - |
ke 19.04. | pk | Seiväskoulun kevätkisa | Seinäjoki | 17.04. | - |
ke 19.04. | pk | Kerttula Cross ja Varsyn avoimet M/N, M/N17/19 pm-maastot | Raisio | 16.04. | - |
to 20.04. | pk | Koululaismaastot | Lohja | - | - |
la 22.04. | SM | SM-maantiejuoksut | Espoo | 14.04. | - |
la 22.04. | pk | AskonPyttyfinaali | Iisalmi | - | - |
la 22.04. | maantie | Aulankojuoksu | Hämeenlinna | 18.04. | - |
la 22.04. | pk | XLII Maaninka-Hölkkä | Maaninka | 20.04. | - |
la 22.04. | pk | XXXX Norpan lenkki (KePYn juoksu-cupin osakilpailu) | Ullava | 18.04. | - |
la 22.04. | pk | Moukarikilpailu | Forssa | 21.04. | - |
su 23.04. | pk | Pääkaupunkiseudun keihäscup, 1. osakilpailu | Vantaa | 20.04. | - |
su 23.04. | maraton | Helsinki Spring Marathon HSM | Helsinki | - | - |
su 23.04. | maantie | 45. Kivistön lenkki | Mynämäki | 18.04. | - |
su 23.04. | pk | PoU/LiTai/OkuP Hallicup Finaali | Polvijärvi | - | - |
su 23.04. | maantie | Toijala Hölkkä | Akaa, Toijala | 21.04. | - |
su 23.04. | pk | 43. Paimio-juoksu | Paimio | 20.04. | - |
su 23.04. | pk | Teutjärven ympärijuoksu 2017- Ruotsinpyhtään Kisailijat 100 v. Juhlajuoksu | Loviisa | 21.04. | - |
su 23.04. | pk | Radiomäen kevätheittokisat | Lahti | 21.04. | - |
su 23.04. | pk | Aikuisurheilijoiden PM-maastojuoksut | Toivakka | 21.04. | - |
su 23.04. | pk | Kevätkoitokset | Rovaniemi | 20.04. | - |
ti 25.04. | pk | Maastot | Vantaa | - | - |
ke 26.04. | pk | Vakka-maastot | Kalanti | 22.04. | - |
ke 26.04. | pk | Östra kretsens terräng | Lovisa | 24.04. | - |
to 27.04. | pk | Tarmon kevätottelut | Helsinki | 26.04. | - |
to 27.04. | pk | Raahen seiväskoulun kevätkisa | Raahe | 24.04. | - |
to 27.04. | pm | HämSY:n pm-maastot M,M19,M17,N,N19 ja N17 | Valkeakoski | 21.04. | - |
to 27.04. | po | Terrängcup 3/ÅM | Eckerö | - | - |
to 27.04. | pk | 71. Kuvansin Halkujuoksu | Joroinen | 25.04. | - |
la 29.04. | maraton | SAUL SM-puolimaraton | Pyhtää | 21.04. | - |
la 29.04. | maraton | Pyhtään Yrityksen puolimaraton (SAUL SM-puolimaratonin yhteydessä) | Pyhtää | 21.04. | - |
la 29.04. | pm | Uudyn pm-junnumaastot | Mäntsälä | 25.04. | - |
la 29.04. | pm | Nåid dm-terräng - Nåid pm-maastojuoksun mestaruuskilpailut 9-15år/vuotta | Kyrkslätt/ Kirkkonummi | 27.04. | - |
la 29.04. | maantie | Aluemestaruusmaastot ja sisulisämaastot | Liminka | 27.04. | - |
la 29.04. | pk | Moukari-Cup I | Kaustinen | 25.04. | - |
la 29.04. | pm | Sisulisämaastot, lisälajeina M/N, M/N17,19 | Keuruu | 24.04. | - |
la 29.04. | pk | Simajuoksu | Joensuu | - | - |
la 29.04. | maantie | Helsinki Central Park Run | Helsinki | - | - |
la 29.04. | pk | Karttulan Asics Katujuoksu | Kuopio, Karttula | 25.04. | - |
la 29.04. | pk | Aluemestaruusmaastot Eteläinen alue - Ragional terräng mästerskap Södra region | Kyrkslätt/ Kirkkonummi | 27.04. | - |
la 29.04. | pk | Erän kevätsarjakisa 4. | Helsinki | 28.04. | - |
la 29.04. | am | Avoimet aluemestaruusmaastot, SM-maastojen esikisat | Heinola | 24.04. | - |
la 29.04. | pk | Härmän hölkkä | Alahärmä/ Kauhava | 27.04. | - |
la 29.04. | maantie | 5.Aurajoen yöjuoksu | Turku | 29.04. | - |
su 30.04. | maantie | Kansainvälinen 45. Pyynikki-juoksu | Tampere | 24.04. | - |
su 30.04. | pk | Keski-Pohjanmaan maantieviestit | Kälviä | 25.04. | - |
ma 01.05. | maraton | Saarijärven Vappumaraton | Saarijärvi | 27.04. | - |
ma 01.05. | pk | Aluemestaruustiejuoksut sekä 15-9-v. pm-tiejuoksut | Ilmajoki | 28.04. | - |
ma 01.05. | pk | Vappuhölkkä | Ristiina | - | - |
ma 01.05. | pk | 43. Vappuhölkkä | Lohijärvi, Ylitornio | 26.04. | - |
ma 01.05. | pk | XIX Sittalammen ympärijuoksu | Lieksa | 30.04. | - |
ti 02.05. | pk | Kuopion Reippaan kuukausikisat 1/5 | Kuopio | 30.04. | - |
ti 02.05. | pk | VehU Katujuoksu | Tampere | 30.04. | - |
ti 02.05. | pk | Telkkälän Lenkki | Taipalsaari | 29.04. | - |
ti 02.05. | pk | Kymenlaakson pm-maastot T/P 9-15 Hamina | Hamina | 25.04. | - |
ti 02.05. | pk | Muhos-juoksu | Muhos | - | - |
ke 03.05. | pm | Helsyn pm-maastot 9-15 v. | Helsinki | 01.05. | - |
ke 03.05. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
to 04.05. | pk | Vakka-Suomen maasto- ja sukkulaviesti | Vehmaa | 02.05. | - |
pe 05.05. | pk | Espoo Iltajuoksu | Espoo | - | - |
la 06.05. | pk | Ylermin Heitot | Tampere | 04.05. | - |
la 06.05. | pk | Vesitornin valloitus | Rauma | - | - |
la 06.05. | pk | Heittojen leirikilpailut | Savonlinna | - | - |
la 06.05. | maraton | Etelä-Saimaa puolimaraton ja Vartti hölkkä | Lappeenranta | 29.05. | - |
la 06.05. | maantie | Sukarin Masku Maraton | Masku | - | - |
la 06.05. | pk | Taaborin Olympiakävelyt (Uudy, Helsy, NåiD aluemestaruuskilpailu sekä Helsy ja NåiD pm 9-15v.) | Tuusula | 03.05. | - |
la 06.05. | pk | Klaukkalan kevätmoukari 1 | Nurmijärvi | 03.05. | - |
la 06.05. | pk | Kaisun Hölkkä | Koria | 05.05. | - |
la 06.05. | maantie | Flying Finns -junnumaastot | Heinola | 30.04. | - |