Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Tähtikisat
20.08. klo 17:00 Tähtikisa - Valkean Kaupungin Kisat Ilmoittautuneet
M 200 m

25	Samuel Purola	Oulun Pyrintö	20.84	20.84
26	Eeli Purola	Oulun Pyrintö	23.12	23.12
27	Jere Posti	Oulun Pyrintö	23.49	23.09
28	Antti Kokkonen	Oulun Pyrintö	22.67	22.00
29	Mikael Kangaskorte	Kuivasjärven Aura	25.39	25.39
30	Jyri Kangasharju	Oulun Pyrintö		22.55
31	Emmanuel Dawlson	Sverige	21.64	21.22

M 1500 m

146	Tuomas Aho	Limingan Niittomiehet		 4:42.55
147	Samuel Auvinen	Joensuun Kataja	 4:26.92	 4:26.92
148	Ville Borgmästars	IK Falken	 3:59.94	 3:52.75
149	Samuli Hussa	Limingan Niittomiehet	 3:51.80	 3:51.80
150	Jani Juntunen	Suomussalmen Rasti	 4:14.88	 4:14.88
151	Jiri Karjalainen	Joensuun Kataja	 3:57.93	 3:52.95
152	Edvard Kotajärvi	Kempeleen Kiri	 4:36.20	 4:36.20
153	Jaakko Kotajärvi	Kempeleen Kiri	 4:35.21	 4:35.21
154	Mika Kotiranta	Joensuun Kataja	 4:18.62	 4:18.62
155	Jarkko Paukkeri	Limingan Niittomiehet	 4:34.68	 4:15.24
156	Kari Poutiainen	Limingan Niittomiehet		 4:14.60
157	Alexi Ruokamo	Posion Pyrintö	 4:13.23	 4:13.23

M 5000 m

46	Jari Hakola	Kyyjärven Kyky	17:09.26	16:27.52
47	Vili Niemi	Sjundeå IF	16:13.45	15:39.0h
48	Jorma Puurunen	Pudasjärven Urheilijat	21:08.35	20:50.84


M Seiväs

20	Tuomas Juvonen	Kajaanin Kipinä	364	410
21	Johan-Antti Kivilahti	Haapajärven Kiilat	4.85	4.85
22	Anton Purola	Oulun Pyrintö	3.55	3.55

M Pituus

191	Aaro Davidila	Lapin Lukko	6.02	6.37
192	Aleksi Haapakoski	Oulun Pyrintö	7.24	7.42
193	Frans Häggblom	IK Falken	6.46	6.46
194	Mikael Kangaskorte	Kuivasjärven Aura	5.12	5.12
195	Jere Lehto	Oulun Pyrintö		5.09
196	Roni Ollikainen	Helsingin Kisa-Veikot	7.71	8.05
197	Andreas Otterling	Sverige	7.87	8.06
198	Arttu Pajulahti	Viipurin Urheilijat	8.10	8.10
199	Henri Väyrynen	Kajaanin Kipinä		8.07

M Moukari

166	Jyrki Mäkelä	Pudasjärven Urheilijat	53.92	63.45
167	Petri Rautio	Alavieskan Viri	65.42	69.85
168	Simon Solvin	Ik Falken	60.45	61.92

M Keihäs

116	Petr Frydrych	Czech Republic	88.32	88.32
117	Martin Grandell	Vasa IS	64.31	70.26
118	Taneli Juutinen	Kuopion Reipas	69.94	73.09
119	Jani Kiiskilä	Veitsiluodon Kisaveikot	77.72	78.41
120	Jami Kinnunen	Äänekosken Urheilijat	74.83	78.12
121	Toni Kuusela	Kuortaneen Kunto	73.39	75.63
122	Sampo Lehtola	Lapinlahden Veto	79.01	83.77
123	Keshorn Walcott	Trinida-Tobago	86.61	90.16
124	Gabriel Wallin	Sverige	82.01	82.01

M17 100 m

0	Niko Mikkola	Simon Kiri		


M17 Kuula

0	Joonas Karppinen	Kuivasjärven Aura	13.12	13.12

M19 Kuula

0	Juuso Moilanen	Taivalkosken Kuohu	14.12	14.12

N 100 m

209	Eveliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura	12.64	12.64
210	Annika Haverinen	Kajaanin Kipinä	12.12	11.89
211	Jenna Kokkonen	Kajaanin Kipinä	12.88	12.36
212	Essi Kurtti	Oulun Pyrintö	12.97	12.97
213	Sofia Lindholm	Kuivasjärven Aura	12.75	12.69
214	Ida Ravaska	Veitsiluodon Kisaveikot	12.71	12.64
215	Venla Reponen	Kajaanin Kipinä	13.17	13.17
216	Sonja Stång	Kuivasjärven Aura	12.50	12.50
217	Tiina Taskinen	Veitsiluodon Kisaveikot	13.06	13.06
218	Iiris Törrönen	Oulun Pyrintö	13.54	13.54
219	Jemina Hummasti	Saloisten Salama	13.75	13.75

N 400 m

221	Lisa Duffy	Sverige	54.14	53.75
222	Mari Heinonen	Kajaanin Kipinä	 63.90	 61.11
223	Sandra Knezevic	Sverige	56.38	55.40
224	Aida-Linnea Kukila	Juankosken Kuohu	 57.74	 57.74
225	Miida-Tuulia Kukila	Juankosken Kuohu	 63.51	 61.70
226	Katri Mustola	Kalajoen Junkkarit	 54.40	 53.20
227	Jeanine Nygård	IF Drott	 55.60	 55.07
228	Ida Ravaska	Veitsiluodon Kisaveikot	 57.70	 57.07
229	Venla Reponen	Kajaanin Kipinä	 62.37	 62.37
230	Iina Takkula	Oulun Pyrintö	 62.18	 62.18
231	Mira Taulavuori	Oulun Pyrintö	 61.02	 59.19
232	Hilla Uusimäki	Kenttäurheilijat -58	 55.44	 53.14

N 800 m

133	Johanna Ala-Pöntiö	Kälviän Tarmo	2.21,57	2.21,57
134	Justiina Juntunen	Kälviän Tarmo	2.33,87	2.23,68
135	Mira Taulavuori	Oulun Pyrintö	2:15.74	2:15.74
136	Helmi Peipinen	Oulun Pyrintö	2:20.16	2:20.16
137	Marianne Myllylä	Kuusamon Erä-Veikot	2:27.52	2:23.50
138	Jutta Moilanen	Joensuun Kataja	2:25.24	2:25.24
139	Ninni Löf	Kalajoen Junkkarit	2:31.67	2:25.93
140	Lumi Laitinen	Oulun Pyrintö	2:28.21	2:28.21
141	Olivia Koivuniemi	Kuivasjärven Aura	2:35.35	2:35.35
142	Päivi Knutar	Kälviän Tarmo	2:19.46	2:17.64
143	Rosa Kilpi	Oulun Pyrintö	2:23.90	2:23.62
144	Manda Gullberg	Vasa IS	2:30.02	2:30.02
145	Katriina Autti	Kuivasjärven Aura		2:28.63

N 5000 m

49	Anna Haataja	Oulun Pyrintö	18:04.12	18:04.12
50	Iida Haataja	Pudasjärven Urheilijat	17:42.65	17:42.65

N 100 m aj

176	Karoliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura	15.77	15.77

N Seiväs

23	Alina Strömberg	Larsmo IF	4.05	4.15
24	Henriikka Könönen	Kuivasjärven Aura	4.00	4.05

N Kolmiloikka

240	Sofia Maaranto	Limingan Niittomiehet	9.81	9.81
241	Malin Marmbrandt	Sverige	13.34	13.34
242	Kristiina Mäkelä	Orimattilan Jymy	13.92	14.24
243	Ella Nisula	Kuivasjärven Aura	11.57	11.57
244	Sanna Nygård	Vasa IS	13.76	13.76
245	Anna Okkonen	Kuivasjärven Aura	9.79	9.79

N Moukari

175	Kiira Väänänen	Varpaisjärven Vire	60.61	60.61
176	Tytti Oikarainen	Posion Pyrintö	58.79	58.79

N17 100 m

51	Venla Rutanen	Kuivasjärven Aura	13.96	13.96
52	Anna Okkonen	Kuivasjärven Aura	13.86	13.86
53	Vilhelmiina Maaranto	Limingan Niittomiehet	14.09	13.52
54	Sini Annamaa	Oulun Pyrintö		14.24
56	Ella Kokkinen	Kaipolan Vire	14.02	14.02
60	Krista Sjögren	Oulun Pyrintö		16.86
61	Ilona Kamunen	Kuivasjärven Aura	13.26	13.13

N17 Pituus

55	Veera Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot	5.23	5.23
56	Ella Kokkinen	Kaipolan Vire	4.90	4.90
57	Jenna Kokkonen	Kajaanin Kipinä		5.65
58	Nella Karjalainen	Limingan Niittomiehet	4.65	4.65
59	Eeva Kilpeläinen	Oulun Pyrintö	4.81	4.81
60	Krista Sjögren	Oulun Pyrintö		4.47
61	Ilona Kamunen	Kuivasjärven Aura	5.07	5.07
67	Veera Paasovaara	Oulun Pyrintö	4.98	4.98
73	Siiri Lithovius	Limingan Niittomiehet	5.05	5.05
73	Siiri Hihnala	Oulun Pyrintö	4.88	4.88
77	Enni Lehtomäki	Oulun Pyrintö	4.40	4.40
217	Tiina Taskinen	Veitsiluodon Kisaveikot	5.15	5.15

P13 60 m

107	Konsta Rutanen	Kuivasjärven Aura	 8.75	 8.75
108	Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö	 8.98	 8.98
109	Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö	10.40	10.40
110	Topi Timonen	Oulun Pyrintö	 8.80	 8.80
111	Kosti Elamaa	Kuivasjärven Aura	 8.98	 8.98
112	Arsi Lehtola	Oulun Pyrintö	 9.12	 9.12
113	Anton Kahma	Oulun Pyrintö	 8.64	 8.64
114	Lauri Niemi	Oulun Pyrintö		
115	Valtteri Niemelä	Oulun Pyrintö	 8.62	 8.62
116	Jani Mäenpää	Gamlakarleby IF	 9.03	 9.03

P13 1000 m

103	Aarre Paukkeri	Limingan Niittomiehet	2:59.80	2:59.80
104	Aapo Mäkiniemi	Limingan Niittomiehet	3:19.97	3:19.97
105	Jonne Kovaniemi	Oulun Pyrintö	3:07.73	3:07.73
106	Veikka Mäki-Runsas	Pohjan Koitto	3:17.46	3:17.46
108	Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö	3:31.61	3:31.61
109	Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö	3:42.35	3:41.96
114	Lauri Niemi	Oulun Pyrintö		
116	Jani Mäenpää	Gamlakarleby IF	3:19.87	3:19.87

P15 100 m

99	Otto Turunen	Kuivasjärven Aura	12.9h	12.9h
100	Heikki Honka	Limingan Niittomiehet	14.53	14.53
101	Kristian Kahma	Oulun Pyrintö	13.10	13.10
102	Nico Mäenpää	Gamlakarleby IF	14.33	14.33
0	Joonas Rajaniemi	Oulaisten Huima	13.10	13.10

P15 800 m

94	Ahti Saarela	Limingan Niittomiehet	2:15.60	2:12.22
95	Lauri Saarela	Limingan Niittomiehet	2:39.36	2:39.36
96	Johannes Helander	Limingan Niittomiehet	2:03.76	2:03.76
97	Juha Niemelä	Oulun Pyrintö	2:22.20	2:22.20
98	Miko Kaartinen	Oulun Pyrintö	2:31.63	2:31.63
102	Nico Mäenpää	Gamlakarleby IF	2:28.75	2:28.75
103	Aarre Paukkeri	Limingan Niittomiehet	2:20.57	2:20.57
0	Antti Juvonen	Oulun Pyrintö	2.09,61	2.09,61


T13 60 m

78	Iina Hyvärinen	Siikalatvan Urheilijat	 9.47	 9.47
79	Eeva Nurkkala	Oulun Pyrintö	 9.59	 9.59
80	Essi Niskala	Oulun Pyrintö	 8.74	 8.74
81	Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö	 9.38	 9.38
82	Emilia Rauhala	Oulun Pyrintö	 9.00	 9.00
83	Sofia Maaranto	Limingan Niittomiehet	 8.80	 8.80
84	Minja Kurtti	Oulun Pyrintö	 9.35	 9.35
85	Saimi Lithovius	Limingan Niittomiehet	 9.12	 9.12
86	Nella Karjalainen	Limingan Niittomiehet	 8.73	 8.73
87	Venla Laukka	Oulun Pyrintö	 9.43	 9.43
88	Emmi Rantala	Kempeleen Kiri	 8.78	 8.78
89	Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö	 9.54	 9.54
90	Jutta Kovaniemi	Oulun Pyrintö	 9.39	 9.39
91	Iida Ohukainen	Kempeleen Kiri	 9.22	 9.22
92	Alisa Niemi	Oulun Pyrintö		10.06
93	Milla Kangas	Oulun Pyrintö	 9.19	 9.19

T13 1000 m

77	Inka Elamaa	Kuivasjärven Aura	3:26.03	3:26.03
79	Eeva Nurkkala	Oulun Pyrintö	3:54.47	3:54.47
80	Essi Niskala	Oulun Pyrintö	3:38.20	3:36.43
81	Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö	3:40.85	3:39.95
82	Emilia Rauhala	Oulun Pyrintö		
84	Minja Kurtti	Oulun Pyrintö		
87	Venla Laukka	Oulun Pyrintö	3:45.00	3:45.00
88	Emmi Rantala	Kempeleen Kiri	4:00.4h	4:00.4h
89	Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		4:11.46
90	Jutta Kovaniemi	Oulun Pyrintö	3:47.05	3:47.05
91	Iida Ohukainen	Kempeleen Kiri	3:46.19	3:46.19
92	Alisa Niemi	Oulun Pyrintö		3:38.20

T15 100 m

66	Milla Maaninen	Raahen Vesa	13.86	13.86
67	Veera Paasovaara	Oulun Pyrintö	12.94	12.94
68	Siiri Hihnala	Oulun Pyrintö	13.77	13.77
69	Anna Ranz	Saloisten Salama	14.37	14.37
70	Emma Ranz	Saloisten Salama	13.88	13.88
71	Laura Haataja	Saloisten Salama	15.16	15.16
72	Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö	13.51	13.51
73	Siiri Lithovius	Limingan Niittomiehet	13.08	13.08
74	Aino Vuorjoki	Kuivasjärven Aura		
75	Iida Vuorjoki	Kuivasjärven Aura	12.97	12.97
76	Soyoung Teatini	Oulun Pyrintö	14.45	14.45
77	Enni Lehtomäki	Oulun Pyrintö	13.53	13.53


T15 Kuula

62	Annukka Saalismaa	Oulun Pyrintö	14.59	14.59
63	Anette Saalismaa	Oulun Pyrintö	11.40	11.40
64	Elina Männikkö	Kuivasjärven Aura	11.98	11.98
65	Mari Kahila	Oulun Pyrintö	10.13	10.13
72	Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö	10.87	10.87