Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
09.02. klo 15:30 Uudyn pm junnuhallit Tulokset (päivitetty: 20:24 11.02.2013)
Uudyn pm junnuhallit
Liikuntamylly
9.2.2013

TULOKSET (päivitetty 11.2. klo 20.20)

P9 40 m

  1. Petrus Randelin                         KeskiUYU             7,13
  2. Petteri Kankkunen                       KeskiUYU             7,18
  3. Miko Koskelainen                        HyvsU                7,24
  4. Otso Väyrynen                           KeskiUYU             7,29
  5. Arno Toivola                            HyvsU                7,30
  6. Matias Keskinen                         VihdVie              7,32
  7. Eemil Laine                             NurmijYU             7,61
  8. Vilho Heinänen                          JanJa                7,76
  9. Samuli Heiskanen                        NurmijYU             7,88
 10. Kalle Gauriloff                         KeskiUYU             7,95
 11. Elias Nikander                          KarkkPo              8,01
 12. Rasmus Puhakka                          NurmijYU             8,39
 13. Luukas Latva-Käyrä                      KeskiUYU            10,43
     Sampo Väyrynen                          KeskiUYU              DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Petrus Randelin                         KeskiUYU             7,13
  2. Vilho Heinänen                          JanJa                7,76
  3. Elias Nikander                          KarkkPo              8,01
  4. Luukas Latva-Käyrä                      KeskiUYU            10,43

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Otso Väyrynen                           KeskiUYU             7,29
  2. Arno Toivola                            HyvsU                7,30
  3. Eemil Laine                             NurmijYU             7,61
  4. Kalle Gauriloff                         KeskiUYU             7,95
  5. Rasmus Puhakka                          NurmijYU             8,39

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Petteri Kankkunen                       KeskiUYU             7,18
  2. Miko Koskelainen                        HyvsU                7,24
  3. Matias Keskinen                         VihdVie              7,32
  4. Samuli Heiskanen                        NurmijYU             7,88
     Sampo Väyrynen                          KeskiUYU              DNS

P9 1000 m


  1. Elias Pelkonen                          MäntsU            3.54,07
  2. Matias Keskinen                         VihdVie           3.57,42
  3. Toni Rinnekari                          NurmijYU          4.16,47
  4. Leevi Leskelä                           NurmijYU          4.17,87
     Petteri Kankkunen                       KeskiUYU              DNS

P9 600 m kävely


  1. Oiva Ylä-Jarkko                         LänsiUU           4.01,98
     Justus Kankaanpää                       NurmijYU              DNS

P9 Pituus

  1. Anselmi Koskela                         HausjU               3,64                
  2. Oiva Ylä-Jarkko                         LänsiUU              3,39                
  3. Petrus Randelin                         KeskiUYU             3,25                
  4. Otso Väyrynen                           KeskiUYU             3,17                
  5. Leevi Leskelä                           NurmijYU             3,11                
  6. Vilho Heinänen                          JanJa                3,03                
  7. Miki Makkonen                           LänsiUU              2,96                
  8. Eemil Laine                             NurmijYU             2,94                
  9. Miko Koskelainen                        HyvsU                2,77                
 10. Kalle Gauriloff                         KeskiUYU             2,75                
 11. Rasmus Puhakka                          NurmijYU             2,68                
     Luukas Latva-Käyrä                      KeskiUYU               NM                
     Sampo Väyrynen                          KeskiUYU              DNS                
     Justus Kankaanpää                       NurmijYU              DNS                

P9 Kuula

  1. Anselmi Koskela                         HausjU               7,21
  2. Arno Toivola                            HyvsU                7,10
  3. Toni Rinnekari                          NurmijYU             6,31
  4. Miki Makkonen                           LänsiUU              6,24
  5. Elias Nikander                          KarkkPo              5,54
  6. Samuli Heiskanen                        NurmijYU             4,11

P11 60 m

  1. Anton Paljakka                          PorvU                9,09
  2. Elis Kautonen                           VihdVie              9,58
  3. Patrick Lindberg                        KarkkPo              9,80
  4. Matthias Anttonen                       KeskiUYU             9,83
  5. Tuomo Honkonen                          RiihimKi             9,86
  6. Jesper Mannonen                         LänsiUU             10,11
  7. Vilho Suomi                             LänsiUU             10,20
  8. Rasmus Eriksson                         PorvU               10,25
  9. Viktor Kuokka                           KeskiUYU            10,33
 10. Justus Sire                             MäntsU              11,02
 11. Anton Miettinen                         KeskiUYU            11,05
 12. Oliver Randelin                         KeskiUYU            11,23

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Anton Paljakka                          PorvU                9,09
  2. Elis Kautonen                           VihdVie              9,58
  3. Patrick Lindberg                        KarkkPo              9,80
  4. Viktor Kuokka                           KeskiUYU            10,33
  5. Justus Sire                             MäntsU              11,02
  6. Anton Miettinen                         KeskiUYU            11,05

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Matthias Anttonen                       KeskiUYU             9,83
  2. Tuomo Honkonen                          RiihimKi             9,86
  3. Jesper Mannonen                         LänsiUU             10,11
  4. Vilho Suomi                             LänsiUU             10,20
  5. Rasmus Eriksson                         PorvU               10,25
  6. Oliver Randelin                         KeskiUYU            11,23

P11 1000 m


  1. Tuomas Risku                            KeskiUYU          3.36,48
  2. Aron Pyssysalo                          KeskiUYU          3.38,51
  3. Jesper Mannonen                                           3.38,81
  4. Jan Lammenaho                           HyvsU             3.39,25
  5. Ville Harju                             JanJa             4.05,56
  6. Joona Heikkerö                          PorvU             4.09,73
  7. Aalto Aho                               KarkkPo           4.11,68
  8. Johannes Anttonen                       KeskiUYU          4.23,98

P11 1000 m kävely


  1. Vico Salminen                           KarkkPo           7.30,41
  2. Matias Ketomäki                         NurmijYU          7.42,88

P11 Korkeus

  1. Juho Kantoniemi                         HyvsU                 127
  2. Vico Salminen                           KarkkPo               119
  3. Juho Korpisaari                         RiihimKi              116
  4. Aalto Aho                               KarkkPo               105
  5. Justus Talvitie                         HyvsU                 100
  6. Aku Rissanen                            NurmijYU              095

P11 Pituus

  1. Anton Paljakka                          PorvU                4,31                
  2. Jesse Sorvari                           PorvU                3,86                
  3. Elis Kautonen                           VihdVie              3,85                
  4. Aron Pyssysalo                          KeskiUYU             3,66                
  5. Patrick Lindberg                        KarkkPo              3,64                
  6. Tuomo Honkonen                          RiihimKi             3,62                
  7. Juho Korpisaari                         RiihimKi             3,53                
  8. Matthias Anttonen                       KeskiUYU             3,45                
  9. Johannes Anttonen                       KeskiUYU             3,29                
 10. Vilho Suomi                             LänsiUU              3,27                
 11. Viktor Kuokka                           KeskiUYU             3,26                
 12. Rasmus Eriksson                         PorvU                3,18                
 13. Jan Lammenaho                           HyvsU                3,11                
 14. Justus Sire                             MäntsU               3,04                
 15. Anton Miettinen                         KeskiUYU             2,90                

P11 Kuula

  1. Jesse Sorvari                           PorvU                9,11
  2. Juho Kantoniemi                         HyvsU                7,83
  3. Matias Ketomäki                         NurmijYU             7,05
  4. Joona Heikkerö                          PorvU                6,62
  5. Aku Rissanen                            NurmijYU             6,10
  6. Justus Talvitie                         HyvsU                5,89

P13 60 m

  1. Niilo Kantoniemi                        HyvsU                8,82
  2. Matias Mahonen                          KeskiUYU             8,85
  3. Leevi Kokkinen                          LänsiUU              9,07
  4. Lari Kivinen                            HyvsU                9,12
  5. Jaakko Poutanen                         KeskiUYU             9,17
  6. Jesse Hirvonen                          RiihimKi             9,20
  7. Roni Wright                             LänsiUU              9,26
  8. Eelis Soikkeli                          KeskiUYU             9,33
  9. Miro Salminen                           KarkkPo              9,40
 10. Nuutti Pasanen                          NummKip              9,53
 11. Eelis Alingue                           JanJa                9,57
 12. Tuukka Pasanen                          NummKip              9,74
 13. Jere Tasala                             KarkkPo              9,81
 14. Matias Nevalainen                       KeskiUYU            10,09
 15. Matias Ceder                            KeskiUYU            10,15
 16. Aatu Komulainen                         KeskiUYU            10,72
     Oliver Alakörkkö                        NurmijYU              DNS
     Aapo Virolainen                         NurmijYU              DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Jaakko Poutanen                         KeskiUYU             9,17
  2. Eelis Alingue                           JanJa                9,57
  3. Tuukka Pasanen                          NummKip              9,74
  4. Jere Tasala                             KarkkPo              9,81
  5. Matias Nevalainen                       KeskiUYU            10,09
     Aapo Virolainen                         NurmijYU              DNS

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Niilo Kantoniemi                        HyvsU                8,82
  2. Matias Mahonen                          KeskiUYU             8,85
  3. Leevi Kokkinen                          LänsiUU              9,07
  4. Jesse Hirvonen                          RiihimKi             9,20
  5. Roni Wright                             LänsiUU              9,26
  6. Aatu Komulainen                         KeskiUYU            10,72

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Lari Kivinen                            HyvsU                9,12
  2. Eelis Soikkeli                          KeskiUYU             9,33
  3. Miro Salminen                           KarkkPo              9,40
  4. Nuutti Pasanen                          NummKip              9,53
  5. Matias Ceder                            KeskiUYU            10,15
     Oliver Alakörkkö                        NurmijYU              DNS

P13 1000 m


  1. Matias Meriläinen                       NurmijYU          3.04,85
  2. Simo Kauppila                           NurmijYU          3.37,54
  3. Aapo Virolainen                         NurmijYU          3.38,76
  4. Tuomas Tanninen                         PorvU             3.41,66
  5. Nuutti Pasanen                          NummKip           3.48,18
  6. Olli Harju                              JanJa             4.09,70
  7. Jere Niemi                              JanJa             4.10,09
     Ville Savolainen                        LänsiUU               DNS

P13 2000 m kävely


  1. Aatu Komulainen                         KeskiUYU         10.14,78

P13 Korkeus

  1. Artturi Kylmäkorpi                      KarkkPo               158
  2. Oliver Alakörkkö                        NurmijYU              151
  3. Marcus Kytölä                           HyvsU                 145
  4. Miro Salminen                           KarkkPo               125
  5. Jermu Tarkiainen                        HyvsU                 125
  6. Ilkka Hulkko                            VihdVie               110

P13 Pituus

  1. Artturi Kylmäkorpi                      KarkkPo              5,15                
  2. Simo Kauppila                           NurmijYU             4,91                
  3. Matias Mahonen                          KeskiUYU             4,40                
  4. Jesse Hirvonen                          RiihimKi             4,30                
  5. Juuso Hava                              KeskiUYU             4,13                
  6. Jermu Tarkiainen                        HyvsU                4,12                
  7. Eelis Soikkeli                          KeskiUYU             4,09                
  8. Jaakko Poutanen                         KeskiUYU             3,87                
  9. Sampo Westerberg                        LänsiUU              3,60                
 10. Eelis Alingue                           JanJa                3,57                
 11. Jere Tasala                             KarkkPo              3,46                
 12. Tuukka Pasanen                          NummKip              3,41                
 13. Matias Ceder                            KeskiUYU             3,26                
 14. Ilkka Hulkko                            VihdVie              3,02                
 15. Kimi Rinnekari                          NurmijYU             2,76                
 16. Matias Nevalainen                       KeskiUYU             2,74                

P13 Kuula

  1. Oliver Alakörkkö                        NurmijYU            11,38
  2. Marcus Kytölä                           HyvsU               10,26
  3. Niilo Kantoniemi                        HyvsU                9,00
  4. Kimi Rinnekari                          NurmijYU             8,20
  5. Roni Wright                             LänsiUU              7,58
  6. Sampo Westerberg                        LänsiUU              5,87

P15 60 m

  1. Vertti Viitala                          KeskiUYU             7,58
  2. Valtteri Välläri                        JanJa                7,86
  3. Kalle Mäenpää                           KarkkPo              8,02
  4. Sakari Lukkari                          KeskiUYU             8,16
  5. Artturi Salonen                         LänsiUU              8,18
  6. Tatu Tyrväinen                          LänsiUU              8,21
  7. Milo Makkonen                           LänsiUU              8,39
  8. Oscar Nyholm                            HyvsU                8,42
  9. Iikka Alingue                           JanJa                8,81
 10. Vesa Koppinen                           JanJa                8,86
 11. Markus Jaakkola                         LänsiUU             10,04
     Samuli Mäkelä                           KarkkPo               DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Valtteri Välläri                        JanJa                7,86
  2. Kalle Mäenpää                           KarkkPo              8,02
  3. Artturi Salonen                         LänsiUU              8,18
  4. Oscar Nyholm                            HyvsU                8,42
  5. Markus Jaakkola                         LänsiUU             10,04
     Samuli Mäkelä                           KarkkPo               DNS

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Vertti Viitala                          KeskiUYU             7,58
  2. Sakari Lukkari                          KeskiUYU             8,16
  3. Tatu Tyrväinen                          LänsiUU              8,21
  4. Milo Makkonen                           LänsiUU              8,39
  5. Iikka Alingue                           JanJa                8,81
  6. Vesa Koppinen                           JanJa                8,86

P15 800 m


  1. Artturi Salonen                         LänsiUU           2.26,31
  2. Robin Jalkanen                          PorvU             2.27,62
  3. Joni Hava                               KeskiUYU          2.28,16

P15 3000 m kävely


  1. Jere Niemi                              KeskiUYU         15.11,67

P15 Korkeus

  1. Oskari Söderström                       KarkkPo               166
  2. Julius Kuusela                          LänsiUU               163
  3. Sakari Lukkari                          KeskiUYU              145
  4. Iikka Alingue                           JanJa                 135
Kilpailun ulkopuolella
     Riku Tasala                             KarkkPo               169

P15 Kolmiloikka

  1. Oskari Söderström                       KarkkPo             11,69                
  2. Julius Kuusela                          LänsiUU             11,33                
  3. Kalle Mäenpää                           KarkkPo             11,08                
  4. Jere Niemi                              KeskiUYU            10,39                
Kilpailun ulkopuolella
     Santeri Söderström                      KarkkPo             13,81                
     Pyry Keränen                            KarkkPo             12,15                

P15 Kuula

  1. Tuukka Röpelinen                        NurmijYU            11,18
  2. Valtteri Välläri                        JanJa               11,13
  3. Milo Makkonen                           LänsiUU              9,67
  4. Tatu Tyrväinen                          LänsiUU              9,60
  5. Oscar Nyholm                            HyvsU                8,85
  6. Markus Jaakkola                         LänsiUU              7,16

T9 40 m

  1. Emmi Malo                               RiihimKi             7,08
  2. Henniina Närhi                          KarkkPo              7,21
  3. Anniina Ahvenharju                      JanJa                7,32
  4. Nea Niemi                               PorvU                7,41
  5. Nora Koskela-Koivisto                   KeskiUYU             7,43
  6. Fikerte Väänänen                        KeskiUYU             7,64
  7. Emilia Komppa                           KeskiUYU             7,67
  8. Netta Jakonen                           HyvsU                7,87
  9. Aino Laitinen                           HyvsU                7,91
 10. Iita Räisänen                           KeskiUYU             8,01
 11. Helmi Aalto                             RiihimKi             8,05
 12. Jenny Eriksson                          PorvU                8,05
 13. Vilma Laine                             HyvsU                8,21
 14. Emmi Ronkainen                          KeskiUYU             8,41
 15. Sohvi Kinnunen                          JanJa                8,60
 16. Emma Salokaarto                         KeskiUYU             8,88
 17. Hilma Heinänen                          JanJa                8,89
 18. Iina Davidsson                          LänsiUU              8,91
     Emmi Hietanen                           RiihimKi              DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Nora Koskela-Koivisto                   KeskiUYU             7,43
  2. Fikerte Väänänen                        KeskiUYU             7,64
  3. Netta Jakonen                           HyvsU                7,87
  4. Jenny Eriksson                          PorvU                8,05
     Emmi Hietanen                           RiihimKi              DNS

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Emmi Malo                               RiihimKi             7,08
  2. Henniina Närhi                          KarkkPo              7,21
  3. Nea Niemi                               PorvU                7,41
  4. Vilma Laine                             HyvsU                8,21
  5. Emma Salokaarto                         KeskiUYU             8,88

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Emilia Komppa                           KeskiUYU             7,67
  2. Emmi Ronkainen                          KeskiUYU             8,41
  3. Sohvi Kinnunen                          JanJa                8,60
  4. Hilma Heinänen                          JanJa                8,89

Erä 4                Tuuli: NWND

  1. Anniina Ahvenharju                      JanJa                7,32
  2. Aino Laitinen                           HyvsU                7,91
  3. Iita Räisänen                           KeskiUYU             8,01
  4. Helmi Aalto                             RiihimKi             8,05
  5. Iina Davidsson                          LänsiUU              8,91

T9 1000 m


  1. Carla Jalkanen                          PorvU             3.45,83
  2. Jutta Heino                             KarkkPo           4.05,23
  3. Pinja Sundström                         KarkkPo           4.15,09
  4. Aurora Myllyniemi                       JanJa             4.26,81
  5. Vilja-Matilda Koskela                   HausjU            4.39,22
  6. Susanna Lammenaho                       HyvsU             4.42,69
  7. Iida Nyman                              PorvU             4.46,98
  8. Frida Kunttu                                              4.48,16
  9. Åsa Hakalax                             KarkkPo           4.50,23

T9 600 m kävely


  1. Nora Koskela-Koivisto                   KeskiUYU          3.45,92

T9 Pituus

  1. Henniina Närhi                          KarkkPo              3,25                
  2. Emilia Komppa                           KeskiUYU             2,96                
  3. Åsa Hakalax                             KarkkPo              2,85                
  4. Ella Lehtinen                           KeskiUYU             2,83                
  5. Netta Jakonen                           HyvsU                2,82                
  6. Iida Nyman                              PorvU                2,72                
  7. Iita Räisänen                           KeskiUYU             2,68                
  8. Vilja-Matilda Koskela                   HausjU               2,60                
  9. Vilma Laine                             HyvsU                2,57                
 10. Aurora Myllyniemi                       JanJa                2,45                
 11. Helmi Aalto                             RiihimKi             2,29                
 12. Emmi Ronkainen                          KeskiUYU             2,23                
 13. Oona Ketomäki                           NurmijYU             2,18                
 13. Hilma Heinänen                          JanJa                2,18                
 15. Susanna Lammenaho                       HyvsU                2,14                
 16. Jenny Eriksson                          PorvU                2,09                
 17. Emma Salokaarto                         KeskiUYU             2,02                
 18. Olga Raassina                           KeskiUYU             1,97                
 19. Sohvi Kinnunen                          JanJa                1,96                
 21. Frida Kunttu                                                 1,91                

T9 Kuula

  1. Emmi Malo                               RiihimKi             5,70
  2. Anniina Ahvenharju                      JanJa                5,33
  3. Jutta Heino                             KarkkPo              4,90
  4. Fikerte Väänänen                        KeskiUYU             4,81
  5. Oona Ketomäki                           NurmijYU             4,77
  6. Olga Raassina                           KeskiUYU             3,44
  7. Iina Davidsson                          LänsiUU              3,37
  8. Ella Lehtinen                           KeskiUYU             2,94

T11 60 m

  1. Laura Kankkunen                         KeskiUYU             9,18
  2. Elisa Ylistö                            LänsiUU              9,54
  3. Nelli Järvinen                          KeskiUYU             9,68
  4. Emmi Uusitalo                           NummKip              9,69
  5. Janette Vänttinen                       PorvU                9,83
  6. Nitta Järvinen                          KeskiUYU             9,92
  7. Suvi Porokari                           NurmijYU             9,94
  8. Edwina Hurme                            HyvsU                9,96
  9. Nea Hirvonen                            RiihimKi             9,98
 10. Pihla Poikolainen                       HyvsU               10,00
 11. Oona Nyyssönen                          MäntsU              10,14
 12. Riia Uhlenius                           KeskiUYU            10,24
 13. Pinja Kourula                           JanJa               10,24
 14. Noora Hietala                           HyvsU               10,35
 15. Sini Utriainen                          LänsiUU             10,36
 16. Petra Pikkarainen                       RiihimKi            10,48
 17. Sointu Salonen                          RiihimKi            10,79
 18. Reetta Torikka                          KarkkPo             10,82
 19. Vivian Suominen                         LänsiUU             10,87
 20. Janna Vihtkari                          VihdVie             10,90
 21. Jenna Lamio                             NurmijYU            11,22
 22. Evi Kinnunen                            JanJa               11,45
 23. Henna Väre                              JanJa               11,51
 24. Tilda Ylä-Jarkko                        LänsiUU             12,07
 25. Sanni Koponen                           KeskiUYU            12,95

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Oona Nyyssönen                          MäntsU              10,14
  2. Sointu Salonen                          RiihimKi            10,79
  3. Reetta Torikka                          KarkkPo             10,82
  4. Vivian Suominen                         LänsiUU             10,87
  5. Evi Kinnunen                            JanJa               11,45

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Nitta Järvinen                          KeskiUYU             9,92
  2. Suvi Porokari                           NurmijYU             9,94
  3. Pihla Poikolainen                       HyvsU               10,00
  4. Petra Pikkarainen                       RiihimKi            10,48
  5. Sanni Koponen                           KeskiUYU            12,95

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Laura Kankkunen                         KeskiUYU             9,18
  2. Janette Vänttinen                       PorvU                9,83
  3. Riia Uhlenius                           KeskiUYU            10,24
  4. Noora Hietala                           HyvsU               10,35
  5. Jenna Lamio                             NurmijYU            11,22

Erä 4                Tuuli: NWND

  1. Elisa Ylistö                            LänsiUU              9,54
  2. Nelli Järvinen                          KeskiUYU             9,68
  3. Emmi Uusitalo                           NummKip              9,69
  4. Edwina Hurme                            HyvsU                9,96
  5. Nea Hirvonen                            RiihimKi             9,98

Erä 5                Tuuli: NWND

  1. Pinja Kourula                           JanJa               10,24
  2. Sini Utriainen                          LänsiUU             10,36
  3. Janna Vihtkari                          VihdVie             10,90
  4. Henna Väre                              JanJa               11,51
  5. Tilda Ylä-Jarkko                        LänsiUU             12,07

T11 1000 m


  1. Rhonda Jalkanen                         PorvU             3.32,75
  2. Jessica Hjort                           PorvU             3.43,80
  3. Pinja Kourula                           JanJa             4.01,04
  4. Jemina Saari                            NurmijYU          4.14,60
  5. Vilja Westerberg                        LänsiUU           4.15,08
  6. Teea Kainulainen                        KeskiUYU          4.18,02
  7. Oona Nyyssönen                          MäntsU            4.18,61
     Nea Kylmänen                            NurmijYU              DNF

T11 1000 m kävely


  1. Laura Kankkunen                         KeskiUYU          5.17,16

T11 Korkeus

  1. Laila Lehtinen                          HyvsU                 119
  2. Jemina Saari                            NurmijYU              116
  3. Edwina Hurme                            HyvsU                 113
  4. Anni Lähdemäki                          HyvsU                 110
  5. Pihla Poikolainen                       HyvsU                 105
  6. Varpu Virmavirta                        VihdVie               100

T11 Pituus

  1. Nelli Järvinen                          KeskiUYU             3,90                
  2. Viivi Rantanen                          KeskiUYU             3,90                
  3. Emmi Uusitalo                           NummKip              3,76                
  4. Nitta Järvinen                          KeskiUYU             3,67                
  5. Anni Lähdemäki                          HyvsU                3,63                
  6. Janette Vänttinen                       PorvU                3,62                
  7. Sanni Tamminen                          NummKip              3,50                
  8. Suvi Porokari                           NurmijYU             3,49                
  9. Venla Toivola                           HyvsU                3,47                
 10. Noora Hietala                           HyvsU                3,45                
 10. Laila Lehtinen                          HyvsU                3,45                
 12. Vilja Westerberg                        LänsiUU              3,38                
 13. Nea Kylmänen                            NurmijYU             3,37                
 13. Nea Hirvonen                            RiihimKi             3,37                
 15. Maikku Majasalmi                        KarkkPo              3,27                
 16. Sointu Salonen                          RiihimKi             3,26                
 17. Jenna Vihtkari                          VihdVie              3,25                
 18. Aura Niiranen                           HyvsU                3,24                
 19. Sini Utriainen                          LänsiUU              3,23                
 20. Reetta Torikka                          KarkkPo              3,20                
 21. Jenna Lamio                             NurmijYU             3,08                
 22. Varpu Virmavirta                        VihdVie              3,07                
 23. Riia Uhlenius                           KeskiUYU             2,98                
 24. Tilda Ylä-Jarkko                        LänsiUU              2,87                
 25. Hanna Honkonen                          RiihimKi             2,86                
 26. Evi Kinnunen                            JanJa                2,83                
 27. Viivi Ahonen                            JanJa                2,32                
 28. Sanni Koponen                           KeskiUYU             2,13                

T11 Kuula

  1. Viivi Rantanen                          KeskiUYU             8,29
  2. Sanni Tamminen                          NummKip              6,97
  3. Venla Toivola                           HyvsU                6,69
  4. Jessica Hjort                           PorvU                6,56
  5. Teea Kainulainen                        KeskiUYU             6,50
  6. Petra Pikkarainen                       RiihimKi             5,98
  7. Maikku Majasalmi                        KarkkPo              5,93
  8. Hanna Honkonen                          RiihimKi             5,89
  9. Aura Niiranen                           HyvsU                5,71
 10. Vivian Suominen                         LänsiUU              5,27

T13 60 m

  1. Elina Kujala                            KeskiUYU             8,42
  2. Kerttu Latvala                          KeskiUYU             8,72
  3. Sofia Rantanen                          KeskiUYU             8,92
  4. Runo Rantala                            KeskiUYU             8,95
  5. Jenna Pohjonen                          JanJa                8,96
  6. Sabina Tuovinen                         PorvU                9,03
  7. Siiri Saalo                             HyvsU                9,05
  8. Lina Romberg                            PorvU                9,14
  9. Stella Ceder                            PorvU                9,19
 10. Maria Korpisaari                        RiihimKi             9,32
 11. Jenna Sorvari                           PorvU                9,34
 12. Stella Vaittinen                        NurmijYU             9,37
 13. Nelli Talvitie                          HyvsU                9,49
 14. Vilma Salmela                           KeskiUYU             9,53
 15. Myrsky-Inkeri Virmavirta                VihdVie              9,53
 16. Klaara Kolehmainen                      KeskiUYU             9,58
 17. Petra Räty                              KeskiUYU             9,59
 18. Saara Saalo                             HyvsU                9,62
 19. Milja Viljamaa                          KeskiUYU             9,63
 20. Fanny Ranta                             LänsiUU              9,65
 21. Emilia Kilpeläinen                      KeskiUYU             9,65
 22. Venla Viita                             LänsiUU              9,86
 23. Henna Söderlund                         KarkkPo              9,87
 24. Anni Lehto                              LänsiUU              9,92
 25. Malla Majasalmi                         KarkkPo              9,92
 26. Emmi Saramäki                           KarkkPo              9,95
 27. Essi Tamminen                           NummKip             10,00
 28. Kiia Kainulainen                        KeskiUYU            10,01
 29. Viivi Kinnunen                          JanJa               10,23
 30. Hanna Malinen                           KeskiUYU            10,30
 31. Pinja Pikkarainen                       RiihimKi            10,67
 32. Venla Takkavuori                        LänsiUU             11,09
 33. Siina Buri                              JanJa               12,17
     Liisa Liukola                           KeskiUYU              DNS
     Alva Häyry                              PorvU                 DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Jenna Pohjonen                          JanJa                8,96
  2. Maria Korpisaari                        RiihimKi             9,32
  3. Emmi Saramäki                           KarkkPo              9,95
  4. Kiia Kainulainen                        KeskiUYU            10,01
     Liisa Liukola                           KeskiUYU              DNS
     Alva Häyry                              PorvU                 DNS

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Myrsky-Inkeri Virmavirta                VihdVie              9,53
  2. Saara Saalo                             HyvsU                9,62
  3. Milja Viljamaa                          KeskiUYU             9,63
  4. Emilia Kilpeläinen                      KeskiUYU             9,65
  5. Venla Viita                             LänsiUU              9,86
  6. Essi Tamminen                           NummKip             10,00

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Elina Kujala                            KeskiUYU             8,42
  2. Kerttu Latvala                          KeskiUYU             8,72
  3. Siiri Saalo                             HyvsU                9,05
  4. Stella Vaittinen                        NurmijYU             9,37
  5. Anni Lehto                              LänsiUU              9,92
  6. Pinja Pikkarainen                       RiihimKi            10,67

Erä 4                Tuuli: NWND

  1. Sofia Rantanen                          KeskiUYU             8,92
  2. Nelli Talvitie                          HyvsU                9,49
  3. Petra Räty                              KeskiUYU             9,59
  4. Fanny Ranta                             LänsiUU              9,65
  5. Venla Takkavuori                        LänsiUU             11,09

Erä 5                Tuuli: NWND

  1. Runo Rantala                            KeskiUYU             8,95
  2. Lina Romberg                            PorvU                9,14
  3. Jenna Sorvari                           PorvU                9,34
  4. Klaara Kolehmainen                      KeskiUYU             9,58
  5. Henna Söderlund                         KarkkPo              9,87
  6. Siina Buri                              JanJa               12,17

Erä 6                Tuuli: NWND

  1. Sabina Tuovinen                         PorvU                9,03
  2. Stella Ceder                            PorvU                9,19
  3. Vilma Salmela                           KeskiUYU             9,53
  4. Malla Majasalmi                         KarkkPo              9,92
  5. Viivi Kinnunen                          JanJa               10,23
  6. Hanna Malinen                           KeskiUYU            10,30

T13 1000 m


  1. Lina Romberg                            PorvU             3.26,10
  2. Sabina Tuovinen                         PorvU             3.30,96
  3. Donna Laukka                            VihdVie           3.44,07
  4. Maria Korpisaari                        RiihimKi          3.53,67
  5. Hanna Malinen                           KeskiUYU          4.10,29
     Ada Jalkanen                            PorvU                 DNS
     Alva Häyry                              PorvU                 DNS

T13 2000 m kävely


  1. Saara Saalo                             HyvsU            11.58,77
  2. Sanni Kuparinen                         JanJa            16.32,43
Kilpailun ulkopuolella
     Lia Catania                             HelsTa           13.16,57

T13 Korkeus

  1. Siiri Saalo                             HyvsU                 142
  2. Nelli Talvitie                          HyvsU                 142
  3. Jenna Pohjonen                          JanJa                 139
  4. Emmi Pajasmaa                           NurmijYU              136
  5. Jenni Heino                             KarkkPo               133
  6. Venla Röpelinen                         NurmijYU              130
  7. Paula Sundström                         KarkkPo               120
  8. Liina Ylikotila                         NurmijYU              115
  9. Meeri Manninen                          KeskiUYU              110
 10. Anni Lehto                              LänsiUU               095

T13 Pituus

  1. Elina Kujala                            KeskiUYU             4,81                
  2. Runo Rantala                            KeskiUYU             4,72                
  3. Elisa Toivola                           HyvsU                4,44                
  4. Emmi Pajasmaa                           NurmijYU             4,13                
  5. Erika Ahvenharju                        JanJa                4,11                
  6. Stella Vaittinen                        NurmijYU             4,10                
  7. Kerttu Latvala                          KeskiUYU             4,06                
  8. Meeri Manninen                          KeskiUYU             4,01                
  9. Jenni Heino                             KarkkPo              3,96                
 10. Jenna Sorvari                           PorvU                3,86                
 11. Myrsky Virmavirta                                            3,70                
 12. Petra Räty                              KeskiUYU             3,63                
 13. Essi Tamminen                           NummKip              3,62                
 14. Emilia Tamminen                         JanJa                3,55                
 14. Stella Ceder                            PorvU                3,55                
 16. Emmi Saramäki                           KarkkPo              3,46                
 17. Klaara Kolehmainen                      KeskiUYU             3,43                
 18. Milja Viljamaa                          KeskiUYU             3,40                
 20. Viivi Kinnunen                          JanJa                3,26                
 22. Vilma Salmela                           KeskiUYU             3,14                
 23. Nelma Nieminen                          JanJa                3,12                
 26. Venla Viita                             LänsiUU              2,99                
 27. Siina Buri                              JanJa                2,03                

T13 Kuula

  1. Elisa Toivola                           HyvsU               10,28
  2. Sofia Rantanen                          KeskiUYU            10,23
  3. Erika Ahvenharju                        JanJa               10,21
  4. Henna Söderlund                         KarkkPo              9,01
  5. Sanni Kuparinen                         JanJa                8,41
  6. Ada Akkanen                             KarkkPo              8,39
  7. Liina Ylikotila                         NurmijYU             7,99
  8. Pinja Pikkarainen                       RiihimKi             7,98
  9. Venla Röpelinen                         NurmijYU             7,40
 10. Paula Sundström                         KarkkPo              6,65
 11. Malla Majasalmi                         KarkkPo              6,43
 12. Emilia Kilpeläinen                      KeskiUYU             6,32
 13. Hanna Ranki                             JanJa                5,93
 14. Kiia Kainulainen                        KeskiUYU             5,72
 15. Nelma Nieminen                          JanJa                5,39
 16. Emilia Tamminen                         JanJa                5,28

T15 60 m

  1. Sanni Mahonen                           KeskiUYU             8,21
  2. Rosanna Rajulin                         KeskiUYU             8,32
  3. Maiju Merivirta                         LänsiUU              8,43
  4. Venla Saramäki                          KarkkPo              8,51
  5. Pinja Porokari                          NurmijYU             8,63
  6. Sanni Pajasmaa                          NurmijYU             8,66
  7. Sanni Jääskeläinen                      KeskiUYU             8,66
  8. Lotta Ceder                             PorvU                8,67
  9. Minja Nurminen                          NurmijYU             8,70
 10. Emmi Kemppainen                         KeskiUYU             8,71
 11. Hanna-Mari Saalo                        HyvsU                8,72
 12. Tuuli Pasanen                           NummKip              8,76
 13. Inka Kaartokallio                       JanJa                8,90
 14. Vilma Hakala                            LänsiUU              8,95
 15. Nadja Krasivskaya                       NurmijYU             9,03
 16. Nelly Roukala                           KeskiUYU             9,07
 17. Emilia Mikkola                          HyvsU                9,08
 18. Janita Smidtslund                       PorvU                9,17
 19. Hinni Helkala                           KeskiUYU             9,19
 20. Nelli Kantelinen                        NurmijYU             9,24
 21. Anu Puisti                              JanJa                9,24
 22. Lili-Marie Nurminen                     JanJa                9,34
 23. Kajsa Salmela                           KeskiUYU             9,42
 24. Emmi Huhta-Koivisto                     KeskiUYU             9,70
 25. Maiju Salminen                          LänsiUU              9,72
 26. Sara Davidsson                          LänsiUU             10,20
     Anniina Lantela                         HyvsU                 DNS
     Nelli Kostekivi                         JanJa                  DQ

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Minja Nurminen                          NurmijYU             8,70
  2. Hanna-Mari Saalo                        HyvsU                8,72
  3. Nadja Krasivskaya                       NurmijYU             9,03
  4. Anu Puisti                              JanJa                9,24
  5. Kajsa Salmela                           KeskiUYU             9,42
  6. Emmi Huhta-Koivisto                     KeskiUYU             9,70

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Pinja Porokari                          NurmijYU             8,63
  2. Sanni Jääskeläinen                      KeskiUYU             8,66
  3. Emilia Mikkola                          HyvsU                9,08
  4. Janita Smidtslund                       PorvU                9,17
  5. Hinni Helkala                           KeskiUYU             9,19
     Nelli Kostekivi                         JanJa                  DQ

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Rosanna Rajulin                         KeskiUYU             8,32
  2. Sanni Pajasmaa                          NurmijYU             8,66
  3. Lotta Ceder                             PorvU                8,67
  4. Inka Kaartokallio                       JanJa                8,90
  5. Maiju Salminen                          LänsiUU              9,72
     Anniina Lantela                         HyvsU                 DNS

Erä 4                Tuuli: NWND

  1. Sanni Mahonen                           KeskiUYU             8,21
  2. Maiju Merivirta                         LänsiUU              8,43
  3. Nelli Kantelinen                        NurmijYU             9,24
  4. Lili-Marie Nurminen                     JanJa                9,34
  5. Sara Davidsson                          LänsiUU             10,20

Erä 5                Tuuli: NWND

  1. Venla Saramäki                          KarkkPo              8,51
  2. Emmi Kemppainen                         KeskiUYU             8,71
  3. Tuuli Pasanen                           NummKip              8,76
  4. Vilma Hakala                            LänsiUU              8,95
  5. Nelly Roukala                           KeskiUYU             9,07

T15 800 m


  1. Lotta Ceder                             PorvU             2.31,12
  2. Janita Smidtslund                       PorvU             2.41,03
  3. Essi Halonen                            MäntsU            2.44,66
  4. Liinu Nummela                           MäntsU            2.44,69
  5. Laura Nurminen                          MäntsU            2.47,16
  6. Tinja Uhlenius                          KeskiUYU          2.48,84
  7. Roosa Pelkonen                          MäntsU            2.50,13
  8. Lili-Marie Nurminen                     JanJa             2.55,02
  9. Kajsa Salmela                           KeskiUYU          2.59,45
     Ida Andersson                           NurmijYU              DNS
     Peppi Oksanen                           LänsiUU               DNS

T15 3000 m kävely


  1. Katri Gauriloff                         KeskiUYU         15.11,69
  2. Ira Moilanen                            KeskiUYU         18.51,46

T15 Korkeus

  1. Saara Hakanen                           KeskiUYU              160
  2. Sanni Pajasmaa                          NurmijYU              147
  3. Nelli Kantelinen                        NurmijYU              144
  4. Laura Nurminen                          MäntsU                144
  5. Janina Pykäri                           KeskiUYU              141
  5. Iina-Kaisa Mäkelä                       KeskiUYU              141
  7. Emilia Mikkola                          HyvsU                 141
  8. Ida Andersson                           NurmijYU              125
  8. Teija Kaartokallio                      JanJa                 125
 10. Inka Kaartokallio                       JanJa                 125

T15 Kolmiloikka

  1. Saara Hakanen                           KeskiUYU            10,89                
  2. Ira Moilanen                            KeskiUYU            10,10                
  3. Venla Saramäki                          KarkkPo             10,01                
  4. Nelly Roukala                           KeskiUYU            10,00                
  5. Minja Nurminen                          NurmijYU             9,68                
  6. Maisa-Iida Koskela                      JanJa                9,47                
  7. Janina Pykäri                           KeskiUYU             9,32                
  8. Pinja Porokari                          NurmijYU             9,30                
  9. Kati Rinnekari                          NurmijYU             9,29                
 10. Teija Kaartokallio                      JanJa                9,12                
 11. Hinni Helkala                           KeskiUYU             8,95                
 12. Emmi Huhta-Koivisto                     KeskiUYU             8,63                

T15 Kuula

  1. Emmi Heino                              KarkkPo             11,74
  2. Hanna-Mari Saalo                        HyvsU               10,19
  3. Jenny Schali                            KeskiUYU            10,17
  4. Anna Torikka                            KarkkPo             10,16
  5. Iina-Kaisa Mäkelä                       KeskiUYU             9,91
  6. Kati Rinnekari                          NurmijYU             9,79
  7. Maisa-Iida Koskela                      JanJa                9,36
  8. Liinu Nummela                           MäntsU               8,70
  9. Emmi Kemppainen                         KeskiUYU             8,25
 10. Rosanna Rajulin                         KeskiUYU             8,15
 11. Anu Puisti                              JanJa                7,80
 12. Vilma Hakala                            LänsiUU              7,63
 13. Nelli Kostekivi                         JanJa                6,79
 14. Sara Davidsson                          LänsiUU              6,07
 15. Mukonkole Kapepula                      JanJa                6,06

Viesti  8 x 200 m


  1. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TURK          4.10,61
        Nora Koskela-Koivisto, Petteri Kankkunen, Viivi Rantanen, Aron Pyssysalo, Sofia Rantanen, Matias Mahonen, Sanni Mahonen, Vertti Viitala 
  2. Hyvinkään seudun Urheilijat SIN            4.12,04
        Aino Laitinen, Arno Toivola, Venla Toivola, Juho Kantoniemi, Elisa Toivola, Marcus Kytölä, Anniina Lantela, Oscar Nyholm 
  3. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu VIHR          4.21,99
        Iita Räisänen, Petrus Randelin, Riia Uhlenius, Matthias Anttonen, Kerttu Latvala, Jaakko Poutanen, Iina-Kaisa Mäkelä, Joni
Hava 
  4. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu VALK          4.26,36
        Fikerte Väänänen, Otso Väyrynen, Laura Kankkunen, Johannes Anttonen, Elina Kujala, Juuso Hava, Saara Hakanen, Sakari
Lukkari 
  5. Karkkilan Pojat 15                         4.27,62
        Jutta Heino, Elias Nikander, Maikku Majasalmi, Patrick Lindberg, Malla Majasalmi, Artturi Kylmäkorpi, Venla Saramäki, Kalle
Mäenpää 
  6. Hyvinkään seudun Urheilijat VALK           4.34,36
        Netta Jakonen, Miko Koskelainen, Anni Lähdemäki, Jan Lammenaho, Siiri Saalo, Jermu Tarkiainen, Hanna-Mari Saalo, Pyry Okkolin 
  7. Hyvinkään seudun Urheilijat PUN            4.36,23
        Vilma Laine, Topias Talvitie, Pihla Poikolainen, Justus Talvitie, Nelli Talvitie, Lari Kivinen, Emilia Mikkola, Niilo Kantoniemi 
  8. Länsi-Uudenmaan Urheilijat                 4.38,44
        Iina Davidsson, Oiva Ylä-Jarkko, Sini Utriainen, Vilho Suomi, Venla Viita, Roni Wright, Maiju Merivirta, Milo Makkonen 
  9. Janakkalan Jana 14                         4.39,66
        Anniina Ahvenharju, Vilho Heinänen, Pinja Kourula, Ville Harju, Jenna Pohjonen, Olli Harju, Teija Kaartokallio, Vesa Koppinen 
 10. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu PUN           4.40,39
        Emma Salokaarto, Kalle Gauriloff, Teea Kainulainen, Tuomas Risku, Petra Räty, Eelis Soikkeli, Ira Moilanen, Jere Niemi 
 11. Länsi-Uudenmaan Urheilijat                 4.47,88
        Frida Kunttu, Miki Makkonen, Vivian Suominen, Jesper Mannonen, Anni Lehto, Sampo Westerberg, Vilma Hakala, Markus Jaakkola