Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut

Kilpailukalenteri.fi - sähköinen kisakalenteri

Sähköinen ilmoittautumisjärjestelmä kilpailukalenteri.fi sisältää kaikki Suomen Urheiluliiton hyväksymät kilpailut. Kilpailuita on mahdollista selata aikajärjestyksessä kalenteria hyödyntäen tai hakemalla mm. ajanjakson, sarjan, lajin, piiri tai kilpailun luokituksen mukaan.

1.1. klo 0:00 Ilmoittautumismaksujen kerääminen Kilpailukalenteri.fi:ssä

Seurat voivat kerätä ilmoittautumismaksut ilmoittautujilta ilmoittautumisen yhteydessä. Katso lisätietoja täältä.

10 seuraavan päivän kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
Ti 03.08.pkEspoonlahden moukarikisaEspoo02.08.
 pkEtelä-Pohojalaanen TImanttiliigaKuortane01.08.
 pkHippo-kisatKemi30.07.
 pkKesäkisat 3Lieto31.07.
 pkPERUTTU kokkolan työväen urheilijoiden aluekilpailutkokkola03.08.
 pkSeipään tuloskilpailuOulu02.08.
 pkSiikalatvacupin Pyhännän osakilpailuPyhäntä02.08.
 pmUUDY pm-junnuviestit (9-15v.) Janakkala31.07.
 seuracupSeuracupin II-osaMikkeli / Ristiina31.07.
 seuraSeurakisatSäkylä -
 seuraSeurakisatSomero -
 seuraSeurakisatIkaalinen01.08.
 seuraSeurakisatRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa01.08.
 seuraSeurakisatKausala02.08.
 seuraSeurakisatKiukainen03.08.
 seuraSeurakisatPori01.08.
Ke 04.08.pkAvoimet piirikunnalliset kiekkokisatLappajärvi04.08.
 pkBorgå Släggtävling 2 / Porvoon moukari 2Borgå - Porvoo01.08.
 pkKEV-heittokisatKuusamo02.08.
 pkPaunu Games VJämsä01.08.
 pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
 pkViikkokisatLappeenranta03.08.
 akTilastopajacup 5Turku01.08.
 pmAvoin pm kymppi Turku01.08.
 pmHämsyn N/M pm-kisat 1.päiväNokia01.08.
 pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2Kouvola/Koria31.07.
 seuraSeurakisatKauhajoki03.08.
 seuraSeurakisatMerijärvi -
 seuraSeurakisatKiuruvesi -
 seuraSeurakisatLiperi -
 seuraSeurakisatRiihimäki22.07.
 seuraSeurakisatKarkkila -
 seuraSeurakisatNurmijärvi03.08.
 seuraSeurakisatKempele02.08.
To 05.08.pkAktia Junior Games del 3Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa02.08.
 pkJunnumoukariNurmijärvi03.08.
 pkK-Marketin kisatJoensuu03.08.
 pkKev kisaKuusamo02.08.
 pkPeU:n Elokuun kilpailutPerniö02.08.
 pkPeukku-kisaAlajärvi03.08.
 pkPorvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3Porvoo - Borgå03.08.
 pkSisulisätOrivesi03.08.
 pmHämsyn N/M pm-kisat 2.päiväNokia02.08.
 seuraSeurakisatNummi04.08.
 seuraSeurakisatTervakoski, Janakkala -
 seuraSeurakisatMerikarvia05.08.
 seuraSeurakisatHelsinki04.08.
 seuraSeurakisatIlomantsi -
 seuraSeurakisatLapua -
Pe 06.08.SMSM-kilpailut M/N17-16Hyvinkää29.07.
 SMSM-kilpailut P/T15-14Kokkola29.07.
La 07.08.pkArctic-heitotRovaniemi07.08.
 pkKempele Z-MaratonKempele01.08.
 pkParayleisurheilun SM-kilpailutJyväskylä25.07.
 pkSAUL SM-ottelutJyväskylä27.07.
 pkToivon KipinäVarkauden Kangaslampi -
 pkTulos heittokisaIisalmi04.08.
 maantieHaminaTattoojuoksuHamina04.08.
Su 08.08.pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila05.08.
 pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki/Oulu -
 pkPyrinnön SprintitOulu06.08.
Ma 09.08.pkLuokittelukilpailut / KeUcup4Savonlinna, Kerimäki08.08.
 pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
 pkPeukku-kisaTöysä07.08.
 seuraSeurakisatVieremä07.08.
 seuraSeurakisatKuhmo -
 seuraSeurakisatÄänekoski -
 seuraSeurakisatSastamala -
 seuraSeurakisatHamina -
Ti 10.08.pkAikuisurheilijoiden heittocup 3/5Kouvola / Inkeroinen03.08.
 pkEtelä-Karjalan piirinmestaruuskilpailut 9-17v 2. osaImatra05.08.
 pkKultajousi kuukausikisat 3/4Kuopio08.08.
 pkMänttä-Vilppulan avoimet mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula08.08.
 pkPiirikilpailutKokkola08.08.
 pkSäästöpankin kesäkisatUrjala08.07.
 pkSeipään tuloskisa Kalajoki07.08.
 pkSeuracup 2.Ilmajoki09.08.
 pkSeuracup piirikilpailuVeteli06.08.
 seuracupKainuun Seuracup 2Suomussalmi08.08.
 seuracupPohjola seuracup osa II HelsyVantaa06.08.
 seuracupSeuracup 2. osakilpailuVihti07.08.
 seuracupSeuracup 2. osakilpailu (klo 17.30 alkaen)Kankaanpää06.08.
 seuracupSeuracup II etelälohkoLieto06.08.
 seuracupSeuracup II etelälohko, 9v. lajitLieto06.08.
 seuracupSeuracup II ykköslohko, 9v. lajitRaisio07.08.
 seuracupSeuracup II, ykköslohkoRaisio07.08.
 seuraSeurakisatIitti09.08.
 seuraSeurakisatKuopio08.08.
 seuraSeurakisatJoroinen -
 seuraSeurakisatSomero -
 seuraSeurakisatIkaalinen08.08.
 seuraSeurakisatTeuva -
 seuraSeurakisatKiiminki -
Ke 11.08.tähtiEltsun tähtikisatHelsinki06.08.
 pkKEV-keihäskisaKuusamo09.08.
 pkMikkeli avoin ABC5 kilpailuMikkeli09.08.
 pkNÅID Föreningscup 2 / NÅID Seuracup 2 Espoo09.08.
 seuracupFöreningscup deltävling 2Vasa08.08.
 seuracupHämSY:n Seuracup 2 osakilpailuYlöjärvi07.08.
 seuracupSeuracup 2 KeSYJyväskylä09.08.
 seuracupSeuracup 2-osakilpailuVarkaus06.08.
 seuracupSeuracup Hämsyn 1.Div 2. osakisaNokia08.08.
 seuracupSeuracup II Pohjoislohko, 9v lajitLaitila08.08.
 seuracupSeuracup II, pohjoislohkoLaitila08.08.
 seuracupSeuracup II.osakilpailuOulu08.08.
 seuraSeurakisatPunkaharju -
 seuraSeurakisatKarkkila -
 seuraSeurakisatUurainen -
 seuraSeurakisatKauhajoki10.08.
 seuraSeurakisatKiuruvesi -
 seuraSeurakisatJämsä -
To 12.08.pkHintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksutKaustinen -
 pkKaiun hyppy- ja heittokisatKaavi10.08.
 pkNaisten satasetLapinlahti10.08.
 pkOk Maakunnan lasten kisailut IVKajaani11.08.
 pkSisulisätOrivesi10.08.
 pkTarmon kisatPori10.08.
 pkVeikkolan viikkokisat 2Veikkola11.08.
 seuraSeurakisatNakkila -
 seuraSeurakisatLapinlahti10.08.
 seuraSeurakisatIlomantsi -
 seuraSeurakisatTeuva -
 seuraSeurakisatRaahe -
 seuraSeurakisatValkeala -
 seuraSeurakisatNummi11.08.
 seuraSeurakisatTuusula, Jokela11.08.
 seuraSeurakisatMerikarvia12.08.