Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Kansalliset
14.07. klo 12:00 Karhu Junior Games ja Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan osakilpailu
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 165 henk. (310 lajisuoritusta)
N19 100m aj (1)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Sanni SänttiIlmajoen Kisailijat - / -
 
M17 400m (4)
Teemu HavimäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat 61.27 / 61.27
Topi LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Nico MäenpääGamlakarleby IF 65.11 / 65.11
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
 
M17 1500m (2)
Valtteri LuomalaKauhavan Wisa 4:21.10 / 4:21.10
Petteri MattilaKauhajoen Karhu 4:23.93 / -
 
M17 moukari (1)
Manu KurriNakkilan Vire50.89 / 50.89
 
N17 400m (6)
Minttu-Maaria AlanenVaasan Vasama 87.3h / -
Ella HonkanenTeuvan Rivakka 72.18 / 72.18
Johanna KulmalaJyväskylän Kenttäurheilijat 63.08 / 63.08
Inka MetsämäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat 60.76 / 60.76
Jenna OjaniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Meri SuomalainenVähänkyrön Viesti 64.70 / -
 
N17 1500m (3)
Veera HakomäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat 4:47.90 / 4:47.90
Pinja KoivistoKauhavan Wisa 5:15.68 / 5:22.62
Annika Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat 5:18.79 / -
 
N17 100m aj (2)
Vilma MäkiAlavuden Urheilijat14.13 / 14.13
Meri SuomalainenVähänkyrön Viesti17.50 / 17.50
 
N17 3-loikka (1)
Silja Yli-HeikkuriTeuvan Rivakka8.22 / -
 
N17 moukari (2)
Charlotta LindholmTeuvan Rivakka36.91 / -
Charoline LindholmTeuvan Rivakka24.74 / -
 
N17 keihäs (3)
Anni-Linnea AlanenVaasan Vasama52.74 / 52.74
Minna HollantiGamlakarleby IF52.83 / 52.83
Wilma SundqvistIF Kraft43.46 / 43.46
 
P15 100m (11)
Patrick JokelaAlavuden Urheilijat - / -
Tuomas JokelaKristiinan Urheilijat12.29 / 12.48
Niko KorpeinenVähänkyrön Viesti12.73 / 12.73
Valtteri LoukoLapuan Virkiä11.91 / 11.91
Aleksi LuomalaKauhavan Wisa13.22 / 13.22
Eero MäkinenÄhtärin Urheilijat13.02 / 13.02
Juho SeppäläSeinäjoen Seudun Urheilijat13.08 / -
Aaro SyväniemiIlmajoen Kisailijat12.72 / 12.72
Miko TähkänenMerikarvian Into12.69 / 12.69
Jesse TuomistoIlmajoen Kisailijat13.12 / 13.12
Teppo TuuriLapuan Virkiä13.94 / 13.94
 
P15 2000m (4)
Reko HakomäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat 7:07.51 / 7:07.51
Leonard MarkénIF VOM 6:11.97 / 6:22.35
Juho SeppäläSeinäjoen Seudun Urheilijat 6:17.71 / 6:48.66
Juho VirkajärviKaipolan Vire 7:44.22 / 7:46.2h
 
P15 korkeus (2)
Jussi MarttilaTampereen Urheilijat -381.50 / 1.50
Miko TähkänenMerikarvian Into1.70 / 1.70
 
P15 pituus (6)
Tuomas JokelaKristiinan Urheilijat5.71 / 5.18
Valtteri LoukoLapuan Virkiä5.35 / 5.35
Eero MäkinenÄhtärin Urheilijat5.13 / -
Jussi MarttilaTampereen Urheilijat -384.34 / -
Aaro SyväniemiIlmajoen Kisailijat5.92 / 5.92
Jesse TuomistoIlmajoen Kisailijat4.90 / 4.90
 
P15 moukari (3)
Juho LeveelahtiVirtain Urheilijat42.60 / 42.60
Viljami PaavolaKaustisen Pohjan-Veikot52.61 / 52.61
Olavi Yli-MannilaAlajärven Ankkurit45.81 / 45.81
 
P15 keihäs (5)
Patrick JokelaAlavuden Urheilijat45.93 / 45.93
Erkki-Antti LaurilaLapuan Virkiä38.59 / 38.59
Miko TähkänenMerikarvian Into42.68 / 42.68
Olavi Yli-MannilaAlajärven Ankkurit55.90 / 55.90
Santeri YliseläLapuan Virkiä47.25 / 47.25
 
T15 100m (10)
Laura-Kaisa AitanevaIlmajoen Kisailijat - / -
Noora HaapaniemiTeuvan Rivakka14.24 / 14.24
Sofie Latva-RiskuPorin Tarmo13.91 / 13.91
Inka MetsämäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat13.59 / 13.59
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat13.16 / 13.40
Väkeväinen PetraLappajärven Veikot13.51 / 13.51
Sinna RistiluomaKauhajoen Karhu - / -
Charlotta SuoniemiKiukaisten Kisailijat13.98 / 13.98
Sofia YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat13.08 / 13.08
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä13.03 / 13.03
 
T15 2000m (4)
Reija-Elina JylhäHalsuan Toivo 6:55.55 / 6:55.55
Nora KytäjäLempäälän Kisa Yleisurheilu 7:14.71 / -
Johanna Mäki-TuuriTöysän Veto 7:36.28 / 7:36.28
Lumia SoininenEspoon Tapiot - / -
 
T15 korkeus (3)
Noora HaapaniemiTeuvan Rivakka1.31 / 1.30
Jessika MursulaTöysän Veto1.45 / 1.45
Charlotta SuoniemiKiukaisten Kisailijat1.40 / 1.40
 
T15 pituus (8)
Laura-Kaisa AitanevaIlmajoen Kisailijat4.41 / 4.41
Sofie Latva-RiskuPorin Tarmo4.09 / -
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat5.32 / 5.32
Väkeväinen PetraLappajärven Veikot4.98 / 4.98
Sinna RistiluomaKauhajoen Karhu3.69 / -
Charlotta SuoniemiKiukaisten Kisailijat4.43 / -
Sofia YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat5.26 / 5.08
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä4.88 / 4.88
 
T15 moukari (6)
Lyydia HerralaTöysän Veto37.00 / 37.00
Amanda KätkänahoTeuvan Rivakka50.29 / 50.29
Emmanuela KoomsonIF Länken51.03 / 51.03
Jessika MursulaTöysän Veto45.88 / 45.88
Michelle NybackIF Nykarlebynejden24.87 / 24.87
Nathalie NybackIF Nykarlebynejden30.73 / 29.77
 
T15 keihäs (7)
Noora HaapaniemiTeuvan Rivakka35.75 / 35.75
Lyydia HerralaTöysän Veto37.30 / 37.30
Sanni JokelaAlavuden Urheilijat26.35 / 26.35
Nathalie NybackIF Nykarlebynejden26.44 / 26.44
Väkeväinen PetraLappajärven Veikot26.70 / 26.52
Charlotta SuoniemiKiukaisten Kisailijat34.85 / 34.85
Fanny TairaKurikan Ryhti37.00 / 37.00
 
P13 60m (11)
Julius HirveläLapuan Virkiä 8.71 / -
Eeli KeckmanKyrön Voima 9.08 / 9.28
Matias Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat 8.79 / 8.79
Taavi LauttamusKauhavan Wisa 8.32 / 8.32
Jani MäenpääGamlakarleby IF 9.03 / -
Oliver MetsäläSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Tatu ParpoKaarinan Ura 9.69 / 9.69
Veeti PihlajaSeinäjoen Seudun Urheilijat 8.61 / 8.61
Eetu RantalaLänsi-Uudenmaan Urheilijat 7.81 / 7.81
Erkki SeppänenKauhavan Wisa 9.66 / -
Juho TalvitieTampereen Pyrintö 8.69 / 8.69
 
P13 1000m (7)
Matias LeppäharjuKauhajoen Karhu3:59.3h / -
Jani MäenpääGamlakarleby IF3:09.15 / 3:09.15
Johannes Mäki-RautilaIlmajoen Kisailijat3:17.53 / 3:17.53
Topi RaunioKyrön Voima3:32.91 / 3:32.91
Juho TalvitieTampereen Pyrintö3:17.92 / -
Aapo VirkajärviKaipolan Vire3:17.24 / 3:17.24
Veikka YlihärsiläJalasjärven Jalas3:15.33 / 3:15.33
 
P13 korkeus (4)
Chasimir LindholmTeuvan Rivakka1.22 / 1.22
Oliver MetsäläSeinäjoen Seudun Urheilijat1.43 / 1.43
Erkki SeppänenKauhavan Wisa1.23 / 1.20
Vikki YlihärsiläJalasjärven Jalas - / -
 
P13 pituus (10)
Juho HerralaKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu4.05 / 4.05
Johannes JokelaKristiinan Urheilijat4.38 / 4.38
Eeli KeckmanKyrön Voima4.68 / 4.68
Matias Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat4.27 / 4.27
Taavi LauttamusKauhavan Wisa4.60 / 4.40
Oliver MetsäläSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Tatu ParpoKaarinan Ura3.87 / 3.87
Topi RaunioKyrön Voima3.80 / 3.80
Erkki SeppänenKauhavan Wisa - / -
Juho TalvitieTampereen Pyrintö4.52 / 4.31
 
P13 kiekko (6)
Juho HerralaKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu23.66 / 23.66
Eeli KeckmanKyrön Voima25.03 / -
Matias Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat25.90 / 25.90
Elias MäkinenÄhtärin Urheilijat - / -
Tatu ParpoKaarinan Ura21.54 / 21.54
Lassi TuomistoIlmajoen Kisailijat22.06 / 22.06
 
T13 60m (16)
Teea AlanenKauhajoen Karhu 9.80 / -
Eveliina HuhtaluhtaAlahärmän Kisa 8.93 / 8.93
Veera KetonenIlmajoen Kisailijat 9.01 / 9.13
Taru KillinenLapuan Virkiä 9.52 / -
Siiri KvistSeinäjoen Seudun Urheilijat 9.76 / -
Sanja MäenpääIlmajoen Kisailijat 9.16 / 9.16
Heidi NyrhinenVähänkyrön Viesti 8.70 / 8.70
Julia OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat 8.48 / 8.48
Aino OjaniemiHämeenlinnan Tarmo 8.34 / 8.34
Aliina OjaniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat 9.25 / 9.25
Elli PeuraKauhajoen Karhu10.17 / -
Elli SeppänenKauhavan Wisa 9.32 / -
Sara TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat 8.48 / 8.48
Milla TobiassonKauhavan Wisa - / -
Emmi VäänänenÄhtärin Urheilijat 9.08 / 9.08
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti 8.54 / 8.54
 
T13 1000m (5)
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:57.37 / 2:57.37
Siiri LeinonenKajaanin Kipinä4:33.9h / -
Siiri LeppäharjuKauhajoen Karhu3:52.45 / -
Heta VirkajärviKaipolan Vire3:23.15 / 3:23.15
Miina-Liisa Yli-KokkoKauhajoen Karhu3:53.35 / 3:56.83
 
T13 korkeus (9)
Fanni KätkänahoTeuvan Rivakka1.20 / 1.10
Taru KillinenLapuan Virkiä1.36 / 1.36
Siiri KvistSeinäjoen Seudun Urheilijat1.38 / 1.30
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti1.49 / 1.49
Elli PeuraKauhajoen Karhu1.28 / 1.28
Eveliina PihlajaJalasjärven Jalas1.46 / 1.46
Vanessa SaaranluomaKauhajoen Karhu - / -
Elli SeppänenKauhavan Wisa1.30 / -
Emmi VäänänenÄhtärin Urheilijat1.40 / 1.40
 
T13 pituus (12)
Eveliina HuhtaluhtaAlahärmän Kisa4.41 / 4.41
Veera KetonenIlmajoen Kisailijat4.12 / 4.12
Siiri KvistSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Sanja MäenpääIlmajoen Kisailijat4.39 / 4.39
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti4.57 / 4.57
Aino OjaniemiHämeenlinnan Tarmo5.25 / 5.25
Jenni PihlajaJalasjärven Jalas4.36 / 4.36
Emma RintamäkiVähänkyrön Viesti4.40 / 4.40
Elli SeppänenKauhavan Wisa4.15 / 4.15
Milla TobiassonKauhavan Wisa - / -
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti4.99 / 4.99
Miina-Liisa Yli-KokkoKauhajoen Karhu3.49 / 3.49
 
T13 kiekko (7)
Sanni JokelaAlavuden Urheilijat30.89 / 30.89
Fanni KätkänahoTeuvan Rivakka31.08 / 31.08
Siiri KvistSeinäjoen Seudun Urheilijat18.98 / 18.98
Ella MäntyläVähänkyrön Viesti26.76 / -
Emma RintamäkiVähänkyrön Viesti15.05 / -
Elli SeppänenKauhavan Wisa26.27 / -
Emmi VäänänenÄhtärin Urheilijat19.47 / -
 
P11 60m (7)
Petteri AitanevaIlmajoen Kisailijat 9.70 / 9.70
Juho HuhtaluhtaAlahärmän Kisa 9.82 / 9.82
Santtu MylläriTeuvan Rivakka 9.42 / 9.42
Otto NiemeläKauhajoen Karhu - / -
Huuko PalonenIlmajoen Kisailijat 9.20 / 9.20
Samuli RintamäkiVähänkyrön Viesti 9.34 / 9.34
Jeremia SavilahtiKauhajoen Karhu10.05 / -
 
P11 1000m (4)
Riko-Matti JylhäHalsuan Toivo3:34.85 / 3:34.85
Santeri KallioKälviän Tarmo3:40.70 / 3:40.70
Santtu MylläriTeuvan Rivakka3:50.62 / 3:50.62
Samuli RintamäkiVähänkyrön Viesti3:44.96 / 3:44.96
 
P11 pituus (6)
Petteri AitanevaIlmajoen Kisailijat3.87 / 3.87
Juho HuhtaluhtaAlahärmän Kisa3.16 / -
Santtu MylläriTeuvan Rivakka3.74 / 3.74
Huuko PalonenIlmajoen Kisailijat4.00 / -
Samuli RintamäkiVähänkyrön Viesti3.75 / 3.75
Jeremia SavilahtiKauhajoen Karhu3.70 / -
 
P11 kuula (3)
Petteri AitanevaIlmajoen Kisailijat - / -
Otto NiemeläKauhajoen Karhu - / -
Jeremia SavilahtiKauhajoen Karhu7.39 / 7.39
 
T11 60m (14)
Linnea HirveläLapuan Virkiä 8.58 / 8.58
Iida KananojaKauhajoen Karhu10.86 / 10.86
Sofia Keski-NikkolaVähänkyrön Viesti 9.26 / 9.26
Emmi KoskiLapuan Virkiä 9.97 / 9.97
Saana KuoppalaKauhajoen Karhu11.69 / -
Helmi LahtiAlahärmän Kisa - / -
Meea PerttuKauhavan Wisa 9.98 / 9.98
Minttu PerttuKauhavan Wisa 9.95 / 9.95
Hilma PeuraKauhajoen Karhu10.34 / -
Maria PeuralaLaihian Luja 9.27 / 9.27
Camilla SaaranluomaKauhajoen Karhu10.60 / 10.60
Roosa SoiniKauhavan Wisa - / -
Vilma TuomelaKauhavan Wisa10.32 / 10.32
Viivi VisuriLaihian Luja 9.12 / 9.12
 
T11 1000m (5)
Lotta JärvinenKälviän Tarmo3:52.07 / 3:52.07
Iida KananojaKauhajoen Karhu - / -
Saana KuoppalaKauhajoen Karhu - / -
Winnie MarkénIF VOM3:31.19 / 3:31.19
Saara Yli-KokkoKauhajoen Karhu4:24.47 / 4:24.47
 
T11 pituus (13)
Linnea HirveläLapuan Virkiä4.69 / 4.69
Lotta JärvinenKälviän Tarmo4.00 / 4.00
Sofia Keski-NikkolaVähänkyrön Viesti4.03 / 4.03
Helmi LahtiAlahärmän Kisa - / -
Meea PerttuKauhavan Wisa3.25 / 3.25
Minttu PerttuKauhavan Wisa3.46 / 3.46
Hilma PeuraKauhajoen Karhu3.26 / -
Maria PeuralaLaihian Luja4.10 / 4.10
Camilla SaaranluomaKauhajoen Karhu3.30 / 3.30
Roosa SoiniKauhavan Wisa2.56 / -
Vilma TuomelaKauhavan Wisa3.16 / 3.16
Viivi VisuriLaihian Luja3.74 / 3.74
Saara Yli-KokkoKauhajoen Karhu3.21 / 3.21
 
T11 kuula (10)
Lotta JärvinenKälviän Tarmo6.49 / 6.49
Sanni JokelaAlavuden Urheilijat9.75 / 9.75
Sofia Keski-NikkolaVähänkyrön Viesti7.25 / 7.25
Emmi KoskiLapuan Virkiä5.45 / 5.45
Saana KuoppalaKauhajoen Karhu3.85 / -
Helmi LahtiAlahärmän Kisa - / -
Meea PerttuKauhavan Wisa3.80 / 3.80
Minttu PerttuKauhavan Wisa5.56 / 5.56
Roosa SoiniKauhavan Wisa5.05 / 5.05
Vilma TuomelaKauhavan Wisa5.13 / 5.13
 
P9 40m (11)
Oliver EteläahoSeinäjoen Seudun Urheilijat 7.02 / 7.02
Eino HuhtaluhtaAlahärmän Kisa 7.00 / 7.00
Kasper KetolaPälkäneen Luja-Lukko 7.33 / 7.33
Eero LuhtanenJalasjärven Jalas 6.95 / 6.95
Jussi NiemeläKauhajoen Karhu - / -
Vilho PentiläKauhajoen Karhu - / -
Iiro SoiniKauhavan Wisa 6.96 / 6.96
Rauno SulkavaÄhtärin Urheilijat 8.35 / 8.35
Rasmus TakalaAlahärmän Kisa 7.39 / 7.39
Elmeri TurunenKauhajoen Karhu 7.36 / -
Eetu TuunainenKauhajoen Karhu - / -
 
P9 1000m (10)
Oliver EteläahoSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Väinö KeskinenJalasjärven Jalas - / -
Kasper KetolaPälkäneen Luja-Lukko4:05.55 / 4:05.55
Eero LuhtanenJalasjärven Jalas4:31.45 / 4:31.45
Vilho PentiläKauhajoen Karhu - / -
Iiro SoiniKauhavan Wisa - / -
Rauno SulkavaÄhtärin Urheilijat4:51.83 / 4:51.83
Rasmus TakalaAlahärmän Kisa4:05.90 / 4:05.90
Elmeri TurunenKauhajoen Karhu - / -
Eetu TuunainenKauhajoen Karhu4:30.22 / 4:30.22
 
P9 pituus (11)
Oliver EteläahoSeinäjoen Seudun Urheilijat3.57 / 3.57
Eino HuhtaluhtaAlahärmän Kisa3.35 / 3.35
Kasper KetolaPälkäneen Luja-Lukko3.11 / 3.11
Eero LuhtanenJalasjärven Jalas3.18 / 3.18
Jussi NiemeläKauhajoen Karhu - / -
Vilho PentiläKauhajoen Karhu - / -
Iiro SoiniKauhavan Wisa3.34 / 3.34
Rauno SulkavaÄhtärin Urheilijat2.70 / 2.70
Rasmus TakalaAlahärmän Kisa3.33 / 3.33
Elmeri TurunenKauhajoen Karhu3.15 / -
Eetu TuunainenKauhajoen Karhu - / -
 
P9 kuula (8)
Oliver EteläahoSeinäjoen Seudun Urheilijat5.78 / 5.78
Eero LuhtanenJalasjärven Jalas4.72 / 4.72
Vilho PentiläKauhajoen Karhu - / -
Iiro SoiniKauhavan Wisa5.30 / 5.30
Rauno SulkavaÄhtärin Urheilijat4.10 / 4.10
Rasmus TakalaAlahärmän Kisa4.90 / 4.90
Elmeri TurunenKauhajoen Karhu4.80 / -
Eetu TuunainenKauhajoen Karhu4.95 / 4.95
 
T9 40m (9)
Mira AlanenVähänkyrön Viesti 8.31 / 8.31
Anna KoskiLapuan Virkiä 7.50 / 7.50
Ella KotimäkiPalosaaren Urheiluseura 6.95 / 6.95
Oona LähdesTeuvan Rivakka 7.33 / 7.33
Lumi LahtiAlahärmän Kisa - / -
Jemina OjanperäKauhajoen Karhu - / -
Vilma PentiläKauhajoen Karhu 8.23 / -
Anni-Sofia RajakallioAlahärmän Kisa 7.40 / 7.40
Nelli RajakallioAlahärmän Kisa - / -
 
T9 1000m (4)
Ringa-Ilona JylhäHalsuan Toivo4:43.88 / 4:43.88
Saga MarkénIF VOM - / -
Vilma PentiläKauhajoen Karhu4:22.93 / -
Anni Yli-PeltolaJalasjärven Jalas4:04.19 / 4:04.19
 
T9 pituus (9)
Mira AlanenVähänkyrön Viesti2.86 / 2.86
Anna KoskiLapuan Virkiä2.98 / 2.98
Ella KotimäkiPalosaaren Urheiluseura3.47 / -
Oona LähdesTeuvan Rivakka - / -
Lumi LahtiAlahärmän Kisa - / -
Jemina OjanperäKauhajoen Karhu - / -
Vilma PentiläKauhajoen Karhu2.53 / -
Anni-Sofia RajakallioAlahärmän Kisa3.26 / 3.26
Nelli RajakallioAlahärmän Kisa2.44 / 2.44
 
T9 kuula (5)
Anna KoskiLapuan Virkiä4.60 / 4.60
Lumi LahtiAlahärmän Kisa - / -
Vilma PentiläKauhajoen Karhu4.22 / -
Anni-Sofia RajakallioAlahärmän Kisa4.55 / 4.55
Nelli RajakallioAlahärmän Kisa - / -