Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18   1 2 3 4 5 6
19 7 8 9 10 11 12 13
20 14 15 16 17 18 19 20
21 21 22 23 24 25 26 27
22 28 29 30 31      
  Kesäkuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22         1 2 3
23 4 5 6 7 8 9 10
24 11 12 13 14 15 16 17
25 18 19 20 21 22 23 24
26 25 26 27 28 29 30  
  Heinäkuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26             1
27 2 3 4 5 6 7 8
28 9 10 11 12 13 14 15
29 16 17 18 19 20 21 22
30 23 24 25 26 27 28 29
31 30 31          
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma-ti 21.-22.05.pmHelsyn 9-15 v. pm-moniottelutHelsinki17.05.
ti 22.05.pkToukokuun kisatJyväskylä18.05.
ti 22.05.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 22.05.seuraSeurakisatJalasjärvi -
ti 22.05.pkRaision Kuulan aluekilpailutRaisio19.05.
ti 22.05.pkMoukaripörssin toukokisatPori21.05.
ti 22.05.pkTuloskisatJuankoski20.05.
ti 22.05.seuraSeurakisatParkano21.05.
ti 22.05.seuraSilja Line SeurakisatIitti21.05.
ti 22.05.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
ti 22.05.pkAluekilpailuNykarleby20.05.
ti 22.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero22.05.
ke 23.05.pkSAKU gamesTampere09.05.
ke 23.05.maantiej.KLL maastojuoksutLempäälä16.05.
ke 23.05.pkHSU:n seiväskisatHyvinkää21.05.
ke 23.05.seuraSeurakisatKerava -
ke 23.05.pkSeiväskoulun kevätkisaLahti, Pajulahti21.05.
ke 23.05.pkKieKuMo Cup IVirrat21.05.
ke 23.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 23.05.pkLajipäivätLappeenranta20.05.
ke 23.05.pmPm-SisulisäkävelytPori21.05.
ke 23.05.pkÖstra kretsens juniorstafetterBorgå - Porvoo22.05.
ke 23.05.pmDM i landsvägsgång - maantiekävelyVasa21.05.
ke 23.05.pkHeitto-cupTampere22.05.
ke 23.05.seuraSeurakisatTyrnävä22.05.
ke 23.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, kiekkoKouvola18.05.
ke 23.05.seuraSeurakisatSaarijärvi -
ke 23.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 23.05.seuraSeurakisatKokemäki -
to 24.05.seuraSeurakisatEspoo -
to 24.05.pk46.kuulakarnevaaliHämeenkyrö20.05.
to 24.05.pkFazer Reilu Cup IIILahti21.05.
to 24.05.seuraSeurakisatLahti21.05.
to 24.05.seuraSeurakisatAsikkala22.05.
to 24.05.pkPitkät ratamatkatPaimio22.05.
to 24.05.pkHeittokisatNousiainen21.05.
to 24.05.pkKesäliiga 1.Valkeakoski21.05.
to 24.05.seuraSeurakisatNakkila -
to 24.05.pmSisumaastotRovaniemi21.05.
to 24.05.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
to 24.05.seuraSeurakisatHartola -
to 24.05.pkSisulisätOrivesi22.05.
to 24.05.seuraSeurakisatRanua23.05.
pe 25.05.pkSilja Line Koulukisat Iitin koululaisilleIitti22.05.
pe 25.05.pkSchool Athletic GamesTammela -
pe 25.05.pkkevätheitotSomero22.05.
pe 25.05.pkSeiväskoulun kevätkisatSomero22.05.
pe 25.05.pkPääkaupunkiseudun keihäscup, osakilpailu 4Vantaa23.05.
la-su 26.-27.05.aaPKO GamesJoensuu22.05.
la 26.05.pkAvoimet kansalliset aikuisurheilukilpailutSeinäjoki24.05.
la 26.05.maantiej.Terwahölkkä ja -maratonOulu -
la 26.05.aa47. Toukokuun KisatHelsinki23.05.
la-su 26.-27.05.pkAluemestaruusottelut Kangasala22.05.
la 26.05.pmUudyn pm-junnuviestitJärvenpää23.05.
la 26.05.pkMinnan portaatKuopio13.05.
la 26.05.pkSeuraottelu Riento-Reipas-KatajaJoensuu23.05.
la 26.05.pkAktia VeteraanikilpailutVANTAA24.05.
la 26.05.aaHiirenkorvakisatRovaniemi20.05.
la 26.05.pkStavtävling/Seiväskilpailu Larsmo IF 100Luodon Urheilupuisto/Larsmo Idrottspark26.05.
la 26.05.pkPihtiputaan Tuiskun toukokuun kisatPihtipudas22.05.
la-su 26.-27.05.pkAv Tul:n aikuisten ja Järvi- Suomen mestaruuskilpailut N/Myl ja 17vLeppävirta19.05.
la 26.05.pkLajipäiväkisat kiekko ja kuulaTaipalsaari22.05.
la 26.05.pkToukokuun nuorisokisatÄänekoski23.05.
la 26.05.aaEtelä-Pohjalaasen TimanttiliigaKurikka24.05.
la 26.05.seuraSeurakisatPyhäntä -
la 26.05.aaKultainen KeihäsVantaa -
su 27.05.pkHeitto-cupTampere26.05.
su 27.05.pkVilpas Track GamesSalo24.05.
su 27.05.pkHeittokisatVehmaa24.05.
su 27.05.pmSisuottelu 1Oulu23.05.
su 27.05.pkSAUL.n KevätkansallisetVihti25.05.
su 27.05.pkSeuraottelu SSU-JKU-HIFK-EspTaSeinäjoki23.05.
su 27.05.pkHeittokisatkuusamo25.05.
su 27.05.pkLajipäiväkisatRuokolahti24.05.
su 27.05.aa21. Kirkon vaiheill-kisatNakkila25.05.
su 27.05.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 28.05.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 28.05.pkLiedon SäästöpankkikisatLieto23.05.
ma-ti 28.-29.05.amEteläisen alueen mestaruuskilpailutHelsinki23.05.
ma 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 28.05.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää27.05.
ma 28.05.amEteläisen alueen mestaruuskilpailun lisälajiHelsinki23.05.
ti 29.05.seuraSilja Line SeurakisatUlvila28.05.
ti 29.05.pkJärvituuliCup 1Keuruu27.05.
ti 29.05.pmSisuviestitRovaniemi25.05.
ti 29.05.seuraSeurakisatSalo -
ti 29.05.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna27.05.
ti 29.05.seuraSeurakisatJalasjärvi29.05.
ti 29.05.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 29.05.pkOp Oulu Tiistaikisa IOulu27.05.
ti 29.05.pkAvoimet Kaarinan Mestari 3-ottelutKaarina27.05.
ti 29.05.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 29.05.seuraSeurakisatJuuka27.05.
ti 29.05.pkKymenlaakson lajipäivä: pika-aidat ja seiväsKotka25.05.
ti 29.05.aaIkaalisten KansallisetIkaalinen27.05.
ti 29.05.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 29.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero29.05.
ke 30.05.aaHyvinkään KansallisetHyvinkää27.05.
ke 30.05.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke-to 30.-31.05.pmHelsyn 9-15 v. pm-viestitHelsinki26.05.
ke 30.05.pkBarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo -
ke 30.05.pkKieKuMo Cup IIVirrat28.05.
ke 30.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 30.05.pkWikärit 30 v juhlakilpailu Varkaus28.05.
ke 30.05.pkLajipäiväkisatRuokolahti24.05.
ke 30.05.seuraSeurakisatPori28.05.
ke 30.05.pkKaJu juoksuiltaKalajoki28.05.
ke 30.05.seuraSeurakisatSahalahti27.05.
ke 30.05.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi30.05.
ke 30.05.seuraSeurakisatSaarijärvi -
ke 30.05.seuraSeurakisatJämsä -
ke 30.05.pkHeitto-cupTampere29.05.
ke 30.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 30.05.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 30.05.seuraSeurakisatKarkkila29.05.
ke 30.05.pkVeckotävling / ViikkokilpailuSibbo / Sipoo29.05.
ke 30.05.seuraSeurakisatMarttila -
ke 30.05.pkPeU:n kilpailu IPerniö27.05.
ke 30.05.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
ke 30.05.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 30.05.poUngdomsserie (utomhus), omgång 2Hammarland -
to 31.05.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
to 31.05.seuraSeurakisatPaimio30.05.
to 31.05.tähtiTilastopaja TähtikisatTurku26.05.
to 31.05.pkLaidunkauden avauskisaLiminka28.05.
to 31.05.pmPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu28.05.
to 31.05.pkSisulisätOrivesi29.05.
to 31.05.seuraSeurakisatJakobstad30.05.
to 31.05.pkKymenlaakson lajipäivä: pitkät matkat ja keihäsHamina28.05.
to 31.05.pkToukokuun kisatJoensuu -
to 31.05.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
pe 01.06.seuraSeurakisatRiihimäki -
pe 01.06.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki30.05.
su 03.06.pkJorman moukaripörssiLeppävirta03.06.
su 03.06.pkHeittokisatTyrnävä01.06.
su 03.06.pkRyskeen HeittokisatTammela31.05.
su 03.06.pkJuha Tiaisen muistokisatUukuniemi30.05.
su 03.06.pkKansalliset Aikuisurheilun NastokisatLahti Nastola28.05.
su 03.06.pkPaavon KisaSaarijärvi31.05.
su 03.06.aaLeppävaaran Sisun 95-vuotisjuhlakilpailuEspoo30.05.
su 03.06.pkTuiskun heittokisat IRusko31.05.
su 03.06.aaVirtain KansallisetVirrat28.05.
su 03.06.pk400 m juoksupäiväHelsinki30.05.
ma 04.06.seuraSeurakisatKuhmo04.06.
ma-ti 04.-05.06.aaPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku31.05.
ma 04.06.seuraSeurakisatLiperi -
ma 04.06.seuraSeurakisatIitti03.06.
ma 04.06.seuraSilja Line SeurakisatPosio04.06.
ma 04.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia02.06.
ma 04.06.pkHeittokisatPosio01.06.
ma 04.06.aaMarskin kisatLappeenranta30.05.
ma 04.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Helsinki31.05.
ma 04.06.seuraSeurakisatAlajärvi -
ma 04.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 04.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 04.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 04.06.seuraSeurakisatLohtaja -
ma 04.06.pkMIKV ABC seurakisat 2Mikkeli01.06.
ma 04.06.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 1Savonlinna, Kerimäki -
ma 04.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 04.06.pkVeckotävling / ViikkokilpailuSibbo / Sipoo03.06.
ma 04.06.pkYlivieskan Kuulan aluekisatYlivieska02.06.
ma 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
ma 04.06.aaVihdin Kansalliset kisatVihti01.06.
ma 04.06.aaLaihian Lujan kansallisetLaihia02.06.
ti 05.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku25.05.
ti 05.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila04.06.
ti 05.06.seuraSilja Line SeurakisatKuopio03.06.
ti 05.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi01.06.
ti 05.06.pkLähiTapiola avoimet junnuheitotJalasjärvi31.05.
ti 05.06.pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio03.06.
ti 05.06.seuraSeurakisatPuolanka -
ti 05.06.seuraSeurakisatSalo03.06.
ti 05.06.pkVirkiä GamesLapua03.06.
ti 05.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu03.06.
ti 05.06.pkAluekilpailut Kokkola03.06.
ti 05.06.pkSeuraottelu Kisko-Tarmo-HSURiihimäki02.06.
ti 05.06.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 05.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 05.06.seuraSeurakisatSomero05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatTupos05.06.
ke 06.06.neNuorten EliittikisatJanakkala03.06.
ke 06.06.pkVehmainen kesäkuun kilpailuTampere04.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ke 06.06.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 06.06.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 06.06.seuraSeurakisatPori04.06.
ke 06.06.pmLasY:n pm-viestit 9-15 ., LahtiLahti01.06.
ke 06.06.pkJunnukisatLieksa05.06.
ke 06.06.pkVire-Veto-Visa seuraotteluVarpaisjärvi03.06.
ke 06.06.pkTeuvan Rivakan YU-KilpailutTeuva05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatJämsä -
ke 06.06.seuraSeurakisatKarkkila05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatKouvola -
ke 06.06.pkKainuun sisuviestitSuomussalmi03.06.
ke 06.06.pkNåids föreningscup del 1 / Nåid:n seuracupin osa 1Borgå - Porvoo03.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatSaarijärvi -
ke 06.06.seuraSeurakisatHelsinki04.06.
ke 06.06.seuraSilja Line SeurakisatVantaa05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatKEMI05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatHaapavesi -
ke 06.06.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 06.06.pkJunispelenOravainen (Vöyri)04.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 06.06.pkPk-kilpailuYlitornio -
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki07.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
to 07.06.pkKesäliigan 2. osakilpailuTampere04.06.
to 07.06.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 07.06.pkSinettikisatVantaa05.06.
to 07.06.seuracupSeuracup I Turun lohkoKaarina05.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 07.06.pkSisulisätOrivesi05.06.
to 07.06.aaÄänekoski GamesÄänekoski03.06.
to 07.06.seuraSeurakisatAsikkala05.06.
to 07.06.pkViiskuntakisatÄhtäri05.06.
to 07.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 07.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 07.06.seuraSeurakisatHyrylä06.06.
to 07.06.pkAviisi Games IKauhava06.06.
to 07.06.pkVakka-Suomen rataviestit ja kävelytMynämäki04.06.
to 07.06.pk2.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina -
to 07.06.pkPyhäselän kesäkuun kisatJoensuu -
to 07.06.pkSeuracup 1.osakilpailuOulu04.06.
to 07.06.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 mLapinlahti04.06.
to 07.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus, kuula ja moukariKouvola, Inkeroinen03.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki05.06.
pe 08.06.aaKeskisMikon MittelötTöysä06.06.
pe 08.06.pkHintrekin lenkki ja Osmo juoksutKaustinen -
pe 08.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
la 09.06.pkHelsinki Half MarathonHelsinki09.06.
la 09.06.pkTarmon NuorisokisatHämeenlinna06.06.
la 09.06.pk19. Kikkan KisatMarttila06.06.
la 09.06.pmNÅID P/F-stafettSibbo / Sipoo07.06.
la 09.06.pkAvoimet heittokilpailutUusikaupunki06.06.
la 09.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi Rokua03.06.
la 09.06.pkLieksan SeniorikisatLieksa07.06.
la 09.06.pkRajarunTornio07.06.
la 09.06.pmLasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osaAsikkala05.06.
la 09.06.maantiej.Karhun keväthölkkäRanua08.06.
la 09.06.pkOP Junior GPHelsinki05.06.
la 09.06.seuraSeurakisatSOTKAMO -
la 09.06.pkForssan Salaman estejuoksukilpailutForssa06.06.
la 09.06.pkSeppo Välimäki aluekisatPori, Noormarkku07.06.
la 09.06.pkRappujuoksun SMLeppävirta09.06.
la 09.06.tähtiJyväskylä GamesJyväskylä03.06.
su 10.06.pkYhdessä Aikuisurheilijoiden kanssa T/P11,13,15Perniö07.06.
su 10.06.pkKaarinan AluekilpailuKaarina07.06.
su 10.06.pkEurajoen KesäkisaEURAJOKI07.06.
su 10.06.aaKesän kansalliset / Eeles Landströmin nimikkokilpailuAkaa, Toijala08.06.
su 10.06.aaRajakisatTornio07.06.
su 10.06.pkAlavuden kisatAlavus08.06.
su 10.06.pkKEV kisatKuusamo08.06.
su 10.06.pkWirtakisatPyhäjoki08.06.
su 10.06.pkHeittokisatJuankoski08.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 11.06.seuraSeurakisatTornio -
ma 11.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 11.06.pkSeuracupLappeenranta07.06.
ma 11.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatPosio11.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää10.06.
ma 11.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 11.06.seuraSeurakisatKerava10.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
ma 11.06.pkJuoksukoulun pikamatkatKurikka10.06.
ma 11.06.seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu, KymY ja LasYKotka08.06.
ma 11.06.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 2Savonlinna, Kerimäki -
ma 11.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere11.06.
ma 11.06.seuraSeurakisatVantaa 08.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 11.06.pk58-Cup 2/5Vantaa08.06.
ma 11.06.pkSeuracup 1 osakilpailuRiihimäki08.06.
ma 11.06.seuraSeurakisatPudasjärvi10.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 11.06.seuracupSeuracup I YkköslohkoNaantali07.06.
ma 11.06.seuraSeurakisatKuhmo11.06.
ma 11.06.seuracupSeuracup I Salo-Loimaa lohkoSalo07.06.
ma 11.06.pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila08.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatAlavus13.06.
ti 12.06.pkTampereen nuorten mestaruuskilpailutTampere07.06.
ti 12.06.pkJärvituuliCup 2Keuruu -
ti 12.06.pk veikkolan veikkojen viikkokisa 3Veikkola10.06.
ti 12.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna10.06.
ti 12.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila11.06.
ti 12.06.pmAikuisurheilijoiden kansalliset E-P:n pm-kisatTöysä / Alavus10.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatJalasjärvi12.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatSalo -
ti 12.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 12.06.pmPohjois-Karjalan pm-viestitLieksa08.06.
ti 12.06.pkNYQS yleisurheiluIlmajoki11.06.
ti 12.06.pkOsuuspankin HIPPO-kisatLempäälä11.06.
ti 12.06.pkPyhännän piirikunnallisetPyhäntä10.06.
ti 12.06.seuracupSeuracup piirikisaKalajoki10.06.
ti 12.06.aaTampereen mestaruuskilpailutTampere08.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 12.06.seuraSeurakisatKouvola -
ti 12.06.seuraSeurakisatParkano11.06.
ti 12.06.pmLänsi-Pohjan piirin sisulisäviestitKEMI08.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatUukuniemi12.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatIi -
ti 12.06.pkSuomen KultapörssikisatAkaa / Viiala11.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatSomero12.06.
ti 12.06.pkTuloskisatJuankoski10.06.
ti 12.06.seuraSilja Line SeurakisatKajaani11.06.
ti 12.06.seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
ti 12.06.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame11.06.
ti 12.06.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis10.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 12.06.aaTomatspelenNärpes10.06.
ke 13.06.GPMotonet GP EspooEspoo03.06.
ke 13.06.pkJunnut radalleTampere11.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 13.06.seuraSeurakisatKerava -
ke 13.06.seuraSeurakisatLiminka06.05.
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatLieto11.06.
ke 13.06.pkAluekilpailut / RegiontävlingAlaveteli11.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatForssa11.06.
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 13.06.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
ke 13.06.pkVeckotävling / ViikkokilpailuSibbo / Sipoo12.06.
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi13.06.
ke 13.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå08.06.
ke 13.06.pkNuorten YleisurheilukilpailutPyhtää10.06.
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju12.06.
ke 13.06.pkHeittokisatkuusamo11.06.
ke 13.06.pkViikkokisatVirrat10.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatKarkkila12.06.
ke 13.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi11.06.
ke 13.06.pkForssan Salaman viikkokisaForssa11.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 13.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 3Finström -
ke 13.06.pkPk-ottelutYlitornio12.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatYlitornio12.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatHaapavesi -
to-su 14.-17.06.aaYouth Athletics GamesEspoo03.06.
to 14.06.seuraSeurakisatRanua -
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
to 14.06.pkHyppy- ja juoksukisatPosio10.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 14.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 14.06.seuraSeurakisatSäkylä14.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 14.06.pkViiskuntakisatTöysä / Alavus12.06.
to 14.06.seuraSeurakisatKitee -
to 14.06.seuraSeurakisatKaavi13.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatLieto14.06.
to 14.06.pkSisulisätOrivesi12.06.
to 14.06.pkKesäkuun piirikunnallisetKaavi13.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari12.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
pe 15.06.pkHimangan urheilijoiden yleisurheilukilpailutHimanka12.06.
pe 15.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola14.06.
la 16.06.seuraSeurakisatSOTKAMO -
la 16.06.pkTapio Rautavaaran kentän vihkiäiskilpailutNokia13.06.
la 16.06.maratonVieskaMaraton 2018Ylivieska13.06.
la 16.06.pkHeittokisat RatakatuIisalmi12.06.
la 16.06.pkNuorten heittokisatOulu / Kiiminki13.06.
la 16.06.aaKälviän kansallisetKokkola12.06.
la 16.06.pkRoth MastersRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis07.06.
la 16.06.pkAktia Tähtikisat Pre GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis11.06.
la 16.06.maratonForssan Suvi-iltaForssa -
su 17.06.pkKaris Telefon Junior GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis11.06.
su 17.06.pkKalannin Vankan HeittokisatUusikaupunki14.06.
su 17.06.SMSM-maantiekävelytEspoo09.06.
su 17.06.aaParkano GamesParkano14.06.
su 17.06.pkKiekuu cupKauhajoki16.06.
su 17.06.pkAkaan Seudun Nuorisokisat/ Kesäliiga 3.Akaa, Toijala15.06.
su 17.06.tähtiAktia TähtikisatRasepori/Karjaa12.06.
ma-ti 18.-19.06.pkEteläisen ja Kaakkoisen alueen mestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatLiperi -
ma 18.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 18.06.pkEtelä-Pohjanmaan Avoin Painoinheitto CUP 2018Kurikka -
ma 18.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 18.06.seuracupSeuracup1. osakilpailu, läntinen alueVaasa16.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatKotka -
ma 18.06.pkKesäillan heitotLaitila15.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatPyhäjoki17.06.
ma 18.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio16.06.
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
ma 18.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 18.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 18.06.pkKymelaakson lajipäivä: 3-loikka, keihäsKoria14.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatKarunki -
ma 18.06.seuraSeurakisatLohtaja -
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 18.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 18.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere18.06.
ma 18.06.aaViitasaaren KansallisetViitasaari15.06.
ti 19.06.pmSisuottelutRovaniemi15.06.
ti 19.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä15.06.
ti 19.06.aaValkean Kaupungin KisatOulu14.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 19.06.seuraSeurakisatJalasjärvi19.06.
ti 19.06.aa2. TilastopajacupTurku16.06.
ti 19.06.seuracupSeuracup piirikisan osa 1Savonlinna16.07.
ti 19.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailu, itäinen alueAlavus17.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 19.06.seuraSeurakisatParkano18.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatIkaalinen17.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 19.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuLapinlahti17.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti 19.06.seuraSeurakisatKouvola -
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatIitti19.06.
ti 19.06.pmHämSY:n pm-M/N 1.päiväTampere17.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero19.06.
ti 19.06.pkSeuracup piirikisan lisälajiSavonlinna16.06.
ke 20.06.pkPaunucup IIJämsä17.06.
ke 20.06.pkJunnut radalleTampere18.06.
ke 20.06.maantiej.Jannen IltalenkkiElimäki -
ke 20.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi18.06.
ke 20.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 20.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 20.06.seuracupSeuracup I VakkalohkoUusikaupunki17.06.
ke 20.06.pkViispiikinen Cup II osakilpailuKivijärvi20.06.
ke 20.06.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 20.06.neNuorten eliittikisatVantaa16.06.
ke 20.06.pkVirin aluekisaAlavieska -
ke 20.06.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 20.06.seuraSeurakisatKokemäki -
to 21.06.aaSSU:n nuorisokansalliset - Poholaasen Timanttiliigan osakilpailuSeinäjoki19.06.
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
to 21.06.aaPohjantähti - GamesPudasjärvi17.06.
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri20.06.
to 21.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 21.06.pkSisulisätOrivesi19.06.
to 21.06.seuraSeurakisatKellokoski20.06.