Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Eliittikisat
09.06. klo 18:00 Lahden Eliittikisat Ilmoittautuneet
Mahdolliset tiedustelut kilpailun johtaja Hannu Nurmiselta
toimisto@lahdenahkera.fi / 0400 284 153

Eäräjaot, SB/PB tulokset ja numerointi päivitetään myöhemmin.

M 100 m

   1 Sydney Siame                        Sambia                                    9.88            9,88
   2 Emile Erasmus                       Etelä-Afrikka                            10.08           10,08
   3 Eetu Rantala                        Pudasjärven Urheilijat                   10,75           10,30
   4 Samuel Purola                       Oulun Pyrintö                                            10,53
   5 Santeri Kuusiniemi                  Lempäälän Kisa Yleisurheilu              10,64           10,64
   6 Jonathan Brace                      Esbo IF                                  10,88           10,88
   7 Aleksi Tuononen                     Ähtärin Urheilijat                       10,95           10,88
   8 Willem Kajander                     Borgå Akilles                            10,97           10,72
   9 Oskari Lehtonen                     Nurmijärven Yleisurheilu                                 10,75
  10 Samir Demnati                       Orimattilan Jymy                                         10,95
  11 Mikko Tuominen                      Lahden Ahkera                                            10,92
  12 Niklas Bryggare                     Helsingin Kisa-Veikot                                    11,17
  13 Hannes Siitonen                     Helsingin Kisa-Veikot                    11,26           10,76
  14 Aaro Karjalainen                    Lahden Ahkera                            11,24           11,23
  15 Erno Mehtonen                       Savonlinnan Riento                                       11,27

M 1500 m

   1 George Manangoi                     Kenia                                  3.55,2h                
   2 Andi Noot                           Viro                                   3.42,79         3.41.05
   4 Tuomo Salonen                       Espoon Tapiot                          3.49,88         3.36,38
   5 Joonas Rinne                        Saarijärven Pullistus                  3.47,15         3.47,15
   6 Topi Raitanen                       Helsingin Kisa-Veikot                                         
   7 Martti Siikaluoma                   Lahden Ahkera                                          3.47,96
   9 Samu Mikkonen                       Kuopion Reipas                         3.49,03         3.49,03
  10 Matthew Fox                         Kenttäurheilijat -58                                          
  11 Eero Saleva                         Sjundeå If                                             3.52,86
  13 Joonas Harjamäki                    Viipurin Urheilijat                                    3.46,76
  14 Wilho Hautala                       Lahden Ahkera                                          4.03,92
  15 Jimmy Finnholm                      IK Falken                              3.39,81         3.51,95
  16 Ville Borgmästars                   IK Falken                                              3.52,75
  17 Julius Uutela                       Helsingin Kisa-Veikot                                  3.59,91
  18 Tomi Lehto                          Espoon Tapiot                                          3.51,24
  19 Jaakko Laakso                       Tampereen Pyrintö                                      3.51,11

M 110 m aj

   1 William Sharman                     Iso-Britania                             13,72           13,16
   2 Alexander John                      Saksa                                    13,58           13,35
   3 Elmo Lakka                          Jyväskylän Kenttäurheilijat              13,73           13,72
   4 Arttu Hirvonen                      Oulun Pyrintö                                            13,87
   5 Valtteri Kalliokulju                Liedon Parma                             14,80           14,22
   6 Ilari Manninen                      Jyväskylän Kenttäurheilijat              14,67           14,31
   7 Viktor Kantele                      Borgå Akilles                                            14,87

M 400 m aj

   1 Nicholas Bett                       Kenia                                    49,70           47,79
   2 Haron Koech                         Kenia                                    48.49           52,13
   3 Kiprono Koskei                      Kenia                                    49.22                
   5 Valtteri Toimela                    Tampereen Pyrintö                        53,91           52,54
   6 Viktor Kantele                      Borgå Akilles                            55,08           52,76
   7 Aleksi Heimonen                     Tampereen Urheilijat -38                                      

M Seiväs

   1 Hiroki Ogita                        Japani                                                     570
   2 Urho Kujanpää                       Tampereen Pyrintö                          530             555
   3 Niko Koskinen                       Janakkalan Jana                            540             541
   4 Tommi Holttinen                     Someron Esa                                525             530
   5 Jesse Salmi                         Vasa IS                                    510             510
   6 Mikko Paavola                       Alajärven Ankkurit                         505             505
   7 Jere Keskinen                       Vaasan Toverit                             490             490

M Pituus

   1 Godfrey Mokoena                     Etelä-Afrikka                                             8,24
   2 Frederick Norris                    USA                                       7,44            8,10
   3 Kristian Pulli                      Kaipolan Vire                             7,98            7,98
   4 Lars Otterling                      Ruotsi                                                    8,06
   5 Arttu Pajulahti                     Viipurin Urheilijat                       7,50            7,92
   6 Tuomas Rouvali                      Jyväskylän Kenttäurheilijat               7,00            7,37
   7 Otto Kilpi                          Jyväskylän Kenttäurheilijat               6,88            7,96
   8 Miika Mäkinen                       Riihimäen Kisko                           6,88            7,16

M Moukari

   1 Henri Liipola                       Someron Esa                              72,99           72,99
   2 Markus Kokkonen                     Pyhäselän Urheilijat                     68,88           69,83
   3 Juho Saarikoski                     Tampereen Pyrintö                        67,29           71,57
   4 Tommi Remes                         Kiuruveden Urheilijat                    68,01           72,55
   5 Aaron Kangas                        Kankaanpään Seudun Leisku                67,41           67,41
   6 Fredrik Fröberg                     Sjundeå IF                               63,36           63,36
   7 Joni Syrjälä                        Tampereen Pyrintö                        61,63           64,84
   8 Jani Pihkanen                       Someron Esa                              61,14           61,14


N 200 m

   1 Anniina Kortetmaa                   Kannuksen Ura                                            23,76
   2 Milja Thureson                      Turun Toverit                            24,64           24,04
   3 Kira Kruuti                         Helsingin Kisa-Veikot                    24,94           24,94
   4 Aino Pulkkinen                      Äänekosken Urheilijat                                    24,09
   5 Saara Keskitalo                     Espoon Tapiot                            25,19           25,19
   6 Annika Haverinen                    Kajaanin Kipinä                                          24,45
   7 Jenna Jokela                        Helsingfors IFK                                          24,11
   8 Minna Laukka                        Jyväskylän Kenttäurheilijat                              24,05
   9 Jeanine Nygård                      IF Drott                                                 24,55
  10 Sara Jokinen                        Tampereen Pyrintö                        25,40           24,84
  11 Nea Mattila                         Helsingfors IFK                                          24,49
  13 Milla Heiskanen                     Iisalmen Visa                                            24,80
  14 Mette Baas                          Veitsiluodon Kisaveikot                                  25,23

N 1500 m

   1 Hannah England                      Iso-Britania                           4.17,73         4.01,89
   2 Sara Kuivisto                       Borgå Akilles                                          4.12,78
   3 Kaisa Tyni                          Haminan Ponteva                                        4.18,27
   4 Maria Murtorinne                    Kuopion Reipas                                         4.31,73
   5 Emma Katajalaakso                   Kannuksen Ura                                          4.35,63
   6 Aino Kuljukka                       Lahden Ahkera                                          4.40,27
   7 Ilona Välimäki                      Uudenkaupungin Kenttäkarhut                            4.35,35
   8 Nerea Abrego                        Helsingin Jyry                                                
   9 Pihla Hokkanen                      Savonlinnan Riento                     4.59,38         4.37,78
  10 Veera Mensonen                      Maaningan Mahti                                        4.46,13
  11 Mira Tuominen                       Valkeakosken Haka                                      4.30,36
  12 Jutta Moilanen                      Joensuun Kataja                                               
  13 Janna Hautala                       Lahden Ahkera                                          4.49,65
  14 Anni Suominen                       Raision Kuula                          4.45,19         4.40,96
  15 Lycke Karlsson                      Vasa IS                                                4.44,20
  16 Linnea Harala                       Someron Esa                            4.52,67         4.45,55
  16 Aino Paunonen                       Turun Urheiluliitto                                           

N 100 m aj

   1 Lindsay Lindley                     Nigeria                                  12,90           12.90
   2 Nooralotta Neziri                   Turun Urheiluliitto                                      12.81
   3 Raven Clay                          USA                                      12,93           12.93
   4 Claudia Heunis                      Etelä-Afrikka                            13,23           13,23
   5 Reetta Hurske                       Tampereen Pyrintö                        13,57           13,16
   6 Viivi Avikainen                     Lahden Ahkera                            13,66           13,50
   7 Lotta Harala                        Tampereen Pyrintö                        13,75           13,41
   8 Erika Nevanperä                     Kalajoen Junkkarit                       14,07           13,70
  10 Annika Kylmänen                     Kuivasjärven Aura                                        14,14
  11 Jessi Landström                     Tampereen Pyrintö                                        14,16
  12 Sanna Pihkala                       Tampereen Pyrintö                        15,58           14,83
  13 Julia Enarvi                        Tampereen Pyrintö                        14,20           14,20
  14 Reetta Hämäläinen                   Lahden Ahkera                                            15,21
  15 Janette Rinne                       Helsingin Kisa-Veikot                                         

N 400 m aj

   1 Viivi Lehikoinen                    Helsingfors Ifk                                               
   2 Eveliina Määttänen                  Keski-Uudenmaan Yleisurheilu             60,33           58,60
   3 Emma Koistinen                      Jyväskylän Kenttäurheilijat                              60,99
   4 Kirsi Pekkanen                      Kuopion Reipas                           60,46           59,01
   6 Oona Hujanen                        Helsingin Kisa-Veikot                                    59,57
   7 Katariina Liipo                     Esbo IF                                                  61,88
   8 Kristiina Halonen                   Lappeenrannan Urheilu-Miehet             62,88           61,62

N Korkeus

   1 Linda Sandblom                      Hik Friidrott                              191             193
   2 Kateryia Tabashnyl                  Ukraina                                                       
   3 Maryia Zhodzik                      Valko-Venäjä                               189             189
   4 Eleriin Haas                        Viro                                       183             194
   5 Laura Rautanen                      Vilppulan Veikot                           180             187
   6 Heta Tuuri                          Lahden Ahkera                              179             185
   7 Elin Pajunen                        IF Åsarna                                  178             179
   8 Ella Junnila                        Janakkalan Jana                            178             178
   9 Saara Sinervo                       Salon Vilpas                               171             177
  10 Viivi Voutilainen                   Turun Urheiluliitto                        177             182
  11 Gabriela Kosonen                    Tampereen Pyrintö                          170             177
  12 Ilona Äyräväinen                    Karhulan Katajaiset                                        181

N Pituus

   1 Jaana Sieviläinen                   Joensuun Kataja                                           6,44
   2 Matilda Bogdanoff                   Helsingfors IFK                           6,01            6,33
   3 Taika Koilahti                      Turun Weikot Yleisurheilu                 6,02            6,05
   4 Anne-Mari Lehtiö                    Kenttäurheilijat -58                      6,12            6,21
   5 Emmi Mäkinen                        Jyväskylän Kenttäurheilijat               5,99            6,38
   6 Kristiina Vuorvirta                 Espoon Tapiot                             5,84            6,22
   7 Saara Hakanen                       Keski-Uudenmaan Yleisurheilu                              6,09
   8 Ada Koistinen                       Jyväskylän Kenttäurheilijat               5,61            5,95
   9 Elina Kostiainen                    Vihdin Viesti                             5,65            5,90
  10 Roosa Määttälä                      Kokkolan Veikot                           5,74            5,74
  11 Kira Kytölä                         Esbo If                                                   6,09

N Keihäs

   1 Sunette Viljonen                    Etelä-Afrikka                            63,49           69,35
   2 Heidi Nokelainen                    Joensuun Kataja                          57,94           62,13
   3 Jenni Kangas                        Seinäjoen Seudun Urheilijat              58,20           60,70
   4 Oona Sormunen                       Tohmajärven Urheilijat                   55,73           60,56
   5 Kelsey-Lee Roberts                  Australia                                61,40           63,92
   6 Sanni Utriainen                     Tampereen Pyrintö                        53,95           63,03
   7 Jelena Jaakkola                     Soinin Sisu                              56,92           58,89
   8 Saara Lipsanen                      Lappeenrannan Urheilu-Miehet             53,41           53,41
   9 Roosa Ylönen                        Hankasalmen Hanka                        48,72           48,72
  11 Miia Makkonen                       Sysmän Sisu                              48,33           49,42
  12 Jenna Jaakkola                      Soinin Sisu                              47,38           49,67


M/N 100 m kelaus T34-T54

   1 Sini Paukeri T54                    Pudasjärven Urheilijat                                        
   2 Aiino Tapola T51                    Helsingfors Ifk                                               
   3 Amanda Kotaja T54                   Vampulan Urheilijat                                           
   4 Tuomas Manni T34                    Länsi-Uudenmaan Urheilijat                                    
   5 Henry Manni T34                     Länsi-Uudenmaan Urheilijat                                    
   6 Esa-Pekka Mattila T54               Espoon Tapiot                                                 
   7 Tuomo Himanka T54                   Kalajoen Junkkarit                                            
   8 Niko Ristiranta T54                 Kuusankosken Urheiluseura                                     

M/N 200 m kelaus T34-T54

   1 Sini Paukeri T54                    Pudasjärven Urheilijat                                        
   2 Aiino Tapola T51                    Helsingfors Ifk                                               
   3 Amanda Kotaja T54                   Vampulan Urheilijat                                           
   4 Tuomas Manni T34                    Länsi-Uudenmaan Urheilijat                                    
   5 Henry Manni T34                     Länsi-Uudenmaan Urheilijat                                    
   6 Esa-Pekka Mattila T54               Espoon Tapiot                                                 
   7 Tuomo Himanka T54                   Kalajoen Junkkarit                                            
   8 Niko Ristiranta T54                 Kuusankosken Urheiluseura