Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
19.07. klo 15:00 Kalevan kisat Ilmoittautuneet
M 100 m								SB	PB

2	Otto Ahlfors		Ikaalisten Urheilijat		10,49	10,44
9	Aleksi Ala-Prinkkilä	IF Kraft			10,89	10,67
10	Konsta Alatupa		Kokkolan Työväen Urheilijat	10,63	10,63
11	Jonathan Brace		Esbo IF				10,81	10,76
4	Viljami Kaasalainen	Mikkelin Kilpa-Veikot		10,52	10,52
6	Willem Kajander		Borgå Akilles			10,54	10,54
12	Viktor Kantele		Borgå Akilles			10,98	10,98
13	Mikko Laaksonen		Kaustisen Pohjan-Veikot		10,86	10,86
14	Aleksi Lehto		Seinäjoen Seudun Urheilijat	10,51	10,51
15	Joona Luotonen		IF Sibbo-Vargarna		10,96	10,96
16	Ilari Manninen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	10,98	10,93
17	Erno Mehtonen		Savonlinnan Riento		10,86	10,76
3	Ville Myllymäki		Kankaanpään Seudun Leisku	10,63	10,38
18	Ilari Mäkinen		Helsingfors IFK			10,70	10,70
7	Eerikki Pekkola		Ikaalisten Urheilijat		10,73	10,73
19	Samuel Purola		Oulun Pyrintö			10,44	10,31
5	Eetu Rantala		Pudasjärven Urheilijat		10,39	10,30
20	Hannes Siitonen		Helsingin Kisa-Veikot		10,95	10,76
21	Markus Skyttä		Kouvolan Urheilijat		10,73	10,56
22	Aleksi Tuononen		Ähtärin Urheilijat		10,96	10,88
23	Santeri Örn		Polvijärven Urheilijat		10,72	10,72

M 200 m

3	Eljas Aalto		IF Sibbo-Vargarna		21,37	21,37
9	Ville Aarnivala		Tampereen Pyrintö		21,78	21,27
10	Konsta Alatupa		Kokkolan Työväen Urheilijat	21,38	21,38
6	Erik Back		Helsingfors IFK			21,51	21,51
11	Christoffer Envall	IK Falken			21,78	21,71
12	Chibunna Ezeabasirim	Helsingin Kisa-Veikot		22,05	22,05
13	Mikael Granqvist	IF Sibbo-Vargarna		22,11	22,11
14	Tuukka Huuskola		Esbo IF				21,67	21,67
15	Jonathan Hyvärinen	Helsingin Kisa-Veikot		22,12	22,12
16	Filiph Johansson	Gamlakarleby IF			21,89	21,89
17	Viljami Kaasalainen	Mikkelin Kilpa-Veikot		21,46	21,46
18	Willem Kajander		Borgå Akilles			21,62	21,54
19	Aleksi Lehto		Seinäjoen Seudun Urheilijat	21,43	21,43
8	Oskari Lehtonen		Nurmijärven Yleisurheilu	20,88	20,88
20	Matias Linkoaho		Helsingin Kisa-Veikot		22,09	21,65
21	Tommi Mäkinen		Helsingin Kisa-Veikot		21,65	21,63
5	Eerikki Pekkola		Ikaalisten Urheilijat		21,70	21,60
22	Samuel Purola		Oulun Pyrintö			21,27	20,84
23	Eetu Rantala		Pudasjärven Urheilijat		21,87	21,08
24	Roope Saarinen		Esbo IF				20,99	20,99
25	Hannes Siitonen		Helsingin Kisa-Veikot		21,96	21,91
4	Aleksi Tuononen		Ähtärin Urheilijat		21,85	21,69
26	Isac Wedenberg		Borgå Akilles			22,10	22,10
27	Santeri Örn		Polvijärven Urheilijat		22,04	22,04

M 400 m

9	Eljas Aalto		IF Sibbo-Vargarna	 	48,40	 47,76
4	Erik Back		Helsingfors IFK	 		47,80	 47,80
10	Lauri Eerola		Lahden Ahkera	 		49,98	 49,98
5	Christoffer Envall	IK Falken	 		48,35	 47,90
7	Filiph Johansson	Gamlakarleby IF	 		48,58	 48,48
11	Teemu Keronen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	49,51	 49,51
6	Antti Kokkonen		Oulun Pyrintö	 		49,74	 47,95
12	Kalle Kompuinen		Säkylän Urheilijat		49,51	 49,51
13	Eemil Koso		Tampereen Pyrintö		48,98	 48,98
1	Ville Lampinen		Kenttäurheilijat -58		49,37	 47,24
14	Jaakko Lehtilä		Helsingfors IFK	 		49,66	 48,70
15	Matias Linkoaho		Helsingin Kisa-Veikot		50,04	 48,18
2	Tommi Mäkinen		Helsingin Kisa-Veikot		48,73	 48,09
8	Juho Pirskanen		Kuopion Reipas			48,93	 48,64
16	Ilari Ryyppö		Tampereen Urheilijat -38	48,92	 48,92
17	Benjamin Stendahl	Esbo IF				50,08	 49,71
18	Markus Teijula		Naantalin Löyly			47,85	 47,63
19	Elias Tuominen		Naantalin Löyly	 		49,61	 49,61
20	Julius Uutela		Helsingin Kisa-Veikot		48,66	 48,58
21	Frano Vainio-Doiseul	Hyvinkään seudun Urheilijat	49,90	 49,90
3	Juho Vanhala		Harjavallan Jymy		48,84	 48,08
22	Christian Vänttinen	Naantalin Löyly			49,67	 49,67

M 800 m

5	Simon Haglund		IK Falken			1.51,42	1.51,42
9	Lauri Hassi		Oriveden Ponnistus		1.54,86	1.54,02
10	Niklas Heikkilä		Kuusankosken Urheiluseura	1.54,68	1.54,68
11	Samuli Hussa		Limingan Niittomiehet		1.56,01	1.54,30
12	Panu Jantunen		Helsingin Kisa-Veikot		1.54,32	1.50,37
13	Joonatan Junkkala	Vammalan seudun Voima		1.54,03	1.54,03
14	Jiri Karjalainen	Joensuun Kataja			1.55,38	1.54,95
2	Jaakko Laakso		Tampereen Pyrintö		1.56,63	1.48,25
1	Ville Lampinen		Kenttäurheilijat -58		1.50,94	1.48,44
7	Antton Launto		Sauvon Urheilijat		1.53,04	1.52,29
15	Jaakko Lehtilä		Helsingfors IFK			1.53,76	1.53,76
16	Julius Mäkinen		Tampereen Pyrintö		1.55,24	1.55,24
17	Juho Pirskanen		Kuopion Reipas			1.55,83	1.54,66
18	Tuomas Puputti		IF Raseborg			1.55,05	1.55,03
19	Vincent Quednau		Helsingin Kisa-Veikot		1.54,73	1.54,73
20	Jussi Raittinen		Kurikan Ryhti			1.54,77	1.52,08
21	Alex Rauhala		Vasa IS				1.54,90	1.52,72
3	Joonas Rinne		Saarijärven Pullistus		1.49,14	1.49,14
4	Tuomo Salonen		Espoon Tapiot			1.52,05	1.49,39
22	Markus Teijula		Naantalin Löyly			1.49,26	1.48,87
23	Elias Tuominen		Naantalin Löyly			1.53,74	1.53,74
8	Julius Uutela		Helsingin Kisa-Veikot		1.52,00	1.51,53
24	Niko Viljola		Helsingin Kisa-Veikot		1.53,18	1.53,18
25	Christian Vänttinen	Naantalin Löyly			1.55,35	1.55,05

M 1500 m

9	Wilho Hautala		Lahden Ahkera	 		3.54,46	 3.54,46
10	Niklas Heikkilä		Kuusankosken Urheiluseura	3.56,11	 3.56,11
6	Samuli Hussa		Limingan Niittomiehet	 	3.55,96	 3.51,80
7	Panu Jantunen		Helsingin Kisa-Veikot	 	3.52,27	 3.44,80
11	Jiri Karjalainen	Joensuun Kataja	 		3.55,82	 3.52,95
8	Antton Launto		Sauvon Urheilijat		3.51,83	 3.51,59
12	Otto Loukkalahti	IF Raseborg	 		4.00,77	 3.51,63
2	Samu Mikkonen		Joensuun Kataja			 	 3.45,54
13	Julius Mäkinen		Tampereen Pyrintö		3.54,39	 3.54,39
14	Ilari Piipponen		Karhulan Katajaiset		3.54,34	 3.43,04
15	Topi Raitanen		Helsingin Kisa-Veikot		3.45,03	 3.45,03
1	Joonas Rinne		Saarijärven Pullistus	 	3.45,28	 3.45,28
16	Eero Saleva		Helsingin Kisa-Veikot	 	3.50,74	 3.50,74
3	Tuomo Salonen		Espoon Tapiot	 		3.49,60	 3.46,38
17	Martti Siikaluoma	Lahden Ahkera	 		3.48,70	 3.47,96
4	Tommi Sundell		Porin Yleisurheilu		3.49,16	 3.44,14

M 5000 m

9	Pekka Antikainen	Turun Toverit			15.25,08	15.22,09
10	Kennedy Charicha	Turun Urheiluliitto		14.54,66	14.16,91
11	Otto Kaario		Jyväskylän Kenttäurheilijat	15.11,59	15.11,59
12	Ossi Kekki		Lahden Ahkera			14.12,94	14.11,25
13	Leevi Keronen		Lempäälän Kisa Yleisurheilu	15.09,56	15.09,56
14	Mika Kotiranta		Joensuun Kataja			14.54,21	14.54,21
4	Victor Lövdal		Vasa IS				15.11,75	14.42,59
5	Aki Nummela		Helsingin Kisa-Veikot		14.28,06
15	Jaakko Piesanen		Saarijärven Pullistus		14.11,73	14.11,73
16	Matti Rauma		Turun Urheiluliitto		15.05,51	14.42,26
17	Pauli Ruostetsaari	Gamlakarleby IF			15.17,94	15.10,89
3	Eero Saleva		Helsingin Kisa-Veikot		14.17,87	14.17,87
6	Martti Siikaluoma	Lahden Ahkera			14.41,38	14.19,96
18	Miika Takala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	15.16,99	14.28,11
19	Arttu Vattulainen	Joensuun Kataja			13.46,75	13.46,75

M 10 000 m

9	Tuomas Aho		Limingan Niittomiehet		32.44,68	32.44,68
10	Kennedy Charicha	Turun Urheiluliitto				30.38,17
11	Samuli Huusko		Laitasaaren Veto				32.16,7h
12	Jan Kaas		Gamlakarleby IF			32.51,12	32.51,12
13	Ossi Kekki		Lahden Ahkera					30.21,43
14	Jukka Kero		Turun Urheiluliitto		32.39,45	30.40,61
15	Vilho Loukkalahti	IF Raseborg					32.39,18
16	Henri Manninen		Jyväskylän Kenttäurheilijat			29.32,20
17	Janne Niemi		Janakkalan Jana			32.55,58	32.55,58
18	Jaakko Nieminen		Jyväskylän Kenttäurheilijat			29.52,00
19	Aki Nummela		Helsingin Kisa-Veikot		30.52,45	30.23,51
20	Ossi Peltoniemi		Rovaniemen Roadrunners		32.48,46	32.15,04
6	Jaakko Piesanen		Saarijärven Pullistus				31.06,39
21	Antti Ranta-Aho		Vasa IS						32.29,09
3	Matti Rauma		Turun Urheiluliitto				30.48,67
22	Martti Siikaluoma	Lahden Ahkera					32.36,23
7	Miika Takala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	32.23,43	29.55,36
23	Niklas Wihlman		Turun Urheiluliitto				31.00,88

M 3000 m ej

2	Hannu Granberg		Lahden Ahkera	 		8.47,62	 8.47,62
6	Joonas Harjamäki	Viipurin Urheilijat		9.11,27	 8.35,75
4	Wilho Hautala		Lahden Ahkera			9.12,51	 9.12,51
9	Samu Heikkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	10.00,15 10.00,15
10	Eero Heinonen		Turun Urheiluliitto		9.44,35	 9.44,35
11	Jonas Ingo		Vasa IS	 			9.50,83	 9.50,83
12	Otto Kaario		Jyväskylän Kenttäurheilijat	9.56,07	 9.56,07
13	Vilho Kilpeläinen	Piikkiön Kehitys		9.46,20	 9.46,20
3	Otto Loukkalahti	IF Raseborg				 9.12,42
14	Sami Maamela		Anjalan Liitto			9.41,73	 9.27,69
5	Aki Nummela		Helsingin Kisa-Veikot		9.30,00	 8.58,68
15	Kari Poutiainen		Limingan Niittomiehet		9.40,53	 9.39,42
1	Topi Raitanen		Helsingin Kisa-Veikot	 	8.31,91	 8.31,91
16	Dennis Rehnström	Jyväskylän Kenttäurheilijat	10.05,34 9.59,39
17	Teppo Syrjälä		Tampereen Pyrintö		9.52,67	 8.45,25
7	Miika Tenhunen		Nivalan Urheilijat		8.57,17	 8.57,17

M 110 m aj

9	Eelis Hirvinen		Kankaanpään Seudun Leisku	15,31	15,31
10	Juha-Matti Iso-Jaakkola	Lauttakylän Luja		15,56	14,64
11	Valtteri Kalliokulju	Liedon Parma			14,50	14,22
3	Viktor Kantele		Borgå Akilles			14,34	14,16
12	Rami Kareem		Helsingin Kisa-Veikot		14,19	14,19
13	Otto Kilpi		Jyväskylän Kenttäurheilijat	14,76	14,04
1	Elmo Lakka		Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,69	13,69
6	Jere Lehto		Oulun Pyrintö			14,49	14,49
14	Edward Lindberg		IF Sibbo-Vargarna		15,78	15,78
2	Ilari Manninen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	14,40	14,29
15	Juuso Peltola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	15,66	15,66
5	Ville Rajala		Alajärven Ankkurit		14,61	14,13
8	Otto Seppälä		Lamminpään Korpi			14,30
7	Miska Sundberg		Jyväskylän Kenttäurheilijat	14,92	14,91
16	Niko Tahvanainen	Pyhäselän Urheilijat		15,59	14,71
17	Elias Ylöstalo		IF Sibbo-Vargarna		15,07	15,07

M 400 m aj

9	Jevgeni Aleksandrov	Helsingfors IFK	 		58,27	 54,81
10	Jonni Blomqvist		Borgå Akilles			53,36	 53,36
11	Chibunna Ezeabasirim	Helsingin Kisa-Veikot				TN
12	Aleksi Heimonen		Tampereen Urheilijat -38	55,44	 53,70
13	Markus Hurri		Liedon Parma	 		57,20	 57,20
14	Jussi Julkunen		Kuopion Reipas	 		58,80	 58,80
15	Kaapo Kangas		Jyväskylän Kenttäurheilijat	58,53	 55,08
16	Vesa Kittilä		Pyhäjoen Wirta	 		53,46	 53,46
17	Gustav Klingstedt	Helsingfors IFK	 		55,40	 51,67
18	Samu Laakso		Tapanilan Erä	 		56,70	 56,70
19	Tuomas Lehtonen		Liedon Parma	 		53,35	 51,81
20	Edward Lindberg		IF Sibbo-Vargarna		53,90	 53,90
4	Petteri Monni		Jyväskylän Kenttäurheilijat	52,67	 51,09
1	Oskari Mörö		Esbo IF	 			51,75	 49,04
21	Jere Posti		Oulun Pyrintö			56,78	 55,81
22	Samuli Raikunen		Liedon Parma	 		55,59	 55,52
5	Juho Seppänen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		 53,73
23	Pekka Sinkkonen		Helsingfors IFK	 		54,01	 53,85
24	Kalle Stylman		Liedon Parma	 		54,67	 54,67
25	Anton Tallbacka		Helsingfors IFK	 		53,99	 53,99
26	Santeri Tanner		Länsi-Uudenmaan Urheilijat	59,47	 57,10
3	Valtteri Toimela	Tampereen Pyrintö		53,12	 52,47
2	Joni Vainio-Kaila	Laitilan Jyske	 		51,79	 51,09
27	Elias Ylöstalo		IF Sibbo-Vargarna	 	55,99	 55,99

M 20 km kävely

10	Cameron Corbishley	Iso-Britannia				1.26,00	UP
3	Jarkko Kinnunen		Jalasjärven Jalas		1.29.23	1.22.53
4	Elmo Koivunen		Esbo IF				1.42.51	1.27.15
9	Jaakko Määttänen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	1.38.01	1.38.01
1	Aleksi Ojala		Urjalan Urheilijat		1.29.50	1.23.16
2	Veli-Matti Partanen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	1.27.35	1.24.01
5	Timo Viljanen		Turun Weikot Yleisurheilu		1.31.31

M Korkeus
	
9	Ville Eikkula		Tampereen Pyrintö		193	193
2	Samuli Eriksson		Salon Vilpas			220	220
10	Mika Hietaniemi		Espoon Tapiot			205	211
1	Jesse Huttunen		Savitaipaleen Urheilijat		210
11	Iiro Isokääntä		Salon Vilpas			196	196
12	Aleksi Klemola		Ullavan Kilpa			200	204
13	Daniel Kosonen		Tampereen Pyrintö		210	210
5	Julius Kuusela		Länsi-Uudenmaan Urheilijat	207	207
14	Arttu Mattila		Äänekosken Urheilijat		216	216
7	Valtteri Mattila	Äänekosken Urheilijat		197	209
15	Matias Mustonen		Lempäälän Kisa Yleisurheilu	210	210
16	Mika Polku		Virtain Urheilijat		199	231
17	Heikki Pärnä		Turun Urheiluliitto		190	214
18	Otto Takala		Joutsan Pommi			190	202
19	Casper Tillander	IF Sibbo-Vargarna		200	200
20	Ville Tuki		Tammelan Ryske			194	194
21	Jussi Viita		Tampereen Pyrintö		208	226
6	Valtteri Välimäki	Uudenkaupungin Kenttäkarhut	211	211
22	Jean Westman		Gamlakarleby IF			192	200
23	Sebastian Widjeskog	IF Åsarna			190	192

M Seiväs

2	Tommi Holttinen		Someron Esa			555	555
11	Joonas Jokivartio	Jyväskylän Kenttäurheilijat	500	510
5	Santtu Koskiaho		Karijoen Tappara		520	520
4	Urho Kujanpää		Tampereen Pyrintö		555	555
12	Anton Kunnas		IF Sibbo-Vargarna		495	495
13	Marcus Kytölä		Nurmijärven Yleisurheilu	480	501
14	Pietari Outinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	475	475
8	Tuomas Outinen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	490	490
9	Olli Rannikko		Nokian Urheilijat		485	538
3	Aleksi Saarelainen	Espoon Tapiot			490	520
14	Jami Siira		Tampereen Pyrintö		460	460
15	Iiro Suutarinen		Ähtärin Urheilijat		470	470
16	Juuso Toivonen		Ähtärin Urheilijat		480	480
17	Eetu Turakainen		Turun Urheiluliitto		521	535
1	Tomas Wecksten		Karhulan Urheilijat		555	555
18	Mikael Westö		Vasa IS				480	550

M Pituus

1	Kristian Bäck		Vasa IS				7,76	7,95
9	Janne Etelämäki		Kuortaneen Kunto		7,23	7,46
10	Eero Haapala		Seinäjoen Seudun Urheilijat	7,54	7,95
11	Ville Hakomäki		Ylihärmän Junkkarit		7,16	7,22
12	Jarmo Kaleva		Teuvan Rivakka			7,14	7,31
13	Konsta Kauppinen	Orimattilan Jymy		7,12	7,50
8	Pyry Keränen		Karkkilan Pojat			7,24	7,24
14	Otto Kilpi		Jyväskylän Kenttäurheilijat		7,96
15	Joona Luotonen		IF Sibbo-Vargarna		7,06	7,06
7	Miika Mäkinen		Riihimäen Kisko			7,30	7,32
16	Juho Nieminen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,14	7,14
17	Jimi Nukala		Vasa IS				7,17	7,17
3	Roni Ollikainen		Helsingin Kisa-Veikot		7,75	8,05
2	Arttu Pajulahti		Viipurin Urheilijat		7,88	8,10
4	Kristian Pulli		Kaipolan Vire			7,91	8,07
18	Tuomas Rouvali		Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,12	7,37
19	Mikko Rummukainen	Ristiinan Urheilijat		7,05	7,36
5	Kalle Salminen		Joensuun Kataja			7,73	7,73
20	Juha Sola		Naantalin Löyly			7,27	7,37
21	Julius Toivola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,24	7,24
22	Antti Tuomela		Laihian Luja			7,33	7,33
23	Henri Väyrynen		Kajaanin Kipinä			7,74	8,07

M Kolmiloikka

8	Iikka Alingue		Janakkalan Jana			15,50	15,50
9	Aaro Davidila		Lapin Lukko			14,97	14,97
10	Joni Heikkinen		Oulun Pyrintö				14,39
11	Rasmus Hiltunen		Savonlinnan Riento		13,80	13,80
12	Antti Inkinen		Imatran Urheilijat		14,30	15,45
13	Ilpo Kantanen		Suonenjoen Vasama		14,71	14,93
14	Jonatan Kinnunen	Saarijärven Pullistus		14,18	14,18
3	Topias Koukkula		Kangasalan Urheilijat -68	16,14	16,14
15	Oliver Kärki		Vaasan Vasama			14,65	14,65
16	Emil Kääntä		Alavieskan Viri			13,61	13,61
1	Simo Lipsanen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	16,84	17,14
17	Juho Nieminen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	14,63	14,63
5	Veikko Nugraha		Espoon Tapiot			15,21	15,21
18	Daniel Ofosu		Turun Weikot Yleisurheilu	14,36	14,36
19	Aleksi Pelto		Tampereen Urheilijat -38	14,31	14,95
20	Niko Simola		Vammalan seudun Voima		14,18	14,73
21	Daniel Sjölind		IF Åsarna			14,47	15,49
22	Joska Tommola		Lahden Ahkera			14,74	14,83

M Kuula

9	Eero Ahola		Porin Yleisurheilu		16,36	17,52
10	Mika Flinkkilä		Seinäjoen Seudun Urheilijat		17,67
11	Ville Halonen		Pyhäselän Urheilijat		15,16	15,16
12	Matti Kahilainen	Pihtiputaan Tuisku		15,50	15,83
1	Arttu Kangas		Kankaanpään Seudun Leisku	19,90	20,30
13	Arttu Korkeasalo	Lielahden Kipinä		17,99	17,99
14	Juha Kumpulainen	Iisalmen Visa			16,16	16,86
8	Samuli Kyrönviita	Ikaalisten Urheilijat		18,02	18,02
3	Timo Kööpikkä		Seinäjoen Seudun Urheilijat	18,95	18,95
15	Niklas Loukola		Seinäjoen Seudun Urheilijat	16,99	17,14
7	Mika Lönnblad		Turun Urheiluliitto		16,46	17,88
6	Nico Oksanen		Loimaan Voima			17,14	17,14
16	Antti-Pekka Rönkkö	Kiimingin Urheilijat		15,92	15,92
17	Jani Santala		Himangan Urheilijat		15,67	17,30
18	Kalle Savolainen	Keiteleen Nuju			15,05	15,22
2	Tomas Söderlund		IF Raseborg			18,16	19,12
19	Mikko Toiviainen	Loimaan Jankko			16,67	16,87
20	Jussi Tukeva		Jalasjärven Jalas		15,89	16,36
21	Kasper Tunkkari		IF Åsarna			14,74	15,07
22	Ville Välimaa		Kenttäurheilijat -58		15,90	15,90

M Kiekko

9	Sami Aartolahti		Lahden Ahkera			50,71	56,56
10	Jouni Helppikangas	Orimattilan Jymy		51,52	61,72
11	Riku Kauppila		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	47,44	50,68
12	Kalle Kivioja		Nokian Urheilijat		47,45	50,22
6	Ville Kivioja		Nokian Urheilijat		54,30	58,43
13	Olli-Pekka Korhonen	Kaavin Kaiku			50,31	54,53
1	Frantz Kruger		Vasa IS				59,74	69,97
5	Juha Lahdenranta	Porin Yleisurheilu		55,17	60,90
14	Topi Laitila		Teuvan Rivakka			47,85	50,94
15	Veikko Laitinen		Keuruun Kisailijat		49,71	52,61
16	Mika Loikkanen		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	47,11	63,17
17	Antti Martinmäki	Raahen Vesa			46,97	51,99
18	Mikko Martinmäki	Raahen Vesa			48,55	51,98
19	Raine Munukka		Kuortaneen Kunto		52,96	62,40
3	Pyry Niskala		Seinäjoen Seudun Urheilijat	60,11	61,66
4	Oskari Perälampi	Espoon Tapiot			57,75	57,75
8	Teemu Poikolainen	Joensuun Kataja			49,81	54,85
20	Mika Ruhtinas		Jyväskylän Kenttäurheilijat	47,67	47,67
21	Juuso Sillanpää		Jyväskylän Kenttäurheilijat	51,85	55,12
2	Olli Takala		Lahden Ahkera			52,25	56,55

M Moukari

9	Roope Auvinen		Sjundeå IF			70,12	70,12
10	Fredrik Fröberg		Sjundeå IF			64,45	64,75
11	Tuomas Kalliovaara	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	60,00	63,88
12	Marco Kammer		Helsingfors IFK			63,80	63,80
5	Aaron Kangas		Kankaanpään Seudun Leisku	72,09	72,09
13	Joachim Koivu		Esbo IF					71,67
7	Markus Kokkonen		Pyhäselän Urheilijat		68,44	69,83
1	Henri Liipola		Someron Esa			75,47	75,47
14	Aleksi Nieminen		Rekolan Raikas			60,79	62,71
15	Petri Rautio		Oulun Pyrintö			63,53	69,85
4	Tommi Remes		Kiuruveden Urheilijat		70,87	72,55
16	Juha Rinta-Aho		Töysän Veto			60,20	63,08
3	Tuomas Seppänen		Noormarkun Nopsa		70,33	76,20
17	Simon Solvin		IK Falken			60,63	61,92
8	Joni Syrjälä		Tampereen Pyrintö		59,06	65,34
18	David Söderberg		IF VOM					78,83
19	Ilmari Verho		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	57,07	70,98
20	Arttu Väänänen		Varpaisjärven Vire		62,18	62,33

M Keihäs

9	Mika Aalto		Virtain Urheilijat		68,90	78,94
3	Lassi Etelätalo		Joensuun Kataja			78,38	84,98
6	Harri Haatainen		Lapuan Virkiä				86,63
10	Jaakko Hauta-Aho	Töysän Veto			71,94	71,94
2	Oliver Helander		IF Raseborg			88,02	88,02
11	Taneli Juutinen		Kuopion Reipas			74,28	74,28
12	Joni Karvinen		Joensuun Kataja			73,12	80,04
13	Toni Keränen		Limingan Niittomiehet		75,64	75,64
7	Jani Kiiskilä		Veitsiluodon Kisaveikot		73,96	78,41
14	Jami Kinnunen		Äänekosken Urheilijat		78,44	78,44
15	Toni Kuusela		Kuortaneen Kunto		73,60	75,63
8	Pasi Kuusinen		Heinolan Isku			70,71	76,48
16	Toni Lifländer		Imatran Urheilijat		72,12	74,06
18	Jarmo Marttila		Kälviän Tarmo			73,65	75,23
19	Teemu Narvi		Kankaanpään Seudun Leisku	75,15	75,15
20	Antti Ruuskanen		Pielaveden Sampo		82,59	88,98
21	Lassi Saarinen		Keuruun Kisailijat		71,27	72,70
22	Teo Takala		IF Raseborg			74,39	75,15
24      Patrik Torn             Pyhäselän Urheilijat            70,98   70,98
23	Eetu Vanhamäki		Seinäjoen Seudun Urheilijat	72,07	77,77

M  10-ottelu

9	Victor Fagerholm	Borgå Akilles			5729	6037
7	Ville-Veikko Hanninen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	6176	6711
1	Juuso Hassi		Oriveden Ponnistus		7302	7734
10	Tuure Hollo		Länsi-Uudenmaan Urheilijat		7110
11	Petri Ihander		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		6668
12	Jesse Jokinen		Sysmän Sisu				6530
3	Eetu Kangas		Seinäjoen Seudun Urheilijat	7003	7097
13	Henri Kangasniemi	Ikaalisten Urheilijat			5749
14	Ville Kattelus		Ylihärmän Junkkarit		6027	6027
15	Erkko Laukia		Tapanilan Erä			5547	5547
8	Jere Liskojärvi		Helsingin Tarmo				6322
16	Joonas Mikkanen		Lahden Ahkera				6270
17	Joonas Mäkinen		Laitilan Jyske			5442	6124
18	Elmo Savola		Lappajärven Veikot			7956
19	Tarmo Savola		Lappajärven Veikot		6140	6140
20	Leo Uusimäki		Kenttäurheilijat -58		7034	7034
21	Otto Ylöstalo		IF Sibbo-Vargarna		6344	7476



N 100 m

9	Minttu-Maaria Alanen	Vaasan Vasama			12,17	12,17
10	Matilda Bogdanoff	Helsingfors IFK			12,16	12,03
11	Sara Francis		Kiuruveden Urheilijat		11,75	11,75
12	Annika Haverinen	Kajaanin Kipinä			12,19	11,89
13	Milla Heiskanen		Iisalmen Visa			12,25	12,01
8	Jenna Jokela		Helsingfors IFK				11,74
14	Anna Julin		IF Nykarlebynejden		12,25	12,04
15	Saara Keskitalo		Espoon Tapiot			12,23	12,18
16	Taika Koilahti		Turun Weikot Yleisurheilu	11,87	11,76
17	Anniina Kortetmaa	Kannuksen Ura			11,60	11,60
18	Kira Kruuti		Helsingin Kisa-Veikot		12,20	12,07
19	Johanna Kylmänen	Raision Kuula			11,87	11,87
1	Hanna-Maari Latvala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	11,63	11,30
20	Kerttu Latvala		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	11,90	11,90
21	Sanni Mahonen		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	11,95	11,85
22	Annika Mäenpää		Noormarkun Nopsa		12,04	12,04
23	Nooralotta Neziri	Jyväskylän Kenttäurheilijat	11,92	11,48
24	Eeva Paavilainen	Turun Weikot Yleisurheilu	12,10	12,10
25	Henriikka Parpala	Kokkolan Veikot			12,07	11,77
2	Maria Räsänen		Lapinlahden Veto			11,65
6	Jasmin Showlah		Helsingfors IFK			12,01	11,75
26	Alina Strömberg		Larsmo IF			12,08	11,93
27	Emma Suhonen		Espoon Tapiot			12,20	12,09
3	Milja Thureson		Turun Toverit			12,00	11,62

N 200 m

9	Laura Andberg		Helsingin Kisa-Veikot		25,07	25,07
10	Mette Baas		Veitsiluodon Kisaveikot		24,53	24,53
11	Sara Francis		Kiuruveden Urheilijat		24,49	24,44
12	Annika Haverinen	Kajaanin Kipinä			25,25	24,45
13	Milla Heiskanen		Iisalmen Visa			24,62	24,62
14	Emma Hyvärinen		Turun Urheiluliitto		24,59	24,59
15	Anna Hämäläinen		Seinäjoen Seudun Urheilijat		23,70
7	Jenna Jokela		Helsingfors IFK				24,11
16	Saara Keskitalo		Espoon Tapiot			24,86	24,86
17	Anniina Kortetmaa	Kannuksen Ura			23,94	23,62
18	Kira Kruuti		Helsingin Kisa-Veikot		24,82	24,82
1	Hanna-Maari Latvala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	23,72	22,98
19	Kerttu Latvala		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	25,01	24,57
20	Anne-Mari Lehtiö	Kenttäurheilijat -58		25,23	24,96
21	Sanni Mahonen		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	24,82	24,72
22	Nea Mattila		Helsingfors IFK				24,47
3	Katri Mustola		Kalajoen Junkkarit			24,30
23	Annika Mäenpää		Noormarkun Nopsa		25,12	25,12
2	Jeanine Nygård		IF Drott			24,78	24,25
24	Aino Pulkkinen		Äänekosken Urheilijat		23,84	23,84
8	Maria Räsänen		Lapinlahden Veto			24,10
25	Alina Strömberg		Larsmo IF			24,99	24,99
26	Aino Tapio		IF Sibbo-Vargarna		25,13	25,13
4	Milja Thureson		Turun Toverit			24,09	24,01

N 400 m

9	Laura Andberg		Helsingin Kisa-Veikot	 	56,90	 56,51
10	Mette Baas		Veitsiluodon Kisaveikot	 	55,09	 55,09
11	Charlotta Bützow	Helsingin Kisa-Veikot	 	58,54	 57,05
12	Amira Chokairy		Helsingin Kisa-Veikot	 	56,35	 55,41
13	Sanna Erkinheimo	Lahden Ahkera		 		 54,09
14	Hertta Hankimaa		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	58,09	 58,09
15	Riina Heikkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	58,04	 58,04
16	Sara Jokinen		Tampereen Pyrintö	 	57,42	 57,30
17	Kira Kruuti		Helsingin Kisa-Veikot	 	57,84	 55,93
18	Wilma Lassfolk		IF Kraft	 		56,28	 55,77
19	Krista Lindholm		If Raseborg			58,08	 57,76
20	Nea Mattila		Helsingfors IFK				 54,61
1	Katri Mustola		Kalajoen Junkkarit	 	54,81	 53,20
3	Jeanine Nygård		IF Drott	 		56,09	 55,07
21	Eveliina Ojala		Soinin Sisu	 		57,54	 57,51
22	Aino Paunonen		Turun Urheiluliitto	 	55,40	 54,84
6	Veera Perälä		Seinäjoen Seudun Urheilijat	56,20	 56,09
23	Aino Pulkkinen		Äänekosken Urheilijat	 	54,91	 54,36
24	Ida Ravaska		Veitsiluodon Kisaveikot	 	57,75	 57,07
25	Milja Thureson		Turun Toverit	 		55,52	 55,52
26	Maria Valtanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	57,86	 56,79
27	Viola Westling		Turun Urheiluliitto		56,30	 56,30

N 800 m

9	Jemina Forss		Tampereen Pyrintö		2.11,62	2.11,43
10	Katri Gauriloff		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	2.13,67	2.13,67
11	Veera Hakomäki		Seinäjoen Seudun Urheilijat	2.12,93	2.12,93
12	Kaisa Honkaharju	Kälviän Tarmo			2.17,06	2.14,97
13	Heini Ikonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.13,54	2.13,54
5	Jonna Julin		IF Nykarlebynejden		2.07,56	2.07,56
14	Pinja Kotinurmi		Lahden Ahkera			2.14,43	2.12,68
1	Sara Kuivisto		Borgå Akilles			2.02,94	2.02,94
15	Roosa Lahtinen		Tampereen Pyrintö		2.13,01	2.12,65
16	Moona Latvala		Helsingin Kisa-Veikot		2.16,29	2.13,64
17	Krista Lindholm		IF Raseborg			2.15,69	2.15,69
18	Maria Murtorinne-Taskinen	Kuopion Reipas		2.14,47	2.12,51
19	Katri Mustola		Kalajoen Junkkarit		2.15,25	2.15,25
20	Janette Niemi		Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.13,13	2.11,99
2	Aino Paunonen		Turun Urheiluliitto		2.04,26	2.04,26
4	Kirsi Pekkanen		Kuopion Reipas				2:08.04
21	Sunna Penttinen		Turun Urheiluliitto		2.15,03	2.15,03
22	Veera Perälä		Seinäjoen Seudun Urheilijat	2.09,76	2.09,76
23	Saija Seppä		Suolahden Urho			2.07,39	2.06,21
24	Maija Tukeva		Ähtärin Urheilijat		2.12,53	2.12,05
25	Erika Utriainen		Veitsiluodon Kisaveikot		2.15,13	2.15,13
7	Maria Valtanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.17,27	2.09,69
26	Alisa Virtanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.11,91	2.09,68
27	Annina Walling		Savonlinnan Riento		2.15,85	2.13,38

N 1500 m

9	Nathalie Blomqvist	IK Falken		 	4.25,20	 4.25,20
10	Katri Gauriloff		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	4.39,64	 4.39,64
11	Linnea Harala		Someron Esa	 		4.35,03	 4.35,03
12	Mona Jäppinen		Helsingin Kisa-Veikot	 	4.36,17	 4.30,93
13	Pinja Kotinurmi		Lahden Ahkera		 		 4.32,33
1	Sara Kuivisto		Borgå Akilles	 		4.14,61	 4.12,78
14	Moona Latvala		Helsingin Kisa-Veikot	 	4.35,60	 4.35,60
15	Salla Laukkanen		Lahden Ahkera	 		4.37,57	 4.37,57
7	Maria Murtorinne-Taskinen	Kuopion Reipas	 	4.38,03	 4.31,73
2	Kristiina Mäki		Lahden Ahkera	 		4.11,18	 4.08,19
16	Suvi Selvenius		Helsingin Kisa-Veikot	 	4.33,73	 4.20,96
17	Saija Seppä		Suolahden Urho	 		4.22,44	 4.19,55
4	Kaisa Tyni		Pyhtään Yritys	 		4.21,46	 4.18,27
18	Ilona Välimäki		Uudenkaupungin Kenttäkarhut	4.33,23	 4.33,23

N 5000 m

9	Iida Haataja		Pudasjärven Urheilijat		18.05,86	17.42,65
10	Oona-Mari Hakulinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	17.55,56	17.55,56
11	Linnea Harala		Someron Esa			18.08,80	18.08,80
12	Laura Karkkulainen	Pyhäselän Urheilijat				17.25,55
13	Moona Korkealaakso	Lappeenrannan Urheilu-Miehet			17.04,85
14	Pinja Kotinurmi		Lahden Ahkera		
15	Salla Laukkanen		Lahden Ahkera			17.31,92	17.31,92
16	Klaara Leponiemi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	17.51,48	17.42,15
17	Suvi Miettinen		Helsingin Kisa-Veikot		17.55,71	16.40,83
18	Jutta Moilanen		Joensuun Kataja			17.54,53	17.54,53
1	Kristiina Mäki		Lahden Ahkera					15.31,15
19	Katri Niemistö		Jyväskylän Kenttäurheilijat			17.29,61
20	Johanna Peiponen	Rovaniemen Lappi				15.43,84 TN
21	Janica Rauma		Forssan Salama			16.21,66	16.21,66
22	Suvi Selvenius		Helsingin Kisa-Veikot		17.41,82	17.41,82
23	Katarina Skräddar	Helsingin Jyry			17.23,66	17.07,7h
24	Astrid Snäll		Forssan Salama					17.01,77
8	Minna Syvälä		Espoon Tapiot			17.33,34	17.02,29
25	Kaisa Tyni		Pyhtään Yritys			17.13,84	16.56,26
26	Alisa Vainio		Lappeenrannan Urheilu-Miehet			16.11,87
27	Ilona Välimäki		Uudenkaupungin Kenttäkarhut	17.52,23	17.38,91

N 10 000 m

9	Tiina Föhr		Jyväskylän Kenttäurheilijat	37.52,02	37.52,02
8	Minna Haka-Risku	Vammalan seudun Voima		37.44,00	34.50,71
10	Mari Hyyppä		Jyväskylän Kenttäurheilijat			39.24,58
11	Laura Karkkulainen	Pyhäselän Urheilijat				37.03,1h
12	Andreina Kero		Turun Urheiluliitto				36.50,85
13	Jenni Keränen		Oulun Pyrintö					42.14,0h
14	Oona Kettunen		Karhulan Katajaiset				34.38,89 TN
15	Laura Manninen		Kenttäurheilijat -58		34.44,74	33.32,96
16	Veera Mantere		Pudasjärven Urheilijat		39.52,5h	38.39,14
17	Suvi Miettinen		Helsingin Kisa-Veikot				34.49,56
18	Johanna Peiponen	Rovaniemen Lappi				31.42,9h TN
19	Katarina Skräddar	Helsingin Jyry			36.28,99	34.58,26
5	Minna Syvälä		Espoon Tapiot					36.05,59
20	Mira Tuominen		Valkeakosken Haka		36.30,39	34.38,68
21	Mari Ulkuniemi		Runners Club					39.43,89
22	Alisa Vainio		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	33.54,37	32.58,17

N 3000 m ej

9	Mona Af Forselles	Rekolan Raikas			11.35,44	11.35,44
10	Sandra Eriksson		IK Falken		 			9.24,70	 TN
11	Emma Hakala		Espoon Tapiot			11.13,04	11.13,04
12	Oona-Mari Hakulinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	10.56,88	10.56,88
13	Linnea Harala		Someron Esa			10.55,62	10.55,62
14	Janna Hautala		Lahden Ahkera			11.58,77	11.37,54
15	Pihla Hokkanen		Savonlinnan Riento		11.20,41	10.54,05
16	Emma Hämäläinen		Parikkalan Urheilijat		11.19,27	11.08,23
17	Hilkka Kontro		Helsingin Kisa-Veikot		11.32,66	11.26,67
18	Salla Laukkanen		Lahden Ahkera			10.40,19	10.40,19
5	Sofie Lövdahl		Vasa IS						10.21,91
19	Sofia Muinonen		Espoon Tapiot			11.11,34	10.53,15
20	Lotta Mäkinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	11.02,73	11.02,73
1	Camilla Richardsson	Vasa IS	 			9.42,30	 	9.41,73
21	Astrid Snäll		Forssan Salama			10.19,72	10.16,66
6	Mira Tuominen		Valkeakosken Haka				10.24,47
22	Amanda Virtanen		Turun Urheiluliitto		11.03,81	11.03,81

N 100 m aj

9	Ida Aidanpää-Immonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	14,22	13,08
10	Olivia Ben Khalifa	Tampereen Pyrintö		14,37	14,37
11	Matilda Bogdanoff	Helsingfors IFK			13,61	13,12
12	Julia Enarvi		Tampereen Pyrintö		13,99	13,69
1	Lotta Harala		Tampereen Pyrintö		13,15	13,15
2	Reetta Hurske		Tampereen Pyrintö		13,11	13,11
13	Emma Hyvärinen		Turun Urheiluliitto		14,02	14,02
14	Nora-Julia Isoluoma	Jyväskylän Kenttäurheilijat	14,35	14,35
7	Noora Kauranen		Hämeenlinnan Tarmo		14,26	14,26
15	Saara Keskitalo		Espoon Tapiot			13,88	13,88
16	Saga Kivekäs		Espoon Tapiot			14,16	13,60
17	Camilla Kohl		Espoon Tapiot			14,72	14,67
18	Tanja Kokkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	14,59	14,59
19	Annimari Korte		Helsingfors IFK			13,14	13,14
20	Petra-Sofia Laakso	Savonlinnan Riento		14,08	14,08
21	Elin Mickos		IF Sibbo-Vargarna		14,67	14,67
22	Nooralotta Neziri	Jyväskylän Kenttäurheilijat	12,86	12,81
23	Ella Nisula		Kuivasjärven Aura		14,18	14,18
24	Sanni Pajasmaa		Helsingfors IFK			14,39	14,39
25	Marika Partinen		Joensuun Kataja			13,79	13,79
6	Janette Rinne		Helsingin Kisa-Veikot		14,45	14,00
26	Anni Siirtola		Helsingin Kisa-Veikot		13,69	13,61
27	Sonja Stång		Kuivasjärven Aura		14,46	14,46
28	Lotta Vento		Turun Urheiluliitto		14,85	14,85

N 400 m aj

9	Ida-Maria Hallongren	Raision Kuula	 		66,50	 66,50
10	Janette Hanski		Karhulan Urheilijat	 	63,26	 62,45
11	Pinja Heinonen		Tampereen Pyrintö	 	61,88	 61,88
12	Oona Hujanen		Helsingin Kisa-Veikot	 	61,77	 59,57
6	Frida Hämäläinen	Tampereen Pyrintö	 	60,77	 60,69
13	Erin Karjalahti		Nurmijärven Yleisurheilu	61,38	 61,38
3	Emma Koistinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	58,87	 58,34
14	Helmi Kortetmaa		Kannuksen Ura	 		65,46	 65,46
7	Mathilda Kvist		Vasa Is				62,82	 62,24
15	Neea Käyhkö		Savonlinnan Riento		66,03	 66,03
16	Kia Laisi		Espoon Tapiot	 		59,90	 59,90
17	Viivi Lehikoinen	Helsingfors IFK	 		58,30	 56,49
18	Mette Lukin		Kuopion Reipas	 		66,56	 65,26
19	Nea Mattila		Helsingfors IFK	 		59,57	 59,57
20	Elin Mickos		IF Sibbo-Vargarna		62,43	 61,91
21	Jessica Mäki		Vantaan Salamat	 		61,63	 61,63
2	Eveliina Määttänen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	58,15	 58,07
22	Siiri Rainio		Jyväskylän Kenttäurheilijat		 61,19
23	Hilla Uusimäki		Kenttäurheilijat -58	 	58,85	 56,33
24	Viola Westling		Turun Urheiluliitto	 	60,45	 60,45

N 10 km kävely

9	Hele Haapaniemi		Espoon Tapiot				48.34
5	Elina Heikkinen		Oulun Pyrintö				52.27
4	Anniina Kivimäki	Lapuan Virkiä			50.47	50.47
2	Tiia Kuikka		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	47.38	47.38
3	Venla Laiho		Laitilan Jyske				50.31
1	Elisa Neuvonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet		46.50
10	Enni Nurmi		Espoon Tapiot				46.58
6	Hanna Westerlund	IF Drott				54.31

N Korkeus

9	Valeria Borovskaya	Helsingin Kisa-Veikot		165	171
10	Heidi Erkinheimo	Seinäjoen Seudun Urheilijat	172	183
3	Eleriin Haas		Helsingfors IFK			182	194
11	Sofia Heikonen		Veitsiluodon Kisaveikot		166	171
12	Ella Junnila		Janakkalan Jana			192	192
13	Elina Kakko		Perttelin Peikot		186	186
7	Gabriela Kosonen	Tampereen Pyrintö		172	181
14	Jessica Kähärä		Mikkelin Kilpa-Veikot		183	183
4	Miia Lindholm		Helsingfors IFK			180	181
15	Sini Lällä		Jyväskylän Kenttäurheilijat	170	184
16	Inka Mehtola		Raahen Vesa			168	168
17	Emma Nyman		IF Kraft			170	170
18	Elin Pajunen		IF Åsarna			176	180
19	Maria Peura		Tervolan Terävä			168	168
5	Laura Rautanen		Vilppulan Veikot		183	187
1	Linda Sandblom		HIK Friidrott			184	193
20	Saara Sinervo		Salon Vilpas			158	181
21	Jenny Skuthälla		IF Åsarna			167	167
2	Elina Smolander		Lapuan Virkiä			182	186
22	Rebekka Sukselainen	Espoon Tapiot			167	169
23	Iitu Sutela		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	165	168
8	Viivi Voutilainen	Turun Urheiluliitto		174	182
6	Ilona Äyräväinen	Karhulan Katajaiset		176	181

N Seiväs

9	Saga Andersson		Esbo IF				440	442
10	Marielle Gustafsson	Esbo IF				340	345
11	Erica Hjerpe		Vasa IS				350	425
12	Olivia Härkönen		Veitsiluodon Kisaveikot		350	350
13	Kiia Jullenmaa		Porin Yleisurheilu		370	376
14	Pinja Koivumäki		Lauttakylän Luja		370	371
15	Minttu Koskiaho		Karijoen Tappara		360	385
16	Ellinor Kronholm	IF Femman			350	370
17	Tuuli Kujala		Seinäjoen Seudun Urheilijat	340	340
18	Maria Kytölä		Nurmijärven Yleisurheilu	380	385
6	Henriikka Könönen	Kuivasjärven Aura		410	410
4	Elina Lampela		Oulun Pyrintö			390	432
7	Linnea Marttala		Seinäjoen Seudun Urheilijat	335	372
19	Essi Melender		Vaasan Vasama			360	360
20	Wilma Murto		Salon Vilpas			445	471
1	Minna Nikkanen		Someron Esa			445	461
21	Laura Ollikainen	Varkauden Kenttä-Veikot		415	415
22	Venla Peltola		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	350	360
5	Jatta Salmela		Vasa IS				400	400
3	Aino Siitonen		Helsingin Kisa-Veikot		410	430
23	Laura Sirkiä		Salon Vilpas			355	355
24	Iida Tolonen		Hyvinkään seudun Urheilijat	340	340
25	Emilia Tuomaala		Saloisten Salama		345	345
8	Sofie Westerlund	Vasa IS				388	388

N Pituus

7	Henriikka Aaltonen	Vaasan Vasama			5,70	5,87
8	Saara Hakanen		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	5,86	6,09
10	Aino Honkamäki		Hämeenlinnan Tarmo		5,74	5,74
11	Taika Koilahti		Turun Weikot Yleisurheilu	6,28	6,28
12	Kira Kytölä		Esbo IF				5,87	6,09
13	Jessica Kähärä		Mikkelin Kilpa-Veikot		6,12	6,12
2	Anne-Mari Lehtiö	Kenttäurheilijat -58		6,17	6,35
14	Tilda Lipasti		Helsingfors IFK			5,96	5,96
15	Jessica Miettinen	Joensuun Kataja			5,84	5,84
3	Emmi Mäkinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,79	6,38
6	Olivia Mäkinen		Tampereen Pyrintö		6,00	6,00
16	Roosa Määttälä		Kokkolan Veikot			6,04	6,04
17	Oona Nieminen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,82	5,82
18	Eeva Paavilainen	Turun Weikot Yleisurheilu	5,96	5,96
29      Sanni Pajasmaa          Helsingfors IFK	                5,73    5,73
19	Henriikka Parpala	Kokkolan Veikot				6,06
20	Marika Partinen		Joensuun Kataja			5,75	6,20
21	Maria Peura		Tervolan Terävä			5,45	5,45
22	Emma Pullola		Vaasan Vasama			5,96	6,08
23	Selma Saarinen		Lappajärven Veikot			5,68
24	Senni Salminen		Imatran Urheilijat		5,89	5,89
25	Sini Sanaslahti		Kaipolan Vire			5,95	5,95
26	Sini Toivola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,61	5,96
27	Paula Vihtalahti	Noormarkun Nopsa		5,74	5,74
28	Hanna Wiss		IF Åland			5,89	6,27

N Kolmiloikka

10	Saara Hakanen		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	12,79	12,93
26      Wilhelmiina Harju       Jyväskylän Kenttäurheilijat	11,71   11,71
8	Johanna Hokkanen	Kangasniemen Kalske		12,40	12,45
11	Lotta Kirvesmies	Mikkelin Kilpa-Veikot		12,10	12,10
5	Ada Koistinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	12,92	12,92
7	Elina Kostiainen	Vihdin Viesti			12,65	12,84
12	Kira Kytölä		Esbo IF				13,21	13,21
13	Jessica Kähärä		Mikkelin Kilpa-Veikot		13,29	13,29
14	Nea Lento		Tampereen Pyrintö		12,18	12,18
15	Janita Leppäranta	Kristiinan Urheilijat		11,97	11,98
4	Essi Lindgren		Kuivasjärven Aura		12,82	13,44
16	Jessica Miettinen	Joensuun Kataja			12,63	12,63
17	Roosa Mähönen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	12,02	12,02
1	Kristiina Mäkelä	Orimattilan Jymy		13,95	14,24
6	Liisa Naskali		Nokian Urheilijat		12,32	12,87
2	Sanna Nygård		Vasa IS				13,66	13,76
18	Maria Peura		Tervolan Terävä			11,73	11,73
19	Milla Pirkkalainen	Savonlinnan Riento		11,92	11,92
20	Riikka Pitkänen		Savonlinnan Riento		12,06	12,06
21	Emma Pullola		Vaasan Vasama			13,38	13,38
22	Laura Rautiainen	Lahden Ahkera			12,06	12,45
23	Selma Saarinen		Lappajärven Veikot		12,09	12,09
24	Sini Sanaslahti		Kaipolan Vire			12,68	12,68
25	Paula Vihtalahti	Noormarkun Nopsa		11,94	12,01

N Kuula

9	Suvi Arvela		Vehmaan Kiisto			12,68	12,86
10	Kaisu Eskelinen		Maaningan Mahti			14,12	14,12
11	Janette Hanski		Karhulan Urheilijat		13,27	13,27
12	Suvi Helin		Tampereen Pyrintö		15,04	15,96
6	Katri Hirvonen		Joensuun Kataja			14,89	15,35
13	Maarit Iso-Jaakkola	Punkalaitumen Kunto		11,86	13,30
14	Hennariikka Järvinen	Turun Urheiluliitto		14,03	15,19
15	Mari Kahilainen		Pihtiputaan Tuisku		12,00	12,00
16	Emilia Kangas		Seinäjoen Seudun Urheilijat	13,58	13,58
8	Niina Kelo		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	13,54	15,32
1	Kaisa Kymäläinen	Oriveden Ponnistus		16,02	16,02
17	Helena Leveelahti	Virtain Urheilijat		14,68	14,68
2	Senja Mäkitörmä		Varpaisjärven Vire		16,27	16,27
3	Eveliina Rouvali	Kuopion Reipas			15,25	15,28
18	Ronja Ruotanen		Ylivieskan Kuula		12,52	12,84
19	Vera Räsänen		Iitin Pyrintö			12,29	12,69
20	Henna Sallinen		Savonlinnan Riento		14,28	14,31
21	Susanna Törrönen	Esbo IF				14,23	14,23
22	Hanna Vuolteenaho	Ylivieskan Kuula		12,05	12,54

N Kiekko

4	Pauliina Aalto		Raision Kuula			49,31	52,86
9	Silja Ahonen		Parkanon Urheilijat		45,30	45,30
6	Lotta-Kaisa Eliander	Turun Urheiluliitto		46,47	53,85
3	Katri Hirvonen		Joensuun Kataja			51,14	57,44
10	Pinja Karhunen		Hämeenlinnan Tarmo		45,62	47,64
7	Niina Kelo		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	48,07	54,44
11	Sanni Kuparinen		Janakkalan Jana			45,94	45,94
12	Sanna Kämäräinen	Lapinlahden Veto		56,25	61,07
13	Johanna Lehtiö		Kenttäurheilijat -58		49,76	49,76
14	Helena Leveelahti	Virtain Urheilijat		55,02	55,02
5	Elina Mattila		Turun Urheiluliitto		49,36	52,89
15	Netta-Nana Mäkkylä	Kankaanpään Seudun Leisku	46,43	46,43
16	Roosa Naula		Turun Urheiluliitto		44,90	45,64
17	Anna Olkkonen		Hartolan Voima			42,16	46,96
8	Vilma Paakkala		Espoon Tapiot			51,74	51,74
18	Tuula Penttinen		Puumalan Viri			50,77	50,77
19	Henna Sallinen		Savonlinnan Riento		40,61	47,42
1	Salla Sipponen		Keuruun Kisailijat		57,89	57,89
20	Tiia Tirkkonen		Keiteleen Kunto			47,89	47,89
2	Krista Uusi-Kinnala	Laitilan Jyske			53,13	53,48

N Moukari

9	Niia Immonen		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	53,71	53,71
7	Ilse Kaaja		Espoon Tapiot			62,29	62,29
10	Sara Killinen		Lapuan Virkiä			63,53	63,53
11	Hannamari Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	53,52	53,52
2	Merja Korpela		Soinin Sisu			66,65	69,56
12	Silja Kosonen		Someron Esa			54,59	54,59
4	Inga Linna		Riihimäen Kisko			68,52	68,52
13	Tytti Oikarainen	Posion Pyrintö			56,30	58,79
14	Tahiti Ojansivu		Turun Urheiluliitto		49,60	49,60
15	Emilia Olkkonen		Ristiinan Urheilijat		57,87	60,40
5	Jenni Penttilä		Kaustisen Pohjan-Veikot		56,90	66,12
8	Heli Rinnekari		Nurmijärven Yleisurheilu	61,00	62,55
6	Tiina Rinnekari		Nurmijärven Yleisurheilu	57,43	62,67
3	Johanna Salmela		Jyväskylän Kenttäurheilijat	61,16	67,08
1	Krista Tervo		Karhulan Katajaiset		69,42	69,42
16	Maija Valli		Kurikan Ryhti			55,03	58,04
17	Kiira Väänänen		Varpaisjärven Vire		61,75	61,75
18	Johanna Witka		Someron Esa			62,70	62,70

N Keihäs

8	Sanne Erkkola		Turun Urheiluliitto		48,55	52,44
9	Emmi Heino		Karkkilan Pojat			47,83	48,58
10	Minna Hollanti		Gamlakarleby If			52,83	52,83
7	Jelena Jaakkola		Soinin Sisu			56,04	58,89
5	Jatta-Mari Jääskeläinen	Turun Urheiluliitto		51,32	56,47
1	Jenni Kangas		Seinäjoen Seudun Urheilijat	59,33	60,98
11	Suvi Kemppainen		Kajaanin Kipinä			57,75	57,75
12	Elina Kinnunen		Uudenkaupungin Kenttäkarhut	52,02	54,30
13	Janette Lepistö		Lehtimäen Jyske			54,11	54,11
6	Saara Lipsanen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	56,04	56,20
14	Rebecca Ljung		Larsmo IF			45,34	50,07
15	Milja Lusila		Asikkalan Raikas		50,03	51,86
16	Miia Makkonen		Sysmän Sisu			51,08	52,43
4	Heidi Nokelainen	Joensuun Kataja			56,73	62,13
17	Venla Olli		Eurajoen Veikot			47,72	48,96
18	Laura Pesola		Reisjärven Pilke		54,35	54,35
19	Sofia Pölkky		Seinäjoen Seudun Urheilijat	48,86	48,86
20	Meri Rautamies		Karhulan Katajaiset		48,95	51,08
21	Julia Valtanen		Rauman Urheilijat		53,06	53,41
22	Roosa Ylönen		Äänekosken Urheilijat		53,08	53,08

N  7-ottelu

9	Janette Hanski		Karhulan Urheilijat		4797	4797
2	Hertta Heikkinen	Joensuun Kataja			5286	5597
1	Jutta Heikkinen		Joensuun Kataja				5747
10	Maria Huntington	Tampereen Pyrintö			5496
11	Karoliina Isoaho	Espoon Tapiot			4370	4509
5	Elina Kakko		Perttelin Peikot		5075	5310
12	Elisa Kirvesniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat		5571
13	Saga Kivekäs		Espoon Tapiot				5525
14	Eucabeth Kivikangas	Alajärven Ankkurit		4578	4578
15	Laura Lepistö		Porin Yleisurheilu		4462	4462
6	Amanda Liljendal	Borgå Akilles				5096
16	Annika Luukkainen	Savonlinnan Riento		4175	4230
17	Minttu Mattinen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	4354	4354
18	Iina-Kaisa Mäkelä	Kenttäurheilijat -58		5145	5145
19	Neea Nurmi		Espoon Tapiot			3887	3887
20	Elisa Oksanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		5322 TN
4	Ida Otstavel		Pargas IF			5065	5288
7	Sanni Pajasmaa		Helsingfors IFK			5332	5332
21	Heidi Parikka		Helsingin Kisa-Veikot			4457
22	Martta Rautala		Viipurin Urheilijat		4519	5115
3	Jessica Rautelin	Esbo IF				5258	5580
23	Jenni Rossi		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	3943	4628
24	Miia Sillman		Tampereen Pyrintö		5116	5540
25	Iitu Sutela		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	4368	4840
26	Jutta Väkeväinen	Lappajärven Veikot		4350	4350
	

M/N Kelaus 100 m

1	Jesse Anttila		Hämeenlinnan Tarmo		
2	Tuomo Himanka		Kalajoen Junkkarit		
3	Amanda Kotaja		Vampulan Urheilijat		
4	Henry Manni		Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
5	Esa-Pekka Mattila	Espoon Tapiot		
6	Sini Paukkeri		Pudasjärven Urheilijat		
7	Niko Ristiranta		Kuusankosken Kisa		
8	Leo-Pekka Tähti		Porin Tarmo		

M/N Kelaus 400 m

1	Jesse Anttila		Hämeenlinnan Tarmo		
2	Tuomo Himanka		Kalajoen Junkkarit		
3	Amanda Kotaja		Vampulan Urheilijat		
4	Henry Manni		Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
6	Sini Paukkeri		Pudasjärven Urheilijat		
7	Niko Ristiranta		Kuusankosken Kisa		
8	Leo-Pekka Tähti		Porin Tarmo		


TN = Tuomarineuvoston päätös
UP = Kilpailun ulkopuolella