Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2020 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
  Heinäkuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
  Elokuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31           1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31            
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ti 02.06.pkKlaukkalan moukarikisatNurmijärvi31.05.
ti 02.06.pkKesäkoitoksetRovaniemi28.05.
ti 02.06.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi31.05.
ti 02.06.pkTuiskun heittokisatRusko (Vahto)29.05.
ti 02.06.seuraSeurakisatParkano01.06.
ke 03.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 03.06.pkVerryttelykisaHelsinki -
ke 03.06.pkKeihäskoulun kilpailuJoensuu01.06.
ke 03.06.pkPyrinnön heitotTampere01.06.
ke 03.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 03.06.pkVehUn KesäkisatTampere01.06.
ke 03.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 03.06.pkYlämaan Pyrkijöiden moukarikisaLappeenranta, Ylämaa01.06.
ke 03.06.pkNuorten koronakisatSaarijärvi02.06.
ke 03.06.pkKeskuskenttä MemorialJoensuu30.05.
ke 03.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energis-kisat Sibbo / Sipoo31.05.
ke 03.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 03.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 03.06.pkHeidehofin rykäisyVantaa01.06.
ke 03.06.pkPk-kisaYlitornio01.06.
to 04.06.pkAikuisurheilijoiden heittocup 1/4Kouvola/Inkeroinen01.06.
to 04.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 04.06.pkLeKi YU:n viikkokisa ILempäälä03.06.
to 04.06.pkLajipäiväkisatImatra30.05.
to 04.06.seuraSeurakisatLempäälä03.06.
to 04.06.pmHelsyn pm-tiejuoksutVantaa02.06.
to 04.06.pkKasttävling - HeittokilpaluRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa02.06.
pe 05.06.pkHintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksutKaustinen -
la 06.06.pkPyrinnön heitotTampere04.06.
la 06.06.pkHarju Cup 1Jyväskylä02.06.
la-su 06.-07.06.pkAvoimet TUL:n Järvi- Suomen ja TUL:n aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailutLeppävirta01.06.
la 06.06.pkTF Espoon heittokisaEspoo04.06.
la 06.06.pkJyrin korkeushyppykisatLiperi03.06.
la 06.06.pkUKK:n kisatUusikaupunki02.06.
la 06.06.pmKainuun maasstojuoksumestaruuskilpailutKuhmo04.06.
la 06.06.pkYyteri MaratonPori, Yyteri -
la 06.06.pkPohjola Junior GPHelsinki03.06.
la 06.06.pk58-CupVantaa03.06.
la 06.06.akParkanon Urheilijat 80v juhlakilpailuParkano04.06.
la 06.06.pkKorona Junior GamesSeinäjoki05.06.
la 06.06.seuraSeurakisatKouvola02.06.
la 06.06.pkTuULispäiden seiväs kutsukilpailuTurku -
la 06.06.pkKarttulan katujuoksuKarttula02.06.
la 06.06.pkSäästöpankin kevätheitotSomero03.06.
la 06.06.akRajakisatTornio02.06.
la 06.06.pkKorona GamesSeinäjoki05.06.
su 07.06.pkKaarinan junnukisatKaarina04.06.
su 07.06.pkLöylyn kesäkuun kisat 1.Naantali04.06.
su 07.06.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala04.06.
su 07.06.akVirkiä GamesLapua04.06.
su 07.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi Rokua03.06.
su 07.06.pmHämSY:n pm-ratakävelytUrjala05.06.
su 07.06.pkKieKuMo Cup I Virrat05.06.
su 07.06.pkSläggtävling / MoukarikilpailuNedervetil / Alaveteli06.06.
su 07.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala04.06.
su 07.06.pkSeiväskoulun kevätkisatSomero04.06.
su 07.06.pkSusirajan seipään tuloskisaLieksa06.06.
su 07.06.pkUusi Alku kutsukilpailuLahti03.06.
ma 08.06.pkLahden seiväsryhmän Alku-kisaLahti05.06.
ma 08.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 08.06.pkFazer Reilu Cup I, sarjat 8-11vLahti05.06.
ma 08.06.seuraSeurakisatVeikkola -
ma 08.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå04.06.
ma 08.06.pmAvoimet heittokisat ja pitäjänmestaruuskisatPosio05.06.
ma 08.06.pkMIKV avoin ABC2 kilpailuMikkeli05.06.
ma 08.06.pkAlueelliset kesäkuun nuorisokisatÄänekoski05.06.
ma 08.06.pkJuoksukoulun pikamatkatKurikka07.06.
ma 08.06.pkTomatspelenNärpes06.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 09.06.pkTilastopajacup Limited edition 1Turku06.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatIitti09.06.
ti 09.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna06.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatParkano08.06.
ti 09.06.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola07.06.
ti 09.06.pkJuniorien moukarikilpailutIlmajoki08.06.
ti 09.06.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen09.06.
ti 09.06.pkKeuruun kuulakisaKeuruu09.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatMyrskylä -
ti 09.06.pkPiikkiön aluekisaKaarina04.06.
ke 10.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 10.06.seuraSilja Line SeurakisatHyvinkää09.06.
ke 10.06.pkKesäkuun MoukariTampere08.06.
ke 10.06.pkArctic-heitotRovaniemi09.06.
ke 10.06.pkPaunu Games IJämsä07.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatHankasalmi09.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatNurmijärvi09.06.
ke 10.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 10.06.pkHämeenlinnan Tarmon viikkokisatHämeenlinna07.06.
ke 10.06.pkFazer Reilu Cup I, sarjat 12-15vLahti07.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 10.06.pkHSU kilpailutHyvinkää08.06.
ke 10.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisat Sibbo / Sipoo07.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 10.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi09.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatKarkkila09.06.
ke 10.06.pkNoU Kesäkuun Kisat Nokia07.06.
ke 10.06.pkVSVetU:n pm-kilpailutSalo08.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 10.06.pkPk-kisaYlitornio08.06.
to 11.06.pmSisumaastotRovaniemi07.06.
to 11.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 11.06.pkPyrinnön heitotTampere09.06.
to 11.06.seuraSeurakisatLempäälä10.06.
to 11.06.pkKuulan kaarrejuoksukisatRaisio09.06.
to 11.06.pkLeKi YU:n viikkokisa IILempäälä10.06.
to 11.06.pkVauhdin RatajuoksutKuusankoski 10.06.
to 11.06.pkPower Park GamesAlahärmä09.06.
to 11.06.pkHeitto- ja hyppykilpailutKaavi09.06.
to 11.06.pkSprinttikisatEspoo08.06.
to 11.06.pkSisulisätOrivesi09.06.
to 11.06.pkPyhäselän kesäkuun kisatJoensuu -
pe 12.06.pmSisumaastotTornio10.06.
la-su 13.-14.06.pkRailin ja Kielon heittokisatTampere10.06.
la 13.06.pkHarju Cup 2 ja pm-ottelut 9-15vJyväskylä09.06.
la 13.06.pkIlves GamesJanakkala10.06.
la 13.06.pkMarttilan HeittokisatMarttila10.06.
la 13.06.pmSisuottelu 1Oulu11.06.
la 13.06.pkKeihään lajipäivä ja N/M seiväskisaKuortane08.06.
la-su 13.-14.06.pk M 10 ottelun kutsukilpailuLappajärvi -
la 13.06.pkForssan Salaman hyppykisatForssa11.06.
la 13.06.pkKeuruun KesäkisatKeuruu -
la 13.06.pkHeittokisatIisalmi11.06.
la 13.06.pkKalajoen kisatKalajoki11.06.
la 13.06.pkIskun heittokisat IMynämäki08.06.
la 13.06.akAlavuden KisatAlavus11.06.
la 13.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo10.06.
la 13.06.pkKuulan kutsukilpailuIkaalinen10.06.
la 13.06.pkTervolan 10 000mTervola10.06.
su 14.06.pkLohjan ottelutLohja12.06.
su 14.06.pkLöylyn kesäkuun kisat 2.Naantali11.06.
su 14.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala12.06.
su 14.06.am10000 m aluemestaruuskilpailuHelsinki12.06.
su 14.06.kans49. Toukokuun kisatHelsinki12.06.
su 14.06.pkKieKuMo Cup II Virrat12.06.
su 14.06.pkKisakauden avausAlavieska12.06.
su 14.06.pkKorona Junior Games 2Seinäjoki13.06.
su 14.06.pkRyskeen Kesä-CUPTammela08.06.
su 14.06.pkKorona Games 2Seinäjoki13.06.
ma 15.06.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 1Savonlinna, Kerimäki14.06.
ma 15.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere13.06.
ma 15.06.seuraSeurakisatVeikkola -
ma 15.06.pkSeurakisatEspoo13.06.
ma 15.06.pkVakka-ottelutLaitila11.06.
ma 15.06.pkViiskuntakisatÄhtäri13.06.
ma 15.06.pkJoutsan Pommin avoimet yu-kisatJoutsa12.06.
ma 15.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere14.06.
ma 15.06.pkVilpas Track GamesSalo12.06.
ma 15.06.pkYlöjärven avoimet kaupungin mestaruuskilpailutYlöjärvi12.06.
ma 15.06.akKurikan Ryhdin aluekisatKurikka13.06.
ti 16.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 16.06.pkKultajousi kuukausikisat 1/4Kuopio11.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatKuopio11.06.
ti 16.06.akTilastopajacup Limited edition 2Turku13.06.
ti 16.06.pkPyrinnön kesäkuun kisatTampere14.06.
ti 16.06.pmavoin pm moukariTurku13.06.
ti 16.06.pkFazer Reilu Cup II, sarjat 8-11vLahti13.06.
ti 16.06.pkSuomen KultapörssikisatAkaa / Viiala14.06.
ti 16.06.pkJuhannusviikon pomput ja heitotSavonlinna13.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen -
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen16.06.
ti 16.06.seuraSeurakisatParkano15.06.
ti 16.06.pkGIF:n piirikilpailutKokkola13.06.
ti 16.06.pkYleisurheilukilpailutMuurame15.06.
ti 16.06.pkJuniorien kiekkokilpailutIlmajoki15.06.
ti 16.06.pkAvoimet seuranmestaruuskilpailutMänttä-Vilppula14.06.
ti 16.06.pkViikkokisa Oulun PyrintöOulu14.06.
ti 16.06.pkPiirikisaNivala12.06.
ke 17.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 17.06.pkHelsinki Summer Meeting / JuhannuskisatHelsinki17.06.
ke 17.06.kansMarskin kisatLappeenranta12.06.
ke 17.06.pkTuWe:n Junnukisat 1Turku14.06.
ke 17.06.pkKuulan kesäkuun kisat 2Raisio15.06.
ke 17.06.pkFazer Reilu Cup II, sarjat 12-15vLahti14.06.
ke 17.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 17.06.pkViikkokisat IVirrat15.06.
ke 17.06.pkNÅID F/P mångkamp 9-13 år Sibbo / Sipoo15.06.
ke 17.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 17.06.seuraSeurakisatTornio -
ke 17.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 17.06.seuraSeurakisatKarkkila16.06.
ke 17.06.pkMetalli Cup 1Tornio14.06.
ke 17.06.seuraSeurakisatVirrat -
ke 17.06.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
ke 17.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 17.06.pkPk-kisaYlitornio15.06.
to 18.06.pkKeiteleen juhannusheitotKeitele16.06.
to 18.06.pkDT i Karis -Pk kisaRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa15.06.
to 18.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 18.06.pkSisulisätOrivesi16.06.
pe 19.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio16.06.
pe 19.06.pkSomeron seiväskisatSomero16.06.
la 20.06.kansKansainväliset 84.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi15.06.
su 21.06.pkKorona Junior Games 3Seinäjoki20.06.
su 21.06.pkKorona Games 3Seinäjoki20.06.
ma 22.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 22.06.akLIVAL-GamesSipoo / Sibbo19.06.
ma 22.06.pkPiirikunnallisetLAPPAJÄRVI21.06.
ma 22.06.pkForssan Salaman viikkokisatForssa19.06.
ma 22.06.pkIskun kesäkuun kisatMynämäki17.06.
ma 22.06.pkKesäkuun aitakisatylivieska21.06.
ma 22.06.seuraSilja Line SeurakisatRantasalmi -
ti 23.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 23.06.seuraSeurakisatKiiminki22.06.
ti 23.06.akHyvinkään aluekisatHyvinkää20.06.
ti 23.06.pk Fazer Reilu Cup seiväsLahti20.06.
ti 23.06.pkTilastopajacup limited edition 3Turku20.06.
ti 23.06.pm9-13-vuotiaiden pm ottelutSastamala19.06.
ti 23.06.pkViiskuntakisaAlajärvi19.06.
ti 23.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå19.06.
ti 23.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna20.06.
ti 23.06.pkKeuruun seiväskilpailuKeuruu23.06.
ti 23.06.pkDT i BennäsPedersöre22.06.
ti 23.06.seuraSeurakisatParkano22.06.
ke 24.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 24.06.pkPaunu Games IIJämsä21.06.
ke 24.06.kansVirtain KansallisetVirrat20.06.
ke 24.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
ke 24.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisatSibbo / Sipoo21.06.
ke 24.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 24.06.pkHaapajärven piirikisatHaapajärvi22.06.
ke 24.06.pkPk-kisaYlitornio22.06.
ke 24.06.seuraSeurakisatYlitornio -
to-su 25.-28.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen21.06.
to-la 25.-27.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, korkeushyppy, kiekonheitto, kuulantyöntöLohja22.06.
to-la 25.-27.06.pkLohjan LajikarnevaalikilpailutLohja22.06.
to 25.06.pkKesäkuun kisatPaimio23.06.
to 25.06.pkSeurakisatEspoo23.06.
to 25.06.seuraSeurakisatNurmijärvi24.06.
to 25.06.seuraSeurakisatKaavi -
pe 26.06.pkHelsinki Central Park RunHelsinki -
la-su 27.-28.06.pkPyrinnön kesäkirmaisutTampere24.06.
la 27.06.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki, Oulu -
la 27.06.pmSisuottelutYlitornio24.06.
la 27.06.pkKesäseiväsLaitila24.06.
la 27.06.akTeemakilpailu - Kultainen KeihäsVantaa -
la 27.06.pkEspoo Liikkuu Games -juniorikävelytEspoo24.06.
la 27.06.akTeemakilpailu - Espoo Liikkuu GamesEspoo15.06.
su 28.06.pkHarju Cup 3Jyväskylä23.06.
su 28.06.pkTuiskun keihäskisatNousiainen24.06.
su 28.06.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 325.06.
su 28.06.pkKorona Junior Games 4Seinäjoki27.06.
su 28.06.pkKorona Games 4Seinäjoki27.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatHankasalmi28.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatHankasalmi09.06.
ma 29.06.pkKeskis-Mikon MittelötTöysä27.06.
ma 29.06.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 2Savonlinna, Kerimäki28.06.
ma 29.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 29.06.pk58-CupVantaa26.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatSonkajärvi27.06.
ti 30.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 30.06.seuraSeurakisatParkano29.06.
ti 30.06.pkVihdin Viestin kisatVihti, Nummela27.06.
ti 30.06.akEtelä-Pohojalaanen Timanttiliigan 3.osakilpailuKurikka28.06.
ke 01.07.pkFazer Reilu Cup III, sarjat 8-11vLahti28.06.
ke 01.07.pkJunnut RadalleTampere29.06.
ke 01.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke-to 01.-02.07.pmHämSy:n 17 v pm-kilpailutYlöjärvi29.06.
ke 01.07.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisatSibbo / Sipoo30.06.
ke 01.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju30.06.