Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Nuorten eliittikisat
05.06. klo 17:00 Nuorten Eliittikisat Ilmoittautuneet
Käsiohjelmalistaus
Nro 	Nimi (Sukunimi Etunimi) 	Seura 	SB	PB
M17 100m
	Joni Takala	Lahden Ahkera	11,46	11,46
	Oliver Sainio	Helsingfors IFK		12,88
	Riku Ahvenniemi	Tampereen Pyrintö	12,32	12,08
	Lasse Hämelahti	Längelmäen Urheilijat		11,49
	Batuhan Yildirim	Helsingfors IFK		12,19
	Eeli Vuola	Hyvinkään seudun Urheilijat		12,87
	Eero Viljanmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat	11,85	11,85
	Jesse Väyrynen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		11,32
	Sebastian Lundqvist	Borgå Akilles	12,40	12,40
	Lauri Koivisto	Kaipolan Vire		
	Henrik Illman	Borgå Akilles	12,19	12,13
	Max Tallqvist	Borgå Akilles	12,36	12,36
	Ilmari Niiranen	Hyvinkään seudun Urheilijat		12,01
	Mauno Havukorpi	Vihdin Viesti	11,74	11,65
	Topias Laine	Helsingin Kisa-Veikot		11,75
	Aki Häkkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
	Juuso Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat		11,52
	Max Koskinen	Espoon Tapiot	11,71	11,71
	Pietari Valoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat		11,72
	Sami Hakanen	Vantaan Salamat		
	Iisakki Torppa	Espoon Tapiot	12,18	12,18
M17 400m
	Niilo Kantoniemi	Hyvinkään seudun Urheilijat		58,00
	Veikko Laari	Jyväskylän Kenttäurheilijat		55,38
	Markus Hurri	Liedon Parma	54,60	54,60
	Kalle Stylman	Liedon Parma	50,84	50,84
	Batuhan Yildirim	Helsingfors IFK		
	Mauno Havukorpi	Vihdin Viesti		
M17 800m
	Emil Hautapakka	Espoon Tapiot		
	Rasmus Krogell	Kenttäurheilijat -58		
	Julius Mäkinen	Tampereen Pyrintö		1.59,91
	Matias Äikäs	Karkkilan Pojat	2.09,62	2.09,62
	Lauri Syväranta	Lahden Ahkera		2.11,54
	Matias Mononen	Janakkalan Jana	2.15,82	2.10,77
	Eemil Helander	Jyväskylän Kenttäurheilijat		2.06,64
	Aleksi Rajaniemi	Lahden Ahkera		2.08,21
	Lassi Kuva	Lahden Ahkera		2.02,44
	Santtu Heikkinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		2.15,58
	Niko Putkinen	Karhulan Katajaiset	2.08,02	2.08,02
	Olli Harju	Janakkalan Jana		2.09,89
	Okko Vuorikoski	Lahden Ahkera		2.31,21
	Eeli Vuola	Hyvinkään seudun Urheilijat		2.16,48
M17 1500m
	Justus Luonela	Lahden Ahkera		
	Jaakko Lehtinen	Karhulan Katajaiset		
M17 110m aidat
	Elja Neuvonen	Espoon Tapiot		
	Eero Hirvinen	Kankaanpään Seudun Leisku		
	Joni Järvinen	Lahden Ahkera		14,91
	Arttu Tuominen	Tampereen Urheilijat -38		
	Oliver Sainio	Helsingfors IFK		
	Jesse Väyrynen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	14,73	14,73
	Ilmari Niiranen	Hyvinkään seudun Urheilijat		15,88
	Juuso Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
	Max Koskinen	Espoon Tapiot		
	Pietari Valoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat	16,06	16,06
M17 Korkeus
	Riku Ahvenniemi	Tampereen Pyrintö	-2	-2
	Lauri Savolainen	Tampereen Pyrintö	-2	-2
M17 Kolmiloikka
	Pyry Anttila	Helsingin Kisa-Veikot		13,00
	Lauri Koivisto	Kaipolan Vire		
	Pietari Valoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat		12,26
	Iisakki Torppa	Espoon Tapiot	11,29	11,60
M17 Kuula
	Marcus Kytölä	Hyvinkään seudun Urheilijat	14,97	14,97
	Eero Virtanen	Imatran Urheilijat	13,19	13,19
	Vesa Leveelahti	Virtain Urheilijat	15,25	15,25
M17 Keihäs
	Vili Valtonen	Imatran Urheilijat	59,24	61,25
	Onni Ruokangas	Janakkalan Jana		
	Marcus Kytölä	Hyvinkään seudun Urheilijat		
	Elja Neuvonen	Espoon Tapiot	49,61	49,61
	Topias Laine	Helsingin Kisa-Veikot	64,72	64,77
N17 100m
	Nea-Nora Heiskanen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	13,87	13,87
	Janette Hanski	Karhulan Urheilijat	12,78	12,78
	Jemina Forss	Tampereen Pyrintö		13,01
	Jenni Rämö	Hämeenlinnan Tarmo		12,94
	Rebekka Sukselainen	Espoon Tapiot		13,52
	Lotta Putkiranta	Espoon Tapiot		13,38
	Reetta Kämäräinen	Espoon Tapiot		13,01
	Neea Flyktman	Kaipolan Vire	13,20	13,03
	Aino Viljanmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,72	13,62
	Sandra Granroth	Borgå Akilles	14,05	13,62
	Aino Sikkinen	Tampereen Pyrintö		14,61
	Laura Anttila	Janakkalan Jana		
	Saara Keskitalo	Espoon Tapiot	12,20	12,20
	Olivia Ben Khalifa	Tampereen Pyrintö	12,86	12,64
	Elina Kujala	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	13,28	12,67
	Linda Leveelahti	Helsingin Kisa-Veikot	13,11	13,11
	Jenna Pohjonen	Janakkalan Jana		13,21
	Erika Ahvenharju	Hämeenlinnan Tarmo		13,13
	Erin Karjalahti	Nurmijärven Yleisurheilu		13,39
	Anni Lähdemäki	Hyvinkään seudun Urheilijat	14,22	14,22
	Iida Lehtonen	Hämeenlinnan Tarmo		13,06
	Frida Hämäläinen	Tampereen Pyrintö		12,93
	Cecilia Ek	Borgå Akilles		13,21
	Vappu Valtonen	Espoon Tapiot		13,10
	Camilla Kohl	Espoon Tapiot	12,90	12,85
	Jessica Kähärä	Mikkelin Kilpa-Veikot	13,03	12,83
	Sandra Liljendal	Borgå Akilles	13,32	12,76
	Emma Kuikka	Janakkalan Jana	14,01	14,00
	Kerttu Latvala	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	12,88	12,42
	Kiia Keinonen	Tampereen Pyrintö		13,71
	Merituuli Saarela	Espoon Tapiot		13,15
	Satu-Maaria Pentinlehto	Tampereen Pyrintö		12,75
	Neea Nurmi	Espoon Tapiot		13,45
N17 400m
	Pinja Hirvilahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat		58,99
	Heidi Haapamäki	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
	Minttu Kaukonen	Lahden Ahkera		
	Hertta Hankimaa	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
	Saana Pirttijärvi	Espoon Tapiot		
	Emma Pasanen	Lahden Ahkera		
	Sini Rajaniemi	Lahden Ahkera		
	Sanna Kekki	Hankasalmen Hanka		
	Jemina Forss	Tampereen Pyrintö		58,02
	Aino Sikkinen	Tampereen Pyrintö		
	Jenna Pohjonen	Janakkalan Jana		
	Erin Karjalahti	Nurmijärven Yleisurheilu		
	Iida Lehtonen	Hämeenlinnan Tarmo		
	Cecilia Ek	Borgå Akilles		
	Sandra Liljendal	Borgå Akilles		
	Kiia Keinonen	Tampereen Pyrintö		59,81
N17 800m
	Sara Niittyviita	Lahden Ahkera		2.21,37
	Jeannette Latva	Raision Kuula		2.26,67
	Kamilla Lehtineva	Porvoon Urheilijat		2.39,65
	Iiris Helander	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
	Ilona Mononen	Janakkalan Jana		2.28,89
	Nella Varjas	Espoon Tapiot		2.25,40
N17 1500m
	Anniina Mahkonen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		5.04,63
	Jessica Hjort	Porvoon Urheilijat		
	Venla Ranta	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		4.57,22
	Salla Laukkanen	Lahden Ahkera		4.58,41
	Isabella Latva	Raision Kuula	5.03,25	4.54,54
	Janette Vänttinen	Porvoon Urheilijat		
	Venla Marjanen	Kaipolan Vire		
	Silja Rönkä	Lahden Ahkera		4.44,48
	Senja Heinonen	Kuopion Reipas		
	Andrea Liimatainen	Espoon Tapiot		
N17 100m aidat
	Nelli Talvitie	Hyvinkään seudun Urheilijat		
	Vilma Rönkä	Hyvinkään seudun Urheilijat		
	Oona Hietala	Tampereen Pyrintö	15,17	15,17
	Ella Pullinen	Janakkalan Jana	17,80	17,80
	Janette Hanski	Karhulan Urheilijat	15,03	15,03
	Reetta Kämäräinen	Espoon Tapiot		15,59
	Saara Keskitalo	Espoon Tapiot		14,68
	Olivia Ben Khalifa	Tampereen Pyrintö		14,37
	Frida Hämäläinen	Tampereen Pyrintö		14,54
	Vappu Valtonen	Espoon Tapiot	15,11	15,11
	Camilla Kohl	Espoon Tapiot	14,85	14,51
	Merituuli Saarela	Espoon Tapiot	15,73	15,73
	Neea Nurmi	Espoon Tapiot	15,86	15,52
N17 Korkeus
	Rebekka Sukselainen	Espoon Tapiot	-2	-2
	Lotta Putkiranta	Espoon Tapiot	-2	-2
	Jessica Kähärä	Mikkelin Kilpa-Veikot	-2	-2
N17 Kolmiloikka
	Nea-Nora Heiskanen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
	Kira Kytölä	Esbo IF		12,97
	Ella Kokkinen	Kaipolan Vire		10,89
	Noora Hautamäki	Pyhtään Yritys		11,30
	Saara Hakanen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		12,91
	Petra Kallionpää	Janakkalan Jana		10,81
	Oona Hietala	Tampereen Pyrintö		11,68
	Emma Kuikka	Janakkalan Jana		9,36
N17 Kuula
	Milla Rasinkangas	Hyvinkään seudun Urheilijat		10,60
	Sofia Rantanen	Helsingfors IFK	12,53	12,53
	Olkkonen Maria	Hartolan Voima	13,28	13,28
	Nilla Rättyä	Janakkalan Jana	11,05	11,05
	Emma Uosukainen	Espoon Tapiot	11,62	11,62
	Jemina Virtanen	Janakkalan Jana	8,52	8,52
	Sanni Kuparinen	Janakkalan Jana	12,43	12,43
	Nelli Talvitie	Hyvinkään seudun Urheilijat	12,93	12,93
	Vilma Rönkä	Hyvinkään seudun Urheilijat	10,84	10,84
	Janette Hanski	Karhulan Urheilijat	15,43	15,43
	Erika Ahvenharju	Hämeenlinnan Tarmo	12,00	12,00
N17 Kiekko
	Iida Pulkkanen	Lahden Ahkera	35,32	35,32
	Ronja Kallionpää	Janakkalan Jana		
	Emilia Anttila	Borgå Akilles	35,42	36,95
	Silja Ahonen	Parkanon Urheilijat	38,92	38,92
	Pinja Pikkarainen	Riihimäen Kisko	35,48	35,48
	Olkkonen Maria	Hartolan Voima		38,45
	Nilla Rättyä	Janakkalan Jana	35,61	35,61
	Emma Uosukainen	Espoon Tapiot	36,68	36,68
	Sanni Kuparinen	Janakkalan Jana	43,99	43,99
M19 100m
	Lauri Savolainen	Tampereen Pyrintö	11,99	11,68
	Vertti Viitala	Helsingfors IFK		11,43
	Daniel Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	10,90	10,90
	Nico Agard	Vantaan Salamat		11,57
	Erno Mehtonen	Savonlinnan Riento		11,27
	Santeri Kuusiniemi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	10,64	10,64
	Riku Illukka	Vantaan Salamat	11,07	11,04
	Miska Sundberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat	11,33	11,14
	Ilari Keränen	Karkkilan Pojat		11,39
	Joska Tommola	Lahden Ahkera		11,49
	Aaro Karjalainen	Lahden Ahkera		11,23
	Mikael Granqvist	IF Sibbo-Vargarna	11,49	11,49
	Andrei Harenko	Janakkalan Jana		14,45
M19 400m
	Teemu Mustonen	Hyvinkään seudun Urheilijat		52,12
	Daniel Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		50,08
	Mikael Granqvist	IF Sibbo-Vargarna		53,91
M19 800m
	Tuomas Uusitalo	Espoon Tapiot	2.04,87	2.04,87
	Miikka Ojala	Kenttäurheilijat -58	2.10,28	2.10,28
M19 110m aidat
	Pyry Santahuhta	Kankaanpään Seudun Leisku		
	Mark Szücs-Bártfai	Espoon Tapiot		
	Vertti Viitala	Helsingfors IFK	14,61	14,61
	Daniel Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	14,87	14,87
	Santeri Kuusiniemi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		14,22
	Miska Sundberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat	14,38	14,38
M19 Pituus
	Sami Hakanen	Vantaan Salamat		5,45
	Iisakki Torppa	Espoon Tapiot	5,66	5,96
	Juuso Junnila	Janakkalan Jana		6,32
	Iikka Alingue	Janakkalan Jana	6,93	6,94
	Ilari Keränen	Karkkilan Pojat	6,04	6,49
	Joska Tommola	Lahden Ahkera	6,31	6,93
M19 Kuula
	Arttu Korkeasalo	Lielahden Kipinä	18,94	18,94
	Ville Välimaa	Kenttäurheilijat -58	17,93	17,93
M19 Keihäs
	Markus Mäntylä	Töysän Veto	54,74	54,74
	Juhani Hauta-Aho	Töysän Veto	63,35	63,35
	Tino Mäkelä	Pyhäselän Urheilijat	61,27	61,27
	Joonas Ahola	Sjundeå IF	52,87	52,87
N19 100m
	Sanni Mahonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		11,85
	Niina Piiroinen	Mikkelin Kilpa-Veikot	13,18	12,49
	Olivia Mäkinen	Tampereen Pyrintö		12,79
	Lotta Kemppinen	Helsingfors IFK		11,92
	Silja Laaksonen	Helsingin Tarmo		12,86
	Ilona Kekkonen	Lahden Ahkera	12,80	12,76
	Jannika Niemelä	Espoon Tapiot		13,30
	Nea Laine	Hämeenlinnan Tarmo		12,72
	Siiri Karjalainen	Lahden Ahkera	13,03	13,03
	Aino Pulkkinen	Äänekosken Urheilijat	12,16	11,85
	Nea Mattila	Helsingfors IFK		12,23
N19 400m
	Ruusu Nurmi	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
	Charlotta Bützow	Helsingin Kisa-Veikot	57,85	57,05
	Beda Eronen	Helsingin Kisa-Veikot		58,29
	Kira Kruuti	Helsingin Kisa-Veikot	57,53	55,93
	Janette Niemi	Haminan Ponteva		57,97
	Heini Ikonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	59,41	58,17
	Silja Laaksonen	Helsingin Tarmo		
N19 800m
	Pauliina Tikka	Lahden Ahkera		2.47,57
	Maarit Kuhmonen	Tampereen Urheilijat -38		2.32,16
	Lotta Penttinen	Espoon Tapiot		2.27,31
	Aino Kuljukka	Lahden Ahkera		2.19,18
	Veronika Virtapohja	Tampereen Pyrintö		2.46,54
N19 100m aidat
	Anni Siirtola	Helsingin Kisa-Veikot	13,97	13,94
	Noora Juslin	Borgå Akilles		
	Julia Enarvi	Tampereen Pyrintö		14,23
N19 Korkeus
	Janina Pykäri	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	-2	-2
	Maija Marttila	Tampereen Urheilijat -38	-2	-2
	Ella Junnila	Janakkalan Jana	-2	-2
	Riina Rautelin	Esbo IF	-2	-2
	Tilda Lipasti	Helsingfors IFK	-2	-2
N19 Pituus
	Maria Kytölä	Hyvinkään seudun Urheilijat		5,69
	Neea Nurmi	Espoon Tapiot		4,92
	Olivia Mäkinen	Tampereen Pyrintö	5,66	5,73
	Jannika Niemelä	Espoon Tapiot		4,99
N19 Kuula
	Riina Rautelin	Esbo IF	8,38	8,38
	Riikka Purho	Kouvolan Urheilijat	12,37	12,37
	Andrea Österman	Helsingfors IFK	11,87	11,87
	Tilda Lipasti	Helsingfors IFK	9,52	9,52
	Henna Sallinen	Savonlinnan Riento	14,31	14,31
	Helena Leveelahti	Virtain Urheilijat	14,17	14,17
	Sara Papunen	Janakkalan Jana		9,36
N19 Kiekko
	Pinja Karhunen	Hämeenlinnan Tarmo	45,46	45,46
	Pihla Karhunen	Hämeenlinnan Tarmo	33,22	33,73
	Petra Valkama	Ilmajoen Kisailijat	34,39	34,39
	Hanna-Mari Saalo	Lahden Ahkera	42,30	43,86
	Sanni Salmio	Kuusankosken Kisa	43,66	43,66
	Riikka Purho	Kouvolan Urheilijat	37,71	39,95
	Andrea Österman	Helsingfors IFK	35,15	35,15
	Helena Leveelahti	Virtain Urheilijat	50,03	52,33