Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Joulukuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
48             1
49 2 3 4 5 6 7 8
50 9 10 11 12 13 14 15
51 16 17 18 19 20 21 22
52 23 24 25 26 27 28 29
01 30 31          
  Tammikuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
01     1 2 3 4 5
02 6 7 8 9 10 11 12
03 13 14 15 16 17 18 19
04 20 21 22 23 24 25 26
05 27 28 29 30 31    
  Helmikuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
05           1 2
06 3 4 5 6 7 8 9
07 10 11 12 13 14 15 16
08 17 18 19 20 21 22 23
09 24 25 26 27 28 29  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ke 27.05.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
su 31.05.pk10000 m kutsukilpailuVantaa -
ma 01.06.pkKeihään kutsukilpailuJyväskylä -
ma 01.06.pkHeittoryhmien rinkikilpailutLahti31.05.
ma 01.06.pkEspoonlahden heittokisatEspoo28.05.
ma 01.06.pkKesäkauden avausLeppävirta30.05.
ma 01.06.pk400 metrin juoksupäiväHelsinki30.05.
ma 01.06.pkKesäkuun KisatYlivieska31.05.
ma 01.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia30.05.
ma 01.06.pkTuloskisaLiminka30.05.
ma 01.06.seuraSeurakisatKaavi -
ti 02.06.pkKesäkoitoksetRovaniemi28.05.
ti 02.06.pkKlaukkalan moukarikisatNurmijärvi31.05.
ti 02.06.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi31.05.
ti 02.06.pkTuiskun heittokisatRusko (Vahto)29.05.
ti 02.06.seuraSeurakisatParkano01.06.
ke 03.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 03.06.pkKeihäskoulun kilpailuJoensuu01.06.
ke 03.06.pkPyrinnön heitotTampere01.06.
ke 03.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 03.06.pkKeskuskenttä MemorialJoensuu30.05.
ke 03.06.pkVehUn KesäkisatTampere01.06.
ke 03.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 03.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energis-kisat Sibbo / Sipoo31.05.
ke 03.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 03.06.pkPk-kisaYlitornio01.06.
ke 03.06.pkHeidehofin rykäisyVantaa01.06.
ke 03.06.seuraSeurakisatYlitornio -
to 04.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 04.06.pkAikuisurheilijoiden heittocup 1/4Kouvola/Inkeroinen01.06.
to 04.06.pkLeKi YU:n viikkokisa ILempäälä03.06.
to 04.06.pkLajipäiväkisatImatra30.05.
to 04.06.pmHelsyn pm-tiejuoksutVantaa02.06.
to 04.06.seuraSeurakisatLempäälä03.06.
to 04.06.pk2.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina -
to 04.06.pkKasttävling - HeittokilpaluRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa02.06.
pe 05.06.pkHintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksutKaustinen -
la 06.06.pkPyrinnön heitotTampere04.06.
la 06.06.pkHarju Cup 1Jyväskylä02.06.
la-su 06.-07.06.pkAvoimet TUL:n Järvi- Suomen ja TUL:n aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailutLeppävirta01.06.
la 06.06.pkTF Espoon heittokisaEspoo04.06.
la 06.06.pkUKK:n kisatUusikaupunki02.06.
la 06.06.pkJyrin korkeushyppykisatLiperi02.06.
la 06.06.pkPohjola Junior GPHelsinki01.06.
la 06.06.pk58-CupVantaa03.06.
la 06.06.pkKarttulan katujuoksuKarttula02.06.
la 06.06.pkKorona Junior GamesSeinäjoki04.06.
la 06.06.akParkanon Urheilijat 80v juhlakilpailuParkano04.06.
la 06.06.pkSäästöpankin kevätheitotSomero03.06.
la 06.06.seuraSeurakisatKouvola02.06.
la 06.06.akRajakisatTornio02.06.
la 06.06.pkKorona GamesSeinäjoki04.06.
su 07.06.pkKaarinan junnukisatKaarina04.06.
su 07.06.pkLöylyn kesäkuun kisat 1.Naantali04.06.
su 07.06.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala04.06.
su 07.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi Rokua03.06.
su 07.06.akVirkiä GamesLapua04.06.
su 07.06.pmHämSY:n pm-ratakävelytUrjala05.06.
su 07.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala04.06.
su 07.06.pkSläggtävling / MoukarikilpailuNedervetil / Alaveteli06.06.
su 07.06.pkKieKuMo Cup I Virrat05.06.
su 07.06.pkSeiväskoulun kevätkisatSomero04.06.
su 07.06.pkUusi Alku kutsukilpailuLahti03.06.
ma 08.06.pkLahden seiväsryhmän Alku-kisaLahti05.06.
ma 08.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 08.06.seuraSeurakisatVeikkola -
ma 08.06.pkFazer Reilu Cup I, sarjat 8-11vLahti05.06.
ma 08.06.pkJuoksukoulun pikamatkatKurikka07.06.
ma 08.06.pkMIKV avoin ABC2 kilpailuMikkeli05.06.
ma 08.06.pmAvoimet heittokisat ja pitäjänmestaruuskisatPosio05.06.
ma 08.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå04.06.
ma 08.06.pkTomatspelenNärpes06.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 09.06.pkTilastopajacup Limited edition 1Turku06.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatIitti09.06.
ti 09.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna06.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatParkano08.06.
ti 09.06.pkKeuruun kuulakisaKeuruu09.06.
ti 09.06.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola07.06.
ti 09.06.pkPiikkiön aluekisaKaarina04.06.
ke 10.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 10.06.pkArctic-heitotRovaniemi09.06.
ke 10.06.pkKesäkuun MoukariTampere08.06.
ke 10.06.pkFazer Reilu Cup I, sarjat 12-15vLahti07.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatNurmijärvi09.06.
ke 10.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 10.06.pkHämeenlinnan Tarmon viikkokisatHämeenlinna07.06.
ke 10.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisat Sibbo / Sipoo07.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 10.06.pkHSU kilpailutHyvinkää08.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatKarkkila09.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 10.06.pkDistriktstävlingMalax08.06.
ke 10.06.pkNoU Kesäkuun Kisat Nokia07.06.
ke 10.06.pkPk-kisaYlitornio08.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatYlitornio -
to 11.06.pmSisumaastotRovaniemi07.06.
to 11.06.pkPyrinnön heitotTampere09.06.
to 11.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 11.06.seuraSeurakisatLempäälä10.06.
to 11.06.pkLeKi YU:n viikkokisa IILempäälä10.06.
to 11.06.pkVauhdin RatajuoksutKuusankoski -
to 11.06.pkSprinttikisatEspoo08.06.
to 11.06.pkPyhäselän kesäkuun kisatJoensuu -
to 11.06.pkPower Park GamesAlahärmä09.06.
to 11.06.pkHeitto- ja hyppykilpailutKaavi09.06.
to 11.06.pkSisulisätOrivesi09.06.
la-su 13.-14.06.pkRailin ja Kielon heittokisatTampere11.06.
la 13.06.pkHarju Cup 2 ja pm-ottelut 9-15vJyväskylä09.06.
la 13.06.pkMarttilan HeittokisatMarttila10.06.
la 13.06.pkKeuruun KesäkisatKeuruu -
la 13.06.pmSisuottelu 1Oulu11.06.
la 13.06.pkHeittokisatIisalmi11.06.
la 13.06.pkKeihään lajipäivä ja N/M seiväskisaKuortane08.06.
la 13.06.pkKalajoen kisatKalajoki11.06.
la 13.06.akAlavuden KisatAlavus11.06.
la 13.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo10.06.
la 13.06.pkKuulan kutsukilpailuIkaalinen10.06.
su 14.06.pkLöylyn kesäkuun kisat 2.Naantali11.06.
su 14.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala12.06.
su 14.06.am10000 m aluemestaruuskilpailuHelsinki12.06.
su 14.06.kans49. Toukokuun kisatHelsinki12.06.
su 14.06.pkKieKuMo Cup II Virrat12.06.
su 14.06.pkKorona Junior Games 2Seinäjoki12.06.
su 14.06.pkKorona Games 2Seinäjoki12.06.
su 14.06.pkRyskeen Kesä-CUPTammela11.06.
ma 15.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere13.06.
ma 15.06.seuraSeurakisatVeikkola -
ma 15.06.pkVakka-ottelutLaitila11.06.
ma 15.06.pkViiskuntakisatÄhtäri13.06.
ma 15.06.pkYlöjärven avoimet kaupungin mestaruuskilpailutYlöjärvi12.06.
ma 15.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere14.06.
ma 15.06.pkJoutsan Pommin avoimet yu-kisatJoutsa12.06.
ma 15.06.akKurikan Ryhdin aluekisatKurikka13.06.
ti 16.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatKuopio14.06.
ti 16.06.pkKultajousi kuukausikisat 1/4Kuopio13.06.
ti 16.06.pmavoin pm moukariTurku13.06.
ti 16.06.pkSuomen KultapörssikisatAkaa / Viiala14.06.
ti 16.06.akTilastopajacup Limited edition 2Turku13.06.
ti 16.06.pkFazer Reilu Cup II, sarjat 8-11vLahti13.06.
ti 16.06.pkPyrinnön kesäkuun kisatTampere14.06.
ti 16.06.pkYleisurheilukilpailutMuurame15.06.
ti 16.06.pkGIF:n piirikilpailutKokkola13.06.
ti 16.06.pkViikkokisa Oulun PyrintöOulu14.06.
ti 16.06.seuraSeurakisatParkano15.06.
ti 16.06.pkAvoimet seuranmestaruuskilpailutMänttä-Vilppula14.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen -
ti 16.06.pkPiirikisaNivala12.06.
ke 17.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 17.06.pkHelsinki Summer Meeting / JuhannuskisatHelsinki17.06.
ke 17.06.kansMarskin kisatLappeenranta12.06.
ke 17.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 17.06.pkViikkokisat IVirrat15.06.
ke 17.06.pkFazer Reilu Cup II, sarjat 12-15vLahti14.06.
ke 17.06.seuraSeurakisatKarkkila16.06.
ke 17.06.pkPk-kisaTornio14.06.
ke 17.06.pkNÅID F/P mångkamp 9-13 år Sibbo / Sipoo15.06.
ke 17.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 17.06.seuraSeurakisatTornio -
ke 17.06.seuraSeurakisatVirrat -
ke 17.06.pmSisumaastotTornio14.06.
ke 17.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 17.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 17.06.pkPk-kisaYlitornio15.06.
to 18.06.pkKeiteleen juhannusheitotKeitele16.06.
to 18.06.pkDT i Karis -Pk kisaRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa15.06.
to 18.06.pkSisulisätOrivesi16.06.
to 18.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
pe 19.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio16.06.
la 20.06.kansKansainväliset 84.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi15.06.
su 21.06.pkKorona Junior Games 3Seinäjoki20.06.
su 21.06.pkKorona Games 3Seinäjoki20.06.
ma 22.06.akLIVAL-GamesSipoo / Sibbo19.06.
ma 22.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 22.06.pkPiirikunnallisetLAPPAJÄRVI21.06.
ma 22.06.pkForssan Salaman viikkokisatForssa19.06.
ma 22.06.seuraSeurakisatRantasalmi -
ti 23.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 23.06.akHyvinkään aluekisatHyvinkää20.06.
ti 23.06.seuraSeurakisatKiiminki22.06.
ti 23.06.pm9-13-vuotiaiden pm ottelutSastamala19.06.
ti 23.06.pk Fazer Reilu Cup seiväsLahti20.06.
ti 23.06.pkKeuruun seiväskilpailuKeuruu23.06.
ti 23.06.pkDT i BennäsPedersöre22.06.
ti 23.06.seuraSeurakisatParkano22.06.
ti 23.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå19.06.
ti 23.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna20.06.
ti 23.06.pkViiskuntakisaAlajärvi19.06.
ke 24.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 24.06.kansVirtain KansallisetVirrat20.06.
ke 24.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 24.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 24.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisatSibbo / Sipoo21.06.
ke 24.06.pkHaapajärven piirikisatHaapajärvi22.06.
ke 24.06.pkPk-kisaYlitornio22.06.
ke 24.06.seuraSeurakisatYlitornio -
to-su 25.-28.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen21.06.
to-la 25.-27.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, korkeushyppy, kiekonheitto, kuulantyöntöLohja22.06.
to 25.06.seuraSeurakisatNurmijärvi24.06.
to 25.06.seuraSeurakisatKaavi -
to 25.06.pkDT i LarsmoLarsmo24.06.
pe 26.06.pkHelsinki Central Park RunHelsinki -