Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
04.08. klo 19:00 Kalevan Kisat Ilmoittautuneet
Kalevan kisojen 2011 osanottajat

30.7. klo 20.00 mennessä saadut ilmoittautumiset.
659 urheilijaa, 839 lajia, 186 seuraa

M 100 m

   1 Jonathan Åstrand                    IF Kraft                                 10.26           10.26
   2 Hannu Hämäläinen                    Viipurin Urheilijat                      10.50           10.41
   3 Jarkko Ruostekivi                   Mietoisten Maununpojat                   10.53           10.34
   4 Ville Myllymäki                     Kankaanpään seudun Leisku                10.58           10.58
   5 Risto Silventoinen                  HIFK-friidrott                           10.68           10.68
   6 Simo Sipilä                         HIFK-friidrott                           10.73           10.50
   7 Hannu Ali-Huokuna                   Viipurin Urheilijat                      10.77           10.56
   8 Nghi Tran                           Länsi-Uudenmaan Urheilijat               10.80           10.40
   9 Eetu Rantala                        Oulun Pyrintö                            10.81           10.75
  10 Mats Boman                          IF Åland                                 10.73           10.73
  11 Olli Rantanen                       Tampereen Pyrintö                        10.76           10.76
  12 Niko Taavitsainen                   Viipurin Urheilijat                      10.85           10.65
  13 Ahmed Jumaa                         Lahden Ahkera                            10.86           10.86
  14 Eero Haapala                        Jalasjärven Jalas                        10.59           10.59
  15 Mikko Mensala                       Jyväskylän Kenttäurheilijat              10.90           10.90
  16 Mika Ketola                         Turun Urheiluliitto                      10.91           10.91
  17 Petteri Monni                       Jyväskylän Kenttäurheilijat              10.91           10.80
  18 Otto Ahlfors                        Ikaalisten Urheilijat                    10.92           10.92
  19 Visa Hongisto                       Valkealan Kajo                           10.95           10.44
  20 Jari Suikka                         Lappeenrannan Urheilu-Miehet             10.95           10.64
  21 Viljami Kaasalainen                 Mikkelin Kilpa-Veikot                    10.96           10.96
  22 Samuli Lehtinen                     Lahden Ahkera                            10.97           10.97
  23 Ville Lankila                       Oulun Pyrintö                            11.08           11.08
  24 Oki Vuonoranta                      Esbo IF                                  11.13           10.84
  25 Teemu Vilén                         Viipurin Urheilijat                      11.23           10.78
  26 Timo Salonen                        Turun Urheiluliitto                      11.27           10.48
  27 Markus Koivula                      Tampereen Pyrintö                        11.20           11.10

M 200 m

   1 Jonathan Åstrand                    IF Kraft                                 20.50           20.50
   2 Mats Boman                          IF Åland                                 21.60           21.60
   3 Jussi Heikkilä                      Viipurin Urheilijat                      21.70           21.53
   4 Risto Silventoinen                  HIFK-friidrott                           21.79           21.79
   5 Johan Engberg                       Lahden Ahkera                            21.80           21.80
   6 Santeri Tukia                       Vilppulan Veikot                         21.68           21.68
   7 Jani Koskela                        Tampereen Pyrintö                        21.92           21.92
   8 Hannu Hämäläinen                    Viipurin Urheilijat                      22.01           21.82
   9 Joona-Ville Heinä                   HIFK-friidrott                           22.03           22.03
  10 Eetu Rantala                        Oulun Pyrintö                            22.06           22.06
  11 Juho Kaihlajärvi                    Jyväskylän Kenttäurheilijat              22.06           22.06
  12 Samuli Lehtinen                     Lahden Ahkera                            22.01           22.01
  13 Hannu Ali-Huokuna                   Viipurin Urheilijat                      22.15           21.32
  14 Joni Ojala                          Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil           22.19           22.19
  15 Gustav Klingstedt                   HIFK-friidrott                           22.22           22.10
  16 Otto Ahlfors                        Ikaalisten Urheilijat                    22.24           22.24
  17 Ville Myllymäki                     Kankaanpään seudun Leisku                22.27           22.14
  18 Mika Ketola                         Turun Urheiluliitto                      22.28           21.85
  19 Juuso Malila                        Lahden Ahkera                            22.34           22.34
  20 Ville Kortelainen                   Lapin Lukko                              22.48           22.05
  21 Jussi Kanervo                       HIFK-friidrott                           22.54           22.54
  22 Jaakko Tornberg                     Raahen Vesa                              22.57           21.93
  23 Antti Toivonen                      Turun Urheiluliitto                      22.72           21.74
  24 Visa Hongisto                       Valkealan Kajo                           23.00           20.56
  25 Oki Vuonoranta                      Esbo IF                                  23.02           21.83
  26 Matti Välimäki                      Noormarkun Nopsa                                         21.57
  27 Olli Rantanen                       Tampereen Pyrintö                        21.84           21.84

M 400 m

   1 Matti Välimäki                      Noormarkun Nopsa                         47.07           46.69
   2 Jani Koskela                        Tampereen Pyrintö                        48.27           48.27
   3 Ville Wendelin                      Turun Urheiluliitto                      48.32           48.12
   4 Joni Ojala                          Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil           48.32           48.32
   5 Santeri Tukia                       Vilppulan Veikot                         48.46           48.12
   6 Christoffer Envall                  IK Falken                                48.49           48.32
   7 Gustav Klingstedt                   HIFK-friidrott                           48.37           47.93
   8 Thomas Barrineau                    Kuopion Sisu-Veikot                      48.69           48.69
   9 Ville Lampinen                      Kenttäurheilijat-58                      48.76           48.76
  10 Juho Vanhala                        Harjavallan Jymy                         48.79           48.79
  11 Ilari Porkka                        Karhulan Urheilijat                      48.84           48.03
  12 Antti Toivonen                      Turun Urheiluliitto                      48.90           47.14
  13 Mikko Raittinen                     Kurikan Ryhti                            49.32           49.32
  14 Johan Engberg                       Lahden Ahkera                            49.45           49.45
  15 Jonathan Malmberg                   IF Åland                                 49.52           49.52
  16 Antti Kokkonen                      Veitsiluodon Kisaveikot                  49.59           49.59
  17 Matti Röppänen                      Kuopion NMKY                             49.68           49.12
  18 Tobias Öhman                        Esbo IF                                  49.76           49.58
  19 Mikko Kelottijärvi                  Lapin Lukko                              50.06           49.56
  20 Aki Henttonen                       Turun Urheiluliitto                      50.88           49.08
  21 Jussi Heikkilä                      Viipurin Urheilijat                                      47.59
  22 Johan Nordmyr                       IF Kraft                                                 49.16
  23 Eetu Viitala                        Lempäälän Kisa                           49.69           49.69

M 800 m

   1 Niclas Sandells                     IK Falken                              1:47.64         1:47.64
   2 Tommy Granlund                      IK Falken                              1:47.68         1:47.68
   3 Mikko Lahtio                        Helsingin Kisa-Veikot                  1:50.58         1:46.59
   4 Miro Laurila                        Karhulan Urheilijat                    1:51.09         1:51.09
   5 Rami Oravakangas                    Pyhäjärven Pohti                       1:51.90         1:48.97
   6 Jari Räsänen                        Polvijärven Urheilijat                 1:52.16         1:52.16
   7 Jonas Hamm                          Lahden Ahkera                          1:52.17         1:47.84
   8 Panu Jantunen                       Parikkalan Urheilijat                  1:52.1h         1:51.96
   9 Tommi Sundell                       Porin Yleisurheilu                     1:52.34         1:51.93
  10 Joonas Lehtinen                     Turun Urheiluliitto                    1:52.34         1:52.34
  11 Christoffer Envall                  IK Falken                              1:52.91         1:52.91
  12 Ville Lampinen                      Kenttäurheilijat-58                    1:53.36         1:53.36
  13 Aki Nummela                         Helsingin Kisa-Veikot                  1:53.3h         1:51.39
  14 Frank Lindqvist                     IF Länken                              1:53.47         1:53.29
  15 Lauri Holappa                       Oulun Pyrintö                          1:53.56         1:53.56
  16 Jouko Juntunen                      Tampereen Pyrintö                      1:53.65         1:53.25
  17 Joonas Rinne                        Saarijärven Pullistus                  1:53.68         1:53.68
  18 Ville Borgmästars                   IK Falken                              1:53.8h         1:53.8h
  19 Ilari Piipponen                     Karhulan Katajaiset                    1:54.00         1:54.00
  20 Robert Rotkirch                     Esbo IF                                1:54.73         1:48.23
  21 Mikko Raittinen                     Kurikan Ryhti                          1:55.01         1:52.20
  22 Mikki Lehtonen                      Karhulan Katajaiset                    1:55.55         1:54.40
  23 Aki Haiko                           Rekolan Raikas                         1:56.3h         1:55.51
  24 Tuomo Salonen                       Espoon Tapiot                                          1:49.94

M 1500 m

   1 Mikael Bergdahl                     IK Falken                              3:41.70         3:41.41
   2 Niclas Sandells                     IK Falken                              3:42.14         3:39.43
   3 Jonas Hamm                          Lahden Ahkera                          3:43.14         3:39.93
   4 Jukka Keskisalo                     Joensuun Kataja                        3:44.05         3:38.90
   5 Riku Marttinen                      Heinolan Isku                          3:45.08         3:43.14
   6 Janne Ukonmaanaho                   Ylikiimingin Nuijamiehet               3:46.44         3:46.44
   7 Aki Nummela                         Helsingin Kisa-Veikot                  3:48.36         3:46.49
   8 Tommi Sundell                       Porin Yleisurheilu                     3:48.47         3:48.47
   9 Miro Laurila                        Karhulan Urheilijat                    3:48.73         3:48.73
  10 Joonas Lehtinen                     Turun Urheiluliitto                    3:50.13         3:50.13
  11 Ilari Piipponen                     Karhulan Katajaiset                    3:50.1h         3:50.1h
  12 Jari Räsänen                        Polvijärven Urheilijat                 3:55.60         3:52.64
  13 Lauri Holappa                       Oulun Pyrintö                          3:55.69         3:55.69
  14 Rami Tuokko                         Naantalin Löyly                        3:55.82         3:55.07
  15 Kalle Keskipoikela                  Lapin Lukko                            3:56.42         3:56.42
  16 Teppo Syrjälä                       Teivo Stayers                          3:56.90         3:48.73
  17 Olli Pulkkanen                      Kuopion NMKY                           3:57.77         3:56.39
  18 Jaakko Nieminen                     Jyväskylän Kenttäurheilijat            4:00.31         3:53.88
  19 Tommy Granlund                      IK Falken                                              3:46.31
  20 Simo Wannas                         Helsingin Kisa-Veikot                                  3:47.73
  21 Panu Jantunen                       Parikkalan Urheilijat                                  3:51.33
  22 Ossi Kekki                          Lahden Ahkera                                          3:53.54
  23 Antti-Pekka Niinistö                Turun Weikot                           3:58.15         3:58.15

M 5000 m

   1 Matti Räsänen                       Joensuun Kataja                       13:44.46        13:42.6h
   2 Joonas Harjamäki                    Seinäjoen seudun Urheilijat           14:09.72        14:09.72
   3 Jarkko Hamberg                      Sjundeå IF                            14:28.66        14:12.33
   4 Arttu Vattulainen                   Joensuun Kataja                       14:38.84        14:38.84
   5 Oskari Pennanen                     Juuan Jänne                           14:44.32        14:40.84
   6 Ilari Piipponen                     Karhulan Katajaiset                   15:06.2h        15:06.2h
   7 Jaakko Kero                         Turun Urheiluliitto                   15:08.56        14:32.13
   8 Jukka Kero                          Turun Urheiluliitto                   15:10.40        14:28.69
   9 Petteri Kuorikoski                  Kuortaneen Kunto                      15:13.20        14:38.34
  10 Ville Heikkilä                      Lammin Säkiä                          15:14.16        15:14.16
  11 Miika Takala                        Jyväskylän Kenttäurheilijat           15:37.40        14:28.11
  12 Aki Nummela                         Helsingin Kisa-Veikot                 15:38.8h        14:38.30
  13 Petteri Muukkonen                   Sjundeå IF                            15:41.64        15:41.64
  14 Jukka Keskisalo                     Joensuun Kataja                                       13:39.81
  15 Jussi Utriainen                     Lahden Ahkera                                         13:42.64
  16 Simo Wannas                         Helsingin Kisa-Veikot                                 14:02.98
  17 Juha Hellsten                       Turun Weikot Yleisurheilu                             14:15.98
  18 Jarkko Järvenpää                    Tampereen Pyrintö                                     14:28.47
  19 Pekka Toivola                       Joensuun Kataja                                       14:31.92
  20 Mikko Virta                         Turun Weikot Yleisurheilu             15:13.66        14:35.05
  21 Joseph Tanui                        Lahden Ahkera                                         14:36.11
  22 Janne Ukonmaanaho                   Ylikiimingin Nuijamiehet                              14:39.68
  23 Joonas Lehtinen                     Turun Urheiluliitto                                   14:52.79
  24 Kalle Ruohola                       Virtain Urheilijat                                    14:53.49
  25 Joonatan Oporta                     Turun Urheiluliitto                   15:55.81        14:54.52
  26 Mikael Bergdahl                     IK Falken                                             15:22.77
  27 Niko Krohns                         Oulun NMKY:n Urheilijat                               15:27.59
  28 Rami Tuokko                         Naantalin Löyly                                       15:28.89
  29 Henri Vanha                         Oulun NMKY:n Urheilijat                               15:37.46
  30 Martti Siikaluoma                   Kangasalan Kisa                       15:12.9h        15:12.9h

M 10 000 m

   1 Matti Räsänen                       Joensuun Kataja                       28:25.29        28:25.29
   2 Jussi Utriainen                     Lahden Ahkera                         29:32.20        28:50.20
   3 Petteri Muukkonen                   Sjundeå IF                            30:24.03        30:24.03
   4 Jarkko Hamberg                      Sjundeå IF                            30:30.11        30:15.49
   5 Arttu Vattulainen                   Joensuun Kataja                       30:57.67        30:57.67
   6 Miika Takala                        Jyväskylän Kenttäurheilijat           31:42.01        30:11.83
   7 Mikko Virta                         Turun Weikot Yleisurheilu             31:44.95        30:13.41
   8 Ville Heikkilä                      Lammin Säkiä                          31:48.41        31:48.41
   9 Lauri Lipiäinen                     Sjundeå IF                            31:53.05        31:52.12
  10 Tyni Mikko                          Haminan Ponteva                       32:21.57        30:42.21
  11 Matti Taini                         Seinäjoen seudun Urheilijat           32:24.31        32:24.31
  12 Juho Pirkola                        Kälviän Tarmo                         32:33.14        30:06.03
  13 Reima Laakkonen                     Joensuun Kataja                       32:33.93        32:33.93
  14 Tommi Hytönen                       Kenttäurheilijat-58                   32:34.2h        32:34.2h
  15 Simo Wannas                         Helsingin Kisa-Veikot                                 29:04.64
  16 Jaakko Kero                         Turun Urheiluliitto                                   30:08.07
  17 Jukka Kero                          Turun Urheiluliitto                                   30:40.61
  18 Jarkko Järvenpää                    Tampereen Pyrintö                                     31:35.41
  19 Petteri Kuorikoski                  Kuortaneen Kunto                                      31:59.52
  20 Joonatan Oporta                     Turun Urheiluliitto                                   31:57.08
  21 Kalle Ruohola                       Virtain Urheilijat                                            
  22 Matti Rauma                         Turun Urheiluliitto                   32:55.6h        32:55.6h
  23 Henri Manninen                      Jyväskylän Kenttäurheilijat                           30:04.56                 

M 3000 m ej

   1 Jukka Keskisalo                     Joensuun Kataja                        8:26.45         8:10.67
   2 Janne Ukonmaanaho                   Ylikiimingin Nuijamiehet               8:27.08         8:27.08
   3 Joonas Harjamäki                    Seinäjoen seudun Urheilijat            8:45.29         8:35.75
   4 Rami Tuokko                         Naantalin Löyly                        8:56.12         8:56.12
   5 Teppo Syrjälä                       Teivo Stayers                          9:18.01         8:45.25
   6 Jimmy Finnholm                      IK Falken                              9:18.67         9:18.67
   7 Mikko Virta                         Turun Weikot Yleisurheilu              9:24.03         8:47.54
   8 Hannu Granberg                      Lahden Ahkera                          9:42.54         9:42.54
   9 Niko Krohns                         Oulun NMKY:n Urheilijat                9:43.45         9:33.36
  10 Joakim Träskelin                    Vasa IS                               10:01.41         9:37.84
  11 Johannes Brunila                    Turun Urheiluliitto                                    9:42.75

M 110 m aj

   1 Joona-Ville Heinä                   HIFK-friidrott                           13.89           13.89
   2 Antti Korkealaakso                  Seinäjoen seudun Urheilijat              14.07           13.83
   3 Jaakko Malmivirta                   Turun Urheiluliitto                      14.35           14.35
   4 Juha Sonck                          Turun Urheiluliitto                      14.32           13.65
   5 Pasi Roslund                        Rauman Urheilijat                        14.44           14.40
   6 Otto Seppälä                        Lamminpään Korpi                         14.59           14.59
   7 Jere Lehto                          Oulun Pyrintö                            14.76           14.65
   8 Topias Filppu                       Turun Urheiluliitto                      14.54           14.41
   9 Juha-Matti Iso-Jaakkola             Lauttakylän Luja                         14.85           14.85
  10 Otto Raja-aho                       Ähtärin Urheilijat                       14.98           14.98
  11 Vesa Korjus                         Kuortaneen Kunto                                         14.08

M 400 m aj

   1 Oskari Mörö                         Länsi-Uudenmaan Urheilijat               50.80           50.80
   2 Jussi Heikkilä                      Viipurin Urheilijat                      50.97           49.39
   3 Petteri Monni                       Jyväskylän Kenttäurheilijat              51.09           51.09
   4 Panu Pasanen                        Vihdin Viesti                            52.73           52.25
   5 Gustav Klingstedt                   HIFK-friidrott                           52.64           52.44
   6 Don-Zheni Ekoebve                   HIFK-friidrott                           54.19           54.19
   7 Otto Seppälä                        Lamminpään Korpi                         54.21           54.21
   8 Juho Launto                         Sauvon Urheilijat                        54.30           54.30
   9 Ossi Linkoaho                       Helsingin Kisa-Veikot                    54.52           54.29
  10 Kristoffer Sandell                  IK Falken                                54.97           52.41
  11 Juuso Varjonen                      Liedon Parma                             55.33           55.33
  12 Alexis Troberg                      Esbo IF                                  55.65           55.65
  13 Arttu Malmivirta                    Turun Urheiluliitto                      55.96           55.28
  14 Lauri Hassi                         Oriveden Ponnistus                       55.97           55.97
  15 Aapo Niemi                          Turun Urheiluliitto                      56.11           56.11
  16 Juha Virkkunen                      Tampereen Pyrintö                        56.39           56.39
  17 Teemu Vuoristo                      Länsi-Uudenmaan Urheilijat               56.61           56.28
  18 Tobias Öhman                        Esbo IF                                  56.62           56.62
  19 Tapio Nieminen                      Riihimäen Kisko                          57.01           57.01
  20 Henrikki Lindlöf                    Vantaan Salamat                          57.19           54.34
  21 Jussi Valtanen                      Liedon Parma                             57.23           57.23
  22 Antti Lasaroff                      Lappeenrannan Urheilu-Miehet             57.23           57.14
  23 Jooel Savolainen                    Jyväskylän Kenttäurheilijat              57.42           57.42
  24 Matti Röppänen                      Kuopion NMKY                                             53.84
  25 Johan Nordmyr                       IF Kraft                                 58.16           55.14
  26 Jussi Raittinen                     Kurikan Ryhti                                            55.84

M Korkeus

   1 Osku Torro                          Jyväskylän Kenttäurheilijat               2.24            2.27
   2 Jussi Viita                         Tampereen Pyrintö                         2.23            2.23
   3 Mauri Kaattari                      Himangan Urheilijat                       2.10            2.17
   4 Mikael Rajala                       Espoon Tapiot                             2.08            2.18
   5 Henri Vitikainen                    Orimattilan Jymy                          2.07            2.11
   6 Lauri Stenroth                      Janakkalan Jana                           2.03            2.10
   7 Samuli Nurminen                     Euran Raiku                               2.03            2.04
   8 Markus Kaurto                       Valkeakosken Haka                         2.02            2.02
   9 Topi Hyttinen                       Veitsiluodon Kisaveikot                   2.00            2.03
  10 Joonas Jokivartio                   Oulun Pyrintö                             2.00            2.04
  11 Markus Sandbacka                    IK Falken                                 2.02            2.10
  12 Richard Östman                      IF VOM                                    2.00            2.02
  13 Samuli Eriksson                     Länsi-Uudenmaan Urheilijat                1.99            1.99
  14 Heikki Pärnä                        Turun Urheiluliitto                       1.98            2.12
  15 Jean Westman                        Gamlakarleby IF                           1.95            1.95
  16 Niko Kyyhkynen                      Espoon Tapiot                                             2.21

M Seiväs

   1 Eemeli Salomäki                     Someron Esa                               5.60            5.60
   2 Jere Bergius                        Tampereen Pyrintö                         5.50            5.60
   3 Mikael Westö                        IF Femman                                 5.41            5.50
   4 Vesa Rantanen                       Virtain Urheilijat                        5.32            5.72
   5 Olli Rannikko                       Nokian Urheilijat                         5.32            5.32
   6 Jarno Kivioja                       Helsingin Kisa-Veikot                     5.15            5.55
   7 Henri Väyrynen                      Kajaanin Kipinä                           5.10            5.15
   8 Samuli Järvelä                      Soinin Sisu                               5.10            5.10
   9 Akseli Välimäki                     Noormarkun Nopsa                          5.02            5.02
  10 Perttu Korhonen                     Sotkamon Jymy                             4.90            5.00
  11 Juuso Erkkilä                       Kyrön Voima                               4.90            5.00
  12 Christian Westö                     IF Femman                                 4.90            4.90
  13 Viktor Östman                       Vasa IS                                   4.90            4.90
  14 Thomas Barrineau                    Kuopion Sisu-Veikot                       4.80            5.08
  15 Sami Jaatinen                       Lieksan Urheilijat                        4.72            4.72
  16 Kalle Harmaala                      Kouvolan Urheilijat                       4.70            4.70
  17 Joonas Jokivartio                   Oulun Pyrintö                             4.60            4.88
  18 Joonas Mikkanen                     Kuopion Sisu-Veikot                       4.50            4.50
  19 Jouni Marjaniemi                    Vehmaan Kiisto                                            5.27
  20 Jussi Kaavi                         Helsingin Kisa-Veikot                                     4.95
  21 Jaakko Sihvonen                     Lempäälän Kisa                            4.70            4.70

M Pituus

   1 Tommi Evilä                         Tampereen Pyrintö                         7.98            8.22
   2 Mikko Kivinen                       Lohtajan Veikot                           7.81            7.89
   3 Roni Ollikainen                     Helsingin Kisa-Veikot                     7.76            8.00
   4 Juho-Matti Pimiä                    Lappeenrannan Urheilu-Miehet              7.74            7.86
   5 Petteri Lax                         Lauttakylän Luja                          7.69            8.11
   6 Eetu Viitala                        Kuortaneen Kunto                          7.65            7.65
   7 Eero Haapala                        Jalasjärven Jalas                         7.55            7.55
   8 Arttu Halmela                       Honkajoen seudun Urheilijat               7.49            7.49
   9 Otto Kilpi                          Nokian Urheilijat                         7.40            7.96
  10 Aleksi Haapakoski                   Oulun Pyrintö                             7.40            7.40
  11 Janne Etelämäki                     Kuortaneen Kunto                          7.31            7.31
  12 Eetu Ehrola                         Tampereen Pyrintö                         7.28            7.28
  13 Simon Sundsten                      IK Falken                                 7.21            7.96
  14 Jarmo Kaleva                        Teuvan Rivakka                            7.06            7.06
  15 Mikael Vilen                        Viipurin Urheilijat                       7.05            7.05
  16 Pertti Huovinen                     Kajaanin Kipinä                           7.05            7.10
  17 Frans Kapilo                        Turun Urheiluliitto                       6.92            7.00
  18 Antti Mero                          Jyväskylän Kenttäurheilijat               6.82            6.82
  19 Antti Miihkinen                     Esbo IF                                   6.81            7.06
  20 Timo Broman                         IF Raseborg                               6.79            6.79
  21 Joona Kokkola                       Valtimon Vasama                           6.87            6.87		

M Kolmiloikka

   1 Aleksi Tammentie                    Tampereen Urheilijat -38                 15.60           16.24
   2 Ville Mylläri                       Heinäveden Yleisurheilijat               15.57           15.57
   3 Tomi Litendahl                      Viitasaaren Viesti                       15.41           15.41
   4 Antti Inkinen                       Imatran Urheilijat                       15.36           15.45
   5 Janne Harju                         Leppävaaran Sisu                         15.14           16.11
   6 Samuli Pitkänen                     Äänekosken Urheilijat                    15.11           15.11
   7 Matti Mäkitalo                      Paimion Urheilijat                       14.84           14.84
   8 Mikael Inkeroinen                   Leppävaaran Sisu                         14.70           15.96
   9 Kristian Pulli                      Kaipolan Vire                            14.68           14.68
  10 Juho Sanaslahti                     Kaipolan Vire                            14.64           14.99
  11 Daniel Sjölind                      Esbo IF                                  14.60           15.49
  12 Jere Mäkelä                         Nurmijärven Yleisurheilu                 14.57           14.57
  13 Sauli Leino                         Uudenkaupungin Kenttäkarhut              14.49           15.34
  14 Emil Storlund                       IF VOM                                   14.33           14.33
  15 Nico Rissanen                       Kuopion NMKY                             14.19           14.30
  16 Tommi Huoponen                      Espoon Tapiot                            14.15           14.26
  17 Leevi Lindstedt                     Hollolan Urheilijat -46                  14.13           14.18
  18 Mikko Rummukainen                   Ristiinan Urheilijat                     13.95           14.45
  19 Ilpo Kantanen                       Suonenjoen Vasama                        13.75           13.75
  20 Mikko Kivinen                       Lohtajan Veikot                                          16.10
  21 Janne Alasalmi                      Oulaisten Huima                                          14.75

M Kuula

   1 Arsi Harju                          Perhon Kiri                              18.48           21.39
   2 Henri Pakisjärvi                    Kuivasjärven Aura                        18.48           18.48
   3 Tomas Söderlund                     IF Raseborg                              18.40           18.40
   4 Robert Häggblom                     Vasa IS                                  18.08           20.53
   5 Conny Karlsson                      IF Raseborg                              17.92           20.78
   6 Sami Kalliomäki                     Ikaalisten Urheilijat                    17.54           18.37
   7 Joni Mattila                        Himangan Urheilijat                      17.29           17.29
   8 Mika Lönnblad                       Turun Urheiluliitto                      17.59           17.86
   9 Jani Santala                        Himangan Urheilijat                      17.17           17.17
  10 Hannu Jalonen                       Parkanon Urheilijat                      17.05           17.05
  11 Mikko Viitamaa                      Vammalan seudun Voima                    17.03           17.85
  12 Mikko Heikkilä                      Pellon Ponsi                             16.67           16.67
  13 Peter Hildén                        Turun Urheiluliitto                      16.27           16.74
  14 Jussi Tukeva                        Ähtärin Urheilijat                       16.08           16.08
  15 Juha-Matti Leivo                    Lapin Lukko                              16.07           16.43
  16 Arttu Kangas                        Kankaanpään seudun Leisku                15.96           15.96
  17 Tuomas Martin                       Tampereen Urheilijat -38                 15.96           15.96
  18 Ville Savolainen                    Keiteleen Nuju                           15.76           15.80
  19 Mikko Toiviainen                    Loimaan Jankko                           15.85           15.63
  20 Tomi Nissinen                       Muuramen Yritys                          15.56           17.39
  21 Ásgeir Bjarnason                    Tampereen Urheilijat -38                 15.12           16.18

M Kiekko

   1 Mikko Kyyrö                         Keravan Urheilijat                       62.74           64.14
   2 Jouni Waldén                        Ikaalisten Urheilijat                    59.43           60.49
   3 Joni Mattila                        Himangan Urheilijat                      57.53           57.53
   4 Mika Loikkanen                      Keski-Uudenmaan Yleisurheilu             57.47           63.17
   5 Raine Munukka                       Kuortaneen Kunto                         55.34           62.40
   6 Pyry Niskala                        Seinäjoen seudun Urheilijat              55.32           55.32
   7 Pertti Hynni                        Viipurin Urheilijat                      54.58           63.25
   8 Jouni Helppikangas                  Orimattilan Jymy                         52.84           61.72
   9 Teemu Olli                          Joensuun Kataja                          52.49           54.30
  10 Ville Kivioja                       Nokian Urheilijat                        52.40           55.55
  11 Juuso Sillanpää                     Jyväskylän Kenttäurheilijat              51.81           55.12
  12 Johan Åkerlund                      IF Länken                                51.50           58.23
  13 Harri Martti                        Keski-Uudenmaan Yleisurheilu             51.01           56.73
  14 Petri Käräjäoja                     Haapaveden Urheilijat                    50.09           50.72
  15 Antti Martinmäki                    Vihannin Urheilijat                      46.92           50.81
  16 Teemu Poikolainen                   Viitasaaren Viesti                       46.55           46.55
  17 Juha Lahdenranta                    Porin Yleisurheilu                                       60.90

M Moukari

   1 David Söderberg                     IF VOM                                   77.34           78.83
   2 Olli-Pekka Karjalainen              Töysän Veto                              76.54           83.30
   3 Tuomas Seppänen                     Porin Pyrintö                            75.31           75.31
   4 Juha Kauppinen                      Kangasalan Kisa                          72.71           74.38
   5 Arno Laitinen                       Jyväskylän Kenttäurheilijat              72.37           72.37
   6 Joachim Koivu                       Esbo IF                                  71.22           71.22
   7 Mats Granö                          Oulun Pyrintö                            69.90           70.66
   8 Kai Räsänen                         Pyhäselän Urheilijat                     69.48           69.48
   9 Dorian Collaku                      Espoon Tapiot                            67.59           76.96
  10 Ilmari Lahtinen                     Noormarkun Nopsa                         66.44           66.44
  11 Juho Saarikoski                     Noormarkun Nopsa                         64.94           64.94
  12 Petri Rautio                        Alavieskan Viri                          64.30           69.85
  13 Tuomas Mikkola                      Alavieskan Viri                          62.78           64.10
  14 Veli-Matti Jussila                  Virtain Urheilijat                       60.22           61.65
  15 Tuomo Tarvainen                     Kauhavan Wisa                            59.79           60.80
  16 Juhana Mäkelä                       Ylistaron Kilpa-Veljet                   58.82           61.73
  17 Mikko Koskiranta                    Kristiinan Urheilijat                    57.54           57.78
  18 Jukka Vehmas                        Porin Pyrintö                            57.45           57.45
  19 Tuomas Kalliovaara                  Länsi-Uudenmaan Urheilijat               57.28           57.28
  20 Juha Rinta-aho                      Töysän Veto                              56.07           58.18
  21 Harri Santala                       Jyväskylän Kenttäurheilijat              53.24           63.45
  22 Petri Mättölä                       Karhulan Urheilijat                                      71.32

M Keihäs

   1 Tero Pitkämäki                      Seinäjoen seudun Urheilijat              85.33           91.53
   2 Lassi Etelätalo                     Joensuun Kataja                          84.41           84.41
   3 Ari Mannio                          Lehtimäen Jyske                          83.57           85.70
   4 Antti Ruuskanen                     Pielaveden Sampo                         82.29           87.33
   5 Jarkko Koski-Vähälä                 Ylivieskan Kuula                         81.53           84.12
   6 Harri Haatainen                     Lapuan Virkiä                            81.01           86.63
   7 Mika Aalto                          Ruoveden Ryhti                           78.69           78.94
   8 Sampo Lehtola                       Lapinlahden Veto                         78.50           78.50
   9 Tero Järvenpää                      Tampereen Pyrintö                        76.21           86.68
  10 Gerbrandt Grobler                   Ruoveden Pirkat                          76.18           80.32
  11 Mikko Löppönen                      Joensuun Kataja                          76.11           76.19
  12 Jani Kiiskilä                       Veitsiluodon Kisaveikot                  75.39           75.39
  13 Heiko Gross                         Vesannon Urheilijat                      73.99           73.99
  14 Tuomas Saari                        Himangan Urheilijat                      72.97           72.97
  15 Tuomas Laaksonen                    Turun Urheiluliitto                      72.86           72.86
  16 Pasi Turunen                        Outokummun Partio                        72.21           72.76
  17 Joonas Verronen                     Himangan Urheilijat                      72.03           78.14
  18 Anssi Liimatta                      Joensuun Kataja                          70.24           72.29
  19 Eetu Vanhamäki                      Vimpelin Veto                            69.96           71.50
  20 Rainer Manninen                     Kuortaneen Kunto                         69.61           71.69
  21 Tuukka Taitonen                     Lahden Ahkera                            69.38           69.38
  22 Sami Tossavainen                    Pielaveden Alku                          66.37           72.35

M 10-ottelu

   1 Sami Itani                          Jyväskylän Kenttäurheilijat               7710            7710
   2 Mauri Kaattari                      Himangan Urheilijat                       7252            7252
   3 Petri Lemmetyinen                   Kenttäurheilijat-58                       7090            7090
   4 Otto Ylöstalo                       IF Sibbo-Vargarna                         7074            7074
   5 Samuli Bryggare                     Helsingin Kisa-Veikot                     6977            6977
   6 Aki Salminen                        Kuopion Sisu-Veikot                       6613            7162
   7 Miikka Kelo                         Keski-Uudenmaan Yleisurheilu              6564            6904
   8 Jesse Jokinen                       Sysmän Sisu                               6491            6530
   9 Tuure Hollo                         Länsi-Uudenmaan Urheilijat                6471            6638
  10 Victor Högholm                      IF Femman                                 6024            6024
  11 Jaakko Ojaniemi                     Seinäjoen seudun Urheilijat                               8192
  12 Tero Ojala                          Lohtajan Veikot                                           7648
  13 Tatu Pussila                        Oulun Pyrintö                                             7497
  14 Antti Miihkinen                     Esbo IF                                                   7225
  15 Perttu Noponen                      Mikkelin Kilpa-Veikot                                     7181
  16 Jussi Välimäki                      Noormarkun Nopsa                                          7175
  17 Lari Haapakangas                    Turun Urheiluliitto                                       6974
  18 Juha Sola                           Naantalin Löyly                                           6951
  19 Tero Sarkala                        Liedon Parma                                              6589
  20 Juuso Hassi                         Oriveden Ponnistus                                        6278
  21 Tuomas Helin                        Lahden Ahkera                                             6269
  22 Aleksi Laitinen                     Lahden Ahkera                                             6049
  23 Tuomas Ranta                        Turun Urheiluliitto                                       6889/M19

M 20 km kävely

   1 Jarkko Kinnunen                     Jalasjärven Jalas                      1:24:48         1:24:43
   2 Veli-Matti Partanen                 Lappeenrannan Urheilu-Miehet           1:26:37         1:26:35
   3 Heikki Kukkonen                     Lappeenrannan Urheilu-Miehet           1:32:29         1:29:52
   4 Matias Korpela                      Raahen Vesa                            1:34:17         1:32:14
   5 Timo Viljanen                       Turun Weikot Yleisurheilu              1:35:13         1:31:31
   6 Aleksi Ojala                        Turun Weikot Yleisurheilu              1:36:49         1:34:38
   7 Christopher Rönngren                IF Länken                              1:53:59         1:53:59
   8 Tuukka Grönholm                     Lappeenrannan Urheilu-Miehet           1:55:31         1:55:31
   9 Antti Kempas                        Keski-Uudenmaan Yleisurheilu                           1:25:29
  10 Eemeli Kiiski                       Keski-Uudenmaan Yleisurheilu                           1:34:53

N 100 m

   1 Minna Laukka                        Jyväskylän Kenttäurheilijat              11.90           11.89
   2 Jenna Jokela                        Nakkilan Vire                            11.91           11.75
   3 Maria Räsänen                       Kuopion NMKY                             11.93           11.93
   4 Nooralotta Neziri                   Porin Yleisurheilu                       11.93           11.93
   5 Hanna-Maari Latvala                 Kokkolan Veikot                          11.94           11.94
   6 Ella Räsänen                        Tampereen Pyrintö                        12.00           12.00
   7 Tiina Leppäkoski                    Lahden Ahkera                            12.01           11.90
   8 Jasmin Showlah                      HIFK-friidrott                           11.89           11.89
   9 Riikka Kokko                        Oulun Pyrintö                            12.04           12.04
  10 Noora Hämäläinen                    Joensuun Kataja                          12.09           11.89
  11 Sari Eero                           Pellon Ponsi                             12.10           11.44
  12 Tiia Mäki                           Turun Urheiluliitto                      12.16           12.16
  13 Maiju Pokkinen                      Tampereen Pyrintö                        12.19           12.19
  14 Hanna Wiss                          IF Åland                                 12.17           12.01
  15 Anna Heiniö                         Tampereen Pyrintö                        12.21           11.80
  16 Erica Nordqvist                     IF Åland                                 11.99           11.99
  17 Seyi Omojuwa                        Lahden Ahkera                            12.28           11.81
  18 Anna Kohtamäki                      Noormarkun Nopsa                         12.30           12.30
  19 Tiina Rinne                         Helsingin Kisa-Veikot                    12.32           12.25
  20 Jasmina Viitala                     HIFK-friidrott                           12.24           12.04
  21 Jenni Jokinen                       Nakkilan Vire                            12.34           12.24
  22 Jatta-Juulia Hanski                 Karhulan Urheilijat                      12.38           12.26
  23 Annu Kangasaho                      Jyväskylän Kenttäurheilijat              12.45           12.08

N 200 m

   1 Ella Räsänen                        Tampereen Pyrintö                        23.91           23.91
   2 Sari Eero                           Pellon Ponsi                             24.02           23.43
   3 Anna Hämäläinen                     Kuortaneen Kunto                         24.03           23.96
   4 Hanna-Maari Latvala                 Kokkolan Veikot                          24.46           24.46
   5 Maria Räsänen                       Kuopion NMKY                             24.64           24.63
   6 Tiina Leppäkoski                    Lahden Ahkera                            24.68           24.37
   7 Minna Laukka                        Jyväskylän Kenttäurheilijat              24.84           24.47
   8 Jasmin Showlah                      HIFK-friidrott                           24.88           24.80
   9 Jenniina Halkoaho                   Suodenniemen Urheilijat                  24.89           24.61
  10 Noora Hämäläinen                    Joensuun Kataja                          24.91           24.48
  11 Hanna Wiss                          IF Åland                                 24.93           24.52
  12 Nelli Toivo                         Toijalan Vauhti                          24.93           24.54
  13 Riikka Kokko                        Oulun Pyrintö                            24.95           24.95
  14 Aino Paunonen                       Turun Urheiluliitto                      25.04           25.04
  15 Maiju Pokkinen                      Tampereen Pyrintö                        25.16           25.16
  16 Jatta-Juulia Hanski                 Karhulan Urheilijat                      25.21           24.99
  17 Jasmina Viitala                     HIFK-friidrott                           25.25           24.86
  18 Anniina Kortetmaa                   Kannuksen Ura                            25.29           25.29
  19 Tiina Rinne                         Helsingin Kisa-Veikot                    25.31           25.31
  20 Jenni Jokinen                       Nakkilan Vire                            25.38           25.26
  21 Erica Nordqvist                     IF Åland                                 25.40           25.13
  22 Siiri Heiskanen                     Nurmijärven Yleisurheilu                 25.45           25.45
  23 Laura Kolehmainen                   Helsingin Kisa-Veikot                    25.47           25.47
  24 Jonna Julin                         IF Nykarlebynejden                       25.61           24.73
  25 Anna Heiniö                         Tampereen Pyrintö                        25.59           24.42
  26 Jutta Luhtala                       Liedon Parma                             25.69           25.46
  27 Anna Kohtamäki                      Noormarkun Nopsa                         25.81           25.81
  28 Sanna Aaltonen                      Lahden Ahkera                            25.43           24.47
  29 Jenna Jokela                        Nakkilan Vire                                            24.79
  30 Jeanine Nygård                      IF Drott                                                 25.33

N 400 m

   1 Ella Räsänen                        Tampereen Pyrintö                        53.76           53.73
   2 Aino Paunonen                       Turun Urheiluliitto                      55.61           54.84
   3 Anniina Laitinen                    Helsingin Kisa-Veikot                    55.76           55.76
   4 Jenniina Halkoaho                   Suodenniemen Urheilijat                  55.95           55.33
   5 Jonna Julin                         IF Nykarlebynejden                       56.06           56.06
   6 Heidi Pappila                       Raision Kuula                            56.10           56.10
   7 Johanna Matintalo                   Liedon Parma                             56.53           56.53
   8 Jeanine Nygård                      IF Drott                                 56.65           56.65
   9 Nelli Toivo                         Toijalan Vauhti                          56.74           55.98
  10 Venla Paunonen                      Turun Urheiluliitto                      57.19           57.19
  11 Jonna Skrifvars                     IF Nykarlebynejden                       57.52           57.32
  12 Cecilia Långnabba                   IK Falken                                57.56           57.56
  13 Emelie Krook                        IF Kraft                                 57.86           57.86
  14 Piritta Vaattovaara                 Liedon Parma                             57.93           56.37

N 800 m

   1 Karin Storbacka                     IK Falken                              2:03.43         2:02.99
   2 Heidi Eriksson                      IF Nykarlebynejden                     2:04.80         2:04.80
   3 Suvi Selvenius                      Helsingin Kisa-Veikot                  2:04.86         2:02.15
   4 Heidi Pappila                       Raision Kuula                          2:06.26         2:06.26
   5 Katja Erävistö                      Helsingin Kisa-Veikot                  2:09.55         2:08.89
   6 Heidi Marttinen                     Heinolan Isku                          2:10.13         2:08.33
   7 Zenitha Eriksson                    IF Nykarlebynejden                     2:10.34         2:07.62
   8 Venla Paunonen                      Turun Urheiluliitto                    2:11.02         2:11.02
   9 Kaisa Tyni                          Haminan Ponteva                        2:11.26         2:08.73
  10 Johanna Matintalo                   Liedon Parma                           2:11.57         2:11.57
  11 Jemima Backman                      Esbo IF                                2:12.18         2:12.18
  12 Eveliina Määttänen                  Keski-Uudenmaan Yleisurheilu           2:12.21         2:12.21
  13 Oona Kettunen                       Karhulan Katajaiset                    2:12.81         2:12.81
  14 Elisa Kirvesniemi                   Simpeleen Urheilijat                   2:13.08         2:12.83
  15 Jeanine Nygård                      IF Drott                               2:13.22         2:10.56
  16 Aino Paunonen                       Turun Urheiluliitto                    2:13.91         2:13.28
  17 Aurora Holopainen                   Porvoon Urheilijat                     2:14.05         2:12.69
  18 Marianne Pitkänen                   Kuopion Sisu-Veikot                    2:14.06         2:14.06
  19 Caroline Wärn                       IK Falken                              2:14.94         2:14.94
  20 Sallamari Koskinen                  Ilmajoen Kisailijat                    2:15.23         2:13.28
  21 Sofie Lövdahl                       Vasa IS                                2:15.39         2:13.03
  22 Sonja Kenkkilä                      Ilmajoen Kisailijat                    2:16.91         2:13.75

N 1500 m

   1 Karin Storbacka                     IK Falken                              4:13.66         4:13.66
   2 Heidi Eriksson                      IF Nykarlebynejden                     4:14.87         4:14.87
   3 Johanna Lehtinen                    Joensuun Kataja                        4:16.13         4:06.85
   4 Suvi Selvenius                      Helsingin Kisa-Veikot                  4:22.63         4:21.24
   5 Kristiina Mäki                      Lahden Ahkera                          4:28.63         4:28.63
   6 Katja Erävistö                      Helsingin Kisa-Veikot                  4:28.86         4:28.86
   7 Kaisa Tyni                          Haminan Ponteva                        4:29.13         4:23.44
   8 Meri Rantanen                       Nummen Kipinä                          4:30.46         4:30.46
   9 Oona Kettunen                       Karhulan Katajaiset                    4:31.71         4:31.71
  10 Viivi Rantanen                      Nummen Kipinä                          4:37.27         4:37.27
  11 Nina Chydenius                      Viipurin Urheilijat                    4:37.33         4:37.33
  12 Ilona Välimäki                      Uudenkaupungin Kenttäkarhut            4:37.41         4:37.41
  13 Heidi Pappila                       Raision Kuula                          4:38.41         4:32.13
  14 Minna Nummela                       Helsingin Kisa-Veikot                  4:38.47         4:14.63
  15 Pihla Hokkanen                      Savonlinnan Riento                     4:39.51         4:38.39
  16 Sara Kuivisto                       Porvoon Urheilijat                     4:42.4h         4:42.4h
  17 Minttu Hukka                        Karhulan Katajaiset                    4:42.7h         4:42.7h
  18 Aurora Holopainen                   Porvoon Urheilijat                     4:44.00         4:41.14
  19 Mikaela Söderström                  Porvoon Urheilijat                     4:47.26         4:42.58
  20 Heidi Marttinen                     Heinolan Isku                                          4:31.84
  21 Sofie Lövdahl                       Vasa IS                                                4:35.97

N 5000 m

   1 Elina Lindgren                      Oulun Pyrintö                         16:32.43        16:08.54
   2 Minna-Maria Kangas                  Oulun Pyrintö                         16:34.15        16:34.15
   3 Meri Rantanen                       Nummen Kipinä                         16:35.47        16:35.47
   4 Janica Mäkelä                       Forssan Salama                        16:46.90        16:46.90
   5 Mira Tuominen                       Valkeakosken Haka                     17:06.48        17:02.11
   6 Elisa Karhu                         Turun Urheiluliitto                   17:23.22        17:23.22
   7 Nina Chydenius                      Viipurin Urheilijat                   17:27.38        17:08.87
   8 Pauliina Kanervo                    Oulun Pyrintö                         17:28.60        17:25.64
   9 Minna Nummela                       Helsingin Kisa-Veikot                 17:41.1h        16:44.17
  10 Anna-Mari Knuuti                    Forssan Salama                        17:46.88        16:56.29
  11 Jaana Honkanen                      Joensuun Kataja                       18:09.27        17:22.01
  12 Matleena Livson                     Helsingin Kisa-Veikot                 18:13.6h        18:11.97
  13 Johanna Kahlroth                    IF Åland                              18:18.14        18:03.6h
  14 Sanni Massinen                      Jalasjärven Jalas                     18:24.54        18:24.54
  15 Suvi Miettinen                      Jäppilän Urheilijat                   19:15.12        16:40.83
  16 Sandra Eriksson                     IF Nykarlebynejden                                    16:20.61
  17 Johanna Peiponen                    Rovaniemen Lappi                                      16:52.92
  18 Sanni Klemelä                       Forssan Salama                        17:35.01        16:53.03
  19 Tiia Taipale                        Turun Urheiluliitto                                   18:13.47
  20 Anne-Marika Partanen                Kuopion Sisu-Veikot                                   18:15.81
  21 Anne Pentinmäki                     Jalasjärven Jalas                                     18:25.90
  22 Venla Majapuro                      Ilmajoen Kisailijat                                   18:55.03
  23 Heidi Eriksson                      IF Nykarlebynejden                                            
  24 Kristiina Mäki                      Lahden Ahkera                                                 

N 10 000 m

   1 Elina Lindgren                      Oulun Pyrintö                         35:06.64        34:48.11
   2 Nina Chydenius                      Viipurin Urheilijat                   35:22.59        35:22.59
   3 Katarina Skräddar                   IF Länken                             36:36.95        36:36.95
   4 Elisa Karhu                         Turun Urheiluliitto                   36:43.29        36:43.29
   5 Pauliina Kanervo                    Oulun Pyrintö                         36:52.61        35:55.99
   6 Sanni Klemelä                       Forssan Salama                        37:05.71        37:05.71
   7 Johanna Kahlroth                    IF Åland                              37:54.41        37:45.09
   8 Lotta Suikki                        Juvan Urheilijat                      37:58.58        37:58.58
   9 Anette Byskata                      IF Länken                             38:16.9h        35:21.14
  10 Stina Haikka                        Forssan Salama                        38:21.57        38:21.57
  11 Katja Järvelä                       Jyväskylän Kenttäurheilijat           38:09.05        38:09.05
  12 Laura Markovaara                    Kenttäurheilijat-58                                   34:28.05
  13 Leena Puotiniemi                    IF Länken                             34:54.57        34:33.07
  14 Mira Tuominen                       Valkeakosken Haka                                     34:38.68
  15 Suvi Miettinen                      Jäppilän Urheilijat                                   34:49.56
  16 Anna-Mari Knuuti                    Forssan Salama                                        35:31.36
  17 Janica Mäkelä                       Forssan Salama                                        36:05.86
  18 Jaana Honkanen                      Joensuun Kataja                                       36:17.44
  19 Johanna Peiponen                    Rovaniemen Lappi                                      36:23.72
  20 Pauliina Utriainen                  Lahden Ahkera                                         37:50.88
  21 Sanni Massinen                      Jalasjärven Jalas                                     38:42.83
  22 Anne-Marika Partanen                Kuopion Sisu-Veikot                                   38:58.6h
  23 Saara Nikander                      Länsi-Uudenmaan Urheilijat                                    
  24 Tiia Taipale                        Turun Urheiluliitto                                           
  25 Kaisa Ranki                         Janakkalan Jana                                               

N 3000 m ej

   1 Janica Mäkelä                       Forssan Salama                        10:12.02        10:06.86
   2 Minna-Maria Kangas                  Oulun Pyrintö                         10:18.75        10:15.65
   3 Sandra Eriksson                     IF Nykarlebynejden                    10:24.65         9:45.50
   4 Eeva Sajanti                        Seinäjoen seudun Urheilijat           10:24.83        10:24.83
   5 Oona Kettunen                       Karhulan Katajaiset                   10:29.4h        10:29.4h
   6 Mira Tuominen                       Valkeakosken Haka                     10:35.90        10:27.98
   7 Viivi Rantanen                      Nummen Kipinä                         10:43.12        10:43.12
   8 Camilla Richardsson                 Vasa IS                               10:47.83        10:47.83
   9 Tiia Taipale                        Turun Urheiluliitto                   10:51.62        10:51.62
  10 Pihla Hokkanen                      Savonlinnan Riento                    10:54.05        10:54.05
  11 Jaana Honkanen                      Joensuun Kataja                       11:18.14        10:46.01
  12 Maarit Salovirta                    Lappeenrannan Urheilu-Miehet          11:36.92        11:36.92
  13 Anne-Marika Partanen                Kuopion Sisu-Veikot                   11:38.74        11:14.99
  14 Maria Miettinen                     Leppävirran Viri                      11:42.97        11:42.97
  15 Satu Kähkönen                       Siilinjärven Ponnistus                11:43.45        11:43.45
  16 Malena Lahtimies                    Leppävaaran Sisu                      11:50.55        11:50.55
  17 Saara Skyttä                        Liedon Parma                          11:53.61        10:21.13
  18 Taru Ikäheimonen                    Sjundeå IF                            12:07.83        12:07.83

N 100 m aj

   1 Nooralotta Neziri                   Porin Yleisurheilu                       13.34           13.34
   2 Giia Lindström                      Esbo IF                                  13.45           13.45
   3 Elisa Leinonen                      Kajaanin Kipinä                          13.53           13.53
   4 Annimari Korte                      Viipurin Urheilijat                      13.53           13.53
   5 Laura Ahola                         Turun Urheiluliitto                      13.72           13.72
   6 Matilda Bogdanoff                   HIFK-friidrott                           13.84           13.84
   7 Jatta-Juulia Hanski                 Karhulan Urheilijat                      13.92           13.92
   8 Ida Aidanpää                        Aavasaksan Urheilijat                    13.97           13.58
   9 Viivi Avikainen                     Mikkelin Kilpa-Veikot                    14.00           14.00
  10 Tiina Säily                         Helsingin Kisa-Veikot                    14.25           14.25
  11 Marika Partinen                     Simpeleen Urheilijat                     14.34           13.80
  12 Hanna Ylöstalo                      IF Sibbo-Vargarna                        14.44           14.44
  13 Kati Perälä                         Lapuan Virkiä                            14.61           14.61
  14 Hanna-Maria Penttinen               Helsingin Kisa-Veikot                    14.70           14.70
  15 Anna Järvinen                       IF Femman                                14.64           14.64
  16 Suvi Eliasson                       Lahden Ahkera                            14.86           13.87
  17 Emmi Mäkinen                        Jyväskylän Kenttäurheilijat              14.88           14.80
  18 Maiju Björkholm                     Lappeenrannan Urheilu-Miehet             15.07           13.95
  19 Piia Roslund                        Rauman Urheilijat                        15.60           13.35

N 400 m aj

   1 Anniina Laitinen                    Helsingin Kisa-Veikot                    59.38           59.38
   2 Jenniina Halkoaho                   Suodenniemen Urheilijat                  60.60           59.64
   3 Oona Hujanen                        Helsingin Kisa-Veikot                    60.80           60.80
   4 Milja Kuikka                        Porin Tarmo                              61.34           59.01
   5 Nea Pronin                          Helsingin Kisa-Veikot                    62.4h           62.4h
   6 Céline Fogde                        Esbo IF                                  62.61           62.61
   7 Siiri Heiskanen                     Nurmijärven Yleisurheilu                 63.03           62.69
   8 Emma Niemi                          Turun Urheiluliitto                      63.60           62.34
   9 Laura Räsänen                       Espoon Tapiot                            63.84           63.84
  10 Emelie Krook                        IF Kraft                                 64.59           64.59
  11 Johanna Rajavaara                   Oulun Pyrintö                            64.63           64.63
  12 Marika Salmi                        Turun Weikot Yleisurheilu                65.04           62.14
  13 Natalie Uljas                       Espoon Tapiot                            65.2h           65.2h
  14 Elli Holma                          Länsi-Uudenmaan Urheilijat               67.04           67.04
  15 Anni Suominen                       Raision Kuula                            67.52           62.70
  16 Sanna Kangas                        Seinäjoen seudun Urheilijat              67.54           67.54
  17 Emilia Nylund                       Vasa IS                                  69.42           64.58

N Korkeus

   1 Elina Smolander                     Lapuan Virkiä                             1.84            1.84
   2 Maiju Mattila                       Liedon Parma                              1.84            1.85
   3 Tiina Hakanen                       Tampereen Pyrintö                         1.80            1.81
   4 Laura Rautanen                      Vilppulan Veikot                          1.80            1.81
   5 Mari Sepänmaa                       Alavuden Urheilijat                       1.78            1.82
   6 Vanessa Varjolampi                  Turun Urheiluliitto                       1.77            1.77
   7 Taru Vainikainen                    Kuopion Sisu-Veikot                       1.77            1.77
   8 Reetta Kallio                       Espoon Tapiot                             1.77            1.78
   9 Tilda Hämäläinen                    Viipurin Urheilijat                       1.76            1.76
  10 Vilma Koskinen                      Lempäälän Kisa                            1.76            1.76
  11 Jonna Anias                         Kristiinan Urheilijat                     1.75            1.87
  12 Linda Sandblom                      Hangö IK                                  1.75            1.77
  13 Senni Ronkainen                     Karhulan Urheilijat                       1.77            1.77
  14 Sini Lällä                          Oriveden Ponnistus                        1.73            1.73
  15 Valeria Borovskaya                  Helsingin Kisa-Veikot                     1.71            1.71
  16 Viivi Voutilainen                   Turun Urheiluliitto                       1.70            1.73
  17 Titta Jämsä                         Kannuksen Ura                             1.70            1.70
  18 Heta Tuuri                          Lahden Ahkera                             1.70            1.70
  19 Mia Marttila                        Helsingin Kisa-Veikot                     1.68            1.68
  20 Elin Pajunen                        IF Åsarna                                 1.68            1.65

N Seiväs

   1 Minna Nikkanen                      Someron Esa                               4.30            4.46
   2 Tiina Taavitsainen                  Helsingin Kisa-Veikot                     4.00            4.20
   3 Jatta Salmela                       Kokkolan Veikot                           3.85            3.90
   4 Enna Hassinen                       Oulun Pyrintö                             3.73            3.73
   5 Milla Mikkanen                      Kuopion Sisu-Veikot                       3.72            3.72
   6 Emmi Manninen                       Viitasaaren Viesti                        3.65            3.65
   7 Mira Harmoinen                      Kenttäurheilijat-58                       3.55            3.55
   8 Rosanna Ojala                       Tampereen Pyrintö                         3.55            3.55
   9 Katri Isomäki                       Kauhajoen Karhu                           3.50            3.55
  10 Henriikka Könönen                   Oulun Pyrintö                             3.50            3.50
  11 Anna Gustafson                      Pargas IF                                 3.50            3.50
  12 Erica Hjerpe                        IF Femman                                 3.50            3.50
  13 Juanita Kananen                     Joensuun Kataja                           3.45            3.45
  14 Reetta Hämäläinen                   Lahden Ahkera                             3.42            4.00
  15 Aino Siitonen                       Helsingin Kisa-Veikot                     3.40            3.40
  16 Carita Kröger                       Polvijärven Vauhti                        3.40            3.65
  17 Tessa Myllymäki                     Jyväskylän Kenttäurheilijat               3.30            3.50
  18 Julia Uutela                        Helsingin Kisa-Veikot                     3.30            3.30
  19 Viivi Rita                          Simpeleen Urheilijat                      3.30            3.45
  20 Henna Harmoinen                     Kenttäurheilijat-58                       3.30            3.40
  21 Kaisa Ylinen                        Virtain Urheilijat                        3.30            3.30
  22 Saara Laaksonen                     Turun Urheiluliitto                       3.15            4.00

N Pituus

   1 Noora Pesola                        Lahden Ahkera                             6.18            6.46
   2 Elina Torro                         Lappeenrannan Urheilu-Miehet              6.16            6.33
   3 Tiia Mäki                           Turun Urheiluliitto                       6.02            6.12
   4 Kristiina Mäkelä                    Orimattilan Jymy                          6.00            6.00
   5 Sofia Sadeharju                     Helsingin Kisa-Veikot                     5.96            6.15
   6 Reeta Parkkonen                     Muuramen Yritys                           5.94            6.00
   7 Hanna Wiss                          IF Åland                                  5.93            6.00
   8 Elina Kostiainen                    Vihdin Viesti                             5.90            5.90
   9 Marika Partinen                     Simpeleen Urheilijat                      5.85            6.20
  10 Merika Sumanen                      Tampereen Pyrintö                         5.89            5.89
  11 Eveliina Hovinen                    Äänekosken Urheilijat                     5.71            5.84
  12 Emmi Mäkinen                        Jyväskylän Kenttäurheilijat               5.70            5.99
  13 Sini Kuronen                        Mikkelin Kilpa-Veikot                     5.70            5.78
  14 Elina Korjansalo                    Kankaanpään seudun Leisku                 5.70            6.16
  15 Sanna Saarman                       Leppävaaran Sisu                          5.67            6.23
  16 Sohvi Seppälä                       Karhulan Urheilijat                       5.61            5.84
  17 Matleena Kuure                      Alatornion Pirkat                         5.45            5.45
  18 Emma Millard                        Toijalan Vauhti                                           6.03

N Kolmiloikka

   1 Elina Torro                         Lappeenrannan Urheilu-Miehet             13.67           13.72
   2 Kristiina Mäkelä                    Orimattilan Jymy                         13.67           13.67
   3 Essi Lindgren                       Oulun Pyrintö                            13.11           13.11
   4 Sanna Nygård                        Vasa IS                                  12.86           12.97
   5 Päivi Kasari                        Jalasjärven Jalas                        12.77           12.79
   6 Liisa Naskali                       Nokian Urheilijat                        12.73           12.73
   7 Ria Ahonen                          Äänekosken Urheilijat                    12.69           12.69
   8 Marjo Starck                        Turun Weikot Yleisurheilu                12.67           12.67
   9 Sohvi Seppälä                       Karhulan Urheilijat                      12.66           13.23
  10 Niina Kelo                          Keski-Uudenmaan Yleisurheilu             12.51           13.31
  11 Senni Ronkainen                     Karhulan Urheilijat                      12.25           12.90
  12 Teija Hannila                       Leppävaaran Sisu                         12.12           13.70
  13 Sanni Rajaniemi                     Seinäjoen seudun Urheilijat              12.11           12.84
  14 Pauliina Rumbin                     Janakkalan Jana                          12.05           12.05
  15 Salla Rantanen                      Maarian Mahti                            12.05           12.25
  16 Hanna-Maria Penttinen               Helsingin Kisa-Veikot                    12.01           12.03
  17 Nea Hyvärinen                       Hämeenlinnan Tarmo                       12.01           12.01
  18 Petra Mäenpää                       Jyväskylän Kenttäurheilijat              12.00           12.00
  19 Hanna Jämsä                         Kannuksen Ura                            11.99           11.99
  20 Jenny Uusitalo                      Vihdin Viesti                            11.96           12.60
  21 Emmi Viitanen                       Viipurin Urheilijat                      11.74           12.13
  22 Kirsi-Maria Kero                    Kankaanpään seudun Leisku                                12.50

N Kuula

   1 Suvi Helin                          Nokian Urheilijat                        15.96           15.96
   2 Katja Kantanen                      Viipurin Urheilijat                      14.86           14.86
   3 Niina Kelo                          Keski-Uudenmaan Yleisurheilu             14.74           15.28
   4 Hennariikka Järvinen                Turun Urheiluliitto                      14.55           15.19
   5 Katri Hirvonen                      Joensuun Kataja                          14.08           14.19
   6 Alisa Alanne                        Porvoon Urheilijat                       13.82           13.82
   7 Tara Tuominen                       Uudenkaupungin Kenttäkarhut              13.68           13.68
   8 Minna-Marjatta Liimatainen          Alajärven Ankkurit                       13.23           14.05
   9 Katariina Valla                     Nakkilan Vire                            13.06           13.07
  10 Kaisa Kymäläinen                    Oriveden Ponnistus                       13.02           13.02
  11 Taija Keskinen                      Ylistaron Kilpa-Veljet                   12.82           12.82
  12 Emma Söderlund                      IF Drott                                 12.68           13.18
  13 Jenna Sikiö                         Helsingin Kisa-Veikot                    12.60           12.60
  14 Cindy Manelius                      Ingå IF                                  12.52           13.12
  15 Maarit Iso-Jaakkola                 Punkalaitumen Kunto                      12.44           13.23
  16 Hanne Kantanen                      Viipurin Urheilijat                      12.22           12.22
  17 Essi Karjala                        Ähtärin Urheilijat                       12.02           12.56
  18 Sari Korkalainen                    Tampereen Pyrintö                        11.91           11.99
  19 Tanja Komulainen                    Tampereen Pyrintö                                        14.90

N Kiekko

   1 Tanja Komulainen                    Tampereen Pyrintö                        57.10           57.10
   2 Sanna Kämäräinen                    Lapinlahden Veto                         57.30           57.30
   3 Katri Hirvonen                      Joensuun Kataja                          53.63           53.63
   4 Niina Kelo                          Keski-Uudenmaan Yleisurheilu             52.74           54.44
   5 Elina Mattila                       Turun Urheiluliitto                      51.90           52.89
   6 Lotta-Kaisa Välkkynen               Huittisten seudun Yleisurheilu           50.49           53.85
   7 Pauliina Aalto                      Raision Kuula                            49.78           52.09
   8 Sini Granholm                       Tampereen Urheilijat -38                 47.66           47.66
   9 Hanna Rintamäki                     IF Femman                                47.29           47.29
  10 Hennariikka Järvinen                Turun Urheiluliitto                      47.22           50.40
  11 Kaisa Ilonen                        Kangasalan Kisa                          45.47           45.47
  12 Heini Järventausta                  Lempäälän Kisa                           45.42           45.42
  13 Reetta-Kaisa Lusi                   Asikkalan Raikas                         45.31           47.66
  14 Jenna Virtanen                      Vehmaan Kiisto                           45.79           45.79
  15 Sanna Saarinen                      Vehmaan Kiisto                           45.10           48.58
  16 Mirka Heinänen                      Porin Yleisurheilu                       43.13           43.13
  17 Tiina Repo                          Juuan Urheilijat                         43.06           43.06
  18 Milla Kelo                          Keski-Uudenmaan Yleisurheilu             42.68           49.15
  19 Marjaana Rekikoski                  Paimion Urheilijat                       41.66           45.66
  20 Sanja-Maria Olli                    Seinäjoen seudun Urheilijat              41.54           41.54

N Moukari

   1 Merja Korpela                       Soinin Sisu                              69.30           69.56
   2 Lena Solvin                         IF Nykarlebynejden                       65.18           66.26
   3 Sini Latvala                        Seinäjoen seudun Urheilijat              63.99           69.16
   4 Johanna Salmela                     Kokkolan Veikot                          63.82           63.82
   5 Jenni Penttilä                      Kaustisen Pohjan-Veikot                  62.94           62.94
   6 Hannele Kuutti                      Savonlinnan Riento                       61.14           61.14
   7 Jonna Miettinen                     Maaningan Mahti                          60.72           60.72
   8 Nina Schvedoff                      Keski-Uudenmaan Yleisurheilu             59.15           61.88
   9 Elina Uustalo                       Konneveden Urheilijat                    57.72           58.81
  10 Heli Rinnekari                      Nurmijärven Yleisurheilu                 57.40           57.40
  11 Päivi Granö                         Oulun Pyrintö                            56.67           58.63
  12 Mari Röpelinen                      Nurmijärven Yleisurheilu                 56.20           57.14
  13 Amina Saada                         Länsi-Uudenmaan Urheilijat               56.10           59.20
  14 Ilse Kaaja                          Espoon Tapiot                            55.64           55.64
  15 Sanni Saarinen                      Säkylän Urheilijat                       55.33           55.33
  16 Junia Koivu                         Esbo IF                                  55.11           56.12
  17 Mikaela Gerkman                     Espoon Tapiot                            54.45           54.45
  18 Kaisa Järvinen                      Virtain Urheilijat                       54.05           54.05
  19 Katariina Kuoppala                  Seinäjoen seudun Urheilijat              52.84           52.84
  20 Milja Jylhänniska                   Oulun Pyrintö                            52.65           52.65
  21 Erica Riento                        Nurmijärven Yleisurheilu                 52.09           52.09
  22 Taru Turkia                         Ylämaan Pyrkijät                         51.58           51.58
  23 Laura Pihkanen                      Someron Esa                              50.97           53.94
  24 Asta Simola                         Vehmaan Kiisto                           51.71           51.71
  25 Milla Nieminen                      Lahden Ahkera                            50.42           50.42
  26 Henna Ylinen                        Kauhajoen Karhu                          50.07           50.07
  27 Suvi Rantanen                       Harjavallan Työväen Urheilijat           48.78           50.89

N Keihäs

   1 Oona Sormunen                       Tohmajärven Urheilijat                   58.72           58.72
   2 Sanni Utriainen                     Nokian Urheilijat                        58.24           58.24
   3 Niina Kelo                          Keski-Uudenmaan Yleisurheilu             54.47           54.47
   4 Jenni Kangas                        Seinäjoen seudun Urheilijat              53.19           53.19
   5 Piia Pyykkinen                      Saarijärven Pullistus                    51.86           51.86
   6 Milja Lusila                        Asikkalan Raikas                         51.33           51.33
   7 Jelena Jaakkola                     Soinin Sisu                              50.00           58.89
   8 Heidi Nokelainen                    Simpeleen Urheilijat                     49.87           49.87
   9 Anni Taponen                        Janakkalan Jana                          49.34           50.13
  10 Merja Pitkänen                      Alatornion Pirkat                        49.32           52.40
  11 Henna Takkinen                      Piikkiön Kehitys                         47.52           47.52
  12 Vilma Rantalainen                   Turun Urheiluliitto                      47.00           50.52
  13 Johanna Snellman                    Helsingin Kisa-Veikot                    46.15           50.62
  14 Carita Hinkka                       Riihimäen Kisko                          45.81           56.49
  15 Sanne Erkkola                       Turun Weikot Yleisurheilu                45.60           45.60
  16 Jenna Sikiö                         Helsingin Kisa-Veikot                    45.00           49.09
  17 Anniina Mäkelä                      Alavuden Urheilijat                      44.28           44.28
  18 Kirsi Ahonen                        Turun Weikot                             52.91           60.98

N 7-ottelu

   1 Niina Kelo                          Keski-Uudenmaan Yleisurheilu              5732            5956
   2 Miia Kurppa                         Salon Vilpas                              5535            5535
   3 Jenni Kivioja                       Iisalmen Visa                             5490            5490
   4 Tiina Säily                         Helsingin Kisa-Veikot                     5255            5255
   5 Suvi Liimatainen                    Tampereen Pyrintö                         5189            5189
   6 Henna Palosaari                     Oulun Pyrintö                             5184            5184
   7 Sari Mäkilammi                      Auran Vannas                              5148            5148
   8 Jutta Heinonen                      Janakkalan Jana                           5060            5403
   9 Matilda Bogdanoff                   HIFK-friidrott                            5027            5027
  10 Elisa Oksanen                       Tampereen Pyrintö                         4986            4986
  11 Juuli-Anna Tauren                   Jyväskylän Kenttäurheilijat               4545            4545
  12 Paula Kuronen                       Mikkelin Kilpa-Veikot                     4482            4482
  13 Elina Savolainen                    Kuopion Sisu-Veikot                       4443            4498
  14 Milla Kelo                          Keski-Uudenmaan Yleisurheilu              4400            5205
  15 Jenny Fagerstedt                    Esbo IF                                   4383            4383
  16 Marika Salmi                        Turun Weikot Yleisurheilu                 4373            5084
  17 Iitu Hölttä                         Mikkelin Kilpa-Veikot                     4371            4573
  18 Simone Wiklund                      IF Nykarlebynejden                        4328            4328
  19 Camilla Boström                     Riihimäen Kisko                           4315            4315
  20 Katja Kuusela                       Mikkelin Kilpa-Veikot                     4290            5280
  21 Kira Kytölä                         Esbo IF                                   4059            4059
  22 Heidi Lindholm                      IF Länken                                 4052            4523
  23 Karoliina Isoaho                    Espoon Tapiot                             3942            3942
  24 Hanna Vuolteenaho                   Ylivieskan Kuula                          3883            4140
  25 Jenna Sikiö                         Helsingin Kisa-Veikot                     2408            5129
  26 Ida Otstavel                        Pargas IF                                                 4237

N 10 km kävely

   1 Karoliina Kaasalainen               Nokian Urheilijat                        46:55           46:55
   2 Anne Halkivaha                      Oripään Vesa                             48:49           48:49
   3 Tiina Muinonen                      Kenttäurheilijat-58                      53:28           47:55
   4 Annika Norrman                      Esbo IF                                  54:26           54:26
   5 Mikaela Löfbacka                    Vasa IS                                  54:31           51:54
   6 Erika Parviainen                    Espoon Tapiot                            54:31           54:26
   7 Henrika Parviainen                  Espoon Tapiot                            54:33           54:33
   8 Saara Mondillo                      Joensuun Kataja                          55:21           53:43
   9 Jenni Halkivaha                     Oripään Vesa                             57:30           55:29
  10 Marika Peltoniemi                   Jalasjärven Jalas                        59:00           51:07
  11 Sini Jussila                        Vihdin Viesti                            61:19           61:19
  12 Jutta Sorsa                         Pyhäselän Urheilijat                                     53:28
  13 Amanda Åström                       Esbo IF                                                  59:28
  14 Camilla Richardsson                 Vasa IS                                                  56:11