Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
21.03. pk Halli Tonnit Oulu 19.03. 23:59 
09.04. pk pm-maantie Oulu 06.04. 23:59 
28.04. pk Iin Testijuoksusarja 7/8 Ii - 
28.04. pk PSM/Avoimet pohjois-pohjanmaan maastojuoksun pm-kilpailut Liminka 26.04. 23:59Ilmoittaudu
05.05. maantiej. Halpa-Halli Koitelijuoksu Oulu 28.04. 23:59 
10.05. pk Muhos-juoksu Muhos - 
19.05. am Rataraasto Sarkkirannantie 20, 90440 Kempele 18.05. 23:59Ilmoittaudu
20.05. pk Ratakauden Avauskisa Oulu 16.05. 23:59Ilmoittaudu
21.05. seura Seurakisat Liminka - 
23.05. seura Seurakisat Tyrnävä 21.05. 23:59Ilmoittaudu
26.05. maantiej. Terwahölkkä ja -maraton Oulu - 
27.05. pm Sisuottelu 1 Oulu 23.05. 23:59Ilmoittaudu
29.05. pk Op Oulu Tiistaikisa I Oulu 27.05. 23:59Ilmoittaudu
30.05. seura Seurakisat Haukipudas - 
31.05. pk Laidunkauden avauskisa Liminka 28.05. 23:59Ilmoittaudu
05.06. pk Op Oulu Tiistaikisa II Oulu 03.06. 23:59 
06.06. seura Seurakisat Tupos 05.06. 23:59Ilmoittaudu
07.06. seura Silja Line Seurakisat Kiiminki 07.06. 23:59 
07.06. pk Seuracup 1.osakilpailu Oulu 04.06. 23:59Ilmoittaudu
09.06. pk Rokuan Maastojuoksu Utajärvi Rokua 03.06. 23:59 
12.06. pk Pyhännän piirikunnalliset Pyhäntä 10.06. 23:59Ilmoittaudu
13.06. seura Seurakisat Liminka 06.05. 23:59Ilmoittaudu
16.06. pk Nuorten heittokisat Oulu / Kiiminki - 
19.06. aa Valkean Kaupungin Kisat Oulu 14.06. 23:59Ilmoittaudu
21.06. aa Pohjantähti - Games Pudasjärvi 17.06. 23:59Ilmoittaudu
27.06. seura Seurakisat Haukipudas - 
27.06. seura Seurakisat Tyrnävä 26.06. 23:59Ilmoittaudu
08.07. pk Pohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma 1.päivä Oulu 03.07. 23:59Ilmoittaudu
08.07. pk Marttilanharjun juoksu Oulu, Ylikiiminki 05.07. 23:59Ilmoittaudu
11.07. seura Seurakisat Haukipudas - 
11.07. pk Vesan kisat RAAHE 08.07. 23:59Ilmoittaudu
14.07. pk Pohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma 2.päivä Oulu 10.07. 23:59Ilmoittaudu
17.07. pk Op Oulu Tiistaikisa III Oulu 15.07. 23:59Ilmoittaudu
18.07. seura Seurakisat Liminka 17.08. 23:59Ilmoittaudu
24.07. pk Op Oulu Tiistaikisa IV Oulu 22.07. 23:59Ilmoittaudu
31.07. pk Op Oulu Tiistaikisa V Oulu 29.07. 23:59Ilmoittaudu
01.08. seura Seurakisat Liminka 30.07. 23:59Ilmoittaudu
02.08. seura Silja Line Seurakisat Kiiminki 02.08. 23:59 
07.08. seuracup Seuracup 2.osakilpailu Kempele 03.08. 23:59Ilmoittaudu
08.08. seura Seurakisat Tyrnävä 05.08. 23:59Ilmoittaudu
15.08. seura Seurakisat Haukipudas - 
16.08. seura Silja Line Seurakisat Kiiminki 16.08. 23:59 
18.08. aa Iin kisat Ii 14.08. 23:59Ilmoittaudu
19.08. pk PSM- ja sisuviestit Oulu 15.08. 23:59 
25.-26.08. SM SM-Moniottelu M22, M19, M17, T15 ja P14 Oulu 17.08. 23:59Ilmoittaudu
25.-26.08. SM SM-moniottelut N22, N19, N17, P15, T14 Kempele 17.08. 23:59Ilmoittaudu
02.09. pk 59. Pyhäntä-hölkkä Pyhäntä 31.08. 23:59Ilmoittaudu
04.09. pk Op Oulu Tiistaikisa VI Oulu 02.09. 23:59Ilmoittaudu
15.09. maraton Kiiminki-maraton Oulu - 
18.09. pk Ratakauden Päätöskisa Oulu 16.09. 23:59Ilmoittaudu
23.09. pk Pakopirtin Juoksu Utajärvi Ahmas Ahmaksen Perinnekulän maasto 17.09. 23:59 
29.09. maantiej. 3. Iso - Syöte Classic trail run Pudasjärvi 25.09. 23:59Ilmoittaudu
29.09. maantiej. 9. Huippukymppi - Isosyöte Pudasjärvi 25.09. 23:59Ilmoittaudu