Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
21.03. pk Halli Tonnit Oulu 19.03. 23:59 
09.04. pk pm-maantie Oulu 06.04. 23:59 
28.04. pk Iin Testijuoksusarja 7/8 Ii - 
28.04. pk PSM/Avoimet pohjois-pohjanmaan maastojuoksun pm-kilpailut Liminka 26.04. 23:59 
05.05. maantiej. Halpa-Halli Koitelijuoksu Oulu 28.04. 23:59 
10.05. pk Muhos-juoksu Muhos - 
12.05. pk BaanaRun Kempele - 
16.05. pk Iin Testijuoksusarjan ratakymppi Ii - 
19.05. am Rataraasto Sarkkirannantie 20, 90440 Kempele 18.05. 23:59 
20.05. pk Ratakauden Avauskisa Oulu 16.05. 23:59 
20.05. pk Tavastkenkä-hölkkä Pyhäntä 18.05. 23:59 
21.05. seura Seurakisat Liminka - 
23.05. seura Seurakisat Tyrnävä 22.05. 23:59 
26.05. maantiej. Terwahölkkä ja -maraton Oulu - 
26.05. seura Seurakisat Pyhäntä - 
27.05. pm Sisuottelu 1 Oulu 23.05. 23:59 
27.05. pk Heittokisat kuusamo 25.05. 23:59 
29.05. pk Op Oulu Tiistaikisa I Oulu 27.05. 23:59 
30.05. seura Seurakisat Haukipudas - 
31.05. pk Laidunkauden avauskisa Liminka 29.05. 23:59 
03.06. pk Heittokisat Tyrnävä 01.06. 23:59 
05.06. pk Op Oulu Tiistaikisa II Oulu 03.06. 23:59 
06.06. seura Seurakisat Tupos 05.06. 23:59 
06.06. seura Seurakisat Haapavesi - 
07.06. pk Raahen Vesan seiväskisa Raahe 05.06. 23:59 
07.06. seura Silja Line Seurakisat Kiiminki 07.06. 23:59 
07.06. seuracup Seuracup 1.osakilpailu Oulu 04.06. 23:59 
07.06. seura Silja Line Seurakisat Raahe - 
08.06. pk Pituus- ja keihäskisat Pyhäntä - 
08.06. seura Seurakisat Pyhäntä - 
09.06. pk Rokuan Maastojuoksu Utajärvi Rokua 03.06. 23:59 
10.06. pk KEV kisat Kuusamo 08.06. 23:59 
10.06. pk Wirtakisat Pyhäjoki 08.06. 23:59 
11.06. seura Seurakisat Pudasjärvi 10.06. 23:59 
12.06. pk Pyhännän piirikunnalliset Pyhäntä 10.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Liminka 12.06. 23:59 
13.06. pk Heittokisat kuusamo 11.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Haapavesi - 
13.06. pk Siikalatvacup Siikalatva/Pulkkila - 
14.06. seura Seurakisat Ii - 
14.06. seura Silja Line Seurakisat Raahe - 
16.06. pk Nuorten heittokisat Oulu / Kiiminki 13.06. 23:59 
16.06. pk VII Korentokangas-juoksu Pudasjärvi 13.06. 23:59 
18.06. seura Seurakisat Pyhäjoki 17.06. 23:59 
18.06. seura Seurakisat Pudasjärvi - 
19.06. aa Valkean Kaupungin Kisat Oulu 14.06. 23:59 
20.06. seura Seurakisat Tupos 20.06. 23:59 
21.06. aa Pohjantähti - Games Pudasjärvi 17.06. 23:59 
21.06. seura Seurakisat Muhos 20.06. 23:59 
25.06. seura Seurakisat Pudasjärvi 24.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Haukipudas - 
27.06. seura Seurakisat Tyrnävä 26.06. 23:59 
28.06. pk Raahen seiväs ja korkeuskisa Raahe 25.06. 23:59 
28.06. seura Seurakisat Ii - 
28.06. seura Silja Line Seurakisat Raahe - 
02.07. seura Silja Line Seurakisat Kestilä - 
02.07. seura Seurakisat Pudasjärvi 01.07. 23:59 
04.07. seura Seurakisat Liminka 03.07. 23:59 
05.07. seura Silja Line Seurakisat Raahe - 
07.07. pk Heittokisat Tyrnävä 05.07. 23:59 
07.07. pk IX Rantalakeusjuoksu Liminka 04.07. 23:59 
08.07. pm Pohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma 1.päivä Oulu 03.07. 23:59 
08.07. pk Marttilanharjun juoksu Oulu, Ylikiiminki 05.07. 23:59 
09.07. seura Seurakisat Pudasjärvi 08.07. 23:59 
10.07. pk KEV-kisat kuusamo - 
11.07. seura Seurakisat Tupos - 
11.07. seura Seurakisat Haukipudas - 
11.07. pk Vesan kisat RAAHE 08.07. 23:59 
12.07. seura Seurakisat UTAJÄRVI 11.07. 23:59 
15.07. pm Pohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma 2.päivä Oulu 10.07. 23:59 
16.07. seura Seurakisat Kempele 15.07. 23:59 
16.07. seura Seurakisat Pudasjärvi 15.07. 23:59 
17.07. pk Op Oulu Tiistaikisa III Oulu 15.07. 23:59 
19.07. pk KEV kisat kuusamo 17.07. 23:59 
19.07. seura Seurakisat Raahe - 
23.07. seura Seurakisat Pudasjärvi 22.07. 23:59 
24.07. pk Op Oulu Tiistaikisa IV Oulu 22.07. 23:59 
25.07. pk Heittokisat kuusamo 23.07. 23:59 
25.07. seura Seurakisat Liminka 24.07. 23:59 
25.07. pk Mettäperän lenkki Muhos - 
25.07. pk Heinäkuun tuloskisat Liminka 23.07. 23:59 
26.07. seura Silja Line Seurakisat Raahe - 
28.07. seura Seurakisat Pyhäjoki - 
28.07. pk YppU:n 60 v. juhlakisat Pyhäjoki 26.07. 23:59 
30.07. seura Seurakisat Kempele 29.07. 23:59 
30.07. seura Seurakisat Pudasjärvi 29.07. 23:59 
31.07. pk Op Oulu Tiistaikisa V Oulu 29.07. 23:59 
01.08. seura Silja Line Seurakisat Tupos - 
01.08. seura Seurakisat Haapavesi - 
02.08. pk Raahen seiväs-ja korkeuskisat Raahe 31.07. 23:59 
02.08. seura Silja Line Seurakisat Kiiminki 02.08. 23:59 
02.08. pk KEV kisat kuusamo 31.07. 23:59 
02.08. seura Silja Line Seurakisat Raahe - 
04.08. pk Kempele Z-Maraton ja SAUL SM-Maraton Kempele - 
05.08. pk Moukarin- ja painonheittokisat Tyrnävä 03.08. 23:59 
06.08. seura Seurakisat Pyhäjoki 05.08. 23:59 
06.08. seura Seurakisat Kärsämäki - 
06.08. seura Seurakisat Pudasjärvi - 
07.08. seuracup Seuracup 2.osakilpailu Kempele 03.08. 23:59 
08.08. seura Seurakisat Tyrnävä 05.08. 23:59 
08.08. seura Seurakisat Haapavesi - 
09.08. seura Seurakisat Pyhäntä - 
09.08. seura Seurakisat Vaala 08.08. 23:59 
13.08. seura Seurakisat Kärsämäki - 
15.08. pk Avoimet Limingan kunnanmestaruuskisat LIMINKA 13.08. 23:59 
15.08. seura Seurakisat Haukipudas - 
16.08. seura Silja Line Seurakisat Kiiminki 16.08. 23:59 
16.08. seura Seurakisat Pyhäntä - 
18.08. aa Iin kisat Ii 14.08. 23:59 
19.08. pm PSM- ja sisuviestit Oulu 15.08. 23:59 
19.08. seura Seurakisat Kuusamo - 
20.08. seura Seurakisat Kärsämäki - 
21.08. pk Heittokisat kuusamo 19.08. 23:59Ilmoittaudu
24.08. seura Seurakisat Merijärvi - 
25.-26.08. SM SM-Moniottelu M22, M19, M17, T15 ja P14 Oulu 17.08. 23:59 
25.-26.08. SM SM-moniottelut N22, N19, N17, P15, T14 Kempele 17.08. 23:59 
26.08. pk KEV kisat kuusamo 24.08. 23:59Ilmoittaudu
02.09. pk 59. Pyhäntä-hölkkä Pyhäntä 31.08. 23:59Ilmoittaudu
02.09. seura Seurakisat Pyhäjoki 01.09. 23:59Ilmoittaudu
04.09. pk Op Oulu Tiistaikisa VI Oulu 02.09. 23:59Ilmoittaudu
15.09. maraton Kiiminki-maraton Oulu - 
18.09. pk KLL:n Pohjois-Pohjanmaan Yu - mestaruuskilpailut Pudasjärvi 14.09. 23:59Ilmoittaudu
18.09. pk Ratakauden Päätöskisa Oulu 16.09. 23:59Ilmoittaudu
23.09. pk Pakopirtin Juoksu Utajärvi Ahmas Ahmaksen Perinnekulän maasto 17.09. 23:59 
29.09. maantiej. 3. Iso - Syöte Classic trail run Pudasjärvi 25.09. 23:59Ilmoittaudu
29.09. maantiej. 9. Huippukymppi - Isosyöte Pudasjärvi 25.09. 23:59Ilmoittaudu
06.10. pk 11. Virpiniemen Maastomaraton Haukipudas 02.10. 23:59Ilmoittaudu
07.10. pk Moukarin- ja painonheittokisat TYRNÄVÄ 05.10. 23:59Ilmoittaudu
13.10. pk MourunkiTrailRun Kempele - 
31.12. pk Limingan XI Uudenvuodenjuoksu LIMINKA 27.12. 23:59Ilmoittaudu