Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Heinäkuu 2021 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26       1 2 3 4
27 5 6 7 8 9 10 11
28 12 13 14 15 16 17 18
29 19 20 21 22 23 24 25
30 26 27 28 29 30 31  
  Elokuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
30             1
31 2 3 4 5 6 7 8
32 9 10 11 12 13 14 15
33 16 17 18 19 20 21 22
34 23 24 25 26 27 28 29
35 30 31          
  Syyskuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35     1 2 3 4 5
36 6 7 8 9 10 11 12
37 13 14 15 16 17 18 19
38 20 21 22 23 24 25 26
39 27 28 29 30      
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
to 17.06.seuraSeurakisatMerikarvia17.06.
to 17.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 17.06.pkAikuisurheilijoiden tilastoheitotKurikka15.06.
to 17.06.pkMotonet KuukausikisatJoensuu14.06.
to 17.06.pkHyvän Tuulen Kisat - Lisälajit kutsukilpailuHelsinki14.06.
to 17.06.pkSisuviestitRovaniemi/S14.06.
to 17.06.akHyvän Tuulen KisatHelsinki14.06.
to 17.06.seuraSeurakisatPori15.06.
to 17.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani15.06.
to 17.06.seuraSeurakisatAsikkala16.06.
to 17.06.seuraSeurakisatNummi16.06.
to 17.06.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
to 17.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 17.06.pkKymenlaakson lajipäivä, kuula, korkeusKouvola, Koria15.06.
to 17.06.pkSisulisätOrivesi15.06.
to 17.06.seuracupSeuracup I-osakilpailuKalajoki14.06.
to 17.06.pkVirkiä GamesLapua15.06.
to 17.06.pkPk-kilpailuYlitornio16.06.
pe 18.06.seuraSeurakisatKankaanpää07.06.
pe-su 18.-20.06.akKUY GamesTuusula16.06.
pe 18.06.pkLoikkakisatRovaniemi17.06.
pe 18.06.seuraSeurakisatJanakkala -
pe 18.06.pkAurajoen YöjuoksuTurku -
la 19.06.pkForssan Suvi-iltaForssa -
la-su 19.-20.06.akSeinäjoen Kansalliset moniottelutSeinäjoki16.06.
la-su 19.-20.06.pkSiirin ja Inton heittokisat/ PERUTTUTampere17.06.
la-su 19.-20.06.pmPohjois-Pohjanmaan SisuhuipentumaOulu16.06.
la 19.06.akHarju Cup 2Jyväskylä15.06.
la 19.06.pmHelsyn 15-9 v. pm-viestitHelsinki14.06.
la 19.06.pmLasyn pm-ottelut 9-13v, 1. osaOrimattila15.06.
la 19.06.akSiilinjärvi GamesSiilinjärvi15.06.
la 19.06.pkNÅID mångkamp F/P 9-13Pargas/Parainen16.06.
la 19.06.pkSiilinjärvi Games lisälajitSiilinjärvi15.06.
la 19.06.pmKnattestafett DM i JakobstadJakobstad16.06.
la 19.06.pkLajipäiväkisatImatra16.06.
la 19.06.pkPikajuoksucupHämeenlinna17.06.
la 19.06.pkVeteraanikansallisetJoensuu16.06.
la 19.06.maantieVieskaMaraton2021Ylivieska16.06.
la 19.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala17.06.
la 19.06.pkXXXVIII Västilän Maraton ja puolimaratonOrivesi15.06.
la 19.06.pkKeskis- Mikon MittelötTöysä16.06.
la 19.06.pkNaantalin Aurinkokävelyt ja pituushyppykisatNaantali15.06.
la 19.06.pkLohijärven maantievitonenLohijärvi17.06.
la 19.06.akKirkon vaiheillNakkila16.06.
la 19.06.pmStafett DMJakobstad16.06.
la 19.06.pkCORE:n Rataraasto 10 000m Pietarsaari 15.06.
su 20.06.pkTuiskun moukarikisatNousiainen18.06.
su 20.06.pkTaimen 110-v. juhlakilpailutLiperi18.06.
su 20.06.pkTonnikisaSeinäjoki18.06.
su 20.06.pk58-JunnumoukariVantaa15.06.
su 20.06.pkAsikkalan heittokisaVääksy18.06.
su 20.06.pkPörssin moukarikisaPori19.06.
su 20.06.pkSusirajan Seiväskoulun tuloskisaLieksa18.06.
su 20.06.pkAktia-AikuisurheilukisatVantaa15.06.
su 20.06.pkIskun heittokisat IIMynämäki17.06.
su 20.06.pmHämSY:n pm-ratakävelytUrjala17.06.
su 20.06.pkSomeron seiväskilpailutSomero19.06.
su 20.06.pkKiekkokilpailuPori18.06.
su 20.06.pkSotkuman polkujuoksuPolvijärvi17.06.
su 20.06.akParkano GamesParkano17.06.
su 20.06.pkDT i PixneMaalahti18.06.
su 20.06.pkKorona Bye Bye 3Seinäjoki19.06.
su 20.06.seuraSeurakisatKaarina19.06.
su 20.06.pkReilu Cup tonnit ja kesäillan juoksutLahti15.06.
ma 21.06.pkRimaralliEspoo19.06.
ma 21.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 21.06.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 v., 1. osaHamina15.06.
ma 21.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 21.06.pkViikkokisatLappeenranta20.06.
ma 21.06.seuraSeurakisatSavonlinna -
ma 21.06.pkOsuuspankin HIPPO-viikkokisatTampere19.06.
ma 21.06.seuraSeurakisatLapua -
ma 21.06.pkKesäkuun kisat IIPaimio19.06.
ma 21.06.pkKenttäkarhujen juoksukisatUusikaupunki17.06.
ma 21.06.seuraSeurakisatValkeala -
ma 21.06.pkVilpas Track GamesSalo18.06.
ma 21.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 21.06.pkPiirikunnallinen viikkokisaLeppävirta21.06.
ma 21.06.pkKV/IFÅsarna nuorisokisatKokkola19.06.
ma 21.06.pkRastin PituuskisatSuomussalmi20.06.
ma 21.06.pkJuoksukoulun pikamatkatKurikka20.06.
ma 21.06.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 21.06.seuraSeurakisatHimanka -
ti 22.06.seuraSeurakisatKiiminki21.06.
ti 22.06.seuracupPohjois-Karjalan Seuracup 1. osakilpailuJoensuu18.06.
ti 22.06.pkIitti GamesIitti19.06.
ti 22.06.tähtiMarskin kisatLappeenranta17.06.
ti 22.06.seuraHalpahalli Liminka seurakisat / TYRNÄVÄTYRNÄVÄ20.07.
ti 22.06.pkKansalliset aik urh Töysän korppukisatTöysä20.06.
ti 22.06.pkKesäkisat 1Lieto18.06.
ti 22.06.pkSinettikisatVantaa21.06.
ti 22.06.seuraSeurakisatSomero -
ti 22.06.seuracupSeuracup piirikisa1.Savonlinna19.06.
ti 22.06.pkPiikkiön aluekisaKaarina17.06.
ti 22.06.seuracupUudy:n Seuracup IRiihimäki20.06.
ti 22.06.pkEtelä-Pohojalaanen TimattiliigaKauhava19.06.
ti 22.06.seuraSeurakisat ja lasten OlympialaisetLeppävirta -
ti 22.06.pkIII-lohkon kisatUrjala20.06.
ti 22.06.seuraSeurakisatSäkylä -
ti 22.06.seuraSeurakisatParkano21.06.
ti 22.06.pkKU-68 Viikkokisa IKangasala21.06.
ti 22.06.seuraSeurakisatIkaalinen21.06.
ti 22.06.seuraSeurakisatKiukainen22.06.
ti 22.06.seuracupFöreningscup deltävling 1Pedersöre20.06.
ti 22.06.seuraSeurakisatTeuva -
ke 23.06.seuraSeurakisatKankaanpää22.06.
ke 23.06.pkPaunu Games IIIJämsä20.06.
ke 23.06.seuraSeurakisatKempele21.06.
ke 23.06.pmpm P/T14-15 2000mTurku20.06.
ke 23.06.pkVirtUn Viikkokisat IVirrat21.06.
ke 23.06.pkBorgå Släggtävling 1 / Porvoon moukari 1Borgå - Porvoo20.06.
ke 23.06.akTilastopajacup 2Turku20.06.
ke 23.06.pkJunnut RadalleTampere21.06.
ke 23.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 23.06.pkJunnukisatLieksa22.06.
ke 23.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 23.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo22.06.
ke 23.06.pkForssan Salaman viikkokisa 1Forssa22.06.
ke 23.06.pkMikkeli avoin ABC3 kilpailuMikkeli21.06.
ke 23.06.seuraSeurakisatVarpaisjärvi22.06.
ke 23.06.pkViispiikkinen cupKivijärvi22.06.
ke 23.06.pkSeurakilpailuEspoo21.06.
ke 23.06.seuraSeurakisatKauhajoki22.06.
to 24.06.kansPohjantähti - GamesPudasjärvi20.06.
to 24.06.seuraSeurakisatTuusula, Kellokoski23.06.
to 24.06.pkKiihtelysvaaran kesäkisatJoensuu22.06.
to 24.06.pkSisulisätOrivesi22.06.
to 24.06.pkHippo viikkokisaValkeakoski22.06.
pe 25.06.pmAvoin pm-moukari M ja M17Somero23.06.
pe 25.06.pkPosion Pyrinnön JuhannuskisatPosio23.06.
pe 25.06.kans54. Keuruun JuhannuskisatKeuruu20.06.
pe 25.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen22.06.
pe 25.06.pkKeiteleen juhannusheitotKeitele23.06.
pe 25.06.akSomeron juhannuskisatSomero23.06.
la 26.06.GPMotonet GP Kuortane (EA)Kuortane19.06.
su 27.06.pkNuorten juhannuskisaSaarijärvi21.06.
su 27.06.kansKansainväliset 85. Saarijärven juhannuskisatSaarijärvi21.06.
su 27.06.pkArctic-heitotRovaniemi26.06.
su 27.06.pkKorona Bye Bye 4Seinäjoki26.06.
ma 28.06.akLIVAL-GamesSipoo / Sibbo26.06.
ma 28.06.pmHelsyn 13-9 v. pm-moniottelut 1Espoo24.06.
ma-ti 28.-29.06.kansOlympiarankingVaasa23.06.
ma 28.06.pkPiirikunnallisetHeinola25.06.
ma 28.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 28.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 28.06.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 28.06.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 28.06.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, pituusHuutjärvi -
ma 28.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 28.06.pkPiirikunnallinen viikkokisa ja aikuisten pmLeppävirta -
ma 28.06.seuraSeurakisatHimanka -
ti 29.06.seuracupSeuracup I, ykköslohko 9v lajitNaantali24.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatJoroinen -
ti 29.06.seuraSeurakisatKankaanpää28.06.
ti 29.06.seuracupSeuracup 1. YkköslohkoNaantali24.06.
ti 29.06.pkMotonet KuukausikisatJoensuu26.06.
ti 29.06.pkReilu Cup seiväsLahti26.06.
ti 29.06.pkEtelä-Karjalan piirinmestaruuskilpailut 9-17v 1. osaParikkala24.06.
ti 29.06.pkRiennon ABC-kisaSavonlinna26.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatHamina -
ti 29.06.seuraSeurakisatSomero -
ti 29.06.seuraSeurakisatSomero -
ti 29.06.seuraSeurakisatTornio -
ti 29.06.seuracupSeuracup I, PohjoislohkoMynämäki25.06.
ti 29.06.pkPiiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaatKANNUS25.06.
ti 29.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå -
ti 29.06.seuraSeurakisatParkano28.06.
ti 29.06.seuracupSeuracup I, Pohjoislohko 9v lajitMynämäki25.06.
ti 29.06.pkSeurakisaMaaninka27.06.
ti 29.06.pkMetalli Cup 2Tornio25.06.
ti 29.06.seuracupSeuracup I, etelälohko 9v lajitSalo26.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatKiukainen29.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatSäkylä -
ti 29.06.pkPeukku-kisaAlajärvi27.06.
ti 29.06.pkLasten kisatIisalmi24.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatIkaalinen27.06.
ti 29.06.seuracupSeuracup I, etelälohkoSalo26.06.
ti 29.06.poUngdomsserien omgång 2Lemland -
ti 29.06.seuraSeurakisatTeuva -
ke 30.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikilpailutPihtipudas25.06.
ke 30.06.seuraSilja Line SeurakisatHyvinkää29.06.
ke 30.06.seuraSeurakisatVarkaus -
ke 30.06.seuraSeurakisatKerava29.06.
ke 30.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 30.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 30.06.pkViiisPiikkinen CupSaarijärvi29.06.
ke 30.06.pkYrin KesäkisatHumppila28.06.
ke 30.06.seuraSeurakisatJämsä -
ke 30.06.seuraSeurakisatMäntyharju28.06.
ke 30.06.seuraSeurakisatKauhajoki29.06.
to-su 01.-04.07.karnLohjan kuula- ja kiekkokarnevaalitLohja28.06.
to-la 01.-03.07.karnLempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalitLempäälä29.06.
to-su 01.-04.07.karnMoukarikarnevaalitKaustinen29.06.
to-la 01.-03.07.karnJämsän kestävyysjuoksu- ja kävelykarnevaalitJämsä28.06.
to-su 01.-04.07.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas25.06.
to-su 01.-04.07.karn42. Someron seiväskarnevaalitSomero28.06.
to 01.07.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski28.06.
to 01.07.pkPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu29.06.
to 01.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 01.07.seuraSeurakisatKaavi30.06.
to 01.07.seuraSeurakisatNakkila -
to 01.07.pkDT i SmedsbyKorsholm29.06.
to 01.07.pkKev kisaKuusamo29.06.
to 01.07.pkAktia Junior Games del 2Raseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari28.06.
to 01.07.seuraSeurakisatAsikkala30.06.
to 01.07.pkOk Maakunnan lasten kisailut IIKajaani30.06.
to 01.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 01.07.pkKiihtelysvaaran kesäkisat 2Joensuu29.06.
to 01.07.seuraSeurakisatYlitornio30.06.
pe 02.07.pkKasttävling - HeittokilpaluRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari29.06.
la 03.07.pkVetelin 28. markkinahölkkäVeteli -
la 03.07.pkSisulisä-ottelutYlitornio01.07.
la-su 03.-04.07.pkAvoimet TUL.n aikuisurheilijoiden ja TUL Järvi- Suomen N/Myl ja 17v mestaruuskilpailutLeppävirta24.06.
la 03.07.pkAikuisurheilijoiden Kansalliset kilpailutKuortane -
la 03.07.pkMikkeli juoksu (Maraton, Puolimaraton, Vartti)Mikkeli -
la 03.07.pkVaasa RunVasa -
la 03.07.pkRantalakeusjuoksuLiminka01.07.
su 04.07.maantie48. Pyynikki-juoksuTampere27.06.
su 04.07.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski01.07.
su 04.07.pkKipinän KisatLohja, Nummi01.07.
ma 05.07.seuraSeurakisatLiperi -
ma 05.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 05.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia03.07.
ma 05.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 05.07.pkXV Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki03.07.
ma 05.07.pkNoU:n Heinäkuun kisatNokia03.07.
ma 05.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 05.07.pkUrjU:n viikkokisatUrjala03.07.
ma 05.07.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 05.07.pkMaler KisatYlivieska04.07.
ma 05.07.seuraSeurakisatHimanka -
ti 06.07.pkTuomaksen juhlajuoksuVantaa -
ti 06.07.seuraSeurakisatTervakoski, Janakkala -
ti 06.07.pkJunnukisatLieksa05.07.
ti 06.07.akVeikkojen ja Åsarnan nuorisokansallisetKokkola04.07.
ti 06.07.pmAvoimet pm esteet Turku03.07.
ti 06.07.seuraSeurakisatSomero -
ti 06.07.akTilastopajacup 3Turku03.07.
ti 06.07.pmHämSYn pm-sisulisäottelut 12-13vHämeenlinna04.07.
ti 06.07.pkKuohun kisatJuankoski02.07.
ti 06.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ti 06.07.seuraSeurakisatKiukainen06.07.
ti 06.07.seuraSeurakisatParkano05.07.
ti 06.07.pkDistriktstävlingPedersöre05.07.
ti 06.07.pkPowerPark GamesAlahärmä04.07.
ke 07.07.seuraSeurakisatKankaanpää06.07.
ke 07.07.pmPohjois-Karjalan nuorten pm-ottelut 1. osaOutokumpu04.07.
ke 07.07.amAluemestaruus-Esteet, Eteläinen- ja Kaakkoinen alueVantaa04.07.
ke 07.07.seuraSeurakisatVantaa04.07.
ke 07.07.seuraHalpahalli Liminka seurakisat / LIMINKALIMINKA05.07.
ke 07.07.pk58-CupVantaa04.07.
ke 07.07.pkPiirikunnallisetHeinola05.07.
ke 07.07.pkViikkokisatLappeenranta06.07.
ke 07.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 07.07.pmKainuun piirin sisumoniottelut 1Kajaani03.07.
ke 07.07.seuraSeurakisatPunkaharju -
ke 07.07.seuraSeurakisatJämsä -
ke 07.07.seuraSeurakisatSiilinjärvi04.07.
ke 07.07.poUngdomsserien omgång 3Mariehamn -
ke 07.07.pkVakka-ottelutUusikaupunki03.07.
ke 07.07.seuraSeurakisatUurainen -
ke 07.07.kans125v. Pyrinnön kansallisetTampere04.07.
ke 07.07.pkSiiPon kuukausikisatSiilinjärvi04.07.
ke 07.07.seuraSeurakisatKauhajoki06.07.
to 08.07.seuraSeurakisatMerikarvia08.07.
to 08.07.seuraSeurakisatValkeala -
to 08.07.pk9-13-vuotiaiden ottelut osa 1Mikkeli / Ristiina06.07.
to 08.07.seuraSeurakisatJärvenpää -
to 08.07.pkKesäkisa 2Lieto05.07.
to 08.07.seuraSeurakisatPori06.07.
to 08.07.pkKiskon mestaruuskisat - heitotRiihimäki06.07.
to 08.07.pkImatran INKERI kisatImatra04.07.
to 08.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 08.07.pmHämSY:n Sisulisäottelut P10, P/T11, T14/15Kangasala04.07.
to 08.07.seuraSeurakisatHamina -
to 08.07.pkViispiikkinen cupKarstula06.07.
to 08.07.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
to 08.07.seuraSeurakisatMerijärvi -
to 08.07.akEtelä-Pohojalaanen TimanttiliigaKurikka06.07.
to 08.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10 ja P14/15 Akaa, Toijala06.07.
pe-la 09.-10.07.akKlaukkala GamesNurmijärvi06.07.
pe-la 09.-10.07.amAluemestaruuskilpailut T/P 15-14 moukari ja kiekko., Eteläinen- ja Kaakkoinen alueNurmijärvi06.07.
pe 09.07.pmAvoimet Pohjois-Pohjanmaan pm-kilpailut ( kiekko ja moukari)Oulu07.07.
pe 09.07.pkMarkkinakisat HIMANKA07.07.
la 10.07.pkNuorten TimanttikisatSastamala06.07.
la 10.07.akVääksy GamesAsikkala07.07.
la-su 10.-11.07.akHannes Junior GamesKuopio05.07.
la 10.07.pmSisuottelutKauhava05.07.
la 10.07.poOtteluhuipentumaKalajoki07.07.
la 10.07.akPohjan KoitoksetRovaniemi04.07.
la-su 10.-11.07.amAvoimet AluemestaruusottelutKauhava05.07.
la-su 10.-11.07.amSFI Mästerskapen 2021Närpes02.07.
la 10.07.pkRyskeen Kesäcup III /Ryskeen mestaruuskilpailutTammela06.07.
la-su 10.-11.07.amAM-moniottelut eteläinen ja kaakkoinen alueKotka05.07.
la 10.07.pkHeinäheitotLaitila07.07.
la 10.07.pkSavitaipaleen uuden yleisurheilukentän avajaiskilpailutSavitaipale06.07.
la 10.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
la-su 10.-11.07.pmAvoimet P-Pohjanmaan pm-kilpailut yleinen -17-19vKempele06.07.
la 10.07.kansTimanttikisatSastamala07.07.
su 11.07.pkPk heittokisat Mikkeli / Ristiina09.07.
su 11.07.pkVehmaan aluekilpailutVehmaa07.07.
su 11.07.pmSisukävelyt ja aluemestaruuskävelytKauhava -
su 11.07.pkRyskeen kesäcup IVTammela06.07.
su 11.07.pkYlä-Karjalan KymppiValtimo08.07.
su 11.07.pkPikajuoksucupHämeenlinna09.07.
su 11.07.pkVarstakisatUrjala09.07.
su 11.07.pkNaantalin Löylyn 100-vuotis juhlakisatNaantali06.07.
su 11.07.pkHeinäkuun kilpailutAlavieska09.07.
ma 12.07.pkIvar Wilksman heitotTöysä10.07.
ma-ti 12.-13.07.seuraSeurakisatPori10.07.
ma 12.07.pkYu-veteraanien pm-kilpailut ja Lujan (SAUL) kansallisetLaihia10.07.
ma 12.07.pkNummelan Tarmon AluekilpailutVihti, Nummela09.07.
ma 12.07.pkLuokittelukilpailut / KeUcup3Savonlinna, Kerimäki11.07.
ma 12.07.pkTuUL aikuisurheilukisatTurku10.07.
ma 12.07.seuraSeurakisatKärsämäki -
ti 13.07.seuraSeurakisatLiperi -
ti 13.07.seuraSeurakisatJoroinen -
ti 13.07.seuraSeurakisatKankaanpää -
ti 13.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Salo08.07.
ti 13.07.pkHIFK avoimet junnuaidat ja keihäsHelsinki09.07.
ti 13.07.pkAikuisurheilijoiden heitocup 2/5Kouvola / Inkeroinen06.07.
ti 13.07.pkFyrrypinkaasutVähäkyrö, Vaasa12.07.
ti 13.07.seuraSeurakisatKiukainen13.07.
ti 13.07.pmKainuun sisuviestitKajaani09.07.
ti 13.07.pkBorgå diskustävling - Porvoon kiekkokisaBorgå - Porvoo10.07.
ti 13.07.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame13.07.
ti 13.07.seuraSeurakisatParkano12.07.
ti 13.07.seuraSeurakisatTeuva -
ke 14.07.akJoensuu Junior GamesJoensuu10.07.
ke 14.07.pkPaunu Games IVJämsä11.07.
ke 14.07.pkPeukkukisaVirrat12.07.
ke 14.07.pkHämeenlinnan Tarmon NuorisokisatHämeenlinna12.07.
ke 14.07.seuraHalpahalli Liminka seurakisat / TUPOSTUPOS12.07.
ke 14.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 14.07.GPJoensuun Motonet GPJoensuu04.07.
ke 14.07.pkMikkeli avoin ABC4 kilpailuMikkeli12.07.
ke 14.07.pkLappajärven Veikot 110v. nuorisokansallisetLAPPAJÄRVI09.07.
ke 14.07.seuraSeurakisatKauhajoki13.07.
to 15.07.seuraSeurakisatMerikarvia15.07.
to 15.07.pmPm-sisulisäottelut, Pojat 9-15Naantali10.07.
to 15.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 15.07.akVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola13.07.
to 15.07.pkPyhäjärvi GamesEura13.07.
to 15.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 15.07.pkLeKi YU:n viikkokisa IIILempäälä14.07.
to 15.07.poPiiriottelu Kymenlaakso Lahti Etelä-KarjalaIitti08.07.
to 15.07.seuraSeurakisatNakkila -
to 15.07.seuraSeurakisatSavonlinna -
to 15.07.seuraSeurakisatLempäälä14.07.
to 15.07.pkSisulisätOrivesi13.07.
to 15.07.pkMahdin kisatMaaninka12.07.
to 15.07.pkKaiun hyppy- ja heittokisatKaavi13.07.
to 15.07.seuraSeurakisatAsikkala14.07.
to 15.07.pkRatakymppiForssa13.07.
pe-la 16.-17.07.pkLaitilan ottelukisatLaitila12.07.
pe-su 16.-18.07.pmPM-SisulisähuipentumaSaarijärvi11.07.
pe-su 16.-18.07.akJanakkala GamesJanakkala13.07.