Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut

Kilpailukalenteri.fi - sähköinen kisakalenteri

Sähköinen ilmoittautumisjärjestelmä kilpailukalenteri.fi sisältää kaikki kaikki Suomen Urheiluliiton hyväksymät kilpailut. Kilpailuita on mahdollista selata aikajärjestyksessä kalenteria hyödyntäen tai hakemalla mm. ajanjakson, sarjan, lajin, piiri tai kilpailun luokituksen mukaan.

6.2. klo 10:00 Ilmoittautumismaksujen kerääminen Kilpailukalenteri.fi:ssä

Seurat voivat kerätä ilmoittautumismaksut ilmoittautujilta ilmoittautumisen yhteydessä. Ilmoittautumismaksu maksetaan verkkopankissa ja edellyttää seuralta sopimusta maksuoperaattorin kanssa. Katso lisätietoja täältä.

10 seuraavan päivän kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
La 25.06.eliitKuortaneen EliittikisatKuortane17.06.
 pkEliittikisojen nuorten esilajitKuortane17.06.
Su 26.06.tähti80. Saarijärven Juhla JuhannuskisatSaarijärvi20.06.
 pkUtran pk. kiekko IIJoensuu -
Ma 27.06.pk3. ViikkokisatVirrat24.06.
 pkLaihian Lujan piirin myöntämät kilpailutLaihia25.06.
 pkLepUn ja Virin kesäkuun kilpailutLeppävirta24.06.
 pkLival Games lisälajiSibbo23.06.
 pkMatin karnevaalitJuva24.06.
 neNuorten eliittikilpailuVaasa23.06.
 aaKainuun kisatKajaani22.06.
 aaLIVAL-GamesSipoo23.06.
 pmpm-sisulisäottelut T9-15Laitila22.06.
 seuraSeurakisatSastamala -
 seuraSeurakisatPudasjärvi -
 seuraSilja Line SeurakisatHauho -
 seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi25.06.
 seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
 seuraSilja Line SeurakisatPietarsaari -
Ti 28.06.pkArctic-heitotRovaniemi27.06.
 pkFyrrypinkaasutVähäkyrö, Vaasa27.06.
 pkImatran INKERI kisatImatra22.06.
 pkKeskisMikon mittelöt ja TÖVEn 80v. juhlakilpailutTöysä27.06.
 pkLETE-luokittelutJuuka27.06.
 pkPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku25.06.
 pkPiiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaatVeteli -
 pkpk PännäinenPedersöre, Pännäinen26.06.
 pkSamarbetstävling - Yhteistyökisat 4/7Ingå -
 pkTNT- heitot IIHelsinki27.06.
 pkVauhti-kasitOutokumpu27.06.
 poPiiriottelut 9-13vKokemäki26.06.
 pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15Kouvola21.06.
 vattenfallVattenfall Seuracup 1. divisioona 1. osaLempäälä27.06.
 vattenfallVattenfall Seuracup 2.divValkeakoski25.06.
 seuraSeurakisatPuolanka -
 seuraSeurakisatViitasaari -
 seuraSeurakisatVesanto -
 seuraSeurakisatIkaalinen27.06.
 seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
 seuraSilja Line SeurakisatJalasjärvi -
 seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
 seuraSilja Line SeurakisatLieksa -
 seuraSilja Line SeurakisatMerijärvi -
 seuraSilja Line SeurakisatSomero -
 seuraSilja Line SeurakisatParkano26.06.
Ke 29.06.GPPaavo Nurmi GamesTurku22.06.
 pkAsikkalan Heittocup 2/4Asikkala26.06.
 pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo -
 pkKeihäskarnevaalien juniorikisatPihtipudas26.06.
 pkPaunucup IIIJämsä26.06.
 pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
 pkSeurakisat I - lisälajiHyvinkää26.06.
 pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna26.06.
 pkTiistaikisa IIIOulu27.06.
 pkTuloskisaKempele29.06.
 pmPiirinmestaruusottelut 9-15 vuottaYlitornio27.06.
 seuraSeurakisatKalajoki -
 seuraSeurakisatPaltamo -
 seuraSeurakisatSaarijärvi28.06.
 seuraSeurakisatHartola -
 seuraSeurakisatKemi -
 seuraSeurakisatLiminka28.06.
 seuraSilja Line SeurakisatVarkaus27.06.
 seuraSilja Line SeurakisatOulu -
 seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
 seuraSilja Line SeurakisatIitti28.06.
 seuraSilja Line SeurakisatHyvinkää27.06.
 seuraSilja Line SeurakisatKotka -
 seuraSilja Line SeurakisatHankasalmi27.06.
To 30.06.pkAviisi Games IIIKauhava29.06.
 pkFazer Reilucup IVLahti27.06.
 pkKartanon Marjan MansikkamaastotEspoo -
 pkPiikkiön Kehityksen yu-kilpailutKaarina28.06.
 pkSeuraottelu KarkPo - NumTarmo - NuKiNummi, Lohja27.06.
 pkViiskuntakisaÄhtäri29.06.
 karnKeihäskarnevaalitPihtipudas26.06.
 karnMoukarikarnevaalitKaustinen26.06.
 karnNuorten kansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalitKokemäki25.06.
 seuraSeurakisatKiuruvesi -
 seuraSeurakisatValtimo -
 seuraSeurakisatSäkylä -
 seuraSeurakisatLahti28.06.
 seuraSeurakisatKeitele -
 seuraSeurakisatRanua24.06.
 seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
 seuraSilja Line SeurakisatLieksa -
 seuraSilja Line SeurakisatKuortane29.06.
 seuraSilja Line SeurakisatOulainen -
 seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
 seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
 seuraSilja Line SeurakisatAsikkala -
 seuraSilja Line SeurakisatHamina -
 seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
Pe 01.07.pkHimangan Urheilijain kisatHimanka28.06.
 karnKansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalitKokemäki26.06.
 seuraSeurakisatSomero -
La 02.07.SMSM-viestitHelsinki24.06.
 pk10000m NäyttökilpailuSeinäjoki30.06.
 pkkestiläpäivien nuorisokisatKestilä -
 pm9-15-vuotiaiden pm-moniottelutIisalmi27.06.
 maratonMikkeli juoksuMikkeli -
 maratonPaavo Nurmi MarathonTurku -
 maratonRovaniemi MarathonRovaniemi29.06.
 maantiej.Kansallinen 23. Vetelin markkinahölkkäVeteli02.07.
 maantiej.VII RantalakeusjuoksuLIMINKA30.06.
Su 03.07.pkSeivästalli Cup 2. osakilpailuSomero -
 pkSisuottelutRanua30.06.
 pkYleisurheilukisatRanua28.06.
 seuraSeurakisatPyhäjoki01.07.
 seuraSeurakisatHämeenkyrö -
 seuraSeurakisatPertunmaa03.07.
Ma 04.07.pk4. Heinäseiväs-viikkokisatVirrat02.07.
 pkHäjyyly-kisatAlahärmä/Kauhava03.07.
 pkNuorten yu-kilpailutLoviisa02.07.
 pkpk KristiinankaupunkiKristiinankaupunki03.07.
 pkPorilaiskisatPori03.07.
 pkReisjärven aluekisatReisjärvi01.07.
 pkSiiPo keihäs, 400m ja 800mSiilinjärvi02.07.
 aaMIKV avoimet aluekilpailut 3Mikkeli02.07.
 aaVihdin avoimet aluekilpailutVihti/Nummela30.06.
 seuraSeurakisatPudasjärvi -
 seuraSeurakisatKerava03.07.
 seuraSeurakisat Kuhmo -
 seuraSeurakisatJoutseno, Lappeenranta01.07.
 seuraSeurakisatSastamala -
 seuraSeurakisatSonkajärvi03.07.
 seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
 seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
 seuraSilja Line SeurakisatHimanka -