Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
25.08. klo 18:00 Pk, SiiPo Ratajuoksut Tulokset
Siilinjärvi, pk. SiiPo ratajuoksut 25.8.2010
-käsiaika

M 10000m
1. Väinö Klemola KuopSV 32.40,3 
2. Matti Haatainen KuopSV 33.18.3 
3. Olli Pulkkanen KuopNMKY 33.44,4 
4. Harri-Pekka Tikkanen KiuruvJä 33.59,1 
5. Sami Hämäläinen PuijHS 35.52,9 
6. Juuso Kvist LapinlVe 38.07,6 
7. Tauno Meriläinen IinY 39.28,0 

M22 10000m
1. Joni Jääskeläinen LapinlVe 37.38,2 

M17 10000m
1. Juho Rönkkö VierKo 38.41,9 
2. Niko Maksimainen SiilPo 40.11,6 
3. Jesse Miettinen KarttU 43,44,0 

M35 10000m
1.Pirkka Kirjavainen Tammelan Ryske 34.11,9 

M40 10000m
1. Jarkko Päkkilä PyhäjPo 39,32,7 

M45 10000m
1. Ismo Kotijärvi Aquaterra 38.09,6 
2. Antero Kotijärvi Aquaterra 41.55,7 

M55 10000m
1. Keijo Kähärä PyhäjPo 45.42,1 

N 10000m
1. Anne Partanen KuopSV 38.58,6 

N22 10000m
1. Anni Lehtonen KuopSV 42.26,7 

N19 10000m
1. Maria Miettinen LeppävVi 40.32,6 

N17 10000m
1. Satu Kähkönen SiilPo 42.21,2 

N35 10000m
1. Sari Miettinen KarttU 47.31,8 

N45 10000m
1. Anne Jääskeläinen MäntylVe 38.16,1
 
P13 1000m
1. Jiri Karjalainen JoensKa 2.58,3 
2. Tuukka Invenius LeppävVi 3.18,3 
3. Santeri Hirvonen SiilPo 3.48,1 

P12 1000m
1. Petteri Pirhonen SuolU 3.37,5 

P11 1000m
1. Tomi Koponen MaanMa 3.19,0 
2. Arsi Ruuskanen SiilHS 3.50,9 
3. Valtteri Pennanen SiilHS 3.54,2 

P10 1000m
1. Albert Palmgren SiilPo 5.10,8 

P9 1000m
1. Viljami Miettinen SiilPo 4.25,5 
2. Lasse Niemelä SiilPo 4.32,1 
3. Erno Ruuskanen SiilHS 4.35,5 

P7 1000m
1. Taavi Miettinen SiilPo 5.50,4 
2. Tuisku Miettinen SiilPo 6.08,5 

M60 1000m
1. Mauno Väätäinen KuopSVU 3.31,4 

N17 1000m
1. Ulriikka Nissilä KuopNMKY 3.26,1 

T15 1000m
1. Henna Tikkanen KuopNMKY 3.40,6 

T13 1000m
1. Ilona Saastamoinen JoensKa 3.22,4 
2. Tiina Seppänen SiilPo 3.34,9 
3. Oona Virkkunen MaanMa 3.35,7 
4. Heidi Forsberg KuopSV 3.55,3 
5. Anna Palmgren SiilPo 4.51,4

T12 1000m
1. Anni Koponen MaanMa 3.44,1 

T11 1000m
1. Iiris Moisio KuopSV 3.34,2 
2. Lotta Koponen MaanMa 3.45,8 
3. Maiju Juntunen SiilPo 4.28,4 

T10 1000m
1. Netta Lappalainen SiilPo 3.41,0 
2. Elina Nieminen SuolU 3.43,6 
3. Pirita Pirhonen SuolU 3.46,5 
4. Karita Pirhonen SuolU 4.01,0 
5. Hannele Rautiainen SiilHS 4.10,3 
6. Henna Kaasinen SiilPo 4.40,9 
7. Pia Pylkkönen MaanMa 4.44,2 

T9 1000m
1. Meiju Eskelinen MaanMa 3.50,3 

T8 1000m
1. Anni Vartiainen MaanMa 4.04,6 
2. Ruusu Heikura SiilPo 4.07,0 

Pm Kymppi tulokset: Katso Pm Kymppi 25.8.2010