Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ti 16.08. | am | Itäisen alueen aluemestaruuskilpailut M/N, M/N17 osa1 | Savonlinna | 10.08. | - |
ti 16.08. | kans | Kans. 5.Tilastopajacup | Turku | 14.08. | - |
pe-su 19.-21.08. | SM | SM-kilpailut P/T15,14 | Hämeenlinna | 11.08. | - |
pe-su 19.-21.08. | SM | SM-kilpailut M/N17,16 | Kajaani | 11.08. | - |
ke 24.08. | tähti | Karhula Games 2016 - Kotkan Tähtikisat | Kotka | 21.08. | - |
la-su 27.-28.08. | SM | SM-moniottelut M22, M19, N17, P15, T14 | Kuopio | 19.08. | - |
la-su 27.-28.08. | SM | SM-moniottelut N22, N19, M17, T15, P14 | Joensuu | 19.08. | - |
la 27.08. | maantie | Venetsialaismaraton | Kokkola | - | - |
la 27.08. | eliit | Lappeenranta Games | Lappeenranta | 18.08. | - |
su 28.08. | kans | Kans. 6.Tilastopajacup | Turku | 26.08. | - |
ti 30.08. | kans | Avoimet Tampereen mestaruuskilpailut | Tampere | 26.08. | - |
ke 31.08. | kans | Aktia kansallinen yleisurheilukilpailu | Vantaa | 28.08. | - |
ke 31.08. | po | Ungdomsserie (ute), omgång 4 | Mariehamn | - | - |
la 03.09. | seuracup | Vattenfall Seuracup Giga-sarjan finaali | Valkeakoski | 30.08. | - |
la 03.09. | seuracup | Vattenfall Seuracup Mega-sarjan Finaali | Ikaalinen | 30.08. | - |
la 03.09. | seuracup | Vattenfal Seuracup Tera-sarjan Finaali | Nokia | 01.09. | - |
la 03.09. | seuracup | Vattenfall-seuracup Kilo-sarjan finaali | Kangasala | 31.08. | - |
la 03.09. | maraton | Reiskan maraton | Pyhtää | 26.08. | - |
la 03.09. | maraton | Kuopio Maraton | Kuopio | - | - |
ti 06.09. | am | Ratakävelyiden aluemestaruuskilpailut | Orimattila | 01.09. | - |
ke 07.09. | am | am 10 000 m | Vantaa | 04.09. | - |
to 08.09. | kans | Kansallinen Ormax Kisa | Orimattila, Pennala | 05.09. | - |
la 10.09. | maantie | 7. HUIPPUKYMPPI - Isosyöte ja 1. Iso-Syötteen Polkujuoksu Isosyöte Cup - osakilpailu | Pudasjärvi | 05.09. | - |
la 10.09. | maraton | Tampere Puolimaraton | Tampere | - | - |
su 11.09. | kans | Kans. 7.Tilastopajacup | Turku | 09.09. | - |
su 11.09. | po | Nuorten 09-15 piiriottelut | Punkalaidun | 09.09. | - |
su 11.09. | maraton | 43. Lasse Viren hölkkä | Myrskylä | 07.09. | - |
pe 16.09. | maantie | Siltajuoksu | Joensuu | 13.09. | - |
pe-la 16.-17.09. | maraton | Finlandia Marathon | Jyväskylä | - | - |
la 17.09. | maraton | 35. Kullervo-maraton | Joutseno, Lappeenranta | 08.09. | - |
la 17.09. | po | Piiriottelu Etelä-Karjala-Kymenlaakso-Lahti | Lappeenranta | 12.09. | - |
la 17.09. | maraton | Kiiminki-maraton | Oulu | - | - |
la 17.09. | maantie | Kirkkolammen Juoksu | Rovaniemi | 14.09. | - |
la 17.09. | maantie | Ruissalojuoksut | Turku | - | - |
su 18.09. | maantie | Akaan Mesihölkkä | Akaa, Toijala | 16.09. | - |
su 18.09. | am | Aluemestaruus pitkät kävelyt | Tampere | 15.09. | - |
su 18.09. | am | Itäisen alueen aluemestaruuskilpailut M/N17, M/N, osa 2 | Varkaus | 12.09. | - |