Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut

Kilpailukalenteri.fi - sähköinen kisakalenteri

Sähköinen ilmoittautumisjärjestelmä kilpailukalenteri.fi sisältää kaikki kaikki Suomen Urheiluliiton hyväksymät kilpailut. Kilpailuita on mahdollista selata aikajärjestyksessä kalenteria hyödyntäen tai hakemalla mm. ajanjakson, sarjan, lajin, piiri tai kilpailun luokituksen mukaan.

6.2. klo 10:00 Ilmoittautumismaksujen kerääminen Kilpailukalenteri.fi:ssä

Seurat voivat kerätä ilmoittautumismaksut ilmoittautujilta ilmoittautumisen yhteydessä. Ilmoittautumismaksu maksetaan verkkopankissa ja edellyttää seuralta sopimusta maksuoperaattorin kanssa. Katso lisätietoja täältä.

10 seuraavan päivän kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
Ma 30.05.pkJuoksukoulun pikamatkatKURIKKA29.05.
 pkKUY:n mestaruuskilpailutJärvenpää27.05.
 pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, keihäsKouvola23.05.
 pkLähiTapiolan avoimet NuorisokilpailutLaitila27.05.
 pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
 pkRaision Kuulan aluekilpailutRaisio27.05.
 pkS-Market aluekisaKalajoki27.05.
 pkSeiväskoulun kevätkisaLahti -
 pmHelsyn junnuviestitHelsinki26.05.
 seuraSeurakisatKerava29.05.
 seuraSeurakisatKestilä -
 seuraSeurakisatÄänekoski -
 seuraSeurakisatKuhmo -
 seuraSeurakisatPaimio30.05.
 seuraSilja Line SeurakisatSalo -
 seuraSilja Line SeurakisatPietarsaari -
 seuraSilja Line SeurakisatPyhtää29.05.
Ti 31.05.pkAhdin muistokisat / KU-68 Viikkokisa IKangasala29.05.
 pkKokkolan Veikkojen avoimet aluekilpailutKokkola26.05.
 pkSamarbetstävling - Yhteistyökisat 2/7Sjundeå -
 pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna29.05.
 pkSeiväscup IHyvinkää28.05.
 pkTiistaikisa IOulu29.05.
 aaIkaalisten KansallisetIkaalinen29.05.
 aaMarskin KisatLappeenranta25.05.
 pmSatakunnan pm-ratakävelytNakkila29.05.
 seuraSeurakisatRovaniemi -
 seuraSeurakisatHaapavesi -
 seuraSeurakisatYlämaa31.05.
 seuraSeurakisatKangasala30.05.
 seuraSeurakisatPerniö29.05.
 seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
 seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
 seuraSilja Line SeurakisatJalasjärvi -
 seuraSilja Line SeurakisatIitti30.05.
 seuraSilja Line SeurakisatSomero -
Ke 01.06.pkAluekilpailuKajaani30.05.
 pkavoin aluekilpailusuomussalmi30.01.
 pkHeittokisat TaivalkoskiTaivalkoski29.05.
 pkJuoksu- ja hyppykisatPosio29.05.
 pkKU-58:n piirikunnalliset kisatVantaa29.05.
 pkLasten Olympialaiset - Barnens OlympiadPorvoo27.05.
 pkOnsdagstävling / KeskiviikkokilpailuSibbo / Sipoo31.05.
 pkPaunucup IIJämsä29.05.
 pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
 pkPoU/OkuP Seuracup 1/4Outokumpu31.05.
 pkViiskuntakisaAlajärvi28.05.
 pkVilpas Track Games 3Salo30.05.
 neNuorten EliittikisatValkeakoski27.05.
 poUngdomsserie (ute), omgång 2Finström -
 seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
 seuraSeurakisatViitasaari -
 seuraSeurakisatKokemäki -
 seuraSeurakisatKarkkila01.06.
 seuraSeurakisatTaivalkoski -
 seuraSeurakisatSaarijärvi31.05.
 seuraSeurakisatLiminka31.05.
 seuraSeurakisatLappajärvi01.06.
 seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
 seuraSilja Line SeurakisatJuva -
 seuraSilja Line SeurakisatHankasalmi31.05.
To 02.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pikajuoksut ja seiväsKotka28.05.
 pkLeKi YU:n viikkokisatLempäälä01.06.
 pkNaantalin Löylyn Mestaruuskilpailut Naantali31.05.
 pkOP-Viikkokisat 3.osaLohja31.05.
 pkPyhäselän kesäkuun kisat 1Joensuu -
 pkSisulisäOrivesi01.06.
 pkVattenfall Seuracup 1. osakilpailuOulu31.05.
 pkVauhdin viikkokisaPolvijärvi02.06.
 amKaakkoisen alueen aluemestaruuskilpailut, esteetKotka27.05.
 pmAvoimet M/N,M/N17 pm-kilpailut (1.pv)Turku28.05.
 seuraSeurakisatLempäälä01.06.
 seuraSeurakisatKouvola01.06.
 seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
 seuraSilja Line SeurakisatHelsinki30.05.
 seuraSilja Line SeurakisatAsikkala -
 seuraSilja Line SeurakisatUlvila02.06.
Pe 03.06.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki01.06.
 seuraSilja Line SeurakisatRiihimäki01.06.
Su 05.06.pkJorman MoukaripörssiLEPPÄVIRTA -
 pkKeihäskoulun keihäskisaJoensuu01.06.
 pkLaidunkauden AvauskisaLIMINKA03.06.
 pkLoimaan Leiskun JuhlakilpailutLoimaa01.06.
 pkTuiskun heittokisat IRusko02.06.
 aaTarmon nuorisokansallisetHämeenlinna02.06.
 pmNÅID F/P stafetter 9-15 årBorgå02.06.
Ma 06.06.tähtiEspoo Challenge TähtikisatEspoo03.06.
 pkHeittokisatPosio01.06.
 pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere06.06.
 pkPorvoon viikkokisa - Borgå veckotävlingPorvoo - Borgå03.06.
 pkSIU 80 v juhlakisatRautjärvi02.06.
 pkViiskuntakisaTöysä05.06.
 pkYU-CUP I ja luokittelukilpailutSavonlinna / Kerimäki -
 seuraSeurakisatÄänekoski -
 seuraSeurakisatPudasjärvi -
 seuraSeurakisatPyhäntä -
 seuraSeurakisatKuhmo -
 seuraSeurakisatSastamala -
 seuraSeurakisatVantaa03.06.
 seuraSilja Line SeurakisatKempele05.06.
 seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
 seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
 seuraSilja Line SeurakisatVeikkola04.06.
 seuraSilja Line SeurakisatMerijärvi -
Ti 07.06.pkAviisi Games II Lappajärven 1. osakilpailuLappajärvi06.06.
 pkavoin aluekilpailu MiKV aluekilpailut 2Mikkeli04.06.
 pkFazer Reilucup IIILahti03.06.
 pkHippokisatUrjala06.06.
 pkHyvän Tuulen Kisat 1.Helsinki03.06.
 pkHyvän Tuulen Kisat 1. toinen lyhyen juoksumatkan kilpailuHelsinki03.06.
 pkKuopion Reippaan kuukausikisat: Osakilpailu 2.Kuopio05.06.
 pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, moukari ja pituusKouvola04.06.
 pkLETE-luokittelutJuuka06.06.
 pkPiirin myöntämät kilpailutMUURAME06.06.
 pkpk KokkolaKokkola04.06.
 pkSiikalatvacupKestilä -
 pkTeuvan Rivakan yu-kilpailutTeuva05.06.
 pkTiistaikisa IIOulu05.06.
 pkVattenfall Turun LohkoKaarina05.06.
 pkVeikkolan Veikkojen Viikkokisa 3Veikkola Kirkkonummi05.06.
 aaHyvinkään NuorisokansallisetHyvinkää03.06.
 aaMIKV avoimet aluekilpailut 2Mikkeli04.06.
 aaNuorisokansalliset SinettikisatVantaa04.06.
 pmSisulisäviestitKemi04.06.
 pmSisuviestitRovaniemi31.05.
 vattenfallSalon ja Loimaan alueen 1. seuraotteluSomero02.06.
 vattenfallVattenfall seuracup I, VakkalohkoMYNÄMÄKI03.06.
 vattenfallVattenfall seuracup I, ykköslohkoNaantali02.06.
 seuraSeurakisatVesanto -
 seuraSeurakisatKarvia -
 seuraSeurakisatLahti -
 seuraSeurakisatIitti06.06.
 seuraSeurakisatJärvenpää06.06.
 seuraSeurakisatJuankoski -
 seuraSeurakisatViitasaari -
 seuraSilja Line SeurakisatAkaa / Viiala -
 seuraSilja Line SeurakisatParkano05.06.
 seuraSilja Line SeurakisatJalasjärvi -
 seuraSilja Line SeurakisatKuopio05.06.
 seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
 seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
 seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
Ke 08.06.pkHippokisatSalo03.06.
 pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400mSiilinjärvi04.06.
 pkJuvan Urheilijoiden luokittelukisatJuva -
 pkKainuun piirin sisuviestitPaltamo06.06.
 pkOnsdagstävling / KeskiviikkokilpailuSibbo / Sipoo07.06.
 pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
 pkTähtikisa 2/5Lieksa06.06.
 pkTomatspelen NärpesNärpes08.06.
 pkViispiikkinen CupSaarijärvi06.06.
 pkVire-Veto-Visa seuraotteluLapinlahti05.06.
 pkYlitornion piirikunnallinen kilpailuYlitornio -
 neNuorten EliittikisatKauhava05.06.
 vattenfallVattenfall seuracup, 1.osakilpailuPori, Noormarkku06.06.
 seuraSeurakisatLeppävirta -
 seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
 seuraSeurakisatYlöjärvi -
 seuraSeurakisatKokemäki -
 seuraSeurakisatKarkkila -
 seuraSeurakisatVieremä06.06.
 seuraSeurakisatAlaveteli07.06.
 seuraSeurakisatLiminka08.06.
 seuraSilja Line SeurakisatHankasalmi06.06.
 seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju07.06.
 seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
 seuraSilja Line SeurakisatOulu -