Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
14.04. klo 11:00 SM-maantiejuoksut Ilmoittautuneet
M puolimaraton		
		
1. 	Jarkko Järvenpää	Tampereen Pyrintö
2. 	Jaakko Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
3. 	Antti-Pekka Niinistö	Lahden Ahkera
4. 	Thijs Feuth	Turun Urheiluliitto
5. 	Aki Nummela	Helsingin Kisa-Veikot
6. 	Matti Rauma	Turun Urheiluliitto
7. 	Jaakko Kero	Turun Urheiluliitto
8. 	Jukka Kero	Turun Urheiluliitto
9. 	Tuomas Aho	Limingan Niittomiehet
10. 	Markus Hämäläinen	Haminan Ponteva
11. 	Joonas Harjamäki	Viipurin Urheilijat
12. 	Samuli Hussa	Limingan Niittomiehet
13. 	Tommi Hytönen	Nurmijärven Yleisurheilu
14. 	Janne Jokinen	Vaajakosken Kuohu
15. 	Markku Kalliokoski	Jyväskylän Kenttäurheilijat
16. 	Arttu Kärkiö	Keiteleen Kunto
17. 	Väinö Klemola	Kuopion Reipas
18. 	Kalle Linnasaari	Turun Urheiluliitto
19. 	Antti Nisonen	Mikkelin Kilpa-Veikot
20. 	Markus Rajamäki	Elimäen Vauhti
21. 	Simeon Rissanen	Vantaan Salamat
22. 	Sami Saku	IF Åland
23. 	Miika Takala	Jyväskylän Kenttäurheilijat
24. 	Jani Ylisaukko-Oja	Arctic Athletics Rovaniemi
25. 	Pasi Huhtala	Tampereen Pyrintö
26. 	Jarkko Paukeri	Limingan Niittomiehet

N puolimaraton		
		
51.	Karin Storbacka	IK Falken
52.	Saara Nikander	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
53.	Minna Haka-Risku	Vammalan seudun Voima
54.	Tiina Alhonen	Vaajakosken Kuohu
55.	Eeva Feuth	Turun Urheiluliitto
56.	Tiina Föhr	Jyväskylän Kenttäurheilijat
57.	Jannica Granbacka	Vasa IS
58.	Iida Haataja	Pudasjärven Urheilijat
59.	Emma Hakala	Espoon Tapiot
60.	Eija Hartikainen	Mikkelin Kilpa-Veikot
61.	Mari Hyyppä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
62.	Laura Karkkulainen	Pyhäselän Urheilijat
63.	Saara Kauranen	Forssan Salama
64.	Andreina Kero	Turun Urheiluliitto
65.	Aino Kivenmäki	Kuortaneen Kunto
66.	Klaara Leponiemi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
67.	Saara Malinen	Runners Club
68.	Maria Miettinen	Leppävirran Viri
69.	Suvi Miettinen	Helsingin Kisa-Veikot
70.	Sofia Muinonen	Espoon Tapiot
71.	Kukka-Maaria Mustonen	Kenttäurheilijat -58
72.	Katri Niemistö	Jyväskylän Kenttäurheilijat
73.	Anne-Marika Partanen	Kuopion Reipas
74.	Sari Penttilä	Lahden Ahkera
75.	Mira Tuominen	Valkeakosken Haka
76.	Kaisa Vainikka	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
77.	Mirja Vartiainen	Espoon Tapiot
78.	Johanna Davidila 	Lapin Lukko


M19 10 km 		
		
1.	Wilho Hautala	Lahden Ahkera
2.	Niklas Heikkilä	Kuusankosken Urheiluseura
3.	Leevi Keronen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
4.	Vilho Kilpeläinen	Piikkiön Kehitys
5.	Ville Kinnala	Turun Urheiluliitto
6.	Antton Koivisto	Kenttäurheilijat -58
7.	Lassi Kuva	Lahden Ahkera
8.	Niklas Lainto	Turun Urheiluliitto
9.	Matias Lehtiaho	Turun Urheiluliitto
10.	Valtteri Lehtonen	Turun Urheiluliitto
11.	Matias Meriläinen	Nurmijärven Yleisurheilu
12.	Juho-Kusti Sivosavi	Turun Weikot Yleisurheilu


N19 10 km		
		
13.	Jenni Keränen	Oulun Pyrintö
14.	Sara Kivenmäki	Kuortaneen Kunto
15.	Helena Knaapi	Espoon Tapiot
16.	Salla Laukkanen	Lahden Ahkera
17.	Emma Metzner	IF Raseborg
18.	Sara-Elise Ruokonen	Kuusjoen Humu
19.	Alina Suomalainen	Kuortaneen Kunto
20.	Liisa Timonen	Espoon Tapiot
21.	Aada Tiainen	Lahden Ahkera


M17 10 km		
		
22.	Samuel Auvinen	Joensuun Kataja
23.	Frej Forsén	Vasa IS
24.	Tuure Haapanen	Turun Urheiluliitto
25.	Ville Harju	Kenttäurheilijat -58
26.	Wäinö Hautala	Lahden Ahkera
27.	Walte Hautala	Lahden Ahkera
28.	Joona Heikkerö	Porvoon Urheilijat
29.	Eemil Helander	Jyväskylän Kenttäurheilijat
30.	Johannes Helander	Limingan Niittomiehet
31.	Wiljami Itämeri	Turun Urheiluliitto
32.	Jani Juntunen	Limingan Niittomiehet
33.	Oskari Kangasniemi	Ikaalisten Urheilijat
34.	Valtteri Konttinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
35.	Veikko Korpikallio	Mikkelin Kilpa-Veikot
36.	Jaakko Lehtinen	Karhulan Katajaiset
37.	Justus Luonela	Lahden Ahkera
38.	Julius Mäkinen	Tampereen Pyrintö
39.	Mustafe Muuse	Turun Urheiluliitto
40.	Atte Nevala	Kenttäurheilijat -58
41.	Aarre Paukkeri	Limingan Niittomiehet
42.	Aleksi Rajaniemi	Lahden Ahkera
43.	Ahti Saarela	Limingan Niittomiehet
44.	Severi Salonen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
45.	Danil Schröder	Lahden Ahkera
46.	Joona Sointu	Vesilahden Visa
47.	Akseli Stark	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
48.	Pyry Suojanen	Turun Urheiluliitto
49.	Okko Vuorikoski	Lahden Ahkera
50.	Ville-Valtteri Salonen	Nokian Urheilijat
51.	Otto Ahonen	Tampereen Pyrintö


N17 10 km		
		
52.	Iines Aho	Turun Urheiluliitto
53.	Veera Hakomäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat
54.	Emma Hietaranta	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
55.	Nelli Hiippavuori	Maarian Mahti
56.	Enni Katajalaakso	Kannuksen Ura
57.	Ida Kontkanen	Tampereen Pyrintö
58.	Pinja Kotinurmi	Lahden Ahkera
59.	Lumi Laitinen	Oulun Pyrintö
60.	Daniela Löfgren	Turun Urheiluliitto
61.	Lotta Mäkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
62.	Aada Ombati	Mikkelin Kilpa-Veikot
63.	Maria Palmu	Turun Urheiluliitto
64.	Sini Rahkonen	Polvijärven Urheilijat
65.	Sini Rajaniemi	Lahden Ahkera
66.	Silja Rönkä	Lahden Ahkera
67.	Venla Saari	Jyväskylän Kenttäurheilijat
68.	Sini Tirri	Toijalan Vauhti
69.	Heljä-Viivi Unkila	Turun Urheiluliitto