Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
seuracup
09.08. klo 17:00 Seuracup 2. osakilpailu
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 287 henk. (305 lajisuoritusta)
M17 800m (9)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Ismo AaltonenHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Jussi AlastaloRiihimäen Kisko2:11.62 / 2:11.62
Olli HarjuJanakkalan Jana2:09.59 / 2:09.59
Leevi KokkinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat2:17.66 / -
Aatu KomulainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2:15.22 / -
Matias MeriläinenNurmijärven Yleisurheilu2:04.72 / -
Severi SalonenLänsi-Uudenmaan Urheilijat2:15.36 / 2:15.36
Eelis SoikkeliKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Soini VirtanenVihdin Viesti - / -
 
M17 seiväs (4)
Onni EloRiihimäen Kisko2.15 / -
Miro HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2.60 / 2.50
Lassi SaarelaLänsi-Uudenmaan Urheilijat4.00 / 4.00
Jermu TarkiainenHyvinkään seudun Urheilijat4.30 / 4.30
 
M17 keihäs (7)
Niilo KantoniemiHyvinkään seudun Urheilijat47.33 / 47.33
Santtu KotamäkiNurmijärven Yleisurheilu34.68 / -
Jussi MäenpääRiihimäen Kisko - / -
Aapo NieminenHyvinkään seudun Urheilijat40.79 / 40.79
Jere NyforsKeski-Uudenmaan Yleisurheilu50.77 / 50.77
Kimi RinnekariNurmijärven Yleisurheilu50.54 / 50.54
Onni RuokangasJanakkalan Jana - / -
 
N17 800m (10)
Hertta HankimaaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2:21.88 / 2:21.88
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu2:29.38 / 2:29.38
Kea KuusistoHyvinkään seudun Urheilijat2:58.48 / 3:09.21
Veera LahtinenJanakkalan Jana2:36.79 / 2:39.65
Donna LaukkaVihdin Viesti2:33.34 / 2:45.88
Ruusu MeronenRiihimäen Kisko3:12.08 / -
Jenna PohjonenJanakkalan Jana2:50.37 / -
Fanny RantaLänsi-Uudenmaan Urheilijat2:52.91 / 2:52.91
Vilma RönkäHyvinkään seudun Urheilijat2:31.68 / 2:31.68
Eerika SalomäkiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
 
N17 seiväs (8)
Kiia BrandesHyvinkään seudun Urheilijat2.40 / 2.40
Essi KärhäNurmijärven Yleisurheilu2.70 / 2.70
Vilja-Matilda KoskelaRiihimäen Kisko2.12 / 2.12
Sara NiemiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Petra RätyKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.15 / 3.00
Emma RovasaloHyvinkään seudun Urheilijat3.60 / 3.60
Janna VihtkariVihdin Viesti2.40 / 2.40
Vilja WesterbergLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
 
N17 keihäs (8)
Sanni KuparinenJanakkalan Jana30.04 / -
Meeri ManninenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu17.40 / 17.40
Siiri NikulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Elliina PajuRiihimäen Kisko - / -
Ella PullinenJanakkalan Jana - / -
Helmiina RaninenLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Nelli TalvitieHyvinkään seudun Urheilijat41.92 / 41.92
Liina YlikotilaNurmijärven Yleisurheilu - / -
 
P15 300m (10)
Topias KemppiNurmijärven Yleisurheilu - / -
Valtteri KeskinenVihdin Viesti - / -
Matias LautamäkiJanakkalan Jana - / -
Ike MelnitsLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Miro MoisioKeski-Uudenmaan Yleisurheilu41.88 / 41.88
Elmo NiemiHyvinkään seudun Urheilijat47.70 / -
Joonas PönniRiihimäen Kisko - / -
Tuomas RiskuKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Saku RouvinenNurmijärven Yleisurheilu - / -
Eeli VuolaHyvinkään seudun Urheilijat41.02 / -
 
P15 100m aj (5)
Ville HarjuJanakkalan Jana19.21 / 19.21
Samu KäyhköNurmijärven Yleisurheilu17.13 / 17.13
Markus SankariRiihimäen Kisko - / -
Justus TalvitieHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Henrik TapioKeski-Uudenmaan Yleisurheilu15.47 / -
 
P15 3-loikka (5)
Sulo AaltoJanakkalan Jana - / -
Kasperi CederqvistHyvinkään seudun Urheilijat9.01 / -
Joel KuosmanenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu9.77 / 9.77
Sauli MokkilaNurmijärven Yleisurheilu - / -
Juuso TuominenRiihimäen Kisko - / -
 
P15 moukari (7)
Juho KantoniemiHyvinkään seudun Urheilijat17.46 / 17.46
Samu KäyhtyNurmijärven Yleisurheilu48.80 / 48.80
Rasmus KujalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Niklas NokkaJanakkalan Jana - / -
Joonas SalzmannLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Aaron UtulahtiVihdin Viesti40.42 / -
Aleksi ViisanenNurmijärven Yleisurheilu42.80 / 42.80
 
P15 1000m kävely (1)
Sulo AaltoJanakkalan Jana5:12.37 / -
 
T15 300m (11)
Matilda HavukorpiVihdin Viesti49.77 / 49.77
Kajsa HenriksénNurmijärven Yleisurheilu - / -
Karoliina IsomäkiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu45.05 / 45.05
Saana KuusinenJanakkalan Jana48.10 / 48.10
Anni LähdemäkiHyvinkään seudun Urheilijat47.35 / 47.35
Ella-Maria MultalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Iida OvaskainenRiihimäen Kisko - / -
Tia PalmunenHyvinkään seudun Urheilijat44.26 / 44.26
Vilja PispalaNurmijärven Yleisurheilu - / -
Noora SaaristoLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Binta SmithLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
 
T15 80m aj (10)
Ninni GröhnLänsi-Uudenmaan Urheilijat12.76 / 12.76
Noora HietalaHyvinkään seudun Urheilijat13.60 / 13.60
Nelli JärvinenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.63 / -
Aino KoskelaRiihimäen Kisko12.81 / 12.81
Emma KuikkaJanakkalan Jana13.79 / 13.79
Nea KylmänenNurmijärven Yleisurheilu14.41 / 14.41
Emmi TuominenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu14.22 / 14.22
Varpu VirmavirtaVihdin Viesti15.25 / -
Riina VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat13.10 / -
Emilia VoutilainenHelsingin Kisa-Veikot13.09 / 13.09
 
T15 3-loikka (9)
Julianna HeikkinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat9.41 / 8.64
Henna JalovaaraRiihimäen Kisko - / -
Jenni KallioniemiNurmijärven Yleisurheilu9.97 / 9.97
Ronja KallionpääJanakkalan Jana10.41 / 10.41
Anni NapariVihdin Viesti9.16 / 9.16
Aada PalolaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.16 / 10.16
Saara RantanenHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Jemina SaariNurmijärven Yleisurheilu8.26 / -
Sointu SalonenRiihimäen Kisko - / -
 
T15 moukari (11)
Magdaleena HavukorpiVihdin Viesti - / -
Nea HirvonenRiihimäen Kisko29.87 / 29.87
Elisa HuhtaNurmijärven Yleisurheilu33.92 / 33.92
Sanni KaarilaNurmijärven Yleisurheilu24.54 / 24.54
Laura KankkunenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Aino LaitinenHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Emma NiemiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu24.99 / -
Olivia PalmuJanakkalan Jana - / -
Petra PikkarainenRiihimäen Kisko34.24 / 34.24
Sara SavikkoJanakkalan Jana22.10 / 22.10
Isla SokoffHyvinkään seudun Urheilijat - / -
 
T15 1000m kävely (8)
Matilda HavukorpiVihdin Viesti7:42.96 / -
Maija JäkköLänsi-Uudenmaan Urheilijat5:53.34 / -
Laura KankkunenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4:29.36 / 4:33.65
Aino KoskelaRiihimäen Kisko - / -
Nea KylmänenNurmijärven Yleisurheilu5:38.72 / -
Mette MartikainenHyvinkään seudun Urheilijat6:06.74 / -
Pilvi OllinkangasRiihimäen Kisko - / -
Pihla PoikolainenHyvinkään seudun Urheilijat5:32.10 / -
 
P13 200m (10)
Samuli HeiskanenNurmijärven Yleisurheilu - / -
Petteri KankkunenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu30.47 / -
Matias KeskinenVihdin Viesti31.12 / -
Eelis LähdemäkiNurmijärven Yleisurheilu - / -
Esa LehtonenJanakkalan Jana38.46 / -
Petrus RandelinKeski-Uudenmaan Yleisurheilu29.91 / -
Eetu RantalaLänsi-Uudenmaan Urheilijat28.90 / 28.90
Jesse SuihkonenVihdin Viesti33.35 / -
Topias TalvitieHyvinkään seudun Urheilijat28.81 / -
Kasper ViitanenRiihimäen Kisko - / -
 
P13 60m aj (7)
Thomas HeikkinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat15.21 / 15.21
Samuli HeiskanenNurmijärven Yleisurheilu12.01 / -
Miko KoskelainenHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Juho MantilaRiihimäen Kisko11.57 / 11.57
Miko OjapeltoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.89 / 11.89
Sampo VäyrynenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 9.44 / 9.44
Oiva Ylä-JarkkoLänsi-Uudenmaan Urheilijat12.48 / 12.48
 
P13 pituus (8)
Juuso HolopainenVihdin Viesti3.16 / -
Konsta KeijonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Joonatan LindbergRiihimäen Kisko4.28 / 4.28
Leevi LindgrenLänsi-Uudenmaan Urheilijat3.85 / 3.85
Asla PiriHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Jami SaariNurmijärven Yleisurheilu - / -
Jaakko SalomäkiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.45 / -
Topias VälläriJanakkalan Jana - / -
 
P13 kuula (9)
Eelis AramoHyvinkään seudun Urheilijat7.27 / 7.27
Kalle GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu6.10 / 6.10
Mikko HuhtaNurmijärven Yleisurheilu12.22 / 10.51
Miki MakkonenLänsi-Uudenmaan Urheilijat11.42 / 11.42
Juho NurminenRiihimäen Kisko - / -
Toni RinnekariNurmijärven Yleisurheilu7.38 / -
Saku RönkköVihdin Viesti - / -
Akusti RuokangasJanakkalan Jana - / -
Alex VuoriKeski-Uudenmaan Yleisurheilu8.46 / 8.46
 
P13 1000m kävely (4)
Kalle GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu5:35.95 / -
Juuso HolopainenVihdin Viesti6:36.03 / -
Aapo RuhanenNurmijärven Yleisurheilu6:39.98 / -
Oiva Ylä-JarkkoLänsi-Uudenmaan Urheilijat5:25.38 / -
 
T13 200m (11)
Adalia HurmeHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Furaha KadeyiJanakkalan Jana - / -
Hille KankaanpääKeski-Uudenmaan Yleisurheilu30.07 / 30.07
Ella KauranenLänsi-Uudenmaan Urheilijat31.09 / 31.09
Thea KoluNurmijärven Yleisurheilu - / -
Nora Koskela-KoivistoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu29.03 / 29.03
Helmi LiikanenHyvinkään seudun Urheilijat32.38 / -
Helmi LipsanenJanakkalan Jana30.55 / 30.55
Selma MäenpääNurmijärven Yleisurheilu - / -
Julia SuihkonenVihdin Viesti29.74 / 29.74
Sanni-Veera ViertolaRiihimäen Kisko - / -
 
T13 60m aj (9)
Emmi HietanenRiihimäen Kisko10.22 / 10.22
Lotta JalonenJanakkalan Jana10.70 / 10.70
Lotte KarhuLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Noora KortelainenVihdin Viesti - / -
Venla LähdemäkiHyvinkään seudun Urheilijat10.84 / 10.84
Greta LaukalaNurmijärven Yleisurheilu11.74 / 11.74
Liina TervoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 9.45 / 9.45
Sara VeijalainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.92 / 10.92
Tiia ViramäkiLänsi-Uudenmaan Urheilijat13.55 / 13.55
 
T13 pituus (12)
Elisa AlastaloRiihimäen Kisko4.78 / 4.78
Ida CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.84 / 4.84
Aino HalonenHyvinkään seudun Urheilijat3.84 / 3.84
Laura KemolaLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Kerttu KivinenJanakkalan Jana4.61 / 4.61
Taika MalvelaVihdin Viesti3.64 / 3.64
Inkaliina NurminenNurmijärven Yleisurheilu3.97 / 3.97
Johanna PasanenLänsi-Uudenmaan Urheilijat3.05 / 3.05
Julia PitkänenJanakkalan Jana3.59 / 3.59
Emmi RonkainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.08 / 4.08
Annika VilenRiihimäen Kisko - / -
Moona VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat3.59 / 3.59
 
T13 kuula (10)
Iida HaajanenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu8.59 / -
Oona KetomäkiNurmijärven Yleisurheilu7.67 / 7.67
Lotta LamminenHyvinkään seudun Urheilijat6.50 / 6.50
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko8.33 / 8.33
Vilma MeriläinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat8.73 / 8.73
Vaula PispalaNurmijärven Yleisurheilu6.83 / 6.83
Emilia RouvinenHyvinkään seudun Urheilijat10.79 / 10.79
Salla SavikkoJanakkalan Jana8.78 / 8.78
Noora SihvonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu7.24 / 7.24
Marianna UtulahtiVihdin Viesti8.12 / 8.12
 
T13 1000m kävely (3)
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko6:18.15 / -
Julia PitkänenJanakkalan Jana6:54.91 / -
Laura YlönenHyvinkään seudun Urheilijat6:15.60 / -
 
P11 150m (12)
Eero BarckKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Alex BrofeldtKeski-Uudenmaan Yleisurheilu22.76 / 22.76
Roni HeikkonenNurmijärven Yleisurheilu21.76 / -
Aleksi JäskeRiihimäen Kisko24.59 / 24.59
Joonas LaineRiihimäen Kisko - / -
Miro LappalainenVihdin Viesti24.66 / -
Aleksi PikkuhookanaVihdin Viesti - / -
Aaron RuotsalaLänsi-Uudenmaan Urheilijat24.77 / 24.77
Miro SaarinenJanakkalan Jana - / -
Rasmus SalmiHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Aaro SavikkoJanakkalan Jana23.64 / 23.64
Jaani TannerLänsi-Uudenmaan Urheilijat27.90 / 27.90
 
P11 60m aj (11)
Jesse KettunenLänsi-Uudenmaan Urheilijat10.23 / 10.23
Rasmus KortesojaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.73 / 11.73
Luukas LahtiNurmijärven Yleisurheilu10.37 / -
Christian LindbergRiihimäen Kisko12.12 / 12.12
Veikka LundenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Henri PulkkiJanakkalan Jana - / -
Tuomas RäkköläinenJanakkalan Jana - / -
Eeli RovasaloHyvinkään seudun Urheilijat10.47 / 10.47
Nuutti StarkVihdin Viesti - / -
Tuomas TeimonenNurmijärven Yleisurheilu12.37 / -
Emil YlipekkaRiihimäen Kisko10.20 / 10.20
 
P11 korkeus (11)
Eetu AutioJanakkalan Jana - / -
Daniel EhrnstenLänsi-Uudenmaan Urheilijat1.03 / 1.03
Elias HietanenRiihimäen Kisko1.28 / 1.28
Kasperi HiidenniemiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1.10 / 1.10
Lauri KouhiaHyvinkään seudun Urheilijat1.26 / 1.26
Rasmus LaapasNurmijärven Yleisurheilu1.16 / 1.16
Sisu MalvelaVihdin Viesti0.80 / -
Jusa NiemiRiihimäen Kisko1.06 / 1.06
Joona PaananenNurmijärven Yleisurheilu1.24 / 1.24
Aarni PiriHyvinkään seudun Urheilijat1.24 / 1.24
Lassi SaarnikkoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
 
P11 kuula (11)
Aapo AutioJanakkalan Jana6.08 / 6.08
Otso BarckKeski-Uudenmaan Yleisurheilu6.57 / 6.57
Aleksi EinesaloVihdin Viesti5.39 / 5.39
Olavi HalonenHyvinkään seudun Urheilijat9.21 / 9.21
Matias HyttinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat5.80 / 5.80
Jesse KaipiainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Pessi LampinenRiihimäen Kisko6.80 / 6.80
Daniel NylundLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Matias RäkköläinenJanakkalan Jana5.43 / 5.43
Aleksi SalminenRiihimäen Kisko5.89 / 5.89
Valtteri VasamaNurmijärven Yleisurheilu8.16 / 8.16
 
P11 1000m kävely (5)
Aleksis HurmeHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Kasperi KemppainenNurmijärven Yleisurheilu6:45.17 / -
Christian LindbergRiihimäen Kisko7:15.11 / -
Jonne MourujärviNurmijärven Yleisurheilu - / -
Niklas PitkänenJanakkalan Jana - / -
 
T11 150m (10)
Sara AhlforsNurmijärven Yleisurheilu24.20 / 24.20
Helmi CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu23.51 / 23.51
Emma HautamäkiJanakkalan Jana24.79 / 24.79
Nea HyrsyläVihdin Viesti - / -
Jonna JäkköLänsi-Uudenmaan Urheilijat25.70 / -
Sissi KaksonenHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Tähkä-Alina KoskelaRiihimäen Kisko24.90 / 24.90
Pinja KylmänenNurmijärven Yleisurheilu25.97 / -
Kukka-Sofia LievonenRiihimäen Kisko - / -
Heta RantanenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu24.79 / 24.79
 
T11 60m aj (11)
Neela JakonenHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Sarla KakkolaNurmijärven Yleisurheilu11.66 / 11.66
Laura KarusalmiVihdin Viesti13.59 / 13.59
Sonja KoskelaRiihimäen Kisko11.92 / 11.92
Karoliina KrookLänsi-Uudenmaan Urheilijat12.75 / 12.75
Tuuli KuljuJanakkalan Jana - / -
Lumia LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.78 / 10.78
Sanni LehtonenNurmijärven Yleisurheilu12.55 / 12.55
Elli PaananenLänsi-Uudenmaan Urheilijat12.46 / 12.46
Vivia Rinta-PaavolaRiihimäen Kisko11.51 / 11.51
Lumi RytkönenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
 
T11 korkeus (9)
Ida AarnioRiihimäen Kisko1.17 / 1.17
Peppi EhrnstenLänsi-Uudenmaan Urheilijat1.12 / 1.12
Mea HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1.17 / 1.17
Mila HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1.30 / 1.30
Jenni HolopainenVihdin Viesti0.85 / -
Kiia HyrsyläVihdin Viesti0.80 / -
Sara JousimaaHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Emma LehtonenNurmijärven Yleisurheilu1.21 / 1.21
Sara ParviainenNurmijärven Yleisurheilu1.06 / -
 
T11 kuula (12)
Siru HuuskolaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu8.69 / 8.69
Nea HyvärinenRiihimäen Kisko5.69 / 5.69
Veera JoutlahtiLänsi-Uudenmaan Urheilijat5.62 / 5.62
Charlotte KajanderNurmijärven Yleisurheilu9.65 / 9.65
Tuuli KuljuJanakkalan Jana9.01 / 9.01
Eveliina LaaksamoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu6.82 / 6.82
Nea NummenpääJanakkalan Jana7.63 / 7.63
Viiviliina NurminenNurmijärven Yleisurheilu6.11 / 6.11
Elsa PinolaHyvinkään seudun Urheilijat5.18 / 5.18
Peppi RahkonenHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Essi RäikkönenVihdin Viesti4.28 / -
Eerika VilenRiihimäen Kisko - / -
 
T11 1000m kävely (7)
Maija HarjuJanakkalan Jana6:07.05 / 6:07.05
Mea HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu5:51.13 / 6:05.21
Mila HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu5:12.25 / 5:12.25
Jonna JäkköLänsi-Uudenmaan Urheilijat7:17.99 / -
Meea KettunenLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Sara ParviainenNurmijärven Yleisurheilu5:48.04 / 5:48.04
Essi RäikkönenVihdin Viesti7:55.97 / -