Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Maantie/maastojuoksu
23.09. klo 14:00 27. Kuortaneen Maastofinaali
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 164 henk. (165 lajisuoritusta)
M maastojuoksu 8,3km (5)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Jonas HärtullGamlakarleby IF - / -
Jonas IngoVasa IS - / -
Jarkko JärvenpääTampereen Pyrintö - / -
Jan KaasGamlakarleby IF - / -
Miika TenhunenNivalan Urheilijat - / -
 
N maastojuoksu 5km (5)
Aino KivenmäkiKuortaneen Kunto - / -
Moona KorkealaaksoLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Viivi LankinenTurun Urheiluliitto - / -
Klaara LeponiemiLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Jonna RasiIlmajoen Kisailijat - / -
 
N19 maastojuoksu 3,3km (7)
Anna HyvärinenTurun Urheiluliitto - / -
Lycke KarlssonVasa IS - / -
Sara KivenmäkiKuortaneen Kunto - / -
Tiina Mäki-PanulaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Siiri MöllerSuolahden Urho - / -
Lotta SumuvuoriSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Alina SuomalainenKuortaneen Kunto - / -
 
M17 maastojuoksu 5km (2)
Walte HautalaLahden Ahkera - / -
Petteri MattilaKauhajoen Karhu - / -
 
N17 maastojuoksu 3,3km (5)
Milla Ala-LahtiLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Anni-Sofia AnkkuriSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Nea LiljaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Anniina MahkonenLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Venla RantaLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
 
P15 maastojuoksu 3,3km (4)
Teemu HavimäkiKurikan Ryhti - / -
Santtu HeikkinenLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Nico MäenpääGamlakarleby IF - / -
Aapo PasanenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
 
T15 maastojuoksu 3,3km (13)
Iines AhoTurun Urheiluliitto - / -
Veera HakomäkiVähänkyrön Viesti - / -
Helmi KarjainenLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Kaisla KeiskiKälviän Tarmo - / -
Pinja KoivistoKauhavan Wisa - / -
Moona KorkealaaksoLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Laura LaitilaJalasjärven Jalas - / -
Essi LeinonenTampereen Pyrintö - / -
Maria PeltoniemiTampereen Pyrintö - / -
Sara PentinmäkiJalasjärven Jalas - / -
Siina SahlbergVähänkyrön Viesti - / -
Meri SuomalainenVähänkyrön Viesti - / -
Alisa VirtanenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
P14 maastojuoksu 3,3km (7)
Wäinö HautalaLahden Ahkera - / -
Markus HernesmaaKannuksen Ura - / -
Ilari HurskainenPälkäneen Luja-Lukko - / -
Heikki KumaraLaihian Luja - / -
Tuukka KupiainenTampereen Pyrintö - / -
Juho SeppäläSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Uki TorkkoVähänkyrön Viesti - / -
 
T14 maastojuoksu 3,3km (10)
Ronja HaavistoNokian Urheilijat - / -
Emma HietarantaLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Johanna Mäki-TuuriTöysän Veto - / -
Veera MattilaVammalan seudun Voima - / -
Jenna MaukonenSuolahden Urho - / -
Emma RainioJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Emma RantaLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Anni RiiheläinenPorvoon Urheilijat - / -
Venla SaariJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Elvi WarwickKaipolan Vire - / -
 
P13 maastojuoksu 3,3km (11)
Julius AhoHelsingin Kisa-Veikot - / -
Otto AhonenTampereen Pyrintö - / -
Reko HakomäkiVähänkyrön Viesti - / -
Otto HirvilampiÄhtärin Urheilijat - / -
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö - / -
Aaro KoskinenTampereen Pyrintö - / -
Pyry LahtinenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Martti MajuriPuumalan Viri - / -
Roni RämäLahden Ahkera - / -
Rasmus RemesahoToholammin Urheilijat - / -
Juho VirkajärviKaipolan Vire - / -
 
T13 maastojuoksu 3,3km (7)
Joanna HaapamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Melissa KykyriKälviän Tarmo - / -
Nora KytäjäLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Emmi LeinonenTampereen Pyrintö - / -
Kiia PaavolaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Sini RajaniemiLahden Ahkera - / -
Ilona SaarikunnasLahden Ahkera - / -
 
P12 maastojuoksu 1,7km (8)
Touko KauppinenReisjärven Pilke - / -
Eeli KeckmanKyrön Voima - / -
Jani MäenpääGamlakarleby IF - / -
Anton SabelIF Femman - / -
Kaapo TorkkoVähänkyrön Viesti - / -
Konsta UutteraKestävyysjuoksunuoret Suomi - / -
Ville VäyrynenTampereen Pyrintö - / -
Vikki Yli-HärsiläJalasjärven Jalas - / -
 
T12 maastojuoksu 1,7km (17)
Elma HannikainenViipurin Urheilijat - / -
Sini HietamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Ellen ImmonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Jenni JohnssonLahden Ahkera - / -
Helmi KarkiainenKeuruun Kisailijat - / -
Ciia KarlssonIF Femman - / -
Iida KujanpääTampereen Pyrintö - / -
Sofia LehtinenTampereen Pyrintö - / -
Minea NäsiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Elena OkkonenTampereen Pyrintö - / -
Vilma PietiläTampereen Pyrintö - / -
Selene RossiEspoon Tapiot - / -
Jamira SuarezIF Drott - / -
Anni TakamaaLapuan Virkiä - / -
Birgit TuomolaKestävyysjuoksunuoret Suomi - / -
Maisa-Kaisla TuomolaForssan Salama - / -
Heta VirkajärviKaipolan Vire - / -
 
P11 maastojuoksu 1,7km (9)
Anton Iso-TuiskuIlmajoen Kisailijat - / -
Casper KvistNokian Urheilijat - / -
Eero LehtoJalasjärven Jalas - / -
Otso LuodeslampiLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Eero RantaLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Jesse RiissanenTampereen Pyrintö - / -
Jesse SaloTampereen Pyrintö - / -
Lauri TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Veikka Yli-HärsiläJalasjärven Jalas - / -
 
T11 maastojuoksu 1,7km (17)
Oona AnttilaVetelin Urheilijat - / -
Helmi HaavistoNokian Urheilijat - / -
Lotta HulkkoJalasjärven Jalas - / -
Serafina KarjanlahtiIlmajoen Kisailijat - / -
Sorella KärkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Maija KumaraLaihian Luja - / -
Olivia KumaraLaihian Luja - / -
Christine KuusistoJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Unni LeinonenTampereen Pyrintö - / -
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti - / -
Sara PatanaVetelin Urheilijat - / -
Monamaria PyhältöTampereen Pyrintö - / -
Anni RantanenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Emilia ReinikainenKalajoen Junkkarit - / -
Helmiina SaarikunnasLahden Ahkera - / -
Malla TuomolaForssan Salama - / -
Miisa TuomolaForssan Salama - / -
 
P10 maastojuoksu 1,7km (12)
Eeli Ala-LahtiKangasalan Urheilijat -68 - / -
Joni HaapamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Matias HietamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Tuomas LampinenTampereen Pyrintö - / -
Tomas MehtonenÄhtärin Urheilijat - / -
Leevi OrtjuTampereen Pyrintö - / -
Kalle TossavainenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Joakim TuomolaKestävyysjuoksunuoret Suomi - / -
Jani TytärniemiReisjärven Pilke - / -
Aapo VirkajärviKaipolan Vire - / -
Konsta VuorelaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Oula VuoriTampereen Pyrintö - / -
 
T10 maastojuoksu 1,7km (7)
Hetaliina KarkiainenKeuruun Kisailijat - / -
Nanna KukkulaKalannin Vankka - / -
Miranda LehtimäkiForssan Salama - / -
Jiina NiemeläIlmajoen Kisailijat - / -
Martta NieminenTampereen Pyrintö - / -
Sara RajaniemiLahden Ahkera - / -
Lotta SavilahtiTampereen Pyrintö - / -
 
P9 maastojuoksu 1,7km (10)
Emil AppelMalax IF - / -
Aarne HannikainenViipurin Urheilijat - / -
Juuso KoskiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Luka KykyriKälviän Tarmo - / -
Waltteri LehtoJalasjärven Jalas - / -
Vilho Mäki-RautilaIlmajoen Kisailijat - / -
Riku PatanaVetelin Urheilijat - / -
Leo RajaniemiLahden Ahkera - / -
Eemil SaariJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Vilho TolonenTampereen Pyrintö - / -
 
T9 maastojuoksu 1,7km (9)
Iida AnttilaNivalan Urheilijat - / -
Roosa AulamoTampereen Pyrintö - / -
Fiia KarjanlahtiIlmajoen Kisailijat - / -
Mirella KärkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Nia KytäjäLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Josefina LehtinenTampereen Pyrintö - / -
Kerttu ManninenTampereen Pyrintö - / -
Siiri PeräläTeuvan Rivakka - / -
Janette VähäojaTampereen Pyrintö - / -