Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
28.07. klo 11:00 Pohjan Koitokset Ilmoittautuneet
N 100m				
	Tiina Taskinen	  Veitsiluodon Kisaveikot	13,00	13,00
	Veera Pudas	  Veitsiluodon Kisaveikot	12,37   12,37	
	Maria Peura	  Tervolan Terävä	        13,04	13,04
	Iina Takkula	  Oulun Pyrintö	                12,85	12,85
	Enni Lehtomäki	  Oulun Pyrintö	                13,11	13,11
	Emma Mäkikallio	  Pohjan Koitto		                12,14
	Milla Nevalainen  Pohjan Koitto		        13,87   13,87
	Iiris Törrönen	  Oulun Pyrintö	                13,10	13,10
	Ida Ravaska	  Veitsiluodon Kisaveikot	12,61	12,61
	Ellinoora Ylimäki Alatornion Pirkat	        13,03	13,03
	Essi Kurtti	  Oulun Pyrintö	                13,03	12,97
	Elisabet Salmela  Veitsiluodon Kisaveikot	12,54	12,28
	Iida Pahtaja	  Pohjan Koitto	                12,67	12,67
	Pinja Kangas	  Limingan Niittomiehet	        13,35	13,35
        Vilhelmiina Maaranto Limingan Niittomiehet      13,82   13,52
N 200m				
	Ida Ravaska	  Veitsiluodon Kisaveikot	26,07	25,61
	Emma Mäkikallio	  Pohjan Koitto		                26,05
	Iina Takkula	  Oulun Pyrintö	                26,51	26,51
	Olivia Bojang	  Veitsiluodon Kisaveikot	25,50	24,94
	Maija Tukeva	  Ähtärin Urheilijat	        27,81	26,96
	Roosa Kouri	  Alatornion Pirkat	        28,39	28,01
	Iiris Törrönen	  Oulun Pyrintö	                27,55	27,55
	Essi Kurtti	  Oulun Pyrintö	                27,75	27,67
	Tiina Taskinen	  Veitsiluodon Kisaveikot	27,40	27,40
	Iida Pahtaja	  Pohjan Koitto	                27,26	27,26
	Ellinoora Ylimäki Alatornion Pirkat	        27,49	27,49
	Enni Lehtomäki	  Oulun Pyrintö	                27,82	27,82
        Vilhelmiina Maarantao Limingan Niittomiehet     28,44   27,91
N 400m				
	Pinja Purola	  Oulun Pyrintö		        
	Maija Kumpula	  Haukiputaan Veikot		
	Maija Tukeva	  Ähtärin Urheilijat	        59,95	58,01
	Roosa Kouri	  Alatornion Pirkat	        1.03,90	1.03,90
	Pinja Kangas	  Limingan Niittomiehet		
        Katri Mustola     Kalajoen Junkkarit            53,91   53,20
N 800m				
	Marianne Myllylä  Kuusamon Erä-Veikot		
	Maija Kumpula	  Haukiputaan Veikot		
	Alina Vuokila	  Veitsiluodon Kisaveikot	2.34,67	2.32,14
	Ella Haataja	  Kuusamon Erä-Veikot	        2.29,67	2.29,16
	Jenni Ojala	  Pohjan Koitto		        2.35,93
	Marianna Liukkonen Oulun Pyrintö	        2.34,55	2.28,35
	Enni Petrelius	  Pohjan Koitto	                2.29,27	2.29,27
N Korkeus				
	Olivia Bojang	  Veitsiluodon Kisaveikot		140
	Maria Peura	  Tervolan Terävä	        168	168
N Seiväs				
	Milla Nevalainen  Pohjan Koitto		
N Keihäs
        Merja Perätalo    Ylikiimingin Nuijamiehet      
N Pituus				
	Veera Pudas	  Veitsiluodon Kisaveikot	5,19    5,23	
	Siiri Lithovius	  Limingan Niittomiehet	        4,72	5,05
	Sonja Stång	  Kuivasjärven Aura	        5,25	5,26
	Maria Peura	  Tervolan Terävä	        5,45	5,45
        Ella Nisula       Kuivasjärven Aura             5,49    5,49
M 100m				
	Pauli Rytilahti	  Lapin Lukko		
	Aaro Davidila	  Lapin Lukko	                11,64	11,64
	Antti Kokkonen	  Oulun Pyrintö		        11,02
	Juha-Pekka Holm	  Kivijärven Kivekkäät	        14,19	13,99
M 200m				
	Pauli Rytilahti	  Lapin Lukko		
	Veeti Huokuniemi  Posion Pyrintö		31,61
	Iiro Pitkänen	  Pohjan Koitto	                24,33	24,24
	Tuukka Tuohino	  Pohjan Koitto		        26,73
	Antti Kokkonen	  Oulun Pyrintö		        22,00
	Juha-Pekka Holm	  Kivijärven Kivekkäät		29,36
M 400m				
	Akseli Stark	  Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
	Markus Serenius	  Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
	Vesa Huokuniemi	  Posion Pyrintö	        54,82	52,63
	Iiro Pitkänen	  Pohjan Koitto	                55,18	55,18
	Tuukka Tuohino	  Pohjan Koitto		
M 800m				
	Eetu Petrelius	  Pohjan Koitto	                2.17,47	2.17,47
	Aleksi Nokkanen	  Viipurin Urheilijat	        2.22,97	2.22,97
	Veikko Huuskonen  Posion Pyrintö	        2.20,09	2.20,09
	Oiva Ylä-Jarkko	  Länsi-Uudenmaan Urheilijat	2.31,62	2.31,62
	Ike Melnits	  Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
	Samuli Ukkola	  Kempeleen Kiri	        2.11,86	2.06,26
M Pituus				
	Osku Loukkola	  Oulun Pyrintö	                6,30	6,46
M Kuula				
	Jussi Tukeva	  Jalasjärven Jalas	        16,26	16,36
M Keihäs				
	Matias Päri	  Limingan Niittomiehet	        47,34	53,05
P5 40m				
	Aatu Turpeenniemi			
	Veeti Ylikulppi		
        Elias Hiltunen	
P5 Pallonheitto				
	Aatu Turpeenniemi			
	Veeti Ylikulppi	
        Elias Hiltunen		
T5 40m				
	Alva Veikkolainen			
	Iiri Veikkolainen  Pohjan Koitto		
	Aurora Nikkarinen			
	Amanda Nikkarinen			
	Selja Pintamo-Kenttälä			
	Nanna Vaattovaara			
	Nella Vaattovaara			
T5 Pallonheitto				
	Alva Veikkolainen			
	Iiri Veikkolainen  Pohjan Koitto		
	Aurora Nikkarinen			
	Amanda Nikkarinen			
	Selja Pintamo-Kenttälä			
	Nanna Vaattovaara			
	Nella Vaattovaara			
P7 40m				
	Antti Väisänen	   Pohjan Koitto	
P7 Pallonheitto
        Antti Väisänen     Pohjan Koitto	
T7 40m				
	Kerttu Inkilä			
	Ellen Poikela	   Pohjan Koitto		
	Eeva Koskiniemi	   Pohjan Koitto		
	Elina Erkkilä	   Pohjan Koitto		
	Milja Hulkko	   Lapin Lukko		
	Aimi Veikkolainen  Pohjan Koitto		
	Alma Toiviainen	   Pohjan Koitto		
	Saana Daavittila   Pohjan Koitto		
	Seela Oinas	   Pohjan Koitto		
	Siina Pintamo-Kenttälä			
T7 Pallonheitto				
	Eeva Koskiniemi	   Pohjan Koitto		
	Elina Erkkilä	   Pohjan Koitto		
	Milja Hulkko	   Lapin Lukko		
	Alma Toiviainen	   Pohjan Koitto		
	Saana Daavittila   Pohjan Koitto		
	Seela Oinas	   Pohjan Koitto		
	Siina Pintamo-Kenttälä			
T9 40m				
	Justiina Aho	   Pohjan Koitto		
	Helmi Koskiniemi   Pohjan Koitto		
	Elma Tiihonen			
	Ruusa Repo	   Lapin Lukko	            7,54	7,54
	Sini Kramsu	   Alatornion Pirkat	    8,79	8,79
T9 600m				
	Aimi Veikkolainen  Pohjan Koitto		
	Ruusa Repo	   Lapin Lukko	            2.48,45	2.48,45
T9 Pituus				
	Elma Tiihonen			
	Aimi Veikkolainen  Pohjan Koitto		
	Saana Daavittila   Pohjan Koitto		
	Ruusa Repo	   Lapin Lukko	            2,83	2,83
	Sini Kramsu	   Alatornion Pirkat	    2,41	2,41
T9 Kuula				
	Justiina Aho	   Pohjan Koitto		
	Aimi Veikkolainen  Pohjan Koitto		
	Sini Kramsu	   Alatornion Pirkat	    2,82	2,82
P9 40m				
	Eemil Poikela	   Pohjan Koitto		
	Miro Veikkolainen  Pohjan Koitto		
	Juho Daavittila	   Pohjan Koitto		
P9 600m				
	Aamos Oinas	   Pohjan Koitto		
P9 Pituus				
	Miro Veikkolainen  Pohjan Koitto		
	Juho Daavittila	   Pohjan Koitto	     
P9 Kuula				
	Miska Anttila	   Lapin Lukko		
	Aamos Oinas	   Pohjan Koitto		
	Juho Daavittila	   Pohjan Koitto		
T11 60m				
	Jonna Jäkkö	   Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
	Olivia Laine	   Pohjan Koitto	         9,43	9,43
T11 1000m				
	Laura Ojala	   Pohjan Koitto		
	Sointu Oinas	   Pohjan Koitto		
	Jonna Jäkkö	   Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
T11 60m aidat				
	Senja Sotaheimo	   Pohjan Koitto		
	Sointu Oinas	   Pohjan Koitto		
	Jonna Jäkkö	   Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
	Helmi Kunnari	   Pohjan Koitto		
	Miisa Päri	   Limingan Niittomiehet	11,82	11,82
	Felicia Bojang	   Veitsiluodon Kisaveikot	11,92	11,92
T11 Korkeus				
	Jonna Jäkkö	   Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
	Felicia Bojang	   Veitsiluodon Kisaveikot		105
T11 Seiväs				
	Sointu Oinas	   Pohjan Koitto		
	Helmi Kunnari	   Pohjan Koitto		
	Olivia Laine	   Pohjan Koitto		
T11 Pituus				
	Helmi Kunnari	   Pohjan Koitto	        4,03	4,03
	Miisa Päri	   Limingan Niittomiehet	3,82	3,82
	Felicia Bojang	   Veitsiluodon Kisaveikot	3,78	3,78
	Olivia Laine	   Pohjan Koitto	        4,10	4,10
T11 Kuula				
	Helmi Kunnari	Pohjan Koitto	                6,97	6,97
T11 Kiekko				
	Miisa Päri	Limingan Niittomiehet	        15,69	15,69
T11 Keihäs				
	Senja Sotaheimo	Pohjan Koitto		
	Jonna Jäkkö	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
	Miisa Päri	Limingan Niittomiehet	        17,91	18,02
	Olivia Laine	Pohjan Koitto		        16,65
P11 60m				
	Niiles Anttila	Lapin Lukko		
	Santeri Kramsu	Alatornion Pirkat	        9,24	9,24
	Erkka Petrelius	Pohjan Koitto	                10,55	10,55
	Paulus Aho	Lapin Lukko	                9,40	9,40
P11 1000m				
	Sebastian Palojärvi Pohjan Koitto		
	Niiles Anttila	    Lapin Lukko		
	Erkka Petrelius	    Pohjan Koitto	        4.08,61	3.59,45
	Joonas Salzmann	    Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
P11 60m aidat				
	Santeri Ukkola	Kempeleen Kiri		
	Santeri Kramsu	Alatornion Pirkat	         11,14	11,14
P11 Korkeus				
	Niiles Anttila	Lapin Lukko	                100	110
	Santeri Kramsu	Alatornion Pirkat		100
	Erkka Petrelius	Pohjan Koitto		        85
P11 Pituus				
	Santeri Ukkola	Kempeleen Kiri	                3,14	3,14
	Paulus Aho	Lapin Lukko	                3,51	3,51
P11 Kuula				
	Paulus Aho	Lapin Lukko	  
P11 Kiekko				
	Niiles Anttila	Lapin Lukko	                8,58	8,58
P11 Keihäs				
	Waltteri Söderlund	Lapin Lukko	        22,18	22,18
	Santeri Kramsu	Alatornion Pirkat		16,86
	Erkka Petrelius	Pohjan Koitto		        19,88
T13 60m				
	Saimi Lithovius	 Limingan Niittomiehet	        8,65	8,65
	Nora Niukkanen	 Pohjan Koitto	                9,47	9,47
	Ella Nissinaho	 Limingan Niittomiehet	        8,90	8,90
	Janette Hintsala Pohjan Koitto		
	Milla Kumpula	 Veitsiluodon Kisaveikot	9,27	9,27
	Safia Mekki	 Pohjan Koitto	                8,81	8,81
	Siiri Poikela	 Pohjan Koitto	                9,19	9,19
	Eerika Rahko	 Pohjan Koitto	                9,28	9,28
T13 1000m				
	Siiri Poikela	 Pohjan Koitto		
T13 60m aidat				
	Anna-Sofia Orajärvi Alatornion Pirkat	        10,63	10,63
	Taru Repo	    Pohjan Koitto		
	Viivi Raudasoja	    Pohjan Koitto		12,36
	Saimi Lithovius	    Limingan Niittomiehet	9,93	9,93
	Janette Hintsala    Pohjan Koitto		
	Eerika Rahko	    Pohjan Koitto	        10,78	10,78
T13 Korkeus				
	Ilona Ylitapio	    Pohjan Koitto		
	Noora Joki	    Pohjan Koitto	        133	133
	Anna-Sofia Orajärvi Alatornion Pirkat	        153	153
	Taru Repo	    Pohjan Koitto	        125	125
T13 Seiväs				
	Viivi Raudasoja	    Pohjan Koitto	        215	215
	Eerika Rahko	    Pohjan Koitto		
T13 Pituus				
	Ilona Ylitapio	    Pohjan Koitto		
	Taru Repo	    Pohjan Koitto		
	Saimi Lithovius	    Limingan Niittomiehet	4,96	4,96
	Nora Niukkanen	    Pohjan Koitto	        3,64	3,64
	Ella Nissinaho	    Limingan Niittomiehet	4,68	4,68
	Janette Hintsala    Pohjan Koitto	        3,41	3,41
	Milla Kumpula	    Veitsiluodon Kisaveikot	4,25	4,25
	Safia Mekki	    Pohjan Koitto	        4,45	4,45
	Siiri Poikela	    Pohjan Koitto		
T13 Kuula				
	Emma Lesharkole	    Pohjan Koitto		
	Viivi Raudasoja	    Pohjan Koitto	        8,13	8,13
	Milla Kumpula	    Veitsiluodon Kisaveikot	6,82	6,82
T13 Kiekko				
	Emma Lesharkole	    Pohjan Koitto		
	Viivi Raudasoja	    Pohjan Koitto	        27,99	27,99
T13 Keihäs				
	Viivi Raudasoja	    Pohjan Koitto	25,31	25,31
P13 60m				
	Oliver Mattila      Pohjan Koitto		
	Roope Stålnacke	    Lapin Lukko		9,55
	Timi Lempinen	    Lapin Lukko	8,24	8,24
P13 Kuula				
	Oliver Mattila	    Pohjan Koitto		
P13 Kiekko				
	Aaron Rissanen	    Lapin Lukko		
P13 Keihäs				
	Oliver Mattila	    Pohjan Koitto	
        Santeri Kotila      Pohjan Koitto	
T15 100m				
	Sara Niukkanen	    Pohjan Koitto		
	Jenni Ojala	    Pohjan Koitto		
	Saana Peura	    Tervolan Terävä	        13,50	13,50
	Nella Karjalainen   Limingan Niittomiehet	13,89	13,89
	Janette Malila	    Limingan Niittomiehet		
        Sanni Iivari        Pohjan Koitto
        Safia Mekki         Pohjan Koitto
T15 80m aidat				
	Sanni Iivari	    Pohjan Koitto	        13,47	13,47
	Venla Polojärvi	    Pohjan Koitto	        14,19	14,19
	Enni Aula	    Pohjan Koitto	        16,60	15,01
	Sara Niukkanen	    Pohjan Koitto	        14,57	14,57
	Saana Peura	    Tervolan Terävä		
T15 Korkeus				
	Neea-Maria Joki	    Pohjan Koitto	        161	161
	Janette Malila	    Limingan Niittomiehet	155	155
T15 Seiväs				
	Kiia Perkaus	    Pohjan Koitto	        290	290
	Sanni Iivari	    Pohjan Koitto	        250	250
T15 Pituus				
	Anna Helander	    Limingan Niittomiehet	4,29	4,29
	Emma Raappana	    Alatornion Pirkat	        4,79	4,79
	Venla Polojärvi	    Pohjan Koitto	        4,23	4,23
	Enni Aula	    Pohjan Koitto	        4,33	4,37
	Sara Niukkanen	    Pohjan Koitto	        4,53	4,53
	Saana Peura	    Tervolan Terävä	        5,05	5,05
	Nella Karjalainen   Limingan Niittomiehet	4,85	4,85
T15 Kuula				
	Anni Karanta	    Pohjan Koitto		
T15 Kiekko				
	Anni Karanta	    Pohjan Koitto		
	Enni Aula	    Pohjan Koitto	        47,46	47,46
        Anette Saalismaa    Oulun Pyrintö               43,70   43,70
T15 Keihäs				
	Saana Peura	    Tervolan Terävä	        30,69	33,16
	Enni Petrelius	    Pohjan Koitto	        27,48	27,48
P15 100m				
	Jaakko Honka	    Limingan Niittomiehet	12,33	12,33
P15 2000m				
	Erkki Ikäläinen	    Pohjan Koitto		6.53,93
	Jussi Rantala	    Pohjan Koitto		8.43,61
P15 Korkeus				
	Erno Virtanen	    Posion Pyrintö	        145	145
	Aleksi Nokkanen	    Viipurin Urheilijat		
P15 Pituus				
	Jaakko Honka	    Limingan Niittomiehet	6,02	6,02
P15 Kuula				
	Niklas Päri	    Limingan Niittomiehet	9,72	9,72
P15 Kiekko				
	Joonas Salzmann	    Länsi-Uudenmaan Urheilijat		24,18
	Niklas Päri	    Limingan Niittomiehet	27,74	27,74
P15 Keihäs				
	Mika Niskala	    Pohjan Koitto	        45,04	45,04
	Erno Virtanen	    Posion Pyrintö	        34,14	34,14
	Jaakko Honka	    Limingan Niittomiehet	48,20	48,20
N17 100m aidat				
	Adeliina Kemppainen Pohjan Koitto	        15,36	15,36
	Siiri Lithovius	    Limingan Niittomiehet		
	Sonja Stång	    Kuivasjärven Aura	        14,24	14,24
	Maria Peura	    Tervolan Terävä		
        Ella Nisula         Kuivasjärven Aura           14,22   14,22
N17 400m aidat				
	Adeliina Kemppainen Pohjan Koitto	        1.11,23	1.11,23
	Sonja Stång	    Kuivasjärven Aura		
N17 Keihäs				
	Maria Peura	    Tervolan Terävä		33,40
N17 Kuula
        Annukka Saalismaa   Oulun Pyrintö               14,74   14,74
M17 Kuula				
	Joonas Karppinen    Kuivasjärven Aura	        13,85	13,85
M17 Kiekko				
	Joonas Karppinen    Kuivasjärven Aura	        36,27	36,27