Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
01.01. halli KaJu hallikisa Kalajoki - 
02.01. pk Tykköön Talvimaraton Jämijärvi - 
02.01. halli Seuraottelu TP-JKU-KuopRe-OP Tampere 28.12. 23:59 
03.01. pk Kiekonheiton leirikilpailu Pajulahti, Nastola - 
06.01. pk Avoimet Uudyn pm vauhdittomat sisähyppykilpailut Hyvinkää 02.01. 23:59 
06.01. halli Loppiaishallit Rovaniemi 03.01. 23:59 
06.01. halli Loppiaiskisat Turku 02.01. 23:59 
06.01. pk Aikuisurheilijoiden vauhdittomat hypyt Helsinki - 
07.01. pk Kuukausihallit Lappeenranta - 
08.-10.01. halli Seiväshypyn talvikarnevaalit Lahti 03.01. 23:59 
08.01. halli Himangan seiväskisa Himanka 07.01. 23:59 
08.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
09.01. halli Himangan hallikisat Himanka 07.01. 23:59 
09.01. maraton Rinkimaraton Uusikaupunki 06.01. 23:59 
09.01. halli Seuraottelu EspTa-EsboIF Espoo 06.01. 23:59 
09.01. maantiej. XXV Aktia Maantiejuoksucup Vantaa - 
10.01. halli Arla-hallit Vantaa 07.01. 23:59 
10.01. halli Aluehallikilpailut Kajaani 08.01. 23:59 
11.01. halli Kuukausikisat Joensuu 10.01. 23:59 
12.01. pk Seurakisat Pori 11.01. 23:59 
12.01. halli Seurakisa (KarhKa ja KarhU) Kotka 08.01. 23:59 
14.01. halli Urheiluoppilaitosten yleisurheilun hallimestaruuskilpailut Turku 08.01. 23:59 
14.01. halli Tammipomput Kuopio 11.01. 23:59 
15.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
15.01. pk Avoin Leirikilpailu Kuortane 15.01. 23:59 
16.01. halli Hippohallit Tampere 12.01. 23:59 
16.01. halli VARSY:n avoimet pm-halliottelut Turku 11.01. 23:59 
16.01. pk Personal Best Pikajuoksucup 1/3 Lahti 13.01. 23:59 
16.01. pk Run4Fun Talvijuoksusarja 3/5 osakilpailu Lohja - 
16.01. maantiej. Talvijuoksu Cup osakilpaillu 3 Elimäki Elimäki - 
16.01. halli VARSY:n kansalliset hallikilpailut ja Flying Finns hallitonnit Turku 13.01. 23:59 
16.01. pk Imatran hallikisat Imatra 12.01. 23:59 
16.01. halli Pikajuoksu Cup 1/3 Lahti 13.01. 23:59 
16.01. pk Helsyn junnuviestit Helsinki 12.01. 23:59 
17.01. pk PoU/OkuP/LiTa Hallicup 2016 1/4 Polvijärvi - 
17.01. pk Aikuisurheilijoiden SM-vauhdittomat Helsinki 09.01. 23:59 
17.01. pk Seiväskisa Turku 17.01. 23:59 
20.01. pm Vauhdittomien hyppyjen pm-kilpailut Kajaani 18.01. 23:59 
21.01. pk LUM kuukausikisat Lappeenranta - 
22.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
22.01. halli Seuraottelu TP-HKV-LA-TuUl Tampere 20.01. 23:59 
23.01. pk Keihäskoulun keihäskisa Joensuu 21.01. 23:59 
23.01. pk 200 metrin hallikisat Helsinki 21.01. 23:59 
23.01. halli Keihään talvimestaruuskilpailut Tampere 17.01. 23:59 
23.-24.01. pm Pm-hallien lajikorjaukset Joensuu 18.01. 23:59 
23.-24.01. halli Pm-hallit Joensuu 18.01. 23:59 
23.01. pk Avoin pm-hallikorkeus Savonlinna 21.01. 23:59 
23.01. halli Avoimet Keski-Suomen juniorihallit Jyväskylä 18.01. 23:59 
23.01. SM Keihäänheiton talvimestaruuskilpailut Tampere 17.01. 23:59 
23.01. pk Seuraottelu VU-LUM Helsinki 21.01. 23:59 
23.01. pk Kiekonheiton leirikilpailu Tammela - 
23.01. halli Seiväshypyn hallikilpailut Tampere 21.01. 23:59 
23.01. pm NÅID öppna hall F/P 9-15 Helsingfors 19.01. 23:59 
24.01. pk Aluehallikilpailut Kajaani 22.01. 23:59 
24.01. halli Av. Pohjanmaan hallikilpailut 1. osa (T/P 9-15, M/N 17-19) Kuortane 19.01. 23:59 
24.01. halli Hämsyn halliseuraottelu Tampere 20.01. 23:59 
24.01. pm NÅID öppna hall DM D/H,D/H19,D/H17 Helsingfors 19.01. 23:59 
26.01. halli Kansalliset Tampere 24.01. 23:59 
27.01. pk Aikuisurheilijoiden hypyt ja kuula Helsinki - 
27.01. pk Aikuisurheilijoiden hypyt Helsinki - 
28.01. halli Hallitonnit Kuopio 25.01. 23:59 
28.01. pk Tunturi tonnit Rovaniemi 26.01. 23:59 
29.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
29.01. halli OP-viestikarnevaalit Turku 26.01. 23:59 
30.01. pk Veteraanikilpailut Salo - 
30.01. aa Kajastuksen kansalliset Pori 27.01. 23:59 
30.01. pk Avoin Esbo IF:n seurakisa Espoo 28.01. 23:59 
30.01. halli Botnia Junior Games Vaasa 25.01. 23:59 
30.01. halli Pirkkahallijuoksut Tampere 27.01. 23:59 
30.-31.01. halli Avoimet Helsyn hallikilpailut Helsinki 26.01. 23:59 
31.01. pk Cuplis halltävling för juniorer Hangö 23.01. 23:59 
31.01. pk Personal Best Pikajuoksucup 2/3 Lahti 27.01. 23:59 
31.01. halli Pohjois-Pohjanmaan avoimet hallit Oulu 27.01. 23:59 
31.01. halli Varsyn pm-sisulisähalliviestit Turku 26.01. 23:59 
31.01. pk Kokkolan Veikkojen hallikilpailut Kokkola 29.01. 23:59 
31.01. halli Pikajuoksu Cup 2/3 Lahti 27.01. 23:59 
31.01. pk Tammiseiväs Lahti 30.01. 23:59 
31.01. pk 60 m aitajuoksukilpailu Helsinki 26.01. 23:59 
31.01. pk Hyppysprintit II Hyvinkää 28.01. 23:59 
02.02. halli Jyväskylä Indoor Games Jyväskylä 26.01. 23:59 
04.02. pk LUM kuukausikisat Lappeenranta - 
05.02. pm Avoin pm-seiväskisa Savonlinna 03.02. 23:59 
05.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
06.02. pk Avoimet Satakunnan Hallimestaruuskisat Pori 03.02. 23:59 
06.-07.02. halli Varsyn AVOIMET M/N19/17 pm-hallit Turku 01.02. 23:59 
06.02. pk VKV:n aitahallit Haaparanta 02.02. 23:59 
06.02. halli VKV:n hallit Haaparanta 02.02. 23:59 
06.02. halli Botnia Games Mustasaari 02.02. 23:59 
06.-07.02. halli Avoimet Helsyn hallimoniottelut Helsinki 02.02. 23:59 
07.02. pk Raahen seiväskisa Raahe 04.02. 23:59 
07.02. pk Personal Best Pikajuoksucup 3/3 Lahti 03.02. 23:59 
07.02. halli Santaclaus hallit Rovaniemi 02.02. 23:59 
07.02. halli Seiväshypyn hallikilpailut Tampere 05.02. 23:59 
07.02. pk EP:n moukarin talvikisa Kuortane 05.02. 23:59 
07.02. halli Etelä-Savon Yleisurheilun avoimet pm-hallit Savonlinna 03.02. 23:59 
07.02. halli Pikajuoksu Cup 3/3 Lahti 03.02. 23:59 
07.02. pk Aikuisurheilijoiden 3-ottelu Kajaani 05.02. 23:59 
07.02. pk Aikuisurheilijoiden 5-ottelu Helsinki 02.10. 23:59 
07.02. pk Helsyn hallimoniottelut lisälaji Helsinki 05.02. 23:59 
07.02. pk Av. Pohjanmaan hallikisat 2.osa Kuortane 03.02. 23:59 
09.02. pk Kuukausikisat Imatra - 
10.02. halli Iltakisat Kuopio 07.02. 23:59 
10.02. halli Kymenlaakson avoimet pm-hallit M/N, M/N19, M/N17 Kotka 05.02. 23:59 
11.02. halli Kuukausikisat Joensuu 10.02. 23:59 
11.02. halli Kansalliset hallikisat Lahti 07.02. 23:59 
12.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
13.02. halli Tunturi hallit Rovaniemi 10.02. 23:59 
13.-14.02. halli Hipposhallit Jyväskylä 07.02. 23:59 
13.-14.02. halli VARSY:n avoimet M/N ja P/T 15 pm-hallit Turku 08.02. 23:59 
13.02. halli Avoimet Pirkanmaan 17-19-22v hallit Tampere 10.02. 23:59 
13.02. pk Avoin Esbo IF:n seurakisa Espoo 11.02. 23:59 
13.02. maantiej. XXV Aktia Maantiejuoksucup Vantaa - 
13.02. pk Hallikilpailut Nivala 13.02. 23:59 
13.02. pm Uudyn pm junnuhallit 9-15v Helsinki 11.02. 23:59 
14.02. pk PoU/OkuP/LiTa Hallicup 2016 2/4 Outokumpu - 
14.02. pk Junnujen Personal Best - kuula ja pituus Lahti 11.02. 23:59 
14.02. pm Kainuun piirin hallimestaruuskilpailut Kajaani 10.02. 23:59 
14.02. pk Kuulan hallikilpailu Keitele 11.02. 23:59 
14.02. kävely Arenakävelyt Espoo 11.02. 23:59 
14.02. pk Erän hallimest.kilpailu Helsinki - 
16.02. pk Seurakisat 2 Pori 15.02. 23:59 
18.02. pk Torstaikisat Helsinki 17.02. 23:59 
19.-20.02. halli Pohjois-Savon avoimet hallikilpailut Kuopio 15.02. 23:59 
19.02. pk Himangan seiväskisa Himanka 18.02. 23:59 
19.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
20.02. SM Moukarinheiton talvimestaruuskilpailut Kaustinen 14.02. 23:59 
20.-21.02. pk SM-hallit Suomen Aikuisurheiluliitto Tampere - 
20.02. pm Av. Pohjanmaan hallimestaruuskisat, M/N Mustasaari 17.02. 23:59 
20.02. pk Himangan hallikisat Himanka 18.02. 23:59 
20.02. halli Juniorihallikilpailu Turku 17.02. 23:59 
20.02. pk Pohjois-Pohjanmaan sisuhallit Oulu 16.02. 23:59 
20.02. halli Alpi 50v hallikisat Haaparanta 15.02. 23:59 
20.02. halli Junior Indoor Meeting - JIM Jyväskylä 15.02. 23:59 
20.02. maantiej. Talvijuoksu Cup 4.osakilpailu Iitti - 
21.02. halli Malja Sprintit Turku 17.02. 23:59 
21.02. pk Seivästalli Cup Turku 17.02. 23:59 
24.02. pk Avoimet pm-hallikilpailut Imatra 19.02. 23:59 
24.02. halli Seurakisa (KarhKa ja KarhU) Kotka 20.02. 23:59 
25.02. pk LUM kuukausikisat Lappeenranta - 
25.02. pk Torstaikisat Helsinki 24.02. 23:59 
26.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
27.02. SM Kiekonheiton talvimestaruuskilpailut Pori 21.02. 23:59 
27.-28.02. SM SM-hallit Tampere 21.02. 23:59 
27.02. pk Imatran hallikisat Imatra - 
27.02. pk TUL:n avoimet nuorten aluekisat Helsinki 23.02. 23:59 
28.02. halli Varsyn pm-sisulisähalliottelut Turku 23.02. 23:59 
28.02. pk Seurakisat IV - Lisälaji Hyvinkää 27.02. 23:59 
28.02. pk Erän hallimest.kilpailu Helsinki - 
02.03. halli Varsyn Juoksucupin hallitonnit Turku 28.02. 23:59 
03.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
05.-06.03. SM Nuorten SM-hallit Helsinki 28.02. 23:59 
05.-06.03. halli Tampere Junior Indoor Games Tampere 28.02. 23:59 
05.03. pk Halli-sprintti yu-hallikilpailut Salo 03.03. 23:59 
06.03. pk Nuorten SM-hallit - Ylimääräinen laji Helsinki 02.03. 23:59 
10.03. pk Kupittaa Cross Turku 09.03. 23:59 
11.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
12.03. pk Avoimet Satakunnan piirihallit Pori 09.03. 23:59 
12.-13.03. SM SM-hallimoniottelut Kuortane 06.03. 23:59 
12.-13.03. halli Varsyn pm sisulisähuipentuma Turku 07.03. 23:59 
12.03. pk Winter Games, Botniahalli Mustasaari 08.03. 23:59 
12.03. pk Hallitonnit Kuortane 10.03. 23:59 
12.03. pk Aluehallikilpailut Kajaani 10.03. 23:59 
13.03. pk Hallicup Liperi 12.03. 23:59 
13.03. pk Lohtajan Veikkojen hallikilpailut Lohtaja 10.03. 23:59 
13.03. pk Karis Telefon Indoors Raseborg 08.03. 23:59 
13.03. pk Viitasaaren Hallikisat Viitasaari 12.03. 23:59 
13.03. halli Keväthallit Savonlinna 09.03. 23:59 
13.03. po Ungdomsserie (inne), omgång 4 Eckerö - 
14.03. halli Kuukausikisat Joensuu 13.03. 23:59 
14.03. halli Kymenlaakson pm-hallit T/P 11,13, 15 Kouvola 09.03. 23:59 
17.03. pk Torstaikisat Helsinki 16.03. 23:59 
18.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
19.03. halli Kymenlaakson avoimet pm-hallit T/P 11, 13, 15 Kotka 14.03. 23:59 
19.03. pk Kaustisen keväthallit Kaustinen 16.03. 23:59 
19.03. pk Lumiukot 100v, keväthallit Lumijoki 18.03. 23:59 
19.03. maantiej. XXV Aktia Maantiejuoksucup Vantaa - 
19.-20.03. pm Aikuisurheilijoiden Kainuun pm-hallikisat Kajaani 17.03. 23:59 
19.-20.03. pm Avoimet Helsyn junnuhallit Helsinki 15.03. 23:59 
20.03. pk OoPee hallitonnit Oulu 16.03. 23:59 
20.03. pk Seurakisat V - Lisälaji Hyvinkää 18.03. 23:59 
20.03. pm Sisuikäisten pm- hallit Kuortane 17.03. 23:59 
22.03. halli Tonnin juoksut Tampere 21.03. 23:59 
22.03. po Ungdomsserie (inne), omgång 5 Eckerö - 
24.03. pk Karikko Cross Turku 22.03. 23:59 
26.03. maantiej. Talvijuoksu Cup osakilpaillu 5. Elimäki Elimäki - 
27.03. pk Välimerenkierros hölkkä LEPPÄVIRTA - 
28.03. halli Hämsyn hallihuipentuma Tampere 25.03. 23:59 
28.03. halli Palkintokeskuskisa Turku 24.03. 23:59 
28.03. maantiej. 44. Malmijuoksu Joensuu 26.03. 23:59 
28.03. maantiej. Munahölkkä Hamina - 
28.03. halli Avoimet pm-hallit ja FlyingFinn-tonnit Lahti, Pajulahti 22.03. 23:59 
29.03. pk Kuulakisat Pori 28.03. 23:59 
30.03. pk Avoin maantiejuoksu Liminka 29.03. 23:59 
02.04. pk Toholammin talvimaraton Toholampi 24.03. 23:59 
02.04. pk Aluemestaruus-(M/N,M/N17-19) ja Sisumaantie Jalasjärvi 30.03. 23:59 
02.04. pk Hallikilpailut Nivala 02.04. 23:59 
02.04. pk Avoimet TUL:n Savon piirin hallikuulantyönnön mestaruuskilpailut LEPPÄVIRTA - 
02.04. pk Avoimet TUL:n Savon piirin hallikuulantyönnön mestaruuskilpailut LEPPÄVIRTA - 
02.04. halli Helsingin OP Junior GP Helsinki 29.03. 23:59 
02.04. pk Kuulakisa Alavieska - 
03.04. pk Hallicup 4/4 Polvijärvi - 
03.04. maantiej. Tulppaanijuoksu Turku 29.03. 23:59 
03.04. maantiej. 10. Pentin JUHLAPinkaisu Vaajakoski - 
03.04. po Ungdomsserie (inne), omgång 6 Eckerö - 
04.04. pm Pohjois-Pohjanmaan Pm-maantie Oulu 03.04. 23:59 
06.04. pk KLL:n Pohjanmaan alueen alakoulujen yleisurheilukilpailut Kuortane 30.03. 23:59 
07.04. pk Kaarina Cross Kaarina 05.04. 23:59 
09.04. pk Keihäskoulun keihäskisa Joensuu 08.04. 23:59 
09.04. halli Mehtimäki Junior Indoor Games Joensuu 07.04. 23:59 
09.-10.04. pk Halliultramoniotteluiden MM-kilpailut Helsinki 29.02. 23:59 
09.04. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
09.04. pk Rane Sport -maantiejuoksu ja pm-maantiejuoksu Leppävirta 05.04. 23:59 
09.04. pk Askon-pytyn korkeuskilpailu Helsinki - 
09.04. maantiej. Karhuviesti Raumalt - Porrii Rauma - Pori - 
10.04. am AM maantiejuoksut, SUL Eteläinen alue Karkkila 07.04. 23:59 
10.04. pk Tunnin tunkki Ylivieska - 
10.04. pm Uudyn pm maantiejuoksut 9-15v Karkkila 07.04. 23:59 
10.04. pk Panka Areenan halliseipään tuloskisa Lieksa - 
10.04. pk Piirinmestaruus maantiejuoksu Imatra 06.04. 23:59 
10.04. pk Forever Ride Hölkkä Karkkila 07.04. 23:59 
10.04. pk Pomppu-Ukkojen ulkokauden avaus Helsinki - 
12.04. po Terrängcup 1 Baltichallen - 
13.04. pm Helsyn junnumaantiejuoksut Helsinki 11.04. 23:59 
15.04. pk Bullerin hallikauden päätöskisa Seinäjoki 13.04. 23:59 
16.-17.04. pm Kainuun sisuhallimestaruuskilpailut Sotkamo 13.04. 23:59 
16.04. SM SM-maantiejuoksut Jyväskylä 08.04. 23:59 
16.04. pk AskonPytty Finaali Iisalmi - 
16.04. pk Espoonlahden Heittokisat Espoo 13.04. 23:59 
17.04. pk Pääkaupunkiseudun keihäscup, 1. osakilpailu Vantaa 14.04. 23:59 
17.04. pk Karhuhallin seiväskisat Pori 15.04. 23:59 
17.04. maantiej. 44. Kivistön lenkki Mynämäki 12.04. 23:59 
17.04. pk Avoimet TUL Järvi-Suomen aikuisurheilijoiden vauhdittomien hyppyjen mestaruuskilpailut Savonlinna 10.04. 23:59 
17.04. pk Espoonlahden Heittokisat Espoo 14.04. 23:59 
19.04. seura Silja Line Seurakisat Raseborg/Karis 16.04. 23:59 
19.04. pk Spring-Cup Raasepori/Karjaa 16.04. 23:59 
20.04. pk Kerttula Cross ja Varsyn avoimet M/N, M/N17/19 pm-maastot Raisio 17.04. 23:59 
21.04. pk Avoimet TUL:n Savon piirin pm maastot. LEPPÄVIRTA 21.04. 23:59 
21.04. maantiej. Hanikan Kevätmaastot Espoo 19.04. 23:59 
21.04. pk KJJ-maastot Lohja 18.04. 23:59 
21.04. seura Silja Line Seurakisat Iitti 20.04. 23:59 
23.04. maantiej. Aulankojuoksu Hämeenlinna 19.04. 23:59 
23.04. pk Moukari-Cup I Kaustinen 20.04. 23:59 
23.04. pk Ormax MiniRun lasten maantiejuoksutapahtuma Orimattila 21.04. 23:59 
23.04. pk Tarvasjoen kevätmaastot Lieto 21.04. 23:59 
23.04. pk XLI Maaninka-Hölkkä Maaninka 21.04. 23:59 
23.04. pk XXXVIIII Norpan lenkki, Juoksu-cup osakisa Ullava 19.04. 23:59 
23.04. pk Av. E-P:n Kevätmoukari Töysä 22.04. 23:59 
23.04. pm Etelä-Karjalan pm-maastojuoksut Lappeenranta (Joutseno) 20.04. 23:59 
23.04. pm NÅID F/P terräng 9-13 år Lovisa 20.04. 23:59 
23.04. pk Seuraottelu VU-TapE Helsinki 22.04. 23:59 
23.04. pk Taaborin Olympiakävelyt (Uudy, Helsy, NåiD aluemestaruuskilpailu sekä Helsy ja NåiD pm 9-15v.) Tuusula 20.04. 23:59 
23.04. maantiej. Aurajoen yöjuoksu Turku 20.04. 23:59 
24.04. pk Pääkaupunkiseudun keihäscup, 2. osakilpailu Vantaa 21.04. 23:59 
24.04. pk Junnujen Personal Best - kevätheittokisat Lahti 22.04. 23:59 
24.04. maraton Helsinki Spring Marathon Helsinki 24.04. 23:59 
24.04. pk 42. PAIMIO- juoksu Paimio - 
24.04. maantiej. Kansainvälinen 44. Pyynikki-juoksu Tampere 17.04. 23:59 
24.04. pk Kevään repäisyt LEPPÄVIRTA - 
24.04. pk Teutjärven ympärijuoksu 2016 Loviisa 22.04. 23:59 
24.04. maantiej. 40. Länsiväyläjuoksu Espoo - 
24.04. pm Knatte-terräng DM Korsholm 19.04. 23:59 
26.04. pk Kuopion Reippaan kuukausikilpailut osakilpailu 1 Sammakkolampijuoksu Kuopio 24.04. 23:59 
26.04. seura Silja Line Seurakisat Kuopio 24.04. 23:59 
26.04. pm DM i terräng P/F14,15 år Vanda 23.04. 23:59 
26.04. am Eteläisen alueen am-maastot Vantaa 23.04. 23:59 
26.04. pm Helsyn pm-maastot Vantaa 23.04. 23:59 
26.04. pk Maastojuoksu - terränglöpning Kauniainen - Grankulla 25.04. 23:59 
26.04. pk SATY:n heittokoulun kisat Pori - 
26.04. seura Seurakisat oulainen - 
26.04. seura Seurakisat Kankaanpää - 
26.04. pk Vakka-maastot Kalanti 22.04. 23:59 
28.04. pk Huhtikuun seiväskisa Helsinki - 
28.04. seura Seurakisat Juuka - 
28.04. pk Simajuoksu Joensuu - 
28.04. pk Tarmon 3-ottelut Helsinki 27.04. 23:59 
28.04. pm HämSY:n pm-maastot M,M19,M17,N,N19 ja N17 Kangasala 25.04. 23:59 
28.04. pk Harjuniityn moukarikisa Nokia 28.04. 23:59 
28.04. pk 70. Kuvansin Halkijuoksu Joroinen 26.04. 23:59 
30.04. pk Vappujuoksu Ilomantsi - 
30.04. pk Moukarikilpailu Forssa 29.04. 23:59 
30.04. am Pohjois-Suomen mestaruusmaastot ja sisulisämaastot Liminka 27.04. 23:59 
30.04. pk Karttulan Ascs -katujuoksu Karttula 26.04. 23:59 
30.04. pk Fiskars Village Wappu Run Fiskars, Raasepori - 
01.05. maraton Saarijärven Vappumaraton Saarijärvi 27.04. 23:59 
01.05. pk Vappujuoksu LEPPÄVIRTA - 
01.05. pk 42. Vappuhölkkä Lohijärvi 27.04. 23:59 
01.05. pk Vappuhölkkä Ristiina / Mikkeli - 
01.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 30.04. 23:59 
01.05. pk XVIII Sittalammen ympärijuoksu Lieksa 30.04. 23:59 
02.05. seura Seurakisat Kangasniemi - 
02.05. seura Seurakisat Heinola 30.04. 23:59 
02.05. pk Telkkälän lenkki Taipalsaari 29.04. 23:59 
02.05. pk Ylihärmän Junkkarien kevät piirikunnalliset Kauhavan Ylihärmä 01.05. 23:59 
03.05. pm Helsyn junnumaastot 9-13 v. Helsinki 30.04. 23:59 
03.05. pm Kymenlaakson pm-maastot T/P 9-15 Pyhtää 26.04. 23:59 
03.05. pk SATY:n heittokoulun kisa II Pori - 
03.05. seura Seurakisat Juankoski - 
03.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 02.05. 23:59 
03.05. pk VehU Katujuoksu Tampere 01.05. 23:59 
03.05. pk Vakka-Suomen maasto- ja sukkulaviesti Vehmaa 01.05. 23:59 
04.05. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
04.05. seura Seurakisat Hartola - 
04.05. pk Muhos-juoksu Muhos - 
05.05. pk Jorman Moukaripörssi LEPPÄVIRTA - 
05.05. pk Pääkaupunkiseudun keihäscup, 3. osakilpailu Vantaa 01.05. 23:59 
05.05. pm Avoimet Satakunnan mestaruusmaastot Säkylä 03.05. 23:59 
05.05. pm Pm-junnumaastot 9-15 v. Lohja, Pusula 02.05. 23:59 
05.05. pk Päijänne-juoksu Padasjoki 30.04. 23:59 
05.05. pk Siltojenviesti Kalajoki 05.05. 23:59 
05.05. pk Avoimet Suomen Perinneurheiluliiton hallikuulantyönnön mestaruuskilpailu LEPPÄVIRTA 05.03. 23:59 
05.05. pk Kiekkokisa Jyväskylä 04.05. 23:59 
07.05. pk Suomen Aikuisurheiluliiton (SAUL) SM-maastot Vöyri 30.04. 23:59 
07.05. pk Hyvinkää hölkkä Hyvinkää 02.05. 23:59 
07.05. pk Kinnin Kuhien Ukonmäen kierros Mäntyharju 03.05. 23:59 
07.05. pk Äitienpäiväheitot LEPPÄVIRTA - 
07.05. maraton Etelä-Saimaa puolimaraton 21,1km ja Vartti-hölkkä 10,55km Lappeenranta 01.05. 23:59 
07.05. pk Helmin-heitot Tampere 05.05. 23:59 
07.05. maraton Masku Maraton Masku - 
07.05. maantiej. Toijala Hölkkä Akaa, Toijala 05.05. 23:59 
07.05. pk Alavieskan kevätheitot Alavieska - 
07.05. pk Kaisun Hölkkä Koria - 
07.05. pk Klaukkalan kevätmoukari 1 Nurmijärvi, Klaukkala 04.05. 23:59 
07.05. pk Flying Finns - junnumaastot Vöyri 30.04. 23:59 
08.05. pk Äitienpäivä-heitot Tampere 05.05. 23:59 
08.05. SM SM-maastot Vöyri 01.05. 23:59 
09.05. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
09.05. seura Silja Line Seurakisat Salo - 
09.05. seura Seurakisat Kangasniemi - 
09.05. seura Silja Line Seurakisat Veikkola 07.05. 23:59 
09.05. pk LepU:n viikkokilpailut LEPPÄVIRTA - 
09.05. seura Seurakisat Heinola 07.05. 23:59 
10.05. seura Seurakisat Kankaanpää - 
10.05. pk Veikkolan Veikkojen Viikkokisa 1 Veikkola Kirkkonummi 08.05. 23:59 
10.05. pk Kevätjuoksu Salo - 
10.05. pk SATY:n heittokoulun kisa III Pori - 
10.05. aa Savonlinnan Katuviesti Savonlinna 05.05. 23:59 
10.05. seura Seurakisat oulainen - 
10.05. seura Seurakisat Kuusamo 09.05. 23:59 
10.05. seura Silja Line Seurakisat Espoo - 
10.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 09.05. 23:59 
10.05. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
10.05. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
11.05. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
11.05. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
11.05. pk Testijuoksusarjan ratakymppi Ii - 
12.05. pk Heittokilpailut Jyväskylä 11.05. 23:59 
12.05. pk Eltsukisat Helsinki 11.05. 23:59 
12.05. pk OP-Viikkokisat 1.osa Lohja 10.05. 23:59 
12.05. pk Pyhäselän toukokuun kisat 1 Joensuu - 
12.05. seura Seurakisat Ranua - 
12.05. pk Sisulisät Orivesi 11.05. 23:59 
12.05. pm Varsyn pm-sisulisämaastot MYNÄMÄKI 07.05. 23:59 
13.-14.05. pk Sell Student Games Tampere - 
13.05. maantiej. Kokkola City Run Kokkola - 
14.05. pk Lounaisen alueen ANMJ-leiritys leirikilpailut Tammela 12.05. 23:59 
14.05. pk Erän Heittocup Helsinki - 
14.05. pm Hämsyn pm-sisulisämaastot Virrat 10.05. 23:59 
14.05. pk Leirikilpailut Savonlinna - 
14.05. pk Riksun rinkikisat Riihimäki 12.05. 23:59 
14.05. pk Rokuan maastojuoksu Utajärvi 01.05. 23:59 
14.05. seura Seurakisat Lapinlahti - 
14.05. pk Hyppylajien leirikilpailu Savonlinna - 
14.05. pm LasY:n pm-maastot 9-15- vuotiaat Myrskylä 10.05. 23:59 
14.05. pk Av. E-P:n moukari-cup Töysä 13.05. 23:59 
14.05. pk Espoonlahden Heittokisat Espoo 12.05. 23:59 
14.05. maantiej. Lakeuden katuviesti Seinäjoki - 
14.05. pm Sisulisä pm maastot Suolahti 09.05. 23:59 
14.05. pk Minimaraton Pedersöre 11.05. 23:59 
14.05. pk Kiekonheiton leirikisa, ANMJ-leiri Kuortane - 
15.05. maraton Joensuu Maraton Joensuu - 
15.05. pk Porvoon kevätheitot - Borgå Vårkast Porvoo 11.05. 23:59 
15.05. pk Sisumaastot / Veteraanien PM-maastot Sotkamo 12.05. 23:59 
15.05. pk Maantieviesti Toholampi 10.05. 23:59 
15.05. pk Tavastkenkä-hölkkä Pyhäntä 12.05. 23:59 
15.05. pk Espoonlahden Heittokisat Espoo 12.05. 23:59 
16.05. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
16.05. seura Silja Line Seurakisat Salo - 
16.05. pk Rastin Ratajuoksut 1 Suomussalmi 16.05. 23:59 
16.05. seura Silja Line Seurakisat Veikkola 14.05. 23:59 
16.05. pk Kymenlaakson lajipäivä: kiekko, korkeus Loviisa 14.05. 23:59 
16.05. pk RT Lilla stafettkarnevalen Jakobstad 12.05. 23:59 
16.05. pk Samarbetstävling - Yhteistyökisat 1/7 Lohja - 
16.05. seura Seurakisat Vantaa 13.05. 23:59 
16.05. seura Silja Line Seurakisat Pyhtää 15.05. 23:59 
16.05. aa MIKV avoimet aluekilpailut 1 Mikkeli 14.05. 23:59 
16.05. pk RT Ministafettkarnevalen Närpes 13.05. 23:59 
17.05. seura Silja Line Seurakisat Jalasjärvi - 
17.05. pk Veikkolan Veikkojen Viikkokisa 2 Veikkola Kirkkonummi 15.05. 23:59 
17.05. pk Askon harkkakisa Iitti - 
17.05. pk Kuohun seurakisat Juankoski 15.05. 23:59 
17.05. pk Porvoon viikkokisa - Borgå veckotävling Porvoo - Borgå 13.05. 23:59 
17.05. pk SATY:n heittokoulun kisa IV Pori - 
17.05. seura Seurakisat Juankoski - 
17.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 16.05. 23:59 
17.05. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
17.05. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
18.05. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
18.05. am Eteläisen alueen am-esteet Vantaa 15.05. 23:59 
18.05. pm Helsy pm-esteet Vantaa 15.05. 23:59 
18.05. pk Onsdagstävling / Keskiviikkokilpailu Sibbo / Sipoo 17.05. 23:59 
18.05. pk Paunucup I Jämsä 15.05. 23:59 
18.05. seura Seurakisat Hartola - 
18.05. seura Seurakisat Heinola 16.05. 23:59 
18.05. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
18.05. seura Silja Line Seurakisat Vantaa 17.05. 23:59 
18.05. pk Viiskuntakisat Kuortane 16.05. 23:59 
18.05. pk Vilpas Track Games 1 Salo 16.05. 23:59 
18.05. seura Seurakisat Ylitornio - 
18.05. seura Seurakisat Kokemäki - 
19.05. seura Silja Line Seurakisat Ulvila 19.05. 23:59 
19.05. pk Avoimet TUL:n Savon piirin vauhdittoman moukarinheiton pm- kilpailut LEPPÄVIRTA - 
19.05. pk Eltsukisat Helsinki 18.05. 23:59 
19.05. pk Fazer Reilucup I Lahti 16.05. 23:59 
19.05. pk Klaukkalan kevätmoukari 2 Nurmijärvi, Klaukkala 16.05. 23:59 
19.05. seura Seurakisat Lahti 17.05. 23:59 
19.05. pk 1. seurakisat ja luokittelukilpailut Ristiina / Mikkeli - 
19.05. pk Kymenlaakson lajipäivä: pitkät matkat, keihäs Hamina 17.05. 23:59 
19.05. pk OP-Viikkokisat 2.osa Lohja 17.05. 23:59 
19.05. pm pm sisulisämaastoviesti Lieto 14.05. 23:59 
19.05. pk Pyhäselän toukokuun kisat 2 Joensuu - 
19.05. seura Seurakisat Kouvola 17.05. 23:59 
19.05. seura Seurakisat Ranua 17.05. 23:59 
19.05. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
19.05. pk Sisulisät Orivesi 18.05. 23:59 
20.05. pk Iitin koulukisat Iitti - 
20.05. pk School Athletic Games Tammela - 
20.05. pk Seiväskisa Lempäälä 19.05. 23:59 
20.05. pk Rata-avaus Oulu 18.05. 23:59 
21.05. pk Heitto-Cupin osakilpailu Tampere 19.05. 23:59 
21.05. pk Erän LajiCup Helsinki - 
21.05. pk Moukari-Cup II Kaustinen 17.05. 23:59 
21.05. pm Pm- ja sisulisä -maastot Siilinjärvi 17.05. 23:59 
21.05. pk Seuraottelu (Reipas, Riento, Kataja) Kuopio 18.05. 23:59 
21.05. maraton Yyteri maraton ja puolimaraton Pori - 
21.05. pk Helsingin OP Junior GP Helsinki 17.05. 23:59 
21.05. pk Juha Tiaisen muistokisat Uukuniemi 14.05. 23:59 
21.05. pk Kivelä-hölkkä Joensuu - 
21.05. aa Miesten ja naisten avoimet kansalliset yleisurheilukilpailut Espoo 18.05. 23:59 
21.05. pk Nivankylän maantiejuoksut Rovaniemi / Nivankylä 19.05. 23:59 
21.05. pk Pm-maastot/sisumaastohuipentuma NIVALA 17.05. 23:59 
21.05. seura Seurakisat Kiihtelysvaara - 
21.05. pm Sisumaastot Laihia 18.05. 23:59 
21.05. pk Toukoheitot Laitila 18.05. 23:59 
21.05. maraton XXXIII Västilän maraton ja puolimaraton Orivesi - 
21.05. am Rataraasto Kempele KEMPELE 20.05. 23:59 
22.05. pm pm-junnuottelut 1. 9-15v. Lohja 19.05. 23:59 
22.05. po Aktia veteraanien yleisurheilukilpailut Vantaa 18.05. 23:59 
22.05. pk Palkintokeskuksen Junnukisat Turku 18.05. 23:59 
22.05. pm Pohjois-Karjalan pm-maastot Lieksa 19.05. 23:59 
22.05. pm Etelä-Savon piirin pm maastot Pieksämäki 16.05. 23:59 
22.05. pm HämSY:n pm-maantiejuoksut Forssa 20.05. 23:59 
22.05. pk Kalliojärvijuoksu Valtimo 20.05. 23:59 
22.05. pk Kiekko-, Kuula-, Moukari- ja Keihäscup Kauhajoki 20.05. 23:59 
22.05. pk LeKi YU - Nopsa seuraottelu Lempäälä 21.05. 23:59 
22.05. pk Oulaisten Tarun heittokisat Oulainen 18.05. 23:59 
22.05. pm Toukohölkkä ja sisulisämaastot Ylitornio 20.05. 23:59 
22.05. pk Lajipäiväkisat keihäs ja kuula Taipalsaari 18.05. 23:59 
22.05. seura Seurakisat Pyhäjoki 20.05. 23:59 
22.05. pk Toukoseiväs Haaparanta 22.05. 23:59 
22.05. kävely Väinön kävelyt Vantaa 18.05. 23:59 
23.05. seura Silja Line Seurakisat Salo - 
23.-24.05. pm Helsyn junnuottelut Espoo 20.05. 23:59 
23.05. pk Kymenlaakson lajipäivä: kuula, pituus, pallo Pyhtää 19.05. 23:59 
23.05. pk Lajipäiväkisat Lappeenranta 20.05. 23:59 
23.05. pk Liedon Säästöpankkikisat Lieto 18.05. 23:59 
23.05. pk Liedon Säästöpankkikisat Lieto 18.05. 23:59 
23.05. pk Östra kretsens stafetter Borgå - 
23.05. pk Virin ja LepUn toukokuun kisat Leppävirta 20.05. 23:59 
24.05. pk Toukokuun kisat Jyväskylä 20.05. 23:59 
24.05. seura Silja Line Seurakisat Jalasjärvi - 
24.05. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
24.05. aa Kansalliset Kaappoo Jouppilan muistokilpailut Seinäjoki 22.05. 23:59 
24.05. pk Kuohun kisat Juankoski 23.05. 23:59 
24.05. seura Seurakisat Juankoski - 
24.05. seura Seurakisat Parkano 22.05. 23:59 
24.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 23.05. 23:59 
24.05. seura Silja Line Seurakisat Espoo - 
24.05. pk Toukokuun aluekilpailu Kankaanpää 22.05. 23:59 
24.05. pk Vauhdin viikkokisa Polvijärvi 24.05. 23:59 
24.05. pk Viikkokisat Urjala 21.05. 23:59 
24.05. pk RT i Nykarleby Nykarleby 22.05. 23:59 
24.05. po Ungdomsserie (ute), omgång 1 Hammarland - 
24.05. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
25.05. maantiej. KLL-maastot Heinola 19.05. 23:59 
25.05. pk Borgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1 Borgå - Porvoo - 
25.05. pk Osuuspankin Hippo-kisat Lempäälä 24.05. 23:59 
25.05. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
25.05. seura Seurakisat Saarijärvi 24.05. 23:59 
25.05. seura Silja Line Seurakisat Juva - 
25.05. pk 1. Viikkokisat Virrat 23.05. 23:59 
25.05. am AM- Maantienkävely Vaasa 20.05. 23:59 
25.05. pk Asikkalan Heittocup 1/4 Asikkala 22.05. 23:59 
25.05. pk avoin aluekilpailu suomussalmi 23.05. 23:59 
25.05. pk Heittojen läjipäivä Kajaani 22.05. 23:59 
25.05. pk Kymenlaakson lajipäivä: 3-loikka, kuula Koria 23.05. 23:59 
25.05. pk Laihian Lujan piirin myöntämät kilpailut Laihia 24.05. 23:59 
25.05. pk NoU:n Tapsan Kisat Nokia 22.05. 23:59 
25.05. pk Onsdagstävling / Keskiviikkokilpailu Sibbo / Sipoo 24.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Lapinlahti - 
25.05. seura Seurakisat Porvoo - 
25.05. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
25.05. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
25.05. seura Silja Line Seurakisat Oulu 24.05. 23:59 
25.05. pk Värisilmä PRO kilpailut Karkkila 23.05. 23:59 
25.05. pk Vilpas Track Games 2 Salo 23.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Kokemäki - 
26.05. seura Silja Line Seurakisat Ulvila 25.05. 23:59 
26.05. pk Fazer Reilucup II Lahti 23.05. 23:59 
26.05. pk Lajipäiväkisat Imatra 22.05. 23:59 
26.05. seura Seurakisat Lahti 24.05. 23:59 
26.05. aa 45. Toukokuun Kisat Helsinki 23.05. 23:59 
26.05. pk Aviisi Games I Kauhava 25.05. 23:59 
26.05. pk Hippo Viikkokisa Valkeakoski 24.05. 23:59 
26.05. pk Pitkät ratamatkat Paimio 24.05. 23:59 
26.05. seura Seurakisat Kouvola 23.05. 23:59 
26.05. seura Seurakisat Hyrylä 25.05. 23:59 
26.05. seura Silja Line Seurakisat Pello - 
26.05. seura Silja Line Seurakisat Asikkala - 
26.05. seura Silja Line Seurakisat Akaa, Toijala - 
26.05. pk Sisulisä Orivesi 25.05. 23:59 
26.05. pk Toukokuun kisojen lisälajit Helsinki 24.05. 23:59 
27.05. pk Kepy juoksucup Kalajoki 25.05. 23:59 
27.05. pk Seiväskoulun kevätkisat Somero 24.05. 23:59 
27.05. pk Tervolan hypyt Tervola 25.05. 23:59 
28.05. aa Kultainen Keihäs Vantaa 26.05. 23:59 
28.05. pk Antin keihäskoulun kisa Savonlinna - 
28.05. pk Heitto-Cupin osakilpailu Tampere 26.05. 23:59 
28.05. pm Pm-ottelut 9-15v. 1. osa Heinola 22.05. 23:59 
28.05. pk Aikuisurheilijoiden kansalliset Vaahterakisat Helsinki - 
28.05. pk Heittokisat Keitele 26.05. 23:59 
28.05. pk Heittokisat Vehmaa 25.05. 23:59 
28.-29.05. am Lounaisen Aluemestaruusottelut Kangasala 25.05. 23:59 
28.05. pk Peura maastot Ranua 24.05. 23:59 
28.-29.05. aa PKO Junior Games Joensuu 24.05. 23:59 
28.05. pk Terwahölkkä ja -maraton Oulu - 
28.05. pk Kouvolan puolimaraton KOUVOLA 27.05. 23:59 
28.05. pk Pikajuoksuolympialaiset/ ETELÄ-POHOJALAANEN TIMANTTILIIGA 2016 Vaasa 26.05. 23:59 
28.05. aa PKO Games Joensuu 24.05. 23:59 
28.05. pm Sisumaastot Ranua 24.05. 23:59 
28.05. pk Uudy:n pm-junnuviestit Janakkala 25.05. 23:59 
28.05. maraton Ideapark-juoksu Lempäälä 27.05. 23:59 
28.05. pk Seuraottelu: JKU - EspTa - HIFK - SSU Jyväskylä 25.05. 23:59 
28.05. pk Toukokuun nuorisokisat Äänekoski 25.05. 23:59 
28.05. aa Parkano Games Parkano 26.05. 23:59 
28.05. seura Silja Line Seurakisat Merijärvi - 
28.05. pk Töysän mestaruuskisat Töysä 27.05. 23:59 
28.05. pk Polkujuoksun SM Leppävirran Sorsakoski - 
28.05. pk 44 kuulakisa Hämeenkyrö 26.05. 23:59 
28.05. pk Espoo Iltajuoksu Espoo - 
29.05. aa Hiirenkorvakisat Rovaniemi 23.05. 23:59 
29.05. pk Seuraottelu Kisko - Tarmo Riihimäki 26.05. 23:59 
29.05. pk Aluekilpailu I Uusikaupunki 26.05. 23:59 
29.05. pk Avoimet Saul yu-aluekilpailut yli 30 v Seinäjoki 26.05. 23:59 
29.05. pk Forssan Kiekkokisa Forssa 28.05. 23:59 
29.05. pk Nuorison Kirmaisut Tampere 26.05. 23:59 
29.05. pk SAUL.n Kevätkansalliset Vihti 28.05. 23:59 
29.05. pk Sotkuman Polkujuoksu, Vauhdin 70-v. juhlajuoksu Polvijärvi - 
29.05. pk Kaavin Kaiun 80-juhlavuoden kilpailut Kaavi 27.05. 23:59 
29.05. pk Paavon Kisa Saarijärvi 25.05. 23:59 
29.05. pk Virin kisa Alavieska 28.05. 23:59 
29.05. pk 400 metrin juoksupäivä Helsinki 27.05. 23:59 
29.05. aa 19. Kirkon vaiheill-kisat Nakkila 27.05. 23:59 
30.05. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
30.05. seura Silja Line Seurakisat Salo - 
30.-31.05. pm Helsyn junnuviestit Helsinki 26.05. 23:59 
30.05. pk Seiväskoulun kevätkisa Lahti - 
30.05. pk Juoksukoulun pikamatkat KURIKKA 29.05. 23:59 
30.05. pk KUY:n mestaruuskilpailut Järvenpää 27.05. 23:59 
30.05. pk Kymenlaakson lajipäivä: kuula, keihäs Kouvola 23.05. 23:59 
30.05. pk LähiTapiolan avoimet Nuorisokilpailut Laitila 27.05. 23:59 
30.05. pk Raision Kuulan aluekilpailut Raisio 27.05. 23:59 
30.05. pk S-Market aluekisa Kalajoki 27.05. 23:59 
30.05. seura Seurakisat Kestilä - 
30.05. seura Seurakisat Kuhmo - 
30.05. seura Seurakisat Kerava 29.05. 23:59 
30.05. seura Seurakisat Paimio 30.05. 23:59 
30.05. seura Seurakisat Äänekoski - 
30.05. seura Silja Line Seurakisat Pietarsaari - 
30.05. seura Silja Line Seurakisat Pyhtää 29.05. 23:59 
31.05. pk Seiväscup I Hyvinkää 28.05. 23:59 
31.05. seura Seurakisat Rovaniemi - 
31.05. seura Silja Line Seurakisat Jalasjärvi - 
31.05. pk Ahdin muistokisat / KU-68 Viikkokisa I Kangasala 29.05. 23:59 
31.05. aa Ikaalisten Kansalliset Ikaalinen 29.05. 23:59 
31.05. pk Kokkolan Veikkojen avoimet aluekilpailut Kokkola 26.05. 23:59 
31.05. aa Marskin Kisat Lappeenranta 25.05. 23:59 
31.05. pk Samarbetstävling - Yhteistyökisat 2/7 Sjundeå - 
31.05. pm Satakunnan pm-ratakävelyt Nakkila 29.05. 23:59 
31.05. pk Savonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa) Savonlinna 29.05. 23:59 
31.05. seura Seurakisat Kangasala 30.05. 23:59 
31.05. seura Seurakisat Perniö 29.05. 23:59 
31.05. seura Seurakisat Ylämaa 31.05. 23:59 
31.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 30.05. 23:59 
31.05. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
31.05. pk Tiistaikisa I Oulu 29.05. 23:59 
31.05. seura Seurakisat Haapavesi - 
31.05. seura Silja Line Seurakisat Teuva - 
31.05. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
01.06. ne Nuorten Eliittikisat Valkeakoski 27.05. 23:59 
01.06. pk PoU/OkuP Seuracup 1/4 Outokumpu 31.05. 23:59 
01.06. seura Silja Line Seurakisat Ylöjärvi - 
01.06. pk Juoksu- ja hyppykisat Posio 29.05. 23:59 
01.06. pk Lasten Olympialaiset - Barnens Olympiad Porvoo 27.05. 23:59 
01.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
01.06. seura Seurakisat Saarijärvi 31.05. 23:59 
01.06. seura Seurakisat Liminka 31.05. 23:59 
01.06. seura Silja Line Seurakisat Juva - 
01.06. pk Aluekilpailu Kajaani 30.05. 23:59 
01.06. pk avoin aluekilpailu suomussalmi 30.01. 23:59 
01.06. pk KU-58:n piirikunnalliset kisat Vantaa 29.05. 23:59 
01.06. pk Onsdagstävling / Keskiviikkokilpailu Sibbo / Sipoo 31.05. 23:59 
01.06. pk Paunucup II Jämsä 29.05. 23:59 
01.06. seura Seurakisat Viitasaari - 
01.06. seura Seurakisat Lappajärvi 01.06. 23:59 
01.06. seura Seurakisat Taivalkoski - 
01.06. seura Seurakisat Karkkila 01.06. 23:59 
01.06. seura Silja Line Seurakisat Hankasalmi 31.05. 23:59 
01.06. pk Viiskuntakisa Alajärvi 28.05. 23:59 
01.06. pk Vilpas Track Games 3 Salo 30.05. 23:59 
01.06. pk Heittokisat Taivalkoski Taivalkoski 29.05. 23:59 
01.06. seura Seurakisat Kokemäki - 
01.06. po Ungdomsserie (ute), omgång 2 Finström - 
01.06. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
02.06. pk Naantalin Löylyn Mestaruuskilpailut Naantali 31.05. 23:59 
02.06. seura Silja Line Seurakisat Ulvila 01.06. 23:59 
02.06. pk LeKi YU:n viikkokisat Lempäälä 01.06. 23:59 
02.06. seura Seurakisat Lempäälä 01.06. 23:59 
02.06. pm Avoimet M/N,M/N17 pm-kilpailut (1.pv) Turku 28.05. 23:59 
02.06. am Kaakkoisen alueen aluemestaruuskilpailut, esteet Kotka 27.05. 23:59 
02.06. pk Kymenlaakson lajipäivä: pikajuoksut ja seiväs Kotka 28.05. 23:59 
02.06. pk OP-Viikkokisat 3.osa Lohja 31.05. 23:59 
02.06. pk Pyhäselän kesäkuun kisat 1 Joensuu - 
02.06. seura Seurakisat Kouvola 01.06. 23:59 
02.06. seura Silja Line Seurakisat Asikkala - 
02.06. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 01.06. 23:59 
02.06. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
02.06. pk Sisulisä Orivesi 01.06. 23:59 
02.06. pk Vattenfall Seuracup 1. osakilpailu Oulu 31.05. 23:59 
02.06. pk Vauhdin viikkokisa Polvijärvi 02.06. 23:59 
03.06. pk Kiskon mestaruuskisat - juoksut Riihimäki 01.06. 23:59 
03.06. seura Silja Line Seurakisat Riihimäki 01.06. 23:59 
05.06. pk Bror Wendelinin 19. muistokilpailut Turku - 
05.06. pk Jorman Moukaripörssi LEPPÄVIRTA - 
05.06. pk Loimaan Leiskun Juhlakilpailut Loimaa 01.06. 23:59 
05.06. pk Paunu sprintti jämsä 03.06. 23:59 
05.06. aa Tarmon nuorisokansalliset Hämeenlinna 02.06. 23:59 
05.06. pk Keihäskoulun keihäskisa Joensuu 01.06. 23:59 
05.06. pm NÅID F/P stafetter 9-15 år Borgå 02.06. 23:59 
05.06. pk Tuiskun heittokisat I Rusko 02.06. 23:59 
05.06. pk Laidunkauden Avauskisa LIMINKA 03.06. 23:59 
06.06. tähti Espoo Challenge Tähtikisat Espoo 03.06. 23:59 
06.06. pk Heittokisat Posio 01.06. 23:59 
06.06. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 06.06. 23:59 
06.06. seura Silja Line Seurakisat Ilomantsi - 
06.06. seura Silja Line Seurakisat Veikkola 04.06. 23:59 
06.06. pk Porvoon viikkokisa - Borgå veckotävling Porvoo - Borgå 03.06. 23:59 
06.06. seura Seurakisat Vantaa 03.06. 23:59 
06.06. seura Seurakisat Sastamala - 
06.06. seura Seurakisat Pudasjärvi - 
06.06. seura Seurakisat Äänekoski - 
06.06. seura Seurakisat Kuhmo - 
06.06. seura Silja Line Seurakisat Himanka - 
06.06. seura Silja Line Seurakisat Kempele 05.06. 23:59 
06.06. pk SIU 80 v juhlakisat Rautjärvi 02.06. 23:59 
06.06. pk Viiskuntakisa Töysä 05.06. 23:59 
06.06. pk YU-CUP I ja luokittelukilpailut Savonlinna / Kerimäki - 
06.06. seura Seurakisat Pyhäntä - 
06.06. pk Virkby Start - klubbmästerskap Lojo - 
06.06. seura Silja Line Seurakisat Merijärvi - 
07.06. pk Kuopion Reippaan kuukausikisat: Osakilpailu 2. Kuopio 05.06. 23:59 
07.06. pk Kuukausikisat Imatra - 
07.06. seura Silja Line Seurakisat Kuopio 05.06. 23:59 
07.06. pm Sisuviestit Rovaniemi 31.05. 23:59 
07.06. pk Fazer Reilucup III Lahti 03.06. 23:59 
07.06. aa Hyvinkään Nuorisokansalliset Hyvinkää 03.06. 23:59 
07.06. aa Nuorisokansalliset Sinettikisat Vantaa 05.06. 23:59 
07.06. pk Nuorisokansalliset Sinettikisat (lisälaji) Vantaa 05.06. 23:59 
07.06. seura Seurakisat Lahti 03.06. 23:59 
07.06. seura Silja Line Seurakisat Jalasjärvi - 
07.06. seuracup Vattenfall seuracup I, ykköslohko Naantali 02.06. 23:59 
07.06. pk Vattenfall Turun Lohko Kaarina 05.06. 23:59 
07.06. pk Veikkolan Veikkojen Viikkokisa 3 Veikkola Kirkkonummi 05.06. 23:59 
07.06. pk Aviisi Games II Lappajärven 1. osakilpailu Lappajärvi 06.06. 23:59 
07.06. pk avoin aluekilpailu MiKV aluekilpailut 2 Mikkeli 04.06. 23:59 
07.06. pk Hippokisat Urjala 06.06. 23:59 
07.06. pk Hyvän Tuulen Kisat 1. Helsinki 03.06. 23:59 
07.06. pk Hyvän Tuulen Kisat 1. toinen lyhyen juoksumatkan kilpailu Helsinki 03.06. 23:59 
07.06. pk Kuohun kisat Juankoski - 
07.06. pk Kymenlaakson lajipäivä: kuula, moukari ja pituus Kouvola 04.06. 23:59 
07.06. pk LETE-luokittelut Juuka 06.06. 23:59 
07.06. aa MIKV avoimet aluekilpailut 2 Mikkeli 04.06. 23:59 
07.06. pk Piirin myöntämät kilpailut MUURAME 06.06. 23:59 
07.06. pk pk Kokkola Kokkola 04.06. 23:59 
07.06. seuracup Salon ja Loimaan alueen 1. seuraottelu Somero 02.06. 23:59 
07.06. seura Seurakisat Juankoski - 
07.06. seura Seurakisat Järvenpää 06.06. 23:59 
07.06. seura Seurakisat Iitti 06.06. 23:59 
07.06. seura Seurakisat Karvia - 
07.06. seura Seurakisat Viitasaari - 
07.06. seura Silja Line Seurakisat Parkano 05.06. 23:59 
07.06. seura Silja Line Seurakisat Espoo - 
07.06. seura Silja Line Seurakisat Hirvensalmi - 
07.06. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
07.06. pm Sisulisäviestit Kemi 04.06. 23:59 
07.06. pk Tiistaikisa II Oulu 05.06. 23:59 
07.06. seuracup Vattenfall seuracup I, Vakkalohko MYNÄMÄKI 03.06. 23:59 
07.06. seura Seurakisat Vesanto - 
07.06. seura Silja Line Seurakisat Akaa / Viiala - 
07.06. pk Teuvan Rivakan yu-kilpailut Teuva 05.06. 23:59 
07.06. pk Siikalatvacup Kestilä - 
08.06. pk Juvan Urheilijoiden luokittelukisat Juva 06.06. 23:59 
08.06. seura Seurakisat Ylöjärvi - 
08.06. pk Hippokisat Salo 03.06. 23:59 
08.06. ne Nuorten Eliittikisat Kauhava 05.06. 23:59 
08.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
08.06. seura Seurakisat Leppävirta - 
08.06. seura Seurakisat Liminka 08.06. 23:59 
08.06. pk Tähtikisa 2/5 Lieksa 06.06. 23:59 
08.06. pk Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400m Siilinjärvi 05.06. 23:59 
08.06. pk Kainuun piirin sisuviestit Paltamo 06.06. 23:59 
08.06. pk Onsdagstävling / Keskiviikkokilpailu Sibbo / Sipoo 07.06. 23:59 
08.06. seura Seurakisat Alaveteli 07.06. 23:59 
08.06. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
08.06. seura Seurakisat Karkkila - 
08.06. seura Silja Line Seurakisat Hankasalmi 06.06. 23:59 
08.06. seura Silja Line Seurakisat Mäntyharju 07.06. 23:59 
08.06. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
08.06. seura Silja Line Seurakisat Oulu - 
08.06. seuracup Vattenfall seuracup, 1.osakilpailu Pori, Noormarkku 06.06. 23:59 
08.06. pk Viispiikkinen Cup Saarijärvi 06.06. 23:59 
08.06. pk Vire-Veto-Visa seuraottelu Lapinlahti 05.06. 23:59 
08.06. pk Ylitornion piirikunnallinen kilpailu Ylitornio - 
08.06. seura Seurakisat Kokemäki - 
08.06. pk Tomatspelen Närpes Närpes 08.06. 23:59 
09.06. seura Silja Line Seurakisat Lapua - 
09.06. pk Vattenfall Seuracup 1.osakilpailu Järvenpää 06.06. 23:59 
09.06. pk 2.seurakisat ja luokittelukilpailut Ristiina / Mikkeli - 
09.06. pk Hippo Viikkokisa Valkeakoski 07.06. 23:59 
09.06. pk Hyppyjen lajipäivä Kajaani 07.06. 23:59 
09.06. aa Kans.1.Tilastopajacup Turku 07.06. 23:59 
09.06. pk Piirin myöntämä kuukausikilpailu Kaavi 07.06. 23:59 
09.06. pk Pyhäselän kesäkuun kisat 2 Joensuu - 
09.06. seura Seurakisat Säkylä - 
09.06. seura Seurakisat Keitele - 
09.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
09.06. seura Seurakisat Kuusamo 07.06. 23:59 
09.06. seura Silja Line Seurakisat Oulainen - 
09.06. seura Silja Line Seurakisat Akaa, Toijala - 
09.06. seura Silja Line Seurakisat Oulu 09.06. 23:59 
09.06. pk Sisulisä Orivesi 08.06. 23:59 
09.06. seuracup Vattenfall I Nykaleby 06.06. 23:59 
09.06. pk Ylivieskan avoimet aluekilpailut Ylivieska 07.06. 23:59 
09.06. seura Seurakisat Vieremä 06.06. 23:59 
10.-12.06. aa Youth Athletics Games Espoo, Leppävaara 01.06. 23:59 
10.06. seura Seurakisat Turenki - 
10.06. seura Seurakisat Somero - 
10.06. pk Markkina-/Pappilankangas Hölkkä Teuva - 
11.06. pk Helsinki Half Marathon Helsinki - 
11.06. pk 17. Kikkan Kisat Marttila 07.06. 23:59 
11.06. pk Kaipolan Vireen Hyppypäivät 1 Jämsä, KILPAILU PERUTTU - 
11.06. maraton Varkaus Puolikas - 1/2 maraton ja hurushölkkä Varkaus 07.06. 23:59 
11.06. pk Humppilan kesäkisat Humppila 08.06. 23:59 
11.06. pk Karhun keväthölkkä Ranua 10.06. 23:59 
11.06. pk RajaRun Tornio - 
11.06. pk V Korentokangas-juoksu Pudasjärvi 06.06. 23:59 
11.06. pk Humppilan neljännes maratoni Humppila 08.06. 23:59 
11.06. aa Kurikan Kansalliset Kurikka 09.06. 23:59 
11.06. pk Seivästalli CUp Turku 11.06. 23:59 
11.06. pk Susirajan seiväskoulun tuloskisa Lieksa - 
11.06. pk Seiväskilpailu Pori, Noormarkku 11.06. 23:59 
11.06. maantiej. Suomi-juoksu Joensuu - 
12.06. pk Kaipolan Vireen Hyppypäivät 2 Jämsä, KILPAILU PERUTTU - 
12.06. aa Uuden Rovaniemen Juoksu Rovaniemi 08.06. 23:59 
12.06. pk Forssan Kiekkokisa Forssa 11.06. 23:59 
12.06. pk Hintrekin lenkki ja Pikku-Hintrekkijuoksut Kaustinen - 
12.06. SM SM-maantiekävelyt Turku 04.06. 23:59 
12.06. pk Akaan Seudun Nuorisokisat Akaa, Toijala 10.06. 23:59 
12.06. pk Avoin piirikunnallinen/ Raittiuden ystävien urheiluliiton mestaruuskisat Kauhajoki 11.06. 23:59 
12.06. pk Arctic-heitot Rovaniemi 11.06. 23:59 
12.06. tähti Karis Telefon Games Tähtikisat Raasepori - Raseborg 07.06. 23:59 
13.06. pk Motonet-kuukausikisat Joensuu 12.06. 23:59 
13.06. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
13.06. seura Seurakisat Mikkeli - 
13.06. seura Seurakisat/ Kuhmon lajikarnevaalit Kuhmo - 
13.06. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 13.06. 23:59 
13.06. pk Paimion yleisurheilukilpailut Paimio 10.06. 23:59 
13.06. pk Rastin ratajuoksut 2 Suomussalmi 11.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Raisio - 
13.06. pk Avoimet aluekilpailut Joutsa 11.06. 23:59 
13.06. pk Nuorisopiirikunnalliset Alahärmä/Kauhava 12.06. 23:59 
13.06. pk pk Maalahti Maalahti 11.06. 23:59 
13.06. pk Pohjankyrö-kisa, 1. osakilpailu. Seuraottelu KyVo, LaihLu, VaVa, VäVi Isokyrö - 
13.06. seura Seurakisat Posio - 
13.06. seura Seurakisat Pudasjärvi - 
13.06. seura Seurakisat Äänekoski - 
13.06. seura Seurakisat Sastamala - 
13.06. seura Silja Line Seurakisat Himanka - 
13.06. seura Silja Line Seurakisat Raseborg - 
13.06. pk Ylöjärven Kesäkisat Ylöjärvi 12.06. 23:59 
13.06. pk YU-CUP 2 ja luokittelukilpailut Savonlinna / Kerimäki - 
14.06. ne Nurmijärven Nuorten Eliittikisat Nurmijärvi 10.06. 23:59 
14.06. pk Tarmon Viikkokisat Hämeenlinna 12.06. 23:59 
14.06. pk LasY:n pm-viestit 9-15 v. Lahti 10.06. 23:59 
14.06. pk Piirinmestaruusviestit 9-15 v Imatra 09.06. 23:59 
14.06. seura Silja Line Seurakisat Puolanka - 
14.06. seura Silja Line Seurakisat Kotka - 
14.06. seura Silja Line Seurakisat Jalasjärvi - 
14.06. pk Avoin piirikilpailu NIVALA 10.06. 23:59 
14.06. pk Heitto-cupin osakilpailu Tampere - 
14.06. pk Juoksukoulusarjan estekilpailut Ilmajoki 13.06. 23:59 
14.06. pk KU-68 Viikkokisa II Kangasala 13.06. 23:59 
14.06. pk Kuohun kisat Juankoski - 
14.06. pk Samarbetstävling - Yhteistyökisat 3/7 Sjundeå - 
14.06. seura Seurakisat Karvia - 
14.06. seura Seurakisat Kangasala 13.06. 23:59 
14.06. seura Seurakisat Juankoski - 
14.06. seura Silja Line Seurakisat Parkano 12.06. 23:59 
14.06. seura Silja Line Seurakisat Oulu 13.06. 23:59 
14.06. pk Vakka-Suomen sisulisäottelut MYNÄMÄKI 11.06. 23:59 
14.06. seura Seurakisat Vesanto - 
14.06. seura Seurakisat Kälviä 14.06. 23:59 
14.06. seura Silja Line Seurakisat Akaa / Viiala - 
14.06. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
15.06. pk Perinteiset keulakisat Rauma 12.06. 23:59 
15.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
15.06. seura Seurakisat Saarijärvi 14.06. 23:59 
15.06. seura Silja Line Seurakisat Kotka - 
15.06. seuracup Vattenfall-seuracup Jämsä 12.06. 23:59 
15.06. pk 2. Viikkokisat Virrat 13.06. 23:59 
15.06. am Aluemestaruusviestit Huittinen 10.06. 23:59 
15.06. pm av. yu-veter. pm-kisat Töysä Iivarin kenttä 14.06. 23:59 
15.-16.06. am Eteläisen ja Kaakkoisen alueen mestaruusviestit Helsinki 12.06. 23:59 
15.06. pk Heittokisat Säkylä 13.06. 23:59 
15.06. pk LUM viikkokisat Lappeenranta - 
15.06. pk pk Alaveteli Alaveteli 14.06. 23:59 
15.06. seura Seurakisat Paltamo - 
15.06. seura Seurakisat Ylitornio - 
15.06. seura Seurakisat Kemi - 
15.06. seura Seurakisat Vantaa 12.06. 23:59 
15.06. seura Seurakisat Karkkila - 
15.06. seura Silja Line Seurakisat Oulu - 
15.06. seuracup Vattenfall seuracup piirikisa Kalajoki 13.06. 23:59 
15.06. seuracup Vattenfall-seuracup Paltamo 12.06. 23:59 
15.06. pk DT i friidrott Lemland - 
15.06. pk Pyhännän piirikunnalliset Pyhäntä 13.06. 23:59 
15.06. seura Seurakisat Kokemäki - 
15.06. po Ungdomsserie (ute), omgång 3 Lemland - 
16.06. seuracup Vattenfall seuracup osakilpailu 1 Kuopio 11.06. 23:59 
16.06. pk LeKi YU:n viikkokisat Lempäälä 15.06. 23:59 
16.06. pm Pm sisulisäottelut pojat Naantali 11.06. 23:59 
16.06. seuracup Pohjois-Karjalan Vattenfall-seuracup 1. osakilpailu Joensuu 14.06. 23:59 
16.06. seura Seurakisat Lempäälä 15.06. 23:59 
16.06. aa Valkean kaupungin kisat Oulu 13.06. 23:59 
16.06. pk Vattenfall seuracup piirikisa Savonlinna 13.06. 23:59 
16.06. seuracup Vattenfall-seuracup 1 osakilpailu läntinen alue Kauhajoki 14.06. 23:59 
16.06. pk 3-lohkon kilpailut Tammela 15.06. 23:59 
16.06. pk Aluekilpailut Kajaani 14.06. 23:59 
16.06. pk KEV-kisat Kuusamo 14.06. 23:59 
16.06. pk Lärkkulla Games klubbmästerskap Raseborg 14.06. 23:59 
16.06. pk Nuorten Yleisurheilukilpailut Pyhtää 13.06. 23:59 
16.06. pk Otteluhuipentuma 9-15 vuotiaat Kannus 13.06. 23:59 
16.06. pk Pargas IF :n aluekilpailut / Pargas IF:s regiontävlingar Parainen 14.06. 23:59 
16.06. pk pk Sepänkylä Mustasaari 14.06. 23:59 
16.06. seura Seurakisat Ylivieska - 
16.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
16.06. seura Seurakisat Säkylä - 
16.06. seura Silja Line Seurakisat Oulainen - 
16.06. seura Silja Line Seurakisat Kuortane 15.06. 23:59 
16.06. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
16.06. seura Silja Line Seurakisat Raahe - 
16.06. seura Silja Line Seurakisat Pello - 
16.06. pk Sisulisä Orivesi 15.06. 23:59 
16.06. seuracup Vattenfall 1.osakilpailu Ähtäri 14.06. 23:59 
16.06. seura Seurakisat Hämeenkyrö - 
16.06. seura Silja Line Seurakisat Rovaniemi 15.06. 23:59 
17.06. seura Silja Line Seurakisat Pieksämäki - 
17.06. pk Haapajärven piirikisa, KePYn juoksu-cup osakisa 800/1000m Haapajärvi - 
17.06. seura Seurakisat Janakkala - 
17.06. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
18.06. ne Nuorten Eliittikisat Janakkala 15.06. 23:59 
18.06. pm NÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 år Sibbo 14.06. 23:59 
18.06. pm pm Viestit 9-15 Pietarsaari 13.06. 23:59 
18.06. pk Sisulisäviestit Kankaanpää 15.06. 23:59 
18.-19.06. pk Avoimet TUL:n veteraanien ja Järvi- Suomen N/Myl ja 17v mestaruuskilpailut Suonenjoki - 
18.06. pk Heittokisat Ratakatu Iisalmi 15.06. 23:59 
18.06. pk Kansalliset aikuisurheilun Mastokisat Lahti 13.06. 23:59 
18.06. aa Kesän Kansalliset Akaa, Toijala 16.06. 23:59 
18.06. pk Nuorten heittokisat Oulu /Kiiminki 16.06. 23:59 
18.06. maraton VieskaMaraton Ylivieska 15.06. 23:59 
18.06. pk XV Aavasaksan Aurinkomaraton Ylitornio 05.06. 23:59 
18.06. aa Alavuden kansalliset Alavus 16.06. 23:59 
18.06. pk Distriktstävling i höjd/Piirikunnallinen korkeuskisa Sibbo/Sipoo 14.06. 23:59 
18.06. pk Hannun keihäskisa Outokumpu 17.06. 23:59 
18.06. aa Alpi 50v kisat Tornio 13.06. 23:59 
18.06. maraton Forssan Suvi-ilta Forssa - 
18.06. pk TNT - Heitot Helsinki 17.06. 23:59 
18.06. pk Piirikunnallinen Kotka 17.06. 23:59 
19.06. pk Kiekko kisa Alavieska 19.06. 23:59 
19.06. eliit Lapinlahden Eliittikisat Lapinlahti 09.06. 23:59 
19.06. pk Varsyn seiväskoulukisa Turku 16.06. 23:59 
19.06. seura Silja Line Seurakisat Inari - 
20.06. seura Seurakisat Hämeenlinna - 
20.06. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
20.06. seura Seurakisat Pihtipudas 17.06. 23:59 
20.06. seuracup Helsyn Vattenfall-piirikisa 1 Vantaa 17.06. 23:59 
20.06. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 20.06. 23:59 
20.06. seura Silja Line Seurakisat Ilomantsi - 
20.06. seura Silja Line Seurakisat Raisio - 
20.06. seura Silja Line Seurakisat Veikkola 18.06. 23:59 
20.06. am Aluemestaruus viestit Saarijärvi 15.06. 23:59 
20.06. pk Hippo Viikkokisa Valkeakoski 18.06. 23:59 
20.06. seuracup NÅID:s Vattenfallcup del 1 Borgå 17.06. 23:59 
20.06. pk Pohjankyrö-Cup 2. osakilpailu Vaasa 18.06. 23:59 
20.06. seura Seurakisat Pudasjärvi - 
20.06. seura Seurakisat Äänekoski - 
20.06. seura Seurakisat Sonkajärvi 19.06. 23:59 
20.06. seura Seurakisat Sastamala - 
20.06. seura Silja Line Seurakisat Himanka - 
20.06. seura Silja Line Seurakisat Kempele 18.06. 23:59 
20.06. seura Seurakisat Pyhäntä 20.06. 23:59 
21.-22.06. pk Eteläisen alueen mestaruusmoniottelut Helsinki 18.06. 23:59 
21.-22.06. pk SFIM i mångkamp Helsingfors 18.06. 23:59 
21.06. am Aluemestaruusviestit Joensuu 17.06. 23:59 
21.06. pm Pohjois-Karjalan 9-15-v. pm-viestit Joensuu 17.06. 23:59 
21.06. pk Seiväscup II Hyvinkää 18.06. 23:59 
21.06. seura Seurakisat Kiiminki, Oulu - 
21.06. pm Hämsyn M/N pm-kisojen 1.päivä Nokia 17.06. 23:59 
21.06. aa Kans. 2.Tilastopajacup Turku 19.06. 23:59 
21.06. seura Seurakisat Puolanka 21.06. 23:59 
21.06. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
21.06. seura Silja Line Seurakisat Jalasjärvi - 
21.06. pk Vattenfall I Parikkala 16.06. 23:59 
21.06. pk Veikkolan Veikkojen Viikkokisa 4 kirkkonummi /veikkola 19.06. 23:59 
21.06. pk Heittokisat Kuusamo 19.06. 23:59 
21.06. pk III-lohkon kisat Urjala 20.06. 23:59 
21.06. pk Moukarikilpailu Kauhajoki 22.06. 23:59 
21.06. pk Ok. Maakunnan lasten kisailut Kajaani 20.06. 23:59 
21.06. pk Savonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa) Savonlinna 19.06. 23:59 
21.06. seura Seurakisat Ähtäri - 
21.06. seura Seurakisat Kankaanpää - 
21.06. seura Seurakisat Mynämäki - 
21.06. seura Seurakisat Karvia - 
21.06. seura Seurakisat Ylämaa 21.06. 23:59 
21.06. seura Seurakisat Kajaani 21.06. 23:59 
21.06. seura Silja Line Seurakisat Parkano 19.06. 23:59 
21.06. seura Silja Line Seurakisat Espoo - 
21.06. pk Valtin Pokaalikisat Akaa / Viiala 20.06. 23:59 
21.06. seuracup Vattenfall-seuracup Lapin piirin 1. osakilpailu Rovaniemi 18.06. 23:59 
21.06. seuracup Vattenfall-seuracupin 1. osakilpailu: KymY ja LasY Kotka 17.06. 23:59 
21.06. pk Vehmaisten tunti Tampere 19.06. 23:59 
21.06. pk Ylemmäisen ymparijuoksu Juuka - 
21.06. seura Seurakisat Vesanto - 
21.06. pk Moukari-cup I Alaveteli 20.06. 23:59 
21.06. am PSM -viestit / Pohjois-pohjanmaan piirin sisuviestit RAAHE 17.06. 23:59 
21.06. seura Seurakisat Haapavesi - 
21.06. seura Silja Line Seurakisat Tammela - 
21.06. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
22.06. pk Atria Junior Games Seinäjoki 20.06. 23:59 
22.06. pk Erän sarjakisat Helsinki - 
22.06. pk Utran pk. kiekko Joensuu - 
22.06. maantiej. Jannen Iltalenkki Elimäki 19.06. 23:59 
22.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
22.06. seura Seurakisat Saarijärvi - 
22.06. seura Seurakisat Liminka 21.06. 23:59 
22.06. pk Heitto-cupin osakilpailu Tampere - 
22.06. pk Iltakisa Alavieska 21.06. 23:59 
22.06. tähti Jyväskylä Games Jyväskylä 16.06. 23:59 
22.06. pk Kuohun kesäkuun kisa Juankoski 20.06. 23:59 
22.06. pk LähiTapiola Kuula ja 1000m Siilinjärvi 19.06. 23:59 
22.06. pk PoU/OkuP seuracup 2/4 Polvijärvi 20.06. 23:59 
22.06. seura Seurakisat Lapinlahti - 
22.06. seura Seurakisat Kalajoki - 
22.06. seura Seurakisat Ylitornio - 
22.06. seura Seurakisat Paltamo - 
22.06. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
22.06. seura Silja Line Seurakisat Lappajärvi 22.06. 23:59 
22.06. pk Vakka-Suomen rataviestit Laitila 19.06. 23:59 
22.06. pk Viispiikkinen cup Kivijärvi 21.06. 23:59 
22.06. seura Seurakisat Kokemäki - 
23.06. aa Pohjantähti - Games, Piirin GP - kilpailu Pudasjärvi 19.06. 23:59 
23.06. pk Punkalaitumen Kunnon Juhannuskisat Punkalaidun 18.06. 23:59 
23.06. pk Pyhäselän juhannuskisat Joensuu - 
23.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
23.06. seura Seurakisat Kellokoski 22.06. 23:59 
23.06. seura Silja Line Seurakisat Akaa, Toijala - 
23.06. pk Sisulisä Orivesi 22.06. 23:59 
23.06. pk DT Sprint Mariehamn - 
24.06. aa Posion Pyrinnön 70-vuotis juhlakisat Posio 21.06. 23:59 
24.06. pk Fiskars Village Juhannus Run Fiskars, Raasepori - 
24.06. aa Ikaalisten Juhannuskisat Ikaalinen 21.06. 23:59 
24.06. aa 50. Keuruun Juhannuskisat Keuruu 19.06. 23:59 
24.06. aa Someron juhannuskisat Somero 22.06. 23:59 
25.06. pk Eliittikisojen nuorten esilajit Kuortane 17.06. 23:59 
25.06. eliit Kuortaneen Eliittikisat Kuortane 17.06. 23:59 
26.06. tähti 80. Saarijärven Juhla Juhannuskisat Saarijärvi 20.06. 23:59 
26.06. pk Utran pk. kiekko II Joensuu - 
27.06. seura Silja Line Seurakisat Hauho - 
27.06. aa LIVAL-Games Sipoo 23.06. 23:59 
27.06. pk Matin karnevaalit Juva 24.06. 23:59 
27.06. pm pm-sisulisäottelut T9-15 Laitila 22.06. 23:59 
27.06. pk 3. Viikkokisat Virrat 24.06. 23:59 
27.06. aa Kainuun kisat Kajaani 22.06. 23:59 
27.06. pk Laihian Lujan piirin myöntämät kilpailut Laihia 26.06. 23:59 
27.06. pk LepUn ja Virin kesäkuun kilpailut Leppävirta 24.06. 23:59 
27.06. pk Lival Games lisälaji Sibbo 23.06. 23:59 
27.06. ne Nuorten eliittikilpailu Vaasa 23.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Pudasjärvi - 
27.06. seura Seurakisat Sastamala - 
27.06. seura Silja Line Seurakisat Himanka - 
27.06. seura Silja Line Seurakisat Siilinjärvi 26.06. 23:59 
27.06. seura Silja Line Seurakisat Pietarsaari - 
28.06. pk KeskisMikon mittelöt ja TÖVEn 80v. juhlakilpailut Töysä 27.06. 23:59 
28.06. po Piiriottelut 9-13v Kokemäki 26.06. 23:59 
28.06. seura Silja Line Seurakisat Lieksa - 
28.06. seuracup Vattenfall Seuracup 2.div Valkeakoski 25.06. 23:59 
28.06. pk Imatran INKERI kisat Imatra 22.06. 23:59 
28.06. pm Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 Kouvola 21.06. 23:59 
28.06. pk Paavo Nurmi Junior / Master Games Turku 25.06. 23:59 
28.06. seura Seurakisat Puolanka - 
28.06. seura Silja Line Seurakisat Jalasjärvi - 
28.06. pk Arctic-heitot Rovaniemi 27.06. 23:59 
28.06. pk Fyrrypinkaasut Vähäkyrö, Vaasa 27.06. 23:59 
28.06. pk LETE-luokittelut Juuka 27.06. 23:59 
28.06. pk Orimattilan seurakisat Orimattila - 
28.06. pk Piiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaat Veteli - 
28.06. pk Samarbetstävling - Yhteistyökisat 4/7 Ingå - 
28.06. seura Seurakisat Ikaalinen 27.06. 23:59 
28.06. seura Seurakisat Viitasaari - 
28.06. seura Silja Line Seurakisat Parkano 26.06. 23:59 
28.06. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
28.06. seuracup Vattenfall Seuracup 1. divisioona 1. osa Lempäälä 27.06. 23:59 
28.06. seura Seurakisat Vesanto - 
28.06. pk pk Pännäinen Pedersöre, Pännäinen 26.06. 23:59 
28.06. seura Silja Line Seurakisat Teuva - 
28.06. pk TNT- heitot II Helsinki 27.06. 23:59 
28.06. seura Silja Line Seurakisat Merijärvi - 
28.06. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
28.06. pk Vauhti-kasit Outokumpu 27.06. 23:59 
29.06. pk Keihäskarnevaalien juniorikisat Pihtipudas 26.06. 23:59 
29.06. GP Paavo Nurmi Games Turku 22.06. 23:59 
29.06. pk Seurakisat I - lisälaji Hyvinkää 27.06. 23:59 
29.06. seura Silja Line Seurakisat Hyvinkää 27.06. 23:59 
29.06. seura Silja Line Seurakisat Varkaus 27.06. 23:59 
29.06. pk Tarmon Viikkokisat Hämeenlinna 26.06. 23:59 
29.06. pk Borgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2 Borgå - Porvoo - 
29.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
29.06. seura Seurakisat Saarijärvi 28.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Liminka 28.06. 23:59 
29.06. seura Silja Line Seurakisat Kotka - 
29.06. pk Asikkalan Heittocup 2/4 Asikkala 26.06. 23:59 
29.06. pk Miesten ja naisten 100m kilpailu Pori, Noormarkku 28.06. 23:59 
29.06. pk Paunucup III Jämsä 26.06. 23:59 
29.06. pm Piirinmestaruusottelut 9-15 vuotta Ylitornio 27.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Hartola - 
29.06. seura Seurakisat Kemi - 
29.06. seura Seurakisat Kalajoki - 
29.06. seura Seurakisat Paltamo - 
29.06. seura Silja Line Seurakisat Oulu - 
29.06. seura Silja Line Seurakisat Iitti 28.06. 23:59 
29.06. seura Silja Line Seurakisat Hankasalmi 27.06. 23:59 
29.06. seura Silja Line Seurakisat Uurainen - 
29.06. pk Tiistaikisa III Oulu 27.06. 23:59 
29.06. seuracup Vattenfall-seuracup 1. osakilpailu Nykarleby, Skogsvallen - 
29.06. pk VarkKV:n tuloskisa sataset Varkaus 28.06. 23:59 
29.06. pk Tuloskisa Kempele 29.06. 23:59 
30.06. karn Nuorten kansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalit Kokemäki 27.06. 23:59 
30.06.-03.07. karn Moukarikarnevaalit Kaustinen 26.06. 23:59 
30.06.-03.07. karn Keihäskarnevaalit Pihtipudas 26.06. 23:59 
30.06. seura Silja Line Seurakisat Lieksa - 
30.06. pk Fazer Reilucup IV Lahti 27.06. 23:59 
30.06. seura Seurakisat Lahti 28.06. 23:59 
30.06. seura Silja Line Seurakisat Hamina - 
30.06. pk Aviisi Games III Kauhava 29.06. 23:59 
30.06. pk Kartanon Marjan Mansikkamaastot Espoo - 
30.06. pk Piikkiön Kehityksen yu-kilpailut Kaarina 28.06. 23:59 
30.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
30.06. seura Seurakisat Keitele - 
30.06. seura Seurakisat Ranua 24.06. 23:59 
30.06. seura Seurakisat Valtimo - 
30.06. seura Seurakisat Säkylä - 
30.06. pk Seuraottelu KarkPo - NumTarmo - NuKi Nummi, Lohja 27.06. 23:59 
30.06. seura Silja Line Seurakisat Kuortane 29.06. 23:59 
30.06. seura Silja Line Seurakisat Raahe - 
30.06. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
30.06. seura Silja Line Seurakisat Hirvensalmi - 
30.06. seura Silja Line Seurakisat Asikkala - 
30.06. seura Silja Line Seurakisat Oulainen - 
30.06. pk Viiskuntakisa Ähtäri 29.06. 23:59 
30.06. seura Silja Line Seurakisat NIVALA - 
01.07. pk Himangan Urheilijain kisat Himanka 28.06. 23:59 
01.07. karn Kansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalit Kokemäki 28.06. 23:59 
01.07. seura Seurakisat Somero - 
01.07. pk DT 3000m Mariehamn - 
02.-03.07. SM SM-viestit Helsinki 24.06. 23:59 
02.07. maraton Rovaniemi Marathon Rovaniemi 29.06. 23:59 
02.07. pm 9-15-vuotiaiden pm-moniottelut Iisalmi 27.06. 23:59 
02.07. pk kestiläpäivien nuorisokisat Kestilä - 
02.07. pk Kymenurheiluveteraanien kansalliset yleisurheilukilpailut Kouvola /Koria 02.07. 23:59 
02.07. maraton Paavo Nurmi Marathon Turku - 
02.07. maantiej. Kansallinen 23. Vetelin markkinahölkkä Veteli 02.07. 23:59 
02.07. maraton Mikkeli juoksu Mikkeli - 
02.07. pk Keihäskarnevaalien leirikisat Pihtipudas 30.06. 23:59 
02.07. maantiej. VII Rantalakeusjuoksu LIMINKA 30.06. 23:59 
03.07. pk Sisuottelut Ranua 30.06. 23:59 
03.07. pk Yleisurheilukisat Ranua 28.06. 23:59 
03.07. pk Susirajan seiväskoulun tuloskisa II Lieksa - 
03.07. pk Seivästalli Cup 2. osakilpailu Somero - 
03.07. seura Seurakisat Pyhäjoki 01.07. 23:59 
03.07. seura Seurakisat Pertunmaa 03.07. 23:59 
03.07. seura Seurakisat Hämeenkyrö - 
04.07. pk Kivakisat Kuhmo 02.07. 23:59 
04.07. pk VarkKV:n tuloskisa seiväs Varkaus 03.07. 23:59 
04.07. pk Porilaiskisat Pori 03.07. 23:59 
04.07. seura Silja Line Seurakisat Ilomantsi - 
04.07. seura Silja Line Seurakisat Ilomantsi - 
04.07. pk 4. Heinäseiväs-viikkokisat Virrat 02.07. 23:59 
04.07. pk Häjyyly-kisat Alahärmä/Kauhava 03.07. 23:59 
04.07. aa MIKV avoimet aluekilpailut 3 Mikkeli 02.07. 23:59 
04.07. pk Nuorten yu-kilpailut Loviisa 02.07. 23:59 
04.07. pk Östra kretsens juniortävling Lovisa 01.07. 23:59 
04.07. pk Reisjärven aluekisat Reisjärvi 01.07. 23:59 
04.07. seura Seurakisat Pudasjärvi - 
04.07. seura Seurakisat Kerava 03.07. 23:59 
04.07. seura Seurakisat Sonkajärvi 03.07. 23:59 
04.07. seura Seurakisat Sastamala - 
04.07. seura Seurakisat Kuhmo - 
04.07. seura Seurakisat Joutseno, Lappeenranta 01.07. 23:59 
04.07. seura Silja Line Seurakisat Himanka - 
04.07. pk Teho-Posako Keihäs, 400m ja 800m Siilinjärvi 02.07. 23:59 
04.07. aa Vihdin avoimet aluekilpailut Vihti/Nummela 30.06. 23:59 
04.07. pk pk Kristiinankaupunki Kristiinankaupunki 03.07. 23:59 
05.07. pk Häme Games junior Riihimäki 01.07. 23:59 
05.07. pk Kuopion Reippaan kuukausikisat: Osakilpailu 3. Kuopio 03.07. 23:59 
05.07. seura Silja Line Seurakisat Kuopio 03.07. 23:59 
05.07. pm Sisuottelut Liminka 03.07. 23:59 
05.07. aa Vegamark Junior Games Raasepori - Raseborg 01.07. 23:59 
05.07. pk Avoimet pitäjänmestaruuskilpailut Posio 03.07. 23:59 
05.07. seura Silja Line Seurakisat Jalasjärvi - 
05.07. seura Silja Line Seurakisat Kotka - 
05.07. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
05.07. pm HämSY:n pm-sisulisäottelut T/P9, T10, T/P14 Akaa, Toijala 03.07. 23:59 
05.07. pm Hämsyn pm-sisulisäottelut 12-13v Akaa / Viiala 04.07. 23:59 
05.07. pm Kainuun piirin sisumoniottelut 1 Kajaani 03.07. 23:59 
05.07. pk KaJu aluekisa Kalajoki 03.07. 23:59 
05.07. pk pk Alaveteli Alaveteli 04.07. 23:59 
05.07. pm Ratakävelyn pm-kisat Töysä 04.07. 23:59 
05.07. seura Seurakisat Karvia - 
05.07. seura Seurakisat Kankaanpää - 
05.07. seura Seurakisat Punkaharju - 
05.07. seura Silja Line Seurakisat Parkano 03.07. 23:59 
05.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 04.07. 23:59 
05.07. seura Seurakisat Vesanto - 
05.07. pk Koiton piirikunnalliset Vieremä 30.06. 23:59 
05.07. pk Haaralan lenkki Kalajoki Rautio - 
05.07. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
06.-07.07. am Aluemestaruusmoniottelut M/N-M/N17, Pohjois-Karjala, Etelä-Savo ja Pohjois-Savo Outokumpu 01.07. 23:59 
06.07. aa Green Games, Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga Ilmajoki 05.07. 23:59 
06.07. aa Häme Games Riihimäki 03.07. 23:59 
06.-07.07. pm Pohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelut Outokumpu 01.07. 23:59 
06.07. seura Silja Line Seurakisat Ylöjärvi - 
06.07. am Am-kilpailut, M/N, M/N17 ja P/T15 osa 1 Kouvola 02.07. 23:59 
06.07. pk Borgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3 Borgå - Porvoo - 
06.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
06.07. seura Seurakisat Saarijärvi 05.07. 23:59 
06.07. seura Seurakisat Tervo - 
06.07. pk XXXIV Knattekarnevalen Vaasa 03.07. 23:59 
06.07. aa Avoimet aluekilpailut Mäntyharju 05.07. 23:59 
06.07. pm HämSY:n pm-sisulisäottelut P10, T/P11, T/P15 Akaa, Toijala 03.07. 23:59 
06.07. pk Rautio-viikon kisat Kalajoki Rautio 01.07. 23:59 
06.07. seura Silja Line Seurakisat Vantaa 05.07. 23:59 
06.07. seura Silja Line Seurakisat Pieksämäki - 
06.07. pk Visa-Veto-Vire seuraottelu Iisalmi 01.07. 23:59 
06.07. pk YU-CUP 3 ja luokittelukilpailut Savonlinna / Kerimäki - 
06.07. pk pk Närpiö Närpiö 04.07. 23:59 
07.-10.07. karn Jämsän kestävyysjuoksu-, pituus- ja 3-loikkakarnevaalit Jämsä 04.07. 23:59 
07.-10.07. karn 38.Someron seiväskarnevaalit Somero 03.07. 23:59 
07.07. karn Korkeuskarnevaalit, nuorten sarjat Ruovesi 03.07. 23:59 
07.07. pk Pk kuulakilpailu LEPPÄVIRTA - 
07.07. karn Aitajuoksukarnevaalit Jämsänkoski 04.07. 23:59 
07.07. seura Seurakisat Mikkeli - 
07.07. seura Silja Line Seurakisat Lapua - 
07.07. pk Piirin myöntämä kuukausikilpailu Kaavi 05.07. 23:59 
07.07. seura Seurakisat Ylivieska - 
07.07. seura Seurakisat Keitele - 
07.07. seura Seurakisat Säkylä - 
07.07. seura Silja Line Seurakisat Raahe - 
07.07. seura Silja Line Seurakisat Haukipudas 07.07. 23:59 
07.07. seura Silja Line Seurakisat Vaasa - 
07.07. seura Silja Line Seurakisat Asikkala - 
07.07. pk Sisulisä Orivesi 06.07. 23:59 
07.07. pk Viispiikkinen Cup Saarijärvi / Pylkönmäki 06.07. 23:59 
07.07. seura Silja Line Seurakisat NIVALA - 
07.07. pk Kävelykarnevaalien avaus startti / osa karnevaalikisoja Kauhava 05.07. 23:59 
08.07. seura Seurakisat Janakkala - 
08.07. pk XXVIII Varpaisjärven Yömaraton Lapinlahti 03.07. 23:59 
09.07. karn Karnevaalikisat Kauhava 05.07. 23:59 
09.-10.07. pk Karnevaalikisat Kauhava 07.07. 23:59 
09.07. pk Perinneurheiluliiton Maantiejuoksun SM Joensuu, Kiihtelysvaara 08.07. 23:59 
09.07. pk Alavieska viikon kilpailu Alavieska 08.07. 23:59 
09.07. pk Lasten ja nuorten kilpailut Keitele 07.07. 23:59 
09.07. pk Lasten ja nuorten kilpailut, lisälaji Keitele 07.07. 23:59 
09.07. pk Albin Stenroosin muistojuoksu Vehmaa - 
09.07. pk Kihaushölkkä Rääkkylä - 
09.07. karn Korkeuskarnevaalit, pääkilpailu Ruovesi 03.07. 23:59 
09.07. pk Someron seiväskarnevaalit,pääkilpailu Somero 03.07. 23:59 
10.07. karn korkeuskarnevaalit leirikisa Ruovesi 03.07. 23:59 
10.07. pk Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailu Somero 03.07. 23:59 
10.07. pk Vehmaan Aluekilpailut Vehmaa 07.07. 23:59 
10.07. pk 52. Ylä-Karjalan kymppi Valtimo 10.07. 23:59 
10.07. pk Kipinän Kisat Lohja, Nummi 07.07. 23:59 
10.07. karn Pikajuoksukarnevaalit Jämsänkoski 04.07. 23:59 
10.07. pk Veteraanikansalliset Joensuu 06.07. 23:59 
10.07. pk Someron seiväskarnevaalit,miehet B-jaC-kilp, naiset B-kilp Somero 03.07. 23:59 
11.07. pm Etelä-Savon 9-15 -v otteluhuipentuma Mikkeli 06.07. 23:59 
11.07. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
11.07. seura Seurakisat Pihtipudas 08.07. 23:59 
11.07. seura Seurakisat Hämeenlinna - 
11.-12.07. am Eteläisen alueen am-kilpailut Vantaa 08.07. 23:59 
11.07. pk Asikkalan Heittocup 3/4 Asikkala 07.07. 23:59 
11.07. pk Keihästaisto Kuortane 10.07. 23:59 
11.07. pk Piirikunnallinen Tornio 08.07. 23:59 
11.07. seura Seurakisat Pudasjärvi - 
11.07. seura Seurakisat Sastamala - 
11.07. seura Seurakisat Kuhmo - 
11.07. seura Seurakisat Posio - 
11.07. seura Silja Line Seurakisat Himanka - 
11.07. pk Virin ja LepUn heinäkuun kilpailut Leppävirta 08.07. 23:59 
12.07. pk Aluemestaruuskilpailuiden lisälajit Vantaa - 
12.-13.07. am Aluemestaruuskilpailu MN Alajärvi 04.07. 23:59 
12.07. aa Karhu Junior Games Kauhajoki 10.07. 23:59 
12.07. pk Kuukausikisat Imatra - 
12.07. pk Tarmon Viikkokisat Hämeenlinna 09.07. 23:59 
12.07. pk Fazer Reilucup V Lahti 08.07. 23:59 
12.07. aa Gatorade kansalliset Savonlinna Savonlinna 08.07. 23:59 
12.07. seura Seurakisat Jalasjärvi - 
12.07. seura Seurakisat Lahti 10.07. 23:59 
12.07. seura Seurakisat Puolanka - 
12.-13.07. pm Avoimet Satakunnan mestaruuskilpailut N/M,N17/M17 Pori 09.07. 23:59 
12.07. pk Ok. Maakunnan lasten kisailut Kajaani 10.07. 23:59 
12.07. pk OP-Viikkokisat 4.osa Lohja 12.07. 23:59 
12.07. pk Piirin myöntämät kilpailut MUURAME 11.07. 23:59 
12.07. am PSM 1 osa Oulu 10.07. 23:59 
12.07. aa Pyrintö 120v. juhlakilpailu Tampere 09.07. 23:59 
12.07. seura Seurakisat Kajaani - 
12.07. seura Seurakisat Ylämaa 12.07. 23:59 
12.07. seura Seurakisat Karvia - 
12.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 11.07. 23:59 
12.07. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
12.07. seura Silja Line Seurakisat Parkano 10.07. 23:59 
12.07. pk Vakka-Suomen mestaruuskilpailut Uusikaupunki 09.07. 23:59 
12.07. pk Viikkokisat Urjala 10.07. 23:59 
12.07. seura Seurakisat Vesanto - 
12.07. pk DT kortsprint Mariehamn - 
12.07. pk RT i Jakobstad Jakobstad 10.07. 23:59 
12.07. seura Silja Line Seurakisat Rovaniemi 10.07. 23:59 
12.07. pk Siikalatvacup Pyhäntä - 
12.07. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
13.07. pk PoU/OkuP Seuracup 3/4 Outokumpu 12.07. 23:59 
13.07. seura Silja Line Seurakisat Ylöjärvi - 
13.07. aa Joutsan Pommin 100-vuotisjuhlakisa Joutsa 08.07. 23:59 
13.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
13.07. seura Seurakisat Leppävirta - 
13.07. seura Seurakisat Saarijärvi 12.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Tervo - 
13.07. seura Silja Line Seurakisat Kotka - 
13.07. seura Silja Line Seurakisat Juva 13.07. 23:59 
13.07. pk Tähtikisa 3/5 Lieksa - 
13.07. pk Arctic-heitot Rovaniemi 12.07. 23:59 
13.07. pk Aviisi Games IV Lappajärven 2. osakilpailu Lappajärvi 12.07. 23:59 
13.07. pk Avoimet pitäjänmestaruus maastot LEPPÄVIRTA - 
13.07. pk Forssan Juniorikilpailut Forssa 11.07. 23:59 
13.07. pk Heittopörssin osakilpailu ja seiväskisa Koski Tl 11.07. 23:59 
13.07. pk Paunucup IV Jämsä 11.07. 23:59 
13.07. pk Pohjankyrö-kisan osakilpailu, seuraottelu VäVi-KyVo-VaVa-LaihLu Laihia - 
13.07. seura Seurakisat Heinola 11.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Kalajoki - 
13.07. seura Seurakisat Kemi - 
13.07. seura Seurakisat Paltamo - 
13.07. seura Silja Line Seurakisat Alaveteli 12.07. 23:59 
13.07. seura Silja Line Seurakisat Oulu - 
13.07. pk Tonnit Lapinlahti 10.07. 23:59 
13.07. pk Ylivieskan avoimet aluekilpailut 2 Ylivieska 11.07. 23:59 
13.07. pk Nokian Kiekko Ranking Nokia 12.07. 23:59 
14.07. pm HämSYn pm-rata ja sisulisäkävelyt Tampere 12.07. 23:59 
14.07. eliit Lahden Eliittikisat Lahti 07.07. 23:59 
14.07. seura Seurakisat Hämeenlinna - 
14.07. aa Veikkolan Veikkojen Nuorisokansalliset Veikkola Kirkkonummi 12.07. 23:59 
14.07. pk Ikäkausi pm-ottelut 9-15v Parikkala 08.07. 23:59 
14.07. seura Silja Line Seurakisat Hamina - 
14.07. pk 3.seurakisat ja luokittelukilpailut Ristiina / Mikkeli - 
14.07. pk Aikuisurheilijoiden avoimet pm-kisat Jalasjärvi 12.07. 23:59 
14.07. pk Heinäkuun nuorisokisat Äänekoski 11.07. 23:59 
14.07. pk Pyhäselän heinäkisat Joensuu - 
14.07. seura Seurakisat Ranua 12.07. 23:59 
14.07. seura Seurakisat Säkylä - 
14.07. seura Seurakisat Hartola - 
14.07. seura Silja Line Seurakisat Akaa, Toijala - 
14.07. seura Silja Line Seurakisat Ähtäri - 
14.07. seura Silja Line Seurakisat Kuortane 13.07. 23:59 
14.07. seura Silja Line Seurakisat Raahe - 
14.07. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
14.07. seura Silja Line Seurakisat Pello - 
14.07. pk Sisulisä Orivesi 13.07. 23:59 
14.07. pk Tarmon aluekilpailut Vihti, Nummela 08.07. 23:59 
14.07. pk Viiskuntakisat Lehtimäki Alajärvi 13.07. 23:59 
14.07. pk Viispiikkinen Cup Karstula 12.07. 23:59 
14.07. pk Släggcup II Nedervetil 13.07. 23:59 
15.-17.07. aa Janakkala Games Janakkala 13.07. 23:59 
15.07. pk Huiluukisat Maaninka 12.07. 23:59 
15.07. seura Silja Line Seurakisat Oulu 14.07. 23:59 
16.-17.07. aa Hannes Junior Games Kuopio 11.07. 23:59 
16.-17.07. pm Keski-Pohjanmaan 9-15v piirihuipentuma (Esteet juostaan 14.8.2016 Kokkolassa) Kokkola 12.07. 23:59 
16.-17.07. pm Sisuhuipentuma TP9-15 Kuortane 13.07. 23:59 
16.-17.07. pk avoin TUL kyvyt esiin mestaruuskilpailu Äänekoski 11.07. 23:59 
16.07. pk Perinneurheilukilpailut Juankosken Muuruvesi - 
16.07. pk 42. Pentin Olympialaiset Saarijärvi / Pylkönmäki 16.07. 23:59 
16.-17.07. aa Mondo Games Lappeenranta 11.07. 23:59 
16.07. pk POPPI-Olympialaiset Kannonkoski 15.07. 23:59 
16.07. pk Seppo Välimäki aluekisat Pori, Noormarkku 14.07. 23:59 
16.-17.07. pk SFIM 2016 för H/D,H/D17,P/F15 år Esbo, Espoo 08.07. 23:59 
16.07. aa Laitilan Nuorisokansalliset Laitila 12.07. 23:59 
16.07. am Pohjan Koitokset ja PSM-kisat Rovaniemi 13.07. 23:59 
16.07. tähti Virtain Tähtikisat Virrat 12.07. 23:59 
17.07. pk Aurinkoseiväs Naantali 16.07. 23:59 
17.07. aa Nuorten Timanttikisat ja Timanttikisat Sastamala 13.07. 23:59 
17.07. pk Pyhän Olavin Maraton Savonlinna 30.06. 23:59 
17.07. aa Viitasaaren kansalliset Viitasaari 15.07. 23:59 
17.07. pk Naantalin Aurinkokävelyt Naantali 12.07. 23:59 
17.07. seura Silja Line Seurakisat Inari - 
18.-19.07. pk SAUL SM-ottelut Äänekoski - 
18.07. pk Motonet-kuukausikisat Joensuu 17.07. 23:59 
18.07. pk Seurakisat II - lisälaji Hyvinkää 16.07. 23:59 
18.07. seura Silja Line Seurakisat Hyvinkää 16.07. 23:59 
18.07. am Aluemestaruuskilpailut M/N M17/N17 P15/T15 Lahti 13.07. 23:59 
18.07. pk DFS leirikisa Helsinki 17.07. 23:59 
18.07. pk Akilles mästerskap del 1 Borgå - 
18.07. aa Kurikan Nuorisokansalliset, Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga Kurikka 17.07. 23:59 
18.07. am Lounaisen alueen aluemestaruuskilpailut M/N 19 Forssa 15.07. 23:59 
18.07. aa MIKV avoimet aluekilpailut 4 Mikkeli 16.07. 23:59 
18.07. pk MiKV avoimet aluekilpailut 4, estejuoksukilpailu Mikkeli 16.07. 23:59 
18.07. seura Seurakisat Töysä - 
18.07. seura Seurakisat Pudasjärvi - 
18.07. seura Seurakisat Sotkamo - 
18.07. seura Silja Line Seurakisat Himanka - 
19.07. pk Seiväscup III Hyvinkää 16.07. 23:59 
19.07. seura Silja Line Seurakisat Lieksa - 
19.07. pm Sisulisäottelut Äänekoski 15.07. 23:59 
19.07. pk Avoimet aikuisurheilijoiden heinäkuun heittokisat Savonlinna - 
19.07. pk Kankaanpää Games Kankaanpää 17.07. 23:59 
19.-20.07. pm Pm-Kilpailut 9-13v. 1.osa. Iitti 19.-20.7 Iitti 15.07. 23:59 
19.07. seura Seurakisat Puolanka - 
19.07. seura Seurakisat Jalasjärvi - 
19.07. seura Silja Line Seurakisat Kotka - 
19.07. pk Heittokisat Kuusamo 17.07. 23:59 
19.07. pk Karijoen avoimet aluekisat Karijoki 17.07. 23:59 
19.07. pk Kuohun kisat Juankoski - 
19.07. pk Ok. Maakunnan lasten kisailut Kajaani 17.07. 23:59 
19.07. seura Seurakisat Kajaani - 
19.07. seura Seurakisat Mynämäki - 
19.07. seura Silja Line Seurakisat Parkano 17.07. 23:59 
19.07. seura Seurakisat Vesanto - 
19.07. seura Silja Line Seurakisat Tammela - 
19.07. seura Silja Line Seurakisat Akaa / Viiala - 
19.07. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
20.07. seura Silja Line Seurakisat Ylöjärvi - 
20.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
20.07. seura Seurakisat Tervo - 
20.07. seura Seurakisat Liminka 19.07. 23:59 
20.07. seura Seurakisat Saarijärvi 19.07. 23:59 
20.07. pk Tähtikisa 4/5 Lieksa 18.07. 23:59 
20.07. pk Aluekilpailut Kajaani 18.07. 23:59 
20.07. pk avoin aluekilpailu suomussalmi 18.07. 23:59 
20.07. pk KaJu aluekisa Kalajoki 18.07. 23:59 
20.07. aa Kansalliset Intersport-kisat, Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga Seinäjoki 18.07. 23:59 
20.07. pk Kuntorantakisat Varkaus - 
20.07. pk LUM viikkokisat Lappeenranta - 
20.07. pk pk Sirpa Holopaisen muistokilpailu Savonlinna / Kerimäki 17.07. 23:59 
20.07. pk Seiväs, pituus, pikamatkat Siilinjärvi 18.07. 23:59 
20.07. seura Seurakisat Lapinlahti - 
20.07. seura Seurakisat Paltamo - 
20.07. seura Seurakisat Ylitornio - 
20.07. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
20.07. seura Silja Line Seurakisat Uurainen - 
21.07. pk Seiväskoulun kisa Lahti - 
21.07. seura Silja Line Seurakisat Lieksa - 
21.07. pk LeKi YU:n viikkokisat Lempäälä 20.07. 23:59 
21.07. seura Seurakisat Lempäälä 20.07. 23:59 
21.07. seura Silja Line Seurakisat Lapua - 
21.07. pk Av. 4-seuran ottelu(LuPo-StU-TsV-YP) Taipalsaari 17.07. 23:59 
21.07. pk Hippo Viikkokisa Valkeakoski 19.07. 23:59 
21.07. pk Moukari-Cup IV Kaustinen 17.07. 23:59 
21.07. pk Polvijärven pitäjänmestaruuskisat Polvijärvi 21.07. 23:59 
21.07. pk Pyhäjärvi Games Eura 18.07. 23:59 
21.07. pk Ratakusiaiset Lieto 17.07. 23:59 
21.07. seura Seurakisat Kouvola 19.06. 23:59 
21.07. seura Seurakisat Pertunmaa 21.07. 23:59 
21.07. seura Seurakisat Valtimo - 
21.07. seura Silja Line Seurakisat Raahe - 
21.07. pk Sisulisä Orivesi 20.07. 23:59 
21.07. seura Silja Line Seurakisat Hämeenkyrö - 
21.-24.07. SM Kalevan Kisat Oulu 13.07. 23:59 
21.07. pk Polvijärvi-päivien ratakymppi Polvijärvi 20.07. 23:59 
21.07. pk Ratakymppi Forssa 19.07. 23:59 
22.-24.07. aa Lohja Junior Games Lohja 19.07. 23:59 
22.07. pk Säästöpankki Games Kristiinankaupunki 19.07. 23:59 
23.07. pk Ike-hölkkä ja lasten Kids- juoksu Lokalahti - 
23.07. pk Säkylän I Mansikkamaraton Säkylä - 
23.07. pk EPU:n moukaricupin Lappajärven osakilpailu Lappajärvi 21.07. 23:59 
23.07. pk Avoimet Suomen Perinneurheiluliiton SM- kilpailut Pieksämäen Jäppilä 15.07. 23:59 
23.07. maraton Heinolan kaupunkipuistojuoksu Heinola 31.05. 23:59 
23.07. pk Heinähölkkä 17,5 km Lohijärvi 20.07. 23:59 
24.07. aa Porvoon huippukisat - Borgå Topgames Porvoo 19.07. 23:59 
24.07. pk 42. Kansallinen Susihölkkä ja puolimaraton Nousiainen 17.07. 23:59 
24.07. pk Korian Ponnen 110-Vuotis juhlakilpailu Koria 21.07. 23:59 
24.07. pm Piirinmestaruus kilpakävelyt Koria 21.07. 23:59 
24.07. pk Lieksa Sportia Vaski Run Lieksa 19.07. 23:59 
24.07. pk DT 200m Mariehamn - 
25.07. seura Seurakisat Pihtipudas 22.07. 23:59 
25.07. pk P-K:n Vattenfall-seuracupin 2. osakilpailun lisälaji N 200m Lieksa 24.07. 23:59 
25.07. pk Piirinmestaruuskilpailut 9-13 v 1. päivä Rautjärvi 20.07. 23:59 
25.07. seuracup Pohjois-Karjalan Vattenfall-seuracup 2. osakilpailu Lieksa 20.07. 23:59 
25.07. seura Silja Line Seurakisat Veikkola 23.07. 23:59 
25.07. pk Aikuisurheilun pm kilpailut Leppävirta 25.07. 23:59 
25.07. pk Laihian Lujan yu-veteraanien kansalliset Laihia 23.07. 23:59 
25.07. pk Pk i Oravais Vörå 23.07. 23:59 
25.07. seura Seurakisat Pudasjärvi - 
25.07. seura Silja Line Seurakisat Siilinjärvi 23.07. 23:59 
25.07. seura Silja Line Seurakisat Pietarsaari - 
25.07. seura Silja Line Seurakisat Himanka - 
25.07. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
25.07. seuracup Vattenfall Seuracup Kuhmo 24.07. 23:59 
25.07. pk Iltakisa Alavieska - 
26.07. pk Prisma Personal Best -junnukisat Lahti 23.07. 23:59 
26.07. seura Seurakisat Lahti 23.07. 23:59 
26.-27.07. pm Etelä-Savon Yleisurheilun 9-15v. piirihuipentumat Savonlinna 22.07. 23:59 
26.07. pk Tarmon Viikkokisat Hämeenlinna 24.07. 23:59 
26.07. pk Piirinmestaruuskilpailut 9-13 v 2 päivä Imatra 20.07. 23:59 
26.07. seura Seurakisat Puolanka - 
26.07. seura Seurakisat Jalasjärvi - 
26.07. pk Veikkolan Veikkojen Viikkokisa 5 Veikkola Kirkkonummi 24.07. 23:59 
26.07. pk Askon harkkakisa Iitti - 
26.07. pm av.aluekisat ja pm-esteet Vähäkyrö, Vaasa 25.07. 23:59 
26.07. aa Kannuksen Uran Avoin aluekilpailu Kannus 24.07. 23:59 
26.-27.07. pm Kymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13, osa 1 Kotka 21.07. 23:59 
26.07. pk LETE-luokittelut Juuka 25.07. 23:59 
26.07. pk Östra kretsens juniortävling Liljendal - 
26.07. pk Pihtiputaan Tuiskun kilpailut Pihtipudas 23.07. 23:59 
26.07. seura Seurakisat Punkaharju - 
26.07. seura Seurakisat Ikaalinen 25.07. 23:59 
26.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 25.07. 23:59 
26.07. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
26.07. seura Silja Line Seurakisat Parkano 24.07. 23:59 
26.07. pk Viiskunta-kisat Soini 25.07. 23:59 
26.07. seura Seurakisat Vesanto - 
27.07. pk Unikeon seiväskisa Naantali 26.07. 23:59 
27.07. pk Espoonlahden Heittokisat Espoo 25.07. 23:59 
27.-28.07. am Etelä Aluen AM M/N 19,17 vuotta, NÅID DM P/F 14,15 år Raseborg 24.07. 23:59 
27.07. aa Ilkka Games Ilmajoki 26.07. 23:59 
27.07. pk Akilles mästerskap del 2 Borgå - 
27.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
27.07. seura Seurakisat Liminka 26.07. 23:59 
27.07. seura Seurakisat Saarijärvi 26.07. 23:59 
27.07. seuracup Vattenfall 2.osakilpailu Lapinlahti 24.07. 23:59 
27.07. seuracup Vattenfall-seuracup Lapin piirin 2. osakilpailu ja Avoimet kisat Posio 24.07. 23:59 
27.07. pk Aluekilpailut Kajaani 25.07. 23:59 
27.07. pm Avoimet M/N, M/N19 pm-esteet Turku 22.07. 23:59 
27.07. aa Kans. 3.Tilastopajacup Turku 25.07. 23:59 
27.07. pk Paunucup V Jämsä 24.07. 23:59 
27.07. seura Seurakisat Lappajärvi 27.07. 23:59 
27.07. seura Seurakisat Kalajoki - 
27.07. seura Silja Line Seurakisat Mäntyharju 26.07. 23:59 
27.07. pk Yitornion piirikunnallinen kilpailu Ylitornio - 
27.07. pk Ylöjärven Kaupunginmestaruuskilpailut Ylöjärvi 24.07. 23:59 
27.07. pk Suupohja cup Kauhajoki 27.07. 23:59 
27.07. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
28.07. pk Aviisi Games V Kauhava 27.07. 23:59 
28.07. pk Espoonlahden Heittokisat Espoo 25.07. 23:59 
28.07. seura Seurakisat Mikkeli - 
28.07. seura Silja Line Seurakisat Riihimäki 26.07. 23:59 
28.07. maantiej. Iitti-Hölkkä Iitti - 
28.07. pk LeKi YU:n viikkokisat Lempäälä 27.07. 23:59 
28.07. tähti Orimattilan Tähtikisat Orimattila 25.07. 23:59 
28.07. seura Seurakisat Lempäälä 27.07. 23:59 
28.07. seura Silja Line Seurakisat Raisio - 
28.07. pk Avoimet kaupungin mestaruuskilpailut Orivesi 27.07. 23:59 
28.07. pk Kiskon mestaruuskisat - hypyt Riihimäki 26.07. 23:59 
28.07. pk KU-68 Viikkokisa III Kangasala 27.07. 23:59 
28.07. pm N/M 17 pm-kilpailut, 1.päivä Tampere 26.07. 23:59 
28.07. pk OP-Viikkokisat 5.osa Lohja 26.07. 23:59 
28.07. pk Pyhäselän heinäkuun lopun kisat Joensuu - 
28.07. seura Seurakisat Hyrylä 27.07. 23:59 
28.07. seura Seurakisat Säkylä - 
28.07. seura Seurakisat Kangasala 27.07. 23:59 
28.07. seura Seurakisat Kuusamo 26.07. 23:59 
28.07. seura Seurakisat Hartola - 
28.07. seura Seurakisat Ylivieska - 
28.07. seura Silja Line Seurakisat Akaa, Toijala - 
28.07. seura Silja Line Seurakisat Raahe - 
28.07. seura Silja Line Seurakisat Ähtäri - 
28.07. seura Silja Line Seurakisat Kuortane 27.07. 23:59 
28.07. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 27.07. 23:59 
28.07. seura Silja Line Seurakisat Hirvensalmi - 
28.07. seura Silja Line Seurakisat Asikkala - 
28.07. seura Silja Line Seurakisat Kempele 26.07. 23:59 
28.07. pk Tammelan Ryskeen mestaruuskilpailut Tammela 27.07. 23:59 
28.07. pk Vesan kisat Raahe 25.07. 23:59 
28.07. pk Viren aluekilpailut Nakkila 26.07. 23:59 
28.07. seura Seurakisat Pyhäntä - 
28.07. seura Silja Line Seurakisat NIVALA - 
29.-30.07. am Aluemestaruuskilpailu-M/N 17/19 Alaveteli - Nedervetil 24.07. 23:59 
29.07. seura Seurakisat Janakkala - 
30.07. pk Heittopörssi osakilpailu Lieto 26.07. 23:59 
30.07. pk Nuorisotoimintakilpailun 9-13 -v moniottelut Juva 27.07. 23:59 
30.-31.07. pm Pohjois-Savon piirihuipentumat 9-15-vuotiaille Leppävirta 25.07. 23:59 
30.07. pm Avoimet moukarinheiton pm-kisat Lieto 26.07. 23:59 
30.-31.07. aa Kouvola Junior Games Kouvola 25.07. 23:59 
30.-31.07. aa KUY:n Nuorisokansallinen Tuusula 28.07. 23:59 
30.07. pm pm-moukari M/N,M/N 19,M/N 17 Lieto - 
30.07. pk Yppärin Urheilijoiden heittokisat Pyhäjoki 28.07. 23:59 
30.07. pk Aikuisurheilukilpailut Ristiina / Mikkeli 26.07. 23:59 
30.07. pk Crusell-hölkkä Uusikaupunki 26.07. 23:59 
30.07. aa Pudasjärven Nuorisokisat, Isosyöte cup osakilpailu Pudasjärvi 26.07. 23:59 
30.07. seura Seurakisat Sotkamo - 
30.07. aa Keskustorin pituus- ja seiväskisa Tampere 25.07. 23:59 
30.07. eliit Joensuun Eliittikisat Joensuu 20.07. 23:59 
30.07. maraton Hämeenlinnan Kaupunkimaraton Hämeenlinna 25.07. 23:59 
31.07. pk Saumalaakso Games lisälajit Helsinki 30.07. 23:59 
31.07. aa Lapin Leiskautukset Rovaniemi 26.07. 23:59 
31.07. aa Saumalaakso Games Helsinki 29.07. 23:59 
31.07. pk Eläinpuistokisat Ähtäri 29.07. 23:59 
31.07. seura Silja Line Seurakisat Merijärvi - 
31.07. pk Varstakisat Urjala 29.07. 23:59 
01.08. pk Motonet-kuukausikisat Joensuu 30.07. 23:59 
01.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
01.08. ne Nuorten eliittikisat Hyvinkää 29.07. 23:59 
01.08. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 01.08. 23:59 
01.-02.08. pm Pm-kilpailut 9-13 v. osa 2 Lahti 27.07. 23:59 
01.08. pk Porilaiskisat 2 Pori 31.07. 23:59 
01.08. seura Silja Line Seurakisat Veikkola 30.07. 23:59 
01.08. pk DT på 4 x 400m Mariehamn - 
01.08. pk Kurikan Ryhdin aluekisat KURIKKA 31.07. 23:59 
01.08. pk LUM viikkokisat Lappeenranta - 
01.08. seura Seurakisat Kerava 31.07. 23:59 
01.08. seura Seurakisat Sastamala - 
01.08. seura Seurakisat Pudasjärvi - 
01.08. seura Silja Line Seurakisat Joutseno, Lappeenranta 29.07. 23:59 
01.08. pk Viiskuntakisat Virrat 30.07. 23:59 
01.08. pk Ylivieskan avoimet aluekilpailut 3 Ylivieska 30.07. 23:59 
01.08. pm ÅM i friidrott 2016 Mariehamn - 
02.08. seura Seurakisat Puolanka - 
02.08. seura Seurakisat Jalasjärvi - 
02.08. seura Silja Line Seurakisat Kotka - 
02.08. pk Vattenfall seuracup II osaottelu Turun lohko Kaarina 30.07. 23:59 
02.08. pk Veikkolan Veikkojen Viikkokisa 6 Veikkola Kirkkonummi 31.07. 23:59 
02.08. pk Einarin tonni Mäntsälä 01.08. 23:59 
02.08. pk KEV-kisat Kuusamo 31.07. 23:59 
02.08. pk Kuohun elokuun kisa Juankoski 31.07. 23:59 
02.08. pk Ok. Maakunnan lasten kisailut Kajaani 31.07. 23:59 
02.08. pk Pihtiputaan Tuiskun kilpailut Pihtipudas 30.07. 23:59 
02.08. pk Porvoon viikkokisa - Borgå veckotävling Porvoo - Borgå 30.07. 23:59 
02.08. pk RT med klubbkamp Korsholm 31.07. 23:59 
02.08. seura Seurakisat Ylämaa 02.08. 23:59 
02.08. seura Seurakisat Kajaani - 
02.08. pk Seuranmestaruuskisat Urjala 01.08. 23:59 
02.08. pk Suomen Kultapörssikisat Akaa / Viiala 01.08. 23:59 
02.08. pk Tiistaikisa 4 Oulu 31.07. 23:59 
02.08. seuracup Vattenfall seuracup ll Turku 29.07. 23:59 
02.08. pk Siikalatvacup Pulkkila - 
03.08. pk Tähtikisan 5/5 lisälaji seiväs Lieksa - 
03.08. aa Espoonlahden Heittokisat Espoo 01.08. 23:59 
03.08. pk Kuopion Reippaan kuukausikisat: Osakilpailu 4. Kuopio 31.07. 23:59 
03.08. seura Silja Line Seurakisat Kuopio 31.07. 23:59 
03.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
03.08. seura Seurakisat Saarijärvi 02.08. 23:59 
03.08. pk Tähtikisa 5/5 Lieksa 01.08. 23:59 
03.08. pk Vattenfall-seuracup 2. osakilpailu (läntinen) Ilmajoki 02.08. 23:59 
03.08. pk avoin aluekilpailu suomussalmi 01.08. 23:59 
03.08. pm HämSY:n M/N 17 pm-kilpailut Hämeenlinna 31.07. 23:59 
03.08. seura Seurakisat Kemi - 
03.08. seura Seurakisat Karkkila - 
03.08. seura Seurakisat Ylitornio - 
03.08. seura Seurakisat Lapinlahti - 
03.08. seura Silja Line Seurakisat Hankasalmi 01.08. 23:59 
03.08. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
03.08. seuracup Vattenfall seuracup 2. osakilpailu Veteli 30.07. 23:59 
03.08. seuracup Vattenfall Seuracup 2. osakilpailu Laitila 01.08. 23:59 
03.08. pk Vattenfall Seuracup 2. osakilpailu Loimaa 31.07. 23:59 
03.08. seuracup Vattenfall seuracup 2. osakilpailu Itäinen alue Lappajärvi 01.08. 23:59 
03.08. pm ÅM i friidrott 2016 Mariehamn - 
03.08. pk Mettäperän lenkki Muhos - 
04.08. pk Espoonlahden Heittokisat Espoo 01.08. 23:59 
04.08. seuracup Vattenfall Seuracup 2. osakilpailu Heinola 31.07. 23:59 
04.08. seuracup Vattenfall seuracup II-osa Ristiina / Mikkeli 01.08. 23:59 
04.08. pk Eltsukisat Helsinki 03.08. 23:59 
04.08. seuracup Vattenfall Seuracup 2. osakilpailu Nurmijärvi, Klaukkala 01.08. 23:59 
04.08. seuracup Vattenfall seuracup II osakilpailu Sastamala 01.08. 23:59 
04.08. pk Hippo Viikkokisa / Hakan mestaruuskisat Valkeakoski 02.08. 23:59 
04.08. pk Kiekko ja pituus Siilinjärvi 01.08. 23:59 
04.08. pk KU-68 Viikkokisa IV Kangasala 03.08. 23:59 
04.08. seura Seurakisat Kangasala 03.08. 23:59 
04.08. seura Seurakisat Valtimo - 
04.08. seura Seurakisat Kouvola 03.08. 23:59 
04.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
04.08. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 03.08. 23:59 
04.08. pk Sisulisä Orivesi 03.08. 23:59 
04.08. seuracup Vattenfall cup del I Raseborg 01.08. 23:59 
04.08. pk Viispiikkinen-Cup Kannonkoski 03.08. 23:59 
04.08. pk Haapajärven aluekisa Haapajärvi - 
04.08. seura Seurakisat Pyhäntä - 
04.08. pk Teuvan Rivakan yu-kilpailut / Suupohjacup Teuva 02.08. 23:59 
05.-07.08. SM SM-kilpailut M/N22,19 Lappeenranta 28.07. 23:59 
05.-07.08. pk Aikuisurheilun SM-kilpailut Iisalmi 25.07. 23:59 
05.08. aa Tapiot Games nuorisokansalliset Espoo 03.08. 23:59 
05.08. pk Himangan Urheilijain kisat Himanka 02.08. 23:59 
05.08. pk Veteraaanikisat Kalajoki Rautio - 
06.-07.08. pm pm-sisulisähuipentuma Turku 01.08. 23:59 
06.-07.08. pm 9-15-vuotiaiden Pohjois-Karjalan pm-huipentuma Joensuu 01.08. 23:59 
06.08. pk Erän LajiCup Helsinki 05.08. 23:59 
06.-07.08. pm Knattefinalen P/F 9-13 Närpes 01.08. 23:59 
06.-07.08. pm Pm-Sisulisähuipentuma P/T9-15 Jyväskylä 01.08. 23:59 
06.-07.08. pk Pohjan stadionin sprintit Tornio 03.08. 23:59 
06.-07.08. pm Pohjois-Pohjanmaan piirin Sisuhuipentuma 15-9v Oulu 02.08. 23:59 
06.-07.08. pk Sisulisähuipentuma Tornio 01.08. 23:59 
06.08. pk Aitajuoksun kutsukilpailu Rovaniemi/S - 
06.08. pk Karhu-hölkkä. Ranua 05.08. 23:59 
06.08. pk Kiekkokilpailu Helsinki 05.08. 23:59 
06.-07.08. pm Lapin piirin sisuhuipentuma Rovaniemi 02.08. 23:59 
06.08. pm Sisuviestit 9-15v. Kristiinankaupunki 02.08. 23:59 
06.08. pk Twilight Run Helsinki - 
07.08. maantiej. Hillamaastot Ranua 31.07. 23:59 
07.08. pk Nuorten yleisurheilukilpailut Pyhtää Pyhtää 03.08. 23:59 
07.08. pk Seuraottelu Toijalan vauhti/Viialan Valtti- Forssan Salama Forssa 05.08. 23:59 
07.08. pk Tunturi satanen ja pituus Rovaniemi 04.08. 23:59 
07.08. pk OP sprintti Oulu 04.08. 23:59 
08.08. pm Etelä-Savon 9-15 -vuotiaiden viestihuipentuma Juva 04.08. 23:59 
08.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
08.08. po Piiriottelu Parkano 03.08. 23:59 
08.08. seuracup Helsyn Vattenfall-piirikisa 2 Kirkkonummi 05.08. 23:59 
08.08. seura Silja Line Seurakisat Ilomantsi - 
08.08. pk Akilles mästerskap del 4 Borgå - 
08.-09.08. pm Kainuun piirin sisuhuipentuma Paltamo 05.08. 23:59 
08.08. pk Maanantaikisa Leppävirta - 
08.08. aa MIKV avoimet aluekilpailut 5 Mikkeli 06.08. 23:59 
08.08. seura Seurakisat Sastamala - 
08.08. seura Seurakisat Pudasjärvi - 
08.08. seura Seurakisat Töysä - 
08.08. seura Silja Line Seurakisat Siilinjärvi 06.08. 23:59 
08.08. pk Viiskunta nuorisokisat Alavus 07.08. 23:59 
09.08. pk Arctic-heitot Rovaniemi 08.08. 23:59 
09.08. pk Puuhamaa-cup Janakkala 07.08. 23:59 
09.08. seura Seurakisat Kiiminki, Oulu - 
09.08. seura Silja Line Seurakisat Lieksa - 
09.08. pm Sisulisäviestit Pohjois-Savon piiri Kuopio 03.08. 23:59 
09.08. pk Ulvila Sport Team mestaruuskilpailut Ulvila 08.08. 23:59 
09.08. seuracup Vattenfall seuracup II-osakilpailu Liminka 07.08. 23:59 
09.08. pm Kymenlaakson pm-viestit T/P 9-15 Hamina 03.08. 23:59 
09.08. seura Seurakisat Puolanka - 
09.08. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
09.08. pk Vattenfall II Imatra 04.08. 23:59 
09.08. seuracup Vattenfall-seuracup HämSY 2 divisioona 2.osa Kangasala 06.08. 23:59 
09.08. pk Avoin piirikilpailu NIVALA 29.07. 23:59 
09.08. pk Imatran viikkokisa Imatra 07.08. 23:59 
09.08. pk Karijoen avoin aluekilpailu Karijoki 07.08. 23:59 
09.08. pk Lärkkulla Games klubbmästerskap Karis Karjaa 07.08. 23:59 
09.08. pk Pohjankyrö-kisa finaali Vähäkyrö, Vaasa 08.08. 23:59 
09.08. seura Seurakisat Perniö 07.08. 23:59 
09.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 08.08. 23:59 
09.08. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
09.08. seura Silja Line Seurakisat Espoo - 
09.08. pk Värisilmä PRO kilpailut 2 Karkkila 09.08. 23:59 
09.08. seuracup Vattenfal Seuracup Hämsyn piirikisan 2.osakisa Nokia 06.08. 23:59 
09.08. seura Silja Line Seurakisat Akaa / Viiala - 
09.08. seura Silja Line Seurakisat Teuva - 
09.08. pk Släggcup III Nedervetil 08.08. 23:59 
09.08. pk Siikalatvacup Piippola - 
09.08. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
10.08. pk Av. VirtUn seuranmestaruuskisat Virrat 08.08. 23:59 
10.08. pk Erän sarjakisat Helsinki 09.08. 23:59 
10.08. pk Seurakisat III - lisälaji Hyvinkää 08.08. 23:59 
10.08. seura Silja Line Seurakisat Hyvinkää 08.08. 23:59 
10.08. pk Tyttö- ja poikaolympialaiset Kokemäki 08.08. 23:59 
10.-11.08. pm Helsyn 15- ja 14 v. pm-kilpailut Espoo 07.08. 23:59 
10.08. aa Kans.4.Tilastopajacup Turku 08.08. 23:59 
10.08. pk Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut Lempäälä 09.08. 23:59 
10.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
10.08. seuracup Vattenfall seuracup Saarijärvi 06.08. 23:59 
10.08. pm Avoimet M/N17, P/T15 pm-esteet Turku 05.08. 23:59 
10.-11.08. am Avoimet nuorten Pohjois-Suomen mestaruuskilpailut Kajaani 04.08. 23:59 
10.08. pk Forssan Salaman mestaruuskilpailut Forssa 08.08. 23:59 
10.08. pk Säästöpankin kesäkisat Urjala 09.08. 23:59 
10.08. pk Seiväs kisa Nakkila 10.08. 23:59 
10.08. seura Seurakisat Karkkila - 
10.08. seura Seurakisat Kalajoki - 
10.08. pk Sibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Sibbo / Sipoo 09.08. 23:59 
10.08. seura Silja Line Seurakisat Riihimäki 08.08. 23:59 
10.08. seura Silja Line Seurakisat Uurainen - 
10.08. seuracup Vattenfall II Vasa 07.08. 23:59 
11.08. seura Silja Line Seurakisat Lieksa - 
11.08. pk Hippo-olympialaiset Akaa, Toijala 09.08. 23:59 
11.08. pm Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 Kouvola 05.08. 23:59 
11.08. pk Parikkalan viikkokisa Parikkala - 
11.08. pk Pyhäselän Omat Kisat Joensuu - 
11.08. pk Savonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa) Savonlinna 09.08. 23:59 
11.08. seura Silja Line Seurakisat Lapua - 
11.08. pk 4.seurakisat ja luokittelukilpailut Ristiina / Mikkeli - 
11.08. aa Äänekoski Games Äänekoski 08.08. 23:59 
11.08. pk Ekin Kisat Töysä 10.08. 23:59 
11.08. pk Heittopörssi ja juoksucup Kaarina 06.08. 23:59 
11.08. pk Hyvän Tuulen Kisat 2. Helsinki 07.08. 23:59 
11.08. pk Hyvän Tuulen Kisat 2. lisälajit Helsinki 07.08. 23:59 
11.08. pk Hyvän Tuulen Kisat 2. toinen lyhyen juoksumatkan kilpailu Helsinki 07.08. 23:59 
11.08. pk KePYn juoksucup/ KT / Kirkonmäen kenttä Kokkola Kälviä 08.08. 23:59 
11.08. pk KUY:n mestaruuskilpailut Kerava 09.08. 23:59 
11.08. pk Samarbetstävling - Yhteistyökisat 5/7 Lojo 10.08. 23:59 
11.08. seura Seurakisat Ranua 08.08. 23:59 
11.08. seura Seurakisat Säkylä - 
11.08. seura Seurakisat Hartola - 
11.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
11.08. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
11.08. pk Sisulisä Orivesi 10.08. 23:59 
11.08. pk Toivon Kipinä Varkauden Kangaslampi - 
11.08. pk Moukarikisa Hämeenlinna 11.08. 23:59 
12.08. pk Avoimet Someron kaupungin mestaruuskilpailut Somero - 
13.08. pk Mustasaari, Meteoritmaraton Mustasaari - 
13.-14.08. pm Pm-sisulisähuipentuma Pori 10.08. 23:59 
13.-14.08. pk UUDY:n PM Junnukisat 9-15v Hyvinkää 10.08. 23:59 
13.-14.08. am Aluemestaruusottelut Vääksy 10.08. 23:59 
13.08. pm HämSY:n pm-sisulisäviestit Forssa 10.08. 23:59 
13.08. pm NÅID F/P mångkamp 9-13 år Raseborg 10.08. 23:59 
13.08. pk PoU / OkuP seuracup 4. osakilpailu Polvijärvi 11.08. 23:59 
13.-14.08. aa X Vääksyn kansainväliset moniottelut Asikkala 09.08. 23:59 
13.08. pk Yleisurheilukisat Ranua 08.08. 23:59 
13.08. pm 9-13-v pm-moniottelut Juankoski 07.08. 23:59 
13.08. pk Aluekilpailu II Uusikaupunki 10.08. 23:59 
13.08. aa Iin kisat Ii 09.08. 23:59 
13.08. pk Junior Athletics Meeting - JAM Jyväskylä 08.08. 23:59 
13.08. pk Kangasalan puolimaraton Kangasala - 
13.08. pk Moukarikilpailu Kaustinen 13.08. 23:59 
13.08. tähti 9. Suupohja Games-Tähtikisa Kauhajoki 11.08. 23:59 
13.08. pk 9.Suupohja Games-Tähtikilpailun lisälajit Kauhajoki 11.08. 23:59 
13.08. pk Moukarikilpailu Alavieska - 
14.08. seura Seurakisat Sotkamo - 
14.08. pk 49. Auliksen olympialaiset Jämsä 11.08. 23:59 
14.08. pm pm-sisulisäviestit Raisio 09.08. 23:59 
14.08. pk Avoin piirikunnallinen Sirkjärven ympärijuoksu Lappeenranta, Ylämaa 08.08. 23:59 
14.08. pk Lieksan kaupunginmestaruuskilpailut Lieksa 12.08. 23:59 
14.08. aa Toijala Junior Games Akaa, Toijala 12.08. 23:59 
14.08. pm 14-15v pm esteet Kokkola 11.08. 23:59 
14.08. aa Kokkolan kansalliset Kokkola 11.08. 23:59 
15.08. seura Seurakisat Sonkajärvi 14.08. 23:59 
15.08. seura Seurakisat Mikkeli - 
15.08. pk Borgå stavcup 4 - Porvoon seiväscup 4 Borgå - Porvoo - 
15.08. pk Aikuisurheilun pm kilpailut II osa Leppävirta 15.08. 23:59 
15.08. pk HIPPO yleisurheilukisat Pudasjärvi 13.08. 23:59 
15.-16.08. pm Kymenlaakson Pm-kisat T/P 9-13 osa 2 Kuusankoski 12.08. 23:59 
15.08. pk LUM kuukausikisat Lappeenranta - 
15.08. seura Seurakisat Kuhmo - 
15.08. seura Seurakisat Posio - 
15.08. pk Seuraottelu KU-58 - VaSat Vantaa 12.08. 23:59 
15.08. seura Silja Line Seurakisat Vaasa - 
15.08. pk TNT- heitot III Helsinki 14.08. 23:59 
15.08. pk YU-CUP 4 ja luokittelukilpailut Savonlinna / Kerimäki - 
16.08. pk Arctic-heitot Rovaniemi 15.08. 23:59 
16.08. am Itäisen alueen aluemestaruuskilpailut M/N, M/N17 osa1 Savonlinna 10.08. 23:59 
16.08. aa Kans. 5.Tilastopajacup Turku 14.08. 23:59 
16.08. pk Samarbetstävling - Yhteistyökisat 6/7 Ingå - 
16.08. pk Ulvilan Kaupungin mestaruuskisat Ulvila 15.08. 23:59 
16.08. pk av. piirikunnalliset Jalasjärvi 14.08. 23:59 
16.08. pk KaJu aluekisa Kalajoki 14.08. 23:59 
16.08. pk ktu:aluekilpailu kokkola - 
16.-17.08. pm ÖIDM kilpailu M/N Närpiö 12.08. 23:59 
16.08. seura Seurakisat Viitasaari - 
16.08. seura Seurakisat Järvenpää 15.08. 23:59 
16.08. seura Seurakisat Perniö 14.08. 23:59 
16.08. seura Silja Line Seurakisat Ikaalinen 15.08. 23:59 
16.08. seura Silja Line Seurakisat Parkano 14.08. 23:59 
16.08. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
16.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 15.08. 23:59 
16.08. seura Seurakisat Tammela - 
16.08. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
17.08. pk Borgå stavcup 4 - Porvoon seiväscup 4 Borgå - Porvoo - 
17.08. pk Lappajärven yleisurheilun mestaruuskisat sekä kansalliset aikuisyleisurheilukisat Lappajärvi 14.08. 23:59 
17.08. pk 45. Vasakisa Porvoo 12.08. 23:59 
17.08. pk Avoimet Limingan kunnanmestaruuskilpailut Liminka 16.08. 23:59 
17.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
17.08. seura Seurakisat Leppävirta - 
17.08. seura Seurakisat Kemi - 
17.08. seura Seurakisat Karkkila - 
17.08. seura Silja Line Seurakisat Mäntyharju 16.08. 23:59 
17.08. seura Silja Line Seurakisat Alaveteli 16.08. 23:59 
17.08. seura Silja Line Seurakisat Vantaa 16.08. 23:59 
17.08. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
17.08. pk Ylitornion piirikunnallinen kilpailu Ylitornio - 
17.08. seura Seurakisat Vieremä 14.08. 23:59 
18.08. pk Heinola Games Heinola 15.08. 23:59 
18.08. seura Silja Line Seurakisat Raisio - 
18.08. seura Silja Line Seurakisat Hamina - 
18.08. pk Eeliksen Muistokisat 2016 Eura 16.08. 23:59 
18.08. pk Lärkkulla Games klubbmästerskap Karis Karjaa 16.08. 23:59 
18.08. pk Pargas IF klubbmästerskapSeuranmestaruuskisat 1 Parainen 17.08. 23:59 
18.08. pk Piirin myöntämä kuukausikilpailu Kaavi 16.08. 23:59 
18.08. seura Seurakisat Kouvola 15.08. 23:59 
18.08. seura Silja Line Seurakisat Raseborg 16.08. 23:59 
18.08. pk Sisulisä Orivesi 17.08. 23:59 
18.08. pk Viispiikkinen-Cup, VI -osakilpailu Kyyjärvi 17.08. 23:59 
19.-21.08. SM SM-kilpailut M/N17,16 Kajaani 11.08. 23:59 
19.-21.08. SM SM-kilpailut P/T15,14 Hämeenlinna 11.08. 23:59 
19.08. pk Iltakisa Alavieska - 
20.08. pk NoU:n Moukarikisa Tampere 20.08. 23:59 
20.08. pk Kuula-Hölkkä Alavus 15.08. 23:59 
20.08. pk Niilon kymppi Suonenjoki 17.08. 23:59 
20.08. seura Seurakisat Pyhäjoki 18.08. 23:59 
21.08. seura Seurakisat Juuka - 
21.08. pk Kiekkokilpailu Vaasa 20.08. 23:59 
21.08. seura Silja Line Seurakisat Inari - 
22.-23.08. pm Helsyn 9 v. miniottelut Helsinki 19.08. 23:59 
22.08. pk Osuuspankin Hippo-viikkokisat Tampere 22.08. 23:59 
22.08. seura Seurakisat NASTOLA 21.08. 23:59 
22.08. seura Silja Line Seurakisat Juva 22.08. 23:59 
22.08. pk Alavuden nuorisokisat Alavus 21.08. 23:59 
22.08. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
22.08. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
22.08. seura Silja Line Seurakisat Pietarsaari - 
22.08. pk YU-CUP 5 ja luokittelukilpailut Savonlinna / Kerimäki - 
22.08. seura Seurakisat Vieremä 18.08. 23:59 
23.08. pk Arctic-heitot Rovaniemi 22.08. 23:59 
23.08. pk Löylyn mestaruuskilpailut Naantali 22.08. 23:59 
23.08. pk Lahden Hippokisat Lahti 19.08. 23:59 
23.08. pk Nurmijärven Yleisurheilun mestaruuskilpailut Nurmijärvi, Klaukkala 20.08. 23:59 
23.-24.08. pm Aikuisurheilijoiden Kainuun piirin mestaruuskilpailut Kajaani 22.08. 23:59 
23.08. pk Avoimet Kokkolan kaupunginmestaruuskilpailut Kokkola 21.08. 23:59 
23.08. pk Hippokisat Ulvila 19.08. 23:59 
23.08. pk KU-68 Viikkokisa V Kangasala 22.08. 23:59 
23.08. pk Kuohun kisat Juankoski - 
23.08. pk Ratajuoksut Tampere 23.08. 23:59 
23.08. pk Ratakymppi Kaarina - 
23.08. seura Seurakisat Mynämäki - 
23.08. seura Seurakisat Viitasaari - 
23.08. seura Seurakisat Kangasala 22.08. 23:59 
23.08. seura Silja Line Seurakisat Ikaalinen 22.08. 23:59 
23.08. seura Silja Line Seurakisat Ylämaa 23.08. 23:59 
23.08. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
23.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 22.08. 23:59 
23.08. pk Tiistaikisa 5 - Pohjois-pohjanmaan piirin Isosyötecup osakilpailu Oulu 21.08. 23:59 
23.08. pk Urjalan kunnanmestaruuskisat Urjala 22.08. 23:59 
23.08. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
24.08. pk Aluekisojen lisälaji Pori 22.08. 23:59 
24.08. pk Moukaricup Kristiinankaupunki 21.08. 23:59 
24.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
24.08. pk Porin Aluekisat Pori 23.08. 23:59 
24.08. pk Tampereen mestaruuskilpailut Tampere 21.08. 23:59 
24.08. pk Akilles mästerskap del 6 Borgå - 
24.08. pk Asikkalan Heittocup 4/4 Asikkala 21.08. 23:59 
24.08. pk avoin aluekilpailu suomussalmi 22.08. 23:59 
24.08. tähti Karhula Games 2016 - Kotkan Tähtikisat Kotka 21.08. 23:59 
24.08. pk Kolmoslohkon kilpailut Forssa 22.08. 23:59 
24.08. pk Paunucup VI Jämsä 21.08. 23:59 
24.08. seura Seurakisat Vantaa 23.08. 23:59 
24.08. pk Seuraottelu Veto-Visa-Vire III Lapinlahti 21.08. 23:59 
24.08. seura Seurakisat Vieremä - 
25.08. pk Imatran viikkokisa Imatra - 
25.08. pk 14. Naumasen kisat Joensuu - 
25.08. pk LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut Lempäälä 24.08. 23:59 
25.08. seura Seurakisat Lempäälä 24.08. 23:59 
25.08. pk Seuraottelu: IK-SSU-KaWi-LapVi Ilmajoki 24.08. 23:59 
25.08. seura Silja Line Seurakisat Hamina - 
25.08. pk AK Maalahdessa Maalahti 23.08. 23:59 
25.08. pk Avoimet kaupunginmestaruuskilpailut Äänekoski 23.08. 23:59 
25.08. pm Avoimet M/N pm-kilpailut, 2.päivä / Pyrintö 120v. juhlakilpailu Tampere 21.08. 23:59 
25.08. pk Avoimet seuran mestaruuskilpailut Orivesi 24.08. 23:59 
25.08. pk Juoksu-cup finaali Kannus 23.08. 23:59 
25.08. pk Paimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailut Paimio 24.08. 23:59 
25.08. pk Pargas IF klubbmästerskap-seuranmestaruuskisat 2 Parainen 24.08. 23:59 
25.08. pm pm-ratakävelyt Turku 20.08. 23:59 
25.08. pk Raahen Vesan seiväskisa Raahe 24.08. 23:59 
25.08. pk Samarbetstävling - Yhteistyökisat 7/7 Sjundeå - 
25.08. seura Seurakisat Pertunmaa 25.08. 23:59 
25.08. seura Silja Line Seurakisat Oulu 24.08. 23:59 
25.08. seura Silja Line Seurakisat Haukipudas - 
25.08. seura Silja Line Seurakisat Asikkala - 
25.08. seura Silja Line Seurakisat Pello - 
25.08. seura Seurakisat Pyhäntä - 
27.08. pk Heitto-cupin osakilpailu Tampere - 
27.-28.08. pm Helsyn junnuhuipentuma 10-13 v. Helsinki 24.08. 23:59 
27.-28.08. SM SM-moniottelut M22, M19, N17, P15, T14 Kuopio 19.08. 23:59 
27.-28.08. SM SM-moniottelut N22, N19, M17, T15, P14 Joensuu 19.08. 23:59 
27.08. pk 50. Oulun Juoksu Oulu - 
27.08. pk K-Rauta Naumanen Kuula ja Kiekko Siilinjärvi 25.08. 23:59 
27.-28.08. pm NÅID F/P dagarna 9-13 år/ T/P päivät 9-13v Pargas/Parainen 22.08. 23:59 
27.08. pk Nousiaisten heittokisat Nousiainen 24.08. 23:59 
27.08. pm Sisulisä pm-ottelut Joutsa 23.08. 23:59 
27.08. pk Syykisa ja TUL seuraottelu Lieto 24.08. 23:59 
27.08. maantiej. Venetsialaismaraton Kokkola - 
27.08. pk Elokuun kisat 60 v. Kemi 23.08. 23:59 
27.08. pm HämSYn pm 10 000m Tampere 24.08. 23:59 
27.08. pk XXIV Hervannan Juhlakilpailut Tampere 24.08. 23:59 
27.08. eliit Lappeenranta Games Lappeenranta 18.08. 23:59 
27.08. pk Lohja Masters Games Lohja 24.08. 23:59 
27.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
28.08. pk Heitto-cupin osakilpailu Tampere - 
28.08. pm Sisuviestit Keuruu 23.08. 23:59 
28.08. pk Kaukajärvi Ympärijuoksu Tampere 26.08. 23:59 
28.08. pk 86. Kaisaniemen Juoksu Helsinki - 
28.08. pk Aluehuipentuma 12-13v Veteli 24.08. 23:59 
28.08. pk avoimet Kipinän mestaruuskilpailut Lohja, Nummi - 
28.08. aa Kans. 6.Tilastopajacup Turku 26.08. 23:59 
28.08. pk KEV-kisat Kuusamo 26.08. 23:59 
28.08. pm Muurolan Piikki Muurola - 
28.08. pk Suomen Aikuisurheiluliiton 10 km tiejuoksun SM-kilpailu Tampere - 
28.08. pk Arctic-heitot Rovaniemi 27.08. 23:59 
29.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
29.08. pk Seurakisat IV - Lisälaji Hyvinkää 27.08. 23:59 
29.08. seura Silja Line Seurakisat Hyvinkää 27.08. 23:59 
29.-30.08. pk HIK Friidrott Klubbmästerskap del 1 / Seurakilpailut osa 1 Hangö / Hanko 22.08. 23:59 
29.08. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 29.08. 23:59 
29.08. seura Silja Line Seurakisat Veikkola 27.08. 23:59 
29.08. pk Tuupovaaran Urheilijoiden 50 v. juhlakilpailu Joensuu 26.08. 23:59 
29.08. pk LUM viikkokisat Lappeenranta - 
29.08. pk Porvoon viikkokisa 4 - Borgå veckotävling 4 Porvoo - Borgå 26.08. 23:59 
29.08. seura Seurakisat Kuhmo - 
29.08. seura Seurakisat Kestilä - 
29.08. pk Virin ja LepUn elokuun kilpailut Leppävirta 26.08. 23:59 
30.08. pk Koululaisyleisurheilukilpailu Kristiinankaupunki - Teuva Kristiinankaupunki - 
30.08. pk Elokuun kisat Jyväskylä 26.08. 23:59 
30.08. pk Imatran viikkokisa Imatra - 
30.08. pk Seiväscup IV Hyvinkää 27.08. 23:59 
30.08. seura Seurakisat Riihimäki - 
30.08. pm Lapin piirin sisuottelut Rovaniemi 27.08. 23:59 
30.08. pk Nuorten yleisurheilukilpailut Kouvola/Inkeroinen 26.08. 23:59 
30.08. pk Veikkolan Veikkojen Viikkokisa 7 Veikkola Kirkkonummi 28.08. 23:59 
30.08. pk Akaan kaupungin mestaruuskilpailut Akaa, Viiala 28.08. 23:59 
30.08. aa Avoimet Tampereen mestaruuskilpailut Tampere 26.08. 23:59 
30.-31.08. pk Esbo IF klubbmästerskap Espoo 29.08. 23:59 
30.08. pk Kiskon mestaruuskisat - heitot Riihimäki 28.08. 23:59 
30.08. pk Savonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa) Savonlinna 28.08. 23:59 
30.08. pk Siikalatvacup Rantsila - 
30.08. seura Silja Line Seurakisat Ylämaa 30.08. 23:59 
30.08. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
30.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 29.08. 23:59 
30.08. pk Tonnikisa Seinäjoki 28.08. 23:59 
30.08. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
31.08. pk Seiväskoulun syyskisa Lahti - 
31.08. aa Aktia kansallinen yleisurheilukilpailu Vantaa 28.08. 23:59 
31.08. pm Kainuun piirin sisumoniottelut 2 Kajaani 29.08. 23:59 
31.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
31.08. pm Avoimet M/N,M/N17 pm-kilpailut (2.pv.) Turku 26.08. 23:59 
31.08. pk Avoin seiväskilpailu Laitila 30.08. 23:59 
31.08. pk Heittokisat Mäntyharju 30.08. 23:59 
31.08. pk Matin kuntokymppi Lieksa 30.08. 23:59 
31.08. pk Mestaruuskilpailut Pori, Noormarkku 30.08. 23:59 
31.08. seura Seurakisat Ylitornio - 
31.08. seura Seurakisat Heinola 29.08. 23:59 
31.08. pk Sibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Sibbo / Sipoo 30.08. 23:59 
31.08. po Ungdomsserie (ute), omgång 4 Mariehamn - 
01.09. pk HIK Friidrott Klubbmästerskap del 2 / Seurakilpailut osa 2 Hangö / Hanko 22.08. 23:59 
01.09. pk Klaukkalan Syysmoukari 1 ja NYU:n mestaruustonnit Nurmijärvi, Klaukkala 30.08. 23:59 
01.09. pk Raahen Vesan seuranmestaruuskilpailut Raahe - 
01.09. seura Silja Line Seurakisat Kotka - 
01.09. pk Forssan moukarikisa Forssa 31.08. 23:59 
01.09. pk Lärkkulla Games klubbmästerskap Karis Karjaa 30.08. 23:59 
01.09. pk Pargas IF klubbmästerskap-seuranmestaruuskisat 3 Parainen 31.08. 23:59 
01.09. pk Sisulisä Orivesi 31.08. 23:59 
01.09. pk Tammelan kunnan mestaruuskilpailut Tammela 31.08. 23:59 
01.09. pk Ylivieskan 2000m Ylivieska 31.08. 23:59 
02.09. pk Kiskon mestaruuskisat - seiväs ja aidat Riihimäki 31.08. 23:59 
02.09. pk Pentin Hölkkä Elimäki - 
03.09. seuracup Vattenfall Seuracup Giga-sarjan finaali Valkeakoski 30.08. 23:59 
03.09. seuracup Vattenfall Seuracup Mega-sarjan Finaali Ikaalinen 30.08. 23:59 
03.09. seuracup Vattenfal Seuracup Tera-sarjan Finaali Nokia 01.09. 23:59 
03.09. seuracup Vattenfall-seuracup Kilo-sarjan finaali Kangasala 31.08. 23:59 
03.09. pk Erän ottelut Helsinki - 
03.09. maraton Kuopio Maraton Kuopio - 
03.09. maraton Reiskan maraton Pyhtää 26.08. 23:59 
03.09. pk Kiilajuoksu Kemiönsaari 31.08. 23:59 
03.09. pk Susirajan seiväskoulun tuloskisa III Lieksa - 
03.09. pk Vaasa Maraton Vaasa 29.08. 23:59 
03.09. pk Visan Heittomestaruus kisat Iisalmi 31.08. 23:59 
03.09. pk Syyssataset Lapinlahti 01.09. 23:59 
03.09. pk Heittokisat Kuusamo 01.09. 23:59 
03.09. pk Heittokisat Kuusamo 01.09. 23:59 
03.09. pk Keihäskisat Nurmijärvi 01.09. 23:59 
03.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
04.09. pk Pyhäntä-hölkkä Pyhäntä 01.09. 23:59 
04.09. pk Tule työntämään kuulaa papin ja kanttorin kanssa Koski Tl - 
04.09. pk 43. Herrala Hölkkä Hollola Herrala 26.08. 23:59 
04.09. pk Avoimet Kaarinan Mestari kilpailut Kaarina 02.09. 23:59 
04.09. pk Reisjärven aluekisat Reisjärvi 01.09. 23:59 
04.09. pk Heittokisat Taivalkoski Taivalkoski 01.09. 23:59 
04.09. pk 30. Kuorevaara-hölkkä ja lasten Vauhtijuoksu Polvijärvi 04.09. 23:59 
04.09. pk Kimito SF:s distriktstävling Kimito 31.08. 23:59 
04.09. seura Seurakisat Kuhmon Kivan mestaruuskisat Kuhmo - 
05.09. pk Borgå stavcup 5 - Porvoon seiväscup 5 Borgå - Porvoo - 
05.09. seura Seurakisat Mikkeli - 
05.09. pk Seurakisat Mikkeli 05.09. 23:59 
05.09. pk Heitto-cupin osakilpailu Tampere - 
05.09. pk Raision Kuulan ja Raision kaupungin mestaruuskilpailut Raisio 02.09. 23:59 
05.09. seura Silja Line Seurakisat Veikkola 03.09. 23:59 
05.09. pk CUP-kisat Vantaa 03.09. 23:59 
05.09. seura Seurakisat Vantaa 02.09. 23:59 
05.09. pk TuWe:n Junnukisat Turku 01.09. 23:59 
06.09. pk Imatran viikkokisa Imatra - 
06.09. pk Kuopion Reippaan kuukausikisat: Osakilpailu 5. Vänärin puistojuoksu Kuopio 04.09. 23:59 
06.09. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
06.09. seura Silja Line Seurakisat Kuopio 04.09. 23:59 
06.09. pk Tuupovaaran luokittelukisat Joensuu 05.09. 23:59 
06.09. pk HKV:n mestaruuskilpailut Helsinki 04.09. 23:59 
06.09. pk Klaukkalan syysmoukari 2 Nurmijärvi, Klaukkala 03.09. 23:59 
06.09. pk Lärkkulla Games klubbmästerskap Karis Karjaa 04.09. 23:59 
06.09. pk Veikkolan Veikkojen Viikkokisa 8 Veikkola Kirkkonummi 04.09. 23:59 
06.09. pk VU:n avoimet seuramaastot Helsinki 05.09. 23:59 
06.09. pk PK ja piiriottelu KP-ÖID (15-17) Kokkola Kokkola 03.09. 23:59 
06.09. pm Pm-ratakävelyt 9-13v Orimattila 01.09. 23:59 
06.09. am Ratakävelyiden aluemestaruuskilpailut Orimattila 01.09. 23:59 
06.09. pk Syyskisat Raasepori 04.09. 23:59 
06.09. pk Viitasaaren syyskisat Viitasaari 03.09. 23:59 
07.09. pk Borgå stavcup 5 - Porvoon seiväscup 5 Borgå - Porvoo - 
07.09. pk Aluekilpailut Kajaani 05.09. 23:59 
07.09. am am 10 000 m Vantaa 04.09. 23:59 
07.09. pk Heitto-cupin osakilpailu Tampere - 
07.09. pk KU-58:n piirikunnalliset kisat Vantaa 04.09. 23:59 
07.09. pk Pyhtään yleisurheilijoiten nuorisokilpailut / Pyhtään kunnan yleisurheilumestaruuskilpailut Pyhtää 06.09. 23:59 
07.09. pk Akilles mästerskap del 8 Borgå - 
07.09. pk Hyvän Tuulen Kisat 3 Helsinki 05.09. 23:59 
07.09. pk Pitkät ratamatkat, Laihian Lujan piirin myöntämät kilpailut Laihia 06.09. 23:59 
08.09. pk Kymenlaakson piikkarikisat Iitti - 
08.09. aa Kansallinen Ormax Kisa Orimattila, Pennala 05.09. 23:59 
08.09. pk Ikaalisten Syyskisat Ikaalinen 06.09. 23:59 
08.09. pk Regiontävling Kyrkslätt 05.09. 23:59 
08.09. pk Heinäpään heittokisa Oulu 06.09. 23:59 
08.09. pk Kiekkokisat Loviisa 06.09. 23:59 
08.09. pk KU-68 Viikkokisa VI Kangasala 07.09. 23:59 
08.09. pk Pargas IF klubbmästerskap-seuranmestaruuskisat 4 Parainen 07.09. 23:59 
08.09. pk Raision Kuulan moukarikisa Raisio 05.09. 23:59 
08.09. pk Seiväskilpailu Pori - 
08.09. seura Seurakisat Ranua 05.09. 23:59 
08.09. seura Seurakisat Kangasala 07.09. 23:59 
08.09. pk Sisulisä Orivesi 07.09. 23:59 
09.09. pk Sonnikallionlenkki Kalajoki - 
09.09. pk 23. Ivar Wilskman Hölkkä Töys - 
10.09. pk Uudyn pm-moniottelut 9-13 v Riihimäki 07.09. 23:59 
10.09. pk Avoimet heitto 5-ottelut Jalasjärvi 08.09. 23:59 
10.09. pm HämsY:n pm-sisulisäottelut II Tampere 07.09. 23:59 
10.09. pk Iitti Games Iitti 06.09. 23:59 
10.-11.09. pk KLL:n Yleisurheilun mestaruuskilpailut Kerava 05.09. 23:59 
10.09. pk YppU:n syysheitot Pyhäjoki 08.09. 23:59 
10.09. maantiej. 7. HUIPPUKYMPPI - Isosyöte ja 1. Iso-Syötteen Polkujuoksu Isosyöte Cup - osakilpailu Pudasjärvi 05.09. 23:59 
10.-11.09. pk Avoimet TUL:n Järvi- Suomen Kyvyt esiin kilpailut LEPPÄVIRTA 03.09. 23:59 
10.09. pk MERKKIMITALICUP finaali Laitila 06.09. 23:59 
10.-11.09. pk Pyhäselän XVI heittohyppypäivät Joensuu 08.09. 23:59 
10.09. pk Radiomäen heittokisat Lahti 08.09. 23:59 
10.09. pk 25. Sakun Hölkkä Saarijärvi / Pylkönmäki - 
10.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
10.09. maraton Tampere Puolimaraton Tampere - 
10.09. pk IV Iltavalo 3000m, juoksu-cup osakisa Ullava 07.09. 23:59 
11.09. aa Kans. 7.Tilastopajacup Turku 09.09. 23:59 
11.09. maraton 43. Lasse Viren hölkkä Myrskylä 07.09. 23:59 
11.09. pk KeU:n mestaruuskilpailut Savonlinna / Kerimäki - 
11.09. po Nuorten 09-15 piiriottelut Punkalaidun 09.09. 23:59 
11.09. pm P-P:n piirin sisulisämoniottelut 1. osa Oulu 08.09. 23:59 
11.09. pk SAUL:n SM-maantiekävely Helsinki 04.09. 23:59 
11.09. pk Valkeakosken Nuorisokisat Valkeakoski 08.09. 23:59 
11.09. pk DT Sprint Mariehamn - 
11.09. pk Lahden Ahkera vs. Tampereen Pyrintö -seuraottelu Lahti 08.09. 23:59 
11.09. pk Syysheitot Maalahdessa Maalahti 09.09. 23:59 
11.09. pk Arctic-heitot Rovaniemi 10.09. 23:59 
11.09. pk Vehmaisten Urheilijoiden keihäskisa Tampere - 
11.09. pm Avoin M/N pm- 10000m Turku 06.09. 23:59 
12.09. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
12.09. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 12.09. 23:59Ilmoittaudu
12.09. pk Tulosten parannus kilpailu Leppävirta - 
13.09. pk Avoimet Savonlinnan Jyryn aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailut heittolajeissa Savonlinna 13.09. 23:59 
13.09. pk Imatran viikkokisa Imatra - 
13.09. pk HKV:n mestaruuskilpailut Helsinki 11.09. 23:59 
13.-14.09. pm Kainuun pm-moniottelut Kajaani 10.09. 23:59 
13.09. pk Sjundeå IF klubbmästerskap/seuran mestaruuskilpailut Siuntio - 
14.09. pk 400maj Kunniakierroskilpailu Oskari Mörölle P/T9-M/N Espoo 13.09. 23:59 
14.09. pk Seuraottelu KU-58 - OrJy Vantaa 11.09. 23:59 
14.09. pk Vetelin aluekisat Veteli 12.09. 23:59 
14.09. pk Puijon Puserrus Kuopio 12.09. 23:59 
15.09. pk Avoimet heittokisat Raahe 14.09. 23:59 
15.09. pk Regiontävling Kyrkslätt 13.09. 23:59 
15.09. pk Lärkkulla Games klubbmästerskap Karis Karjaa 13.09. 23:59 
15.09. pk Sjundeå IF klubbmästerskap/seuran mestaruuskilpailut Siuntio - 
16.09. pk Seuraottelu Helsingin Kisa-Veikot -Tampereen Pyrintö - Turun Urheiluliitto - Lahden Ahkera Helsinki 14.09. 23:59 
16.09. maantiej. Siltajuoksu Joensuu 13.09. 23:59 
16.-17.09. maraton Finlandia Marathon Jyväskylä - 
17.-18.09. pm Hämsy pm sisulisähuipentuma Tampere 14.09. 23:59 
17.09. maraton 35. Kullervo-maraton Joutseno, Lappeenranta 08.09. 23:59 
17.09. pk Avoimet TUL:n Järvi- Suomen mestaruuskilpailut yleisurheilun heitto-ottelussa LEPPÄVIRTA - 
17.09. pk Heitto-ottelu Uusikaupunki 13.09. 23:59 
17.09. pk Heittokisat Pudasjärvi 15.09. 23:59 
17.09. pk Pakopirtin juoksu Utajärvi Ahmas 10.09. 23:59 
17.09. pk Syysheitot Kaustinen 14.09. 23:59 
17.09. pk Humppilan syyskisat Humppila 14.09. 23:59 
17.09. pk kie-kuu cup:n osakipailu Jalasjärvi 14.09. 23:59 
17.09. maraton Kiiminki-maraton Oulu - 
17.-18.09. pk Kirkkonummen kunnan avoimet yleisurheilumestaruuskilpailut Veikkola, Kirkkonummi 15.09. 23:59 
17.09. po Piiriottelu Etelä-Karjala-Kymenlaakso-Lahti Lappeenranta 12.09. 23:59 
17.09. pk Ruuskasen Repäisy Pielavesi 08.09. 23:59 
17.09. pm T/P 13 sisulisäottelut II Uusikaupunki 12.09. 23:59 
17.09. pk Linkin lenkki Humppila 14.09. 23:59 
17.09. pk Alueelliset syyskisat Äänekoski 14.09. 23:59 
17.09. pk Espoo Rantamaraton ja Rantapuolikas Espoo - 
17.09. pk syysheitot Äänekoski 13.09. 23:59 
17.09. maantiej. Kirkkolammen Juoksu Rovaniemi 14.09. 23:59 
17.09. maantiej. Ruissalojuoksut Turku - 
17.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
18.09. pk Avoimet Tapanilan Erän mestaruuskisat Helsinki 16.09. 23:59 
18.09. pk Triangeliottelut (VsV-Luja-KKV) Sastamala 15.09. 23:59 
18.09. pk Vantaan Salamien mestaruuskisat Vantaa 16.09. 23:59 
18.09. pk Kansallinen Veteraanien heittoviisiottelu Taipalsaari 13.09. 23:59 
18.09. pk Löylyn syysseiväs Naantali 17.09. 23:59 
18.09. pk Nuorten heittokisat Somero 15.09. 23:59 
18.09. pm Supersisuottelut TP9-13 Saarijärvi 13.09. 23:59 
18.09. maantiej. Akaan Mesihölkkä Akaa, Toijala 16.09. 23:59 
18.09. am Aluemestaruus pitkät kävelyt Tampere 15.09. 23:59 
18.09. pk Avoimet pk hyppy- ja heittokilpailut Savonlinna / Kerimäki - 
18.09. pk BBTechnics Castorama heittomoniottelu Raasepori 15.09. 23:59 
18.09. pk Espoo Lasten Rantatonni Espoo - 
18.09. am Itäisen alueen aluemestaruuskilpailut M/N17, M/N, osa 2 Varkaus 12.09. 23:59 
18.09. pk Teron Kiskaasut Seinäjoki 16.09. 23:59 
18.09. pk Kauden päätöskisa Alavieska - 
18.09. pk Arctic-heitot Rovaniemi 17.09. 23:59 
18.09. pk Espoo Rantakymppi ja Rantavitonen Espoo - 
18.09. pk Moukaripörssin syysheitot I Pori - 
19.09. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
20.09. pk Helsingin yläkoulujen kilpailut Helsinki - 
20.09. pk Huittisten kaupungin mestaruuskilpailut Huittinen 18.09. 23:59 
20.09. pk Radiomäen heittokisat Lahti 18.09. 23:59 
20.09. pm Lapin piirin sisukävelyt Rovaniemi 19.09. 23:59 
21.09. pk Seuraottelu KUY-KU-58 Hyrylä 18.09. 23:59 
21.09. pk Helsingin Tarmon mestaruuskilpailut Helsinki 20.09. 23:59 
21.09. pm HämSY:n pm-sisulisämaastoviestit Lempäälä 18.09. 23:59 
21.09. pk Kisaryhmien kesäkauden päätöskisat Lappeenranta - 
22.09. pk Seiväskilpailut Pihtipudas - 
22.09. pk Pyhäselän syyskuun kisat Joensuu - 
22.09. pk Raatin heitto-ilta Oulu 21.09. 23:59 
23.09. pk 26. Kuvansin Yöjuoksu Joroinen - 
24.09. pk Avoimet TUL:n ja AY-väen maastojuoksumestaruuskilpailut Perniö 21.09. 23:59 
24.09. pm Helsyn junnuottelut 2 Helsinki 21.09. 23:59 
24.09. pk Heittojen 5-Ottelu Heinäpäässä Oulu - 
24.09. pk Huurreheitot LEPPÄVIRTA - 
24.09. pk Pöljän Kirmaus eli Pöljä Run Siilinjärvi 22.09. 23:59 
24.-25.09. pk Syysmoniottelut Laitila 21.09. 23:59 
24.09. pk Alueelliset syysheitot Äänekoski 21.09. 23:59 
24.09. pk Ennätysmurskajaiset Töysä 23.09. 23:59 
24.09. pk Fazer Reilucup VI Lahti 21.09. 23:59 
24.09. pk Kaarlon juoksu Posio 18.09. 23:59 
24.-25.09. maantiej. 26. Kuortaneen Maastofinaali ja SUL Läntisen alueen aluemestaruusmaastot Kuortane 17.09. 23:59 
24.09. pk Arctic-heitot Rovaniemi 23.09. 23:59 
24.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
25.09. pk Heittokisat Maaninka 23.09. 23:59 
25.09. pk Pk-heittokisat Ristiina / Mikkeli 20.09. 23:59 
25.09. pk Urhon heitot Turku 22.09. 23:59 
25.09. maraton Uusi Lahti -juoksu Lahti - 
25.09. pk Kalajoki hölkkä Kalajoki - 
25.09. pk Kuonan Kymppi Savonlinna / Kerimäki 22.09. 23:59 
25.09. pm pm-sisulisämoniottelut II P/T11-9 Laitila 21.09. 23:59 
25.09. SM SM-maraton Lahti 17.09. 23:59 
25.09. pk Tarmon heittoviisiottelu Helsinki 23.09. 23:59 
25.09. pk XXXX Voivakka-juoksu Leppävirta 25.09. 23:59 
25.09. maantiej. 43. Pääkaupunkijuoksu Helsinki - 
25.09. po Distriktstävling Mariehamn - 
25.09. pk Vehmaisten Urheilijoiden keihäskisa Tampere - 
25.09. pk Moukaripörssin syksy II Pori - 
27.09. pk Keuruun syyskisa Keuruu 26.09. 23:59 
28.09. po Kastorama Mariehamn - 
28.09. pk 10 km tiejuoksu Helsinki 28.09. 23:59 
28.09. pk Laihian Lujan keihäskisa Laihia 28.09. 23:59 
29.09. pk Heittokilpailut Jyväskylä 28.09. 23:59 
30.09. pk Yöjuoksu Turku 26.09. 23:59 
01.10. pk Erän Heittocup Helsinki 30.09. 23:59 
01.10. pk 9. Virpiniemen Maastomaraton Haukipudas, Oulu 28.09. 23:59 
01.10. pk Liedon alueen maastomestaruuskisat Lieto 28.09. 23:59 
01.10. pk Pohjois-Savon maakuntaviestijuoksu Karttula 26.09. 23:59 
01.-02.10. pk TU-38 avoimet seuran mestaruusheitot Tampere 29.09. 23:59 
01.10. pk Itämeri Maraton Hanko - 
01.10. pk Särkivaarahölkkä Kontiolahti 29.09. 23:59 
01.10. seura Seurakisat Särkivaara, Kontiolahti - 
01.10. pk Tuiskun heittokisat II Rusko 28.09. 23:59 
01.10. pk AK Pännäisessä Bennäs, Pedersöre 30.09. 23:59 
01.10. pk Espoonlahden Heittokisat Espoo 29.09. 23:59 
01.10. pk Lamminjärven ympärijuoksu Veikkola, Kirkkonummi 29.09. 23:59 
01.10. pk Palloralli Rovaniemi 30.09. 23:59 
02.10. maraton 13. Kymen Sanomat puolimaraton Hamina 28.09. 23:59 
02.10. pk Mini Maaria katujuoksu Turku 29.09. 23:59 
02.10. pk Veikkolan Veikkojen piirikunnallinen heittokisa Kirkkonummi 30.09. 23:59 
02.10. maantiej. 51. Paraistenlenkki, 51:a Pargasloppet Parainen 28.09. 23:59 
02.10. maantiej. Inkoon Hölkkä Inkoo - 
02.10. pk Vähäkangas hölkkä. Ylivieska - 
02.10. pk Espoonlahden Heittokisat Espoo 29.09. 23:59 
02.10. pk Keiju Junior Maastojuoksut Pyhäjoki 30.09. 23:59 
02.10. pk Seiväskilpailu Koski TL 02.10. 23:59 
04.10. pk Aikuisurheilijoiden heittokisat Savonlinna - 
08.10. maantiej. Kanonloppet/Ålandsmarschen Finström-Mariehamn - 
08.10. pk SAUL halli5-ottelu Jyväskylä 28.09. 23:59 
08.10. maraton XXIII Vantaan Maraton Vantaa 30.09. 23:59 
08.10. pk Kauniston maraton, puolimaraton ja 7 km. Haapajärvi 03.10. 23:59 
08.10. pk Radiomäen heittokisat Lahti 06.10. 23:59 
09.10. pk Pirjon Pakkaskisat Heinävesi - 
09.10. pk Radiomäen heitto-ottelu Lahti 06.10. 23:59 
09.10. pk Varsyn juoksucupin sprinttikisa Raisio 05.10. 23:59 
09.10. maantiej. 27. Esakalliohölkkä Somero - 
15.10. pk Wihan Kilometrit Tampere - 
15.10. maantiej. Silkkiniitty Puistojuoksut Espoo 13.10. 23:59 
15.10. pk XII Kankaapää maraton Kankaanpää - 
15.10. pk X-RUN Holiday Club Saimaa Lappeenranta 12.10. 23:59 
15.10. pk Avoimet Suomen Perinneurheiluliiton maastot LEPPÄVIRTA - 
15.10. pk Espoonlahden Heittokisat Espoo 13.10. 23:59 
16.10. pk Espoonlahden Heittokisat Espoo 13.10. 23:59 
18.10. pk Radiomäen heittokisat Lahti 16.10. 23:59 
22.10. pk Kaarinan Syysmaraton Kaarina - 
22.10. pk Veli- Matin hölkkä Varkaus - 
29.10. pk Kirkkonummen kunnan maastojuoksumestaruuskilpailut Kirkkonummi 27.10. 23:59 
29.10. pk Helsinki Halloween Run Espoo 27.10. 23:59 
29.10. pk Fiskars Villag Halloween Run Fiskars, Raasepori - 
30.10. pk Vesileppishölkkä LEPPÄVIRTA - 
05.11. pk Rautaveden maraton Sastamala - 
10.11. pk Motonet-kuukausikisat Joensuu - 
10.11. pk Karhuhallikisat 1 Pori 09.11. 23:59 
12.11. maantiej. XXVI Aktia Maantiejuoksucup Vantaa - 
12.11. halli Helsingin OP Junior GP Helsinki 08.11. 23:59 
18.11. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
19.11. pk Avoimet hallikisat Pori 16.11. 23:59 
19.11. pk Nakkilan maantiejuoksusarja 2016-2017 Nakkila - 
19.11. pk Joensuu Night Run 12 h Joensuu - 
20.11. seura Seurakisat Rovaniemi 18.11. 23:59 
20.11. pk Syyshallit Turku 16.11. 23:59 
20.11. pk Marrashallit Helsingfors 15.11. 23:59 
21.11. seura Seurakisat Hämeenlinna 19.11. 23:59 
22.11. pk Kuukausikisat Lappeenranta - 
24.11. pk Marraskuun seiväskisa Helsinki - 
24.11. pk Torstaikisat Helsinki 23.11. 23:59 
25.11. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
26.11. halli Loskahallit Joensuu 24.11. 23:59 
26.11. pk Lapinjärven M-market Kinkkuhölkkä Lapinjärvi - 
26.11. maantiej. Lapinjärven M-market Kinkkuhölkkä, Talvijuoksucupin 1. osakilpailu Lapinjärvi - 
26.11. pk Aikuisurheilijoiden avoimet kansalliset Helsinki 22.11. 23:59 
27.11. pk Kansallinen Veteraanihallikilpailu Salo 23.11. 23:59 
27.11. pk EPUn eliittifinaali-hallikilpailu Kuortane 24.11. 23:59 
27.11. pk Team Sportia - nuorisohallit Lahti/Nastola 23.11. 23:59 
02.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
03.12. pk Kaustisen jouluhallit Kaustinen 30.11. 23:59 
03.12. seura Seurakisat Turenki 01.12. 23:59 
04.12. pk OP hallit Oulu 01.12. 23:59 
05.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat, ratamatkat Espoo 03.12. 23:59 
05.12. pk Alavieskan kuulakisa Alavieska 05.12. 23:59 
06.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat Espoo 03.12. 23:59 
06.12. seura Seurakisat Rovaniemi 04.12. 23:59 
06.12. pk Vaasan Toverien hallikilpailu Mustasaari 05.12. 23:59 
09.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
10.12. pk Tonttukisat Turku 06.12. 23:59 
10.-11.12. pk Jouluhallit Oulu 06.12. 23:59 
10.12. maantiej. XXVI Aktia Maantiejuoksucup Vantaa - 
10.12. pk Seuraottelu Nopsa - Lempäälän Kisa Pori 08.12. 23:59 
11.12. pk Reijolan hallikisat Joensuu - 
12.12. halli Pyrinnön hallitonnit Tampere 11.12. 23:59 
14.12. pk Kuukausikisat Lappeenranta - 
15.12. pk Tarmon jouluottelut Helsinki 14.12. 23:59 
16.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
17.12. pk Aikuisurheilijoiden joulukuun kisat Savonlinna - 
17.12. halli Hämsyn seuraottelu Tampere 14.12. 23:59 
17.12. pk Starttikisat Helsinki 15.12. 23:59 
17.12. pk Nakkilan maantiejuoksusarja 2016-2017 Nakkila - 
17.12. maantiej. Joulumarkkinajuoksu, Talvijuoksucupin 2.osakilpailu Iitti, Kausala - 
17.12. pk Talvijuoksusarja Lohja - 
17.12. pk Virkiän tonttusprintit Lapua 16.12. 23:59 
19.12. pk Motonet-kuukausikisat Joensuu - 
21.12. pk Jouluklassikko Helsinki - 
22.12. pk Tapanilan Erän hallimestaruuskilpailut Helsinki 21.12. 23:59 
24.12. aa Kilpailukalenteri.fi testikilpailu Kilpailukalenteri.fi 20.12. 23:59Ilmoittaudu
26.12. pk Alavieskan Joulukuula Alavieska - 
28.12. pk Moukarinheittokilpailut Kurikka - 
28.12. pk Leirikilpailu Helsinki - 
29.12. pk Tapanilan Erän hallimestaruuskilpailut Helsinki 28.12. 23:59 
30.12. pk Jouluseiväs Haaparanta 30.12. 23:59 
30.12. pk Seiväshypyn hallikilpailu Tampere 27.12. 23:59 
30.12. pk Bullerin uudenvuoden hallikisat Seinäjoki 28.12. 23:59 
30.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
31.12. pk Halliseiväskisa Somero 28.12. 23:59 
31.12. pk Uuden Vuoden heitot Kaustinen 26.12. 23:59 
31.12. pk Panka Areenan uudenvuoden seiväskisa Lieksa - 
31.12. pk 31. Liedon Uudenvuoden juoksu Lieto 29.12. 23:59 
31.12. maantiej. Limingan IX Uudenvuodenjuoksu Liminka 27.12. 23:59 
31.12. pk Uudenvuodenjuoksu Maaninka 29.12. 23:59 
31.12. maantiej. XXXIV Hakunilan Uudenvuodenjuoksu Vantaa - 
03.01. pk Seuraottelu KuopRe- TP-JKU-OP Kuopio 02.01. 23:59 
04.01. halli Kuulan ja kiekon leirikisa Lahti, pajulahti - 
05.01. pk Tammiseiväs Haaparanta 05.01. 23:59 
06.01. pm Avoimet Uudyn pm vauhdittomat sisähyppykilpailut Hyvinkää 03.01. 23:59 
06.01. halli Loppiaiskisat Turku 02.01. 23:59 
06.01. halli Loppiaishallit Rovaniemi 02.01. 23:59 
06.01. pk Himangan Urheilijoiden seiväskisat Himanka 03.01. 23:59 
07.01. pk Himangan Urheilijoiden hallikisat Himanka 03.01. 23:59 
07.01. pk Talvijuoksusarja Lohja - 
07.01. halli Hallikilpailu Kajaani 05.01. 23:59 
08.01. pk Arla-hallit Vantaa 05.01. 23:59 
08.01. pk Arla-hallit 60 m toinen kilpailu Vantaa - 
08.01. halli Av. Pohjanmaan hallikilpailut 1. osa (T/P9-15, M/N17,19) Kuortane 06.01. 23:59 
11.01. pk Motonet-kuukausikisat Joensuu 10.01. 23:59 
12.01. pk Tammipomput Kuopio 09.01. 23:59 
12.01. po Ungdomsserie (inomhus), omgång 1 Eckerö - 
13.-15.01. halli Seiväshypyn talvikarnevaalit Lahti, Pajulahti 09.01. 23:59 
13.01. halli Tammipomput Kuopio 10.01. 23:59 
13.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
14.01. pk Alueleirin leirikilpailu Kuortane - 
14.01. pk Hippohallit Tampere 10.01. 23:59 
14.01. halli Kansallinen Juniorihallikilpailu Turku 11.01. 23:59 
14.01. maantiej. Rinkimaraton Uusikaupunki 11.01. 23:59 
14.01. halli Avoimet Keski-Suomen juniorihallit Jyväskylä 09.01. 23:59 
14.01. halli Seuraottelu EspTa-EsboIF Espoo 11.01. 23:59 
14.01. maantiej. XXVI Aktia Maantiejuoksucup Vantaa - 
14.01. pk Imatran hallikisat Imatra 10.01. 23:59 
14.01. pk Hallikilpailut Nivala 14.01. 23:59 
15.01. pk PoU/LiTai/OkuP Hallicup 1/4 Polvijärvi - 
15.01. halli Malja Sprintit Turku 12.01. 23:59 
15.01. halli PersonalBest PikajuoksuCup 1/2 Lahti 11.01. 23:59 
15.01. halli Pikajuoksu Cup 1/2 Lahti 11.01. 23:59 
17.01. halli Urheiluoppilaitosten YU:n hallimestaruuskilpailut Mustasaari 10.01. 23:59 
17.01. pk Kuukausikisat Lappeenranta - 
17.01. halli Kansalliset Tampere 15.01. 23:59 
18.01. pk Hallitonnit Kuopio 15.01. 23:59 
19.01. halli Hallitonnit Kuopio 16.01. 23:59 
19.01. pm Vauhdittomien hyppyjen pm-kilpailut Kajaani 17.01. 23:59 
20.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
20.01. pk Seuraottelu TP-HKV-TuUl-LA Tampere 18.01. 23:59 
21.01. halli 200 metrin hallikisat Helsinki 19.01. 23:59 
21.01. pk Avoimet Satakunnan piirihallit Pori 18.01. 23:59 
21.-22.01. halli Pm-hallit Joensuu 16.01. 23:59 
21.01. halli VARSY:n avoimet pm-halliottelut Turku 16.01. 23:59 
21.01. halli VARSY:n kansalliset hallikilpailut Turku 18.01. 23:59 
21.01. seura Seurakisat Turenki 19.01. 23:59 
21.01. maantiej. Talvijuoksucup 3. osakilpailu, Porlammin pyrähdys Lapinjärvi, Porlammi - 
21.01. pk VU-LUM seuraottelu Helsinki 19.01. 23:59 
21.01. halli Hallikilpailut Kajaani 19.01. 23:59 
21.01. pk Kiekon ja kuulan leirikilpailu Tammela - 
21.01. pk NÅID öppna hall DM D/H, D/H19, D/H17 Helsingfors 16.01. 23:59 
21.01. pk NÅID öppna hall F/P 9-15 år Helsingfors 17.01. 23:59 
22.01. pk Keihäskoulun keihäskisa Joensuu - 
22.01. pk Varsyn pm-sisulisähalliviestit Turku 17.01. 23:59 
22.01. pk NÅID öppna hall DM D/H, D/H19, D/H17 Helsingfors 17.01. 23:59 
24.01. halli Seurakisa (KarhU ja KarhKa) Kotka 20.01. 23:59 
25.01. pk Hallitonnit Kuortane 22.01. 23:59 
26.01. pk Seiväskoulun talvikisa 1. Lahti 25.01. 23:59 
26.01. seura Seurakisat Joroinen - 
26.01. po Ungdomsserie (inomhus), omgång 2 Eckerö - 
27.-28.01. halli Pohjois-Savon avoimet hallit Kuopio 23.01. 23:59 
27.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
27.01. pk Himangan Urheilijoiden seiväskisat Himanka 24.01. 23:59 
27.01. pk OP-viestikarnevaalit Turku 24.01. 23:59 
28.01. maantiej. Nakkila Cup maantiejuoksu 3/5 Nakkila - 
28.01. halli Kajastuksen kansalliset Pori 25.01. 23:59 
28.01. pk Oriveden kaupungin yleisurheilun avoimet aikuisten hallimestaruus kilpailut Orivesi 26.01. 23:59 
28.01. halli Hipposhallit, osa 1 Jyväskylä 22.01. 23:59 
28.01. halli BotniaJunior Games Vaasa 26.01. 23:59 
28.01. halli Hallikilpailu Kajaani 26.01. 23:59 
28.01. halli Avoimet Helsy-hallit 1 Helsinki 24.01. 23:59 
28.01. pk Avoimet Helsy-hallit 1 lisälaji Helsinki 27.01. 23:59 
29.01. pk Veteraanihallikilpailut Salo 26.01. 23:59 
29.01. pk Himangan Urheilijoiden hallikisat Himanka 25.01. 23:59 
29.01. halli PersonalBest PikajuoksuCup 2/2 Lahti 25.01. 23:59 
29.01. halli Pohjois-Pohjanmaan avoimet pm-hallit Oulu 25.01. 23:59 
29.01. pk Varsyn pm-sisulisähalliottelut Turku 24.01. 23:59 
29.01. pk Flying Finns kotirata hallitonnit Turku 26.01. 23:59 
29.01. halli Pikajuoksu Cup 2/2 Lahti 25.01. 23:59 
29.01. halli Pirkkahallijuoksut Tampere 26.01. 23:59 
29.01. pk Helsyn junnuviestit Helsinki 24.01. 23:59 
02.02. pk Seiväskoulun talvikisa 2. Lahti 01.02. 23:59 
02.02. halli Botnia Games Mustasaari 29.01. 23:59 
03.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
04.02. pk Painonheitto CUP 2017 Kurikka - 
04.02. halli Av. Pohjanmaan hallimestaruuskilpailut, M/N (EPU/ÖID) Vaasa 02.02. 23:59 
04.02. halli Hipposhallit, osa 2 Jyväskylä 29.01. 23:59 
04.02. halli Seiväshypyn hallikilpailut Tampere 01.02. 23:59 
04.-05.02. halli VARSY:n avoimet M/N, P/T15 pm-halli Turku 30.01. 23:59 
04.02. halli VKV:n 80 -vuotisjuhlahallit Haaparanta 31.01. 23:59 
04.02. pk Talvi moukarikisat Kuortane 03.02. 23:59 
04.02. maantiej. XXVI Aktia Maantiejuoksucup Vantaa - 
04.-05.02. halli Kainuun hallimestaruuskilpailut Kajaani 01.02. 23:59 
04.-05.02. halli Avoimet Helsy-hallit 2 ja moniottelut Helsinki 31.01. 23:59 
04.02. pk Avoimet hallikävelyt Kauhava 03.02. 23:59 
04.02. pk Avoimet Helsy-hallit 2 lisälajit Helsinki 31.01. 23:59 
05.02. halli Etelä-Savon Yleisurheilun avoimet pm-hallit Savonlinna 01.02. 23:59 
05.02. halli Arenakävelyt Espoo 02.02. 23:59 
06.02. po Ungdomsserie (inomhus), omgång 3 Eckerö - 
07.02. pk Motonet-kuukausikisat Joensuu 06.02. 23:59 
07.02. pk Kuukausikisat Imatra - 
08.02. halli Kymenlaakson avoimet PM-hallit M/N, M/N19, M/N17 Kotka 03.02. 23:59 
09.02. halli Pikamatkat ja kuula Kuopio 06.02. 23:59 
09.02. seura Seurakisat Hämeenlinna 07.02. 23:59 
10.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
11.02. pk Avoimet Satakunnan Hallimestaruuskisat Pori 09.02. 23:59 
11.-12.02. pk SAUL SM-hallit Helsinki 01.02. 23:59 
11.02. halli Tunturihallit Rovaniemi 06.02. 23:59 
11.02. pk Hallimaaottelu - esikisat Tampere 06.02. 23:59 
11.02. halli Kymenlaakson pm-hallit T/P 11,13, 15 Kouvola, 07.02. 23:59 
11.-12.02. halli VARSY:n avoimet M/N19/17 pm-hallit ja M/N avoimet pm-hallikävelyt Turku 06.02. 23:59 
11.02. halli Hallikilpailu Kajaani 09.02. 23:59 
11.02. halli Hallimaaottelu FIN-SWE-NOR-DEN/ISL Tampere 06.02. 23:59 
11.02. pk Imatran helmikuun hallit Imatra 09.02. 23:59 
12.02. pm Pohjois-Pohjanmaan sisuhallit Oulu 08.02. 23:59 
12.02. pk PoU/LiTai/OkuP Hallicup 2/4 Outokumpu - 
12.02. halli SantaClaus hallit Rovaniemi 05.02. 23:59 
12.02. halli Avoimet Pirkanmaan 17-19-22v. Hallikisat Tampere 09.02. 23:59 
12.02. pk Hyppysprintit Hyvinkää 09.02. 23:59 
12.02. halli Kansalliset hallikisat Lahti / Nastola 08.02. 23:59 
15.02. pk Kuukausikilpailut Lappeenranta - 
15.02. halli Kansalliset Tampere 13.02. 23:59 
16.02. pk Torstaikisat Helsinki 15.02. 23:59 
16.02. pk Erän kevätsarjakisat Helsinki 15.02. 23:59 
17.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
18.02. halli Keihään talvimestaruuskilpailut Tampere 12.02. 23:59 
18.02. SM Keihään talvimestaruuskilpailut Tampere 12.02. 23:59 
18.02. SM Kiekon talvimestaruuskilpailut Pori 12.02. 23:59 
18.02. SM Moukarin talvimestaruuskilpailut Kaustinen 12.02. 23:59 
18.02. maantiej. Nakkila Cup maantiejuoksu 4/5 Nakkila - 
18.02. halli Alpi-hallit Haaparanta 15.02. 23:59 
18.02. maantiej. Talvijuoksucupin 4.osakilpailu, Kausala Iitti, Kausala - 
18.-19.02. SM SM-hallit Jyväskylä 12.02. 23:59 
18.02. pk Tapsan tonnit Helsinki 15.02. 23:59 
19.02. pk Virkiän helmikuun hallikisat Lapua 17.02. 23:59 
19.02. pk Avoin pk-seiväskisa Savonlinna 17.02. 23:59 
22.02. pk Seurakisa (KarhU ja KarhKa) Kotka 21.02. 23:59 
23.02. pk Erän kevätsarjakisa 2. Helsinki 22.02. 23:59 
23.02. po Distriktstävling Eckerö - 
24.-26.02. SM SM-halli M/N22,19,17 Turku 19.02. 23:59 
24.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
25.02. pk Aikuisurheilijoiden 3-ottelu Kajaani 23.02. 23:59 
25.02. pk Salikisat Lieksa - 
25.02. pk Erän kevätsarjakisa 3. Helsinki 24.02. 23:59 
25.02. pk Hallikilpailut NIVALA 25.02. 23:59 
25.02. pk TUL:n avoimet nuorten aluehallikisat Helsinki 21.02. 23:59 
26.02. seura Silja Line Seurakisat Joroinen - 
28.02. pk Porilaiskisat Pori 26.02. 23:59 
01.03. pk Avoimet pm-hallikilpailut Imatra 23.02. 23:59 
02.03. pk Erän kevätsarjakisa 4. Helsinki 01.03. 23:59 
02.03. po Ungdomsserie (inomhus), omgång 4 Eckerö - 
03.03. pk Perjantaipomput Helsinki - 
03.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
04.-05.03. SM SM-hallimoniottelut Tampere 26.02. 23:59 
04.-05.03. pm Aikuisurheilijoiden pm-hallikisat Kajaani 01.03. 23:59 
04.03. pk Painonheitto CUP 2017 Kurikka 03.03. 23:59 
04.-05.03. pk Varsyn pm sisulisähuipentuma Turku 27.02. 23:59 
04.03. pk Otahallin junnuviestit - Otnäshallens junnustafett Espoo 01.03. 23:59 
04.03. pm Uudyn pm junnuhallit 9-15v Helsinki 01.03. 23:59 
05.03. pk Hyppykisat Rovaniemi 28.02. 23:59 
06.03. pk Maaliskuun seiväskisa Helsinki - 
08.03. pk Kuukausikilpailut Lappeenranta - 
09.03. pk Varsyn seiväskoulukisa Turku 06.03. 23:59 
09.03. pk Varsyn Juoksucupin hallitonnit Turku 06.03. 23:59 
10.-12.03. halli Tampere Junior Indoor Games Tampere 05.03. 23:59 
10.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
11.03. maantiej. Nakkila Cup maantiejuoksu 5/5 Nakkila - 
12.03. halli Av. Pohjanmaan hallikilpailut 2. osa (T/P9-15, M/N17,19) Kuortane 10.03. 23:59 
12.03. halli Hallikilpailu Kajaani 09.03. 23:59 
14.03. pk Motonet-kuukausikisat Joensuu 13.03. 23:59 
14.03. pk Flying Finns- hallitonnit Lahti (Nastola) 11.03. 23:59 
15.03. pk Karikko Cross Turku 13.03. 23:59 
17.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
18.03. halli Kymenlaakson avoimet PM-hallit 11,13,15 Kotka 14.03. 23:59 
18.03. pk Kaustisen keväthallit Kaustinen 15.03. 23:59 
18.03. pm Wintergames Vasa 16.03. 23:59 
18.03. halli Junior Indoor Meeting - JIM Jyväskylä 13.03. 23:59 
18.03. maantiej. XXVI Aktia Maantiejuoksucup Vantaa - 
18.03. pk Avoin maantiejuoksu LIMINKA 17.03. 23:59 
18.-19.03. pk Helsyn junnuhallit Helsinki 14.03. 23:59 
18.03. pm Uudyn 9-15 v. pm-kävelyt Helsinki 14.03. 23:59 
19.03. pk Team Sportia Indoors Rasepori-Raseborg 14.03. 23:59 
19.03. halli Keväthallit Savonlinna 15.03. 23:59 
19.03. po Ungdomsserie (inomhus), omgång 5 Eckerö - 
22.03. seura Seurakisat Hämeenlinna 20.03. 23:59 
22.03. pk Kupittaa Cross Turku 20.03. 23:59 
23.03. pk KLL Pohjanmaan alakoululaisten hallikilpailut Kuortane 16.03. 23:59 
25.03. pk Varsyn Palkintokeskuskisa Turku 21.03. 23:59 
26.03. pk HämSY:n pm-hallihuipentuma Tampere 22.03. 23:59 
26.03. halli Mehtimäki Junior Indoor Games Joensuu 24.03. 23:59 
26.03. pk OoPee kevät hallit Oulu 23.03. 23:59 
26.03. pk Lumiukkojen keväthallit Lumijoki 24.03. 23:59 
26.03. pk Keväthallit Helsinki 21.03. 23:59 
30.03. seura Silja Line Seurakisat Joroinen - 
31.03. pk Pyrinnön hallitonnit Tampere 30.03. 23:59 
01.04. maantiej. Vauhdin Kevätjuoksu Elimäki - 
01.04. maantiej. 40.Karhuviesti Rauma - 
01.04. halli Helsingin OP Junior GP Helsinki 28.03. 23:59 
02.04. pk Aikuisurheilijoiden avoimet pm-hallikisat Kurikka / Jalasjärvi 29.03. 23:59 
02.04. pk SAUL:n SM-hallimoniottelut Tampere 23.03. 23:59 
02.04. maantiej. Tulppaanijuoksu ja Avoimet pm-maantiejuoksut Turku 28.03. 23:59 
02.04. pm Sisuikäisten pm- hallit Kuortane 31.03. 23:59 
03.04. seura Seurakisat Ähtäri - 
05.04. pk Kaarina Cross Kaarina 03.04. 23:59 
07.04. pk Ramin seiväskisat Laitila 06.04. 23:59 
08.-09.04. pk Kainuun sisuhallimestaruuskilpailut Sotkamo Vuokatti 05.04. 23:59 
08.04. pm Satakunnan avoimet pm-maantiejuoksut Nakkila 06.04. 23:59 
08.04. pm Pohjois-Pohjanmaan Pm maantie Oulu 06.04. 23:59 
08.04. pk Espoonlahden Heittokisat 2017 Espoo 05.04. 23:59 
08.04. pk Rane Sport -maantiejuoksu Leppävirta 04.04. 23:59 
08.04. pk Avoimet TUL.n Savon piirin hallikuulantyönnön pm Leppävirta 08.04. 23:59 
08.04. pk Liminganlahden puolimaraton Liminka 06.04. 23:59 
08.-09.04. pk 11th Helsinki Indoor Tetradecathlon Helsinki 01.03. 23:59 
08.04. pk Askon Pytty-finaali Helsinki - 
08.-09.04. pk Helsinki Indoor Tetradecathlon lisälajit Helsinki 04.04. 23:59 
09.04. pm Uudyn pm maantiejuoksut Karkkila 06.04. 23:59 
09.04. am AM maantiejuoksut, SUL Eteläinen alue Karkkila 06.04. 23:59 
09.04. pk Vuoksenlenkki, Pm maantiejuoksu Imatra 04.04. 23:59 
09.04. pk Espoonlahden Heittokisat 2017 Espoo 06.04. 23:59 
09.04. seura Seurakisat Helsinki - 
11.04. seura Seurakisat Heinola, Vierumäki 09.04. 23:59 
11.04. pk Maastot Vantaa - 
11.04. pk Tonnisarja 2017 Elimäki - 
11.04. po Terrängcup 1 Mariehamn - 
13.04. pk Moukarikilpailut Forssa 13.04. 23:59 
16.04. pk Panka Areenan halliseipään tuloskisa Lieksa - 
17.04. maantiej. 45. Malmijuoksu Joensuu 15.04. 23:59 
17.04. pk Avoimet pm-hallit ja FlyingFinns-hallitonnit Lahti (Nastola) 13.04. 23:59 
17.04. po Distriktstävling Eckerö - 
18.04. pk Maastot Vantaa - 
18.04. seura Seurakisat Mynämäki - 
18.04. seura Silja Line Seurakisat Raseborg/Karis 15.04. 23:59 
18.04. pk Spring Cup / Lärkkulla Games Raasepori/Karjaa 15.04. 23:59 
18.04. po Terrängcup 2 Skidskyttebanan - 
19.04. pm pm-tiejuoksut 9-15 v Helsinki 16.04. 23:59 
19.04. pk Seiväskoulun kevätkisa Seinäjoki 17.04. 23:59 
19.04. pk Kerttula Cross ja Varsyn avoimet M/N, M/N17/19 pm-maastot Raisio 16.04. 23:59 
20.04. pk Koululaismaastot Lohja - 
22.04. pk AskonPyttyfinaali Iisalmi - 
22.04. SM SM-maantiejuoksut Espoo 14.04. 23:59 
22.04. maantiej. Aulankojuoksu Hämeenlinna 18.04. 23:59 
22.04. pk XLII Maaninka-Hölkkä Maaninka 20.04. 23:59 
22.04. pk XXXX Norpan lenkki (KePYn juoksu-cupin osakilpailu) Ullava 18.04. 23:59 
22.04. pk Moukarikilpailu Forssa 21.04. 23:59 
23.04. pk Pääkaupunkiseudun keihäscup, 1. osakilpailu Vantaa 20.04. 23:59 
23.04. maantiej. 45. Kivistön lenkki Mynämäki 18.04. 23:59 
23.04. maraton Helsinki Spring Marathon HSM Helsinki - 
23.04. pk PoU/LiTai/OkuP Hallicup Finaali Polvijärvi - 
23.04. pk 43. Paimio-juoksu Paimio 20.04. 23:59 
23.04. pk Teutjärven ympärijuoksu 2017- Ruotsinpyhtään Kisailijat 100 v. Juhlajuoksu Loviisa 21.04. 23:59 
23.04. maantiej. Toijala Hölkkä Akaa, Toijala 21.04. 23:59 
23.04. pk Aikuisurheilijoiden PM-maastojuoksut Toivakka 21.04. 23:59 
23.04. pk Radiomäen kevätheittokisat Lahti 21.04. 23:59 
23.04. pk Kevätkoitokset Rovaniemi 20.04. 23:59 
25.04. pk Maastot Vantaa - 
25.04. seura Seurakisat Pori 23.04. 23:59 
26.04. pk Östra kretsens terräng Lovisa 24.04. 23:59 
26.04. pk Vakka-maastot Kalanti 22.04. 23:59 
27.04. pk Raahen seiväskoulun kevätkisa Raahe 24.04. 23:59 
27.04. pk Tarmon kevätottelut Helsinki 26.04. 23:59 
27.04. pm HämSY:n pm-maastot M,M19,M17,N,N19 ja N17 Valkeakoski 21.04. 23:59 
27.04. po Terrängcup 3/ÅM Eckerö - 
27.04. pk 71. Kuvansin Halkujuoksu Joroinen 25.04. 23:59 
29.04. pm Nåid dm-terräng - Nåid pm-maastojuoksun mestaruuskilpailut 9-15år/vuotta Kyrkslätt/ Kirkkonummi 27.04. 23:59 
29.04. maraton Pyhtään Yrityksen puolimaraton (SAUL SM-puolimaratonin yhteydessä) Pyhtää 21.04. 23:59 
29.04. maraton SAUL SM-puolimaraton Pyhtää 21.04. 23:59 
29.04. pm Uudyn pm-junnumaastot Mäntsälä 25.04. 23:59 
29.04. maantiej. Aluemestaruusmaastot ja sisulisämaastot Liminka 27.04. 23:59 
29.04. pk Moukari-Cup I Kaustinen 25.04. 23:59 
29.04. pk Simajuoksu Joensuu - 
29.04. pm Sisulisämaastot, lisälajeina M/N, M/N17,19 Keuruu 24.04. 23:59 
29.04. pk Aluemestaruusmaastot Eteläinen alue - Ragional terräng mästerskap Södra region Kyrkslätt/ Kirkkonummi 27.04. 23:59 
29.04. maantiej. Helsinki Central Park Run Helsinki - 
29.04. pk Karttulan Asics Katujuoksu Kuopio, Karttula 25.04. 23:59 
29.04. seura Seurakisat Iitti 28.04. 23:59 
29.04. pk Erän kevätsarjakisa 4. Helsinki 28.04. 23:59 
29.04. am Avoimet aluemestaruusmaastot, SM-maastojen esikisat Heinola 24.04. 23:59 
29.04. pk Härmän hölkkä Alahärmä/ Kauhava 27.04. 23:59 
29.04. maantiej. 5.Aurajoen yöjuoksu Turku 29.04. 23:59 
30.04. maantiej. Kansainvälinen 45. Pyynikki-juoksu Tampere 24.04. 23:59 
30.04. pk Keski-Pohjanmaan maantieviestit Kälviä 25.04. 23:59 
01.05. maraton Saarijärven Vappumaraton Saarijärvi 27.04. 23:59 
01.05. pk Aluemestaruustiejuoksut sekä 15-9-v. pm-tiejuoksut Ilmajoki 28.04. 23:59 
01.05. pk 43. Vappuhölkkä Lohijärvi, Ylitornio 26.04. 23:59 
01.05. pk Vappuhölkkä Ristiina - 
01.05. seura Seurakisat Iitti 30.04. 23:59 
01.05. pk XIX Sittalammen ympärijuoksu Lieksa 30.04. 23:59 
02.05. pk Kuopion Reippaan kuukausikisat 1/5 Kuopio 30.04. 23:59 
02.05. seura Seurakisat Kuopio 30.04. 23:59 
02.05. pk Kymenlaakson pm-maastot T/P 9-15 Hamina Hamina 25.04. 23:59 
02.05. seura Seurakisat Pori 30.04. 23:59 
02.05. pk Telkkälän Lenkki Taipalsaari 29.04. 23:59 
02.05. pk VehU Katujuoksu Tampere 30.04. 23:59 
02.05. pk Muhos-juoksu Muhos - 
03.05. pm Helsyn pm-maastot 9-15 v. Helsinki 01.05. 23:59 
03.05. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
03.05. seura Seurakisat Heinola 01.05. 23:59 
03.05. seura Seurakisat Hartola - 
04.05. pk Vakka-Suomen maasto- ja sukkulaviesti Vehmaa 02.05. 23:59 
05.05. pk Espoo Iltajuoksu Espoo - 
06.05. pk Ylermin Heitot Tampere 04.05. 23:59 
06.05. pk Heittojen leirikilpailut Savonlinna - 
06.05. pk Vesitornin valloitus Rauma - 
06.05. maraton Etelä-Saimaa puolimaraton ja Vartti hölkkä Lappeenranta 29.05. 23:59 
06.05. pk Kaisun Hölkkä Koria 05.05. 23:59 
06.05. pk Klaukkalan kevätmoukari 1 Nurmijärvi 03.05. 23:59 
06.05. maantiej. Sukarin Masku Maraton Masku - 
06.05. pk Taaborin Olympiakävelyt (Uudy, Helsy, NåiD aluemestaruuskilpailu sekä Helsy ja NåiD pm 9-15v.) Tuusula 03.05. 23:59 
06.05. maantiej. Flying Finns -junnumaastot Heinola 30.04. 23:59 
07.05. pk Pääkaupunkiseudun keihäscup, 2. osakilpailu Vantaa 04.05. 23:59 
07.05. pk Myyrmäen heitto 5-ottelu Vantaa 05.05. 23:59 
07.05. pk Helmin Heitot Tampere 04.05. 23:59 
07.05. pk Kinnin Kuhien Ukonmäen kierros Mäntyharju 03.05. 23:59 
07.05. pk Riksun rinkikisat Riihimäki 05.05. 23:59 
07.05. SM SM-maastot Heinola 30.04. 23:59 
07.05. pk Kevään ensi kokelut Leppävirta - 
07.05. pk Tavastkenkä-hölkkä Pyhäntä 05.05. 23:59 
07.05. pk Av. E-P:n kevät moukari-cup Töysä / Alavus 05.05. 23:59 
08.05. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
08.05. seura Seurakisat Kangasniemi - 
08.05. seura Silja Line Seurakisat Veikkola 07.05. 23:59 
09.05. pk Pyhäselän toukokisat Joensuu - 
09.05. pk Savonlinnan Katuviesti Savonlinna 05.05. 23:59 
09.05. seura Seurakisat Pori 07.05. 23:59 
09.05. pk Veikkolan Veikkojen viikokisa 1 Veikkola 07.05. 23:59 
09.05. pk SATY:n heittokoulun kisat Pori - 
09.05. seura Seurakisat Somero - 
10.05. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
10.05. seura Seurakisat Janakkala 08.05. 23:59 
10.05. pk Toukoseiväs Haaparanta 10.05. 23:59 
10.05. seura Seurakisat Heinola 08.05. 23:59 
10.05. pk Mikkelin katuviesti Mikkeli 05.05. 23:59 
11.05. pk Klaukkalan kevätmoukari 2 Nurmijärvi 08.05. 23:59 
11.05. pk Asikkalan Heittocup 1/4 Asikkala 08.05. 23:59 
11.05. pm pm-sisulisämaastot Salo 06.05. 23:59 
11.05. seura Seurakisat Hartola - 
11.05. pk Sisulisät Orivesi 09.05. 23:59 
11.05. pk KePYn Juoksu-Cup osakilpailu Toholampi 09.05. 23:59 
12.05. maantiej. Kokkola City Run Kokkola - 
12.05. seura Seurakisat Oulu - 
12.-13.05. pk ANMJ-leirin leirikilpailu Tammela - 
13.05. maraton Joensuu Run Joensuu - 
13.05. pk Porvoon kevätheitot - Borgå Vårkast Porvoo 10.05. 23:59 
13.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 12.05. 23:59 
13.05. pk Erän heittocup 1. Helsinki 12.05. 23:59 
13.05. pm HämSY:n pm-sisulisämaastot Valkeakoski 09.05. 23:59 
13.05. pk Kainuun avoimet pm-maastot Suomussalmi 12.05. 23:59 
13.05. pm Satakunnan Pm maastot Ulvila 10.05. 23:59 
13.05. pk Äitienpäiväheitot Leppävirta 10.05. 23:59 
13.05. pm Pm-maastot Heinävesi 07.05. 23:59 
13.05. pk Piirinmestaruus maastojuoksut Imatra 09.05. 23:59 
13.05. pk ANMJ-leirikisa Kuortane - 
13.05. pk Liikuntarieha Helsinki 10.05. 23:59 
13.05. am Rataraasto Kempele 12.05. 23:59 
14.05. pk Porvoon kevätheitot - Borgå Vårkast Porvoo 01.05. 23:59 
14.05. pk Avoin kansallinen yleisurheilukilpailu Kouvola, Inkeroinen 11.05. 23:59 
14.05. kävely Joensuun ratakävelyt Joensuu 10.05. 23:59 
15.05. pk Hallikauden päätösseiväs Helsinki - 
15.05. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
15.05. seura Seurakisat Kangasniemi - 
15.05. seura Silja Line Seurakisat Veikkola 14.05. 23:59 
15.05. pk KU-58:n CUP Vantaa 13.05. 23:59 
15.05. seura Seurakisat Pyhtää 14.05. 23:59 
15.05. seura Seurakisat Vantaa 13.05. 23:59 
15.05. seura Silja Line Seurakisat Lappeenranta, Ylämaa 15.05. 23:59 
15.05. pk Viiskuntakisat Töysä / Alavus 13.05. 23:59 
16.05. pk Heittokilpailut Jyväskylä 15.05. 23:59 
16.05. pk Veikkolan Veikkojen viikokisa 2 Veikkola 14.05. 23:59 
16.05. seura Seurakisat Jalasjärvi - 
16.05. pm Pohjois-Karjalan pm-maastot Liperi 14.05. 23:59 
16.05. pk Porvoo viikkokisa - Borgå veckotävling Porvoo - Borgå - 
16.05. pk Seurakilpailu Kouvola 14.05. 23:59 
16.05. seura Seurakisat Iitti 15.05. 23:59 
16.05. pk Tonnisarja 2017 Elimäki - 
16.05. seura Seurakisat vähäkyrö, Vaasa - 
16.05. seura Seurakisat Somero - 
17.05. pk Silja Line Koulukisat Iitin koululaisille Iitti 12.05. 23:59 
17.05. pk Otaniemi Junior Games Espoo 14.05. 23:59 
17.05. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
17.05. seura Seurakisat Heinola 15.05. 23:59 
17.05. pk Toukokisat Haaparanta - 
17.05. pk Onsdagstävling / Keskiviikkokilpailu Sibbo / Sipoo 16.05. 23:59 
17.05. pk OP-cup Seinäjoki/Peräseinäjoki 15.05. 23:59 
17.05. seura Seurakisat Jämsä - 
17.05. seura Silja Line Seurakisat Korpo - 
17.05. pk Testijuoksusarjan ratakymppi Ii - 
17.05. seura Seurakisat Kokemäki - 
17.05. po Ungdomsserie (utomhus), omgång 1 Lemland - 
18.05. pk Eltsukisat Helsinki 16.05. 23:59 
18.05. pk Fazer Reilu Cup I Lahti 15.05. 23:59 
18.05. pk KUY:n seuran mestaruuskilpailut Järvenpää 15.05. 23:59 
18.05. seura Seurakisat Lahti 15.05. 23:59 
18.05. pk 1.seurakisat ja luokittelukilpailut Ristiina - 
18.05. pk Hippo Viikkokisa Valkeakoski 15.05. 23:59 
18.05. pk Kymenlaakson lajipäivä kiekko, korkeus Loviisa 17.05. 23:59 
18.05. pk pm sisulisämaastoviesti Lieto 13.05. 23:59 
18.05. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
18.05. pk Sisulisät Orivesi 16.05. 23:59 
18.05. seura Seurakisat Teuva - 
18.05. pk Perinteinen Kurrenkierros Kauniainen 15.05. 23:59 
19.05. seura Seurakisat Vieremä 17.05. 23:59 
20.05. pk Pyrinnön Heitto-cup Pirkkahallin heittopuisto 18.05. 23:59 
20.05. pk Aikuisurheilijoiden kisat Helsinki 18.05. 23:59 
20.05. pk Erän Lajicup Helsinki 19.05. 23:59 
20.05. pk Inov-8 Turku Trail cup osakilpailu Polkujuoksu Turku 13.05. 23:59 
20.05. pk Seuraottelu Riento-Reipas-Kataja Savonlinna 17.05. 23:59 
20.05. pk Terwahölkkä ja -maraton Oulu - 
20.05. maraton Yyteri maraton ja puolimaraton Pori - 
20.05. pk Kiekko-Kuulacup Kauhajoki 18.05. 23:59 
20.05. pk Kivelä-hölkkä Joensuu 18.05. 23:59 
20.05. pk Kuohun heittokisat Juankoski 18.05. 23:59 
20.05. pk Moukari-Cup II Kaustinen 17.05. 23:59 
20.05. pk Nivankylän maantiejuoksut Rovaniemi / Nivankylä 18.05. 23:59 
20.05. seura Seurakisat Kiihtelysvaara 18.05. 23:59 
20.05. pm Sisumaastot Tornio 15.05. 23:59 
20.05. maraton XXXIV Västilän maraton ja puolimaraton Orivesi - 
20.05. pk Espoonlahden Heittokisat 2017 Espoo 17.05. 23:59 
20.05. pm LasY:n pm-maastot 9-15 -vuotiaat Lahti 16.05. 23:59 
20.05. pk Löylyn kevätkisat Naantali 18.05. 23:59 
20.05. pk Lajipäiväkisat kuula ja moukari Taipalsaari 16.05. 23:59 
21.05. pk Pääkaupunkiseudun keihäscup, 3. osakilpailu Vantaa 18.05. 23:59 
21.05. pk Pyrinnön Heitto-cup Pirkkahallin heittopuisto 19.05. 23:59 
21.05. pm Uudyn pm-Junnuottelut 1. Hyvinkää 17.05. 23:59 
21.05. pk Aktia veteraanien yleisurheilukilpailut Vantaa 17.05. 23:59 
21.05. pk Aluekilpailu / keihäänheiton leirikilpailu Kuortane - 
21.05. pk Palkintokeskuksen Junnukisat Turku 17.05. 23:59 
21.05. pk Kalliojärvijuoksu Valtimo 19.05. 23:59 
21.05. pk Paras Rajahölkkä maastojuoksu Parikkala 14.05. 23:59 
21.05. pk Pm maastot/sisumaastohuipentuma Veteli 17.05. 23:59 
21.05. pk Rata-Avaus Kisa Oulu 18.05. 23:59 
21.05. pk Seuraottelu Lempäälä 08.05. 23:59 
21.05. pk Sotkuman polkujuoksu Polvijärvi 19.05. 23:59 
21.05. pk Susirajan seiväskoulun tuloskisa 1 Lieksa - 
21.05. pk Espoonlahden Heittokisat 2017 Espoo 18.05. 23:59 
22.05. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
22.05. seura Seurakisat Paimio 21.05. 23:59 
22.-23.05. pm Helsyn pm-moniottelut 9-15 v. Helsinki 18.05. 23:59 
22.05. seura Seurakisat Kangasniemi - 
22.05. pk Heitto ilta Kristiinankaupunki 19.05. 23:59 
22.05. pk Kymenlaakson lajipäivä: kuula, pituus, pallo Pyhtää 18.05. 23:59 
22.05. aa MIKV kansalliset Mikkeli 19.05. 23:59 
22.05. pk Nuorisopiirikunnalliset Alahärmä/ Kauhava 21.05. 23:59 
22.05. pk Östra kretsens juniorstafetter Borgå - 
23.05. pk School Athletic Games Tammela - 
23.05. pk KLL maastojuoksut Lempäälä 18.05. 23:59 
23.05. seura Seurakisat Rovaniemi - 
23.05. pk Toukokuun kisat Jyväskylä 19.05. 23:59 
23.05. seura Silja Line Seurakisat Espoo - 
23.05. seura Seurakisat Jalasjärvi - 
23.05. seura Silja Line Seurakisat Salo - 
23.05. am Aluemestaruus maantiekävelyt Laitila 20.05. 23:59 
23.05. pk Kuohu toukokuun kisat Juankoski 22.05. 23:59 
23.05. pk Lajipäivät Lappeenranta 18.05. 23:59 
23.05. pk Naumasen kisat Joensuu - 
23.05. pm Pm-Sisulisäkävelyt Pori 20.05. 23:59 
23.05. pk Porin moukaripörssin kevätkisa Pori - 
23.05. seura Seurakisat Parkano 21.05. 23:59 
23.05. seura Seurakisat Kouvola 20.05. 23:59 
23.05. seura Seurakisat Iitti 22.05. 23:59 
23.05. seura Seurakisat Järvenpää 22.05. 23:59 
23.05. seura Silja Line Seurakisat Lappeenranta, Ylämaa 23.05. 23:59 
23.05. pk Viikkokisat Urjala 22.05. 23:59 
23.05. seura Silja Line Seurakisat NIVALA - 
23.05. seura Seurakisat Somero - 
24.05. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
24.05. pk Kymenlaakson lajipäivä, kuula ja keihäs Kouvola 20.05. 23:59 
24.05. pk Onsdagstävling / Keskiviikkokilpailu Sibbo / Sipoo 23.05. 23:59 
24.05. pk Paunucup I Jämsä 21.05. 23:59 
24.05. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
24.05. seura Seurakisat Lapinlahti - 
24.05. pk VirtUn Viikkokisat 1. Virrat 22.05. 23:59 
24.05. pk RT i Nykarleby Nykarleby 22.05. 23:59 
24.05. seura Seurakisat Ylitornio - 
24.05. seura Seurakisat Kokemäki - 
25.05. pk Pyrinnön Heitto-cup Tampere 24.05. 23:59 
25.05. pm NÅID P/F-stafett Pargas 20.05. 23:59 
25.05. pk Raision Kuulan aluekilpailut Raisio 22.05. 23:59 
25.05. pk Päijänne-juoksu Padasjoki 21.05. 23:59 
25.05. pk Piikkiön Kehityksen 95v juhlakilpailut Kaarina 22.05. 23:59 
25.05. pm Sisumaastot Alavus 22.05. 23:59 
25.05. aa 46. Toukokuun kisat Helsinki 22.05. 23:59 
25.05. pk 46. Toukokuun kisojen lisälaji N10000m Helsinki 21.05. 23:59 
25.05. pk Helatorstain avoimet piirikunnalliset Kaavi 23.05. 23:59 
25.05. pk Helatorstain nuorisokisat Äänekoski 22.05. 23:59 
25.05. pk Arctic-heitot Rovaniemi 24.05. 23:59 
25.05. pk Forssan moukarikilpailu Forssa 23.05. 23:59 
25.05. pk RT i slägga i Nedervetil Nedervetil 24.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Asikkala - 
25.05. seura Seurakisat Lappajärvi 25.05. 23:59 
25.05. pk Seiväskoulun kevätkisa Lahti 22.05. 23:59 
25.05. pk Fazer Reilu Cup II Lahti 22.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Lahti 22.05. 23:59 
25.05. pm DM i landsvägsgång Vasa Vasa 20.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Pyhäntä - 
25.05. seura Silja Line Seurakisat Akaa, Toijala - 
25.05. pk Sisulisät Orivesi 23.05. 23:59 
26.05. pk Seiväskoulun kevätkisat Somero 23.05. 23:59 
26.05. seura Seurakisat Oulu - 
27.05. aa Kultainen Keihäs Vantaa - 
27.05. pk Pääkaupunkiseudun keihäscup, 4. osakilpailu Vantaa 25.05. 23:59 
27.-28.05. am Aluemestaruusottelut Laitila 24.05. 23:59 
27.05. pm Etelä-Savon 9-15 -vuotiaiden ja aikuisten pm-maastojuoksut Mäntyharju 20.05. 23:59 
27.05. aa Hiirenkorvakisat Rovaniemi 21.05. 23:59 
27.05. pk Liedon Säästöpankkikisat Lieto 23.05. 23:59 
27.-28.05. aa PKO Games Joensuu 23.05. 23:59 
27.05. pk Avoimet TUL:n naisten ja miesten yleisurheilunmestaruuskilpailut Espoo 23.05. 23:59 
27.05. pk Heittokisat Ratakatu Iisalmi 22.05. 23:59 
27.05. pk Ideapark-juoksu Lempäälä 26.05. 23:59 
27.05. pk Juha Tiaisen muistokisat Uukuniemi 20.05. 23:59 
27.05. pk Kouvolan Puolimaraton Kouvola 10.05. 23:59 
27.05. pm Uudyn pm-junnuviestit Riihimäki 24.05. 23:59 
27.05. pk Vaasa Games, Etelä-Pohojalaasen timanttiliigan 1. osakilpailu Vaasa 25.05. 23:59 
27.05. pk Seuraottelu HIFK, Espoon Tapiot, Jyväskylän Kenttäurheilijat, Senäjoen Seudun Urhelijat Helsingfors 23.05. 23:59 
27.05. pk Kauden avaus Alavieska 26.05. 23:59 
27.05. aa Laidunkauden avauskisa Liminka 24.05. 23:59 
28.05. pk Idän heittäjien leirikilpailut kiekossa, kuulassa ja keihäänheitossa Savonlinna - 
28.05. pk Aikuisurheilijoiden pm Leppävirta - 
28.05. pk Heittokisat Vehmaa 25.05. 23:59 
28.05. pk Peura maastot Ranua 22.05. 23:59 
28.05. pk PKO Games - lisälajit Joensuu 23.05. 23:59 
28.05. pm Sisumaastot Ranua 22.05. 23:59 
28.05. pk Forssan Salaman kiekkokisa Forssa 25.05. 23:59 
28.05. aa Helsingin OP Junior GP Helsinki 24.05. 23:59 
28.05. pk Nuorison Kirmaisut Tampere 25.05. 23:59 
28.05. pk SAUL.n Kevätkansalliset Vihti 26.05. 23:59 
28.05. seura Seurakisat SOTKAMO - 
28.05. pk Lajipäiväkisat Imatra 23.05. 23:59 
28.05. aa Tapiot Games -kansalliset Espoo 25.05. 23:59 
28.05. aa 20. Kirkon vaiheill-kisat Nakkila 26.05. 23:59 
28.05. pm LasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osa Iitti 24.05. 23:59 
28.05. pk 45.Kuulakisa Hämeenkyrö 23.05. 23:59 
29.05. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
29.05. pk Seiväscup I Urheilukatu 19,Hyvinkää 26.05. 23:59 
29.05. seura Seurakisat Äänekoski - 
29.05. seura Seurakisat Kangasniemi - 
29.05. seura Silja Line Seurakisat Pyhtää 28.05. 23:59 
29.-30.05. pm Helsyn pm-viestit 9-15 v. Kirkkonummi 24.05. 23:59 
29.05. pk Luokittelukilpailut / KeU Cup1 Savonlinna, Kerimäki - 
29.05. pk Pitkät ratamatkat Paimio 27.05. 23:59 
29.05. seura Silja Line Seurakisat Ilmajoki - 
29.05. seura Silja Line Seurakisat Pihtipudas - 
30.05. pk Rastin ratakisat Suomussalmi 29.05. 23:59 
30.05. seura Silja Line Seurakisat Ulvila 29.05. 23:59 
30.05. seura Seurakisat Jalasjärvi - 
30.05. seura Silja Line Seurakisat Salo - 
30.05. pk 3-lohkon kilpailut Tammela 28.05. 23:59 
30.05. pk KaJu juoksuilta Kalajoki 28.05. 23:59 
30.05. pk Kymenlaakson lajipäivä: pitkät matkat, keihäs Hamina 27.05. 23:59 
30.05. pk OP Oulu Tiistaikisa I Oulu 28.05. 23:59 
30.05. pk Porin moukaripörssin kisat Pori - 
30.05. pk Savonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa) Savonlinna 28.05. 23:59 
30.05. seura Seurakisat Elimäki 29.05. 23:59 
30.05. seura Seurakisat viitasaari - 
30.05. seura Seurakisat Salo - 
30.05. seura Seurakisat Haapavesi - 
30.05. seura Seurakisat Somero - 
31.05. pk PoU/OkuP Seuracup 1/4 Outokumpu 30.05. 23:59 
31.05. pk Barnens Olympiad - Lasten Olympialaiset Borgå - Porvoo - 
31.05. pk Laihian Lujan piirikunnalliset, juniorilajit (Lujan kansallisten (aikuiset) yhteydessä) Laihia 30.05. 23:59 
31.05. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
31.05. seura Seurakisat Liminka - 
31.05. seura Silja Line Seurakisat Juva - 
31.05. pk Värisilmä PRO kilpailut Karkkila 28.05. 23:59 
31.05. pk KU-58:n piirikunnalliset kisat Vantaa 28.05. 23:59 
31.05. aa Marskin kisat Lappeenranta 25.05. 23:59 
31.05. pk Marskin kisojen lisälajit Lappeenranta 25.05. 23:59 
31.05. pk Onsdagstävling / Keskiviikkokilpailu Sibbo / Sipoo 30.05. 23:59 
31.05. seura Seurakisat Saarijärvi - 
31.05. seura Seurakisat Pello - 
31.05. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
31.05. seura Seurakisat KEMI - 
31.05. seura Seurakisat Pyhtään kirkonkylä 31.05. 23:59 
31.05. seura Silja Line Seurakisat Korpo - 
31.05. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
31.05. seura Silja Line Seurakisat Vantaa 30.05. 23:59 
31.05. seura Seurakisat Ylitornio - 
31.05. seura Silja Line Seurakisat Kokemäki - 
31.05. po Ungdomsserie (utomhus), omgång 2 Finström - 
31.05. aa Laihian Lujan kansalliset Laihia 30.05. 23:59 
01.06. pk Aikuisurheilijoiden piirikunnalliset kisat Savonlinna - 
01.06. seura Seurakisat Espoo - 
01.06. pk Eltsukisat Helsinki 30.05. 23:59 
01.06. seura Silja Line Seurakisat LAPUA - 
01.06. pk 400 m juoksupäivä Helsinki 30.05. 23:59 
01.06. pm Avoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut (1.pv) Turku 27.05. 23:59 
01.06. pk Hippo Viikkokisa Valkeakoski 30.05. 23:59 
01.06. pk Kymenlaakson lajipäivä Kouvola 28.05. 23:59 
01.06. seura Seurakisat Jakobstad 01.06. 23:59 
01.06. seura Seurakisat Hyrylä 31.05. 23:59 
01.06. seura Seurakisat Kuusamo - 
01.06. seura Seurakisat Pori 30.05. 23:59 
01.06. seura Seurakisat Asikkala - 
01.06. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
01.06. pk Sisulisät Orivesi 30.05. 23:59 
01.06. seura Silja Line Seurakisat NIVALA - 
02.06. seura Silja Line Seurakisat Riihimäki 31.05. 23:59 
02.06. pk Kiskon mestaruuskisat - juoksut Riihimäki 31.05. 23:59 
04.06. pk PeU:n Suomi Finland 100 Yleisurheilukilpailut I Perniö 29.05. 23:59 
04.06. pk Jorman moukaripörssi Leppävirta 04.06. 23:59 
04.06. pk Keihäskoulun keihäskisa Joensuu 01.06. 23:59 
04.06. pk Paavon Kisa Saarijärvi 31.05. 23:59 
04.06. pk Tuiskun heittokisat I Rusko 01.06. 23:59 
04.06. tähti Karis Telefon Games Tähtikisat Raasepori - Raseborg 29.05. 23:59 
04.06. pk Pyhäjoen Wirran 10-vuotisjuhlakilpailu Pyhäjoki 02.06. 23:59 
04.06. pk Arctic-heitot Rovaniemi 03.06. 23:59 
05.06. ne Nuorten Eliittikisat Turenki, Janakkala 02.06. 23:59 
05.06. seura Seurakisat Äänekoski - 
05.06. pk Heittokisat Posio 01.06. 23:59 
05.06. seura Seurakisat Iitti 04.06. 23:59 
05.06. seura Seurakisat Kangasniemi - 
05.06. seura Silja Line Seurakisat Ilomantsi - 
05.06. pk Aluekilpailu Kajaani 03.06. 23:59 
05.06. pk KU-58:n CUP Vantaa 03.06. 23:59 
05.06. pk Lajipäiväkisat Simpele 01.06. 23:59 
05.06. pk Luokittelukilpailut / KeU Cup2 Savonlinna, Kerimäki - 
05.06. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 05.06. 23:59 
05.06. seura Seurakisat Vantaa - 
05.06. seura Seurakisat Sastamala - 
05.06. seura Seurakisat Alajärvi - 
05.06. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
05.06. seura Silja Line Seurakisat Kempele 03.06. 23:59 
05.06. seura Silja Line Seurakisat Himanka - 
05.06. seura Silja Line Seurakisat Pudasjärvi 04.06. 23:59 
05.06. pk Virkiän avoimet aluekisat Lapua 03.06. 23:59 
05.06. seura Seurakisat Sonkajärvi 02.06. 23:59 
06.06. pk Keihäskisa Ylivieska 05.06. 23:59 
06.06. pk Kuopion Reippaan kuukausikisat 2/5 Kuopio 04.06. 23:59 
06.06. seura Silja Line Seurakisat Ulvila 05.06. 23:59 
06.06. seura Silja Line Seurakisat Kuopio 04.06. 23:59 
06.06. seura Seurakisat Jalasjärvi - 
06.06. seura Seurakisat Helsinki 03.06. 23:59 
06.06. seura Seurakisat Puolanka - 
06.06. seura Silja Line Seurakisat Salo - 
06.06. seuracup Föreningscup 1 Nykarleby 03.06. 23:59 
06.06. pk Hippokisat Urjala 05.06. 23:59 
06.06. aa Ikaalisten Kansalliset Ikaalinen 04.06. 23:59 
06.06. pk Ilvolankosken kentän vihkiäiskilpailu Juuka 04.06. 23:59 
06.06. pk Juoksucup, osakilpailu NIVALA 04.06. 23:59 
06.06. pk LähiTapiolan avoimet Nuorisokilpailut Laitila 03.06. 23:59 
06.06. pk OP Oulu Tiistaikisa II Oulu 01.06. 23:59 
06.06. pk Pihtiputaan Tuiskun kilpailut Pihtipudas 02.06. 23:59 
06.06. pk RT i Karleby Karleby 04.06. 23:59 
06.06. seuracup Seuracupin 1. piiriosakilpailu, KymY ja LasY Kotka 03.06. 23:59 
06.06. seura Seurakisat Parkano 04.06. 23:59 
06.06. seura Seurakisat Kouvola/Anjala - 
06.06. seura Seurakisat Karvia - 
06.06. seura Seurakisat Somero - 
06.06. seura Silja Line Seurakisat Hirvensalmi - 
06.06. seura Silja Line Seurakisat Joroinen - 
06.06. pk Teuvan Rivakan YU-Kilpailut / Suupohjacup Teuva 05.06. 23:59 
06.06. pk Vire-Veto-Visa-seuraottelu Lapinlahti 02.06. 23:59 
06.06. seura Seurakisat Haapavesi - 
06.06. pk Siikalatvacup Pyhäntä - 
06.06. seura Silja Line Seurakisat Merijärvi - 
07.06. pk Seiväscup II Hyvinkää 04.06. 23:59 
07.06. pk 1. Tilastopajacup Turku 05.06. 23:59 
07.06. pk Nåid lagcup del 1 / Nåid seuracupin osa 1 Espoo 05.06. 23:59 
07.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
07.06. seuracup Seuracupin piirikisa 1 Helsinki 03.06. 23:59 
07.06. seura Seurakisat Raahe - 
07.06. seura Seurakisat Kerava - 
07.06. seura Seurakisat Liminka - 
07.06. pk Tähtikisa 1/4 Lieksa 05.06. 23:59 
07.06. pk Vehmaisten kentän avajaiskilpailu Tampere 05.06. 23:59 
07.06. pk Viikkokisat Lappeenranta - 
07.06. pk Avoimet OP:n HIPPOKISAT Perniö 04.06. 23:59 
07.06. pk Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 m Siilinjärvi 05.06. 23:59 
07.06. pm Kainuun piirin sisuviestit Paltamo 04.06. 23:59 
07.06. aa Kansallinen 1.Tilastopajacup Turku 05.06. 23:59 
07.06. pk NoU:n Kesäkuun kisat Nokia 04.06. 23:59 
07.06. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
07.06. seura Seurakisat Haukipudas, Oulu - 
07.06. seura Seurakisat Karkkila - 
07.06. seura Seurakisat Pello - 
07.06. seura Silja Line Seurakisat Mäntyharju 06.06. 23:59 
07.06. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
07.06. pk Viiskuntakisa Alajärvi 05.06. 23:59 
07.06. pk Viispiikkinen Cup Saarijärvi 06.06. 23:59 
07.06. pk pk-kisa Ylitornio 05.06. 23:59 
07.06. seura Seurakisat Ylitornio 05.06. 23:59 
07.06. seura Silja Line Seurakisat Kokemäki - 
07.06. pk Tomatspelen Närpiö 05.06. 23:59 
07.06. pk Salmelanharjun polkujuoksu Perho 07.06. 23:59 
08.06. pk Aikuisurheilijoiden piirikunnalliset kisat Savonlinna 06.06. 23:59 
08.06. pk Espoonlahden Heittokisat 2017 Espoo 05.06. 23:59 
08.06. pk Perinteiset Keulakisat Raumalla Rauma 06.06. 23:59 
08.06. seura Seurakisat Kiiminki 08.06. 23:59 
08.06. pk LeKi YU:n viikkokisa Lempäälä 07.06. 23:59 
08.06. seura Seurakisat Akaa / Viiala - 
08.06. seura Seurakisat Lempäälä 07.06. 23:59 
08.06. pk 2.seurakisat ja luokittelukilpailut Ristiina - 
08.06. pk Asikkalan Heittocup 2/4 Asikkala 05.06. 23:59 
08.06. pk KEV kisat Kuusamo 06.06. 23:59 
08.06. pk Kymenlaakson lajipäivät Kouvola 05.06. 23:59 
08.06. pk Piirin myöntämä kesäkuun kisa Kaavi 07.06. 23:59 
08.06. pk Pyhäselän kesäkuun kisat Joensuu - 
08.06. seura Seurakisat Kaavi 07.06. 23:59 
08.06. seura Seurakisat Säkylä - 
08.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
08.06. seura Silja Line Seurakisat Keitele - 
08.06. seura Silja Line Seurakisat Akaa, Toijala - 
08.06. pk Sisulisät Orivesi 06.06. 23:59 
08.06. pk Ylihärmän Junkkarien avoimet mestaruuskisat Kauhavan Ylihärmä 07.06. 23:59 
09.-11.06. aa Youth Athletics Games Lahti 01.06. 23:59 
09.06. pk Hintrekin lenkki ja Osmo-juoksut Kaustinen - 
09.06. eliit Lahden Eliittikisat Lahti 02.06. 23:59 
09.06. seura Seurakisat Somero - 
10.06. maraton Helsinki Half Marathon Helsinki - 
10.06. pk Vanhan ajan yleisurheilukilpailut Asikkala 05.06. 23:59 
10.06. pk 18. Kikkan Kisat Marttila 06.06. 23:59 
10.06. pk Heittokisat Keitele 08.06. 23:59 
10.06. maantiej. Karhun Keväthölkkä Ranua 09.06. 23:59 
10.06. pk LaVen aikuisurheilukisat Lappajärvi 08.06. 23:59 
10.06. pk RajaRun Tornio 08.06. 23:59 
10.06. pk Rokuan Maastojuoksu Utajärvi 07.06. 23:59 
10.06. seura Seurakisat SOTKAMO - 
10.06. pk Varkaus Puolikas-Puolimaraton ja Hurushölkkä Varkaus - 
10.06. pk VI Korentokangas-juoksu Pudasjärvi 05.06. 23:59 
10.06. aa Kälviän kentän vihkiäiskilpailut Kokkola 05.06. 23:59 
10.06. aa Parkano 150v juhlakilpailu Parkano 07.06. 23:59 
10.06. pk Arctic-Heitot Rovaniemi 09.06. 23:59 
11.06. pk Puuseiväs SM Leppävirta 11.06. 23:59 
11.06. aa Kesän kansalliset / Eeles Landströmin nimikkokilpailu Akaa, Toijala 09.06. 23:59 
11.06. pk Forssan Salaman kiekkokisa Forssa 08.06. 23:59 
11.06. pk Lieksan seniorikisat Lieksa 09.06. 23:59 
11.06. SM SM-maantiekävelyt Laitila 03.06. 23:59 
11.06. pk Terränglöpning Juniorer Kristiinankaupunki 08.06. 23:59 
12.06. seura Seurakisat Teuva - 
12.06. seura Silja Line Seurakisat Veikkola 11.06. 23:59 
12.06. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
12.06. seura Seurakisat Äänekoski - 
12.06. seura Silja Line Seurakisat Tampere 11.06. 23:59 
12.06. pm Helsyn pm-estejuoksut Vantaa 09.06. 23:59 
12.06. aa Paavo Nurmi Junior / Master Games Turku 08.06. 23:59 
12.06. seura Silja Line Seurakisat Juva - 
12.06. pm Sisulisäviestit Tornio 09.06. 23:59 
12.06. am Eteläisen- ja Kaakkoisen alueen aluemesteruus esteet Vantaa 09.06. 23:59 
12.06. pk Juoksukoulun pikamatkat Kurikka 11.06. 23:59 
12.06. pk Kivakisat Kuhmo - 
12.06. pk Kymenlaakson lajipäivä: pika-aidat ja seiväs Kotka 08.06. 23:59 
12.06. pk lisälaji MIKV ABC kilpailuun Mikkeli 10.06. 23:59 
12.06. pk MIKV ABC seurakisat 1 Mikkeli 09.06. 23:59 
12.06. pk Osuuspankin Hippo-kisat Lempäälä - 
12.06. pk Plussa yu-kilpailut Joensuu 10.06. 23:59 
12.06. seura Seurakisat Kuhmo - 
12.06. seura Seurakisat Sastamala - 
12.06. seura Seurakisat Pyhtään kirkonkylä 12.06. 23:59 
12.06. seura Silja Line Seurakisat Vaasa - 
12.06. seura Silja Line Seurakisat Pudasjärvi - 
12.06. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
12.06. seura Seurakisat PIELAVESI - 
12.06. seura Silja Line Seurakisat Himanka - 
13.06. GP Paavo Nurmi Games Turku - 
13.06. pk 200m kilpailu Rovaniemi 11.06. 23:59 
13.06. pm Pohjois-Karjalan 9-15-v. pm-viestit Joensuu 11.06. 23:59 
13.06. seuracup Seuracup 1. osakilpailu Rovaniemi 11.06. 23:59 
13.06. seura Silja Line Seurakisat Ulvila 12.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Espoo - 
13.06. seuracup Seuracup Lappeenranta 07.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Puolanka - 
13.06. seura Seurakisat Jalasjärvi - 
13.06. seura Silja Line Seurakisat Salo - 
13.06. pk Järvituuli Cup osa 1 Keuruu 12.06. 23:59 
13.06. pk Karijoen avoimet aluekisat Karijoki 09.06. 23:59 
13.06. pk KU-68 Viikkokisa I Kangasala 12.06. 23:59 
13.06. pk Kuohun kesäkuun kisat Juankoski 11.06. 23:59 
13.06. pk Nuorisopiirikunnalliset Alahärmä/ Kauhava 11.06. 23:59 
13.06. pk Seuracup 1. osakilpailu Pihtipudas 09.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Orimattila 12.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Koria 12.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Karvia - 
13.06. seura Seurakisat Kangasala 12.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Parkano 11.06. 23:59 
13.06. seura Silja Line Seurakisat Joroinen - 
13.06. seura Silja Line Seurakisat Iitti 12.06. 23:59 
13.06. pk Veikkolan Veikkojen viikokisa 3 Veikkola 11.06. 23:59 
13.06. pk AK Pännäinen Pedersöre 12.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Myrskylä - 
13.06. seura Seurakisat Somero - 
14.06. aa Green Games, Etelä-Pohojalaasen timanttiliigan 2.osakilpailu Ilmajoki 13.06. 23:59 
14.06. pk Paunucup II Jämsä 11.06. 23:59 
14.06. seura Seurakisat KEMI - 
14.06. aa Tarmon Nuorisokansalliset Hämeenlinna 11.06. 23:59 
14.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
14.06. seura Seurakisat Raahe - 
14.06. seura Seurakisat Kuivaniemi - 
14.06. seura Seurakisat Raahe - 
14.06. seura Hippo-kisat Peräseinäjoki 13.06. 23:59 
14.06. pk Hyvän Tuulen Kisat - I Helsinki 09.06. 23:59 
14.06. pk Hyvän Tuulen Kisat - I - Lisälaji Helsinki 09.06. 23:59 
14.06. pk Hyvän Tuulen Kisat - I - Toiset juoksut Helsinki 09.06. 23:59 
14.06. pk Onsdagstävling / Keskiviikkokilpailu Sibbo / Sipoo 13.06. 23:59 
14.06. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 14.06. 23:59 
14.06. pk Porvoo viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2 Porvoo - Borgå 12.05. 23:59 
14.06. pk Pyhännän piirikunnalliset Pyhäntä 12.06. 23:59 
14.06. pk RT i Malax Malax 12.06. 23:59 
14.06. seuracup Seuracup I Iisalmi 07.06. 23:59 
14.06. seuracup Seuracup I-osakilpailu Pori, Noormarkku 12.06. 23:59 
14.06. seuracup Seuracup piirikisa Kalajoki 12.06. 23:59 
14.06. seura Seurakisat Karkkila - 
14.06. seura Seurakisat Forssa 13.06. 23:59 
14.06. seura Seurakisat Nedervetil / Alaveteli 13.06. 23:59 
14.06. seura Seurakisat Saarijärvi - 
14.06. seura Silja Line Seurakisat Korpo - 
14.06. seura Silja Line Seurakisat Lappajärvi - 
14.06. seura Silja Line Seurakisat Kerava 13.06. 23:59 
14.06. pk Tarmon aluekilpailut Vihti, Nummela 10.06. 23:59 
14.06. pk VirtUn 2. Viikkokisat. Virrat 12.06. 23:59 
14.06. pk pk-kisa Ylitornio 12.06. 23:59 
14.06. seura Seurakisat Kokemäki - 
14.06. seura Seurakisat Ylitornio 12.06. 23:59 
14.06. po Ungdomsserie (utomhus), omgång 3 Hammarland - 
15.06. pk Kiekkokisa Lahti - 
15.06. ne Nurmijärven Nuorten Eliittikisat Nurmijärvi 11.06. 23:59 
15.06. pm Sisulisä pm viestit Äänekoski 10.06. 23:59 
15.06. pk Seuracup piirikisa lisälaji Savonlinna 12.06. 23:59 
15.06. pk Eurajoki Junior Games Eurajoki 12.06. 23:59 
15.06. pk Hyppy- ja juoksukisat Posio 11.06. 23:59 
15.06. pk Paimion yleisurheilukilpailut Paimio 13.06. 23:59 
15.06. seura Seurakisat Posio - 
15.06. seura Seurakisat Pyhäjoki 14.06. 23:59 
15.06. seuracup Vattenfall seuracup piirikisa Savonlinna 12.06. 23:59 
15.06. pk AK Sepänkylä, Mustasaari Mustasaari 13.06. 23:59 
15.06. pk Aviisi Games Kauhava 14.06. 23:59 
15.06. pk Kymenlaakson lajipäivät, 3-loikka ja keihäs Koria 10.06. 23:59 
15.06. pk Pargas IF aluekilpailu/regiontävling Parainen/Pargas 13.06. 23:59 
15.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
15.06. seura Seurakisat Ranua 08.06. 23:59 
15.06. seura Seurakisat Säkylä (Kankaanpään kylä) - 
15.06. seura Silja Line Seurakisat Keitele - 
15.06. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
15.06. seura Silja Line Seurakisat Raseborg/Ekenäs - 
15.06. pk Sisulisät Orivesi 13.06. 23:59 
15.06. pk Vakka-Suomen rataviestit Uusikaupunki 11.06. 23:59 
15.06. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 13.06. 23:59 
15.06. seura Silja Line Seurakisat NIVALA - 
16.06. pk Kesäkuun moukarikisa Kankaanpää 14.06. 23:59 
16.06. seura Seurakisat Janakkala 13.06. 23:59 
16.06. am Aluemestaruusviestit Ähtäri 13.06. 23:59 
16.06. pk Himangan Urheilijoiden yleisurheilukisat Himanka 13.06. 23:59 
16.06. seuracup Seuracup 1. osakilpailu Oulu 13.06. 23:59 
16.06. seura Seurakisat Somero - 
16.06. pk Varpaisjärven Yöpuolimaraton Lapinlahti 09.06. 23:59 
17.-18.06. pk Aluemestaruusmoniottelut Riihimäki 11.06. 23:59 
17.06. pm F/P mångkamp 9-13 år Kyrkslätt, Veikkola 13.06. 23:59 
17.06. pk Heittokisat Seinäjoki 15.06. 23:59 
17.06. pk Iso-Hollon juoksut Kerava 12.06. 23:59 
17.-18.06. pk Avoimet Tul Järvi- Suomen mestaruuskilpailut N/Myl ja 17v, Ja Tul Aikuisten mestaruuskilpailut Leppävirta 10.06. 23:59 
17.06. pk Kymenurheiluveteraanien yleisurheilukilpailut Kouvola - 
17.06. pk LeKi YU:n viikkokisa Lempäälä 16.06. 23:59 
17.06. pk Nuorten heittokisat Oulu/ Kiiminki 14.06. 23:59 
17.06. aa Rajakisat Tornio 14.06. 23:59 
17.06. seura Seurakisat Lempäälä 16.06. 23:59 
17.06. maraton VieskaMaraton Ylivieska 14.06. 23:59 
17.06. pk Hannun keihäskisa Outokumpu 15.06. 23:59 
17.06. pk Kuortaneen Eliittikisat Kuortane 15.06. 23:59 
17.06. maraton Forssan Suvi-ilta Forssa - 
17.06. eliit Kuortaneen Eliittikisat Kuortane 09.06. 23:59 
18.06. pm Avoimet Pohjois-Savon 9-15-v. pm-moniottelut Varkaus 12.06. 23:59 
18.06. pk Kesport Uusikaupunki-kilpailu Uusikaupunki 15.06. 23:59 
18.06. pk Aluekilpailu Kaarina 13.06. 23:59 
18.06. pk Aluekilpailu/keihäänheiton leirikilpailu Kuortane - 
18.06. am PSM 1 osa Oulu 14.06. 23:59 
18.06. pk Seuracup 1, Suomussalmi Suomussalmi 16.06. 23:59 
18.06. pk Susirajan seiväskoulun tuloskisa 2 Lieksa - 
18.06. pk Akaan Seudun Nuorisokisat Akaa, Toijala 16.06. 23:59 
18.06. pm PIIRINMESTARUUSVIESTIT 9-15v. Luumäki 11.06. 23:59 
18.06. seura Silja Line Seurakisat Inari 16.06. 23:59 
18.06. aa Viitasaaren Kansalliset Viitasaari 15.06. 23:59 
19.06. am Aluemestaruusviestit Tampere 15.06. 23:59 
19.06. pk EP:n Painonheitto CUP 2017 Kurikka - 
19.06. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
19.06. seura Seurakisat Äänekoski - 
19.06. seura Silja Line Seurakisat Joroinen - 
19.06. seura Silja Line Seurakisat Pihtipudas - 
19.06. pk Sinettikisat Vantaa 18.06. 23:59 
19.06. pm LasY:n pm-viestit 9-15 v. Lahti 16.06. 23:59 
19.06. seuracup Seuracup 1. osakilpailu, läntinen alue Kurikka 17.06. 23:59 
19.06. seura Silja Line Seurakisat Ilomantsi - 
19.06. seura Silja Line Seurakisat Veikkola 18.06. 23:59 
19.06. pk Viikkokisat Lappeenranta - 
19.06. am Aluemestaruusviestit (PSM-viestit) Paltamo 16.06. 23:59 
19.06. pk KU-58:n CUP Vantaa 18.06. 23:59 
19.06. pk Lisälaji seurakilpailuun ABC2 Mikkeli - 
19.06. pk MIKV ABC seurakisat 2 Mikkeli 16.06. 23:59 
19.06. seuracup Seuracup 1 osakilpailu Vihti 16.06. 23:59 
19.06. seura Seurakisat Sastamala - 
19.06. seura Seurakisat Vantaa 17.06. 23:59 
19.06. seura Seurakisat Multia - 
19.06. seura Silja Line Seurakisat Pudasjärvi - 
19.06. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
19.06. pk Vehmaisten Tunti Tampere 16.06. 23:59 
19.06. seura Seurakisat Pyhäntä - 
19.06. seura Silja Line Seurakisat Himanka - 
20.06. ne Espoon Nuorten Eliittikisat Espoo 16.06. 23:59 
20.06. pk Espoon Nuorten Eliittikisat - Lisälajit Espoo 16.06. 23:59 
20.06. pk Kuukausikisat Imatra - 
20.06. pm Sisuviestit Rovaniemi 16.06. 23:59 
20.06. seuracup Pohjois-Karjalan Seuracup 1. osakilpailu Joensuu 17.06. 23:59 
20.06. seura Seurakisat Jalasjärvi - 
20.06. seura Silja Line Seurakisat Puolanka - 
20.06. pk III-lohkon kisat Urjala 19.06. 23:59 
20.06. pk Niinisalojuoksut Kankaanpää 18.06. 23:59 
20.06. pk Nivalan avoin piirikilpailu NIVALA 16.06. 23:59 
20.06. pk Piirin myöntämä kilpailu MUURAME 19.06. 23:59 
20.06. pm Pohjois-Pohjanmaan piirin Sisuviestit Oulu 16.06. 23:59 
20.06. pk Samarbetstävling - Yhteistyökisat 1/3 Sjundeå - 
20.06. pk Savonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa) Savonlinna 18.06. 23:59 
20.06. seuracup Seuracup 1. osakilpailu, itäinen alue Lappajärvi 18.06. 23:59 
20.06. seura Seurakisat Kälviä - 
20.06. seura Seurakisat Kajaani 19.06. 23:59 
20.06. seura Seurakisat Karvia - 
20.06. seura Seurakisat Viitasaari - 
20.06. seura Seurakisat Järvituuli Cup osa 2 19.06. 23:59 
20.06. seura Seurakisat Parkano 18.06. 23:59 
20.06. seura Silja Line Seurakisat Joroinen - 
20.06. pk Viispiikkinen Cup Kivijärvi 19.06. 23:59 
20.06. pk Ylemmäisen ympärijuoksu Juuka - 
20.06. seura Seurakisat Myrskylä - 
20.06. seura Seurakisat Somero - 
21.06. pk Atria Junior Games Seinäjoki 20.06. 23:59 
21.06. pk Erän sarjakisa 5-9v Helsinki 20.06. 23:59 
21.06. pk PoU/OkuP Seuracup 2/4 Polvijärvi 20.06. 23:59 
21.06. maantiej. Jannen Iltalenkki Elimäki 18.06. 23:59 
21.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
21.06. seura Seurakisat Raahe - 
21.06. seura Seurakisat Liminka - 
21.06. seura Seurakisat Tervakoski 19.06. 23:59 
21.06. pk Tähtikisa 2/4 Lieksa - 
21.06. tähti 81.Saarijärven Juhannuskisat Saarijärvi 16.06. 23:59 
21.06. po Distriktstävling (DT) Mariehamn - 
21.06. pk Hippo Viikkokisa Valkeakoski 19.06. 23:59 
21.06. pk LähiTapiola Kuula ja 1000 m Siilinjärvi 19.06. 23:59 
21.06. pk Nuorten Yleisurheilukilpailut Pyhtään kirkonkylä 17.06. 23:59 
21.06. pk Östra kretsens mångkamper Sibbo 19.06. 23:59 
21.06. pk PeU:n Suomi Finland 100 Yleisurheilukilpailut II Perniö 18.06. 23:59 
21.06. seura Seurakisat Karkkila - 
21.06. seura Seurakisat Kalajoki - 
21.06. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
21.06. seura Silja Line Seurakisat Uurainen - 
21.06. seura Seurakisat Kokemäki - 
21.06. pm Sisulisäottelut Ylitornio 19.06. 23:59 
22.06. pk Aluekilpailu Kajaani 20.06. 23:59 
22.06. aa Pohjantähti - Games, Piirin GP - kilpailu Pudasjärvi 18.06. 23:59 
22.06. pk Pohjantähti Games, lisälajit Pudasjärvi 18.06. 23:59 
22.06. seura Seurakisat Akaa / Viiala - 
22.06. seura Seurakisat Kyröskoski - 
22.06. seura Seurakisat Puumala - 
22.06. pk Punkalaitumen Kunnon Juhannuskisat Punkalaidun 20.06. 23:59 
22.06. pk Pyhäselän juhannuskisat Joensuu - 
22.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
22.06. seura Seurakisat SOTKAMO - 
22.06. seura Seurakisat Säkylä - 
22.06. seura Silja Line Seurakisat Akaa, Toijala - 
22.06. pk Sisulisät Orivesi 20.06. 23:59 
22.06. pk Testikilpailu (ETCH-testikisa) Vaasa 20.06. 23:59 
23.06. pk Kuulakilpailu Somero 21.06. 23:59 
23.06. aa Posion juhannuskisat Posio 18.06. 23:59 
23.06. pk Viikkokisat Lappeenranta - 
23.06. pk Ikaalisten Juhannuskisan lisälaji Ikaalinen 20.06. 23:59 
23.06. aa Ikaalisten Juhannuskisat Ikaalinen 20.06. 23:59 
23.06. pk 51.Keuruun Juhannuskisat Keuruu 18.06. 23:59 
23.06. pk Juhannuskisa Alavieska - 
23.06. aa Someron juhannuskisat,seuran 100-vuotis juhlakisat Somero 21.06. 23:59 
25.06. pk Nuorten Juhannuskisat Saarijärvi 20.06. 23:59 
26.06. pk viikkokisat Lappeenranta 26.06. 23:59 
26.06. pk Matin Karnevaalit Juva 22.06. 23:59 
26.-27.06. pk Eteläisen ja kaakkoisen alueen mestaruusviestit Järvenpää 23.06. 23:59 
26.06. seura Seurakisat Raisio - 
26.06. seura Silja Line Seurakisat Nastola 25.06. 23:59 
26.06. pk Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 25.06. 23:59 
26.06. pk Regiontävling Jakobstad 24.06. 23:59 
26.06. seura Seurakisat Sastamala - 
26.06. seura Seurakisat Kestilä - 
26.06. seura Silja Line Seurakisat Pudasjärvi - 
26.06. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
26.06. seura Silja Line Seurakisat Siilinjärvi 24.06. 23:59 
26.06. seura Silja Line Seurakisat Lohtaja - 
26.06. pk Silja-Line viikkokisat Pyhtää 25.06. 23:59 
26.06. pk VirtUn 3. Viikkokisat Virrat 22.06. 23:59 
26.06. seura Seurakisat Sonkajärvi 21.06. 23:59 
26.06. seura Silja Line Seurakisat Himanka - 
27.06. pm Avoimet pm-kilpailut Parikkala 21.06. 23:59 
27.06. pk Fazer Reilu Cup III Lahti 25.06. 23:59 
27.06. aa Kansallinen 2.Tilastopajacup Turku 25.06. 23:59 
27.06. pk Radiomäen kiekkokisa Lahti 25.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Puolanka - 
27.06. seura Seurakisat Jalasjärvi - 
27.06. seura Silja Line Seurakisat Kotka - 
27.06. pm Avoimet Satakunnan mestaruuskilpailut N/M,N17/M17 Pori 24.06. 23:59 
27.06. pk Avoin aluekisa ja juoksukoulun esteet vähäkyrö 26.06. 23:59 
27.06. pk Järvituuli Cup osa 3 Keuruu 26.06. 23:59 
27.06. aa Kainuun kisat -KISAT PERUTTU VIIVÄSTYNEEN KENTTÄREMONTIN JOHDOSTA Kajaani 22.06. 23:59 
27.06. pk Kainuun kisat lisälajit Kajaani 22.06. 23:59 
27.06. pm Kansalliset aikuisurh. pm-kisat Töysä, Alavus 27.06. 23:59 
27.06. pm Piiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaat Ylivieska 22.06. 23:59 
27.06. pk Ryynäsen Jussin 30-vuotisjuhlakisat Juuka 25.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Orimattila 26.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Ähtäri - 
27.06. seura Seurakisat Uukuniemi 27.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Pyhtään kirkonkylä 27.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Karvia - 
27.06. seura Seurakisat Parkano 26.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Mynämäki - 
27.06. seura Silja Line Seurakisat Joroinen - 
27.06. seura Silja Line Seurakisat Hirvensalmi - 
27.06. seura Silja Line Seurakisat Iitti 26.06. 23:59 
27.06. pk Valtin Pokaalikisat Akaa / Viiala 26.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Teuva - 
27.06. seura Seurakisat Myrskylä - 
27.06. seura Seurakisat Somero - 
28.06. pk Keihäskarnevaalien juniorikisat Pihtipudas 25.06. 23:59 
28.06. aa LIVAL-Games Sipoo 25.06. 23:59 
28.06. seura Seurakisat Hyvinkää 26.06. 23:59 
28.06. pk Tarmon viikkokisat Hämeenlinna 25.06. 23:59 
28.06. pm Hämsyn M/N pm-kisojen 1.päivä Nokia 25.06. 23:59 
28.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
28.06. seura Seurakisat Kerava - 
28.06. seura Seurakisat Liminka - 
28.06. seura Seurakisat Raahe - 
28.06. am Aluemestaruusviestit Mikkeli 25.06. 23:59 
28.06. pk KarkkPo-NuKi-ViVi seuraottelu Karkkila 26.06. 23:59 
28.06. pk NoU:n kiekkokisa Nokia 25.06. 23:59 
28.06. pk Ok Maakunnan lasten kisailut Kajaani 27.06. 23:59 
28.06. pk PeU:n Suomi Finland 100 Yleisurheilukilpailut III Perniö 25.06. 23:59 
28.06. pk Potsi-juoksu Tohmajärvi - 
28.06. seura Seurakisat KEMI - 
28.06. seura Seurakisat Forssa 27.06. 23:59 
28.06. seura Seurakisat Lapinlahti - 
28.06. seura Silja Line Seurakisat Lappeenranta, Ylämaa 28.06. 23:59 
28.06. pk Vakka-ottelut Laitila 25.06. 23:59 
29.06. karn Nuorten kansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalit Kokemäki 23.06. 23:59 
29.06.-02.07. karn Jämsän kestävyysjuoksu-, pituus- ja 3-loikkakarnevaalit Jämsä 26.06. 23:59 
29.06.-02.07. karn Moukarikarnevaalit Kaustinen 26.06. 23:59 
29.06.-02.07. karn Keihäskarnevaalit Pihtipudas 25.06. 23:59 
29.06. karn Korkeuskarnevaalit, nuorten sarjat Ruovesi 26.06. 23:59 
29.06.-02.07. karn Someron Esan 100-vuotisjuhlakarnevaalit Somero 26.06. 23:59 
29.06. karn Aitajuoksukarnevaalit Jämsänkoski 27.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Nilsiä 28.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Tornio 26.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Hollola - 
29.06. seura Silja Line Seurakisat Hamina - 
29.06. pk Pyhäselän kesäkuun kisat 3 Joensuu - 
29.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
29.06. seura Seurakisat Heinävesi 25.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Säkylä - 
29.06. seura Seurakisat Vaala 26.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Pori 27.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Jakobstad 29.06. 23:59 
29.06. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
29.06. seura Silja Line Seurakisat Kempele 27.06. 23:59 
29.06. seura Silja Line Seurakisat Valtimo - 
29.06. pk Karnvaalistartti Kauhava 27.06. 23:59 
30.06. pk Eukon ja ukon hölkkä Sonkajärvi 28.06. 23:59 
30.06. seura Seurakisat Parola 28.06. 23:59 
30.06. seura Seurakisat Somero - 
01.-02.07. karn Karnevaalikisat Kauhava 27.06. 23:59 
01.07. pm Sisuottelut Ranua 26.06. 23:59 
01.07. pk Yleisurheilukisat Ranua 26.06. 23:59 
01.07. pk Heittokisat Ratakatu Iisalmi 28.06. 23:59 
01.07. pk Kansalliset aikuisurheilun Mastokisat Lahti - 
01.07. maraton Paavo Nurmi Marathon Turku - 
01.07. pk Veteraanikansalliset Joensuu 27.06. 23:59 
01.07. maantiej. Vetelin 24. kansallinen markkinahölkkä Veteli - 
01.07. karn Kansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalit Kokemäki 27.06. 23:59 
01.07. karn Korkeuskarnevaalit, pääkilpailu Ruovesi 29.06. 23:59 
01.07. maraton Mikkeli juoksu Mikkeli - 
01.07. pk Keihäskarnevaalien leirikilpailut Pihtipudas 30.06. 23:59 
01.07. pk Someron seiväskarnevaalit A-kilpailu Somero 26.06. 23:59 
02.07. pk Kiekko- ja kuulakarnevaalit leirikilpailu Kokemäki - 
02.07. karn Korkeuskarnevaalit, Leirikilpailu Ruovesi 26.06. 23:59 
02.07. pk Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailu Somero 26.06. 23:59 
02.07. pk Kestilä-päivien nuorisokisat Kestilä - 
02.07. pk Yleisurheilukisat Ranua 26.06. 23:59 
02.07. pk Kipinän Kisat Lohja, Nummi, Urheilukuja 3 09810 NUMMI 29.06. 23:59 
02.07. pk Marttilanharjun juoksu Ylikiiminki (Oulu) 29.06. 23:59 
02.07. karn Pikajuoksukarnevaalit Jämsänkoski 28.06. 23:59 
02.07. pk Someron seiväskarnevaalit B-kilpailu Somero 26.06. 23:59 
02.07. pk Someron seiväskarnevaalit C-kilpailu Somero 26.06. 23:59 
03.07. pk Seuracup Turun lohko I osakilpailu Paimio 01.07. 23:59 
03.07. seura Silja Line Seurakisat Tampere 02.07. 23:59 
03.07. pk Avoimet aluekilpailut Joutsa 01.07. 23:59 
03.07. pk Maanantaikisat Leppävirta 03.07. 23:59 
03.07. pk Nuorten yu-kilpailut Loviisa 01.07. 23:59 
03.07. pk Östra kretsens juniortävling 3 Lovisa 30.06. 23:59 
03.07. pk Piirikunnalliset Sirpa Holopaisen muistokilpailut Savonlinna, Kerimäki 29.06. 23:59 
03.07. pk Regiontävling, Oravais Oravais, Vörå 01.07. 23:59 
03.07. pk Reisjärven aluekilpailut Reisjärvi 30.06. 23:59 
03.07. seura Seurakisat SOTKAMO - 
03.07. seura Seurakisat Multia - 
03.07. seura Seurakisat Sastamala - 
03.07. seura Silja Line Seurakisat Pudasjärvi - 
03.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
03.07. seura Silja Line Seurakisat Vaasa - 
03.07. pk Koiton pk-kisat Vieremä 29.06. 23:59 
03.07. pk Regiontävling Kristinestad Kristinestad - 
03.07. seura Silja Line Seurakisat Himanka - 
04.07. pk Viikkokisa Alavieska - 
04.07. aa HämeGames Riihimäki 02.07. 23:59 
04.07. pk Kuopion Reippaan kuukausikisat 3/5 Kuopio 02.07. 23:59 
04.07. pk Myyrmäen heitot Vantaa 03.07. 23:59 
04.07. seura Seurakisat Lieksa - 
04.07. seura Silja Line Seurakisat Kuopio 02.07. 23:59 
04.07. pk Imatran INKERI kisat Imatra 29.06. 23:59 
04.07. seura Seurakisat Jalasjärvi - 
04.07. seura Silja Line Seurakisat Puolanka - 
04.07. pk Aitajuoksut Kankaanpää 02.07. 23:59 
04.07. pk Järvituuli Cup osa 4 Keuruu 03.07. 23:59 
04.07. pk KU-68 Viikkokisa II Kangasala 03.07. 23:59 
04.07. pk Kuohun hyppykisat Juankoski 02.07. 23:59 
04.07. aa Kurikan Ryhdin Kansalliset Kurikka 02.07. 23:59 
04.07. pk ParkU kesäkisat Parkano 02.07. 23:59 
04.07. pk Riennon ABC-kisan lisälaji Savonlinna 02.07. 23:59 
04.07. pk S-Market aluekisa Kalajoki 02.07. 23:59 
04.07. seuracup Salon ja Loimaan alueen 1. seuraottelu Somero 30.06. 23:59 
04.07. pk Savonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa) Savonlinna 02.07. 23:59 
04.07. seuracup Seuracup 1. divisioona 1. osa Lempäälä 03.07. 23:59 
04.07. seuracup Seuracup I Mynämäki 01.07. 23:59 
04.07. seuracup Seuracup, Ykköslohko Naantali 30.06. 23:59 
04.07. seura Seurakisat Punkaharju - 
04.07. seura Seurakisat Karvia - 
04.07. seura Seurakisat Viitasaari - 
04.07. seura Seurakisat Kangasala 03.07. 23:59 
04.07. seura Seurakisat Pyhtään kirkonkylä 04.07. 23:59 
04.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 03.07. 23:59 
04.07. seura Silja Line Seurakisat Ikaalinen 03.07. 23:59 
04.07. seura Silja Line Seurakisat Joroinen - 
04.07. pk Viiskuntakisat Ähtäri 02.07. 23:59 
04.07. seura Seurakisat Haapavesi - 
04.07. seura Seurakisat Myrskylä - 
04.07. pk Siikalatvacup Siikalatva/Pulkkila - 
05.-06.07. am Aluemestaruusmoniottelut M/N-M/N17, Pohjois-Karjala, Etelä-Savo ja Pohjois-Savo Outokumpu 01.07. 23:59 
05.07. pk Espoonlahden Heittokisat 2017 Espoo 02.07. 23:59 
05.07. pk HämeGamesJunior Riihimäki 02.07. 23:59 
05.-06.07. pm Pohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelut Outokumpu 01.07. 23:59 
05.07. pk Borgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1 Borgå - Porvoo - 
05.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
05.07. pk Posion moukarikisat Posio 04.07. 23:59 
05.07. seura Seurakisat Raahe - 
05.07. seura Silja Line Seurakisat Juva - 
05.07. pk Tarmon piirikunnalliset (Sisuhuipentuman esteet T/P14 ja 15) Kälviä 01.07. 23:59 
05.07. aa Virtain Kansalliset Virrat 02.07. 23:59 
05.07. pk XXXV Knattekarnevalen Vasa Vasa - 
05.07. pk Alahärmän Kisan 100-vuotis juhlakisa Alahärmä/ Kauhava 03.07. 23:59 
05.07. pk Forssan Salaman juniorikilpailut Forssa 03.07. 23:59 
05.07. pk Heinäheitot Laitila 02.07. 23:59 
05.07. seura Hippo-kisat Peräseinäjoki 04.07. 23:59 
05.07. pm Kainuun piirin sisumoniottelut 1 Kajaani 03.07. 23:59 
05.07. seura Seurakisat Hartola - 
05.07. seura Seurakisat Pieksämäki - 
05.07. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
05.07. seura Silja Line Seurakisat Vantaa 04.07. 23:59 
05.07. seura Silja Line Seurakisat Lappajärvi 05.07. 23:59 
05.07. pk Suomi 100 - Keihäs, Kuula, 400 m ja 800 m Siilinjärvi 02.07. 23:59 
05.07. aa Vihdin Kansalliset kisat Vihti 02.07. 23:59 
05.07. pk Viikkokisat Urjala 04.07. 23:59 
05.07. pk Visa-Veto-Vire seuraottelu Iisalmi 01.07. 23:59 
05.07. pk Regiontävling Närpes 03.07. 23:59 
05.07. seura Seurakisat Ylitornio 03.07. 23:59 
06.07. pk SeivästalliCup/ 19v EM-karsinta, A-kilpailu Kaavi 01.07. 23:59 
06.07. aa Ilkka Games Ilmajoki 05.07. 23:59 
06.07. seura Seurakisat Lieksa - 
06.07. seuracup HämSY:n Seuracup 2.div 1. osa Valkeakoski 02.07. 23:59 
06.07. pk Fazer Reilu Cup IV Lahti (Nastola) 03.07. 23:59 
06.07. seura Seurakisat Kyröskoski - 
06.07. seura Seurakisat Lahti (Nastola) 03.07. 23:59 
06.07. pk Huiluukisat Maaninka 04.07. 23:59 
06.07. pk Puuhamaa-cup Turenki, Janakkala 04.07. 23:59 
06.07. seura Seurakisat Asikkala - 
06.07. seura Silja Line Seurakisat Keitele - 
06.07. pk Sisulisät Orivesi 04.07. 23:59 
06.07. pk Tuupovaaran heinäkuun luokittelukisa Joensuu/Tuupovaara - 
06.07. pk Viispiikkinen Cup Saarijärvi / Pylkönmäki - 
06.07. pk Tonnisarja 2017 Koria - 
07.-09.07. pk SAUL:n yleisurheilun SM-kilpailut Lohja 27.06. 23:59 
07.07. pk Seiväshypyn torikisa Kaavi 03.07. 23:59 
07.07. pk Säästöpankki Games Kristiinankaupunki 05.07. 23:59 
07.07. seura Seurakisat Somero - 
08.-09.07. SM SM-viestit Tampere 30.06. 23:59 
08.07. pk Aluekisat ja heittöpörssin osakilpailu Lieto 04.07. 23:59 
08.07. pm Avoimet pm-moukari M/N, M/N17 Lieto 04.07. 23:59 
08.07. pk Lasten ja nuorten kilpailut Keitele 06.07. 23:59 
08.07. pk Pihtiputaan Tuiskun kilpailut Pihtipudas 03.07. 23:59 
08.07. pk Lasten ja nuorten kilpailut, lisälajit Keitele 06.07. 23:59 
08.07. pk Albin Stenroosin muistojuoksu Vehmaa - 
08.07. maantiej. Hauki-Hölkkä Mikkeli / Haukivuori 01.07. 23:59 
08.07. pk Seinäjoen keihäskisa Seinäjoki - 
08.07. pk Kihaushölkkä Rääkkylä - 
08.07. pk Suomi-juoksu Joensuu - 
08.07. aa VIII Rantalakeusjuoksu Liminka 05.07. 23:59 
09.07. pk Vehmaan aluekilpailut Vehmaa 06.07. 23:59 
09.07. pk Posion heittokisat Posio 08.07. 23:59 
09.07. seura Silja Line Seurakisat Kokkola - 
09.07. pk Moukaripörssin heinäkisat Pori - 
10.07. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
10.07. pk PoU/OkuP Seuracup 3/4 Outokumpu 09.07. 23:59 
10.07. pm Hämsyn pm-sisulisäottelut T/P9, T10, T/P14 Akaa / Viiala 07.07. 23:59 
10.07. pk Virkiän avoimet aluekisat LAPUA 08.07. 23:59 
10.07. pk Porilaiskisat Pori 09.07. 23:59 
10.07. seura Seurakisat Lappeenranta (Joutseno) 07.07. 23:59 
10.07. seura Seurakisat Alajärvi - 
10.07. seura Seurakisat Kuhmo - 
10.07. seura Silja Line Seurakisat Pudasjärvi - 
10.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
10.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
10.07. seura Silja Line Seurakisat Himanka - 
11.07. pk Pituuskisa Rovaniemi 10.07. 23:59 
11.07. pk Seiväskisa Rovaniemi 08.07. 23:59 
11.07. pm Hämsyn sisulisäottelut 12-13v Hämeenlinna 08.07. 23:59 
11.07. seura Seurakisat Jalasjärvi - 
11.07. seura Silja Line Seurakisat Puolanka - 
11.07. seura Silja Line Seurakisat Kotka - 
11.07. pk Asikkalan Heittocup 3/4 Asikkala 06.07. 23:59 
11.07. pm Avoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut (2. pv) Raisio 06.07. 23:59 
11.07. pm Avoimet Satakunnan mestaruuskilpailut N/M,N17/M17 Pori 09.07. 23:59 
11.07. pk Eteläisen ja kaakkoisen alueen M/N AM kilpailut 1.kilpailupäivä Vihti 08.07. 23:59 
11.07. pk Järvituuli Cup osa 5 Keuruu 10.07. 23:59 
11.07. aa Kannuksen Uran Kansalliset Kannus 09.07. 23:59 
11.07. pk Kivakisat Kuhmo - 
11.07. pk Kuohun heinäkuun kisat Juankoski 10.07. 23:59 
11.07. pk Lärkkulla Games klubbmästerskap Raseborg/Karis 09.07. 23:59 
11.07. pk Ok Maakunnan lasten kisailut Kajaani 10.07. 23:59 
11.07. pk OP Oulu Tiistaikisa III Oulu 09.07. 23:59 
11.07. pk Piirin myöntämä kkilpailu MUURAME 10.07. 23:59 
11.07. seura Seurakisat Parkano 10.07. 23:59 
11.07. seura Seurakisat Uukuniemi - 
11.07. seura Seurakisat Kajaani 10.07. 23:59 
11.07. seura Seurakisat Heinävesi 07.07. 23:59 
11.07. seura Silja Line Seurakisat Joroinen - 
11.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 10.07. 23:59 
11.07. pm Sisukävelyt vähäkyrö 10.07. 23:59 
11.07. pk Viiskuntakisat Lehtimäki Alajärvi 09.07. 23:59 
11.07. seura Seurakisat Myrskylä - 
11.07. seura Seurakisat Teuva - 
11.07. seura Seurakisat Somero - 
12.07. pk Arctic-heitot Rovaniemi 11.07. 23:59 
12.07. pk Paunucup III Jämsä 09.07. 23:59 
12.07. seura Seurakisat Ii - 
12.07. seura Silja Line Seurakisat Ylöjärvi - 
12.07. pm Pm-ottelut T/P 9-15, osa 1 Kouvola 06.07. 23:59 
12.07. pm pm-sisulisämoniottelut T9-15 Laitila 07.07. 23:59 
12.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
12.07. seura Seurakisat Liminka - 
12.07. seura Seurakisat Raahe - 
12.07. seura Seurakisat Heinola 09.07. 23:59 
12.07. pk Tähtikisa 3/4 Lieksa 10.07. 23:59 
12.07. pk Viikkokisat Lappeenranta - 
12.07. pk Viispiikkinen Cup Karstula 11.07. 23:59 
12.07. pk Avoimet Orivesi games aikuiskisat Orivesi 09.07. 23:59 
12.07. eliit Joensuun Eliittikisat Joensuu 02.07. 23:59 
12.07. pk Regiontävling i Nedervetil Kronoby 10.07. 23:59 
12.07. seura Seurakisat Lapinlahti - 
12.07. seura Seurakisat Kalajoki - 
12.07. seura Seurakisat Tervo 12.07. 23:59 
12.07. seura Seurakisat KEMI - 
12.07. seura Silja Line Seurakisat Lappeenranta, Ylämaa 12.07. 23:59 
12.07. seura Silja Line Seurakisat Uurainen - 
12.07. pm Sisulisäottelut P10, P/T11 ja P/T15 Akaa, Toijala 09.07. 23:59 
12.07. pk NoU:n Kiekko Ranking Nokia 10.07. 23:59 
12.07. pk Myyrmäen aitakisa Vantaa 10.07. 23:59 
13.07. ne Nuorten Eliittikisat Valkeakoski 09.07. 23:59 
13.07. pk Team Sportia Junior Games Raasepori - Raseborg 08.07. 23:59 
13.07. pk Fazer Reilu Cup V Lahti 10.07. 23:59 
13.07. pk LeKi YU:n viikkokisa Lempäälä 12.07. 23:59 
13.07. pm pm-sisulisäottelut 9-15v pojat Turku 08.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Lempäälä 12.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Lahti 10.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Tornio 10.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Puumala - 
13.07. seura Seurakisat Pyhäjoki 12.07. 23:59 
13.07. seura Silja Line Seurakisat Hamina - 
13.07. pk 3.seurakisat ja luokittelukilpailut Ristiina - 
13.07. pk Eteläisen ja kaakkoisen alueen M/N AM kilpailut 2.kilpailupäivä Vihti 08.07. 23:59 
13.07. pk Harjulinnan torstaikisa parikkala 07.07. 23:59 
13.07. pk Piirin myöntämä heinäkuun kisa Kaavi 12.07. 23:59 
13.07. pk Piirinkunnalliset Kurikka 12.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Ranua 11.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Säkylä 13.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Pori 11.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Kaavi 12.07. 23:59 
13.07. seura Silja Line Seurakisat Akaa, Toijala - 
13.07. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
13.07. pk Sisulisät Orivesi 11.07. 23:59 
13.07. seura Silja Line Seurakisat Merijärvi - 
14.-15.07. aa Hannes Junior Games Kuopio 10.07. 23:59 
14.07. pm HämSYn M/N pm-kisat ( 2. päivä) Tampere 11.07. 23:59 
14.07. am Aluemestaruuskilpailut 1. päivä M/N ja M17/N17 Kauhava 12.07. 23:59 
14.-16.07. aa Janakkala Games Turenki, Janakkala 12.07. 23:59 
14.07. seura Seurakisat Somero - 
15.07. aa Nuorten Timanttikisat Sastamala 12.07. 23:59 
15.07. am Aluemestaruuskisat 2. päivä MN, MN17 Seinäjoki 11.07. 23:59 
15.07. pm Knattestafett DM 9-15 Pedersöre 11.07. 23:59 
15.07. pk SAUL SM-moniottelut Laukaa 04.07. 23:59 
15.07. pm sisulisä pm ottelut Äänekoski 10.07. 23:59 
15.07. pk 43. Pentin Olympialaiset Saarijärvi / Pylkönmäki - 
15.-16.07. pm Avoimet pm-kilpailut Lappeenranta 09.07. 23:59 
15.-16.07. aa Mondo Games Lappeenranta 09.07. 23:59 
15.07. pk POPPI-Olympialaiset Kannonkoski 14.07. 23:59 
15.07. pk Ylöjärven Kesäkisat Ylöjärvi 13.07. 23:59 
15.07. maraton Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, puolimaraton ja kymppi Hämeenlinna - 
15.07. aa Pohjois-Suomen mestaruuskilpailut (aluemestaruuskilpailut) 2. osa Kajaani 10.07. 23:59 
16.07. pk Porvoon Huippukisat - Borgå Topgames Porvoo - Borgå 11.07. 23:59 
16.07. seura Seurakisat SOTKAMO - 
16.07. pk EPU:n moukaricupin Lappajärven osakilpailu Lappajärvi 14.07. 23:59 
16.07. aa Laitilan Nuorisokansalliset Laitila 11.07. 23:59 
16.07. pk Naantalin Aurinkokävelyt Naantali 11.07. 23:59 
16.07. pk Vakkahölkkä Toivakka - 
16.07. pk Alavieska päivät kilpailu Alavieska 15.07. 23:59 
16.07. pk KEV-kisat Kuusamo 14.07. 23:59 
16.07. eliit Lapinlahden Eliittikisat Lapinlahti 06.07. 23:59 
17.07. pk Maanantaikisat Leppävirta 17.07. 23:59 
17.07. seura Silja Line Seurakisat Pihtipudas - 
17.07. seura Seurakisat Raisio 15.07. 23:59 
17.07. pm HämSY:n pm-rata - ja sisukävelyt Nokia 14.07. 23:59 
17.07. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 17.07. 23:59 
17.07. seura Seurakisat Kestilä - 
17.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
17.07. seura Silja Line Seurakisat Pudasjärvi - 
17.07. pk Ylivieskan Kuulan aluekilpailut Ylivieska 15.07. 23:59 
17.07. seura Silja Line Seurakisat Himanka - 
18.07. pk Motonet-kuukausikisat Joensuu 17.07. 23:59 
18.07. aa Veikkolan Veikkojen Nuorisokansalliset Veikkola, Kirkkonummi 16.07. 23:59 
18.07. aa Gatorade kansalliset Savonlinna Savonlinna 13.07. 23:59 
18.-19.07. pm Pm-kilpailut 9-13v. 1.osa. Heinola 13.07. 23:59 
18.07. seura Seurakisat Jalasjärvi - 
18.07. seura Seurakisat Puolanka - 
18.07. pk Fyrrypinkaasut vähäkyrö 17.07. 23:59 
18.07. pm HämSY:n 17v pm-kilpailut 1.päivä Kangasala 14.07. 23:59 
18.07. pk Heinäkoitokset Rovaniemi 15.07. 23:59 
18.07. pk Järvituuli Cup osa 6 Keuruu 17.07. 23:59 
18.07. pk KaJu juoksuilta Kalajoki 16.07. 23:59 
18.07. pk Ok Maakunnan lasten kisailut Kajaani 17.07. 23:59 
18.07. pk Seurakilpailu Kouvola - 
18.07. seura Seurakisat Ähtäri - 
18.07. seura Seurakisat Parkano 16.07. 23:59 
18.07. seura Seurakisat Kajaani 17.07. 23:59 
18.07. seura Silja Line Seurakisat Joroinen - 
18.07. pk Vakka-Suomen mestaruuskilpailut Mynämäki 15.07. 23:59 
18.07. seura Seurakisat Somero - 
19.07. seura Silja Line Seurakisat Ylöjärvi - 
19.07. pk Tarmon viikkokisat Hämeenlinna 17.07. 23:59 
19.07. pk Distriktstävling / Piirikunnallinen kilpailu Sibbo/Sipoo 18.07. 23:59 
19.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
19.07. pk Seppo Välimäki aluekisat Pori, Noormarkku 17.07. 23:59 
19.07. seura Seurakisat Liminka - 
19.07. seura Seurakisat Raahe - 
19.07. pk Akilles mästerskap del 1 Borgå - 
19.07. pk DT (öppen distriktstävling) Mariehamn - 
19.07. pk Keihäs-cup, Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 18.07. 23:59 
19.-20.07. pm Kymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13, osa 1 Kotka 14.07. 23:59 
19.07. seura Seurakisat Forssa 18.07. 23:59 
19.07. seura Seurakisat Haukipudas, Oulu - 
19.07. seura Seurakisat Nedervetil / Alaveteli 18.07. 23:59 
19.07. pk SiiPo 110v. juhlakisa - Seiväs, pituus, pikamatkat Siilinjärvi 17.07. 23:59 
19.07. seura Silja Line Seurakisat Mäntyharju 18.07. 23:59 
19.07. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
19.07. pk Spotox Heittopörssi ja pituus,17v kuula Koski Tl 17.07. 23:59 
20.07. pk Forssan ratakymppi Forssa 18.07. 23:59 
20.07. seura Seurakisat Nilsiä 19.07. 23:59 
20.-23.07. SM Kalevan kisat Seinäjoki 12.07. 23:59 
20.07. seura Seurakisat Akaa / Viiala - 
20.07. pk Polvijärven pitäjänmestaruuskilpailut Polvijärvi - 
20.07. pk Pyhäjärvi Games Eura 18.07. 23:59 
20.07. pk Pyhäselän heinäkisat Joensuu - 
20.07. seura Seurakisat Säkylä - 
20.07. seura Seurakisat Pori 18.07. 23:59 
20.07. pk Sisulisät Orivesi 18.07. 23:59 
20.07. seura Seurakisat Valtimo - 
20.07. seura Silja Line Seurakisat NIVALA - 
20.07. pk Polvijärvi-päivien ratakymppi Polvijärvi 20.07. 23:59 
21.07. pk Jakob Marathon, DM maraton Pietarsaari 14.07. 23:59 
21.07. seura Seurakisat Oulu - 
21.07. seura Seurakisat Somero - 
22.07. pk Juhlakisa, Juva 575 ja Suomi 100 Juva 19.07. 23:59 
22.-23.07. pk Kuparivuoren Kuninkaalliset Naantali 18.07. 23:59 
22.07. pm Piiriottelut 9-13 v Harjavalta 19.07. 23:59 
22.07. pk Säkylän II Mansikkamaraton Säkylä - 
22.07. pk YppU:n Heitot Pyhäjoki 20.07. 23:59 
22.07. pk Ike-hölkkä ja lasten Kids- juoksu Lokalahti - 
23.07. pk Aikuisurheilukilpailut Ristiina 19.07. 23:59 
23.07. pk Korian Ponnen Kansalliset Kilpailut Koria 20.07. 23:59 
23.07. pk Susirajan seiväskoulun tuloskisa 3 Lieksa - 
23.07. pk Varstakisat Urjala 22.07. 23:59 
23.07. seura Seurakisat Punkaharju 23.07. 23:59 
24.07. seura Silja Line Seurakisat LAPUA - 
24.07. pk Viikkokisat Lappeenranta - 
24.07. pk Avoimet Etelä-Karjala-Kymenlaakso-Lahti Kävelyt Kouvola Koria 21.07. 23:59 
24.07. pk Hartolan Voiman 90v. juhlakilpailut Joutsa 20.07. 23:59 
24.07. pk Luokittelukilpailut / KeU Cup3 Savonlinna, Kerimäki - 
24.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
24.07. seura Silja Line Seurakisat Kerava 23.07. 23:59 
24.07. seura Silja Line Seurakisat Siilinjärvi 22.07. 23:59 
24.07. seura Silja Line Seurakisat Pudasjärvi - 
24.07. pk Virtun 4. Viikkokisat Virrat 21.07. 23:59 
24.07. seura Silja Line Seurakisat Himanka - 
25.07. pk Järvituuli Cup osa 7 Keuruu 24.07. 23:59 
25.07. pk Pyrinnön Aitajuoksut Oulu 24.07. 23:59 
25.07. pk Aikuisurheilijoiden piirikunnalliset heinäkuun heittokisat Savonlinna - 
25.07. aa Karhu Junior Games, Etelä-Pohojalaasen timanttiliigan 3. osakilpailua Kauhajoki 23.07. 23:59 
25.07. pm NÅID Mångkamp 9-13 Parainen 22.07. 23:59 
25.07. seura Silja Line Seurakisat Riihimäki 20.07. 23:59 
25.07. pk Fazer Reilu Cup VI Lahti 23.07. 23:59 
25.07. seuracup Pohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailu Joensuu 22.07. 23:59 
25.07. seura Seurakisat Lahti 22.07. 23:59 
25.07. seura Seurakisat Jalasjärvi - 
25.07. seura Silja Line Seurakisat Puolanka - 
25.07. seura Silja Line Seurakisat Kotka - 
25.-26.07. pm Sisulisähuipentuma, Länsi-Pohja KEMI 21.07. 23:59 
25.07. pk Heittokisat kuusamo 23.07. 23:59 
25.07. pk Kiskon mestaruuskisat - hypyt Riihimäki 23.07. 23:59 
25.07. pk OP Oulu Tiistaikisa IV Oulu 23.07. 23:59 
25.07. pk Östra kretsens juniortävling Liljendal - 
25.07. seura Seurakisat Parkano 24.07. 23:59 
25.07. seura Seurakisat Heinävesi 21.07. 23:59 
25.07. seura Seurakisat Kouvola/Anjala - 
25.07. seura Silja Line Seurakisat Hirvensalmi - 
25.07. seura Silja Line Seurakisat Joroinen - 
25.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 24.07. 23:59 
25.07. pk Suomen Kultapörssikisat Akaa / Viiala 24.07. 23:59 
25.07. pk Veikkolan Veikkojen viikokisa 4 Veikkola 23.07. 23:59 
25.07. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 23.07. 23:59 
25.07. pk RT i Bennäs, Pedersöre Pedersöre 24.07. 23:59 
25.07. seura Seurakisat Haapavesi - 
25.07. seura Seurakisat Somero - 
26.-27.07. am Eteläisen- ja Kaakkoisen alueen mestaruuskilpailut 19/17 Vantaa 23.07. 23:59 
26.07. seura Seurakisat Ylöjärvi - 
26.07. pk Tarmon viikkokisat Hämeenlinna 24.07. 23:59 
26.07. pk Avoimet Limingan kunnanmestaruuskisat Liminka 24.07. 23:59 
26.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
26.07. seura Seurakisat Raahe - 
26.07. pk Tähtikisa 4/4 Lieksa 25.07. 23:59 
26.07. pk Tähtikisa 4/4 lisälaji Lieksa 25.07. 23:59 
26.07. pk Akilles mästerskap del 2 Borgå - 
26.07. pk Aluekilpailut Kajaani 24.07. 23:59 
26.07. pk Kalannin Vankan heittokisat Kalanti 21.07. 23:59 
26.07. pk Kansalliset Töysän Korppukisat HUOM Kilpailu siirtyy myöhempään ajankohtaan Töysä, Alavus 26.07. 23:59 
26.07. am Lounaisen alueen aluemestaruuskilpailut M/N 19 KILPAILUT PERUUTETTU Sastamala 23.07. 23:59 
26.07. seuracup Seuracup 2. osakilpailu Kajaani 24.07. 23:59 
26.07. seura Seurakisat Forssa 25.07. 23:59 
26.07. seura Seurakisat Kalajoki - 
26.07. seura Seurakisat Kristiinankaupunki - 
26.07. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
26.07. seura Silja Line Seurakisat Lappajärvi - 
26.07. pk Viiskunta-kisat Soini 25.07. 23:59 
26.07. seura Seurakisat Kokemäki - 
27.07. pk Avoimet pitäjänmestaruuskisat Posio 24.07. 23:59 
27.07. seura Seurakisat Posio - 
27.07. seuracup Vattenfall seuracup II-osa Ristiina 24.07. 23:59 
27.07. pk LeKi YU:n viikkokisa Lempäälä 26.07. 23:59 
27.07. pk Oma Sp avoimet junnuheitot Jalasjärvi 25.07. 23:59 
27.07. pm pm-kilpailut 9-15 v I osa Parikkala 21.07. 23:59 
27.07. seura Seurakisat Kyröskoski - 
27.07. seura Seurakisat Lempäälä 26.07. 23:59 
27.07. seura Silja Line Seurakisat Hamina - 
27.07. pm Avoimet pm-esteet M/N, M/N19 Turku 25.07. 23:59 
27.07. aa Kansallinen 3.Tilastopajacup Turku 25.07. 23:59 
27.-28.07. pk Öppna ÅM Mariehamn 26.07. 23:59 
27.07. seura Seurakisat Akaa, Toijala - 
27.07. seura Seurakisat Asikkala - 
27.07. seura Seurakisat Jakobstad 27.07. 23:59 
27.07. seura Seurakisat Pyhäntä - 
27.07. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
27.07. pk Sisulisät Orivesi 25.07. 23:59 
27.07. pk Vesan Kisat Raahe 25.07. 23:59 
27.07. pk Kymijoki-Kymppi Kouvola 21.07. 23:59 
27.07. pk Vauhti-kasit Outokumpu 26.07. 23:59 
28.-30.07. pk Lohja Junior Games Lohja 25.07. 23:59 
28.07. seura Seurakisat Tervakoski 25.07. 23:59 
28.07. aa 10. Suupohja Games Kauhajoki 27.07. 23:59 
28.-29.07. pm DM för 14-15-17-19 Närpes 23.07. 23:59 
29.-30.07. pm HämSY:n pm-sisulisähuipentuma Tampere 25.07. 23:59 
29.-30.07. pm Keski-Pohjanmaan 9-15v piirihuipentuma NIVALA 25.07. 23:59 
29.-30.07. aa Kouvola Junior Games Kouvola 24.07. 23:59 
29.07. pk Crusell Hölkkä Uusikaupunki - 
29.07. pk Heittokoitokset Rovaniemi 28.07. 23:59 
29.07. tähti Orimattilan Tähtikisat Orimattila 26.07. 23:59 
29.07. pm Sisuottelut osa 1. LIMINKA 26.07. 23:59 
30.07. pk Eurajoen Veikkojen 85-vuotiskisat Eurajoki 27.07. 23:59 
31.07. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
31.07. seura Silja Line Seurakisat Pihtipudas - 
31.07. seura Silja Line Seurakisat Joroinen - 
31.07. ne Nuorten eliittikisat Vantaa 27.07. 23:59 
31.07. pk Pm-kilpailut 9-15 v II osa Imatra 25.07. 23:59 
31.07. seuracup Seuracup 2. osakilpailu, itäinen alue Lapua 29.07. 23:59 
31.07. seura Silja Line Seurakisat Veikkola 30.07. 23:59 
31.07. seura Silja Line Seurakisat Ilomantsi - 
31.07. pk Kiekko ja pituus Siilinjärvi 28.07. 23:59 
31.07. pk Kivakisat Kuhmo - 
31.07. pk Ratakusiaiset Paimio 26.07. 23:59 
31.07. seura Seurakisat Sastamala - 
31.07. seura Seurakisat Kuhmo - 
31.07. seura Seurakisat Evijärvi - 
31.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
31.07. seura Silja Line Seurakisat Kempele 29.07. 23:59 
31.07. seura Silja Line Seurakisat Pudasjärvi - 
31.07. pk Yu-veteraanien pm-kilpailut ja Laihian Lujan kansalliset yu-veteraanikisat (Saul) Laihia 30.07. 23:59 
31.07. seura Silja Line Seurakisat Himanka - 
01.08. pk Espoonlahden Heittokisat 2017 Espoo 29.07. 23:59 
01.-02.08. pm Etelä-Savon Yleisurheilun 9-15v. piirihuipentuma Savonlinna 27.07. 23:59 
01.08. seura Seurakisat Lieksa - 
01.08. seura Seurakisat Taivalkoski - 
01.08. seuracup Seuracup Iitti 30.07. 23:59 
01.08. seuracup Seuracup 2 osaottelu Turun lohko Kaarina 28.07. 23:59 
01.08. seuracup Seuracup piirikisa 2 Ilmajoki 31.07. 23:59 
01.08. seura Silja Line Seurakisat Puolanka - 
01.08. pk Elokuun kisat, VKV:n 80-vuotisjuhlakisat KEMI 28.07. 23:59 
01.08. pm HämSY:n N/M 17 pm-kilpailut 2..päivä ja aikuisten pikamatkat Tampere 30.07. 23:59 
01.08. pk Juuan Urheilijoiden 50-vuotisjuhlakisat Juuka 30.07. 23:59 
01.08. pk Kuohun elokuun kisat Juankoski 31.07. 23:59 
01.08. pk Ok Maakunnan lasten kisailut Kajaani 31.07. 23:59 
01.08. pk Porvoo viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3 Porvoo - Borgå 28.07. 23:59 
01.08. pk Seuracup II Uusikaupunki 28.07. 23:59 
01.08. seura Seurakisat Somero - 
01.08. seura Seurakisat Kajaani 31.07. 23:59 
01.08. pk Seuranmestaruuskisat Urjala 31.07. 23:59 
01.08. seura Silja Line Seurakisat Joroinen - 
01.08. seura Silja Line Seurakisat Ikaalinen 30.07. 23:59 
01.08. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 5 Veikkola 30.07. 23:59 
01.08. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 30.07. 23:59 
01.08. pk Siikalatvacup Siikalatva/Piippola - 
02.08. pk Espoonlahden Heittokisat 2017 Espoo 30.07. 23:59 
02.08. pk KeskisMikon Mittelöt HUOM Kilpailut siirtyy myöhempään ajankohtaan Töysä 28.07. 23:59 
02.08. pk Seuracup osa 2 Jämsä 30.07. 23:59 
02.08. seura Silja Line Seurakisat Ylöjärvi - 
02.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
02.08. seuracup Seuracup Pohjois-Savon piirikisa osa 2 Varkaus 30.07. 23:59 
02.08. seura Seurakisat Kerava - 
02.08. seura Seurakisat Raahe - 
02.08. aa Vetelin elokansalliset Veteli 30.07. 23:59 
02.08. pm Öppna ÅM Mariehamn - 
02.08. pk RT Malax Malax 31.07. 23:59 
02.08. pk Seuracup 2. osakilpailu Loimaa 30.07. 23:59 
02.08. seura Seurakisat Karkkila - 
02.08. seura Seurakisat Hyrylä 01.08. 23:59 
02.08. seura Seurakisat Hartola - 
02.08. seura Seurakisat Pieksämäki - 
02.08. seura Seurakisat Pello - 
02.08. seura Seurakisat Peräseinäjoki 01.08. 23:59 
02.08. seura Silja Line Seurakisat Lappeenranta, Ylämaa 02.08. 23:59 
02.08. seura Silja Line Seurakisat Uurainen - 
02.08. seura Seurakisat Kokemäki - 
02.08. pk Suupohjacup Kauhajoki 01.08. 23:59 
03.08. seura Seurakisat Lieksa - 
03.08. seura Seurakisat Kiiminki 03.08. 23:59 
03.08. maantiej. Iitti-hölkkä Iitti 30.07. 23:59 
03.08. pk LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut Lempäälä 02.08. 23:59 
03.08. pk OmaSP Sporttikisat Joensuu - 
03.08. seuracup Seuracup II-osakilpailu Huittinen 01.08. 23:59 
03.08. seura Seurakisat Lempäälä 02.08. 23:59 
03.08. seura Seurakisat Akaa / Viiala - 
03.08. pk KU-68 Viikkokisa III Kangasala 02.08. 23:59 
03.08. pk Lärkkulla Games klubbmästerskap Raseborg/Karis 01.08. 23:59 
03.08. pk Piiriottelu Kymenlaakso - Etelä-Karjala - Lahti Kouvola 27.07. 23:59 
03.08. pk Samarbetstävling - Yhteistyökisat Inkoo - 
03.08. seuracup Seuracup II Raisio 30.07. 23:59 
03.08. seuracup Seuracupin 2. osakilpailu Veteli 30.07. 23:59 
03.08. seuracup Seuracupin Pohjois-Pohjanmaan kakkososa RAAHE 31.07. 23:59 
03.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
03.08. seura Seurakisat Säkylä (Kankaanpään kylä) - 
03.08. seura Seurakisat Vaala 01.08. 23:59 
03.08. seura Seurakisat Kangasala 02.08. 23:59 
03.08. seura Seurakisat Ähtäri - 
03.08. seura Silja Line Seurakisat Tampere 02.08. 23:59 
03.08. pk Sisulisä Orivesi 01.08. 23:59 
03.08. pk Teuvan Rivakan YU-Kilpailut Teuva 02.08. 23:59 
03.08. seura Silja Line Seurakisat NIVALA - 
03.08. seura Silja Line Seurakisat Valtimo - 
04.-06.08. SM SM-kilpailut M/N22,19 Kauhava 27.07. 23:59 
04.08. seura Seurakisat Parola 02.08. 23:59 
04.08. seura Seurakisat Oulu - 
04.08. pk Perhon Yöjuoksu Perho 04.08. 23:59 
05.08. pk Elokuun juoksukisat Joensuu 03.08. 23:59 
05.08. maantiej. PNM Trail Nousiainen - 
05.08. pk Pohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2 Joensuu 02.08. 23:59 
05.08. pk Erän lajicup 2 Helsinki 04.08. 23:59 
05.08. pm Lapin Piirin sisuhuipentuma Rovaniemi 01.08. 23:59 
05.-06.08. pm ÖID Knattefinalen 9-13 Jakobstad 01.08. 23:59 
05.08. pk Perinneurheilun SM Varkauden Kangaslampi 02.08. 23:59 
05.08. aa Ford Games Helsinki 02.08. 23:59 
05.08. pk Heittokisat seuranmestaruus Iisalmi 02.08. 23:59 
05.08. aa Iin kisat Ii 01.08. 23:59 
05.08. maantiej. Karhu Hölkkä Ranua 04.08. 23:59 
05.08. pk Kuula ja Moukari Maaninka 04.08. 23:59 
05.08. maraton Twilight Run Helsinki - 
06.08. pm Einarin tonni Mäntsälä 03.08. 23:59 
06.08. pm Lapin Piirin Sisuhuipentuma II päivä Rovaniemi 01.08. 23:59 
06.08. pm pm-sisulisäviestit Mynämäki 01.08. 23:59 
06.08. pm Pohjois-Pohjanmaan piirin Sisuhuipentuma 15-9v Päivä 1 Oulu 02.08. 23:59 
06.08. pk Eläinpuistokisat Ähtäri 04.08. 23:59 
06.08. maantiej. Hillamaastot Ranua 01.08. 23:59 
06.08. pk Toijala Junior Games Akaa, Toijala 04.08. 23:59 
06.08. seura Seurakisat SOTKAMO - 
06.08. pk Alukilpailut Kajaani 04.09. 23:59 
06.08. seura Silja Line Seurakisat Inari 05.08. 23:59 
07.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
07.08. seura Silja Line Seurakisat Hyvinkää 04.08. 23:59 
07.08. seura Silja Line Seurakisat Veikkola 06.08. 23:59 
07.08. pk Akilles mästerskap del 4 Borgå - 
07.08. pk HämSY:n seuracup II-divisioona Urjala 05.08. 23:59 
07.08. pk Hippo-yleisurheilukisat Joensuu 05.08. 23:59 
07.08. pk Luokittelukilpailut / KeU Cup4 Savonlinna, Kerimäki - 
07.08. pk Piirinkunnalliset Kurikka 06.08. 23:59 
07.08. pk Porin aluekisat Pori 05.08. 23:59 
07.08. seuracup Seuracupin Hämsyn 1.Divisioonan 2.Osakisa Nokia 04.08. 23:59 
07.08. seura Seurakisat Sastamala - 
07.08. seura Silja Line Seurakisat Siilinjärvi 05.08. 23:59 
07.08. seura Silja Line Seurakisat Vaasa - 
07.08. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
07.08. seura Seurakisat Vieremä 04.08. 23:59 
07.08. pk NoU:n seiväskisa Nokia 06.08. 23:59 
08.08. pk Kiskon seiväsharjoitusten päätöskisa Riihimäki 06.08. 23:59 
08.08. pk Arctic-heitot Rovaniemi 07.08. 23:59 
08.08. pk Kuopion Reippaan kuukausikisat 4/5 Kuopio 06.08. 23:59 
08.08. seura Silja Line Seurakisat Kuopio 06.08. 23:59 
08.08. seura Silja Line Seurakisat Kotka - 
08.08. seura Silja Line Seurakisat Puolanka - 
08.08. pk KTU:n aluekilpailu, PERUTTU YHTEENSATTUMIEN TAKIA kokkola 08.08. 23:59 
08.08. po N/M 17 Piiriottelu (EPU, Satakunta, Häme, Varsinais-Suomi) Kuortane 03.08. 23:59 
08.08. pk RT i Karleby Karleby 06.08. 23:59 
08.08. pk RT med klubbkamp Mustasaari 06.08. 23:59 
08.08. pk Säästöpankin kesäkisat Urjala 07.08. 23:59 
08.08. seura Seurakisat Keuruu - 
08.08. seura Seurakisat Heinävesi 04.08. 23:59 
08.08. seura Seurakisat Uukuniemi - 
08.08. seura Silja Line Seurakisat Joroinen - 
08.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 07.08. 23:59 
08.08. pk Viitasaaren iltakisat Viitasaari 06.08. 23:59 
08.08. pk Yleisurheiluleirin iltakisat Kajaani 07.08. 23:59 
08.08. seura Seurakisat Haapavesi - 
08.08. seura Seurakisat Somero - 
08.08. seura Silja Line Seurakisat Merijärvi - 
09.08. pk Tyttö- ja poikaolympialaiset Kokemäki 07.08. 23:59 
09.08. pm Etelä-Savon 9-15 vuotiaiden viestihuipentuma Mikkeli/Ristiina 06.08. 23:59 
09.08. pk Paunucup IV Jämsä 06.08. 23:59 
09.08. seuracup Seuracup 2. osakilpailu Turenki, Janakkala 05.08. 23:59 
09.08. seura Silja Line Seurakisat Riihimäki - 
09.08. pk Tarmon mestaruusottelut Hämeenlinna 07.08. 23:59 
09.08. pm Avoimet pm- moukari M/N19 Turku 07.08. 23:59 
09.08. pm Avoimet pm-esteet M/N17 Turku 07.08. 23:59 
09.08. aa Kansallinen 4.Tilastopajacup Turku 07.08. 23:59 
09.-10.08. pm LasY:n pm-kilpailut 9-13 v. osa 2. Orimattila 05.08. 23:59 
09.08. seuracup NÅID Seuracup del / osa 2 Sipoo 07.08. 23:59 
09.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
09.08. seuracup Seuracupin piirikisa 2 Vantaa 06.08. 23:59 
09.08. seura Seurakisat Raahe - 
09.08. seura Silja Line Seurakisat Juva - 
09.08. aa Äänekoski Games Äänekoski 04.08. 23:59 
09.08. seuracup Föreningscup - del II i Nedervetil Kronoby 06.08. 23:59 
09.08. pk Forssan Salaman mestaruuskilpailut (avoimet nuorten sarjoissa) Forssa 07.08. 23:59 
09.08. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 09.08. 23:59 
09.08. seura Seurakisat Vieremä 06.08. 23:59 
09.08. seura Seurakisat Kalajoki - 
09.08. seura Seurakisat Lapinlahti - 
09.08. seura Seurakisat Pello - 
09.08. seura Seurakisat Kristiinankaupunki - 
09.08. seura Seurakisat KEMI - 
09.08. seura Seurakisat Karkkila - 
09.08. seura Silja Line Seurakisat Jokela 08.08. 23:59 
09.08. seura Silja Line Seurakisat Jämsä PERUTTU - 
09.08. pk Viiskuntakisat Virrat 07.08. 23:59 
09.08. seura Seurakisat Ylitornio - 
09.08. po Ungdomsserie (utomhus), omgång 4 Mariehamn - 
09.08. pk Salmelanharjun polkujuoksu Perho 09.08. 23:59 
10.08. seuracup Seuracup 2. osakilpailu Rovaniemi 06.08. 23:59 
10.08. seura Silja Line Seurakisat Espoo - 
10.08. pk Seuracup Imatra 06.08. 23:59 
10.08. seura Silja Line Seurakisat LAPUA - 
10.08. pk 4.seurakisat ja luokittelukilpailut Ristiina - 
10.08. pk Avoimet seuran ja kaupungin mestaruuskisat Orivesi 08.08. 23:59 
10.08. pk Hammaslahden tuloskokeet Joensuu - 
10.08. pk Heittokisat kuusamo 08.08. 23:59 
10.08. pk Hippo Viikkokisa Valkeakoski 08.08. 23:59 
10.08. pk Lisälajit: Ristiinan 4.seurakisat ja luokittelukilpailut Ristiina - 
10.08. seura Seurakisat Ranua 08.08. 23:59 
10.08. seura Seurakisat Pyhäntä - 
10.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
10.08. seura Silja Line Seurakisat Raseborg/Karis - 
10.08. pk Viispiikkinen-cup Kannonkoski 09.08. 23:59 
10.08. seura Silja Line Seurakisat NIVALA - 
11.08. pk Lahden Ahkera vs. Tampereen Pyrintö -seuraottelu Lahti 08.08. 23:59 
11.08. pk Avoimet Someron kaupungin mestaruuskilpailut Somero - 
11.08. seura Seurakisat Vieremä 08.08. 23:59 
11.08. pk Vantaan Salamien seiväklinikan harjoituskisa Vantaa - 
12.-13.08. pk pm-sisulisähuipentuma Turku 07.08. 23:59 
12.-13.08. pm 9-15-vuotiaiden Pohjois-Karjalan pm-huipentuma Lieksa 06.08. 23:59 
12.08. pm Otteluhuipentuma 9-15 vuotiaat Kannus 09.08. 23:59 
12.-13.08. pk Parayleisurheilun SM-kilpailut Veikkola / Kirkkonummi 28.07. 23:59 
12.-13.08. pm Pm-sisuliähuipentuma Parkano 09.08. 23:59 
12.-13.08. pm Pohjois-Savon piirihuipentumat 9-15-vuotiaille Kuopio 07.08. 23:59 
12.-13.08. pm Kainuun piirin sisuhuipentuma Paltamo 08.08. 23:59 
12.-13.08. aa KUY:n Nuorisokansallinen Tuusula/Hyrylä 09.08. 23:59 
12.-13.08. pm Pm-Sisulisähuipentuma Saarijärvi 07.08. 23:59 
12.08. pk Seuraottelu Toijalan Vauhti/ Viialan Valtti- Forssan Salama Akaa, Toijala 10.08. 23:59 
12.-13.08. pk SFIM 2017 för H/D, H/D17, P/F15 år Borgå 05.08. 23:59 
12.-13.08. pm Sisuhuipentuma TP9-15 Alajärvi 08.08. 23:59 
12.08. pk Kangasalan puolimaraton Kangasala - 
12.08. pk Pyhtään Yrityksen 110-vuotisjuhlakilpailu Pyhtää 08.08. 23:59 
12.08. pk Yleisurheilukisat Ranua 07.08. 23:59 
12.08. pk Kiekon tuloskilpailut Keitele 10.08. 23:59 
12.08. pk Radiomäen kiekkokisa Lahti - 
12.08. seura Seurakisat Asikkala - 
12.08. maraton Helsinki City Marathon Helsinki - 
12.08. pk Helsinki Street Run 17 km Helsinki - 
13.08. aa Lapin Leiskautukset Rovaniemi 06.08. 23:59 
13.08. pk Lapin Leiskautukset lisälaji Rovaniemi - 
13.08. pm Pohjois-Pohjanmaan piirin Sisuhuipentuma 15-9v Päivä 2. ja Pm kävelyt. Oulu 10.08. 23:59 
13.08. pm PM-ottelut Lappeenranta 07.08. 23:59 
13.08. pk SAUL SM maantiekävely Nokia 03.08. 23:59 
13.08. pk SAUL.n Kansalliset Tuloskisat Vihti - 
13.08. pk Himangan Urheilijoiden yleisurheilukisat Himanka 08.08. 23:59 
13.08. tähti Karhula Games 2017 - Kotkan Tähtikisat Kotka 08.08. 23:59 
14.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
14.08. seura Seurakisat Posio - 
14.-15.08. pm 14-15 v. Helsyn pm-kilpailut ja Kaakkoisen alueen aluemestaruuskilpailut Espoo 10.08. 23:59 
14.08. seura Silja Line Seurakisat Ilomantsi - 
14.08. pk 40/400-vuotisjuhlakilpailut Uusikaupunki 11.08. 23:59 
14.08. pk Hippo Viikkokisa / Hakan mestaruuskisat Valkeakoski 11.08. 23:59 
14.08. pk Hippo-kisat Pudasjärvi - 
14.08. pk KU-58:n CUP Vantaa 13.08. 23:59 
14.08. pk Luokittelukilpailut / KeU Cup5 Savonlinna, Kerimäki - 
14.08. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 14.08. 23:59 
14.08. seura Seurakisat Vantaa 12.08. 23:59 
14.08. seura Seurakisat Sonkajärvi 12.08. 23:59 
15.08. pk KUYn kiekkokisa Järvenpää 14.08. 23:59 
15.-16.08. pm Kymenlaakson pm-kisat T/P 9 - 13, osa 2 Kouvola 10.08. 23:59 
15.08. pk NÅID F/P 14,15 år dag Esbo 10.08. 23:59 
15.08. pk Puuhamaa-cup Turenki, Janakkala 13.08. 23:59 
15.08. pk Tarmon piirikunnalliset II Kälviä 12.08. 23:59 
15.-16.08. pm Aikuisurheilijoiden (veteraaniurheilijoiden) Kainuun mestaruuskilpailut Kajaani 14.08. 23:59 
15.08. pk Karijoen avoimet aluekisat Karijoki 14.08. 23:59 
15.08. seura Seurakisat Kouvola 11.08. 23:59 
15.08. seura Seurakisat Parkano 14.08. 23:59 
15.08. pk Silja Line Seurakisat Iitti - 
15.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 14.08. 23:59 
15.08. seura Silja Line Seurakisat Järvenpää 14.08. 23:59 
15.08. aa Vilppulan kentän vihkiäiskilpailut Mänttä-Vilppula 12.08. 23:59 
15.08. seura Seurakisat Somero - 
15.08. pk Siikalatvacup Siikalatva/Rantsila - 
16.08. pk Erän sarjakisa 5-9v Helsinki 15.08. 23:59 
16.08. pk Motonet-kuukausikisat Joensuu 15.08. 23:59 
16.08. pk 46. Vasakisa Porvoo 11.08. 23:59 
16.08. pk Aikuisurheilijoiden piirikunnalliset kisat Sulkava - 
16.08. pm Avoimet pm- esteet P/T15/14 Turku 14.08. 23:59 
16.08. pk Bromarvin heittokisat Raseborg / Bromarv 14.08. 23:59 
16.08. pk Intersport-kisat, Etelä-Pohojalaasen timanttiliigan 4.osakilpailu Seinäjoki 14.08. 23:59 
16.08. aa Kansallinen 5.Tilastopajacup Turku 14.08. 23:59 
16.08. pk Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut Lempäälä 15.08. 23:59 
16.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
16.08. pk Raahen Vesan seuranmestaruuskisat Raahe 14.08. 23:59 
16.08. seura Silja Line Seurakisat Nastola 15.08. 23:59 
16.08. pk Aluekilpailut Kajaani 14.08. 23:59 
16.08. pk HIFKn 120-vuotis juhlakilpailu Helsinki 12.08. 23:59 
16.08. seura Seurakisat Kristiinankaupunki - 
16.08. seura Seurakisat Karkkila - 
16.08. pk Seuraottelu Veto-Visa-Vire III Lapinlahti 14.08. 23:59 
16.08. seura Silja Line Seurakisat Mäntyharju 15.08. 23:59 
16.08. seura Silja Line Seurakisat Vantaa 15.08. 23:59 
16.08. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
16.08. pk pk-kisa Ylitornio 14.08. 23:59 
16.08. seura Seurakisat Ylitornio 14.08. 23:59 
16.08. seura Seurakisat Sonkajärvi 14.08. 23:59 
17.08. pk Huittisten kaupungin mestaruuskisat Huittinen 15.08. 23:59 
17.08. pk Kuukausikisat Imatra - 
17.08. seura Seurakisat Kiiminki - 
17.08. seura Silja Line Seurakisat Riihimäki 10.08. 23:59 
17.08. pk Eltsukisat Helsinki 15.08. 23:59 
17.08. pk pk kisat Lappeenranta - 
17.08. pk Riennon ABC-kisan lisälaji Savonlinna 15.08. 23:59 
17.08. pk Savonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa) Savonlinna 15.08. 23:59 
17.08. seura Seurakisat Raisio - 
17.08. seura Silja Line Seurakisat Hamina - 
17.08. pk Kiskon mestaruuskisat - heitot Riihimäki 15.08. 23:59 
17.08. pk Pargas IF klubbmästerskap/seuranmestauus 1 Parainen 16.08. 23:59 
17.08. pk Piirin myöntämä elokuun kisa Kaavi 16.08. 23:59 
17.08. seura Seurakisat Jakobstad 17.08. 23:59 
17.08. seura Seurakisat Pyhäntä - 
17.08. seura Seurakisat Kaavi - 
17.08. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
17.08. pk Sisulisät Orivesi 15.08. 23:59 
19.-20.08. pm SFIM mångkamp Vasa 14.08. 23:59 
19.08. pk RT Meteoritmaraton - Solf Mustasaari 15.08. 23:59 
19.-20.08. pm Uudyn pm 9-15-v Vihti 16.08. 23:59 
19.08. pm HämSY:n pm-sisulisäviestit Hämeenlinna 15.08. 23:59 
19.08. am Aluehuipentuma 12-13. v Saarijärvi 17.08. 23:59 
19.08. pk Erän ottelut Helsinki 18.08. 23:59 
19.08. pk K-Rauta Naumanen Kuula ja Kiekko Siilinjärvi 17.08. 23:59 
19.-20.08. pk Nåid F/P dagarna 9-13 år - T/P päivät 9-13v Espoo 17.08. 23:59 
19.08. pk PoU/OkuP Seuracup 4/4 Polvijärvi 18.08. 23:59 
19.08. pm Sisulisäviestit Sastamala 16.08. 23:59 
19.08. pk Heittopörssi ja juoksucup Kaarina 15.08. 23:59 
19.08. pk Moukari-Cup IV Kaustinen 15.08. 23:59 
19.08. pk Perinteinen Allianssi ry järjestämä Aikuisurheilun kansallinen yleisurheilukilpailu Harjavalta 10.08. 23:59 
19.08. pk Kuula-hölkkä / Suomi 100-tapahtuma Alavus 14.08. 23:59 
19.08. pk Asikkalan Heittocup 4/4 Asikkala 16.08. 23:59 
19.08. pk Elokuun kilpailu Alavieska 17.08. 23:59 
19.08. pk KEV-kisat kuusamo 17.08. 23:59 
19.08. pk Seiväskisa Koski Tl 17.08. 23:59 
19.08. pk Loimaan kansallinen kuulakisa Loimaa 18.08. 23:59 
20.08. pk Oravikosken kisat Leppävirta 20.08. 23:59 
20.08. maantiej. 14. Kymen Sanomat puolimaraton Hamina 16.08. 23:59 
20.08. pm 9-15-vuotiaiden pm-viestit (Sisulisäviestit) Leppävirta 15.08. 23:59 
20.08. pk Iitti Games Iitti 16.08. 23:59 
20.08. pk Kaikkien kisat Tornio 16.08. 23:59 
20.08. pk 50. Auliksen olympialaiset Jämsä 17.08. 23:59 
20.08. pk Hippo-kisat Akaa, Toijala 18.08. 23:59 
20.08. pk Lieksan kaupunginmestaruuskilpailut Lieksa 18.08. 23:59 
20.08. pk Salonjoki-juoksu Salo 13.08. 23:59 
20.08. pk seiväskilpailu Lappeenranta - 
20.08. pm Sisuviestit Kuortane 16.08. 23:59 
20.08. aa Espoo Challenge -kansalliset Espoo 17.08. 23:59 
20.08. aa Kokkolan kansalliset Kokkola 17.08. 23:59 
20.08. tähti Tähtikisa - Valkean Kaupungin Kisat Oulu 16.08. 23:59 
21.08. seura Silja Line Seurakisat Joroinen - 
21.-22.08. pm Helsyn 9 v. miniottelut Vantaa 17.08. 23:59 
21.08. seura Silja Line Seurakisat Nastola 20.08. 23:59 
21.08. pk viikkokisat Lappeenranta - 
21.08. seura Seurakisat Kestilä - 
21.08. pk VirtUn Seuranmestaruuskilpailut Virrat 18.08. 23:59 
21.08. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
22.08. pk Arctic-heitot Rovaniemi 22.08. 23:59 
22.08. pk Imatran viikkokisa Imatra - 
22.08. pk Järvituuli Cup osa 9 Keuruu 21.08. 23:59 
22.08. seura Silja Line Seurakisat Espoo - 
22.08. tähti Eltsun Tähtikisa Helsinki 17.08. 23:59 
22.08. pk KymY:n pm-viestit T/P 9-15 Hamina Hamina 15.08. 23:59 
22.08. pk Lahden Hippokisat Lahti 18.08. 23:59 
22.08. pk Naumasen kisat 2 Joensuu - 
22.08. pk NYU seurakisat / viikkokisa 5 Nurmijärvi 19.08. 23:59 
22.08. pk KaJu aluekisa Kalajoki 20.08. 23:59 
22.08. pk Samarbetstävling - Yhteistyökisat Lohja - 
22.08. seura Seurakisat Viitasaari - 
22.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 21.08. 23:59 
22.08. pm Sisukävelyt Rovaniemi - 
22.08. pk Tonnisarja 2017 Elimäki - 
22.08. pk Urjalan kunnanmestaruuskisat Urjala 21.08. 23:59 
22.08. seura Seurakisat Teuva - 
22.08. seura Seurakisat Somero - 
23.08. pk Heinola Games Heinola 20.08. 23:59 
23.08. pk Moukari cup Kristiinankaupunki 21.08. 23:59 
23.08. pm Pm-Ottelut T/P 9-13 2.osa Kuusankoski 20.08. 23:59 
23.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
23.08. seura Seurakisat Kerava - 
23.08. pk 3 Lohkon yleisurheilukilpailut Forssa 21.08. 23:59 
23.08. pk Akilles mästerskap del 6 Borgå - 
23.08. pk Heittokilpailu Helsinki 22.08. 23:59 
23.08. seura Hippo-kisat Peräseinäjoki 22.08. 23:59 
23.08. pk Mestaruuskilpailut Pori, Noormarkku 22.08. 23:59 
23.08. seura Seurakisat Haukipudas, Oulu - 
23.08. seura Silja Line Seurakisat Kokkola 22.08. 23:59 
23.08. pk Mettäperän lenkki Muhos - 
23.08. seura Seurakisat Ylitornio - 
23.08. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
24.08. pk pe-koe Tornio 23.08. 23:59 
24.08. pk Pyhtään kunnan yleisurheilumestaruuskilpailut Pyhtään kirkonkylä 22.08. 23:59 
24.08. seura Seurakisat Tornio - 
24.08. pk Tampereen nuorten mestaruuskilpailut Tampere 21.08. 23:59 
24.08. pk Avoimet kaupunginmestaruuskilpailut Äänekoski 21.08. 23:59 
24.08. pk Pargas IF klubbmästerskap/seuranmestauus 2 Parainen 23.08. 23:59 
24.08. seura Seurakisat Hartola - 
24.08. seura Seurakisat Ranua 21.08. 23:59 
24.08. seura Seurakisat Pori 22.08. 23:59 
24.08. pk Sisulisät Orivesi 22.08. 23:59 
25.-27.08. SM SM-kilpailut M/N 17,16 Iisalmi 17.08. 23:59 
25.-27.08. SM SM-kilpailut P/T15,14 - FM-tävlingar P/F15,14 Raasepori - Raseborg 17.08. 23:59 
25.08. tähti Tampereeen tähtikisat Ratinan stadion 21.08. 23:59 
25.08. pk 26. Sakun Hölkkä Saarijärvi / Pylkönmäki - 
26.08. pk Avoimet heitto 5-ottelut Jalasjärvi 23.08. 23:59 
26.08. maraton Kokkolan Venetsialaismaraton Kokkola 21.08. 23:59 
26.08. maraton Reiskan maraton Pyhtää Pyhtää 20.08. 23:59 
26.08. pk Niilon kymppi Suonenjoki 23.08. 23:59 
26.08. pk Varkauden Kenttä-Veikkosten syyspomput Varkaus 25.08. 23:59 
26.08. eliit Lappeenrannan Eliittikisat Lappeenranta 17.08. 23:59 
26.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
27.08. pm Sisulisä pm-ottelut osa 2 Joutsa 23.08. 23:59 
27.08. pk Kaukajärvi Ympärijuoksu Tampere 25.08. 23:59 
27.08. pk 43. Kansallinen Susihölkkä ja puolimaraton Nousiainen 18.08. 23:59 
27.08. pk av. Kipinän mestaruuskilpailut Lohja, Nummi, Urheilukuja 3 09810 NUMMI - 
27.08. pm PM-Piikki Muurola 26.08. 23:59 
27.08. pk Kivakisat ja Kivan mestaruuskilpailut Kuhmo - 
27.08. seura Seurakisat Kuhmo - 
27.08. pk Merimajan kisa I Pyhäjoki, Yppäri 25.08. 23:59 
27.08. pk 31. Kuorevaara-hölkkä ja lasten Vauhti-juoksu Polvijärvi 27.08. 23:59 
27.08. pk Merimajan kisa II Pyhäjoki, Yppäri 25.08. 23:59 
27.08. pk Miesten ja naisten kuulakilpailu PERUUTETTU Pori 26.08. 23:59 
27.08. seura Silja Line Seurakisat Inari 26.08. 23:59 
28.08. seura Silja Line Seurakisat Veikkola - 
28.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
28.08. pk Av. Kristiinankaupungin mestaruuskisat Kristiinankaupunki 25.08. 23:59 
28.08. pk Ouneva Groupin junnukisat Joensuu 27.08. 23:59 
28.08. pk Maanantaikisat Leppävirta 28.08. 23:59 
28.08. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 28.08. 23:59 
28.08. pk Porvoo viikkokisa 4 - Borgå veckotävling 4 Porvoo - Borgå - 
28.08. seura Seurakisat Somero - 
29.08. pk Avoimet seuran aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailut Savonlinna 28.08. 23:59 
29.08. pk Imatran viikkokisa Imatra - 
29.08. pm Lapin piirin sisuottelut Rovaniemi 25.08. 23:59 
29.08. pk Alavuden kisat Alavus 28.08. 23:59 
29.08. pk KUY:n seuranmestaruuskilpailut Tuusula 26.08. 23:59 
29.08. pk Nuorten yleisurheilukilpailut Kouvola 26.08. 23:59 
29.08. pk NYU Seuran mestaruuskilpailut Nurmijärvi 26.08. 23:59 
29.08. pk Akaan kaupungin mestaruuskilpailut Akaa, Toijala 27.08. 23:59 
29.-30.08. pk Esbo IF klubbmästerskap- seuramestaruus Espoo 27.08. 23:59 
29.08. pk KEPYn juoksu-cup finaali Kannus Kannus 27.08. 23:59 
29.08. pk OP Oulu Tiistaikisa V Oulu 27.08. 23:59 
29.08. seura Seurakisat Mynämäki - 
29.08. pk Siikalatvacup Siikalatva/Kestilä - 
29.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 28.08. 23:59 
29.08. seura Silja Line Seurakisat Ikaalinen 28.08. 23:59 
29.08. pk Veikkolan Veikkojen viikokisa 6 Veikkola 27.08. 23:59 
29.08. pk Elokävelyt Mynämäki 27.08. 23:59 
29.08. seura Seurakisat Somero - 
30.08. pk Yleisurheilun kouluottelu Kristiinankaupunki - Teuva Kristiinankaupunki - 
30.08. pk Avoin seiväskilpailu Helsinki - 
30.08. pk Elokuun kisat Jyväskylä 26.08. 23:59 
30.08. seura Silja Line Seurakisat Hyvinkää 28.08. 23:59 
30.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
30.08. pk Avoimet Mänttä-Vilppulan kaupunginmestaruuskilpailut Mänttä-Vilppula 29.08. 23:59 
30.08. pk Ekin kisat. PERUTTU kenttäremontin vuoksi. Töysä 27.08. 23:59 
30.08. seura Seurakisat Nedervetil / Alaveteli 29.08. 23:59 
30.08. pk Sibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Sibbo / Sipoo 29.08. 23:59 
30.08. seura Silja Line Seurakisat Korpo - 
30.08. pk Vakka-ottelu II Uusikaupunki 27.08. 23:59 
30.08. po Ungdomsserie (utomhus), omgång 5 Mariehamn - 
31.08. pk Radiomäen kiekonheittokisat Lahti 29.08. 23:59 
31.08. pk Eltsukisat Helsinki 30.08. 23:59 
31.08. pk TuWe:n Junnukisat Turku 27.08. 23:59 
31.08. pk Heittokisat kuusamo 29.08. 23:59 
31.08. pk KU-68 Viikkokisa IV Kangasala 30.08. 23:59 
31.08. pk Paimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailut Paimio 29.08. 23:59 
31.08. pk Pargas IF klubbmästerskap/seuranmestauus 3 Parainen 30.08. 23:59 
31.08. seura Seurakisat Kangasala 30.08. 23:59 
31.08. seura Silja Line Seurakisat Kauhava 30.08. 23:59 
31.08. pk Sisulisät Orivesi 29.08. 23:59 
31.08. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 22.08. 23:59 
01.09. pk Kiskon mestaruuskisat - seiväs ja aidat Riihimäki 30.08. 23:59 
01.09. pk Pentin Hölkkä Kouvola - 
02.09. pk Seuracup Kilosarjan finaali Eura 30.08. 23:59 
02.09. pk Hippokisat Salo 26.08. 23:59 
02.09. pk IX Painonheittokilpailut Virrat - 
02.09. pk Seuracup Giga-sarjan Finaali Sastamala 30.08. 23:59 
02.09. pk Seuracup mega-sarjan finaali Alajärvi 30.08. 23:59 
02.09. pk Seuracup Tera-sarjan Finaali Espoo 30.08. 23:59 
02.09. maraton Ruskamaraton Kittilä - 
02.09. pk Salpausselkä XC-HALF-Maraton Lahti 28.08. 23:59 
02.09. maraton Vaasa Maraton Vaasa 28.08. 23:59 
02.09. pk syysheitot Äänekoski / Suolahti - 
02.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
03.09. aa Kansallinen 6.Tilastopajacup Turku 01.09. 23:59 
03.09. pk Pyrinnön Heitto-Cup Tampere 31.08. 23:59 
03.09. maraton 87. Kaisaniemen Juoksu Helsinki 27.08. 23:59 
03.09. pm HämSYn pm 10 000m Tampere 31.08. 23:59 
03.09. pk Järvituuli Cup osa 10 Keuruu 01.09. 23:59 
03.09. pk Pyhäntä-hölkkä Pyhäntä 01.09. 23:59 
03.09. pk Susirajan seiväskoulun tuloskisa 4 Lieksa - 
03.09. maraton Vesijärvi puolikas Lahti - 
03.09. pk XXV Hervannan Juhlakilpailut Tampere 31.08. 23:59 
03.09. pk Partion syysheitot Outokumpu 01.09. 23:59 
03.09. pk RT - Castorama i Smedsby Mustasaari 01.09. 23:59 
03.09. pk SAUL SM-maantiejuoksu 10km Tampere - 
03.09. pk Syyssataset Lapinlahti 01.09. 23:59 
03.09. pk Keihäskisat Nurmijärvi/Klaukkala 02.09. 23:59 
03.09. seura Seurakisat Pyhäjoki 01.09. 23:59 
03.09. pk Distriktstävling Kimito 31.08. 23:59 
04.09. seura Silja Line Seurakisat Veikkola - 
04.09. pk Borgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3 Borgå - Porvoo - 
04.09. seuracup HIK Friidrott klubbmästerskap Hangö - 
04.09. pk Raision kaupungin ja Raision Kuulan mestaruuskilpailut Raisio - 
04.09. pk KU-58:n CUP Vantaa 03.09. 23:59 
04.09. seura Seurakisat Vantaa 02.09. 23:59 
05.09. pk Löylyn mestaruuskilpailut 1.kilpailupäivä Naantali 03.09. 23:59 
05.09. pk Heittokisa (SOS-Lapsikylä) Oulu 03.09. 23:59 
05.09. pk Imatran viikkokisa Imatra - 
05.09. pk Kuopion Reippaan kuukausikisat 5/5 Kuopio 03.09. 23:59 
05.09. seura Silja Line Seurakisat Kuopio 03.09. 23:59 
05.09. aa Avoimet Tampereen mestaruuskilpailut Tampere 01.09. 23:59 
05.09. pk HKV:n mestaruuskilpailut Helsinki 03.09. 23:59 
05.09. pk Klaukkalan syysmoukari 1 Nurmijärvi 02.09. 23:59 
05.09. seura Silja Line Seurakisat Kotka - 
05.09. pk Lärkkulla Games klubbmästerskap Raseborg/Karis 03.09. 23:59 
05.09. pk Seuranmestaruustonnit Nurmijärvi, Klaukkala 03.09. 23:59 
05.09. pk Syyskisa ja TUL seuraottelu Kaarina 01.09. 23:59 
05.09. pk Veikkolan Veikkojen viikokisa 7 Veikkola 03.09. 23:59 
05.09. seura Seurakisat Teuva - 
06.09. pk Borgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3 Borgå - Porvoo - 
06.09. am Eteläisen- ja Kaakkoisen alueen aluemestaruus 10 000 m Vantaa 03.09. 23:59 
06.09. pk Hyvän Tuulen Kisat - III Helsinki 04.09. 23:59 
06.09. pm Kainuun sisumoniottelut 2 Kajaani 01.09. 23:59 
06.09. pk KeU:n mestaruuskilpailut Savonlinna, Kerimäki - 
06.09. pk KU-58:n piirikunnalliset kisat Vantaa 03.09. 23:59 
06.09. pm Satakunnan 9-15-v. pm-moniottelut Pori 03.09. 23:59 
06.09. seura Seurakisat Janakkala 04.09. 23:59 
06.09. pk Akilles mästerskap del 8 Borgå - 
06.09. pk Aluekilpailut Kajaani 04.09. 23:59 
06.09. pk Matin kuntokymppi Lieksa 05.09. 23:59 
06.09. pm Pitkät ratamatkat ja Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 05.09. 23:59 
06.09. seura Seurakisat Haukipudas, Oulu - 
06.09. seura Seurakisat Heinola 04.09. 23:59 
06.09. pk Viiskunta kisat Kuortane 04.09. 23:59 
07.09. pk Keihäskisa Kuortane 06.09. 23:59 
07.09. pk Motonet-kuukausikisat Joensuu 06.09. 23:59 
07.09. pk Pyrinnön Heitto-Cup Tampere 06.09. 23:59 
07.09. pk Radiomäen keihäänheittokisat Lahti 05.09. 23:59 
07.09. pk Radiomäen syysseiväs Lahti 05.09. 23:59 
07.09. pk Ristiinan Urheilijoiden mestaruuskisat Mikkeli / Ristiina - 
07.09. seuracup HIK Friidrott klubbmästerskap Hangö - 
07.09. pk Ikaalisten Syyskisat Ikaalinen 05.09. 23:59 
07.09. pk Imatran viikkokisa Imatra - 
07.09. pk Regiontävling Kyrkslätt 05.09. 23:59 
07.09. pk Pargas IF klubbmästerskap/seuranmestauus 4 Parainen 06.09. 23:59 
07.09. pm Pm-ratakävelyt Naantali 02.09. 23:59 
07.09. pk Sisulisät Orivesi 05.09. 23:59 
07.09. pk Avoimet Rantalakeus-maastot Kempele 06.09. 23:59 
08.09. pk Akilles mästerskap del 9 Borgå - 
08.09. pk Nuorten heittokisat Somero 05.09. 23:59 
09.-10.09. SM SM-moniottelut M22, M19, N19, T15, P14 Riihimäki 01.09. 23:59 
09.-10.09. SM SM-moniottelut N22, N17, M17, P15, T14 Hyvinkää 01.09. 23:59 
09.09. pm Supersisuottelut Lapua 07.09. 23:59 
09.09. pk Heitto-ottelu Uusikaupunki 04.09. 23:59 
09.09. pk Pärnä Trail Liperi - 
09.09. pm pm-sisulisämoniottelut II P/T13 Uusikaupunki 04.09. 23:59 
09.09. pk Avoimet Kaarinan Mestari kilpailut Kaarina 06.09. 23:59 
09.-10.09. pk Kyvyt Esiin Leppävirta 02.09. 23:59 
09.09. pm P-Pohjanmaan piirin Sisulisämoniottelut 2.osa Oulu 06.09. 23:59 
09.-10.09. pk Pyhäselän XVII heitto-hyppypäivät Joensuu 07.09. 23:59 
09.09. maantiej. 8. Huippukymppi - Isosyöte ja 2. Iso-Syötteen Polkujuoksu Isosyöte classic trail run Pudasjärvi 04.09. 23:59 
09.09. pk Alueelliset syyskisat Äänekoski 06.09. 23:59 
09.09. pk Moukaripörssin syysheitot Pori - 
09.09. maantiej. 2. ISO-SYÖTE Classic Trailrun Pudasjärvi 04.09. 23:59 
09.09. maraton Tampere Puolimaraton Tampere - 
09.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
09.-10.09. pm Helsyn junnuhuipentuma 10-13 v. Helsinki 05.09. 23:59 
09.09. pk V Iltavalo 3000 m (Juoksu-cupin osakilpailu M/N) Ullava 06.09. 23:59 
10.09. pm 9-13-vuotiaiden moniottelut Lapinlahti 07.09. 23:59 
10.09. pm Etelä-Savon 9-15 -vuotiaiden otteluhuipentuma Mikkeli / Ristiina 07.09. 23:59 
10.09. aa Kansallinen 7.Tilastopajacup Turku 08.09. 23:59 
10.09. pk Reisjärven aluekilpailut Reisjärvi 06.09. 23:59 
10.09. po Supersisuottelut Saarijärvi 05.09. 23:59 
10.09. maraton 44. Lasse Viren hölkkä Myrskylä 06.09. 23:59 
10.09. pk Heittomoniottelu Raasepori/Karjaa 07.09. 23:59 
10.09. pk Pakopirtinjuoksu Utajärvi Ahmaksen Perinnekylän maasto 05.05. 23:59 
10.09. pk Valkeakosken Nuorisokisat Valkeakoski 07.09. 23:59 
10.09. pk Malax IF Höstkast Malax 08.09. 23:59 
10.09. pk Syyskisat Raasepori/Karjaa 07.09. 23:59 
10.09. pk Arctic-heitot Rovaniemi 09.09. 23:59 
10.09. pk Kuussataset Suomussalmi 09.09. 23:59 
10.09. pk Ylämaan syysheitot Lappeenranta, Ylämaa 07.09. 23:59 
10.09. pm Avoimet pm 10000m M/N Turku 08.10. 23:59 
11.09. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
11.09. seura Seurakisat Pyhäjoki 10.09. 23:59 
11.09. pk Seuraottelu Orimattilan Jymy vs. Kenttäurheilijat -58 Orimattila 08.09. 23:59 
11.09. pk viikkokisat Lappeenranta - 
11.09. pk Maanantaikisat Leppävirta - 
11.09. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 11.09. 23:59 
11.09. pk YppU:n syysheitot Pyhäjoki 10.09. 23:59 
12.09. pk Löylyn mestaruuskilpailut 2.kilpailupäivä Naantali 10.09. 23:59 
12.09. pk HKV:n mestaruuskilpailut Helsinki 10.09. 23:59 
12.09. pk Klaukkalan syysmoukari 2 Nurmijärvi 10.09. 23:59 
12.09. pk Tammelan Ryskeen mestaruuskilpailut Tammela 10.09. 23:59 
12.09. pk Tarmo-Kisko - seuraottelu Hämeenlinna 10.09. 23:59 
12.09. pk Veikkolan Veikkojen viikokisa 8 Veikkola 10.09. 23:59 
12.09. pk Avoimet Rantalakeus-maastot Tyrnävä 11.09. 23:59 
13.09. pk Vetelin avoimet aluekilpailut Veteli 10.09. 23:59 
13.09. pk Sibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Sibbo / Sipoo 12.09. 23:59 
13.09. seura Silja Line Seurakisat Korpo - 
13.09. pk Puijon Puserrus Kuopio 11.08. 23:59 
14.09. pk Radiomäen kuulantyöntökisat Lahti 12.09. 23:59 
14.09. pk Lärkkulla Games klubbmästerskap Raseborg/Karis 12.09. 23:59 
14.09. pk Regiontävling Kyrkslätt 12.09. 23:59 
14.09. pk Avoimet Rantalakeus-maastot Hailuoto 13.09. 23:59 
14.09. pk Avoimet Rantalakeus-maastot Hailuoto 13.09. 23:59 
15.09. pk Seuraottelu Helsingin Kisa-Veikot -Tampereen Pyrintö - Turun Urheiluliitto - Lahden Ahkera Helsinki 13.09. 23:59 
15.-16.09. maraton Finlandia Marathon Jyväskylä - 
16.09. pk Pörö-Oro polkujuoksu Parikkala 08.09. 23:59 
16.09. pm Uudyn pm-moniottelut 9-13 v Nurmijärvi 13.09. 23:59 
16.09. pm Helsyn 9-13 v. pm-moniottelut 2 Helsinki 12.09. 23:59 
16.-17.09. pk Koululiikuntaliiton Yleisurheilun mestaruuskisat Alaveteli 07.09. 23:59 
16.09. pk Löylyn syysseiväs Naantali 15.09. 23:59 
16.09. pk Nousiaisten heittokisat Nousiainen 13.09. 23:59 
16.09. pk Epun kie-kuu cup:n osakilpailu Jalasjärvi 14.09. 23:59 
16.09. pk Kaarlon juoksu Posio 13.09. 23:59 
16.09. maraton Kiiminki-maraton Oulu - 
16.09. maantiej. KiipFIT Trail Run Kiipula, Janakkala 13.09. 23:59 
16.-17.09. pk Kirkkonummen Kunnan Avoimet Mestaruuskilpailut Veikkola 14.09. 23:59 
16.09. SM SM-maraton Jyväskylä 08.09. 23:59 
16.09. pk Teljänhölkkä Kokemäki 15.09. 23:59 
16.09. pk 10. Espoo Rantamaraton ja Rantapuolikas Espoo - 
16.09. pk VehU keihäs ja kuula kilpailu TAMPERE - 
16.09. maantiej. Ruissalojuoksut Turku - 
16.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
17.09. pm HämSY:n pm-sisulisäottelut II Tampere 13.09. 23:59 
17.09. pk LUU:n kauden päättäjäiskilpailut Lohja - 
17.09. pk Espoo Lasten Rantatonni Espoo - 
17.09. pk Vantaan Salamat mestaruuskisat Vantaa 14.09. 23:59 
17.09. pk Av TUL Järvi- Suomen heitto-ottelut Leppävirta 14.09. 23:59 
17.09. pk Avoin piirikunnallinen Sirkjärven ympärijuoksu Lappeenranta, Ylämaa 10.09. 23:59 
17.09. pk merkkimitalicup finaali Salo 13.09. 23:59 
17.09. pk Mestaruuskilpailut Kaarina 14.09. 23:59 
17.09. pk 53. Ylä-Karjalan kymppi Valtimo 15.09. 23:59 
17.09. maantiej. Akaan Mesihölkkä Akaa, Toijala 15.09. 23:59 
17.09. pk Hyppy ja Heittokilpailut Savonlinna, Kerimäki 14.09. 23:59 
17.09. pk Noormarkku 1/2-maraton Pori, Noormarkku - 
17.09. pk Espoo Rantakymppi ja Rantavitonen Espoo - 
17.09. pk Ratatonnit Seinäjoki 16.09. 23:59 
17.09. pk Teron Kiskaasut Seinäjoki 16.09. 23:59 
17.09. pk Arctic-heitot Rovaniemi 16.09. 23:59 
17.09. pk