Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
17.11. klo 11:00 Avoimet hallikisat Tulokset (päivitetty: 19:40 17.11.2018)
P9 40m

1)   Einari Kaipiainen                UlvST                     6,73              
2)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   6,76              
3)   Joona Suokko                     LapVi                     6,81              
4)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  7,02              
5)   Arttu Rantala                    NakkVire                  7,05              
6)   Einari Reunamo                   PorinYU                   7,07              
7)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   7,11              
8)   Eino Isometsä                    KanksLei                  7,22              
9)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  7,41              
10)  Rasmus Majuri                    KiukKi                    7,53              
11)  Adam Fawaz                       PorinYU                   7,56              
12)  Santeri Rustari                  PorinYU                   7,64              
13)  Vilho Willman                    NoormNo                   7,72              
14)  Juho Hämäläinen                  PorinYU                   7,99              
15)  Valtteri Salonen                 PorinTa                   8,17              
16)  Jasper Piirtola                  PorinYU                   8,29              
17)  Juhani Reunamo                   PorinYU                   8,57              
18)  Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   9,28              
19)  Jonni Pirttinen                  NoormNo                   14,40             
               
Loppukilpailu erä 1
1)   Einari Kaipiainen                UlvST                     6,73              
2)   Arttu Rantala                    NakkVire                  7,05              
3)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   8,29              
4)   Jonni Pirttinen                  NoormNo                   14,40             
                   
Loppukilpailu erä 2
1)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   6,76              
2)   Joona Suokko                     LapVi                     6,81              
3)   Eino Isometsä                    KanksLei                  7,22              
4)   Vilho Willman                    NoormNo                   7,72              
              
Loppukilpailu erä 3
1)   Einari Reunamo                   PorinYU                   7,07              
2)   Rasmus Majuri                    KiukKi                    7,53              
3)   Santeri Rustari                  PorinYU                   7,64              
4)   Juho Hämäläinen                  PorinYU                   7,99              

Loppukilpailu erä 4
1)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   7,11              
2)   Valtteri Salonen                 PorinTa                   8,17              
3)   Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   9,28              
                   
Loppukilpailu erä 5
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  7,02              
2)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  7,41              
3)   Adam Fawaz                       PorinYU                   7,56              
4)   Juhani Reunamo                   PorinYU                   8,57              

T9 40m

1)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  6,94              
2)   Fanni Harju                      UlvST                     6,96              
3)   Iina Poussu                      NoormNo                   7,05              
4)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   7,17              
5)   Emmi Prihti                      NoormNo                   7,19              
6)   Siiri Heininen                   KanksLei                  7,19              
7)   Leni Lehtinen                    KanksLei                  7,25              
8)   Niina Paasikas                   KiukKi                    7,26              
9)   Elea Nieminen                    NakkVire                  7,27              
10)  Iina Mansikka                    PorinYU                   7,29              
11)  Jenny Viitanen                   NoormNo                   7,31              
12)  Maija Wallenius                  KiukKi                    7,34              
13)  Venla Loikas                     PorinYU                   7,35              
14)  Iina Kause                       PorinYU                   7,35              
15)  Mila Mäkinen                     PorinYU                   7,48              
16)  Venla Murto                      NakkVire                  7,57              
17)  Ilona Äärelä                     NakkVire                  7,66              
18)  Alisa Oikkonen                   PorinYU                   7,67              
19)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  7,68              
20)  Kiira Broman                     PorinYU                   7,73              
21)  Iitu Rinne                       PorinYU                   7,77              
22)  Lotta Peltomäki                  PorinYU                   7,85              
23)  Senni Sarpela                    PorinYU                   7,90              
24)  Miia Kallio                      NoormNo                   8,21              
25)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     8,23              
26)  Elsi Ojala                       PorinYU                   8,25              
27)  Anette Nelimarkka                UlvST                     8,90              
28)  Ella Åkerström                   UlvST                     9,07              
                   
Loppukilpailu erä 1
1)   Iina Kause                       PorinYU                   7,35              
2)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   7,48              
3)   Alisa Oikkonen                   PorinYU                   7,67              
4)   Kiira Broman                     PorinYU                   7,73              
5)   Senni Sarpela                    PorinYU                   7,90              

Loppukilpailu erä 2
1)   Fanni Harju                      UlvST                     6,96              
2)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   7,17              
3)   Maija Wallenius                  KiukKi                    7,34              
4)   Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     8,23              
5)   Anette Nelimarkka                UlvST                     8,90              

Loppukilpailu erä 3
1)   Iina Poussu                      NoormNo                   7,05              
2)   Elea Nieminen                    NakkVire                  7,27              
3)   Venla Murto                      NakkVire                  7,57              
4)   Elsi Ojala                       PorinYU                   8,25              
                   
Loppukilpailu erä 4
1)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  6,94              
2)   Emmi Prihti                      NoormNo                   7,19              
3)   Niina Paasikas                   KiukKi                    7,26              
4)   Iina Mansikka                    PorinYU                   7,29              
5)   Ella Åkerström                   UlvST                     9,07              

Loppukilpailu erä 5
1)   Leni Lehtinen                    KanksLei                  7,25              
2)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   7,31              
3)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  7,68              
4)   Miia Kallio                      NoormNo                   8,21              
                    
Loppukilpailu erä 6
1)   Siiri Heininen                   KanksLei                  7,19              
2)   Venla Loikas                     PorinYU                   7,35              
3)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  7,66              
4)   Iitu Rinne                       PorinYU                   7,77              
5)   Lotta Peltomäki                  PorinYU                   7,85              

P9 600m

1)   Arttu Rantala                    NakkVire                  1.59,99           
2)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  2.01,46           
3)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   2.02,79           
4)   Onni Unkuri                      NakkVire                  2.02,90           
5)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   2.13,33           
6)   Eino Isometsä                    KanksLei                  2.13,91           
7)   Valtteri Salonen                 PorinTa                   2.16,48           
8)   Adam Fawaz                       PorinYU                   2.21,35           
9)   Jami Nummi                       KiukKi                    2.24,63           
10)  Juho Hämäläinen                  PorinYU                   2.30,19           
11)  Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   2.52,10           
                   
T9 600m

1)   Iina Poussu                      NoormNo                   2.03,45           
2)   Iina Kause                       PorinYU                   2.09,70           
3)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  2.10,44           
4)   Siiri Heininen                   KanksLei                  2.12,95           
5)   Fanni Harju                      UlvST                     2.14,66           
6)   Maija Wallenius                  KiukKi                    2.16,52           
7)   Elea Nieminen                    NakkVire                  2.19,36           
8)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   2.21,53           
9)   Niina Paasikas                   KiukKi                    2.23,44           
10)  Alisa Oikkonen                   PorinYU                   2.26,61           
11)  Venla Murto                      NakkVire                  2.26,65           
12)  Iina Mansikka                    PorinYU                   2.27,83           
13)  Olivia Jaakonsaari               PorinYU                   2.27,96           
14)  Enni Hjelt                       PorinYU                   2.29,31           
15)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  2.29,81           
16)  Lotta Peltomäki                  PorinYU                   2.30,48           
17)  Senni Sarpela                    PorinYU                   2.33,07           
18)  Iitu Rinne                       PorinYU                   2.34,75           
19)  Alissa Naski                     NakkVire                  2.36,21           
                   
T9 Pituus

1)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  3,83              
     3,72   3,69   3,83   3,67   
                                 
2)   Elea Nieminen                    NakkVire                  3,67              
     3,52   3,67   3,52   3,64   
                                 
3)   Iina Poussu                      NoormNo                   3,63              
     3,63   3,58   3,58   3,53   
                                 
4)   Fanni Harju                      UlvST                     3,55              
     3,28   3,41   3,43   3,55   
                                 
5)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   3,52              
     3,52   3,35   3,43   3,38   
                                 
6)   Iina Mansikka                    PorinYU                   3,45              
     3,45   3,40   3,36   3,35   
                                 
7)   Iina Kause                       PorinYU                   3,40              
     3,40   2,52   3,37   3,31   
                                 
8)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   3,39              
     3,39   3,31   3,30   3,28   
                                 
9)   Venla Loikas                     PorinYU                   3,33              
     3,31   3,33   3,33   3,19   
                                 
10)  Venla Murto                      NakkVire                  3,28              
     3,10   3,28   3,15   3,11   
                                 
11)  Leni Lehtinen                    KanksLei                  3,23              
     3,15   3,18   3,21   3,23   
                                 
12)  Maija Wallenius                  KiukKi                    3,21              
     3,21   3,07   3,00   2,92   
                                 
13)  Emmi Prihti                      NoormNo                   3,17              
     3,17   3,03   2,43   3,13   
                                 
14)  Niina Paasikas                   KiukKi                    3,15              
     3,08   3,03   2,56   3,15   
                                 
15)  Minja Mäkelä                     NoormNo                   3,14              
     3,14   2,98   3,06   3,07   
                                 
16)  Mila Mäkinen                     PorinYU                   3,10              
     3,05   3,10   2,98   2,97   
                                 
17)  Ilona Äärelä                     NakkVire                  3,06              
     2,86   2,94   2,94   3,06   
                                 
18)  Iitu Rinne                       PorinYU                   2,98              
     2,85   2,79   2,98   2,79   
                                 
19)  Alisa Oikkonen                   PorinYU                   2,96              
     2,93   2,96   2,88   2,74   
                                 
20)  Olivia Jaakonsaari               PorinYU                   2,95              
     2,95   x      2,88   2,56   
                                 
21)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  2,85              
     2,82   2,84   2,81   2,85   
                                 
22)  Lotta Peltomäki                  PorinYU                   2,76              
     2,76   2,57   2,66   2,63   
                                 
23)  Elisabeth Suoniemi               KiukKi                    2,69              
     2,55   2,69   2,61   x      
                                 
24)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     2,55              
     2,55   2,47   2,47   2,46   
                                 
25)  Kiira Broman                     PorinYU                   2,49              
     2,49   2,45   2,30   2,38   
                                 
26)  Miia Kallio                      NoormNo                   2,46              
     2,25   2,31   2,45   2,46   
                                 
27)  Elsi Ojala                       PorinYU                   2,36              
     2,30   2,29   2,32   2,36   
                                 
28)  Anette Nelimarkka                UlvST                     2,35              
     1,98   x      2,35   2,26   
                                 
29)  Ayse Cankara                     PorinYU                   2,26              
     2,20   2,23   2,08   2,26   
                                 
30)  Ella Åkerström                   UlvST                     2,03              
     1,98   2,03   1,83   1,48   
                                
P9 Keihäs

1)   Pekka Koskela                    KangKi                    22,93             
     21,08  22,93  22,89  21,51  x      x      

2)   Topias Mäntylä                   VammsVoi                  20,90             
     20,23  18,94  17,36  18,40  20,90  19,20  

3)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  20,88             
     x      16,27  19,81  18,13  20,45  20,88  

4)   Arttu Rantala                    NakkVire                  18,94             
     18,56  18,60  18,94  17,07  17,19  18,89  

5)   Eino Isometsä                    KanksLei                  18,51             
     18,26  18,51  15,81  11,58  16,54  17,61  

6)   Vilho Willman                    NoormNo                   18,00             
     14,20  13,80  16,04  16,27  18,00  16,49  

7)   Einari Kaipiainen                UlvST                     16,74             
     16,31  16,55  15,96  13,64  16,74  15,69  

8)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   14,66             
     13,46  14,60  14,59  14,66  12,32  13,68  

9)   Joel Kotomäki                    NakkVire                  12,70             
     11,10  12,70  11,21  

10)  Adam Fawaz                       PorinYU                   11,10             
     11,10  x      10,98  

11)  Veikka Nordberg                  PorinYU                   10,89             
     10,89  9,81   9,60   

12)  Einari Reunamo                   PorinYU                   10,76             
     10,38  8,26   10,76  

13)  Kasper Naski                     NakkVire                  10,16             
     9,14   10,16  10,09  

14)  Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   9,08              
     9,08   6,43   x      

15)  Emil Isometsä                    KanksLei                  8,82              
     8,82   -      -      

16)  Valtteri Nordberg                PorinYU                   8,69              
     8,69   7,21   6,58   

17)  Jonni Pirttinen                  NoormNo                   7,43              
     x      x      7,43   

18)  Juhani Reunamo                   PorinYU                   7,22              
     7,22   5,40   5,31   

19)  Valtteri Salonen                 PorinTa                   6,72              
     x      5,85   6,72   
     Juho Hämäläinen                  PorinYU                   NM                
     -      -      -      

P11 60m
1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   9,19              
2)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  9,45              
3)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  9,46              
4)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     9,64              
5)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   9,69              
6)   Juho Unkuri                      NakkVire                  9,69              
7)   Joakim Kujala                    NoormNo                   9,72              
8)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   9,73              
9)   Joel Peltonen                    PorinTa                   9,76              
10)  Juho Viitanen                    NoormNo                   10,18             
11)  Lauri Meskanen                   PorinYU                   10,46             
12)  Jimi Salo                        NoormNo                   10,91             
13)  Antti Haukio                     PorinYU                   11,11             
                  
Loppukilpailu erä 1
1)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  9,46              
2)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     9,64              
3)   Joakim Kujala                    NoormNo                   9,72              
                    
Loppukilpailu erä 2
1)   Juho Unkuri                      NakkVire                  9,69              
2)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   9,73              
3)   Joel Peltonen                    PorinTa                   9,76              
4)   Lauri Meskanen                   PorinYU                   10,46             
5)   Jimi Salo                        NoormNo                   10,91             

Loppukilpailu erä 3
1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   9,19              
2)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  9,45              
3)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   9,69              
4)   Juho Viitanen                    NoormNo                   10,18             
5)   Antti Haukio                     PorinYU                   11,11             

T11 60m

1)   Milja Miikkulainen               PorinYU                   9,07              
2)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   9,18              
3)   Aada Salonen                     PorinYU                   9,34              
4)   Nuppu Willman                    NoormNo                   9,43              
5)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   9,59              
6)   Silja Niemi                      MäntsU                    9,65              
7)   Elli Isometsä                    KanksLei                  9,68              
8)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   9,82              
9)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   9,84              
10)  Aani Lehtola                     KiukKi                    9,89              
11)  Nea-Kaisa Kataja                 PorinYU                   9,92              
12)  Cenja Vehmanen                   NoormNo                   9,99              
13)  Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    10,02             
14)  Venla Koponen                    PorinTa                   10,07             
15)  Eerika Tuovinen                  NoormNo                   10,10             
16)  Iida Saariola                    PorinTa                   10,13             
17)  Petra Broman                     PorinYU                   10,19             
18)  Susanna Rantala                  PorinTa                   10,19             
19)  Emilia Palomäki                  UlvST                     10,24             
20)  Netta Nummi                      KiukKi                    10,25             
21)  Janni Majuri                     KiukKi                    10,45             
22)  Ida Luotonen                     PorinYU                   10,48             
23)  Ella Kause                       PorinYU                   10,57             
24)  Julia Koskinen                   PorinYU                   10,60             
25)  Kiia Mäkinen                     PorinYU                   10,66             
26)  Siina Ahonen                     PorinYU                   10,89             
27)  Suvi Laaksonen                   PorinYU                   11,02             
28)  Manal Qoria                      UlvST                     11,68             
29)  Pihla Ankelo                     PorinYU                   12,31             
                   
Loppukilpailu erä 1
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   9,43              
2)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   9,84              
3)   Susanna Rantala                  PorinTa                   10,19             
4)   Emilia Palomäki                  UlvST                     10,24             
5)   Pihla Ankelo                     PorinYU                   12,31             

Loppukilpailu erä 2
1)   Iida Saariola                    PorinTa                   10,13             
2)   Julia Koskinen                   PorinYU                   10,60             
3)   Kiia Mäkinen                     PorinYU                   10,66             
4)   Siina Ahonen                     PorinYU                   10,89             
5)   Manal Qoria                      UlvST                     11,68             

Loppukilpailu erä 3
1)   Milja Miikkulainen               PorinYU                   9,07              
2)   Cenja Vehmanen                   NoormNo                   9,99              
3)   Eerika Tuovinen                  NoormNo                   10,10             
4)   Netta Nummi                      KiukKi                    10,25             
5)   Ella Kause                       PorinYU                   10,57             

Loppukilpailu erä 4
1)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   9,18              
2)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   9,82              
3)   Petra Broman                     PorinYU                   10,19             
4)   Janni Majuri                     KiukKi                    10,45             
5)   Suvi Laaksonen                   PorinYU                   11,02             

Loppukilpailu erä 5
1)   Aada Salonen                     PorinYU                   9,34              
2)   Silja Niemi                      MäntsU                    9,65              
3)   Elli Isometsä                    KanksLei                  9,68              
4)   Aani Lehtola                     KiukKi                    9,89              
5)   Nea-Kaisa Kataja                 PorinYU                   9,92              

Loppukilpailu erä 6
1)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   9,59              
2)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    10,02             
3)   Venla Koponen                    PorinTa                   10,07             
4)   Ida Luotonen                     PorinYU                   10,48             
                    
P11 1000m

1)   Joel Peltonen                    PorinTa                   3.37,48           
2)   Joakim Kujala                    NoormNo                   3.42,73           
3)   Juho Unkuri                      NakkVire                  3.44,52           
4)   Kasper Naski                     NakkVire                  3.50,16           
5)   Juho Viitanen                    NoormNo                   4.18,49           
6)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   4.19,15           
7)   Lauri Meskanen                   PorinYU                   4.20,58           
                    
T11 1000m

1)   Ella Kause                       PorinYU                   3.29,23           
2)   Kerttu Heininen                  KanksLei                  3.42,18           
3)   Emilia Palomäki                  UlvST                     3.47,89           
4)   Petra Broman                     PorinYU                   3.52,56           
5)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   4.08,70           
6)   Julia Gröndahl                   PorinYU                   4.09,84           
7)   Susanna Rantala                  PorinTa                   4.13,27           
8)   Eerika Tuovinen                  NoormNo                   4.29,24           
9)   Linnea Ristikallio               PorinYU                   4.33,32           
                    
P11 Korkeus

1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      o      xxx    

2)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      xxo    xxx    

3)   Aapo Mäntylä                     VähänkVie                 120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      xo     o      o      o      xxx    

4)   Juho Viitanen                    NoormNo                   115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      xo     o      o      xo     xxx    

5)   Joakim Kujala                    NoormNo                   115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      xo     o      o      xxo    xxx    

6)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     110               
     100    105    110    115    
     o      o      o      xxx    

T11 Pituus

1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   4,18              
     4,18   4,14   4,07   3,94   
                                 
2)   Milja Miikkulainen               PorinYU                   4,17              
     3,76   4,12   4,06   4,17   
                                 
3)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   4,17              
     4,06   4,10   4,17   4,06   
                                 
4)   Aada Salonen                     PorinYU                   4,15              
     4,15   4,11   4,07   3,88   
                                 
5)   Elli Isometsä                    KanksLei                  3,86              
     3,86   3,56   3,65   3,71   
                                 
6)   Nea-Kaisa Kataja                 PorinYU                   3,73              
     3,67   3,59   3,50   3,73   
                                 
7)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    3,70              
     3,70   3,70   3,62   3,65   
                                 
8)   Cenja Vehmanen                   NoormNo                   3,70              
     3,70   x      3,45   3,42   
                                 
9)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   3,67              
     3,62   3,67   3,63   3,62   
                                 
10)  Silja Niemi                      MäntsU                    3,65              
     3,63   3,60   3,60   3,65   
                                 
11)  Petra Broman                     PorinYU                   3,60              
     3,60   3,53   3,53   3,49   
                                 
12)  Eerika Tuovinen                  NoormNo                   3,50              
     3,43   3,50   3,36   3,37   
                                 
13)  Aani Lehtola                     KiukKi                    3,48              
     3,19   3,48   3,38   3,37   
                                 
14)  Emilia Palomäki                  UlvST                     3,44              
     3,22   3,44   3,41   3,33   
                                 
15)  Netta Nummi                      KiukKi                    3,39              
     3,22   3,39   3,15   3,19   
                                 
16)  Emmi Vidqvist                    UlvST                     3,37              
     3,37   3,29   3,32   3,18   
                                 
17)  Julia Koskinen                   PorinYU                   3,33              
     2,96   2,80   3,22   3,33   
                                 
18)  Ida Luotonen                     PorinYU                   3,32              
     3,22   3,23   3,15   3,32   
                                 
19)  Janni Majuri                     KiukKi                    3,25              
     3,23   3,21   3,25   3,05   
                                 
20)  Kiia Mäkinen                     PorinYU                   3,23              
     3,23   3,06   3,11   3,20   
                                 
21)  Suvi Laaksonen                   PorinYU                   3,13              
     3,13   3,01   2,92   2,89   
                                 
22)  Siina Ahonen                     PorinYU                   3,10              
     2,94   2,98   3,10   x      
                                 
23)  Meea Marjamäki                   PorinYU                   3,06              
     x      3,06   3,00   2,69   
                                 
24)  Susanna Rantala                  PorinTa                   3,06              
     2,47   3,06   2,98   2,82   
                                 
25)  Linnea Tuominen                  PorinYU                   3,03              
     2,95   2,99   2,98   3,03   
                                 
26)  Linnea Ristikallio               PorinYU                   2,94              
     2,94   2,89   2,78   2,83   
                                 
27)  Pihla Ankelo                     PorinYU                   2,65              
     x      2,65   2,26   2,58   
                                                                    
T11 Kuula

1)   Pinja Kärhä                      LoimJa                    11,58             
     10,86  11,38  10,96  11,58  x      11,14  

2)   Venla Kärhä                      LoimJa                    11,32             
     10,23  10,73  11,09  x      11,32  10,33  

3)   Nuppu Willman                    NoormNo                   8,66              
     8,66   x      8,51   x      8,54   8,30   

4)   Elli Isometsä                    KanksLei                  8,24              
     7,85   7,70   7,38   7,86   8,18   8,24   

5)   Silja Niemi                      MäntsU                    8,13              
     x      6,88   8,13   7,87   7,71   6,98   

6)   Emmi Vidqvist                    UlvST                     7,48              
     7,44   6,94   -      -      -      7,48   

7)   Kiia Mäkinen                     PorinYU                   7,12              
     7,08   6,45   6,76   x      6,91   7,12   

8)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  7,09              
     6,80   x      7,09   6,74   6,83   6,91   

9)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   6,88              
     x      6,88   6,81   

10)  Cenja Vehmanen                   NoormNo                   6,86              
     6,86   6,42   6,12   

11)  Iida Saariola                    PorinTa                   6,80              
     6,28   6,50   6,80   

12)  Netta Nummi                      KiukKi                    6,45              
     6,45   6,45   x      

13)  Manal Qoria                      UlvST                     6,45              
     6,07   6,45   6,18   

14)  Senja Kärhä                      LoimJa                    6,45              
     6,17   6,01   6,45   

15)  Ronja Räsänen                    NoormNo                   6,20              
     6,03   5,28   6,20   

16)  Mila Mäkinen                     PorinYU                   6,12              
     5,82   6,02   6,12   

17)  Jenny Viitanen                   NoormNo                   5,60              
     5,47   5,58   5,60   

18)  Meea Marjamäki                   PorinYU                   5,43              
     5,20   5,43   5,29   

19)  Suvi Laaksonen                   PorinYU                   4,48              
     4,48   4,21   4,25   

20)  Fanni Harju                      UlvST                     4,29              
     4,21   3,71   4,29   

21)  Eerika Tuovinen                  NoormNo                   4,27              
     4,11   3,81   4,27   

P11 Keihäs

1)   Jussi Koskela                    KangKi                    36,48             
     36,48  35,05  31,65  31,50  31,20  

2)   Juho Kallio                      NoormNo                   32,90             
     27,83  29,92  32,20  29,83  26,47  32,90  

3)   Roni Mikkilä                     NakkVire                  30,45             
     28,48  29,26  29,15  30,29  27,34  30,45  

4)   Samuel Jussila                   NoormNo                   28,62             
     23,74  27,03  28,62  26,05  25,16  26,74  

5)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  28,40             
     24,87  28,40  24,75  x      25,40  26,22  

6)   Lauri Meskanen                   PorinYU                   26,85             
     26,85  x      26,12  24,27  26,68  22,58  

7)   Jimi Salo                        NoormNo                   25,70             
     20,50  24,51  25,40  24,70  25,70  x      

8)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     25,32             
     23,55  25,20  25,32  23,35  19,19  21,22  

9)   Aapo Mäntylä                     VähänkVie                 24,16             
     x      x      24,16  

10)  Joakim Kujala                    NoormNo                   19,02             
     18,95  19,02  15,30  

11)  Juho Viitanen                    NoormNo                   18,18             
     16,32  15,23  18,18  

12)  Aapo Manner                      NoormNo                   17,57             
     14,06  16,16  17,57  

     Robert Palmroth                  PorinYU                   NM                
     -      -      -      
UP)  Timo Hemmilä                     PorinYU                   35,65             
     34,18  35,65  35,54  32,43  

P13 60m

1)   Aleksi Miikkulainen              PorinYU                   8,56              
2)   Lauri Weckström                  PorinYU                   8,56              
3)   Onni Ruusunen                    PorinYU                   9,22              
4)   Veikka Loikas                    PorinYU                   9,60              
5)   Veeti Tolmunen                   PorinYU                   10,02             

T13 60m
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   8,68              
2)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 8,69              
3)   Kiira Kautto                     PorinYU                   8,77              
4)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  8,86              
5)   Viivi Louko                      LapVi                     8,90              
6)   Emilia Muuvila                   KiukKi                    8,95              
7)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   8,98              
8)   Janica Nurminen                  SiikSi                    9,05              
9)   Maria Pukkila                    PorinTa                   9,13              
10)  Vehkala Anniina                  SiikSi                    9,15              
11)  Emmiina Tammisto                 KiukKi                    9,24              
12)  Neea Nummi                       KiukKi                    9,26              
13)  Jessica Nurminen                 SiikSi                    9,37              
14)  Diana Laine                      KanksLei                  9,39              
14)  Pinja Nieminen                   PorinYU                   9,39              
16)  Vilma Laaksonen                  PorinYU                   9,68              
17)  Sofia Kurumaa                    KanksLei                  9,71              
18)  Elli Lähteenmäki                 PorinYU                   9,77              
19)  Iida Mikkelsson                  PorinYU                   10,03             
20)  Aada Meskanen                    PorinYU                   10,21             
                    
Loppukilpailu erä 1
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  8,86              
2)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   8,98              
3)   Diana Laine                      KanksLei                  9,39              
4)   Sofia Kurumaa                    KanksLei                  9,71              

Loppukilpailu erä 2
1)   Viivi Louko                      LapVi                     8,90              
2)   Janica Nurminen                  SiikSi                    9,05              
3)   Maria Pukkila                    PorinTa                   9,13              
4)   Neea Nummi                       KiukKi                    9,26              

Loppukilpailu erä 3
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   8,68              
2)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 8,69              
3)   Vilma Laaksonen                  PorinYU                   9,68              
4)   Elli Lähteenmäki                 PorinYU                   9,77              
5)   Aada Meskanen                    PorinYU                   10,21             

Loppukilpailu erä 4
1)   Kiira Kautto                     PorinYU                   8,77              
2)   Emilia Muuvila                   KiukKi                    8,95              
3)   Vehkala Anniina                  SiikSi                    9,15              
4)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   9,39              

Loppukilpailu erä 5
1)   Emmiina Tammisto                 KiukKi                    9,24              
2)   Jessica Nurminen                 SiikSi                    9,37              
3)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   10,03             
                
T13 150m
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   21,10             
2)   Kiira Kautto                     PorinYU                   21,50             
3)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 21,60             
4)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   21,79             
5)   Sani Rajala                      EurajVei                  21,84             
6)   Viivi Louko                      LapVi                     21,86             
7)   Janica Nurminen                  SiikSi                    22,16             
8)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   22,21             
9)   Maria Pukkila                    PorinTa                   22,45             
10)  Neea Nummi                       KiukKi                    22,62             
11)  Vehkala Anniina                  SiikSi                    22,70             
12)  Liuba Agapova                    KanksLei                  22,90             
13)  Emmiina Tammisto                 KiukKi                    23,06             
14)  Jessi Lope                       NoormNo                   23,14             
15)  Diana Laine                      KanksLei                  23,68             
16)  Sofia Kurumaa                    KanksLei                  23,99             
17)  Aada Meskanen                    PorinYU                   25,25             

Loppukilpailu erä 1
1)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 21,60             
2)   Diana Laine                      KanksLei                  23,68             

Loppukilpailu erä 2
1)   Kiira Kautto                     PorinYU                   21,50             
2)   Janica Nurminen                  SiikSi                    22,16             
3)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   22,21             

Loppukilpailu erä 3
1)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   21,79             
2)   Neea Nummi                       KiukKi                    22,62             
3)   Aada Meskanen                    PorinYU                   25,25             

Loppukilpailu erä 4
1)   Sani Rajala                      EurajVei                  21,84             
2)   Emmiina Tammisto                 KiukKi                    23,06             
3)   Sofia Kurumaa                    KanksLei                  23,99             

Loppukilpailu erä 5
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   21,10             
2)   Maria Pukkila                    PorinTa                   22,45             
3)   Jessi Lope                       NoormNo                   23,14             

Loppukilpailu erä 6
1)   Viivi Louko                      LapVi                     21,86             
2)   Vehkala Anniina                  SiikSi                    22,70             
3)   Liuba Agapova                    KanksLei                  22,90             

P13 800m

1)   Aleksi Miikkulainen              PorinYU                   2.35,97           
                    
T13 800m

1)   Lara Peltoniemi                  KanksLei                  2.50,68           
2)   Jenni Friman                     PorinTa                   2.51,57           
3)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   2.52,37           
4)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 3.04,44           
5)   Elli Lähteenmäki                 PorinYU                   3.10,73           

P13 60m aidat

1)   Ville Jokiranta                  KasköIK                   12,19             
2)   Juho Kallio                      NoormNo                   13,42             
                   
T13 60m aidat
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  10,77             
2)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   11,01             
3)   Jessi Lope                       NoormNo                   11,53             
4)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   11,61             
5)   Liuba Agapova                    KanksLei                  11,85             
6)   Neea Nummi                       KiukKi                    12,80             
7)   Milja Perälä                     PorinYU                   13,35             
                
Loppukilpailu erä 1
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  10,77             
2)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   11,01             
3)   Liuba Agapova                    KanksLei                  11,85             
                    
Loppukilpailu erä 2
1)   Jessi Lope                       NoormNo                   11,53             
2)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   11,61             
3)   Neea Nummi                       KiukKi                    12,80             
4)   Milja Perälä                     PorinYU                   13,35             

T13 Korkeus

1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  145               
     130    135    140    145    150    
     o      o      o      xo     xxx    

2)   Janica Nurminen                  SiikSi                    140               
     120    125    130    135    140    145    
     o      ---    o      xo     o      xxx    

3)   Jessi Lope                       NoormNo                   135               
     110    115    120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

4)   Vehkala Anniina                  SiikSi                    135               
     115    120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      xo     xxx    

5)   Vilma Laaksonen                  PorinYU                   125               
     110    115    120    125    130    
     o      xo     o      o      xxx    

6)   Emmi Vidqvist                    UlvST                     125               
     105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

7)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxx    

8)   Melisa Taimiola                  PorinYU                   115               
     110    115    120    
     o      o      xxx    

P13 Pituus

1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   4,30              
     x      4,30   x      -      
                                 
2)   Ville Jokiranta                  KasköIK                   4,01              
     3,94   4,01   3,90   4,00   
                                 
3)   Veeti Tolmunen                   PorinYU                   3,73              
     3,73   3,67   x      3,58   
                                 
P13 Kuula

1)   Lauri Weckström                  PorinYU                   8,91              
     8,91   8,65   8,78   8,88   8,71   8,82   

2)   Ville Jokiranta                  KasköIK                   7,55              
     7,48   x      7,55   7,52   7,25   7,54   

3)   Veeti Tolmunen                   PorinYU                   6,71              
     6,00   6,25   6,71   6,64   6,29   6,53   

T13 Keihäs

1)   Fanny Taira                      KurikRy                   33,35             
     27,57  x      28,70  27,18  30,87  33,35  

2)   Sani Rajala                      EurajVei                  32,19             
     24,40  24,97  32,19  29,05  28,88  28,50  

3)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     31,28             
     29,53  28,03  31,28  27,18  25,88  27,82  

4)   Kiira Kautto                     PorinYU                   31,05             
     31,05  30,67  30,48  27,88  29,18  x      

5)   Janica Nurminen                  SiikSi                    28,69             
     28,43  28,48  24,40  27,61  28,69  27,68  

6)   Ella Kause                       PorinYU                   28,12             
     26,10  26,44  27,60  28,12  -      -      

7)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   24,49             
     24,49  23,22  22,33  23,63  21,14  21,57  

8)   Jessica Nurminen                 SiikSi                    24,00             
     24,00  21,53  22,14  22,12  24,00  22,70  

9)   Jessi Lope                       NoormNo                   18,23             
     18,23  16,88  -      

10)  Minja Mäkelä                     NoormNo                   16,18             
     14,95  15,66  16,18  

11)  Vilma Laaksonen                  PorinYU                   14,54             
     14,34  14,14  14,54  

P15 60m
1)   Valtteri Louko                   LapVi                     7,63              
2)   Niklas Viikisalo                 PorinYU                   7,65              
3)   Jonne Leppinen                   KurikRy                   7,69              
4)   Juho Kallio                      LapVi                     7,76              
5)   Eemeli Mäntylä                   PorinTa                   8,17              
6)   Niko Mikkola                     PorinYU                   8,38              
7)   Elias Kurumaa                    KanksLei                  8,48              

Loppukilpailu erä 1
1)   Valtteri Louko                   LapVi                     7,63              
2)   Jonne Leppinen                   KurikRy                   7,69              
3)   Juho Kallio                      LapVi                     7,76              
4)   Eemeli Mäntylä                   PorinTa                   8,17              

Loppukilpailu erä 2
1)   Niklas Viikisalo                 PorinYU                   7,65              
2)   Niko Mikkola                     PorinYU                   8,38              
3)   Elias Kurumaa                    KanksLei                  8,48              

T15 60m
1)   Inka-Maria Ylitalo               LapVi                     8,21              
2)   Viveka Loukola                   RaisKu                    8,36              
3)   Aada Juhala                      PorinTa                   8,65              
4)   Venla Poikonen                   KiukKi                    8,70              
5)   Charlotta Suoniemi               KiukKi                    8,71              
6)   Sofia Väisänen                   KanksLei                  8,75              
7)   Ida Mäkinen                      KiukKi                    8,85              
8)   Emilia Pyysalo                   KanksLei                  8,89              
9)   Jenni Kahri                      SiikSi                    8,91              
10)  Sofie Latva-Risku                PorinTa                   9,07              
11)  Elli-Noora Raita                 PorinTa                   9,18              
12)  Jenina Karppinen                 PorinYU                   9,24              
13)  Jihane Qoria                     UlvST                     10,70             
UP)  Pirkitta Marjanen                PorinYU                   8,07              

Loppukilpailu erä 1
1)   Viveka Loukola                   RaisKu                    8,36              
2)   Charlotta Suoniemi               KiukKi                    8,71              
3)   Ida Mäkinen                      KiukKi                    8,85              
4)   Jenni Kahri                      SiikSi                    8,91              
5)   Jihane Qoria                     UlvST                     10,70             

Loppukilpailu erä 2
1)   Aada Juhala                      PorinTa                   8,65              
2)   Venla Poikonen                   KiukKi                    8,70              
3)   Sofia Väisänen                   KanksLei                  8,75              
4)   Emilia Pyysalo                   KanksLei                  8,89              
5)   Sofie Latva-Risku                PorinTa                   9,07              

Loppukilpailu erä 3
1)   Inka-Maria Ylitalo               LapVi                     8,21              
2)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   9,18              
3)   Jenina Karppinen                 PorinYU                   9,24              
UP)  Pirkitta Marjanen                PorinYU                   8,07              

P15 800m

1)   Niko Mikkola                     PorinYU                   2.13,39           
2)   Niklas Viikisalo                 PorinYU                   2.23,81           

T15 800m

1)   Aleksandra Huhtala               PorinYU                   2.40,54           
2)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   2.47,97           
3)   Nina Seppälä                     PorinYU                   2.48,94           
4)   Vera Karttunen                   PorinYU                   3.01,23           
UP)  Laura Lepistö                    PorinYU                   2.32,77           
UP)  Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   2.38,00           

P15 60m aidat

1)   Valtteri Louko                   LapVi                     8,42              
2)   Juho Kallio                      LapVi                     8,70              

T15 60m aidat

1)   Viveka Loukola                   RaisKu                    9,29              
2)   Ida Mäkinen                      KiukKi                    10,27             

P15 Pituus
1)   Jonne Leppinen                   KurikRy                   5,43              
     x      5,43   5,25   x      
                                 
2)   Niklas Viikisalo                 PorinYU                   5,30              
     4,97   5,01   5,30   4,85   
                                 
3)   Niko Mikkola                     PorinYU                   5,18              
     5,01   5,01   5,18   5,07   
                                 
4)   Elias Kurumaa                    KanksLei                  4,96              
     4,69   4,71   4,24   4,96   
                                 
5)   Eero Saariola                    PorinTa                   4,33              
     4,13   4,28   3,91   4,33   
                                 
T15 Pituus

1)   Sofie Latva-Risku                PorinTa                   4,47              
     4,35   4,29   4,47   x      
                                 
2)   Charlotta Suoniemi               KiukKi                    4,40              
     4,40   x      4,20   4,34   
                                 
3)   Ella Tuohiniemi                  PorinTa                   4,39              
     4,29   4,39   4,39   4,32   
                                 
4)   Venla Poikonen                   KiukKi                    4,38              
     3,45   4,35   4,34   4,38   
                                 
5)   Amanda Huhtala                   PorinYU                   4,35              
     4,34   4,35   4,31   4,25   
                                 
6)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   4,16              
     3,83   4,16   4,13   4,02   
                                 
7)   Jenni Kahri                      SiikSi                    4,11              
     3,87   3,85   4,11   3,89   
                                 
P15 Kuula

1)   Kosti Saine                      KanksLei                  11,71             
     x      x      11,71  x      x      11,33  

2)   Elias Kurumaa                    KanksLei                  10,49             
     10,35  10,10  10,42  10,39  10,21  10,49  

3)   Elias Sairio                     KanksLei                  10,03             
     9,61   9,93   10,01  9,35   9,49   10,03  

4)   Niklas Viikisalo                 PorinYU                   9,76              
     9,54   9,06   9,71   9,70   9,65   9,76   

5)   Niko Mikkola                     PorinYU                   7,20              
     7,20   x      6,35   6,94   5,75   5,88   

UP)  Laura Lepistö                    PorinYU                   11,23             
     10,33  10,76  11,23  10,68  x      10,14  

T15 Kuula

1)   Ella Mäntylä                     VähänkVie                 12,49             
     12,49  12,32  12,16  12,18  x      x      

2)   Vera Karttunen                   PorinYU                   9,56              
     9,36   9,04   9,56   8,27   8,72   8,98   

3)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   9,28              
     9,08   x      9,28   9,13   9,20   x      

4)   Jasmin Pajunen                   PorinYU                   9,17              
     9,17   8,97   9,12   8,02   8,64   8,93   

5)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     8,90              
     8,18   8,90   8,28   8,31   8,05   8,05   

6)   Charlotta Suoniemi               KiukKi                    8,82              
     8,24   8,32   8,10   x      8,45   8,82   

7)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   8,51              
     8,10   8,26   8,51   8,08   8,39   7,98   

8)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   7,96              
     7,96   7,16   7,74   6,87   7,67   x      

9)   Nina Seppälä                     PorinYU                   6,83              
     6,83   x      6,31   

10)  Jihane Qoria                     UlvST                     6,06              
     6,06   5,61   5,12   

UP)  Jane Lember                      NoormNo                   10,87             
     10,87  9,48   10,00  10,18  x      9,36   

UP)  Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   8,23              
     8,19   8,10   8,23   8,16   7,79   8,05   

M17 150m

1)   Valtteri Louko                   LapVi                     18,00             
2)   Aaro Auvinen                     TampPy                    18,07             
3)   Juho Kallio                      LapVi                     18,37             

N17 150m
1)   Pirkitta Marjanen                PorinYU                   19,18             
2)   Inka-Maria Ylitalo               LapVi                     19,59             
3)   Pritne Lember                    NoormNo                   19,86             
4)   Viveka Loukola                   RaisKu                    19,95             
5)   Aada Juhala                      PorinTa                   21,00             

Loppukilpailu erä 1
1)   Pirkitta Marjanen                PorinYU                   19,18             
2)   Pritne Lember                    NoormNo                   19,86             
3)   Viveka Loukola                   RaisKu                    19,95             

Loppukilpailu erä 2
1)   Inka-Maria Ylitalo               LapVi                     19,59             
2)   Aada Juhala                      PorinTa                   21,00