Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Tähtikisat
04.06. klo 15:00 Karis Telefon Games Tähtikisat Ilmoittautuneet
M 100 m ae klo. 15.30
1	Aalto Eljas 	        IF Sibbo-Vargarna
2	Brace Jonathan   	Esbo IF
3	Fagerholm Victor 	Borgå Akilles
4	Jaakkola Mikke 	        Länsi-Uudenmaan Urheilijat
5	Kaasalainen Viljami 	Mikkelin Kilpa-Veikot
6	Kajander Willem 	Borgå Akilles
7	Laaksonen Mikko 	Kaustisen Pohjan-Veikot
8	Leppänen Heikki 	Esbo IF
9	Niva Daniel 	        Borgå Akilles
10	Pekkola Eerikki 	Tampereen Kisatoverit
11	Pöntinen Kasperi 	Lahden Ahkera
12	Rantala Eetu 	        Pudasjärven Urheilijat
13	Rautapalo Samuel 	Helsingin Kisa-Veikot
15	Siitonen Hannes 	Helsingin Kisa-Veikot
16	Tanner Santeri 	        Länsi-Uudenmaan Urheilijat
17	Thölix Emil 	        IF Åland
18	Tuomilehto Lauri 	Borgå Akilles

M 200 m A-erä klo. 18.05
1	Aalto Eljas 	        IF Sibbo-Vargarna
2	Back Erik 	        Helsingfors Ifk
3	Brace Jonathan 	        Esbo IF
4	Huuskola Tuukka 	Esbo IF
8	Kiviharju Sampo 	Hämeenlinnan Tarmo
11	Pekkola Eerikki 	Tampereen Kisatoverit
12	Pöntinen Kasperi 	Lahden Ahkera
15	Siitonen Hannes 	Helsingin Kisa-Veikot

M 200 m B/C-erä klo. 16.00
5	Hyvärinen Jonathan 	Helsingin Kisa-Veikot
6	Järvinen Miikka 	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
7	Keränen Pyry 	        Karkkilan Pojat
9	Laaksonen Mikko 	Kaustisen Pohjan-Veikot
10	Monni Petteri 	        Jyväskylän Kenttäurheilijat
13	Rautapalo Samuel 	Helsingin Kisa-Veikot
16	Thölix Emil 	        IF Åland
17	Vendelin Marko 	        IF Raseborg
18	Wedenberg Isac 	        Borgå Akilles

M 1500 m A-erä klo. 17.15
3	Finnholm Jimmy 	        IK Falken
4	Granberg Hannu 	        Lahden Ahkera
5	Haglund Simon 	        IK Falken
6	Helenius Vilho 	        Nokian Urheilijat
7	Launto Antton 	        Sauvon Urheilijat
9	Manninen Topi 	        Joensuun Kataja
10	Mikkonen Samu 	        Kuopion Reipas
13	Nikander Markus 	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
15	Puputti Tuomas 	        IF Raseborg
16	Ruostetsaari Pauli 	Gamlakarleby IF
17	Saleva Eero 	        Sjundeå IF
18	Siikaluoma Martti 	Lahden Ahkera
21	Uusipere Aleksi 	Espoon Tapiot

M 1500 m B-erä klo. 15.00
1	Backman Ramses 	        Porvoon Urheilijat
2	Björkendahl Carl 	Porvoon Urheilijat
8	Lehtoniemi Ville 	Porvoon Urheilijat
11	Minkkinen Lasse 	IF Raseborg
12	Nevala Atte 	        Kenttäurheilijat -58
14	Palmén Alvar 	        Sjundeå IF
19	Tanninen Tuomas 	Porvoon Urheilijat
20	Uitto Eelis 	        Viipurin Urheilijat

M 400 m aj A-erä klo. 17.40
1	Aleksandrov Jevgeni 	Helsingfors IFK
2	Blomqvist Jonni 	Borgå Akilles
3	Ekoebve Don-Zheni 	Helsingfors IFK
4	Vainio-Kaila Joni 	Laitilan Jyske
5	Kantele Viktor 	        Borgå Akilles
6	Launto Juho 	        Turun Urheiluliitto
7	Lehtonen Tuomas 	Liedon Parma
9	Stylman Kalle 	        Liedon Parma

M 400 m aj B-erä klo. 14.45
8	Raikunen Samuli 	Liedon Parma
10	Tanner Santeri 	        Länsi-Uudenmaan Urheilijat
12	Hurri Markus 	        Liedon Parma

M 3000 m ej klo. 18.15
1	Harjamäki Joonas 	Viipurin Urheilijat
2	Hautala Wilho 	        Lahden Ahkera
3	Kaario Otto 	        Jyväskylän Kenttäurheilijat
4	Kivistik Kaur 	        EST
5	Kymäläinen Henrik 	Espoon Tapiot
6	Lehto Tomi 	        Espoon Tapiot
7	Loukkalahti Otto 	IF Raseborg
8	Loukkalahti Vilho 	IF Raseborg
9	Maamela Sami 	        Anjalan Liitto
10	Parikka Severi 	        Lahden Ahkera
11	Raitanen Topi 	        Helsingin Kisa-Veikot
12	Tenhunen Miika 	        Nivalan Urheilijat

M Pituus klo. 17.40
1	Arpiainen Lauri 	Espoon Tapiot
2	Keränen Pyry 	        Karkkilan Pojat
3	Kilpi Otto 	        Jyväskylän Kenttäurheilijat
4	Kokkola Joona 	        Valtimon Vasama
5	Lapatenka Mikita 	BLR
6	Mäkinen Miika 	        Riihimäen Kisko
7	Pajulahti Arttu 	Viipurin Urheilijat
8	Sola Juha 	        Naantalin Löyly

M Keihäs klo. 17.40
3	Karvinen Joni 	        Tampereen Pyrintö
7	Lehtola Sampo 	        Lapinlahden Veto
9	Magour Ahmed Bader 	QAT
11	Peltomäki Sami 	        Alajärven Ankkurit
13	Takala Teo 	        IF Raseborg
14	Toledo Braian 	        ARG
15	Van Rooyen Rocco 	RSA
16	Wirkkala Teemu 	        Toholammin Urheilijat

M Keihäs B-kisa klo. 14.45
2	Hakasuo Hermanni 	Lauttakylän Luja
4	Kaurila Tuomo 	        Vantaan Salamat
5	Kuusela Toni 	        Kuortaneen Kunto
8	Lindstedt Sebastian 	Sjundeå IF
10	Mäkinen Pyry 	        Veikkolan Veikot


M Kuula klo. 16.40
1	Abramchuk Mikhail 	BLR
2	Kangas Arttu 	        Kankaanpään Seudun Leisku
3	Kööpikkä Timo 	        Laihian Luja
4	Söderlund Tomas 	IF Raseborg

M Kiekko klo. 15.00
1	Korhonen Olli-Pekka 	Kaavin Kaiku
2	Laitila Topi 	        Teuvan Rivakka
3	Niskala Pyry 	        Seinäjoen Seudun Urheilijat
4	Perälampi Oskari 	Länsi-Uudenmaan Urheilijat


N 200 m A-erä klo. 17.55
2	Jokinen Sara 	        Tampereen Pyrintö
4	Kalliomäki Iida 	Esbo IF
5	Keskitalo Saara 	Espoon Tapiot
7	Koistinen Emma 	        Jyväskylän Kenttäurheilijat
8	Kylmänen Johanna 	Raision Kuula
17	Showlah Jasmin 	        Helsingfors IFK
19	Thureson Milja 	        Turun Toverit

N 200 m B/C-erä klo. 15.50
1	Dahlström Anna 	        IF Raseborg
3	Jungar Wilma 	        Esbo IF
9	Laaksonen Silja 	Helsingin Tarmo
10	Lius Oona 	        Turun Weikot Yleisurheilu
11	Loukola Linnea 	        Raision Kuula
12	Merivirta Maiju 	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
13	Mäenpää Annika 	        Noormarkun Nopsa
14	Nousiainen Sonja 	Mikkelin Kilpa-Veikot
15	Ojaniittu Evelina 	Turun Weikot Yleisurheilu
16	Saramäki Venla 	        Karkkilan Pojat
18	Siiskonen Hanna 	Joensuun Kataja
20	Toivo Noora 	        Toijalan Vauhti

N 800 m A-erä klo. 17.05
2	Hautala Janna 	        Lahden Ahkera
3	Julin Jonna 	        IF Nykarlebynejden
4	Koskiniemi Ella 	Espoon Tapiot
5	Kotinurmi Pinja 	Lahden Ahkera
6	Kuivisto Sara 	        Borgå Akilles
10	Pelto-Piri Silja 	Turun Urheiluliitto
12	Saari Venla 	        Jyväskylän Kenttäurheilijat
14	Uusimäki Hilla 	        Kenttäurheilijat -58
16	Valtanen Maria 	        Jyväskylän Kenttäurheilijat
17	Virtanen Alisa 	        Jyväskylän Kenttäurheilijat

N 800 m B-erä klo. 15.15
1	Aarnio Marika 	        Turun Weikot Yleisurheilu
7	Latvala Moona 	        Helsingin Kisa-Veikot
8	Lupala Saimi 	        IF Raseborg
9	Maine Lotta-Maria 	Lauttakylän Luja
11	Rajaniemi Anne 	        Lahden Ahkera
13	Salonen Pihla 	        Porin Yleisurheilu
15	Valli Laura 	        Turun Urheiluliitto
18	Vuorimaa Helmi 	        Lahden Ahkera


N 5000 m klo. 18.50
1	Abrego Nerea 	        Helsingin Jyry
2	Af Forselles Mona 	Rekolan Raikas
3	Chydenius Nina 	        Viipurin Urheilijat
4	Harala Linnea 	        Someron Esa
5	Holmgren Sara 	        SWE
6	Hämäläinen Roosa 	Kälviän Tarmo
7	Kivenmäki Aino 	        Kuortaneen Kunto
8	Knutar Päivi 	        Kälviän Tarmo
9	Malinen Saara 	        Runners Club
10	Moilanen Jutta 	        Joensuun Kataja
11	Mäkelä Janica 	        Forssan Salama
12	Mäkinen Lotta 	        Jyväskylän Kenttäurheilijat
13	Niemistö Katri 	        Jyväskylän Kenttäurheilijat
14	Nikander Saara 	        Länsi-Uudenmaan Urheilijat
15	Oksanen Pauliina 	Jyväskylän Kenttäurheilijat
16	Sihvola Elisa 	        Viipurin Urheilijat
25	Snäll Astrid 	        Forssan Salama
26	Suominen Anni 	        Raision Kuula
27	Syvälä Minna 	        Espoon Tapiot
28	Tukiainen Paula 	Viipurin Urheilijat
29	Tuominen Mira 	        Valkeakosken Haka
30	Välimäki Ilona 	        Uudenkaupungin Kenttäkarhut

N 100 m aj A-erä klo. 16.40
1	Avikainen Viivi 	Lahden Ahkera
2	Harala Lotta 	        Tampereen Pyrintö
3	Heunis Claudia    	RSA
4	Hurske Reetta 	        Tampereen Pyrintö
5	Kivekäs Saga 	        Espoon Tapiot
6	Nevanperä Erika 	Kalajoen Junkkarit
7       Neziri Nooralotta       Turun Urheiluliitto
8	Palianskaia Ilona 	BLR

N 100 m aj B-erä klo. 16.25
9	Pihkala Sanna 	        Tampereen Pyrintö
10	Rinne Janette 	        Helsingin Kisa-Veikot
11	Siirtola Anni 	        Helsingin Kisa-Veikot

N 400 m aj klo. 17.30
1	Lehikoinen Viivi 	Helsingfors IFK
2	Määttänen Eveliina 	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
3	Pennanen Emmi 	        Jyväskylän Kenttäurheilijat
4	Rautelin Jessica 	Esbo IF
5	Toivo Noora 	        Toijalan Vauhti
6	Ylä-Peräinen Tiia 	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
7	Koistinen Emma	        Jyväskylän Kenttäurheilijat

N Pituus klo. 16.15
1	Bogdanoff Matilda 	Helsingfors IFK
2	Koistinen Ada 	        Jyväskylän Kenttäurheilijat
3	Kostiainen Elina 	Vihdin Viesti
4	Kytölä Kira 	        Esbo IF
5	Lehtiö Anne-Mari 	Kenttäurheilijat -58
6	Mäkinen Emmi 	        Jyväskylän Kenttäurheilijat
7	Pajunen Anna 	        IF Åsarna
8	Rautelin Jessica 	Esbo IF
9	Vuorvirta Kristiina 	Espoon Tapiot

N Korkeus klo. 16.30
1	Junnila Ella 	        Janakkalan Jana
2	Kakko Elina 	        Perttelin Peikot
3	Pajunen Elin 	        IF Åsarna
4	Rautio Sanna 	        Oulun Pyrintö
5	Sandblom Linda 	        HIK Friidrott
6	Sinervo Saara 	        Salon Vilpas
7	Voutilainen Viivi 	Turun Urheiluliitto
8	Äyräväinen Ilona 	Karhulan Katajaiset

N Keihäs klo. 16.20
1	Hjalmsdottir Asdis 	ISL
2	Jaakkola Jenna 	        Soinin Sisu
3	Jääskeläinen Jatta-Mari Turun Urheiluliitto
4	Kangas Jenni 	        Seinäjoen Seudun Urheilijat
5	Kinnunen Elina 	        Uudenkaupungin Kenttäkarhut
9	Rautamies Meri 	        Karhulan Katajaiset
10	Utriainen Sanni 	Tampereen Pyrintö
11	Valtanen Julia 	        Rauman Urheilijat

N Keihäs B-kisa klo. 14.45
6	Koski-Vähälä Milla 	Limingan Niittomiehet
7	Olli Venla 	        Eurajoen Veikot
8	Pesola Laura 	        Reisjärven Pilke

N Kuula klo. 17.45
1	Kelo Niina 	        Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
2	Keskinen Taija 	        Ylistaron Kilpa-Veljet
3	Kymäläinen Kaisa 	Oriveden Ponnistus
4	Leveelahti Helena 	Virtain Urheilijat
5	Meriheinä Jessica 	Liljendal IK
6	Mäkitörmä Senja 	Varpaisjärven Vire
7	Oraheimo Sara 	        IF Raseborg
8	Roos Fanny 	        SWE
9	Tuominen Tara 	        Uudenkaupungin Kenttäkarhut

N Kiekko kl. 15.00
1	Karhunen Pinja 	        Hämeenlinnan Tarmo
2	Kelo Niina 	        Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
3	Leveelahti Helena 	Virtain Urheilijat
4	Mattila Elina 	        Turun Urheiluliitto
5	Meriheinä Jessica 	Liljendal IK
6	Penttinen Tuula 	Puumalan Viri
7	Sipponen Salla 	        Keuruun Kisailijat
8	Törrönen Susanna 	Esbo IF
9	Uusi-Kinnala Krista 	Laitilan Jyske

M19 Kuula klo. 15.00
17	Vuorio Anton 	        IF Raseborg

M19 Moukari klo. 16.45
18	Auvinen Roope 	        Sjundeå IF

M17 Kuula klo. 15.00
8	Leveelahti Vesa 	Virtain Urheilijat
9	Saarela Lassi 	        Länsi-Uudenmaan Urheilijat
10	Sannholm Lucas    	Sjundeå IF
11	Söderholm Tobias 	Sjundeå IF

M17 Moukari klo. 16.45
12	Kotamäki Santtu 	Nurmijärven Yleisurheilu
8	Leveelahti Vesa 	Virtain Urheilijat
14	Rinnekari Kimi  	Nurmijärven Yleisurheilu
10	Sannholm Lucas  	Sjundeå IF
11	Söderholm Tobias 	Sjundeå IF

P15 Kuula klo. 15.00
7	Wuorenrinne Lauri 	IF Raseborg

P13 Korkeus klo. 15.00
1	Ekholm Simon    	IF Raseborg
2	Forsman Oliver  	IF Raseborg

P13 Moukari klo. 18.00
3	Björklöf Simon  	IF Raseborg
4	Huhta Mikko 	        Nurmijärven Yleisurheilu
5	Von Schantz Christoffer IF Raseborg
6	Wikholm Filip   	IF Raseborg

N19 Moukari klo. 16.45
27	Österman Andrea 	Helsingfors IFK

T15 Korkeus klo. 15.00
24	Björklöf Sandra 	IF Raseborg
25	Lindberg Victoria 	IF Sibbo-Vargarna
26	Wiik Linnea 	        IF Sibbo-Vargarna

T13 Korkeus klo. 15.00
19	Hosio Iris      	IF Raseborg
20	Lindgren Sofie  	IF Raseborg

T13 Moukari klo. 18.00
21	Malo Emmi       	Lopen Urheilijat
22	Wide Maria 	        IF Raseborg
23	Wikholm Bodil 	        IF Raseborg
28      Kokkonen Iida           Viipurin Urheilijat