Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2016 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
17             1
18 2 3 4 5 6 7 8
19 9 10 11 12 13 14 15
20 16 17 18 19 20 21 22
21 23 24 25 26 27 28 29
22 30 31          
  Kesäkuu 2016  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22     1 2 3 4 5
23 6 7 8 9 10 11 12
24 13 14 15 16 17 18 19
25 20 21 22 23 24 25 26
26 27 28 29 30      
  Heinäkuu 2016  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26         1 2 3
27 4 5 6 7 8 9 10
28 11 12 13 14 15 16 17
29 18 19 20 21 22 23 24
30 25 26 27 28 29 30 31
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ke 25.05.maantiej.KLL-maastotHeinola19.05.
ke 25.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 25.05.pkOsuuspankin Hippo-kisatLempäälä24.05.
ke 25.05.seuraSeurakisatSaarijärvi24.05.
ke 25.05.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo -
ke 25.05.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 25.05.pk1. ViikkokisatVirrat23.05.
ke 25.05.pkAsikkalan Heittocup 1/4Asikkala22.05.
ke 25.05.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 25.05.pkKymenlaakson lajipäivä: 3-loikka, kuulaKoria23.05.
ke 25.05.seuraSeurakisatPorvoo -
ke 25.05.pkVilpas Track Games 2Salo23.05.
ke 25.05.amAM- MaantienkävelyVaasa20.05.
ke 25.05.pkHeittojen läjipäiväKajaani22.05.
ke 25.05.seuraSeurakisatLapinlahti -
ke 25.05.pkVärisilmä PRO kilpailutKarkkila23.05.
ke 25.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 25.05.seuraSilja Line SeurakisatOulu24.05.
ke 25.05.pkavoin aluekilpailusuomussalmi23.05.
ke 25.05.pkNoU:n Tapsan KisatNokia22.05.
ke 25.05.pkOnsdagstävling / KeskiviikkokilpailuSibbo / Sipoo24.05.
ke 25.05.pkLaihian Lujan piirin myöntämät kilpailutLaihia24.05.
ke 25.05.seuraSeurakisatKokemäki -
to 26.05.seuraSilja Line SeurakisatUlvila25.05.
to 26.05.pkLajipäiväkisatImatra22.05.
to 26.05.seuraSeurakisatLahti24.05.
to 26.05.pkFazer Reilucup IILahti23.05.
to 26.05.seuraSeurakisatHyrylä25.05.
to 26.05.aa45. Toukokuun KisatHelsinki23.05.
to 26.05.pkAviisi Games IKauhava25.05.
to 26.05.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala -
to 26.05.seuraSilja Line SeurakisatPello -
to 26.05.pkSisulisäOrivesi25.05.
to 26.05.seuraSilja Line SeurakisatAkaa, Toijala -
to 26.05.pkHippo ViikkokisaValkeakoski24.05.
to 26.05.pkPitkät ratamatkatPaimio24.05.
to 26.05.seuraSeurakisatKouvola23.05.
to 26.05.pkToukokuun kisojen lisälajitHelsinki24.05.
pe 27.05.pkTervolan hypytTervola25.05.
pe 27.05.pkKepy juoksucupKalajoki25.05.
pe 27.05.pkSeiväskoulun kevätkisatSomero24.05.
la 28.05.aaKultainen KeihäsVantaa26.05.
la 28.05.pkHeitto-Cupin osakilpailuTampere26.05.
la 28.05.pmPm-ottelut 9-15v. 1. osaHeinola22.05.
la 28.05.pkAntin keihäskoulun kisaSavonlinna -
la-su 28.-29.05.aaPKO Junior GamesJoensuu24.05.
la 28.05.pkTerwahölkkä ja -maratonOulu -
la 28.05.pkHeittokisatVehmaa25.05.
la 28.05.pkHeittokisatKeitele26.05.
la-su 28.-29.05.amLounaisen AluemestaruusottelutKangasala25.05.
la 28.05.pkPeura maastotRanua24.05.
la 28.05.pkAikuisurheilijoiden kansalliset VaahterakisatHelsinki -
la 28.05.pkKouvolan puolimaratonKOUVOLA27.05.
la 28.05.pmSisumaastotRanua24.05.
la 28.05.aaPKO GamesJoensuu24.05.
la 28.05.pkUudy:n pm-junnuviestitJanakkala25.05.
la 28.05.pkPikajuoksuolympialaiset/ ETELÄ-POHOJALAANEN TIMANTTILIIGA 2016Vaasa26.05.
la 28.05.maratonIdeapark-juoksuLempäälä27.05.
la 28.05.pkToukokuun nuorisokisatÄänekoski25.05.
la 28.05.pkSeuraottelu: JKU - EspTa - HIFK - SSUJyväskylä25.05.
la 28.05.seuraSilja Line SeurakisatMerijärvi -
la 28.05.aaParkano GamesParkano26.05.
la 28.05.pkTöysän mestaruuskisatTöysä27.05.
la 28.05.pkPolkujuoksun SMLeppävirran Sorsakoski -
la 28.05.pk44 kuulakisaHämeenkyrö26.05.
la 28.05.pkEspoo Iltajuoksu Espoo -
su 29.05.pkSeuraottelu Kisko - TarmoRiihimäki26.05.
su 29.05.aaHiirenkorvakisatRovaniemi23.05.
su 29.05.pkSAUL.n KevätkansallisetVihti28.05.
su 29.05.pkAluekilpailu IUusikaupunki26.05.
su 29.05.pkNuorison KirmaisutTampere26.05.
su 29.05.pkSotkuman Polkujuoksu, Vauhdin 70-v. juhlajuoksuPolvijärvi -
su 29.05.pkAvoimet Saul yu-aluekilpailut yli 30 vSeinäjoki26.05.
su 29.05.pkForssan KiekkokisaForssa28.05.
su 29.05.pkVirin kisaAlavieska28.05.
su 29.05.pkKaavin Kaiun 80-juhlavuoden kilpailutKaavi27.05.
su 29.05.pkPaavon KisaSaarijärvi25.05.
su 29.05.pk400 metrin juoksupäiväHelsinki27.05.
su 29.05.aa19. Kirkon vaiheill-kisatNakkila27.05.
ma 30.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 30.05.seuraSilja Line SeurakisatSalo -
ma-ti 30.-31.05.pmHelsyn junnuviestitHelsinki26.05.
ma 30.05.pkSeiväskoulun kevätkisaLahti -
ma 30.05.pkLähiTapiolan avoimet NuorisokilpailutLaitila27.05.
ma 30.05.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 30.05.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää29.05.
ma 30.05.seuraSeurakisatKerava29.05.
ma 30.05.pkRaision Kuulan aluekilpailutRaisio27.05.
ma 30.05.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 30.05.seuraSilja Line SeurakisatPietarsaari -
ma 30.05.seuraSeurakisatPaimio30.05.
ma 30.05.pkS-Market aluekisaKalajoki27.05.
ma 30.05.pkKUY:n mestaruuskilpailutJärvenpää27.05.
ma 30.05.pkJuoksukoulun pikamatkatKURIKKA29.05.
ma 30.05.seuraSeurakisatKestilä -
ma 30.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, keihäsKouvola23.05.
ti 31.05.seuraSeurakisatRovaniemi -
ti 31.05.pkSeiväscup IHyvinkää28.05.
ti 31.05.seuraSilja Line SeurakisatJalasjärvi -
ti 31.05.pkSamarbetstävling - Yhteistyökisat 2/7Sjundeå -
ti 31.05.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna29.05.
ti 31.05.seuraSeurakisatKangasala30.05.
ti 31.05.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 31.05.seuraSeurakisatPerniö29.05.
ti 31.05.pmSatakunnan pm-ratakävelytNakkila29.05.
ti 31.05.pkAhdin muistokisat / KU-68 Viikkokisa IKangasala29.05.
ti 31.05.aaMarskin KisatLappeenranta25.05.
ti 31.05.aaIkaalisten KansallisetIkaalinen29.05.
ti 31.05.seuraSeurakisatYlämaa31.05.
ti 31.05.pkKokkolan Veikkojen avoimet aluekilpailutKokkola26.05.
ti 31.05.seuraSilja Line SeurakisatIitti30.05.
ti 31.05.pkTiistaikisa IOulu29.05.
ti 31.05.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti 31.05.seuraSeurakisatHaapavesi -
ti 31.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 01.06.pkPoU/OkuP Seuracup 1/4Outokumpu31.05.
ke 01.06.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 01.06.neNuorten EliittikisatValkeakoski27.05.
ke 01.06.seuraSeurakisatLiminka31.05.
ke 01.06.pkJuoksu- ja hyppykisatPosio29.05.
ke 01.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 01.06.seuraSeurakisatSaarijärvi31.05.
ke 01.06.pkLasten Olympialaiset - Barnens OlympiadPorvoo27.05.
ke 01.06.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 01.06.seuraSeurakisatTaivalkoski -
ke 01.06.pkPaunucup IIJämsä29.05.
ke 01.06.pkAluekilpailuKajaani30.05.
ke 01.06.pkavoin aluekilpailusuomussalmi30.01.
ke 01.06.pkKU-58:n piirikunnalliset kisatVantaa29.05.
ke 01.06.seuraSeurakisatViitasaari -
ke 01.06.seuraSilja Line SeurakisatHankasalmi31.05.
ke 01.06.pkViiskuntakisaAlajärvi27.05.
ke 01.06.seuraSeurakisatLappajärvi01.06.
ke 01.06.pkOnsdagstävling / KeskiviikkokilpailuSibbo / Sipoo31.05.
ke 01.06.pkVilpas Track Games 3Salo30.05.
ke 01.06.seuraSeurakisatKarkkila01.06.
ke 01.06.poUngdomsserie (ute), omgång 2Finström -
ke 01.06.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 01.06.pkHeittokisat TaivalkoskiTaivalkoski29.05.
ke 01.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
to 02.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila02.06.
to 02.06.pkNaantalin Löylyn Mestaruuskilpailut Naantali31.05.
to 02.06.seuraSeurakisatLempäälä01.06.
to 02.06.pkLeKi YU:n viikkokisatLempäälä01.06.
to 02.06.pkPyhäselän kesäkuun kisat 1Joensuu -
to 02.06.seuraSeurakisatKouvola01.06.
to 02.06.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala -
to 02.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 02.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pikajuoksut ja seiväsKotka28.05.
to 02.06.amKaakkoisen alueen aluemestaruuskilpailut, esteetKotka27.05.
to 02.06.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki30.05.
to 02.06.pmAvoimet M/N,M/N17 pm-kilpailut (1.pv)Turku28.05.
to 02.06.pkVattenfall Seuracup 1. osakilpailuOulu30.05.
to 02.06.pkVauhdin viikkokisaPolvijärvi02.06.
to 02.06.pkOP-Viikkokisat 3.osaLohja31.05.
to 02.06.pkSisulisäOrivesi01.06.
pe 03.06.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki01.06.
pe 03.06.seuraSilja Line SeurakisatRiihimäki01.06.
su 05.06.pkJorman MoukaripörssiLEPPÄVIRTA -
su 05.06.aaTarmon nuorisokansallisetHämeenlinna02.06.
su 05.06.pkLoimaan Leiskun JuhlakilpailutLoimaa01.06.
su 05.06.pkKeihäskoulun keihäskisaJoensuu01.06.
su 05.06.pmNÅID F/P stafetter 9-15 årBorgå02.06.
su 05.06.pkTuiskun heittokisat IRusko02.06.
su 05.06.pkLaidunkauden AvauskisaLIMINKA03.06.
ma 06.06.tähtiEspoo Challenge TähtikisatEspoo03.06.
ma 06.06.pkHeittokisatPosio01.06.
ma 06.06.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
ma 06.06.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola04.06.
ma 06.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere06.06.
ma 06.06.pkYU-CUP I ja luokittelukilpailutSavonlinna / Kerimäki -
ma 06.06.pkPorvoon viikkokisa - Borgå veckotävlingPorvoo - Borgå03.06.
ma 06.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 06.06.pkViiskuntakisaTöysä05.06.
ma 06.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 06.06.seuraSeurakisatVantaa03.06.
ma 06.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 06.06.pkSIU 80 v juhlakisatRautjärvi02.06.
ma 06.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 06.06.seuraSilja Line SeurakisatKempele05.06.
ma 06.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
ma 06.06.seuraSilja Line SeurakisatMerijärvi -
ti 07.06.pmSisuviestitRovaniemi31.05.
ti 07.06.pkKuopion Reippaan kuukausikisat: Osakilpailu 2.Kuopio05.06.
ti 07.06.seuraSilja Line SeurakisatKuopio05.06.
ti 07.06.pkVeikkolan Veikkojen Viikkokisa 3Veikkola Kirkkonummi05.06.
ti 07.06.pkVattenfall Turun LohkoKaarina05.06.
ti 07.06.vattenfallVattenfall seuracup I, ykköslohkoNaantali02.06.
ti 07.06.pkFazer Reilucup IIILahti03.06.
ti 07.06.seuraSilja Line SeurakisatJalasjärvi -
ti 07.06.aaNuorisokansalliset SinettikisatVantaa04.06.
ti 07.06.aaHyvinkään NuorisokansallisetHyvinkää03.06.
ti 07.06.seuraSeurakisatLahti -
ti 07.06.seuraSeurakisatIitti06.06.
ti 07.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 07.06.pkHyvän Tuulen Kisat 1.Helsinki03.06.
ti 07.06.pkHyvän Tuulen Kisat 1. toinen lyhyen juoksumatkan kilpailuHelsinki03.06.
ti 07.06.seuraSeurakisatJärvenpää06.06.
ti 07.06.seuraSeurakisatJuankoski -
ti 07.06.pmSisulisäviestitKemi04.06.
ti 07.06.pkTiistaikisa IIOulu05.06.
ti 07.06.pkAviisi Games II Lappajärven 1. osakilpailuLappajärvi06.06.
ti 07.06.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 07.06.pkPiirin myöntämät kilpailutMUURAME06.06.
ti 07.06.seuraSeurakisatKarvia -
ti 07.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 07.06.seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
ti 07.06.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, moukari ja pituusKouvola04.06.
ti 07.06.vattenfallSalon ja Loimaan alueen 1. seuraotteluSomero02.06.
ti 07.06.pkLETE-luokittelutJuuka06.06.
ti 07.06.pkHippokisatUrjala06.06.
ti 07.06.pkpk KokkolaKokkola04.06.
ti 07.06.vattenfallVattenfall seuracup I, VakkalohkoMYNÄMÄKI03.06.
ti 07.06.aaMIKV avoimet aluekilpailut 2Mikkeli04.06.
ti 07.06.seuraSilja Line SeurakisatParkano05.06.
ti 07.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 07.06.seuraSilja Line SeurakisatAkaa / Viiala -
ti 07.06.pkTeuvan Rivakan yu-kilpailutTeuva05.06.
ti 07.06.pkSiikalatvacupKestilä -
ke 08.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 08.06.pkJuvan Urheilijoiden luokittelukisatJuva -
ke 08.06.neNuorten EliittikisatKauhava05.06.
ke 08.06.seuraSeurakisatLiminka08.06.
ke 08.06.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 08.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 08.06.pkTähtikisa 2/5Lieksa06.06.
ke 08.06.pkHippokisatSalo03.06.
ke 08.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 08.06.seuraSilja Line SeurakisatOulu -
ke 08.06.pkKainuun piirin sisuviestitPaltamo06.06.
ke 08.06.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju07.06.
ke 08.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 08.06.seuraSilja Line SeurakisatHankasalmi06.06.
ke 08.06.pkYlitornion piirikunnallinen kilpailuYlitornio -
ke 08.06.pkOnsdagstävling / KeskiviikkokilpailuSibbo / Sipoo07.06.
ke 08.06.seuraSeurakisatAlaveteli07.06.
ke 08.06.vattenfallVattenfall seuracup, 1.osakilpailuPori, Noormarkku06.06.
ke 08.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi06.06.
ke 08.06.pkVire-Veto-Visa seuraotteluLapinlahti05.06.
ke 08.06.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 08.06.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400mSiilinjärvi04.06.
ke 08.06.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 08.06.seuraSeurakisatVieremä06.06.
ke 08.06.pkTomatspelen NärpesNärpes08.06.
to 09.06.seuraSilja Line SeurakisatLapua -
to 09.06.pkVattenfall Seuracup 1.osakilpailuJärvenpää06.06.
to 09.06.aaÄänekoski GamesÄänekoski06.06.
to 09.06.pkav. piirikunnallisetJalasjärvi03.06.
to 09.06.pkPiirin myöntämä kuukausikilpailuKaavi07.06.
to 09.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 09.06.seuraSilja Line SeurakisatOulainen -
to 09.06.pkSisulisäOrivesi08.06.
to 09.06.seuraSilja Line SeurakisatOulu09.06.
to 09.06.pkHippo ViikkokisaValkeakoski07.06.
to 09.06.seuraSilja Line SeurakisatAkaa, Toijala -
to 09.06.pkYlivieskan avoimet aluekilpailutYlivieska07.06.
to 09.06.pk2.seurakisat ja luokittelukilpailutRistiina / Mikkeli -
to 09.06.vattenfallVattenfall INykaleby06.06.
to 09.06.aaKans.1.TilastopajacupTurku07.06.
to 09.06.pkHyppyjen lajipäiväKajaani07.06.
to 09.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 09.06.seuraSeurakisatKuusamo07.06.
to 09.06.seuraSeurakisatSäkylä -
pe-su 10.-12.06.aaYouth Athletics GamesEspoo, Leppävaara01.06.
pe 10.06.seuraSeurakisatSomero -
pe 10.06.seuraSeurakisatTurenki -
pe 10.06.pkMarkkina-/Pappilankangas HölkkäTeuva -
la 11.06.pkHelsinki Half MarathonHelsinki -
la 11.06.pk17. Kikkan KisatMarttila07.06.
la 11.06.maratonVarkaus Puolikas - 1/2 maraton ja hurushölkkäVarkaus07.06.
la 11.06.pkKarhun keväthölkkäRanua03.06.
la 11.06.pkRajaRunTornio -
la 11.06.pkV Korentokangas-juoksuPudasjärvi06.06.
la 11.06.pkHumppilan kesäkisatHumppila08.06.
la 11.06.pkHumppilan neljännes maratoniHumppila08.06.
la 11.06.aaKurikan KansallisetKurikka09.06.
la 11.06.maantiej.Suomi-juoksuJoensuu -
su 12.06.aaUuden Rovaniemen JuoksuRovaniemi07.06.
su 12.06.SMSM-maantiekävelytTurku04.06.
su 12.06.pkForssan KiekkokisaForssa11.06.
su 12.06.pkHintrekin lenkki ja Pikku-HintrekkijuoksutKaustinen -
su 12.06.pkAvoin piirikunnallinen/ Raittiuden ystävien urheiluliiton mestaruuskisatKauhajoki11.06.
su 12.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala10.06.
su 12.06.tähtiKaris Telefon Games TähtikisatRaasepori - Raseborg07.06.
su 12.06.pkArctic-heitotRovaniemi11.06.
ma 13.06.seuraSeurakisatMikkeli12.06.
ma 13.06.seuraSeurakisat/ Kuhmon lajikarnevaalitKuhmo -
ma 13.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 13.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio10.06.
ma 13.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere13.06.
ma 13.06.seuraSeurakisatRaisio -
ma 13.06.pkYU-CUP 2 ja luokittelukilpailutSavonlinna / Kerimäki -
ma 13.06.pkPohjankyrö-kisa, 1. osakilpailu. Seuraottelu KyVo, LaihLu, VaVa, VäViIsokyrö -
ma 13.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 13.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 13.06.seuraSilja Line SeurakisatRaseborg -
ma 13.06.pkpk MaalahtiMaalahti11.06.
ma 13.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 13.06.seuraSeurakisatPosio -
ma 13.06.pkAvoimet aluekilpailutJoutsa11.06.
ma 13.06.pkYlöjärven KesäkisatYlöjärvi09.06.
ma 13.06.pkNuorisopiirikunnallisetAlahärmä/Kauhava12.06.
ti 14.06.neNurmijärven Nuorten EliittikisatNurmijärvi10.06.
ti 14.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna12.06.
ti 14.06.pkPiirinmestaruusviestit 9-15 vImatra09.06.
ti 14.06.pkLasY:n pm-viestit 9-15 v.Lahti10.06.
ti 14.06.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ti 14.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 14.06.seuraSilja Line SeurakisatJalasjärvi -
ti 14.06.seuraSeurakisatKangasala13.06.
ti 14.06.seuraSilja Line SeurakisatParkano12.06.
ti 14.06.seuraSeurakisatKarvia -
ti 14.06.pkKU-68 Viikkokisa IIKangasala13.06.
ti 14.06.seuraSeurakisatJuankoski -
ti 14.06.seuraSilja Line SeurakisatOulu13.06.
ti 14.06.pkJuoksukoulusarjan estekilpailutIlmajoki12.06.
ti 14.06.pkAvoin piirikilpailuNIVALA10.06.
ti 14.06.pkSamarbetstävling - Yhteistyökisat 3/7Sjundeå -
ti 14.06.pkVakka-Suomen sisulisäottelutMYNÄMÄKI11.06.
ti 14.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 14.06.seuraSilja Line SeurakisatAkaa / Viiala -
ti 14.06.seuraSeurakisatKälviä14.06.
ti 14.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 15.06.pkPerinteiset keulakisat Rauma12.06.
ke 15.06.vattenfallVattenfall-seuracupJämsä12.06.
ke 15.06.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ke 15.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 15.06.pkRastin Ratajuoksut 2Suomussalmi15.06.
ke 15.06.seuraSeurakisatSaarijärvi14.06.
ke 15.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 15.06.seuraSilja Line SeurakisatOulu -
ke 15.06.amAluemestaruusviestitHuittinen10.06.
ke 15.06.pk2. ViikkokisatVirrat13.06.
ke 15.06.vattenfallVattenfall-seuracupPaltamo -
ke 15.06.pkpk AlaveteliAlaveteli14.06.
ke-to 15.-16.06.amEteläisen ja Kaakkoisen alueen mestaruusviestitHelsinki12.06.
ke 15.06.seuraSeurakisatPaltamo -
ke 15.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 15.06.vattenfallVattenfall seuracup piirikisaKalajoki13.06.
ke 15.06.seuraSeurakisatVantaa12.06.
ke 15.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 15.06.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 15.06.pkPyhännän piirikunnallisetPyhäntä13.06.
ke 15.06.poUngdomsserie (ute), omgång 3Lemland -
to 16.06.vattenfallVattenfall seuracup osakilpailu 1Kuopio11.06.
to 16.06.aaValkean kaupungin kisatOulu13.06.
to 16.06.pkVattenfall seuracup piirikisaSavonlinna13.06.
to 16.06.vattenfallVattenfall-seuracup 1 osakilpailu läntinen alueKauhajoki14.06.
to 16.06.vattenfallPohjois-Karjalan Vattenfall-seuracup 1. osakilpailuJoensuu12.06.
to 16.06.pmPm sisulisäottelut pojatNaantali11.06.
to 16.06.seuraSeurakisatLempäälä15.06.
to 16.06.pkLeKi YU:n viikkokisatLempäälä15.06.
to 16.06.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaseborg14.06.
to 16.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 16.06.seuraSeurakisatYlivieska -
to 16.06.pkOtteluhuipentuma 9-15 vuotiaatKannus13.06.
to 16.06.pkKEV-kisatKuusamo14.06.
to 16.06.pkNuorten YleisurheilukilpailutPyhtää13.06.
to 16.06.vattenfallVattenfall 1.osakilpailuÄhtäri14.06.
to 16.06.seuraSeurakisatSäkylä -
to 16.06.pkSisulisäOrivesi15.06.
to 16.06.pkpk SepänkyläMustasaari14.06.
to 16.06.seuraSilja Line SeurakisatOulainen -
to 16.06.seuraSilja Line SeurakisatPello -
to 16.06.pk3-lohkon kilpailutTammela15.06.
to 16.06.pkPargas IF :n aluekilpailut / Pargas IF:s regiontävlingarParainen14.06.
to 16.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 16.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 16.06.seuraSilja Line SeurakisatKuortane15.06.
to 16.06.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
to 16.06.seuraSilja Line SeurakisatRovaniemi13.06.
pe 17.06.seuraSilja Line SeurakisatPieksämäki -
pe 17.06.pkHaapajärven piirikisaHaapajärvi -
pe 17.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
pe 17.06.seuraSeurakisatJanakkala -
la 18.06.neNuorten EliittikisatJanakkala14.06.
la 18.06.pkSisulisäviestitKankaanpää14.06.
la 18.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo14.06.
la 18.06.pmpm Viestit 9-15Pietarsaari13.06.
la 18.06.aaKesän KansallisetAkaa, Toijala16.06.
la 18.06.pkHeittokisat RatakatuIisalmi15.06.
la 18.06.pkNuorten heittokisatOulu /Kiiminki16.06.
la 18.06.maratonVieskaMaratonYlivieska15.06.
la-su 18.-19.06.pkAvoimet TUL:n veteraanien ja Järvi- Suomen N/Myl ja 17v mestaruuskilpailutSuonenjoki -
la 18.06.pkXV Aavasaksan AurinkomaratonYlitornio05.06.
la 18.06.aaAlpi 50v kisatTornio13.06.
la 18.06.aaAlavuden kansallisetAlavus10.06.
la 18.06.pkHannun keihäskisaOutokumpu17.06.
la 18.06.maratonForssan Suvi-iltaForssa -
su 19.06.eliitLapinlahden EliittikisatLapinlahti09.06.
su 19.06.seuraSilja Line SeurakisatInari -
ma 20.06.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ma 20.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 20.06.seuraSeurakisatPihtipudas17.06.
ma 20.06.seuraSilja Line SeurakisatRaisio -
ma 20.06.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
ma 20.06.vattenfallHelsyn Vattenfall-piirikisa 1Vantaa17.06.
ma 20.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere20.06.
ma 20.06.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola18.06.
ma 20.06.seuraSilja Line SeurakisatKempele19.06.
ma 20.06.pkHippo ViikkokisaValkeakoski18.06.
ma 20.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 20.06.amAluemestaruus viestitSaarijärvi15.06.
ma 20.06.vattenfallNÅID:s Vattenfallcup del 1Borgå17.06.
ma 20.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 20.06.pkPohjankyrö-Cup 2. osakilpailuVaasa18.06.
ma 20.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 20.06.seuraSeurakisatSonkajärvi19.06.
ma 20.06.seuraSeurakisatPyhäntä20.06.
ti 21.06.pkSeiväscup IIHyvinkää18.06.
ti 21.06.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-viestitJoensuu17.06.
ti 21.06.amAluemestaruusviestitJoensuu17.06.
ti 21.06.seuraSeurakisatKiiminki, Oulu -
ti 21.06.seuraSeurakisatPuolanka21.06.
ti 21.06.pkVattenfall I Parikkala16.06.
ti 21.06.pkVeikkolan Veikkojen Viikkokisa 4kirkkonummi /veikkola19.06.
ti 21.06.seuraSilja Line SeurakisatJalasjärvi -
ti 21.06.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ti 21.06.pmHämsyn M/N pm-kisojen 1.päivä Nokia17.06.
ti 21.06.aaKans. 2.TilastopajacupTurku19.06.
ti 21.06.seuraSeurakisatMynämäki -
ti 21.06.pkValtin PokaalikisatAkaa / Viiala20.06.
ti 21.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna19.06.
ti 21.06.seuraSilja Line SeurakisatParkano19.06.
ti 21.06.vattenfallVattenfall-seuracupin 1. osakilpailu: KymY ja LasYKotka17.06.
ti 21.06.seuraSeurakisatKajaani21.06.
ti 21.06.seuraSeurakisatKarvia -
ti 21.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 21.06.pkVehmaisten tuntiTampere19.06.
ti 21.06.seuraSeurakisatYlämaa21.06.
ti 21.06.pkYlemmäisen ymparijuoksuJuuka -
ti 21.06.vattenfallVattenfall-seuracup Lapin piirin 1. osakilpailuRovaniemi18.06.
ti 21.06.seuraSeurakisatÄhtäri -
ti 21.06.seuraSeurakisatKankaanpää -
ti 21.06.pkHeittokisatKuusamo19.06.
ti 21.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 21.06.seuraSeurakisatHaapavesi -
ti 21.06.seuraSilja Line SeurakisatTammela -
ti 21.06.amPSM -viestit / Pohjois-pohjanmaan piirin sisuviestitRAAHE17.06.
ti 21.06.pkMoukari-cup IAlaveteli20.06.
ti 21.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 22.06.pkAtria Junior GamesSeinäjoki20.06.
ke 22.06.maantiej.Jannen IltalenkkiElimäki19.06.
ke 22.06.seuraSeurakisatLiminka21.06.
ke 22.06.seuraSeurakisatSaarijärvi -
ke 22.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 22.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 22.06.pkIltakisaAlavieska21.06.
ke 22.06.pkViispiikkinen cupKivijärvi21.06.
ke 22.06.pkVakka-Suomen rataviestitLaitila19.06.
ke 22.06.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 22.06.seuraSeurakisatLapinlahti -
ke 22.06.tähtiJyväskylä GamesJyväskylä16.06.
ke 22.06.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 22.06.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi22.06.
ke 22.06.seuraSeurakisatPaltamo -
ke 22.06.pkLähiTapiola Kuula ja 1000mSiilinjärvi18.06.
ke 22.06.pkKuohun kesäkuun kisaJuankoski20.06.
ke 22.06.seuraSeurakisatKokemäki -
to 23.06.aaPohjantähti - Games, Piirin GP - kilpailuPudasjärvi19.06.
to 23.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 23.06.seuraSeurakisatKellokoski22.06.
to 23.06.pkSisulisäOrivesi22.06.
to 23.06.seuraSilja Line SeurakisatAkaa, Toijala -
pe 24.06.aaPosion Pyrinnön 70-vuotis juhlakisat Posio19.06.
pe 24.06.pkFiskars Village Juhannus RunFiskars, Raasepori -
pe 24.06.aaIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen21.06.
pe 24.06.aa50. Keuruun JuhannuskisatKeuruu19.06.
pe 24.06.aaSomeron juhannuskisatSomero22.06.