Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ti 31.05. | kans | Marskin Kisat | Lappeenranta | 25.05. | - |
ti 31.05. | kans | Ikaalisten Kansalliset | Ikaalinen | 29.05. | - |
ke 01.06. | ne | Nuorten Eliittikisat | Valkeakoski | 27.05. | - |
ke 01.06. | po | Ungdomsserie (ute), omgång 2 | Finström | - | - |
to 02.06. | am | Kaakkoisen alueen aluemestaruuskilpailut, esteet | Kotka | 27.05. | - |
su 05.06. | kans | Tarmon nuorisokansalliset | Hämeenlinna | 02.06. | - |
ma 06.06. | tähti | Espoo Challenge Tähtikisat | Espoo | 03.06. | - |
ti 07.06. | kans | Hyvinkään Nuorisokansalliset | Hyvinkää | 03.06. | - |
ti 07.06. | kans | Nuorisokansalliset Sinettikisat | Vantaa | 05.06. | - |
ti 07.06. | seuracup | Vattenfall seuracup I, ykköslohko | Naantali | 02.06. | - |
ti 07.06. | kans | MIKV avoimet aluekilpailut 2 | Mikkeli | 04.06. | - |
ti 07.06. | seuracup | Vattenfall seuracup I, Vakkalohko | MYNÄMÄKI | 03.06. | - |
ti 07.06. | seuracup | Salon ja Loimaan alueen 1. seuraottelu | Somero | 02.06. | - |
ke 08.06. | ne | Nuorten Eliittikisat | Kauhava | 05.06. | - |
ke 08.06. | seuracup | Vattenfall seuracup, 1.osakilpailu | Pori, Noormarkku | 06.06. | - |
to 09.06. | seuracup | Vattenfall I | Nykaleby | 06.06. | - |
to 09.06. | kans | Kans.1.Tilastopajacup | Turku | 07.06. | - |
pe-su 10.-12.06. | kans | Youth Athletics Games | Espoo, Leppävaara | 01.06. | - |
la 11.06. | maraton | Varkaus Puolikas - 1/2 maraton ja hurushölkkä | Varkaus | 07.06. | - |
la 11.06. | kans | Kurikan Kansalliset | Kurikka | 09.06. | - |
la 11.06. | maantie | Suomi-juoksu | Joensuu | - | - |
su 12.06. | kans | Uuden Rovaniemen Juoksu | Rovaniemi | 08.06. | - |
su 12.06. | SM | SM-maantiekävelyt | Turku | 04.06. | - |
su 12.06. | tähti | Karis Telefon Games Tähtikisat | Raasepori - Raseborg | 07.06. | - |
ti 14.06. | ne | Nurmijärven Nuorten Eliittikisat | Nurmijärvi | 10.06. | - |
ke 15.06. | seuracup | Vattenfall-seuracup | Jämsä | 12.06. | - |
ke-to 15.-16.06. | am | Eteläisen ja Kaakkoisen alueen mestaruusviestit | Helsinki | 12.06. | - |
ke 15.06. | am | Aluemestaruusviestit | Huittinen | 10.06. | - |
ke 15.06. | seuracup | Vattenfall-seuracup | Paltamo | 12.06. | - |
ke 15.06. | seuracup | Vattenfall seuracup piirikisa | Kalajoki | 13.06. | - |
ke 15.06. | po | Ungdomsserie (ute), omgång 3 | Lemland | - | - |
to 16.06. | seuracup | Vattenfall seuracup osakilpailu 1 | Kuopio | 11.06. | - |
to 16.06. | seuracup | Vattenfall-seuracup 1 osakilpailu läntinen alue | Kauhajoki | 14.06. | - |
to 16.06. | seuracup | Pohjois-Karjalan Vattenfall-seuracup 1. osakilpailu | Joensuu | 14.06. | - |
to 16.06. | kans | Valkean kaupungin kisat | Oulu | 13.06. | - |
to 16.06. | seuracup | Vattenfall 1.osakilpailu | Ähtäri | 14.06. | - |
la 18.06. | ne | Nuorten Eliittikisat | Janakkala | 15.06. | - |
la 18.06. | maraton | VieskaMaraton | Ylivieska | 15.06. | - |
la 18.06. | kans | Kesän Kansalliset | Akaa, Toijala | 16.06. | - |
la 18.06. | kans | Alavuden kansalliset | Alavus | 16.06. | - |
la 18.06. | kans | Alpi 50v kisat | Tornio | 13.06. | - |
la 18.06. | maraton | Forssan Suvi-ilta | Forssa | - | - |
su 19.06. | eliit | Lapinlahden Eliittikisat | Lapinlahti | 09.06. | - |
ma 20.06. | seuracup | Helsyn Vattenfall-piirikisa 1 | Vantaa | 17.06. | - |
ma 20.06. | seuracup | NÅID:s Vattenfallcup del 1 | Borgå | 17.06. | - |
ma 20.06. | am | Aluemestaruus viestit | Saarijärvi | 15.06. | - |
ti 21.06. | am | Aluemestaruusviestit | Joensuu | 17.06. | - |
ti 21.06. | kans | Kans. 2.Tilastopajacup | Turku | 19.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Vattenfall-seuracup Lapin piirin 1. osakilpailu | Rovaniemi | 18.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Vattenfall-seuracupin 1. osakilpailu: KymY ja LasY | Kotka | 17.06. | - |
ti 21.06. | am | PSM -viestit / Pohjois-pohjanmaan piirin sisuviestit | RAAHE | 17.06. | - |
ke 22.06. | maantie | Jannen Iltalenkki | Elimäki | 19.06. | - |
ke 22.06. | tähti | Jyväskylä Games | Jyväskylä | 16.06. | - |
to 23.06. | kans | Pohjantähti - Games, Piirin GP - kilpailu | Pudasjärvi | 19.06. | - |
pe 24.06. | kans | Posion Pyrinnön 70-vuotis juhlakisat | Posio | 21.06. | - |
pe 24.06. | kans | Ikaalisten Juhannuskisat | Ikaalinen | 21.06. | - |
pe 24.06. | kans | Someron juhannuskisat | Somero | 22.06. | - |
pe 24.06. | kans | 50. Keuruun Juhannuskisat | Keuruu | 19.06. | - |
la 25.06. | eliit | Kuortaneen Eliittikisat | Kuortane | 17.06. | - |
su 26.06. | tähti | 80. Saarijärven Juhla Juhannuskisat | Saarijärvi | 20.06. | - |
ma 27.06. | kans | LIVAL-Games | Sipoo | 23.06. | - |
ma 27.06. | ne | Nuorten eliittikilpailu | Vaasa | 23.06. | - |
ma 27.06. | kans | Kainuun kisat | Kajaani | 22.06. | - |
ti 28.06. | po | Piiriottelut 9-13v | Kokemäki | 26.06. | - |
ti 28.06. | seuracup | Vattenfall Seuracup 2.div | Valkeakoski | 25.06. | - |
ti 28.06. | seuracup | Vattenfall Seuracup 1. divisioona 1. osa | Lempäälä | 27.06. | - |
ke 29.06. | GP | Paavo Nurmi Games | Turku | 22.06. | - |
ke 29.06. | seuracup | Vattenfall-seuracup 1. osakilpailu | Nykarleby, Skogsvallen | - | - |
to 30.06. | karn | Nuorten kansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalit | Kokemäki | 27.06. | - |
to-su 30.06.-03.07. | karn | Moukarikarnevaalit | Kaustinen | 26.06. | - |
to-su 30.06.-03.07. | karn | Keihäskarnevaalit | Pihtipudas | 26.06. | - |
pe 01.07. | karn | Kansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalit | Kokemäki | 28.06. | - |
la-su 02.-03.07. | SM | SM-viestit | Helsinki | 24.06. | - |
la 02.07. | maraton | Rovaniemi Marathon | Rovaniemi | 29.06. | - |
la 02.07. | maraton | Paavo Nurmi Marathon | Turku | - | - |
la 02.07. | maantie | Kansallinen 23. Vetelin markkinahölkkä | Veteli | 02.07. | - |
la 02.07. | maraton | Mikkeli juoksu | Mikkeli | - | - |
la 02.07. | maantie | VII Rantalakeusjuoksu | LIMINKA | 30.06. | - |
ma 04.07. | kans | Vihdin avoimet aluekilpailut | Vihti/Nummela | 30.06. | - |
ma 04.07. | kans | MIKV avoimet aluekilpailut 3 | Mikkeli | 02.07. | - |