Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Kansalliset
26.05. klo 11:00 47. Toukokuun Kisat
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 228 henk. (307 lajisuoritusta)
M 100m (25)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Aapo AleniusKenttäurheilijat -5810.94 / -
Toni AppelqvistEsbo IF12.46 / -
Bienvenu BoukonoRekolan Raikas11.95 / -
Ibrahim El MrabtEspoon Tapiot12.27 / -
Samu FribergViipurin Urheilijat - / -
Jeremias HaikonenHelsingfors IFK11.31 / -
Marko HallanaroLänsi-Uudenmaan Urheilijat12.95 / -
Tomas JatskoTapanilan Erä12.69 / -
Matias KariEsbo IF12.19 / -
Gustav KlingstedtHelsingfors IFK11.24 / -
Luukas KoskiViipurin Urheilijat11.62 / -
Antti KoskinenViipurin Urheilijat - / -
Samu LaaksoTapanilan Erä11.93 / -
Tomi LaaksoTapanilan Erä12.51 / -
Heikki LeppänenEsbo IF11.23 / -
Verneri LopperiMäntyharjun Virkistys - / -
Eetu LouhivuoriMäntyharjun Virkistys12.41 / -
Juha MultanenHelsingin Kisa-Veikot12.15 / -
Omar MustafHelsingin Kisa-Veikot - / -
Michael NiskalaKenttäurheilijat -5811.87 / -
Kalle NuuttilaKuhmoisten Kumu12.32 / -
Benjamin StendahlEsbo IF11.56 / -
Santeri TannerLänsi-Uudenmaan Urheilijat11.29 / -
Okko TiilikainenViipurin Urheilijat13.95 / -
Iisakki TorppaEspoon Tapiot12.14 / -
 
M 800m (16)
Simon HaglundIK Falken1:51.58 / -
Konsta HämäläinenSulkavan Urheilijat -411:54.80 / -
Wäinö HautalaLahden Ahkera2:15.69 / -
Walte HautalaLahden Ahkera2:05.51 / -
Henri HeikkinenPaimion Urheilijat1:57.26 / -
Leevi KallioLahden Ahkera2:03.72 / -
Jesse LoisaLappeenrannan Urheilu-Miehet2:05.35 / 2:09.22
Joonas MustonenNurmijärven Yleisurheilu2:00.41 / -
Tuomas MyllysiltaKenttäurheilijat -582:01.88 / -
Atte NevalaKenttäurheilijat -581:59.83 / -
Kalle RaitalaKosken Kaiku1:59.94 / -
Dennis RehnströmJyväskylän Kenttäurheilijat1:55.38 / -
Lauri SyvärantaLahden Ahkera2:04.43 / -
Samuel TaipaleEspoon Tapiot2:42.63 / -
Okko TiilikainenViipurin Urheilijat2:21.94 / -
Niko ViljolaHelsingin Kisa-Veikot1:56.52 / -
 
M 3000m ej (7)
Jussi EskolaJyväskylän Kenttäurheilijat 9:49.34 / -
Hannu GranbergLahden Ahkera 8:56.11 / -
Joonas HarjamäkiViipurin Urheilijat 8:35.75 / -
Samu HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Vilho KilpeläinenPiikkiön Kehitys10:16.42 / -
Sami MaamelaAnjalan Liitto 9:27.69 / -
Miika TenhunenNivalan Urheilijat 9:10.62 / -
 
M pituus (15)
Ibrahim El MrabtEspoon Tapiot5.76 / -
Samu FribergViipurin Urheilijat3.20 / -
Eren GürlerLeppävaaran Sisu6.74 / -
Lasse HämelahtiLängelmäen Urheilijat6.94 / 6.41
Christian HänninenHelsingin Kisa-Veikot6.23 / 5.96
Pyry KeränenKarkkilan Pojat7.13 / 6.79
Luukas KoskiViipurin Urheilijat6.54 / -
Antti KoskinenViipurin Urheilijat - / -
Joona LuotonenIF Sibbo-Vargarna6.83 / -
Juha MultanenHelsingin Kisa-Veikot5.84 / -
Michael NiskalaKenttäurheilijat -586.16 / -
Juha SolaNaantalin Löyly7.37 / -
Okko TiilikainenViipurin Urheilijat4.82 / -
Iisakki TorppaEspoon Tapiot5.96 / -
Valtteri VälläriJanakkalan Jana7.25 / 6.71
 
M 3-loikka (1)
Kari MajuriHarjavallan Jymy14.61 / 11.96
 
M kiekko (3)
Marko HonkaharjuEspoon Tapiot35.64 / 33.85
Sami SirenVantaan Salamat48.46 / -
Ville TanskanenHelsingin Tarmo48.54 / -
 
N 100m (25)
Laura AndbergHelsingin Kisa-Veikot12.24 / -
Jenni ElorantaVihdin Viesti13.07 / -
Mai HoliViipurin Urheilijat13.98 / -
Aino HonkamäkiHämeenlinnan Tarmo12.88 / -
Merituuli JääskeläinenLappeenrannan Urheilu-Miehet12.69 / -
Lotta JoenpolviViipurin Urheilijat14.44 / -
Anni KeskinenHelsingfors IFK14.12 / -
Vilja KetolainenViipurin Urheilijat13.45 / -
Jenni KokkonenViipurin Urheilijat13.70 / -
Janna KoskelaKarhulan Katajaiset13.16 / -
Nea LaineHämeenlinnan Tarmo12.59 / -
Martha LehtonenViipurin Urheilijat14.64 / -
Annaliisa LiimattaViipurin Urheilijat - / -
Evelina OjaniittuTurun Weikot Yleisurheilu12.55 / -
Anna PursiainenEspoon Tapiot12.41 / 12.69
Sohvi PuskaViipurin Urheilijat13.93 / -
Laura RautiainenLahden Ahkera12.76 / -
Gia ReinholmKarhulan Katajaiset12.64 / -
Ruusu RoininenViipurin Urheilijat14.42 / -
Jenny SarioEspoon Tapiot13.22 / -
Liisa SätiläEspoon Tapiot12.65 / -
Jutta SeppänenEspoon Tapiot13.01 / -
Saga VanninenTampereen Pyrintö12.59 / -
Sonja VildenEsbo IF - / -
Jenna-Riina VirolainenTampereen Pyrintö12.66 / -
 
N 400m (18)
Laura AndbergHelsingin Kisa-Veikot 56.51 / -
Katri DjerfRunners Club 64.33 / -
Isabella HaleHelsingin Kisa-Veikot 67.38 / -
Ira HaltiaEsbo IF - / -
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 59.71 / -
Merituuli JääskeläinenLappeenrannan Urheilu-Miehet 60.36 / -
Jonna JalkanenKarhulan Katajaiset 59.91 / -
Anu KatajistoViipurin Urheilijat 65.29 / -
Jenni KokkonenViipurin Urheilijat 65.01 / -
Silja LaaksonenHelsingin Tarmo 62.67 / -
Annaliisa LiimattaViipurin Urheilijat - / -
Siiri MetsäläEsbo IF - / -
Emma PasanenLahden Ahkera 67.05 / -
Saga RekonenEsbo IF 61.66 / -
Sofia TabitHelsingin Tarmo 72.50 / -
Annika ToiviainenEsbo IF 70.81 / -
Noora ToivoToijalan Vauhti 56.30 / -
Roosa ToivonenHelsingin Kisa-Veikot - / -
 
N 3000m (23)
Mona Af ForsellesRekolan Raikas10:51.59 / -
Edith EikkinenKenttäurheilijat -5810:57.03 / -
Katri GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11:20.27 / -
Iida HaatajaPudasjärven Urheilijat10:13.54 / -
Emma HakalaEspoon Tapiot10:36.18 / -
Essi HeiskanenKenttäurheilijat -5811:45.61 / -
Essi HjelmTurun Urheiluliitto11:44.35 / -
Anna HyvärinenTurun Urheiluliitto10:47.06 / -
Pinja KotinurmiLahden Ahkera - / -
Sara KuivistoBorgå Akilles 9:20.84 / -
Viivi LankinenTurun Urheiluliitto - / -
Salla LaukkanenLahden Ahkera10:16.78 / -
Henna MäkinenKarhulan Katajaiset11:03.27 / -
Suvi MiettinenHelsingin Kisa-Veikot 9:42.04 / -
Sofia MuinonenEspoon Tapiot10:05.86 / -
Janica RaumaForssan Salama 9:29.74 / -
Camilla RichardssonVasa IS 9:14.35 / -
Saija SeppäSuolahden Urho 9:32.56 / -
Elisa SihvolaViipurin Urheilijat10:41.49 / -
Minna SyväläEspoon Tapiot10:01.57 / -
Kaisa TyniPyhtään Yritys 9:26.68 / -
Heljä-Viivi UnkilaTurun Urheiluliitto - / -
Amanda VirtanenTurun Urheiluliitto10:20.47 / -
 
N korkeus (4)
Ilona ÄyräväinenKarhulan Katajaiset1.81 / 1.74
Annaliisa LiimattaViipurin Urheilijat - / -
Janina PykäriKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1.66 / -
Ruusu RoininenViipurin Urheilijat1.33 / -
 
N pituus (18)
Ilona ÄyräväinenKarhulan Katajaiset5.50 / -
Edith BerdenHelsingin Kisa-Veikot5.37 / 5.37
Amina El MrabtEspoon Tapiot4.43 / -
Henriikka HeikkinenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Mai HoliViipurin Urheilijat - / -
Aino HonkamäkiHämeenlinnan Tarmo5.52 / -
Maija HyllinenEspoon Tapiot - / -
Lotta JoenpolviViipurin Urheilijat4.76 / -
Wilma JungarEsbo IF5.24 / -
Anni KeskinenHelsingfors IFK - / -
Vilja KetolainenViipurin Urheilijat4.63 / -
Janna KoskelaKarhulan Katajaiset5.20 / 4.72
Sofia MäättäEurajoen Veikot4.87 / -
Anna NummikoskiEspoon Tapiot - / -
Gia ReinholmKarhulan Katajaiset5.83 / 5.67
Veera SpartiotiEspoon Tapiot3.75 / -
Milka UkkonenLahden Ahkera4.88 / -
Saga VanninenTampereen Pyrintö5.49 / -
 
N 3-loikka (5)
Essi ErikssonHelsingin Kisa-Veikot10.25 / -
Saara HakanenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu12.93 / -
Lotta JoenpolviViipurin Urheilijat10.91 / -
Vilja KetolainenViipurin Urheilijat9.82 / -
Liisa NaskaliNokian Urheilijat12.87 / -
 
N kuula (3)
Christina BäckmanViipurin Urheilijat7.97 / 7.97
Mai HoliViipurin Urheilijat7.39 / 7.39
Niina KeloKeski-Uudenmaan Yleisurheilu15.32 / 13.54
 
M17 korkeus (8)
Toni AppelqvistEsbo IF1.70 / 1.70
Jonathan EkbergEsbo IF1.51 / 1.51
Samu FribergViipurin Urheilijat - / -
Aalto FrimanHelsingfors IFK1.70 / 1.70
Samuel KoskiViipurin Urheilijat1.53 / 1.52
Antti KoskinenViipurin Urheilijat1.35 / -
Tomi LaaksoTapanilan Erä1.63 / -
Okko TiilikainenViipurin Urheilijat1.51 / -
 
P15 100m (18)
Iivo HämäläinenViipurin Urheilijat - / -
Emil HamströmKenttäurheilijat -58 - / -
Aapeli HatanpääViipurin Urheilijat - / -
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat14.22 / -
Sajan IrincheevViipurin Urheilijat14.01 / -
Miro KallioHelsingfors IFK13.03 / -
Miska KoponenViipurin Urheilijat - / -
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot14.28 / 14.28
Ville KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot13.38 / -
Benjamin LeeHelsingin Kisa-Veikot13.06 / -
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat - / -
Joose PasanenHelsingin Tarmo - / -
Jere RaunioHelsingin Kisa-Veikot13.70 / -
Nikolay RinasViipurin Urheilijat - / -
Samuel ShamsKenttäurheilijat -5813.40 / -
Walter TörnwallEsbo IF13.31 / -
Adnan VuorinenEsbo IF - / -
Oliver WesterlundHelsingin Kisa-Veikot13.17 / -
 
P15 800m (10)
Jonathan EkbergEsbo IF2:40.12 / -
Aapeli HatanpääViipurin Urheilijat2:29.77 / -
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat2:30.22 / 2:30.22
Sajan IrincheevViipurin Urheilijat - / -
Miro KallioHelsingfors IFK2:18.57 / 2:20.79
Miska KoponenViipurin Urheilijat - / -
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot2:44.89 / 2:44.89
Benjamin LeeHelsingin Kisa-Veikot2:09.51 / -
Jere RaunioHelsingin Kisa-Veikot2:12.23 / -
Simeon VorselmanHelsingin Kisa-Veikot2:20.73 / -
 
P15 kuula (4)
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat8.77 / 8.77
Robin HildénIF Sibbo-Vargarna11.02 / 11.02
Sajan IrincheevViipurin Urheilijat - / -
Samuel ShamsKenttäurheilijat -5810.88 / 10.88
 
T15 100m (19)
Ina AppelqvistEsbo IF14.48 / -
Laura EinamoEspoon Tapiot13.46 / 13.46
Minea FogelholmEspoon Tapiot13.38 / 13.38
Maija HyllinenEspoon Tapiot14.22 / 14.22
Julia IhantolaEspoon Tapiot13.59 / 13.59
Daniela KulankoEsbo IF - / -
Alisa LaukkarinenEspoon Tapiot14.77 / 14.77
Sofia MäättäEurajoen Veikot13.59 / -
Olivia MarttilaVantaan Salamat13.33 / 13.63
Anna MinkkinenLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Anna NummikoskiEspoon Tapiot13.48 / 13.48
Teresa PerttiläHelsingfors IFK13.37 / -
Inka PöyryHelsingfors IFK12.71 / -
Veera SpartiotiEspoon Tapiot14.69 / 14.69
Julia SuhonenViipurin Urheilijat - / -
Aino TengvallRekolan Raikas - / -
Milka UkkonenLahden Ahkera13.15 / -
Anniina VaittinenEspoon Tapiot13.17 / 13.17
Nella VarjasEspoon Tapiot13.30 / 13.69
 
T15 800m (8)
Milla AirolaVantaan Salamat2:51.45 / -
Elma HannikainenHelsingin Kisa-Veikot2:25.07 / -
Essi HietulaTapanilan Erä2:46.42 / -
Noomi MalmgrenEsbo IF2:30.22 / -
Hanna-Maija SiltanenHelsingin Kisa-Veikot2:32.07 / -
Ida-Sofia SimolaHämeenlinnan Tarmo2:34.87 / 2:38.52
Aino TengvallRekolan Raikas2:49.74 / -
Tanja TenkanenVeikkolan Veikot2:47.17 / -
 
T15 kuula (2)
Ina AppelqvistEsbo IF8.65 / 8.65
Julia SuhonenViipurin Urheilijat - / -
 
P13 100m (10)
Tuomas AhokasVantaan Salamat14.71 / -
Ilari Ala-HarjaEspoon Tapiot - / -
Oliver CarlssonEsbo IF - / -
Ville JalavaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Samuel KoskiViipurin Urheilijat14.74 / -
Olavi KulppiViipurin Urheilijat - / -
Lauri KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot - / -
Lauri LeivonenEspoon Tapiot - / -
Eelis RahkamaaEspoon Tapiot - / -
Jere SoininenEsbo IF - / -
 
P13 1000m (7)
Ilari Ala-HarjaEspoon Tapiot - / -
Ville JalavaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Jaakko KaksonenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Lauri KilpeläinenPiikkiön Kehitys3:29.73 / -
Lauri LeivonenEspoon Tapiot - / -
Eelis RahkamaaEspoon Tapiot - / -
Jere SoininenEsbo IF3:27.20 / 3:27.20
 
P13 kuula (6)
Ilari Ala-HarjaEspoon Tapiot6.68 / 6.68
Aatu KangasniemiPorvoon Urheilijat14.25 / 14.25
Lauri KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot6.53 / 6.53
Thomas LahtinenEsbo IF7.24 / 7.24
Lauri LeivonenEspoon Tapiot6.10 / 6.10
Eelis RahkamaaEspoon Tapiot5.64 / 5.64
 
T13 100m (27)
Sara AhlforsHelsingfors IFK15.18 / -
Kiia ÄikääHelsingfors IFK - / -
Emilia ChandrasEspoon Tapiot14.28 / 14.28
Jenniina EronenEspoon Tapiot - / -
Emma GokkonenViipurin Urheilijat - / -
Matilda HelminenEsbo IF - / -
Saara HokkanenEspoon Tapiot14.72 / 14.72
Charlotte KajanderHelsingfors IFK14.71 / -
Meaminea KerkeläViipurin Urheilijat - / -
Emma KoskinenEspoon Tapiot - / -
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot16.98 / -
Olivia LaukkoskiViipurin Urheilijat - / -
Malin LindrothEsbo IF15.02 / 15.02
Milka MansikkaViipurin Urheilijat - / -
Essi MarjamäkiEspoon Tapiot - / -
Kerttu NiemiHelsingin Kisa-Veikot14.18 / -
Anni NurminenEspoon Tapiot15.54 / 15.54
Ronja OrivuoriViipurin Urheilijat - / -
Inkeri PaavolaEspoon Tapiot - / -
Vilja RiihimäkiVantaan Salamat14.73 / -
Saana SäiläViipurin Urheilijat - / -
Elmiina SiikalaEspoon Tapiot13.97 / 13.97
Sanja SiuralaEspoon Tapiot14.68 / -
Sevin UrazViipurin Urheilijat - / -
Ronja UrpulahtiViipurin Urheilijat - / -
Jenna VakkilainenVantaan Salamat13.94 / -
Jenna VirtaEspoon Tapiot15.50 / 15.50
 
T13 1000m (11)
Sara AhlforsHelsingfors IFK3:41.97 / -
Jenniina EronenEspoon Tapiot3:31.55 / -
Meaminea KerkeläViipurin Urheilijat4:20.88 / -
Miina KilpeläinenViipurin Urheilijat3:18.93 / -
Sanni KoivistoLahden Ahkera - / -
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot4:38.60 / -
Ronja OrivuoriViipurin Urheilijat - / -
Sevin UrazViipurin Urheilijat - / -
Taimi VallinojaHelsingin Kisa-Veikot3:38.56 / 3:41.10
Venla VirrantuomiHelsingin Kisa-Veikot3:15.50 / -
Amanda VitikkaRekolan Raikas4:14.88 / -
 
T13 kuula (14)
Sara AhlforsHelsingfors IFK9.41 / 9.41
Jenniina EronenEspoon Tapiot6.72 / 6.72
Saara HokkanenEspoon Tapiot6.54 / 6.54
Aino IkäheimoEspoon Tapiot8.76 / 8.76
Charlotte KajanderHelsingfors IFK9.93 / 9.93
Meaminea KerkeläViipurin Urheilijat4.96 / 4.96
Emma KoskinenEspoon Tapiot - / -
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot7.38 / 7.38
Malin LindrothEsbo IF8.28 / 8.28
Milka MansikkaViipurin Urheilijat7.35 / 7.35
Anni NurminenEspoon Tapiot - / -
Julia NystrandEsbo IF10.42 / 10.42
Jemina PitkänenViipurin Urheilijat - / -
Saana SäiläViipurin Urheilijat6.63 / 6.63