Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
18.07. klo 18:00 Pk keihäs ja 200 m Tulokset (päivitetty: 01:09 20.07.2011)
Siilinjärvi, pk. kilpailut 18.7.2011

M19 200 m -0,7
1. Niko Maksimainen SiilPo 27,5h 

M19 keihäs
1. Niko Maksimainen SiilPo 32,33

M17 200 m -0,7
1. Aleksi Hirvonen SiilPo 26,0h 

P15 200 m -0,7
1. Juuso Nieminen JuankKuo 27,6h 

P15 keihäs
1. Juuso Nieminen JuankKuo 41,08

P14 200 m -3,3
1. Eetu Hartikainen SiilPo 28,9h
2. Santeri Hirvonen SiilPo 31,0h

P14 keihäs
1. Eetu Hartikainen SiilPo 27,64
2. Santeri Hirvonen SiilPo 23,99

P13 200 m -0,9
1. Mika Huotari KU-58 30,8h
2. Jesse Nieminen JuankKuo 32,1h
3. Severi Rissanen KuopNMKY 32,8h
4. Tommi Martikainen SiilPo 34,2h

P13 keihäs
1. Jesse Nieminen JuankKuo 35,31
2. Severi Rissanen KuopNMKY 25,84
3. Tommi Martikainen SiilPo 23,42
4. Mika Huotari KU-58 19,25

P11 200 m -1,6
1. Elmeri Voutilainen SiilPo 33,3h
Albert Palmgren SiilPo DNS

P11 keihäs
1. Elmeri Voutilainen SiilPo 26,96
Albert Palmgren SiilPo DNS

P10 200 m -1,6
1. Lasse Niemelä SiilPo 37,2h
2. Kari Huotari KU-58 38,1h
3. Oskari Judin SiilPo 38,4h
4. Ville Korhonen SiilPo 40,7h

P10 keihäs
1. Ville Korhonen SiilPo 17,94
2. Lasse Niemelä SiilPo 16,45
3. Kari Huotari KU-58 14,60
4. Oskari Judin SiilPo 11,16

P8 40 m
1. Taavi Miettinen SiilPo 8,6h
2. Tuisku Miettinen SiilPo 9,4h

P8 pallo
1. Tuisku Miettinen SiilPo 14,45
2. Taavi Miettinen SiilPo 14,15

P7 40 m
1. Valtteri Leinonen SiilPo 8,1h
2. Riku Tenhunen SiilPo 8,3h
3. Ilmari Linnala SiilPo 9,2h
4. Tami Itkonen SiilPo 9,3h

P7 pallo
1. Riku Tenhunen SiilPo 15,73
2. Ilmari Linnala SiilPo 15,69
3. Valtteri Leinonen SiilPo 8.95
4. Tami Itkonen SiilPo 8,52

P6 40 m
1. Veeti Paavola SiilPo 8,5h
2. Arttu Ahonen SiilPo 9,6h
3. Kasperi Linnala SiilPo 9,7h
4. Niilo Puustinen SiilPo 9,8h

P6 pallo
1. Veeti Paavola SiilPo 15,19
2. Niilo Puustinen SiilPo 12,07
3. Arttu Ahonen SiilPo 9,96
4. Kasperi Linnala SiilPo 9,36

P5 40 m
1. Jesse Niemelä SiilPo 9,7h
2. Akseli Rissanen KuopNMKY 10,1h
3. Kaapo Korhonen SiilPo 10,6h
4. Joonatan Arfman SiilPo 11,7h

P5 pallo
1. Kaapo Korhonen SiilPo 10,01
2. Akseli Rissanen KuopNMKY 8,99
3. Joonatan Arfman SiilPo 6,63
4. Jesse Niemelä SiilPo 6,22

P4 40 m
1. Lassi Voutilainen SiilPo 14,9h

T15 keihäs
1. Maria Moilanen VarpVi 34,11

T14 200 m
Anna Palmgren SiilPo DNS

T14 keihäs
Anna Palmgren SiilPo DNS

T13 200 m -2,0
1. Suvi Kemppainen KajKi 30,3h
2. Salla Voutilainen SiilPo 30,4h

T13 keihäs
1. Salla Voutilainen SiilPo 28,81
2. Suvi Kemppainen KajKi 26,69

T12 200 m -2,0
1. Niina Asikainen JuankKuo 32,8h

T12 keihäs
1. Niina Asikainen JuankKuo 27,87

T11 200 m -1,4
1. Netta Lappalainen SiilPo 33,7h
2. Kaisu Eskelinen MaanMa 33,8h
3. Sini Asikainen JuankKuo 39,1h
4. Saara Martikainen SiilPo 41,1h

T11 keihäs
1. Kaisu Eskelinen MaanMa 23,72 
2. Sini Asikainen JuankKuo 16,95
3. Netta Lappalainen SiilPo 14,75

T10 200 m -1,5
1. Meiju Eskelinen MaanMa 33,6h
2. Julia Siimento SiilPo 34,8h

T10 keihäs
1. Julia Siimento SiilPo 20,10
2. Meiju Eskelinen MaanMa 19,33

T9 200 m -1,5
1. Ellinoora Tolvanen SiilPo 39,5h

T9 keihäs
1. Ellinoora Tolvanen SiilPo 8,25
2. Milla Svahn SiilPo 7,95

T8 40 m
1. Jenna Arffman SiilPo 9,0h

T8 pallo
1. Jenna Arffman SiilPo 12,94

T7 40 m
1. Tilda Korhonen SiilPo 8,0h
2. Hilla Pohjanjousi SiilPo 9,9h

T7 pallo
1. Tilda Korhonen SiilPo 8,41
2. Hilla Pohjanjousi SiilPo 7,74

T6 40 m
1. Nelli Isopahkala SiilPo 8,2h
2. Eveliina Sairanen SiilPo 9,3h

T6 pallo
1. Nelli Isopahkala SiilPo 10,66
2. Eveliina Sairanen SiilPo 4,90

T5 40 m
1. Aino Pohjanjousi SiilPo 10,1h
2. Roosa Martikainen SiilPo 10,3h
3. Kerttu Raatikainen SiilPo 11,3h
4. Veera Martikainen SiilPo 11,6h

T5 pallo
1. Aino Pohjanjousi SiilPo 7,07
2. Kerttu Raatikainen SiilPo 4,10
3. Roosa Martikainen SiilPo 3,00
4. Veera Martikainen SiilPo 2,66

T4 40 m
1. Sofia Leinonen SiilPo 14,1h

T4 pallo
1. Sofia Leinonen SiilPo 2.99

T3 40 m
1. Julia Arffman SiiPo 15,7h

T3 pallo
1. Julia Arffman SiilPo 2,07

T2 40 m
1. Elli Pohjanjousi SiilPo 24,0h

T2 pallo
1. Elli Pohjanjousi SiilPo 1,54