Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Karnevaalit
28.06. klo 14:00 40.Someron seiväskarnevaalit
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 113 henk. (179 lajisuoritusta)
M seiväs (7)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Ville-Veikko HanninenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.46 / 4.20
Ville-Veikko HanninenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.46 / 4.20
Juuso HassiOriveden Ponnistus4.70 / 4.55
Joonas JokivartioJyväskylän Kenttäurheilijat5.10 / 4.90
Eetu KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat4.25 / 4.25
Andrei KiviharjuEsbo IF3.60 / 3.60
Urho KujanpääTampereen Pyrintö5.55 / 5.55
Pietari OutinenJyväskylän Kenttäurheilijat4.70 / 4.70
Tuomas OutinenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.87 / 4.86
Tuomas OutinenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.87 / 4.86
Elmo SavolaLappajärven Veikot4.75 / 4.50
Tomas WeckstenKarhulan Urheilijat5.55 / 5.55
 
N seiväs (1)
Elina LampelaOulun Pyrintö4.32 / 3.85
Elina PeltolaLappeenrannan Urheilu-Miehet3.51 / 3.30
Venla PeltolaLappeenrannan Urheilu-Miehet3.60 / 3.50
Jatta SalmelaVasa IS4.00 / 3.95
 
M22 seiväs (1)
Leo UusimäkiKenttäurheilijat -585.00 / 5.00
 
N22 seiväs (2)
Linnea MarttalaSeinäjoen Seudun Urheilijat3.72 / -
Laura SirkiäSalon Vilpas3.54 / 3.54
 
M19 seiväs (9)
Eeki KokkonenJoensuun Kataja4.20 / 4.20
Santtu KoskiahoKarijoen Tappara5.20 / 5.20
Anton KunnasIF Sibbo-Vargarna4.95 / 4.95
Miikka MetsäkangasLahden Ahkera4.18 / 4.15
Tarmo SavolaLappajärven Veikot3.60 / -
Iiro SuutarinenÄhtärin Urheilijat4.70 / 4.70
Juuso ToivonenÄhtärin Urheilijat4.75 / 4.65
Joni UolamoToijalan Vauhti4.30 / 4.30
Veeti VesalainenLahden Ahkera4.45 / 4.15
 
N19 seiväs (4)
Saga AnderssonEsbo IF4.42 / 4.40
Marielle GustafssonEsbo IF3.45 / 3.35
Amanda LaurilaSomerniemen Veikot3.20 / 3.10
Elina PeltolaLappeenrannan Urheilu-Miehet3.51 / 3.30
 
M17 seiväs (4)
Joonatan KemppainenPihtiputaan Tuisku4.00 / 4.00
Andrei KiviharjuEsbo IF3.60 / 3.60
Albin LundbergVasa IS4.50 / 4.50
Pyry SuutarinenÄhtärin Urheilijat3.62 / -
 
N17 seiväs (9)
Olivia HärkönenVeitsiluodon Kisaveikot3.50 / 3.30
Essi KärhäNurmijärven Yleisurheilu3.10 / 2.70
Matilda KoponenTampereen Urheilijat -383.15 / 3.15
Minttu KoskiahoKarijoen Tappara3.85 / 3.60
Essi MelenderVaasan Vasama3.60 / 3.60
Milla NevalainenPohjan Koitto2.65 / 2.65
Venla PeltolaLappeenrannan Urheilu-Miehet3.60 / 3.50
Emilia TuomaalaSaloisten Salama3.30 / 3.30
Emmi UusitaloKarkkilan Pojat2.96 / 2.96
 
P15 seiväs (15)
Juho AlasaariLaihian Luja4.31 / 4.31
Joona Ali-HaapalaKaustisen Pohjan-Veikot2.80 / 2.80
Joona Ali-HaapalaKaustisen Pohjan-Veikot2.80 / 2.80
Eemil HallikainenKaavin Kaiku3.20 / 3.20
Eeli HeikkiläTurun Urheiluliitto3.55 / 2.80
Oliver HeleniusTurun Urheiluliitto3.40 / 3.40
Oliver HeleniusTurun Urheiluliitto3.40 / 3.40
Oskari HenttinenKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu3.80 / 3.80
Oskari HenttinenKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu3.80 / 3.80
Otto HiivolaKalannin Vankka4.00 / 4.00
Otto HiivolaKalannin Vankka4.00 / 4.00
Veeti HostikkaKarhulan Katajaiset2.20 / 2.20
Veeti HostikkaKarhulan Katajaiset2.20 / 2.20
Martti HyvärinenLappeenrannan Urheilu-Miehet2.60 / 2.40
Martti HyvärinenLappeenrannan Urheilu-Miehet2.60 / 2.40
Akseli HyytiäLaitilan Jyske3.50 / 3.50
Akseli HyytiäLaitilan Jyske3.50 / 3.50
Otto JunnilaIF Sibbo-Vargarna3.35 / 3.35
Otto JunnilaIF Sibbo-Vargarna3.35 / 3.35
Nooa KenttäIF Raseborg2.80 / 2.80
Nooa KenttäIF Raseborg2.80 / 2.80
Artjom KiviharjuEsbo IF3.20 / 3.20
Artjom KiviharjuEsbo IF3.20 / 3.20
Johannes MäkeläHelsingin Kisa-Veikot3.00 / 3.00
Johannes MäkeläHelsingin Kisa-Veikot3.00 / 3.00
Eliel MulariKarhulan Katajaiset2.65 / 2.65
Eliel MulariKarhulan Katajaiset2.65 / 2.65
Niklas TallqvistBorgå Akilles3.90 / 3.90
Niklas TallqvistBorgå Akilles3.90 / 3.90
Verneri VesalaForssan Salama3.40 / 3.31
Verneri VesalaForssan Salama3.40 / 3.31
 
T15 seiväs (14)
Silja AnderssonEsbo IF3.50 / 3.50
Silja AnderssonEsbo IF3.50 / 3.50
Maija BorenLieksan Urheilijat3.00 / 3.00
Maija BorenLieksan Urheilijat3.00 / 3.00
Kiia BrandesHyvinkään seudun Urheilijat3.20 / 3.20
Kiia BrandesHyvinkään seudun Urheilijat3.20 / 3.20
Isabelle HellströmPargas IF - / -
Isabelle HellströmPargas IF - / -
Ilona JärvenpääKeuruun Kisailijat2.50 / 2.45
Friida KivistöKalajoen Junkkarit3.05 / 3.05
Friida KivistöKalajoen Junkkarit3.05 / 3.05
Miisa KoskiahoKarijoen Tappara3.55 / 3.40
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko3.00 / 3.00
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko3.00 / 3.00
Saara MattilaKosken Kaiku3.00 / 3.00
Vilma MikkolaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.20 / 3.20
Vilma MikkolaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.20 / 3.20
Ella NiskalaOulun Pyrintö2.35 / 2.35
Ella NiskalaOulun Pyrintö2.35 / 2.35
Kiia PerkausPohjan Koitto2.90 / 2.90
Kiia PerkausPohjan Koitto2.90 / 2.90
Lotta SariolaSomeron Esa3.10 / 3.10
Lotta SariolaSomeron Esa3.10 / 3.10
Riikka VirkkiSomeron Esa2.90 / 2.90
Riikka VirkkiSomeron Esa2.90 / 2.90
Julia VuolliKosken Kaiku3.15 / 3.15
 
P13 seiväs (11)
Pietari HallikainenKaavin Kaiku2.30 / 2.30
Olavi HalonenHyvinkään seudun Urheilijat2.60 / 2.60
Olavi HalonenHyvinkään seudun Urheilijat2.60 / 2.60
Eelis HynninenHartolan Voima2.00 / 2.00
Eelis HynninenHartolan Voima2.00 / 2.00
Tommi JärvenpääKeuruun Kisailijat3.14 / 3.14
Atte KuuselaTammelan Ryske2.00 / -
Joonatan LindbergRiihimäen Kisko2.70 / 2.30
Joonatan LindbergRiihimäen Kisko2.70 / 2.30
Eero MauroLieksan Urheilijat3.40 / 3.40
Eero MauroLieksan Urheilijat3.40 / 3.40
Miika NiemeläLempäälän Kisa Yleisurheilu2.41 / 2.41
Miika NiemeläLempäälän Kisa Yleisurheilu2.41 / 2.41
Joni SeppänenKalannin Vankka2.30 / 2.30
Joni SeppänenKalannin Vankka2.30 / 2.30
Aatu SihvonenKarhulan Katajaiset2.61 / 2.61
Aatu SihvonenKarhulan Katajaiset2.61 / 2.61
Petteri TuomaalaSaloisten Salama2.80 / 2.80
Petteri TuomaalaSaloisten Salama2.80 / 2.80
René-Peter VuorioMaarian Mahti1.82 / 1.82
René-Peter VuorioMaarian Mahti1.82 / 1.82
 
T13 seiväs (16)
Ellanoora HaapalehtoLempäälän Kisa Yleisurheilu2.60 / -
Ellanoora HaapalehtoLempäälän Kisa Yleisurheilu2.60 / -
Lumi KenttäIF Raseborg2.48 / 2.40
Lumi KenttäIF Raseborg2.48 / 2.40
Aada KivistöKalajoen Junkkarit2.20 / 2.20
Aada KivistöKalajoen Junkkarit2.20 / 2.20
Vilja-Matilda KoskelaRiihimäen Kisko2.40 / 2.40
Vilja-Matilda KoskelaRiihimäen Kisko2.40 / 2.40
Viivi KupiainenHartolan Voima2.85 / 2.85
Viivi KupiainenHartolan Voima2.85 / 2.85
Minttu LehtonenSiilinjärven Ponnistus2.10 / 2.10
Minttu LehtonenSiilinjärven Ponnistus2.10 / 2.10
Viivi NärväValkeakosken Haka2.51 / 2.51
Viivi NärväValkeakosken Haka2.51 / 2.51
Jemina NikkanenSavonlinnan Riento2.05 / 1.90
Jemina NikkanenSavonlinnan Riento2.05 / 1.90
Heidi NyrhinenVähänkyrön Viesti2.51 / 2.51
Heidi NyrhinenVähänkyrön Viesti2.51 / 2.51
Katariina OutinenKarhulan Katajaiset2.30 / 2.30
Katariina OutinenKarhulan Katajaiset2.30 / 2.30
Aino PyykköLieksan Urheilijat2.50 / 2.50
Aino PyykköLieksan Urheilijat2.50 / 2.50
Edith RantalaLahden Ahkera2.80 / 2.80
Edith RantalaLahden Ahkera2.80 / 2.80
Tuuli SaraniemiLieksan Urheilijat2.45 / 2.45
Tuuli SaraniemiLieksan Urheilijat2.45 / 2.45
Emma SjöbergRaision Kuula2.29 / 2.29
Aamu UusitaloHimangan Urheilijat2.50 / 2.50
Aamu UusitaloHimangan Urheilijat2.50 / 2.50
Tuisku VaattovaaraVesannon Urheilijat2.30 / 2.30
Tuisku VaattovaaraVesannon Urheilijat2.30 / 2.30
 
P11 seiväs (7)
Urho AroHelsingin Kisa-Veikot - / -
Urho AroHelsingin Kisa-Veikot - / -
Paavo HälliSomeron Esa1.71 / 1.71
Robin HeleniusTurun Urheiluliitto1.60 / 1.60
Robin HeleniusTurun Urheiluliitto1.60 / 1.60
Elias HyytiäLaitilan Jyske2.20 / 2.20
Elias HyytiäLaitilan Jyske2.20 / 2.20
Olavi KiiskiKarhulan Katajaiset2.20 / 2.20
Olavi KiiskiKarhulan Katajaiset2.20 / 2.20
Christian LindbergRiihimäen Kisko2.00 / 2.00
Christian LindbergRiihimäen Kisko2.00 / 2.00
Sisu SuutarinenÄhtärin Urheilijat1.65 / 1.65
Sisu SuutarinenÄhtärin Urheilijat1.65 / 1.65
Paavo VirkkiSomeron Esa1.82 / 1.81
Paavo VirkkiSomeron Esa1.82 / 1.81
 
T11 seiväs (5)
Tähkä-Alina KoskelaRiihimäen Kisko2.10 / 2.10
Tähkä-Alina KoskelaRiihimäen Kisko2.10 / 2.10
Iina NiemeläLempäälän Kisa Yleisurheilu2.17 / 2.01
Iina NiemeläLempäälän Kisa Yleisurheilu2.17 / 2.01
Niia NiemeläLempäälän Kisa Yleisurheilu2.11 / 2.10
Niia NiemeläLempäälän Kisa Yleisurheilu2.11 / 2.10
Linnea SariolaSomeron Esa2.25 / 2.16
Linnea SariolaSomeron Esa2.25 / 2.16
Elli TättiläKalannin Vankka1.30 / 1.30
Elli TättiläKalannin Vankka1.30 / 1.30