Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
09.04. klo 11:00 Halliultramoniotteluiden MM-kilpailut Ilmoittautuneet
SATURDAY 9th APRIL

60 m

Women

heat 1
2	556	Tuija Varsala		FIN		
3	356	Melanie Englmann	GER		
4	357	Veronique Hersschens	BEL		
5	459	Barbara Hillmann	GER		
heat 2	
1       115	Matleena Helander	FIN
2	116	Christelle Pardon	BEL		
3	122	Silja Laaksonen		FIN		
4	117	Maren Schott		GER		
5	176	Laura Putkiranta	FIN		

Men

heat 1
1	651	Lasse Kyrö		FIN		
2	601	Dirk Jan Giskes		NED		
3	405	Jarno Warsa-Ritaranta	FIN		
4	602	Terry Hall		GBR		
5	551	Timo Vähäkuopus		FIN		
heat 2
1	453	Chris Ness		GBR		
2	455	Günther Schmid		GER		
3	126	Nico Kapanen		FIN		
4	503	Tuomo Vanhanen		FIN		
5	452	Jari Jaakkola		FIN		
6	504	Herman Van De Velde	BEL		
heat 3
1	401	Henry Andberg		FIN		
2	101	Mark Andrews		GBR		
3	404	Mikko Huttunen		FIN		
4	108	Andreas Schewalje	GER		
5	106	Joni Van Loon		NED		
heat 4
1	456	Markus Stiegler		GER		
2	103	Cédric Bouele		SUI		
3	102	Karlos Batupe		CMR		
4	352	Jeroen Vis		NED		
5	402	Jason Cashmore		GBR		
6	502	Yukio Sasano		JPN		
heat 5
1	105	Florian Grasl		GER		
2	171	Jere Liskojärvi		FIN		
3	107	Hiroshi Mito		JPN		
4	127	Tuukka Heinonen		FIN		
5	109	James Shaw		GBR		
heat 6
1	403	Jani Hartonen		FIN		
2	454	Esa Paukku		FIN		
3	501	Tony Killilea		GBR		
4	604	Wim Threels		NED		
5	451	Geoff Butler		GBR		
6	603	Juha Helander		FIN	

Long jump 

group 1

Men
1	171	Jere Liskojärvi		FIN		
2	106	Joni Van Loon		NED		
3	456	Markus Stiegler		GER		
4	455	Günther Schmid		GER		
5	108	Andreas Schewalje	GER		
6	109	James Shaw		GBR		
7	103	Cédric Bouele		SUI		
8	453	Chris Ness		GBR		
9	102	Karlos Batupe		CMR		
10	454	Esa Paukku		FIN		
11	402	Jason Cashmore		GBR		
12	107	Hiroshi Mito		JPN		
13	403	Jani Hartonen		FIN		
14	451	Geoff Butler		GBR		
15	405	Jarno Warsa-Ritaranta	FIN		
16	452	Jari Jaakkola		FIN		
17	101	Mark Andrews		GBR		
18	401	Mikko Huttunen		FIN		
19	105	Florian Grasl		GER		
20	401	Henry Andberg		FIN		

group 2

Women
1	357	Veronique Hersschens	BEL		
2	116	Christelle Pardon	BEL		
3	459	Barbara Hillmann	GER		
4	356	Melanie Englmann	GER		
5	122	Silja Laaksonen		FIN		
6	556	Tuija Varsala		FIN		
7	115	Matleena Helander	FIN		
8	128	Lotta Putkiranta	FIN		
9	117	Maren Schott		GER		
10	176	Laura Putkiranta	FIN
Men
1	603	Juha Helander		FIN		
2	551	Timo Vähäkuopus		FIN		
3	604	Wim Threels		NED		
4	602	Terry Hall		GBR		
5	126	Nico Kapanen		FIN		
6	601	Dirk Jan Giskes		NED		
7	504	Herman Van De Velde	BEL		
8	651	Lasse Kyrö		FIN		
9	502	Yukio Sasano		JPN		
10	503	Tuomo Vanhanen		FIN		
11	501	Tony Killilea		GBR		
12	352	Jeroen Vis		NED
		
800 m

Women

1	117	Maren Schott		GER		
2	459	Barbara Hillmann	GER		
3	116	Christelle Pardon	BEL		
4	357	Veronique Hersschens	BEL		
5	176	Laura Putkiranta	FIN		
5	115	Matleena Helander	FIN		
6	356	Melanie Englmann	GER		
6	556	Tuija Varsala		FIN			

Men

heat 1
1	352	Jeroen Vis		NED		
2	503	Tuomo Vanhanen		FIN		
3	504	Herman Van De Velde	BEL		
4	105	Florian Grasl		GER		
5	403	Jani Hartonen		FIN		
6	453	Chris Ness		GBR		
heat 2
1	401	Henry Andberg		FIN		
2	452	Jari Jaakkola		FIN		
3	109	James Shaw		GBR		
4	101	Mark Andrews		GBR		
5	171	Jere Liskojärvi		FIN		
6	103	Cédric Bouele		SUI		
heat 3
1	108	Andreas Schewalje	GER		
2	107	Hiroshi Mito		JPN		
3	106	Joni Van Loon		NED		
4	501	Tony Killilea		GBR		
5	404	Mikko Huttunen		FIN		
6	102	Karlos Batupe		CMR		
heat 4
1	451	Geoff Butler		GBR		
2	455	Günther Schmid		GER		
3	502	Yukio Sasano		JPN		
4	603	Juha Helander		FIN		
5	601	Dirk Jan Giskes		NED		
6	402	Jason Cashmore		GBR		
heat 5
1	454	Esa Paukku		FIN		
2	456	Markus Stiegler		GER		
3	405	Jarno Warsa-Ritaranta	FIN		
4	551	Timo Vähäkuopus		FIN		
5	604	Wim Threels		NED		
6	602	Terry Hall		GBR		
6	651	Lasse Kyrö		FIN

Shot put

group 1

Men
1	171	Jere Liskojärvi		FIN	5.0 kg
2	455	Günther Schmid		GER	7.26 kg		
3	107	Hiroshi Mito		JPN		
4	405	Jarno Warsa-Ritaranta	FIN		
5	453	Chris Ness		GBR		
6	403	Jani Hartonen		FIN		
7	101	Mark Andrews		GBR		
8	454	Esa Paukku		FIN		
9	352	Jeroen Vis		NED			
10	402	Jason Cashmore		GBR		
11	451	Geoff Butler		GBR		
12	106	Joni Van Loon		NED		
13	105	Florian Grasl		GER		
14	102	Karlos Batupe		CMR		
15	456	Markus Stiegler		GER		
16	452	Jari Jaakkola		FIN		
17	401	Henry Andberg		FIN		
18	103	Cédric Bouele		SUI		
19	108	Andreas Schewalje	GER		
20	404	Mikko Huttunen		FIN		
21	109	James Shaw		GBR		

group 2

Women
1	556	Tuija Varsala		FIN	3.0 kg		
2	176	Laura Putkiranta	FIN		
3	459	Barbara Hillmann	GER	4.0 kg		
4	116	Christelle Pardon	BEL		
5	356	Melanie Englmann	GER		
6	117	Maren Schott		GER		
7	115	Matleena Helander	FIN		
8	357	Veronique Hersschens	BEL		
Men
2	603	Juha Helander		FIN	5.0 kg			
3	651	Lasse Kyrö		FIN		
4	604	Wim Threels		NED		
5	602	Terry Hall		GBR		
6	601	Dirk Jan Giskes		NED		
7	502	Yukio Sasano		JPN	6.0 kg		
8	501	Tony Killilea		GBR		
9	551	Timo Vähäkuopus		FIN		
10	503	Tuomo Vanhanen		FIN		
11	504	Herman Van De Velde	BEL

400 m

Women

heat 1
2	459	Barbara Hillmann	GER		
3	357	Veronique Hersschens	BEL		
4	356	Melanie Englmann	GER		
5	556	Tuija Varsala		FIN		
heat 2
2	116	Christelle Pardon	BEL		
3	176	Laura Putkiranta	FIN		
4	117	Maren Schott		GER		
5	115	Matleena Helander	FIN

Men
	
heat 1
1	602	Terry Hall		GBR		
2	651	Lasse Kyrö		FIN		
3	405	Jarno Warsa-Ritaranta	FIN		
4	454	Esa Paukku		FIN		
5	601	Dirk Jan Giskes		NED		
6	551	Timo Vähäkuopus		FIN		
heat 2
2	103	Cédric Bouele		SUI		
3	503	Tuomo Vanhanen		FIN		
4	401	Henry Andberg		FIN		
5	502	Yukio Sasano		JPN		
6	101	Mark Andrews		GBR		
heat 3
2	102	Karlos Batupe		CMR		
3	171	Jere Liskojärvi		FIN		
4	106	Joni Van Loon		NED		
5	105	Florian Grasl		GER		
6	352	Jeroen Vis		NED		
heat 4
3	108	Andreas Schewalje	GER		
4	109	James Shaw		GBR		
5	107	Hiroshi Mito		JPN		
6	404	Mikko Huttunen		FIN		
heat 5
2	402	Jason Cashmore		GBR		
3	501	Tony Killilea		GBR		
4	452	Jari Jaakkola		FIN		
5	504	Herman Van De Velde	BEL		
6	453	Chris Ness		GBR		
heat 6
1	403	Jani Hartonen		FIN		
2	451	Geoff Butler		GBR		
3	456	Markus Stiegler		GER		
4	604	Wim Threels		NED		
5	455	Günther Schmid		GER		
6	603	Juha Helander		FIN		

Women heat 3
3	123	Kristiina Laxell	FIN		
4	124	Sofia Tabit		FIN		
		
High jump

group 1		129 +3 cm

Women
1	117	Maren Schott		GER		
2	176	Laura Putkiranta	FIN		
Men
1	101	Mark Andrews		GBR		
2	109	James Shaw		GBR		
3	108	Andreas Schewalje	GER		
4	105	Florian Grasl		GER		
5	503	Tuomo Vanhanen		FIN		
6	452	Jari Jaakkola		FIN		
7	106	Joni Van Loon		NED		
8	454	Esa Paukku		FIN		
9	604	Wim Threels		NED		
10	107	Hiroshi Mito		JPN		
11	451	Geoff Butler		GBR		
12	404	Mikko Huttunen		FIN		
13	171	Jere Liskojärvi		FIN		
14	103	Cédric Bouele		SUI		
15	401	Henry Andberg		FIN		
16	456	Markus Stiegler		GER		
17	453	Chris Ness		GBR		

group 2		90 +3 cm

Women
1	459	Barbara Hillmann	GER		
2	356	Melanie Englmann	GER		
3	116	Christelle Pardon	BEL		
4	357	Veronique Hersschens	BEL		
5	115	Matleena Helander	FIN		
6	556	Tuija Varsala		FIN
Men
1	501	Tony Killilea		GBR		
2	502	Yukio Sasano		JPN		
3	603	Juha Helander		FIN		
4	602	Terry Hall		GBR		
5	102	Karlos Batupe		CMR		
6	402	Jason Cashmore		GBR		
7	405	Jarno Warsa-Ritaranta	FIN		
8	551	Timo Vähäkuopus		FIN		
9	455	Günther Schmid		GER		
10	504	Herman Van De Velde	BEL		
11	601	Dirk Jan Giskes		NED		
12	403	Jani Hartonen		FIN
13	651	Lasse Kyrö		FIN		
14	352	Jeroen Vis		NED			
	
3000 m

Women

1	356	Melanie Englmann	GER		
2	459	Barbara Hillmann	GER		
3	117	Maren Schott		GER		
4	116	Christelle Pardon	BEL		
5	357	Veronique Hersschens	BEL		
6	121	Birtukan Bouele		ETH		
7	556	Tuija Varsala		FIN		
8	176	Laura Putkiranta	FIN		
9	115	Matleena Helander	FIN		

Men

heat 1
1	101	Mark Andrews		GBR		
2	352	Jeroen Vis		NED		
3	402	Jason Cashmore		GBR		
4	405	Jarno Warsa-Ritaranta	FIN		
5	456	Markus Stiegler		GER		
6	601	Dirk Jan Giskes		NED		
7	602	Terry Hall		GBR		
8	651	Lasse Kyrö		FIN		
heat 2
1	171	Jere Liskojärvi		FIN		
2	604	Wim Threels		NED		
3	109	James Shaw		GBR		
4	454	Esa Paukku		FIN		
5	105	Florian Grasl		GER		
6	451	Geoff Butler		GBR		
7	455	Günther Schmid		GER		
heat 3
1	502	Yukio Sasano		JPN		
2	404	Mikko Huttunen		FIN		
3	504	Herman Van De Velde	BEL		
4	403	Jani Hartonen		FIN		
5	551	Timo Vähäkuopus		FIN		
6	401	Henry Andberg		FIN		
7	603	Juha Helander		FIN		
8	102	Karlos Batupe		CMR
heat 4
1	501	Tony Killilea		GBR		
2	106	Joni Van Loon		NED		
3	108	Andreas Schewalje	GER		
4	107	Hiroshi Mito		JPN		
5	452	Jari Jaakkola		FIN		
6	453	Chris Ness		GBR		
7	103	Cédric Bouele		SUI		
8	503	Tuomo Vanhanen		FIN


SUNDAY 10th APRIL
			
60 m hurdles

Men

heat 1		106.7 cm
2	102	Karlos Batupe		CMR		
3	103	Cédric Bouele		SUI		
4	106	Joni Van Loon		NED		
5	105	Florian Grasl		GER		
heat 2		106.7 cm
2	107	Hiroshi Mito		JPN			
3	109	James Shaw		GBR		
4	101	Mark Andrews		GBR		
5	108	Andreas Schewalje	GER		
heat 3		99.1 cm
1	405	Jarno Warsa-Ritaranta	FIN		
2	455	Günther Schmid		GER	
3	352	Jeroen Vis		NED	
4	402	Jason Cashmore		GBR		
5	456	Markus Stiegler		GER	
6	403	Jani Hartonen		FIN		
heat 4		99.1 cm
1	451	Geoff Butler		GBR	
2	453	Chris Ness		GBR		
3	401	Henry Andberg		FIN		
4	404	Mikko Huttunen		FIN		
5	454	Esa Paukku		FIN	
6	452	Jari Jaakkola		FIN			
heat 5		91.4 cm
1	551	Timo Vähäkuopus		FIN		
2	504	Herman Van De Velde	BEL		
3	503	Tuomo Vanhanen		FIN		
4	171	Jere Liskojärvi		FIN		
5	502	Yukio Sasano		JPN		
6	501	Tony Killilea		GBR		
heat 6		83.8 cm
1	603	Juha Helander		FIN		
2	601	Dirk Jan Giskes		NED		
3	604	Wim Threels		NED		
4	651	Lasse Kyrö		FIN		
5	602	Terry Hall		GBR	

Women

heat 1		83.8 cm
1	116	Christelle Pardon	BEL		
2	357	Veronique Hersschens	BEL		
3	115	Matleena Helander	FIN		
4	117	Maren Schott		GER		
5	356	Melanie Englmann	GER		
heat 2		76.2 cm
2	459	Barbara Hillmann	GER		
3	176	Laura Putkiranta	FIN		
4	556	Tuija Varsala		FIN		
	
Pole vault

group 1		200 +10 cm

Men
1	454	Esa Paukku		FIN		
2	103	Cédric Bouele		SUI		
3	109	James Shaw		GBR		
4	171	Jere Liskojärvi		FIN		
5	108	Andreas Schewalje	GER		
6	551	Timo Vähäkuopus		FIN		
7	603	Juha Helander		FIN		
8	456	Markus Stiegler		GER		
9	452	Jari Jaakkola		FIN		
10	651	Lasse Kyrö		FIN		
11	107	Hiroshi Mito		JPN		
12	352	Jeroen Vis		NED		
13	404	Mikko Huttunen		FIN		
14	105	Florian Grasl		GER		
15	401	Henry Andberg		FIN		
16	101	Mark Andrews		GBR		
17	106	Joni Van Loon		NED		

group 2		120 +10 cm

Men
1	504	Herman Van De Velde	BEL		
2	102	Karlos Batupe		CMR		
3	403	Jani Hartonen		FIN		
4	455	Günther Schmid		GER		
5	402	Jason Cashmore		GBR		
6	501	Tony Killilea		GBR		
7	604	Wim Threels		NED		
8	503	Tuomo Vanhanen		FIN		
9	453	Chris Ness		GBR		
10	405	Jarno Warsa-Ritaranta	FIN		
11	451	Geoff Butler		GBR		
12	601	Dirk Jan Giskes		NED		
13	602	Terry Hall		GBR		
14	502	Yukio Sasano		JPN
Women
1	116	Christelle Pardon	BEL		
2	117	Maren Schott		GER		
3	356	Melanie Englmann	GER		
4	556	Tuija Varsala		FIN		
5	357	Veronique Hersschens	BEL		
6	115	Matleena Helander	FIN		
7	469	Barbara Hillmann	GER		
8	176	Laura Putkiranta	FIN				

1500 m

Women

1	117	Maren Schott		GER		
2	459	Barbara Hillmann	GER		
3	356	Melanie Englmann	GER		
4	357	Veronique Hersschens	BEL		
5	116	Christelle Pardon	BEL		
6	115	Matleena Helander	FIN		
7	176	Laura Putkiranta	FIN		
8	556	Tuija Varsala		FIN		
9	124	Sofia Tabit		FIN		

Men

heat 1
1	454	Esa Paukku		FIN		
2	501	Tony Killilea		GBR		
3	602	Terry Hall		GBR		
4	405	Jarno Warsa-Ritaranta	FIN		
5	504	Herman Van De Velde	BEL		
6	651	Lasse Kyrö		FIN		
7	603	Juha Helander		FIN		
8	456	Markus Stiegler		GER		
heat 2
1	101	Mark Andrews		GBR		
2	109	James Shaw		GBR		
3	403	Jani Hartonen		FIN		
4	502	Yukio Sasano		JPN		
5	551	Timo Vähäkuopus		FIN		
6	453	Chris Ness		GBR		
7	604	Wim Threels		NED		
heat 3
1	352	Jeroen Vis		NED		
2	451	Geoff Butler		GBR		
3	503	Tuomo Vanhanen		FIN		
4	455	Günther Schmid		GER		
5	452	Jari Jaakkola		FIN		
6	103	Cédric Bouele		SUI		
7	102	Karlos Batupe		CMR		
8	105	Florian Grasl		GER		
heat 4
1	106	Joni Van Loon		NED		
2	107	Hiroshi Mito		JPN		
3	108	Andreas Schewalje	GER		
4	171	Jere Liskojärvi		FIN		
5	401	Henry Andberg		FIN		
6	404	Mikko Huttunen		FIN		
7	402	Jason Cashmore		GBR		
8	601	Dirk Jan Giskes		NED	

Weight throw

Women
1	176	Laura Putkiranta	FIN	7.26 kg		
2	556	Tuija Varsala		FIN		
3	116	Christelle Pardon	BEL	9.08 kg		
4	459	Barbara Hillmann	GER		
5	117	Maren Schott		GER		
6	356	Melanie Englmann	GER		
7	357	Veronique Hersschens	BEL		
8	115	Matleena Helander	FIN		
Men
1	651	Lasse Kyrö		FIN	9.08 kg		
2	602	Terry Hall		GBR		
3	601	Dirk Jan Giskes		NED		
4	604	Wim Threels		NED		
5	603	Juha Helander		FIN		
6	171	Jere Liskojärvi		FIN		
7	503	Tuomo Vanhanen		FIN	11.34 kg		
8	551	Timo Vähäkuopus		FIN		
9	501	Tony Killilea		GBR		
10	504	Herman Van De Velde	BEL		
11	502	Yukio Sasano		JPN		
12	452	Jari Jaakkola		FIN	15.88 kg		
13	101	Mark Andrews		GBR		
14	401	Henry Andberg		FIN		
15	109	James Shaw		GBR		
16	107	Hiroshi Mito		JPN		
17	108	Andreas Schewalje	GER		
18	456	Markus Stiegler		GER		
19	451	Geoff Butler		GBR		
20	403	Jani Hartonen		FIN		
21	102	Karlos Batupe		CMR		
22	455	Günther Schmid		GER		
23	106	Joni Van Loon		NED		
24	402	Jason Cashmore		GBR		
25	404	Mikko Huttunen		FIN		
26	105	Florian Grasl		GER		
27	103	Cédric Bouele		SUI		
28	352	Jeroen Vis		NED		
29	453	Chris Ness		GBR		
30	405	Jarno Warsa-Ritaranta	FIN
31	454	Esa Paukku		FIN		

200 m

Women

heat 1
3	459	Barbara Hillmann	GER		
4	356	Melanie Englmann	GER		
5	357	Veronique Hersschens	BEL		
6	556	Tuija Varsala		FIN		
heat 2
3	115	Matleena Helander	FIN		
4	116	Christelle Pardon	BEL		
5	117	Maren Schott		GER		
6	176	Laura Putkiranta	FIN			

Men

heat 1
1	126	Nico Kapanen		FIN		
2	603	Juha Helander		FIN		
3	604	Wim Threels		NED		
4	453	Chris Ness		GBR		
5	403	Jani Hartonen		FIN		
6	456	Markus Stiegler		GER		
heat 2
2	103	Cédric Bouele		SUI		
3	503	Tuomo Vanhanen		FIN		
4	105	Florian Grasl		GER		
5	352	Jeroen Vis		NED		
6	402	Jason Cashmore		GBR		
heat 3
3	106	Joni Van Loon		NED		
4	101	Mark Andrews		GBR		
5	401	Henry Andberg		FIN		
6	102	Karlos Batupe		CMR		
heat 4
2	171	Jere Liskojärvi		FIN		
3	109	James Shaw		GBR		
4	108	Andreas Schewalje	GER		
5	107	Hiroshi Mito		JPN		
6	404	Mikko Huttunen		FIN		
heat 5
1	501	Tony Killilea		GBR		
2	504	Herman Van De Velde	BEL		
3	502	Yukio Sasano		JPN		
4	452	Jari Jaakkola		FIN		
5	455	Günther Schmid		GER		
6	451	Geoff Butler		GBR		
heat 6
1	602	Terry Hall		GBR		
2	405	Jarno Warsa-Ritaranta	FIN		
3	651	Lasse Kyrö		FIN		
4	601	Dirk Jan Giskes		NED		
5	454	Esa Paukku		FIN		
6	551	Timo Vähäkuopus		FIN

Women heat 3
4	128	Lotta Putkiranta	FIN		
5	122	Silja Laaksonen		FIN		
6	123	Kristiina Laxell	FIN				

Triple jump

group 1

Men
1	103	Cédric Bouele		SUI		
2	402	Jason Cashmore		GBR		
3	171	Jere Liskojärvi		FIN		
4	107	Hiroshi Mito		JPN		
5	108	Andreas Schewalje	GER		
6	101	Mark Andrews		GBR		
7	102	Karlos Batupe		CMR		
8	455	Günther Schmid		GER		
9	106	Joni Van Loon		NED		
10	109	James Shaw		GBR		
11	401	Henry Andberg		FIN		
12	352	Jeroen Vis		NED		
13	453	Chris Ness		GBR		
14	452	Jari Jaakkola		FIN		
15	454	Esa Paukku		FIN		
16	451	Geoff Butler		GBR		
17	403	Jani Hartonen		FIN		
18	105	Florian Grasl		GER		
19	404	Mikko Huttunen		FIN		

group 2

Women
1	115	Matleena Helander	FIN		
2	357	Veronique Hersschens	BEL		
3	459	Barbara Hillmann	GER		
4	122	Silja Laaksonen		FIN		
5	176	Laura Putkiranta	FIN		
6	116	Christelle Pardon	BEL		
7	556	Tuija Varsala		FIN		
8	117	Maren Schott		GER		
9	356	Melanie Englmann	GER	
Men
1	501	Tony Killilea		GBR		
2	504	Herman Van De Velde	BEL		
3	456	Markus Stiegler		GER		
4	602	Terry Hall		GBR		
5	651	Lasse Kyrö		FIN		
6	603	Juha Helander		FIN		
7	551	Timo Vähäkuopus		FIN		
8	502	Yukio Sasano		JPN		
9	604	Wim Threels		NED		
10	503	Tuomo Vanhanen		FIN		
11	405	Jarno Warsa-Ritaranta	FIN		
12	601	Dirk Jan Giskes		NED		

5000 m

Women
1	117	Maren Schott		GER		
2	459	Barbara Hillmann	GER		
3	356	Melanie Englmann	GER		
4	116	Christelle Pardon	BEL		
5	357	Veronique Hersschens	BEL		
6	121	Birtukan Bouele		ETH		
7	176	Laura Putkiranta	FIN		
8	556	Tuija Varsala		FIN		
9	115	Matleena Helander	FIN		

Men

heat 1
1	401	Henry Andberg		FIN		
2	402	Jason Cashmore		GBR		
3	403	Jani Hartonen		FIN		
4	404	Mikko Huttunen		FIN		
5	405	Jarno Warsa-Ritaranta	FIN		
6	551	Timo Vähäkuopus		FIN		
7	601	Dirk Jan Giskes		NED		
8	602	Terry Hall		GBR		
9	603	Juha Helander		FIN		
10	604	Wim Threels		NED		
11	651	Lasse Kyrö		FIN		
heat 2
1	451	Geoff Butler		GBR		
2	452	Jari Jaakkola		FIN		
3	453	Chris Ness		GBR		
4	454	Esa Paukku		FIN		
5	455	Günther Schmid		GER		
6	456	Markus Stiegler		GER		
7	501	Tony Killilea		GBR		
8	502	Yukio Sasano		JPN		
9	503	Tuomo Vanhanen		FIN		
10	504	Herman Van De Velde	BEL		
heat 3
1	101	Mark Andrews		GBR		
2	102	Karlos Batupe		CMR		
3	103	Cédric Bouele		SUI		
4	105	Florian Grasl		GER		
5	106	Joni Van Loon		NED		
6	107	Hiroshi Mito		JPN		
7	108	Andreas Schewalje	GER		
8	109	James Shaw		GBR		
9	171	Jere Liskojärvi		FIN		
10	352	Jeroen Vis		NED		
	
Kilpailunumeroiden kaksi ensimmäistä numeroa osoittavat sarjan
First two digits of bib numbers refers to age group

101-117 yleinen sarja / open class

Numerot 121-130 eivät osallistu 14-otteluun
Numbers 121-130 not competing in tetradecathlon