Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
am-kilpailut
05.05. klo 11:00 Pohjois-Savon Sisulisämaastot/ Pohjois- ja Etelä-Savon aluemestaruusmaastot Tulokset (päivitetty: 19:12 05.05.2013)
Pohjois-Savon Sisulisämaastot / Pohjois- ja Etelä-Savon 
aluemestaruusmaastot 5.5.2013

TULOKSET

M Maastojuoksu 6,5 km

  1. Kimmo Randelin                          Iisalmen Visa                      20.07
  2. Väinö Klemola                           Kuopion Reipas ry                  21.00
  3. Joni Jäntti                             Savonlinnan Riento                 21.10
  4. Matti Haatainen                         Kuopion Reipas ry                  21.58
  5. Juha Pennanen                           Leppävirran Viri                   23.00
     Samu Sjöblom                            Helsingin Kisaveikot               23.19
  6. Hannu Jääskeläinen                      Heinäveden Yleisurheilijat         28.50
  7. Antti Juvonen                           Heinäveden Yleisurheilijat         29.00
  8. Petri Dahl                              Heinäveden Yleisurheilijat         29.08
  9. Ilkka Laitinen                          Heinäveden Yleisurheilijat         29.37

joukkuekilpailu

  1. Heinäveden Yleisurheilijat		24


M19 Maastojuoksu 4 km

  1. Juho Rönkkö                             Vieremän Koitto                    13.43
  2. Markus Räsänen                          Nilsiän Nujakka                    14.02
  3. Aleksi Hirvonen                         Siilinjärven Ponnistus             14.07
  4. Jesse Miettinen                         Karttulan Urheilijat               14.16
  5. Jaakko Kauhanen                         Jäppilän Urheilijat                15.18
     Olli Heiskanen                          Savonlinnan Riento                   DNS


M17 Maastojuoksu 4 km

  1. Samu Mikkonen                           Kuopion Reipas ry                  12.56
  2. Vili Holopainen                         Kuopion Reipas ry                  13.07
  3. Mikko Hirvonen                          Kuopion Reipas ry                  13.55
  4. Joni Kumpulainen                        Kiuruveden Urheilijat              14.08
  5. Jari Turtiainen                         Savonlinnan Riento                 14.43
  6. Aku Heiskanen                           Jäppilän Urheilijat                15.01
  7. Santeri Hänninen                        Kuopion Reipas ry                  15.28
  8. Tuukka Invenius                         Leppävirran Viri                   15.35
     Lauri Mielonen                          Kuopion Reipas ry                    DNF

Joukkuekilpailu

  1. Kuopion Reipas ry			6


P15 Maastojuoksu 2,8 km

  1. Juuso Kolari                            Varkauden Kenttä-Veikot            10.08
  2. Sami Väistö                             Leppävirran Viri                   11.32
  3. Joonas Liukkonen                        Nilsiän Nujakka                    11.44
     Joona Kumpulainen                       Kiuruveden Urheilijat                DNS


P14 Maastojuoksu 2,8 km

  1. Tomi Koponen                            Maaningan Mahti                     9.58
  2. Niko Dahl                               Heinäveden Yleisurheilijat         10.14
  3. Riku Ollikainen                         Maaningan Mahti                    10.15
  4. Samuli Pajunen                          Kuopion Reipas ry                  10.59
  5. Aleksi Pennanen                         Leppävirran Viri                   11.28
  6. Santeri Kolehmainen                     Leppävirran Viri                   11.29
  7. Roope Lappi                             Varpaisjärven Vire                 12.34
     Ismo Partanen                           Polvijärven Vauhti                   DNS


P13 Maastojuoksu 2 km

  1. Johannes Harakka                        Leppävirran Viri                    8.11
  2. Anssi Kuittinen                         Leppävirran Viri                    8.21
  3. Otto Invenius                           Leppävirran Viri                    8.32
  4. Juuso Välipakka                         Kuopion Reipas ry                   9.38
  5. Leevi Laitinen                          Kuopion Reipas ry                   9.49
  6. Arttu Tolonen                           Nilsiän Nujakka                    10.14
     Aapo Pärssinen                          Kuopion Reipas ry                    DNS
     Kimmo Paanila                           Kuopion Reipas ry                    DNS
     Elmeri Voutilainen                      Siilinjärven Ponnistus               DNS

Joukkuekilpailu

  1. Leppävirran Viri			6


P12 Maastojuoksu 2 km

  1. Roni Tirkkonen                          Leppävirran Viri                    8.22
  2. Valtteri Pennanen                       Leppävirran Viri                    8.34
     Elias Lyytiinen                         Sulkavan Urheilijat -41             8.38
  3. Veeti-Kalle Dahl                        Heinäveden Yleisurheilijat          8.41
     Eemeli Tavi                             Kerimäen Urheilijat                 8.55
  4. Juho Varkoi                             Lapinlahden Veto                    9.15
  5. Joonas Nupponen                         Kuopion Reipas ry                   9.26
  6. Veli Damski                             Leppävirran Viri                    9.28
  7. Juuso Kuosma                            Maaningan Mahti                     9.38
  8. Ville Korhonen                          Siilinjärven Ponnistus              9.55
  9. Viljami Miettinen                       Siilinjärven Ponnistus             10.09
 10. Tiitus Länsivuori                       Siilinjärven Ponnistus             10.15
 11. Juuso Vanhanen                          Kuopion Reipas ry                  11.24
     Eetu Kumpulainen                        Kuopion Reipas ry                    DNS

Joukkuekilpailu

 1. Leppävirran Viri			11
 2. Siilinjärven Ponnistus		33


P11 Maastojuoksu 2 km

  1. Albert Vauhkonen                        Lapinlahden Veto                    9.08
  2. Antoni Humalajoki                       Heinäveden Yleisurheilijat          9.10
  3. Jere Jantunen                           Varkauden Kenttä-Veikot             9.55
  4. Karel Sylla                             Juankosken Kuohu                   10.39
  5. Toni Holopainen                         Nilsiän Nujakka                    11.50
     Reetu Pekkarinen                        Varpaisjärven Vire                   DNS
     Jesse Lahti                             Maaningan Mahti                      DNS


P10 Maastojuoksu 1 km

  1. Matias Ahtinen                          Heinäveden Yleisurheilijat          3.38
  2. Tomi Kumpulainen                        Kiuruveden Urheilijat               3.44
  3. Mikael Moilanen                         Kiuruveden Urheilijat               3.54
  4. Ville Kumpulainen                       Kiuruveden Urheilijat               3.57
  5. Eetu Mielonen                           Maaningan Mahti                     4.13
  6. Taavi Miettinen                         Siilinjärven Ponnistus              4.14
  7. Janne Heiskanen                         Maaningan Mahti                     4.16
  8. Tuisku Miettinen                        Siilinjärven Ponnistus              4.17
  9. Ville Pennanen                          Maaningan Mahti                     4.26
 10. Tatu Holopainen                         Nilsiän Nujakka                     4.40
     Miikka Mäkinen                          Juankosken Kuohu                     DNS

Joukkuekilpailu
  1. Kiuruveden Urheilijat		9
  2. Maaningan Mahti			21


P9 Maastojuoksu 1 km

  1. Ville Vanhanen                          Kuopion Reipas ry                   3.39
  2. Arttu Heikkinen                         Puijon Hiihtoseura                  3.40
  3. Jasper Nupponen                         Kuopion Reipas ry                   3.59
  4. Topi Huttunen                           Vieremän Koitto                     4.07
  5. Jimi Jantunen                           Varkauden Kenttä-Veikot             4.10
  6. Aku Kulju                               Iisalmen Visa                       4.16
  7. Elmer Vauhkonen                         Lapinlahden Veto                    4.17
  8. Jasper Suomela                          Juankosken Kuohu                    4.20
  9. Matias Perälä                           Iisalmen Visa                       4.23
 10. Aki Pennanen                            Sonkajärven Pahka                   4.35
 11. Tuomas Meis                             Siilinjärven Ponnistus              4.38
 12. Riku Tenhunen                           Siilinjärven Ponnistus              4.41
 13. Ville Kujala                            Juankosken Kuohu                    4.44
 14. Jiri Jantunen                           Varkauden Kenttä-Veikot             4.47
 15. Väinö Väänänen                          Sonkajärven Pahka                   4.51
 16. Santtu Hartikainen                      Juankosken Kuohu                    4.54
 17. Jarno Huttunen                          Sonkajärven Pahka                   4.55
 18. Herkko Hakola                           Sonkajärven Pahka                   5.00
     Veeti Paavola                           Siilinjärven Ponnistus               DNS
     Kouta Heiskanen                         Vieremän Koitto                      DNS

Joukkuekilpailu

  1. Juankosken Kuohu			37
  2. Sonkajärven Pahka			42
	

N Maastojuoksu 4 km

  1. Pihla Hokkanen                          Savonlinnan Riento                 15.04
  2. Anne-Marika Partanen                    Kuopion Reipas ry                  15.29
  3. Taru Laitinen                           Savonlinnan Riento                 15.59
  4. Marja-Terttu Repo                       Sulkavan Urheilijat -41            16.04
  5. Eija Hartikainen                        Mikkelin Kilpa-Veikot              16.15
  6. Aira-Maarit Immonen                     Varpaisjärven Vire                 16.42
  7. Riikka Aakula                           Vieremän Koitto                    17.09
     Venla Mäkäräinen                        Kuopion Reipas ry                    DNS
     Minna Rönkkö                            Vieremän Koitto                      DNS

N19 Maastojuoksu 4 km

     Iida Haataja                            Lapin Lukko                        14.50


N17 Maastojuoksu 4 km

  1. Satu Kähkönen                           Siilinjärven Ponnistus             16.55
  2. Oona Virkkunen                          Maaningan Mahti                    17.14
  3. Eveliina Huttunen                       Savonlinnan Riento                 17.30
  4. Roosa Väistö                            Leppävirran Viri                   17.33
  5. Elina Kärkkäinen                        Kuopion Reipas ry                  17.38
  6. Eevi Sormunen                           Puijon Hiihtoseura                 17.39
  7. Marika Ikäläinen                        Siilinjärven Hiihtoseura           18.18
  8. Heidi Pennanen                          Sonkajärven Pahka                  18.53
  9. Hanna Hynynen                           Kuopion Reipas ry                  19.07
 10. Mari Heiskanen                          Sonkajärven Pahka                  20.01
 11. Aida-Linnea Kukila                      Juankosken Kuohu                   20.42
     Juulia Laakkonen                        Kuopion Reipas ry                    DNF


T15 Maastojuoksu 2,8 km


  1. Roosa Väänänen                          Varpaisjärven Vire                 12.49
  2. Riina Röpelinen                         Varpaisjärven Vire                 13.21
  3. Marjut Nissinen                         Varpaisjärven Vire                 15.13
     Salla Voutilainen                       Siilinjärven Ponnistus               DNS

Joukkuekilpailu

  1. Varpaisjärven Vire			6


T14 Maastojuoksu 2,8 km

  1. Iiris Moisio                            Kuopion Reipas ry                  10.55
  2. Veera Mensonen                          Maaningan Mahti                    11.29
  3. Niina Ollikainen                        Varkauden Kenttä-Veikot            11.54
  4. Elli Hiltunen                           Varkauden Kenttä-Veikot            12.09
     Ilona Partanen                          Polvijärven Vauhti                 12.13
  5. Johanna Laakkonen                       Kuopion Reipas ry                  12.28
  6. Heta Rundelin                           Varkauden Kenttä-Veikot            13.37
  7. Miida-Tuulia Kukila                     Juankosken Kuohu                   14.06
  8. Niina Asikainen                         Juankosken Kuohu                   15.10
  9. Maarit Heiskanen                        Sonkajärven Pahka                  17.30
     Emmi Hottinen                           Heinäveden Yleisurheilijat           DNS
     Eveliina Kumpulainen                    Kuopion Reipas ry                    DNS
     Laura Holopainen                        Kuopion Reipas ry                    DNS

Joukkuekilpailu

  1. Varkauden Kenttäveikot		14


T13 Maastojuoksu 2 km

  1. Kaisu Eskelinen                         Maaningan Mahti                     9.34
  2. Netta Lappalainen                       Siilinjärven Ponnistus              9.39
  3. Mette Lukin                             Kuopion Reipas ry                   9.42
  4. Saija Taattola                          Nilsiän Nujakka                    10.03
  5. Jenna Niskanen                          Nilsiän Nujakka                    10.07
  6. Julia Perälä                            Iisalmen Visa                      11.22
  7. Sini Asikainen                          Juankosken Kuohu                   11.51
  8. Jasmin Hänninen                         Kuopion Reipas ry                  12.09
     Iida Kauhanen                           Heinäveden Yleisurheilijat           DNF
     Pipsa Lundberg                          Varkauden Kenttä-Veikot              DNS
     Hannele Rautiainen                      Siilinjärven Ponnistus               DNS


T12 Maastojuoksu 2 km

  1. Meiju Eskelinen                         Maaningan Mahti                     8.50
  2. Aada Föhr                               Nilsiän Nujakka                     9.13
  3. Riina Niskanen                          Nilsiän Nujakka                     9.25
  4. Saara Porthan                           Siilinjärven Ponnistus              9.35
  5. Pinja Kumpulainen                       Kiuruveden Urheilijat               9.37
  6. Roosa Lappi                             Varpaisjärven Vire                 10.19
  7. Julia Siimento                          Siilinjärven Ponnistus             10.29
  8. Inkeri Ruoppi                           Kuopion Reipas ry                  10.31
  9. Henni Sipola                            Iisalmen Visa                      10.37
 10. Venla Ronkainen                         Kuopion Reipas ry                  10.45
 11. Anna Hirvonen                           Kuopion Reipas ry                  11.27
     Jenni Laakkonen                         Kuopion Reipas ry                    DNS
     Kiia Pasanen                            Nilsiän Nujakka                      DNS
     Veera Huoman                            Heinäveden Yleisurheilijat           DNS

Joukkuekilpailu

  1. Kuopion Reipas			29


T11 Maastojuoksu 2 km

  1. Anni Vartiainen                         Maaningan Mahti                     9.08
  2. Essi Kuittinen                          Leppävirran Viri                    9.38
  3. Annastiina Niemi                        Nilsiän Nujakka                     9.40
  4. Jenni Takkunen                          Siilinjärven Ponnistus              9.59
  5. Reeta Kuosmanen                         Iisalmen Visa                      10.15
  6. Viivi Lukin                             Kuopion Reipas ry                  10.22
  7. Vilma Meis                              Siilinjärven Ponnistus             10.32
  8. Ellinoora Tolvanen                      Siilinjärven Ponnistus             10.38
  9. Karissa Varma                           Nilsiän Nujakka                    10.46
 10. Sofia Niskanen                          Sonkajärven Pahka                  10.50
 11. Salla Liukkonen                         Nilsiän Nujakka                    11.22
 12. Nina Kärnä                              Sonkajärven Pahka                  11.23
 13. Tessa Tiihonen                          Siilinjärven Ponnistus             11.33
 14. Ida Metsälä                             Sonkajärven Pahka                  11.50
 15. Riina Väänänen                          Sonkajärven Pahka                  12.22
 16. Maria Perälä                            Iisalmen Visa                      12.27

Joukkuekilpailu

  1. Siilinjärven Ponnistus		19
  2. Nilsiän Nujakka			33
  3. Sonkajärven Pahka			36


T10 Maastojuoksu 1 km

  1. Veera Kauhanen                          Heinäveden Yleisurheilijat          3.48
  2. Amanda Kulju                            Iisalmen Visa                       3.52
  3. Anni Föhr                               Nilsiän Nujakka                     3.53
  4. Tiina Niskanen                          Nilsiän Nujakka                     4.01
  5. Annu Sipola                             Iisalmen Visa                       4.07
  6. Viivi Pääkkönen                         Kuopion Reipas ry                   4.08
     Elisa Pasanen                           Nilsiän Nujakka                      DNS
     Heta Hakola                             Sonkajärven Pahka                    DNS


T9 Maastojuoksu 1 km

  1. Riika Tirkkonen                         Leppävirran Viri                    3.49
  2. Tilda Korhonen                          Siilinjärven Ponnistus              4.04
  3. Ida Niskanen                            Sonkajärven Pahka                   4.07
  4. Sini Karjalainen                        Iisalmen Visa                       4.10
  5. Tiia Savolainen                         Siilinjärven Ponnistus              4.17
  6. Iina Holopainen                         Nilsiän Nujakka                     4.51
  7. Liinu Heiskanen                         Vieremän Koitto                     4.54
  8. Emmi Kärnä                              Sonkajärven Pahka                   4.56
  9. Eveliina Sairanen                       Siilinjärven Ponnistus              5.02
 10. Aada Martikainen                        Vieremän Koitto                     5.03
 11. Riikka Rytkönen                         Vieremän Koitto                     5.28
     Riika Pekkarinen                        Varpaisjärven Vire                   DNS
     Pihla Länsivuori                        Siilinjärven Ponnistus               DNS
     Seela Länsivuori                        Siilinjärven Ponnistus               DNS
     Nea Nissinen                            Vieremän Koitto                      DNS

Joukkuekilpailu

  1. Siilinjärven Ponnistus		16
  2. Vieremän Koitto			28